SOB werkt aan oplossing voor vuilstortplaats Expositie vormt start van inspraakprocedure Lisse koopt helft Vreewijk t Rij kswaterstaaf niet afwijzend tegenover plannen Voorhout Geïrriteerd De Munnilv krijgtgeen gehoor" Th. LUBBE b.v. TAXI KNEGT Th. LUBBE b.v. CROSSTERREIN NOORDWIJKERHOUT NOG TOEKOMSTMUZIEK Informatieve avond 'Hoge Rijndijk West' REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JUN11979 PAGrï De vuilnisbelt van Noordwijkerhout. Als burgemeester Bosma zijn „ideetje" ziet uitgewerkt de plaats waar crossers zich naar hartelust kunnen gaan uitleven. NOORDWIJKERHOUT Het re creatieschap Noord/Zuidhollands Plassengebied gaat bekijken of puin en bedrijfsvuil uit de Bollen streek gebruikt kan worden bij dfc uitvoering van toekomstige recrea tieprojecten. Op het moment depo neren bedrijven hun afval op een overvolle Noordwijkerhoutse stort plaats. De vuilnisbelt moet op last van de provincie Zuid-Holland ge sloten worden. Aan de gemeente Noordwijkerhout is echter uitstel verleend om illegaal storten van afval in de Leidse regio te voorko men. Burgemeester H.J.M.Bosma van Noordwijkerhout, voorzitter van het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek heeft gisteren een gesprek gehad met het recreatieschap over de regi onale problematiek. In de Bollen streek zijn geen mogelijkheden om puin te storten. De dichtsbijzijnde vuilstortplaats is in Voorburg. De gemeente Noordwijkerhout vreest dat de hogere transportkosten ille gaal storten in het landschap van bedrijfsvuil en puin in de hand zal werken. Weinig soelaas wordt voor wat dit betreft verwacht van de mogelijkheid om vuil te bezorgen bij het VAM-overlaadstation in Voorhout. De VAM brengt namelijk geld in rekening voor het gestorte afval. Bovendien is deze mogelijk heid niet onbeperkt. De VAM han teert een tarief van bijna 50 gulden per ton, terwijl op de vuilstort plaats maar 8 gulden per kubieke meter afval in rekening wordt ge bracht. Op bestuurlijk niveau hebben de plaatselijke en provinciale overhe den elkaar geruime tijd de zwarte piet" toegespeeld. Nu zijn alle par tijen het er kennelijk over eens dat gezamenlijk gezocht moet worden naar een redelijk alternatief. In het overleg met de provincie Zuid-Hol land werd allereerst toestemming verleend om naast de vuilstort plaats in Noordwijkerhout een stuk grond aan te kopen. Hiermee kon de capaciteit van de belt vergroot worden en de sluitingsdatum uitge steld. Dit dan op voorwaarde dat het Samenwerkingsorgaan Bollen streek de mogelijkheden om puin te leveren aan recreatieprojecten. Hiertoe heeft de provincie in 1972 al een „puinafvoerplan" ontworpen. Dit plan voorziet voor een welis waar gering aantal jaren in de ber ging van zogenaamd „hard vuil" bij de aanleg van wegen, parkeerterrei nen en oeververdediging. In het plan wordt gedacht aan (toekomsti ge) recreatiegebieden Kagerzoom in Leiden, Vlietland bij Leidschendam en Roeleveen bij Stompwijk.Als het recreatieschap binnenkort besluit om puin te betrekken uit de Bollen streek, zullen er toch nog enkele ja ren verstrijken voor de plannen uit gevoerd kunnen worden. Crossen Als de vuilnisbelt over enkele jaren gesloten kan worden, wil burge meester Bosma de stortplaats be schikbaar stellen voor bromfiets crossers. Ook dit is een regionaal probleem waarvoor nog geen oplos sing gevonden is. Alle gemeentebe sturen in de Leidse regio worden herhaaldelijk gevraagd een derge lijk crossterrein aan te wijzen. Voorwaarde is dat het in verband met geluidsoverlast niet te dichtbij of in de bebouwde kom ligt. De ge meente Katwijk heeft al eens ge probeerd om samen met Noord wijk een terrein te vinden in de duinen. Deze pogingen stuiten echter op be zwaren van de kant van Staatsbos beheer. „Die vuilstortplaats lijkt me een ideaal terrein om met een bromfiets te crossen", vindt burgemeester Bosma. „Het is heuvelig en ik ge loof niet dat iemand dicht genoeg bij de vuilnisbelt woont, om last te hebben van het lawaai. Er moet na tuurlijk