Vakmanschap is Meesterschap van enegouwen hunkemöller. U betaalt maar de helft bij plaatsing en de andere helft in 6 maanden zonder rente of kosten AALMARKT 12 - 14 - 15 - 16 TELEFOON 12.17.82 LEIDEN Gemeente Zoeterwoude Adverteer meer VVD heeft compromis voor wetsvoorstel weggelopen jongeren Steeds meer klanten kopen Philips kleurentelevisie bij Al was het alleen maar om de service Inruil van uw oude apparaat tegen gunstige voorwaarden geen voorrijkosten geen plaatsingskosten geenafregelkosten alleen de nieuwste types Bereikbaar via Boommarkt Apothekersdijk Informatie-avond over de bouw van premiewoningen in het plan "Hoge Rijndijk Oost" Na de zomervakantie wordt in het bestemmingsplan "Hoge Rijndijk Oost" begonnen met de bouw van 50 premie B-Woningen. Hiervoor komen alleen in aanmerking inwoners van Zoeterwoude en economisch aan Zoeterwoude gebon- denen. Onder economisch gebondenen worden verstaan zij, die werkzaam zijn bij een bedrijf gevestigd in Zoeterwoude en woonachtig zijn in andere gemeenten dan Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Oegstgeest, Warmond, Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn en de buurtschap Stompwijk van de gemeente Leidschen- dam. Over de komende bouwaktiviteiten wordt voor belangstellenden op maandag 18 juni 1979 in het multifunctioneel gebouw "De Eendenkooi" aan het kooikerspad te Zoeterwoude-Rijndijk een informatie avond gehouden, aanvang 19.00 uur. Hoorzitting over het ontwerp- bestemmingsplan "Hoge Rijndijk West" De werkzaamheden voor het bestemmings plan "Hoge Rijndijk West", dat zal dienen te voorzien in de bouw van ca. 220 woningen op het voormalig kloosterterrein van de Stichting de Goede Herder, zijn momenteel zover gevorderd, dat in de tweede helft van dit jaar kan worden overgegaan tot tervisielegging van het ontwerp daarvan. Alvorens daartoe wordt overgegaan, wordt aan belanghebbenden de mogelijkheid geboden eventuele bemerkingen en/of suggesties ten aanzien van het ontwerpplan mondeling aan het gemeentebestuur kenbaar te maken. Hiertoe zal de gelegenheid worden gegeven tijdens een openbare hoorzitting, welke zal worden gehouden op maandag 18 juni 1979 in het multifunctioneel gebouw "De Eendenkooi" aan het Kooikerspad te Zoeterwoude-Rijndijk. Aanvang der hoorzitting is 20.30 uur. Voor vader: Hengelsportartike len. viskofler. werpmolens. hen gels en vistuigen, telescoophen- gels 15.75. leef netten en schepnetten. R. Paauw, Noord sinde 3. Roelofarendsveen. 31713-2377. Koop uw nieuwe PEUGEOT bij lieuwe dealer. Auto Forehol- te b.v., Jac. van Beierenweg 31. Voorhout. Tel.: 02522-11341 10105. Te koop TUIMELBED. geheel compleet in zeer goede staat. Vlietweg 10. Leiden. 071 76.69.27. Bij ontwikkelen en afdrukken uw kleurenfilm (20—24 en 36 opnamefilms) gratis nieuwe KODAK KLEURENFILM. ASA 400 voor de halve prijs. Foto van Bemmelen. Kerkiaan 2. Zoeter woude. Til. 01715-1353. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2 4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30. Fa. v. Berge Henegouwen. Schelpenkade 47. Leiden. Tel. 120794. GEBROKEN RUITEN, glas-irv lood reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering van ventilatoren. Glasreparatie bedrijf D. Galjaard. de Sitterlaan 76. tel. 071-132916. MC. DONALD'S verzorgt uw kin derpartijtjes tot in de puntjes zonder extra kosten. Kom langs of bel voor informatie: 14.64.65. Beestenmarkt 6 te Lelden. Het bekendste adres voor uw HUWELIJKSREPORTAGE. Foto van Bemmelen. Kerkiaan 2, Zoe terwoude. Tel. 01715-1353 b.g.g 1994 BUITENLAND LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JUN11979 PAGINE Montessorischool Oegstgeest start niet in augustus OEGSTGEEST Nadat vo rig jaar de Montessorischool van het Oegstgeester onder- wijstoneel verdween bleef het even rustig. Maar kort geleden verscheen er een nieuw stichtingsbestuur met plannen om het Montessori- onderwijs met ingang van het nieuwe schooljaar in Oegstgeest weer te starten. Tijdens een korte beraadsla ging in de commissie onder wijs te Oegstgeest bleek gis teravond dat dit laatste geen haalbare kaart zal zijn. De ouders die zich tijdens een voorlichtingsavond