uiterst moeizaam naar draw Asti oskam domineert op 400 meter Wel overwinningen, geen limieten voor Petra Hoek mm a Henny Koemans in hoog tempo naar overwinning Peter van Rijs wint toernooi „Spinmill" Van Belkum geselecteerd an Pieter Jop duccesvol toernooi Jijnkanters 3PORTTRIBUME BIJ STRIJD OM NEDERLANDSE JEUGDTITELS: TIJDENS LAATSTE RONDE KRINGKAMPIOENSCHAPPEN: INEKE KALLENBERG BEHEERST MUNNIK Leids Tenniscircuit LEIDSE COURANT MAANDAG 18 JUN11979 PAGINA 15 Prioii GSTGEEST Het zat er zo nstig uit voor de cricketers Ajax. Door uitstekend field bowlwerk werden de reser- van Quick Haag bij een i'pp, re van 85 runs tot staan g» chL Een aantal dat nou niet 2 25jtaald paniek teweeg bracht 'w. ^ax. Integendeel, met meer kop? n gematigd optimisme werd Oraei jonnen met batten. Rukn 126.',C uur |ater bleek dat optimis- niet gerechtvaardigd. Met man uit bereikte Ajax een rst magere score van 71, ir de tachtJg procentsregel net voldoende voor een 33. (haalt een elftal itig procent van de score de tegenstander dan levert k°pp een bonuspunt op). I. Rk - 1.274 en herstel voor Ajax, het n kende een uitermate mati- competitiestart. Van de zes nu gespeelde partijen wer- er drie verloren en drie in gelijkspel omgezet. Nogal verschil met vorig jaar. Ajax kopp|elde toen mee in de top van rgangsklasse en miste de ^Imotie op een haar na Type-' was. dat Quick, de tegen- ider van gisteren, vorig sei- ook tot de topploegen ge ïnd kon worden. Nu is de si- lie nogal anders, Quick is JuBoilikesluiter. Ajax staat daar net Nanq ien. Een vierpunten-duel der- kopp 'evoor Quick en Ajax. ebeca j|S gezegd. Ajax startte hoop- 1 rend. Door goed bowlen van de Jongh en Johan Lan- i kopp ivelen "rouble gerhorst werd tegenstander Quick een erg laag scoringstem- po opgelegd. Dat het fielden ook goed werd verzorgd bleek wel uit de twee run-outs. Na de lunch werd Quick overmeesterd. Van 663 liep Ajax bliksemsnel naar 85-all out. Frits de Jongh bowlde daarbij nog bijna een hattrick. Twee uur en driënvijftig minuten had Quick voor die 85 runs. Niet een bepaald impone rend aantal. Ajax begon dus optimistisch aan de batting-inning. De opening was goed, 30 voor 2. Jaap van Dorp was met 22 runs bijzonder succesvol. En juist op het mo ment dat Ajax moest gaan toe slaan liep het helemaal fout. Ajax'top bat Jan Wolter IJssel de Schepper liet het totaal af weten. IJssel de Schepper werd reeds op de derde bal uitgevan- gen. Geen runs dus van de beste batsman van Ajax. Maar ook de rest van het sterkste deel van de Ajax-batting-side draaide gisteren niet. Frits de Jongh, Pieter Jan Kuiper, Ernst Oudshoorn, Ton Eldering en Jo han Gordinou sloegen een scha mele twintig punten bijeen. Iets wat voor een groot gedeelte werd veroorzaakt door prima bowlen van Aad de Groot, 5 wickets voor 29. In die fase van de strijd zag het er zelfs naar uit dat Ajax zelfs Batsman Eric Spruyt van Ajax mist op een worp van Aad de Groot, Quick's beste bowler. Jaap van Dorp, batsman van Ajax, was met 22 runs het meest succesvol. Hier slaat Van Dorp naast de bal. geen draw meer zou kunnen bereiken. Team-captain Rens de Graaf en Johan Langerhorst, die zeker niet behoren bij de top- batters bij Ajax, zorgden er dan toch voor dat de score, zij het langzaam, opliep naar 71. De Graaf 11 runs-not out, Langer horst 8 runs-not out. Een aantal van 69 runs was al voldoende