Groningen-Telstar mét publiek Zwaar programma voor Borg broeiende vorm Cnetemann Zwitserland ederlandse zeilers uccesvol in Kiel Joegoslavië wint brons noJCHTER SSLIST: OKKER LOOT GUNSTIG 3DRTLEIDSE COURANT WOENSDAG 20 JUN11979 PAGINA 13. Iraffe van een dwangsom van hon- Ejuizend gulden zal de voetbalver- g Telstar vanavond de wedstrijd Groningen in die stad moeten uit- De wedstrijd zal normaal door Jiek kunnen worden bijgewoond. Idrec m., f en f stafcl ste - >ft mr. J. E. de Jonge, vice-presi- an de Groninger rechtbank, uitge- sproken in een kort geding. De rechter wees hiermee de vordering, die Telstar tegen de KNVB had aangespannen, van de hand. De club wilde de wedstrijd, die vorige week zondag werd gestaakt nadat vanuit het publiek een meis in de rich ting van Telstaraanvoerder Fred Bischot was geworpen wel uitspelen maar dan zonder publiek. Het spelen met publiek zal echter geen groter gevaar opleveren dan normaal het geval is en het is in het belang van FC Groningen dat het pu bliek een tegenprestatie krijgt voor het vorige week gekochte entreebewijs, zo motiveerde mr. De Jonge het vonnis. In. overleg en met behulp van de Groninger gemeentepolitie zullen door FC Gronin gen de gebruikelijke veiligheidsmaatrege len getroffen worden die bij iedere voet balwedstrijd gelden. Telstar werd veroor deeld tot betaling van de kosten van het geding. De uitspraak dwingt Telstar vanavond in het Oosterparkstadion aan te treden. De opgelegde dwangsom van 100.000 gulden bij niet verschijnen laat de Velsense club geen andere keus. Martin van Vianen, de trainer van Telstar: „Wij kunnen nu niet anders dan naar Groningen gaan en de wedstrijd uitspelen. Na de uitspraak heb ben wij met de spelersgroep het vonnig besproken. Hoewel hij graag anders had den gewild, blijft ons geen keus over dan in. Groningen te spelen". Van Vianen liet in het midden of aanvoerder Bis- schot, het mikpunt van het mesincident, van de partij zal zijn. „Dat laten wij ge heel aan hem over. Hij moet zelf beoor delen of hij in staat is het restant van die wedstrijd af te maken. Wat voor be sluit hij ook neemt, de spelers en het be stuur respecteren het bij voorbaat". CARNO Gerrie Knetemann heeft gis- )0 men in de zevende etappe met een zege groeiende vorm bevestigd. De wereld- mpioen was de snelste van een kopgroep zeven renners, die met vijf minuten itmo irsprong de eindstreep bereikte. De uit en j van deze etappe, een rit over 244 kilo ma ter van Verbier/Le Chable naar Locarno, 3ns 1 ,ft het algemeen klassement drastisch ge- jzigd. De Zwitsers zijn uit de eerste tien de rangschikking verdwenen. De Belg semaei uit de ploeg van Peter Post heeft leiding weer overgenomen, nadat hij ook de tweede en derde rit de leiderstrui d gedragen. Knetemann is opgerukt naar lerde plaats. aan de voet van de Nufenenpas leek e langste rit van de ronde een wandele- pe te worden. De Zwitser Josef Fuchs le toen de aanval in, gesteund door de liaan Ennio Vanotti. Achter dit tweetal A-nnde zich een groep van achttien cou- QH its, waarin behalve Thurau en Pollentier lV"lo azen zaten. Aan de top van de pas had is, die inmiddels afstand had genomen Vanotti, een voorsprong van 1 minuut !0 seconden op de tot zeven man uitge- ïde groep. Na een defect aan het achter- il werd Fuchs 50 kilometer voor de eind- »p ingelopen. Met opmerkelijk gemak iten de koplopers hun voorsprong in de "ase te vergroten. Gebrek aap overeen ig in het peloton, mede te danken het „stopwerk" van de renners uit de ig-Post (Raas en Lubberding) leidden tot verschil van vijf minuten. In Locarno itte de lepe Knetemann naar zijn derde pezege. I uitslag van de zevende etappe: 1. Gerrie Knete- n (Ned) 6 uur 43 minuten en 16 seconden snelheid 36.303 km/u); 2. Leonardo Mazzanti- jflta): 3. Rudi Pevenage (Bel); 4. Fridolin Keiler T); 5. Wilfried Wesemael (Bel), allen in dezelfde i Knetemann; 6. Jean