eerst een onderzoek komen naar de veiligheid en zo. Het is maar een ideetje van mijzelf. Voor het zover is, moet de zaak hier na tuurlijk in Noordwijkerhout nog wel besproken worden." VOORHOUT In een gesprek dat de gemeente Voo» gisteren met de afgevaardigden van Rijkswaterstaat in] Haag heeft gevoerd bleek men niet afwijzend te staan ti over de plannen voor de aanleg van een ontsluitingsweg) uit het toekomstige bouwplan „Oosthout" naar de oude i weg nr. 208 in Sassenheim. Deze ontsluiting zou zeker voor de eerste jaren op simpele wijze tot stand kunnen worden gebracht waarbjf werd aangemerkt dat men toch in de toekomst lieve» rechtstreekse aansluiting zou willen zien op de Warm® dam. De aansluiting op de Rijksweg zou d5n komen ter hoogtj Sikkens. De suggestie die de Voorhoutse bestuurders! meegegeven luidde, zo zei burgemeester M. Th. van de 4, „Dien je plannen maar in, dan zullen we ze naar waar dl tsen." Opnieuw een stukje huiswerk voor het college, vooruitll op de raadsvergadering van 21 juni waarop de raad haat ning moet uitspreken over het bouwplan voor 1500 worn tot 1990 in „Oosthout". Met de gemeente Sassemnheim zijn ook al voorbereiden® sprekingen gevoerd over de aansluiting die zou moeten n vinden over hun grondgebied. Sassenheim zou van het' keersaanbod richting Den Haag geen hinder ondervinden! wil door de afvoer richting Amsterdam geen problemen! kern van het dorp krijgen. Burgemeester Van de Wou sprak de hoop uit dat in sel ber, oktober een globaal bestemmingsplan aan de raai kunnen worden voorgelegd. Hij hoopt dat voor het 4 grond dat werd gekocht van de heer Van Dijk na de zoni kantie ook een concept bestemmingsplan zal kunnen wo bekeken en om de meest urgente woningzoekenden zo sa mogelijk te kunnen helpen binnen afzienbare tijd de e spade in de grond te kunnen steken. De afgevaardigden van de Nederlands Spoorwegen blekei teren voor de besprekingen te zijn verhinderd. De adk van Rijkswaterstaat voor een te bouwen station blijft staan, reden waarom toch over de bereikbaarheid daai door middel van een ontsluitingsweg, is gesproken. Opening post- bureau politie Warmond WARMOND Burgemeester W.F. de Vreeze van Warmond zal morgenochtend officiéél het postbureau van de rijks politie aan de Warmondse Dorpsstraat openen. Het nieu we bureau biedt ook huisves ting aan de rijkspolitie te water. Ter gelegenheid van de opening van het politie postbureau is er een exposi tie over het werk van de rijkspolitie ingericht. In februari van dit jaar is het nieuwe onderkomen al in ge bruik genomen door de land- dienst van de rijkspolitie die gehuisvest was in een houten keetje aan de Julianastraat. Het bureau van de rijkspolitie te water was gevestigd in een gebouw aan de Warmondse Jan Steenlaan. Het nieuwe bureau aan de Dorpsstraat is een voormalig bankgebouw en is een riant onderkomen voor de beide politieposten. In het complex is bovendien een dienstwo ning voor een van de War mondse wachtmeesters. Naast de expositie in het postbureau zijn er verschillen de voer- en vaartuigen van de rijkspolitie te bezichtigen in de gemeentehaven. Vanaf 19.00 uur is er ook vrijdaga vond „open huis" voor be langstellenden Gallaslaan afgesloten LEIDERDORP In ver band met de aanleg van riolering voor de wijken Winkelhof en Voorhof in Leiderdorp zal de Galla slaan tussen de Engelen- daal en de Voorhoflaan vanaf morgen een week lang voor alle verkeer zijn afgesloten. Kinderboerderij in De Zilk viert eerste lustrum DE ZILK Speeltuin en Kinderboerderij De Duinrand viert zaterdag 16 juni het 5- jarig bestaan met een am bachtenmarkt op het speel tuinterrein. Om 14.00 uiir zal Ineke Lan- geveld de door haar bedachte naam voor het speeltuinhuisje onthullen. Dit is tevens het startsein voor de ambachten markt De schapen van de kinder boerderij worden geschoren door schaapscheerder Van der Burg. De vachten zullen bij opbod worden verkocht Verder zijn er demonstraties spinnen, weef en handwerk, poppen maken, droogbloemen