voor de draw. Voor die 71 runs had Ajax maar liefst drieënhalf uur nodig. Was de prestatie van Quick al niet best, hetgeen Ajax liet zien was nog veel minder. Rens de Graaf: „Er werd van daag erg slecht en veel te ang stig gebat. Dat totaal is gezien de prima conditie van de pitch en het goede weer veel te laag". Tot slot de scoringsge- middelden van beide elftallen; Quick 1,73. Ajax 1,20. KEES VAN HERPEN Tennis (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Zoals mocht worden verwacht hebben de Junioren uit de Leidse regio een groot aantal medailles veroverd tij dens de strijd om het Neder lands kampioenschap in Gronin gen. Asti Oskam (Bataven), Marjan Goedhart (AAV36) en Maike Persoons (AAV36) maak ten hun favorietenrol waar en eindigden op de eerste plaats. Kees van Manen (AV Lelden) hoefde slechts een loper voor te laten gaan, terwijl Janet Ge lderblom (AAV36) en Emke Vreugdenhil (AAV'36) het brons pakten. AAV36 Marjan Goedhart en Maike Per soons. die al geruime tijd tot de Nederlandse top behoren, wer den in Groningen eenvoudig eerste. Marjan Goedhart, die af gelopen zaterdag als invalster bij een interlandwedstrijd te Brussel voor het eerst dit sei-t zoen over de zes meter sprong (6.05), verbeterde zich tot 6.19 meter. Zij voldeed hiermee aan de limiet voor de Europese jeugdkampioenschappen en ein digde op de eerste positie. Mai ke Persoons ging van start op de 1500 meter voor de B-meis jes. Zij liet het aankomen op een eindsprint waarin zij onver slaanbaar was. Emke Vreugdenhil deed aan twee onderdelen mee. Nadat zij bij het verspringen voor B-meis jes vierde was geworden met 5.38 meter, kwam zij in de fina le 100 meter als derde over de eindstreep: 12.96. Janet Gelder blom veroverde bij het versprin gen B-meisjes eveneens brons: 5.49. John Niemijer viel met 1.95 hoog net buiten de prijzen. Bataven Asti Oskam heeft, zoals mocht worden verwacht, het Neder lands kampioenschap voor A- meisjes op de 400 meter veroverd. Asti. die al in de se ries tot een winnende 58.5 kwam. domineerde volledig in Atletiek de eindstrijd. Met 56.38 werd de Nederlandse titel een feit. San dra Dorlas eindigde op dit on derdeel als zesde (58.8), terwijl jTina Buntsma (59.7) zich net niet voor de finale plaatste. AV Leiden Kees van Manen, kwam op zijn favoriete onderdeel, de 2000 meter steeple, sterk voor de dag. Zijn 6.08.5 was goed voor een zilveren medaille. Een dag later liep hij de 3000 meter in 9.06.7. Gerry Lodder werd op de 800 meter meisjes B al in de series uitgeschakeld ondanks haar goede 2.26.3. AV Holland Netty Brussee, die pas een jaar in de atletiek actief is, verbeter de zich op de 800 meter B- meisjes tot twee keer. In de fi nale finishte zij als vijfde: 2.18.9. Michel Moll haalde de fi nale 400 meter B-jongens net niet: 52.3. Walter Borman werd op de hordennummers uitge schakeld: 16.2 en 62.2. De Spartaan Voor de Spartaan-leden geen medailles, maar wel een aantal goede prestaties. John van Loon plaatste zich voor twee finales: 100 meter (11.58) en 110 meter horden (15.84). Op deze num mers kwam hij overigens in de series tot betere tijden. Op zijn sterkste nummer, het versprin gen, liet hij het vreemd genoeg afweten: 6.32. Cuny de Nie werd met 5.20 vijfde bij het versprin gen voor B-junioren. Eenzelfde prestatie leverde Hans van Tol: 13.60 hink-stap-springen. Rob de