Toso (Fr) op 7 sec.; 7. de etappe van gisteren heeft Wesemael de lei- ig in het algemeen klassement van de Zwitser d i inhard overgenomen. Knetemann is nu derde op. Het algemeen klassement is nu: 1. Wesemael (Bel) 30 uur 37 minuten en 53 seconden; 2. Keiler (Zwi) op 39 sec.; 3. Knetemann (Ned) op 1.24; 4. Pevena ge (Bel) op 4.19; 5. Lienhard (Zwi) op 4.24; 6. Maz- zantini (Ita) op 4.43; 7. Vanotti (Ita) op 4.59; 8. Salm (Zwi) op 5.11; 9. Pozo (Ita) op 6.00; 10. Fuchs (Zwi) op 6.14; 17. Lubberding op 7.51; 31. Raas op 14.37; 49. Van den Hoek op 25.45; 55. Scheune- mann op 29.03. Ronde van de Aude Acht dagen voor het begin van de Ronde van Frankrijk weigerde Bernard Hinault de strijd aan te binden met Francesco Moser in de Ronde van de Aude. De Franse favo riet voor de eindzege in de belangrijkste etappekoers van het jaar reageerde gisteren niet op de furieuze aanval van de Italiaan in de afdaling van de Valmigere. In goed 26 kilometer pakte Moser met zijn vijf medevluchters ruim zes minuten en besliste hij vrijwel zeker de ronde al in de eerste etappe. Moser, die niet van start gaat in de Ronde van Frankrijk, moest de etappezege in de sprint aan de Belg Ferdi van den Haute la ten. Hij had echter ruim afstand genomen van zijn concurrenten en behoeft zijn positie in de resterende twee dagen slechts te con solideren. De rit van Carcassonne naar Limoux over 180 kilometer werd pas in de slotfase leven dig. Toen dook de Col de Valmigere op, het enige obstakel van betekenis op de eerste dag. Hinault leidde de beklimming tot 1500 meter voor de top. Op dat moment dienden zich de allersterksten aan voor de be- rgsprint. Villemiane kwam het eerst boven, gevolgd door Van den Haute, Moser en het langgerekte peloton. Moser dook onmiddel lijk naar beneden, ontwikkelde in de afda ling zo'n hels tempo, dat slechts vijf renners aansluiting konden vinden: Villemiane, Van den Haute, Schepers, Martinelli en Laurent Achter dit zestal berustte het peloton. Hi nault en Kuiper namen genoegen met een afwachtende rol, omdat zij in Villemiane en Laurent ploeggenoten voorin hadden. Tien kilometer voor de eindstreep bedroeg het verschil 2 minuut 40. In de laatste kilome ters denderde het zestal voort en profiteerde het volledig van de passieve houding van het peloton. Het algemeen klassement na de eerste etappe is: 1. Moser (Ita) 4.55.44; 2. Villemiane (Fra) op 4 sec.; 3. Laurent (Fra) op 7 sec.; 4. Van den Haute (Bel) op 11 sec.; 5. Martinelli (Ita) op 14 sec.; 6. Schepers (Bel) op 19 sec.; 7. Goossens (Bel) op 6.01; Legeay (Fra) op 6.07; 9. Duclos-Lasalle (Fra) op 6.07; 10. Van Impe (Bel) op 6.13; 18. Schipper (Ned) op 6.18: 20. Kuinpr fNpHl nn fi IQ* Hinoult An De gebroeders Vollebregt ste gen naar een vierde plaats in de week van Kiel en hebben, nog een kans op de eindoverwin ning. De bedoeling was gisteren een 1 programma af te werken in de e week wegens de windstilte van dag. Het werd, omdat er nauwe- ten zucht meer wind stond op de de helft van een enkel pro- Lil Voor Cor van Aanholt was het enkel beletsel zijn stunt van zon- herhalen. Hij behaalde opnieuw j^jtferwinning in de Laserklasse. Een treffelijk resultaat, waardoor Van olt tot het einde van de zeilweek iel voor de eindoverwinning zal en. Vorig jaar was de 20-jarige stu- tandheelkunde uit Haren goed voor erde plaats. Zijn streekgenoot Henk jdbfctoa deed er nog een succesje bij. 9 ppu eindigde ais derde. van Aanholt, dit voorjaar vierde in bjd om de wereldtitel te Perth en to zijn laatste veertien wedstrijden Diwlagen op een derde plaats na, zeil- ïn slimme race. Vanaf de negende le na het eerste kruisrak voer hij mg zee om de meeste wind te van- met een boog iedereen te passe ren. Zijn eerste plaats verdedigde hij glansrijk. „Het gaat goed dit seizoen", zei Van Aanholt „Dit water ligt me goed. Vorig jaar kon ik hier ook al winnen. Met een dertigste plaats