verwerken en pottenbakken Tenslotte neemt de bijenhou der Hulshof deel aan de am bachtenmarkt. De muzikale omlijsten wordt verzorgd door de Haarlemse draaiorgelama- teuf Van der HeuveL Oegstgeests wethouder mevrouw Blom opende gisteren de Haaswijk-expositie. OEGSTGEEST „De start van een inspraakprocedure", noemde coördinator M. Bouwman van het Bouw fonds Nederlandse Gemeen ten de expositie, kompleet met dia-presentatie, die gis termiddag door Oegstgeests wethouder mevrouw T. L. Blom-de Koek van Leeuwen werd geopend. Een expositie met Haaswijk als enig onder werp. Oegstgeest gaat hier met behulp van het Bouw fonds enkele honderden pre miekoopwoningen bouwen en over hoe het er allemaal gaat uitzien heeft de eventuele toekomstige bewoner het een en ander te vertellen. Dit zal allemaal verlopen via bewonersoverleg. Iedereen kan er aan mee doen omdat in eerste instantie niemand nog weet of hij van de ge meente een woonvergunning zal ontvangen. Maar tegen de tijd dat de plannen ontwik keld zijn zal ook dit laatste duidelijk worden. De eerste bouwfase van Haaswijk ligt intussen vast. Hier is geen be wonersoverleg gepleegd, van de opstelling van de wonin gen zal weinig meer gewijzigd kunnen worden. Overleg bleek ook niet mogelijk te zijn om niet in tijdnood te komen t.a.v. ingediende be zwaarschriften c.q. beroep bij de Kroon. Het bewonersover leg waarover op de expositie wordt gesproken geldt de tweede bouwfase. De bezoe kers wordt gevraagd een vra genlijst in te vullen als begin van een woonwensenonder- zoek dat de basis vormt voor verdere plannen. Tijdens de opening gistermiddag werd dan ook nog het woord ge voerd door de heer V. d. Plassche, hoofd verkoop van BNG. Ook vandaag en hede navond kan men zich uitge breid door het BNG te Oegst geest laten voorlichten. De aanvang van de bouw van premiekoopwoningen in de eerste „Vlek" van Haaswijk start waarschijnlijk al einde dit jaar. De woningen die ge bouwd zullen worden als re sultaat van het bewonersover leg, dus de premiewoningen, worden gebouwd vanaf de tweede fase. Speelt zich alles af binnen de voorgenomen planning dan verwacht men medio 1981 daarmee te star ten. ZOETERWOUDE Een interessante informatieve avond zal maandag duidelijkheid moeten geven over de bouwplannen in Hoge Rijndijk Oost en Hoge Rijndijk West. Om 19.00 uur zal er eerst allerlei informatie gegeven worden over de bouw van 50 premie B-woningen. Hiervoor komen alleen in aanmer king inwoners van Zoeterwoude en economisch aan Zoeter- woude gebondenen. Onder economisch gebondenen wordt ver staan zij, die werkzaam zijn bij een bedrijf gevestigd in Zoe terwoude en niet in een omliggende gemeente wonen. Vooral voor hen die eventueel in aanmerking wensen te ko men voor een premie B-woning is deze" avond bijzonder nuttig. De werkzaamheden voor het bestemmingsplan „Hoge Rijndijk West" zijn al in een vergevorderd stadium. In deze wijk zullen ongeveer 220 woningen verrijzen op het voormalig kloosterter rein van de Stichting de Goede Herder. Voordat in de tweede helft van dit jaar het ontwerp van het bestemmingsplan ter vi sie gelegd zal worden, wordt maandagavond aan iedereen de mogelijkheid geboden om eventuele bemerkingen of suggesties kenbaar te maken. De hoorzitting die hiertoe georganiseerd wordt zal in aansluiting van de informatieavond over de pre- miebouw plaatsvinden en om 20.30 uur beginnen. De plaats die voor deze informatieavond is gekozen is de Eendekooi aan het Kooikerspad te Zoeterw mde-Rijndijk. Aanvang 7 uur. Nassauwijk wijst plannen ai VOORSCHOTEN - De bewo ners van de Nassauwijk wij zen de voorgestelde verkeers maatregelen, waarin onder anderen in de doorbraak van de Prins Bernhardlaaa naar de Wijngaardenlaaa wordt voorzien volledig af. Voorschotense wethouders Van Dalen en Eveleens wer den gisteravond in het Cultu reel Centrum duidelijk ge maakt dat de bewoners de plannen in het geheel niet za gen zitten. Ook werden enige tips doorgespeeld, die overi gens geen van allen nieuw