Kwaadsteniet stootte met de ko gel tot 12.98. John van der Zwet liet op de 400 meter 52.1 noteren. Paul de Koning wierp 40.82 met de discus en 12.69 met de kogel. Martien van Rijs- sel plaatste zich eenvoudig voor de finales 800 meter waarin hij 1.56.8 realiseerde. AARLANDERVEEN Peter van Rijs van TTVN en Gerben Kranen burg van Spinmill zijn dit weekeinde als sterksten uit de bus geko men in het opnieuw weer bijzonder geslaagde tafeltennistoernooi van Spinmill. Met Gerard Hoogervorst slaagde Kranenburg er ook nog in het dubbelspel op zijn naam te brengen. In de verliezers- groep kwam Tom Pronk (NSSS) en Jos Herr (van het organiseren de Spinmill) als winnaars naar voren. LEIDEN Stan van Belkum en Jan Jaap Koorevaar van de Zijl/LGB zijn geselecteerd voor het nationale waterpoloteam dat over twee weken aan een zeslandentoernooi in Italië deelneemt. Rob Schouten, trainer van De Zijl/LGB, gaat als begeleider mee naar Italië. Nederland zal op dat toernooi Italië, Hongarije, Australië, Roemenië en Spanje ontmoeten. Zwemmen KATWIJK - Voor Petra Hoek it de laatste ronde van de kampi oenschappen van de Kring Gouwe Rijnstreek niet ideaal verlopen. Weliswaar toonde Pe tra zich in haar leeftijdsgroep onder zestien Jaar wel opper machtig in het Katwljk8e zwem-' bad De Mierenwelde, maar li mieten voor de Nederlandse kampioenschappen konden door haar toch niet worden bereikt Bleef de troost dat zij elk num mer waarop zij startte winnend afsloot De 200 vlinder In 2.47.6, de 200 meter rug in 2.41.7 en de 200 vrij In 2.18.9. Ook Edward Maasdijk kwam driemaal op de hoogste trede terecht. Na overwinningen op de 200 meter vrije slag en de 200 rug slaagde hij er ook in de 200 meter vlinderslag voor zich op te eisen. Die laatste afstand ook in de meest imponerende tijd. De 2.18.7 hield de Zijl/LGB- zwemmer ruim over de vereiste limiet voor de Nederlandse titel strijd. LZ'86) was eveneens weer na drukkelijk aanwezig. Toonde zich de sterkste op de 200 me ter vlinder en bleek ook op de 200 rug goed op dreef. Zijn tijd (2.34.3) was weliswaar niet snel genoeg voor een eerste plaats, maar Van der Zeeuw veroverde er wel nog een startbewijs voor' de nationale mee. Andere Leidse kringtitels waren er voor Ria Hassefras (twee) en Brigitte Distelveld. Katwijkse Sandra Kikkert leverde zaterdag, eveneens een uitstekende pres tatie. De 100 vlinder werd door haar in 1.37.3 afgesloten, vol doende voor een plek bij de NK 'in de categorie onder tien jaar. De belangrijkste overige uitsla gen: 200 vrij, meisjes onder 14: 2. Brigitte Distelveld (Zijl/LGB) 2.32.2, 3. Karin v.d. Linden (Zijl/LGB) 2.34.8. Idem jongens: 1. Edwin v. Houten (BZ&PC) 1.17.0 (Limiet NK). 100 vrij meis jes onder 10: 1. Simone de Haas (Woerden) 1.19.0 (Limiet NK). Idem jongens: 1. Ronny Brouwer (AZC) 1.17.3. 200 rug. meisjes onder 14: 2. Renee Dijkshoorn (Zijl/LGB) 2.50.7. Idem onder 16: 3. Jolanda Ha verkort (LZ'86) 2.53.9. Idem da mes: 2. Ria Hassefras (Zijl/LGB) 2.50.2. Idem jongens onder 14: 1. Edwin v. Houten (BZ&PC) 2.28.1. 3. Eric Rieken (AZC) 2.39.5, (beiden onder NK-limiet). 100 school, meisjes '68: 2. Da nielle Sopar (Zijl/LGB) 1.43.4. Idem meisjes '67: 2. Wendy Montanus (LZ'86) 1.33.6. Idem jongens: 1. Peter Sterk (BZ&PC) 1.25.5 (Limiet NK). 200 vlinder, meisjes onder 16: 2. Ellen Hoo- geboom (LZ'86) 2.51.5, 3. Inge den Duik (Katwijk) 2.54.5. Idem dames: 1. Ria Hassefras (Zijl/LGB) 2.41.9. Idem heren: 3. Robert van Zijp (Zijl/LGB) 2.52.2. 