in de laatste race was het voor elkaar, maar met een gebroken giek was het onmogelijk". Van Aanholt zou graag m een Olympische klasse, de 470 of de Finnjollen, zeilen, maar heeft geen geld voor de aanschaf van een boot De subsidies van het Ko ninklijk Nederlands Watersportbond zijn daarvoor ook niet toereikend" Meer dan waarschijnlijk was er nog een Nederlands succes gekomen als de wed strijd bij de Finnjollen niet net als maandag - was afgebroken wegens wind stilte. De Nederlandse Finnjollenzeilers deden het uitstekend. Peter Vollebregt lag in eerste positie, Mark Neeleman in tweede en Martin van Leeuwen op de vierde plaats. „Dat was oech hebben", verzucht Mark Neeleman. Er werd naast de Lasers ook gezeild in de klassen Flying Dutchman, Star Ok, 420 en 505. In de Flying Dutchmanklass#» eindigden Erik en Sjoerd Vollebregt als zevende, twee plaatsen lager dan zondag. Niettemin steeg het koningskoppel uit Warmond naar de vierde plaats in het klassement De Vollebregts, in 76 en 77 winnaars van de jüelse week en vorig jaar tweede, kunnen nog winnen. Moge lijk waren ze gisteren al tot de top van het klassement doorgedrongen als het briesje niet was afgezwakt Bij de laatste boei waren ze namelijk tweede Op het laatste rak kozen ze de verkeerde hoek. Ze herstelden nog wel snel, maar verlo ren toch een paar plaatsen. Erik Tilde er niet zo zwaar aan. „In feite is deze Kiel- se week training voor het wereldkampi oenschap volgende week. Toch willen we wel graag winnen om de beker definitief in bezit te krijgen. Maar het kan alle maal nog". Bouwdewijn Binkhorst en Erik Timmer, zondag winnaars in de Olympische Starklasse, raakten voorlopig hun leiden de positie kwijt en zakten naar de twee de plaats achter de Canadees Paul LONDEN Jimmy Connors heeft een einde gemaakt aan alle speculaties omtrent zijn deelneming aan het tennistoer nooi van Wimbledon, dat maandag 25 juni in Londen begint. De als derde geplaatste Amerikaan arriveerde gistermiddag op het vliegveld van de Engelse hoofdstad, alwaar hij zich privé gaat voorbereiden op het belangrijkste tennisevenement van het seizoen. De loting was de Amerikaan gunstig gezind. In de eerste ron de staat hij tegenover de Fransman Jean-Francois Caujolle, waarna hij tot aan de kwartfinales nauwelijks lastige tegen standers ontmoet Eenmaal bij de laatste acht stuit hij op Vic tor Pecci, de Paragueaan die hem in Parijs in de halve eind strijd de voet dwars zette. Een lastiger programma heeft titelverdediger Björn Borg. De Zweed, die in de eerste ronden traditiegetrouw moeilijk in zijn ritme komt lootte in de eerste ronde Tom Gorman als tegen speler. In de daaropvolgende duels vindt hij constant harde serveerders tegenover zich in de personen van Hank Pfister, Peter Fleming, Victor Amaya, Colin Dibley en John Alexan der. Ook Tom Okker bevindt zich in die groep van spelers. De Nederlander opent het toernooi tegen de vrijwel onbekende Braziliaan Guedes. Bij een zege wacht hem de confrontatie met de Zwitser Gunthardt of de Zuidafrikaan Mitton. Bij de dames speelt Martina Navratilova in de eerste ronde te gen een speelster die zich via het kwalificatietoernooi in de hoofdmacht plaatst. Haar volgende tegenspeelster heet naar alle waarschijnlijkheid Betty Stöve. De Rotterdamse zal zich daarvoor in de openingspartij moeten ontdoen van de Ameri kaanse Duvall. Elly Vessies ontmoet Brigitte Cuypers. Chris Evert treedt aan tegen haar landgenote Marita Redondo. De als nummer twee geplaatste Evert zal op haar weg naar de fi nale in de kwartfinales stuiten op Pam Shriver en een ronde later op Evonne Goolagong. Twee Nederlandse speelsters hebben zich goed geweerd in hun worsteling het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken. Ma- riëtte Pakker versloeg in de eerste ronde de Britse Plackett in twee sets: 6—3, 6—4 en won daarna in de tweede ronde van de Engelse