Willem II veel intelligenter FSC laat kansen liggen Concordia De hypotheekverzekering met 'n prima partje winst toe. Hailwood naar TT van Assen Boskov voor twee jaar bij Real Madrid Pastoor boekt succesje: start NK wielrennen in Geulle later pag5P0RT het d ganis ïderd arenl dus m at oJj De ka word lende k estaa één Bovi et sy een i taten lout< toien aar j ïeven en laste ie st LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JUN11979 PAGINA 15 (Van onze verslaggever) GRONINGEN - Het messewerp-incident waardoor afgelopen zondag de wedstrijd voor de nacompetitie tussen FC Groningen en Tel star voortijdig moest worden beëindigd, heeft een ietwat vreemde reaktie van het Gronin ger publiek opgeroepen. De door velen geuite vrees, dat de toeschouwers zich door dergelij ke misdadigheden van de voetballerij zouden afkeren, bleek volledig ongegrond. Het Oos- terparkstadion was bijna te klein om alle be langstellenden te huisvesten. Het gedeelte daarvan dat nieuwe sensationele toestanden verwachtten, kwam evenwel voor niets. Ook in sportief opzicht verliep het duel geheel an ders dan menigeen zou hebben verwacht. FC Groningen zag zich volkomen verdiend met 3-0 geklopt door een veel intelligenter spe lend Willem II. Willem II bleek van een wel heel ander kali ber dan Telstar. Wisten de Groningers toen in de beginfase via een overrompelend offensief binnen een kwartier een voorsprong te nemen, deze keer was de klus heel wat zwaarder. Op vallend was dan ook dat doelman Johan Tuk ker in de beginfase heel wat meer werk kreeg op te knappen dan zijn Tilburgse collega. FC Groningen zocht lang tevergeefs naar openin gen in de hechte Willem Il-defensie, die mede door het voortreffelijke stoorwerk van de rest van de ploeg uitstekend overeind bleef. Het was dan ook niet eens tegen de verhouding in, dat de gasten na een kwartier spelen de leiding namen. Het door Ajax aangekochte ta lent Martin van Geel zette achtereenvolgens voorstopper Waalderbos en doelman Tukker op het verkeerde been: 0-1 Het gevaar van de gastheren moest voor het overgrote deel van de pas 17-jarige Erwin Koeman komen. Wat hij bij vlagen in de eer ste helft liet zien grensde vaak aan het onge looflijke. Slechts bij de afronding wilde het nog niet zo vlotten. Doelman Dragan Samard- zic zette hem hier de voet dwars, terwijl kort daarop na een klein half uur spelen een solo langs vier Tilburgers op het laatste nippertje werd onderbroken. Koeman had op slag van rust ook bijna aan de basis van de gelijkma ker gestaan toen hij in samenwerking met Henk Veldmate de met een neusbeschermer spelende spits Arie Romijn vrij speelde. Die kopte evenwel naast Nog slechter Was het openingsoffensief in de eerste helft al mislukt, na de hervatting verging het de Groningers nog slechter. Maar Willem II kreeg een onverwacht ruggesteuntje. Een blunder van verdediger Theo Keukens, die nodeloos de bal aan Bud Broeken verspeelde, noopte laatste man Karei Hiddink tot te fors ingrijpen binnen de 16 meter-lijn, waarop scheidsrechter Jan Keizer zonder aarzeling een strafschop toekende. Johan Havermans' schot werd via doelman Tukker tegen de paal gewerkt, maar de terugspringende bal werd door Havermans wel benut: 0-2. Het werd nog triester voor de thuisclub toen De met een neusbeschermer spelende Groninger Romijn kopt in, maar doelman Samardzic van Willem II stopt de bal. invaller Clemens Bastiaansen Willem II acht tien minuten voor het einde op 0-3 zette. De kort daarvoor in het veld verschenen Basti- aansen(voor de leeggespeelde Henk van Rooy) werd door Broeken de diepte in gestuurd en met een laag schot passeerde hij de kansloze Tukker: 0-3. Het risico dat de Groningse trai ner Theo Verlangen had genomen door zijn laatste man Karei Hiddink op te offeren voor een aanvaller, Teddi Venema, had dus een averechtse uitwerking. Willem II bleef in de slotfase vrij gemakkelijk overeind en kreeg nog een aantal kansen om de voorsprong te vergroten, maar stuitte daar bij herhaaldelijk op een uitblinkende Tukker. Voorstopper Waalderbos daarentegen vergroot te de misère bij de thuisclub nog eens door tegen een boeking op te lopen wegens spelbe derf. Bij Willem II overkwam Hans Heeren hetzelfde. Veel maakte het niet meer uit Vooral voor een ditmaal volkomen overklast FC