100 vlinder, meisjes on der 10: 2. Anne Marie v.d. Luyt (LZ'86) 1.40.4, 3. Yvonne de Kier (LZ'86) 1.42.5. Idem jongens: 3. Edo den Boef (Zijl/LGB) 1.49.3. 4x 100 vrij, heren: 1. (Zijl/LGB) 4.01.3. Sue '°r'kffairg De jeugdspelers .iSben op het sfeervolle ten- De Rijnkanten In Rijns- it uitgemaakt In de eind- van het herenenkel n Jan Pieter Hop van cum en Eitel Homan een tverend duel uit. De partij irkte zich door lange ral- want beide spelers be rsten de volley onvoldoende de bal af te maken, t, waarin beiden zich een ester toonden, waren dus -kring en inslag. Het was uit- jdelijk het surplus aan routl- wat aan Hop, die al wat lan- op de C-lijst staat, de over ling bracht (7—5, 2—6, 6— gebroeders Homan uit Voor kwamen er in de eindron- wat bekaaid af. Eitel Ho- had in de halve finale van verloren, terwijl zij samen het herendubbelspel opnieuw onderspit delfden. Weer was Hop, die aan het langste trok, nu met Rodenburg 4,6—2). damesenkel C werd een vinning voor Marianne La- van de OLTC, die een knap- prestatie leverde door Mia in twee sets klop te geven, titel in het damesenkel j-foverde Marianne Lafay )md genoeg niet; Hier werd de voet dwars gezet door veertienjarige talent Simone- Hollander, die met de 7—6, zege duidelijk haar kandi- ur voor de C-lijst stelde. iT^lstrijdleidster mevr. Rost n in het damesdubbel mevrouw Klok net te kort het koppel Faase/Knott 4—6, 6—3). Ook het ge- dubbel C werd pas derde set beslist. Met 46, 6—1 ging de overwinning het koppel Van de Heuvel- [kesteyn ten koste van Hilde en Frank Bonte, die van de ijst terug is op de C-lijst. i- li-i- gdspeler Roy Mooyman ■7 cht het herenenkel D op zijn m- Tegen de veel oudere levliet viel juist het beheerste "is van de Voorhouter op. .1 >mik makend van zijn goede j 'niek liet hij Parlevliet het Pwerk doen en dat leverde op den duür het benodig- tordeel op (36, 61, 6— t In C had Roy eerder ook I9 ogen gegooit, mar in de '9 finale had hij het net niet 25ffin Jan Homan kunnen red- (6-2,6-7.5-7). !ri9e finale-uitslagen: DDD: ay/PleketDen Hollander/v. tond 6—2, 6—1GDD: Guyt- 'gthart—Vogelaar/v. Schooten 6 6-2. 6—1HDD: Lugthart- flthart—Winkel/Horbach 7—6, Leiderdorp Henny Koemans is op De Munnik in het here nenkelspel B als winnaar uit de bus gekomen. Slechts Eric van der Pols heeft het afgelopen weekeinde een serieuze bedrei ging voor hem gevormd. In de kwart-finale had Madera niet veel in te brengen tegen het hoge tempo, waarmee Koemans de ballen over het net joeg. Van der Pols had er veel meer vat op. Via goede lobs en pas- seerslagen bood hij goed tegen spel, zozeer dat Kcemans in de eerste set pas in de tie-break door kon drukken. Van de Pols was hierdoor allerminst uit het veld geslagen. Met 6-3 bracht de Rotterdammer de partijen op gelijke voet en in de beslissen de set liep hij zelfs uit naar 3-1, 4-0. Op dat moment liet Koe mans zien, dat hij dit seizoen niet alleen sterk tennist. Via 6-4 speelde hij zich in de finale. Deze eindstrijd tegen de als eer ste geplaatste hoofdklassespeler Ton Schmidt, die in de halve fi nale met Pauwels had afgere kend (6-2, 6-2), werd een anti climax. Schmidt had" geen ant woord op het tempo-spel van zijn opponent. Hij stapelde fout op fout en Koemans kon rustig in het achterveld blijven