Seeves met meer moeite: 7—6, 7—5. Marce 11a Mes- ker uit Den Haag deed eveneens van zich spreken. De Belgi sche topspeelster Michèle Gurdal was haar eerste tegenstand ster en verloor met 6—2, 6—3, waarna de Amerikaanse Pratt ook al weinig kans kreeg in de tweede ronde: 6—2, 6—0. In dien beide meisjes ook de derde ronde zonder kleerscheuren doorkomen, hebben zij zich geplaatst voor Wimbledon. Sanders Louk Sanders is gisteren in de eerste ronde van het internati onale tennistoernooi in West-Berlijn uitgeschakeld. De nationa le kampioen verloor in drie sets van de Amerikaan McNama- ra: 6—3, 4—6, 3—6. In Eastbourne verging het Betty Stöve aanmerkelijk beter. In de tweede ronde van het damestoernooi versloeg zij Fran$oise Dürr met tweemaal 6—2. TURIJN De tiende plaats van het Nederlandse basket balteam bij het Europese kampioenschap heeft zonder meer een teleurstelling ach tergelaten, alhoewel die te genvaller in niets te vergelij ken was met de Italiaanse deceptie na hun vijfde plaats. Daardoor immers bleef Italië buiten de slotwedstrijden, die ten gerieve van de sterkere ploegen en vooral ten gunste van de Italianen, die nog een keer hun „tifosi" aan zich hadden kunnen verplichten, in het toernooischema waren opgenomen. In de normale eindstand eindigde Rusland als eerste en Israël als twee de, Joegoslavië als derde, Tsjecho-Slowakije als vierde. Nederlands zevende plaats van twee jaar geleden leverde een hoeveelheid (lichtelijk overtrokken) optimisme op, het kostte toen echter coach Jan Janbroers zijn kop. Ge deeltelijk omdat de toenmali ge chef d'équipe Iwan Rotte veel geen band had kunnen leggen tussen de spelers en de verantwoordelijke man. Bij aanwijsbaar minder presteren in Sienna en Turijn is de coach buiten schot gebleven, maar dit keer stelde chef d'é quipe Piet Leegwater zijn po sitie ter beschikking, omdat voor hem samenwerking met de bondsafge vaardigde (van de eerste week) Iwan Rotte veel onmogelijk was. Leegwater: „Het is voor mij moeilijk werken met Rotte veel. Dat is algemeen bekend, daarom is het een onjuiste beslissing geweest ons samen op pad te sturen. Ik zou me dat ook van te voren hebben moeten realiseren. De tweede week, toen Jan Loorbach (vol gens plan) Rotteveel opvolgde, ging het veel beter. De bond- safgevaardigde, de chef de mission zo men wil, heeft een representatieve functie, kan in overleg met de ploegleider een aantal zaken regelen, maar hij is er in de eerste plaats voor de contacten. Tij dens dit toernooi is er echter pas wat geregeld. De toernee van Rusland naar Nederland en onze wedstrijd daar nadat Rotteveel was vertrokken en Loorbach was gekomen. In dien ik eventueel nog eens »la In de Europese strijd om de derde en vierde plaats versloeg Joegoslavië—Tsjecho- Slowakije met 99—92 (56—46). ploegleider zou moeten mee gaan, dan dienen er op voor hand veel betere afspraken te zijn over de taakverdeling". Joegoslavië brons Joegoslavië heeft bij de En- ropese kampioenschappen basketbal brons veroverd. In de strijd om de derde en vierde plaats wonnen de Joe- goslaven met 96-92 (56-46) van Tsjecho-Slowakije. De strijd werd in feite beslist in de eerste acht minuten, toen Joegoslavië een voor sprong van 8-0 nam. Deze achterstand hebben de Tsje chen niet meer kunnen weg werken. In het gunstigste ge val kwamen zij tot op vier punten, maar door aanwijs baar minder nauwkeurig schieten vormden zij nimmer een bedreiging voor de in alle opzichten iets betere Joegosla- ven. De absolute uitblinker van Joegoslavië was Kigano vic met 23 punten. Hij werd gevolgd door Jerkov met 18 en Varajic met 14. Het team percentage bedroeg 64 pro cent tegen Tsjecho-Slowakije 53. Dat verschil was te groot, ondanks de geweldige ijver en grote inzet die de Tsje chen, bij wie Drabenic met 28 en Kos met 10 topscorers wa ren, ten toon spreidden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13