hebben uitgesproken voor terugkeer van dit onderwijstype in de gemeente hebben van ge meentewege een vragenlijst toegezonden gekregen. Het gaat om een 54-tal handteke ningen welke het Montessori- bestuur heeft ontvangen waarvan 19 uit Oegstgeest. De Christendemocraat P. van Veen vond de vragen nogal indringend. Maar, zo bleek, men kan er niet geheel onder uit omdat men moet kunnen voldoen aan de wettelijke normen en daarvoor de nodi ge gegevens niet kan ontbe ren. De raad zal uiteindelijk zijn fiat moeten geven, maar dit kan alleen gebeuren tij dens een extra raadsvergade ring op 6 september. Den Haag Door een voorstel van de VVD-frac- tie in de Tweede Kamer lijkt er een oplossing te rijn gevonden voor de problemen rond het initia tief-wetsontwerp van de PvdA-Kamer leden Roe thof en Haas-Berger over de hulpverlening aan van huis weggelopen minderjarigen. Tot twee maal toe waren de openbare beraadslagingen over het ontwerp van de twee socialisten opge schort, omdat CDA en WD zich niet konden vinden in het voorstel, dat hulpverlening aan minderjarigen niet strafbaar moet worden ge steld. zolang die hulpverlening maar „zorgvuldig" geschiedt. De beide regeringspartijen wilden een betere invulling van het begrip „zorgvuldig" en bovendien verlangden zij, dat hulpver leners het opnemen van een minderjarige niet alleen aan de ouders maar ook aan een onafhankelijke instantie zouden moeten melden. Tot grote woede van het CDA diende de WD gisteren een wijzigingsvoorstel in, waarin staat, dat hulpverleners die weg gelopen minderjarigen opvangen, na het inlichten van de ou ders de mogelijkheid hebben, de Raad voor de Kinderbescher ming in te lichten. De Raad houdt dan toezicht op de zorgvul digheid van de hulpverlening. Als zij de Raad niet inlichten, kunnen de ouders (eventueeel via de Raad) de rechter inscha kelen. Deze zal dan moeten uitmaken of de hulpverlening al dan niet zorgvuldig geschiedt. Theun de Vries krijgt eredoctoraat GRONINGEN - Tijdens een openbare vergadering van het college van dekanen van de rijksuniversiteit van Gronin gen is gistermiddag de litera tor en historicus Theun de Vries gepromoveerd tot doc tor honoris causa in de lette ren. De uitreiking in de Mar tinikerk in Groningen vond plaats ter gelegenheid van het 365-jarig bestaan van de universiteit van Groningen. Theun de Vries kreeg het ere doctoraat vooral om zijn his torische verdiensten. Zijn pro motor, prof. dr. E. H. Koss- man, hoogleraar geschiedenis, roemde hem in een toespraak om de manier waarop De Vries kans heeft gezien de historie tot de verbeelding van het brede publiek te la ten spreken. De thans 72-jarige De Vries heeft een omvangrijk oeuvre van gedichten, romans, literai re kritieken, kunstbeschou wingen, historische werken, hoorspelen en reisverslagen opzijn naam staan. In 1962 ontving De Vries de P. C. Hooftprijs. Voorts ont ving hij onder meer in 1945 de staatsprijs voor verzetslite ratuur en tweemaal de Visser- Neerlandiaprijs. VS-Senaat eist opheffing sancties tegen Rliodesië WASHINGTON (IJPI) De Amerikaanse Senaat heeft president Carter opgedragen de economische sancties te gen Zimbabwe-Rhodesië on middellijk te beëindigen. Het bevel was opgenomen in een wetsontwerp tot besteding van 40,1 miljoen dollar aan wapens. Het geheel is met 89 tegen 7 stemmen aangenomen en naar het Huis van Afge vaardigden gezonden. Als dat het ook aanneemt, moet presi dent Carter beslissen of hij al of niet een veto zal uitspre ken, dat weer ongedaan kan worden gemaakt door twee derden van het congres. Carter wil de sancties hand haven tot de zwarte meerder heidsregering in Rhodesië po gingen doet de zwarte opposi tie bij het democratische pro ces te betrekken. MADRID (afp. Reuter) Op de kerncentrale in aanbouw in Lemonitz, Spanje is giste ren, woensdag, een aanslag met springstof gepleegd. Naar van welingelichte zijde verno men wordt, werd een arbei der gedood en werden ver scheidene andere gewond. Het was de derde aanslag op de centrale, die bij Bilbao in Baskenland ligt. De verant woordelijkheid voor de twee eerste is opgeëist door de mi litaire afdeling van de Baski- sche