en de missers afwachten. De uiteinde lijke 6-2, 6-2 zege kon niet eens geflatteerd worden genoemd. De eindstrijd in het damesenkel B bracht twee zeer verrassende finalisten in het veld. In de voorlaatste ronde werd de ge- LEIDEN Henny Koemans en Ineke Kallenberg zijn als winnaar van het Munnlktoernool de voorlopige aanvoerders van het klassement van het Leidse Tenniscircuit. Beiden staan op zeventien punten. Koemans wordt gevolgd Ton Schmidt, Jaap Temminck, Ronald Blommendaal en Bram Ma dera, die ieder veertien punten hebben verzameld. Blommendaal reikte zo hoog door de zege in het herendub- bel, die twaalf punten opleverde. Bij de dames neemt Mau reen Meijer de runners-up positie in. Het aantal toernooien, dat zijn medewerking verleent aan het Match Tenniscircuit neemt toe. Na De Munnik, TEAN, Sas- 8enhelm, de Dlstrictskamkploenschappen, Lisse en de Kat wijkse L.T.V. doen nu ook Hillegom en Zee en Duin mee. Met andere toernooien Is nog overleg gaande. Er bestaat een goede kans, dat de B-dames ook In het Ten niscircuit worden opgenomen. Aanvankelijk wilden de initia tiefnemers zich In dit eerste Jaar beperken tot de B-heren, enerzijds om organisatorische, anderzijds om financiële rede nen. Herman Borst van de kledingzaak Timmermans heeft zich echter opgeworpen als sponsor voor het Masterstoer- nooi voor de dames. Met de organisatoren en Match zullen besprekingen over realisatie van de plannen gevoerd wor den. doodverfde favoriete Milou Bron-Penseel al door Maureen Meyer uitgeschakeld (3-6, 6-0, 6- 2), maar deze bleek daarmee het toernooi niet op haar naam te hebben gebracht. Ineke Kal lenberg, die vorig jaar op het Munniktoernooi nog kansloos tegen Milou ten onder ging, ver keerde gisteren in onaantastbare vorm. Dat ondervond Karen Braakman in de halve en Mau reen Meyer in de hele finale (2- 6,3-6). Blommendaal en Pasma hebben weer eens aangetoond, dat de kracht van hun dubbel niet af gemeten kan worden aan hun resultaten in het enkelspel. On geplaatst rekenden zij met 4-6, 6-3, 6-2 af met het nummer één geplaatste duo Temminck van de Capelle. In het herenenkel C speelde Hans Tönjann zich in de kijker. Zaterdag stelde deze zestienjarige Munniker zijn titel- kandidatuur al, door in een slo pend duel van de districtsjeugd- Henny Koemans had in de finale weinig moeite met de als eerste geplaatste hoofdklasse-speler Ton Schmidt. De cijfers 6-2, 6-0, die Koemans de toernooi zege op de Munnik opleverden, waren niet eens ge flatteerd. kampioen Mare Nije te winnen. Ondanks een 5-2. achterstand in de derde set en drie matchpo ints tegen zegevierde hij met 1- 6. 6-4, 10-8. Het winnen van de finale was toen voor hem het probleem niet meer. Met 6-1, 6- 4 troefde hij daarin Ed Hede- man van de Leidse Hout af. Zijn moeder, Truus Tonjann, zag geen kans de finale in haar voordeel te beslissen. De titel ,bij de C-dames ging naar An nette Karl (6-4,6-4). Uitslagen overige finales: GDB: E. de Groot/P. Vroegop-Reeu- wijk/Bijleveld 3-6, 6-3, 6-3; HDC: Ekker/Hedeman-Neije/v.d. Capel- len w.o.; DDC: Renaud/v. Leeu- wen-Cijsouw/v.d. Wijngaard 6-2, 6-1; DED: E. Winkel-H. Mertens 6-1, 6-4; HED: v.d. Hoom-Noor- dermeer 6-2, 7-5; DDD: Troos- t/Regoor-Nieuwenhuis/Goldstaub 7-6, 6-2; HDD: Lepelaar/v. Mar- wijk-Witting/v.d. Hoom 6-1,6-2. PAULTEUNISSEN

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15