waren. Wethouder van Dalen zegde aan het slot van de hoorzitting toe nog eens over de zaken „na te denken". LISSE De gemeenteraad van Lisse heeft het college gisteravond het groene licht gegeven voor de aankoop van de noodzijde van Vreewijk. Het gaat in totaal om de aankoop van 25 oude wonin gen. Het is de bedoeling de huizen in de toekomst te slo pen en er nieuwbouw te ple gen. Aanschafprijs van de huizen is zeven ton. De ge meenteraad van Lisse be klemtoonde de noodzaak om de bewoners goed voor te lichten, zodat onrust uitblijft of tijdig wordt weggenomen. De diverse raadsfracties, met name CDA en PvdA, toonden zich bezorgd over eventuele onrust onder de bewoners. De heer Smith (CDA) vroeg om de aanstelling van een con tactpersoon, speciaal voor de bewoners. Men, was ook erg benieuwd naar de plannen voor het terrein waar nu nog de woningen staan. Burge meester Berends liet hierover nog niet veel los. De bouw van huurwoningen lijkt overi gens wel de meeste kans te hebben. Mevrouw Van Ruiten stelde tegen het dichttimmeren van leegkomende woningen te zijn, maar burgemeester Be rends meende dat er weinig anders op zat Het slopen van de vrijkomende woningen, De aangekochte woningen aan de Vreewijk. terwijl de aangrenzende pan- mogelijk. Wel zal getracht dat de overlast tot een den nog bewoond zijn is niet worden snel te handden, zo- mum beperkt blijft LEIDERDORPSE TENNISCLUB IN BEROEP TEGEN VERHOGINGEN LEIDERDORP De behan deling van het bezwaarschrift van de Leiderdorp se tennis club „De Munnik" tegen de verhoging van de tarieven voor de tennisaccommodatie is voor deze vereniging op een teleurstelling uitgelopen. De tennisclub had in een uit voerig bezwaarschrift op een negental punten bezwaar aan getekend tegen een besluit van de gemeenteraad de ta- rieven kostendekkend te ma ken. Volgens dit raadsbesluit moet de vereniging in 1979 1.700,-, in 1980 2.000,- en in 1981 2.274,50 per baan op tafel leggen, plus nog eens de huur voor het clubhuis van 26.800,-, waarbij het onderhoud van de banen voor rekening van de tennis club zou zijn. Een drastische verhoging ten opzichte van voorgaande jaren. De woordvoerders van de ten nisclub, voorzitter L. Klaasen en H. Huigen, vonden een ui terst gereserveerde mr. Oli vier, die gisteravond als waar nemend voorzitter van de commissie Beroep- en Be zwaarschriften optrad, tegen over zich. Alles wat zij ter verdediging van hun stand punt aanvoerden, werd door de heer Olivier van de tafel geveegd, die zijn opmerking ADVERTENTIE Helaas moeten wij per 1 juli 1979 stoppen met ons taxibedrijf. Wij hebben Taxibedrijf Knegt bereid gevonden het zieken- en taxi-vervoer van ons over te nemen. Johan Frisolaan, Zoeterwoude-Hoge Rijndijk, telefoon 071-891020. Voor bussen 8 t/m 50 persoons blijven wij u van dienst. GROEPSVERVOER en TOURINGCARBEDRIJF voor binnen- en buitenland Keerweer 17, Zoeterwoude, tel. 01715-1459. „wat U aanvoert is niel vant voor het raadstx tot een soort lijfspreuk i te. De discussie die op lt( duur een onvriendelijk k ter kreeg, wekte mede door de indruk een schijnvertoning te wordf heer Olivier, die geen |e poging deed zijn grote j t" sche kennis van zaken t bergen, werd op een ge moment door een nogal riteerd bestuurslid Huig zijn vingers getikt met merking: oordeelt niet of de beslissing ju» |E juist is, maar of ze al 0|ei redelijk is". Het belangrijkste argi van de tennisclub, dat h 1 gin sel van de rechts» U heid geweld was aangi met een uitspraak va college van B en W in j' 1978 schriftelijk gedaar)1'6 een tarief van 1300 11 baan redelijk zou zijn, geen weerklank. „U kun n niet beroepen op een k11 de toezegging van het c j\ De verwachting die is g nj is niet afkomstig van die de beslissingsbevoej heeft, en bovendien hefldf college een voorbehoi» c maakt", aldus de heer 0 had het in haar verde dan ook niet moeilijk commissie Beroep- zwaarschriften zal binitf c in de vorm van een y een uitspraak doen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4