afscheidingsbeweging ETA. Een reeds aangebrachte turbi- Aanslag op Spaanse kerncentrale ne is ernstig beschadigd een tank met 5.000 liter olie raakte in brand. Een kwartier voor de ontploffing is een te lefonische waarschuwing ge geven. Vilj oen aangewezen als opvolger van Vorster KAAPSTAD (AFP) De regerende nationale partij heeft gis teren de 63-jarige Marais Viljoen aangewezen als opvolger van de onlangs afgetreden Zuidafrikaanse president John Vorster. Hij is sinds 1976 voorzitter van de Senaat. Viljoen, die al waarnemend staatshoofd is sinds Vorster in verband met zijn aandeel in het, muldergate-schandaal op 4 juni af is getreden, had dinsdag de minister van vervoer, Mul ler, verslagen die ook gegadigde was voor het presidentschap. Hij zal officieel worden gekozen op een buitengewone vergade ring van de twee Kamers van het parlement op 19 juni. Betoging bij optreden van Bolsjoiballet PARIJS (AFP) - Een hon derd betogers behorend tot het „comité tot steun aan de joden in de Sovjet-Unie" is gisteravond de zaal van het Palais des Congres binnenge drongen tijdens de pauze van het optreden van het Russi sche Bolsjoi-ballet. Enkele sprekers, onder wie de Franse filosoof Bernard-Henri Levy en de Sovjet-wiskundige Leonid Plioesjtsj, gingen het toneel op om „het groeiende antisemitisme van de Sovjet leiders te veroordelen". Vlaamse cipiers weer aan het werk (Van onze correspondent: BRUSSEL De staking de bijna drieduizend Bt ati> sche cipiers is niet meer a ;el meen. De gevangenbew n ders van de christelijke nt bond in Vlaanderen zijn ,a_ termorgen vrijwel allen nd aan het werk gegaan, m,or de cipiers die aangesloten ree bij de socialistische vakbi at zetten de staking voort. cu in Wallonië is de staking de cipiers nog Luiks is een de gang naar de de gevangenen daar in Leonard-gevangenis mrwi: in de koffie van de wachters gedaan die waken om op die proberen te ontsnappen. Diversen Te koop aangeboden t.e.a.b. DA- TARECORDERS (Singer Fride- n/I.C.L.); electrische kaartenmo- lens (paternosters); cytograal ponsmachine toebehoren, in- lichtingen 071 -31.11.41. Dit is leuk voor vader: 3x daags een pil van Max 11.50. puzzel woordenboeken. grote keuze boeken, woordenboeken, atlas sen. Globe met verlichting 29.95. R. Paauw. Noordeinde 3. Roelo- larendsveen. 01713-2377. Voor vaderdag: portemonnees, rijbewijsetuis, horlogebanden, parkeerschijven, kametuis, we genkaarten in etui, speelkaarte- netui's. Falk vaarkaarten 9.00. Herentoilettassen en grote sport tassen 12.50. R. Paauw. Noord- eindt} 3. Roelofarendsveen. 31713-2377. Voor vader: Schaak- en dam spellen, sjoelbakken. Puzzels tot 5000 stukjes. Geldkisten, zak messen, parker. bal- en vulpen nen. sleutelhangers met letters, automerken. sterrenbeelden enz. R. Paauw, Noordeinde 3, Roelofarendsveen. Tel. 01713- 2377. Voor vaderdag nu iets anders: postzegelalbums. catalogus 1979, muntenalbums en munten. Postzegels, loupes, pincetten, microscopen enz. Ruime sorte ring bouwpakketten: vliegtui gen. auto's, schepen, tanks enz. R. Paauw, Noordeinde 3. Roelo- farendsveen. 01713-2377. Iets nieuws voor vader: Collage waarachter paps zijn favorieten of zijn hobbies kan bevestigen. Eigentijdse wandversiering groot als een letterbak 29.50. R. Paauw. Noordeinde 3. Roelofa rendsveen. 01713-2377. Modieus tricot nachthemd. Fantasie badstof duster. Diverse kleuren Diverse kleuren. Maten: S. M. L Maten: S. M. L Normale prijs: 24.95 Normale prijs 79.- (Deze aanbieding is geidig t/m wo. 20 |uni a s.) De brouwer: de kleine mens tussen de grote ketels, de belangrijke schakel in de keten van gerst naar Grolscb. Voortdurend controlerend, verwerkt bij in het brouwhuis met de grootst mogelijke zorg uitgezochte moutsoorlen,fijnaromatische hop en brouwwaler uit speciale bronnen. Al meer dan 350jaar brouwt Grolscb baar bier op een natuurlijke en ambachtelijke wijze, vandaar dat wij zeggen: Vakmanschap is Meesterschap. Grolsch bier is vers bier op natuurlijke wijze gebrouwen en daarna lang gerijpt, daarom heeft het die goede smaak en frisheid. Grolsch bier in pijpjes, beugelflessen en blikjes.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6