Groningen, dat na de enige thuisnederlaag in de gewone competitie tegen Willem II op nieuw tegen deze ploeg in het zand beet Niet favoriet Winnende trainer Henk de Jonge ziet in de onverwachte zege niet onmiddellijk aanleiding zijn ploeg als favoriet te bestempelen. „Het is natuurlijk een geweldige opsteker en gezien het spelbeeld niet eens zo verrassend. Vooral in de tweede helft hebben wij zelf heel wat geheide kansen laten liggen. Maar aan het er edivisieschap denken wij nog lang niet. We hebben onze gedachten alleen maar bij de volgende thuiswedstrijd tegen deze zelfde te genstander". Partje? Zeg maar rustig part, want met een reservering van goed 40% van de premie-ontvangst voor winstbijschrijving, ligt Concordia royaal boven het landelijk gemiddelde van ruim 15%. Want wat voor een verzekering u ook bij Concordia Leven afsluit, iedere verzekerde heeft recht op winstdeling. Hoe klein het verzeker de bedrag ook is. Sterker nog, bij Concordia deelt elke individuele polis,van af de eerste dag, mee in de winst! Bovendien is het zo dat bij Concordia op zuivere risicoverzekeringen winst wordt bijgeschreven. Onze tussenpersoon bij u in de buurt geeft u graag tekst en uitleg. Voor zijn adres en telefoon nummer kunt u bellen met Concordia Utrecht: 030 - 33 34 33. Ook de andere verzekeringen van Concordia Leven: mèt winst en lekker lage premies. Concordia Levensverzekering NV, Oudenoord 10, Utrecht, Telefoon: 030-33 34 33. rdek Messewerper is weer vrij GRONINGEN - De ans< 41-jarige J. R., die oeipj algelopen zondag een geopend zakmes naar Telstar-speler Fred Bischot gooide, is gisteren door de officier van justitie in Groningen in vrij heid gesteld. Er is proces-verbaal opge maakt tegen de man, die so-J ooJc Beteren nog over- stuur was van zijn daad. r^ïÜ Hij verklaarde tegenover de politie dat hij „had ge handeld in een vlaag van verstandsverbijstering, uit ergernis over de tegen woordige spelverruwing". De man meent daarover te kunnen oordelen, om dat hij 23 jaar lang alle wedstrijden van FC Gro ningen heeft gevolgd. ?uke Op eigen initiatief zal de man een gesprek met het bestuur van de FC Gro ningen moeten hebben, waarin hij zijn veront- schuldigingen voor het ge beurde wil aanbieden. Hij heeft zich voorgeno- men het komende seizoen niet naar wedstrijden van zijp voetbalclub te gaan kijken. m): der $ITTARD Het is voor Castenmiller misschien geruststellende gedachte hij bij Fortuna SC steeds terugvallen op het verle- De spelers die hij tot beschikking heeft, zijn volledig bekend met nukken van het betaald Er zijn enige jaren nodig geweest om zo te komen, maar Casten kan nu alleen werken irestatie. An- voorlopig Een duide- dus, die nadelen heeft, het succes uit, dan de kritiek heviger. Bo vendien is de kans groot dat er op een dag ineens geen aanvulling blijkt te zijn, juist als die noodzakelijk is. De te genstelling met Martin van Vianen en Telstar is dan ook groot. De ploeg uit Velsen komt maar net kijken in die vreemde winkel en staat daarmee op het punt dat Fortuna SC al jaren achter zich heeft liggen. De na-competitie waarin bei de ploegen terecht zijn geko men, heeft ook nog een sfeer die een aangepaste mentaliteit vereist. Eentje, die vertaald zou kunnen worden in het vermogen tot kalmte. Voeg daarbij het mesincident van zondag in Groningen en het is niet verwonderlijk dat de gedachten over Telstar aan merkelijk milder zijn, onge acht de resultaten. Fortuna SC-Telstar was giste ren een confrontatie tussen die twee uitersten, waarvan in de score echter niets was te rug te vinden. Fortuna had een strafschop nodig om met 1-0 te winnen. Telstar-voor- stopper Kuut kwam te gretig in op Wetzels, waardoor Eng- bersen even later na ingrijpen van scheidsrechter Mulder vanaf 11 meter mocht uitha len. Hij vond de linkerhoek onder de arm van de voor treffelijke doelman Neder- burgh (1-0). Van Vianen was met opzet te rughoudend begonnen, omdat hij wist hoe groot het verschil tussen zijn Telstar en FSC was. Zijn ervaringen bij FC Groningen hadden hem ge sterkt in de mening, dat het beter was zijn speelse team beperkingen op te leggen. On der meer daardoor konden de Limburgers onstuimig begin nen. Een andere stimulans daarvoor was de kracht die de middenvelders Titaley en Hutting opbrachten tegenover hun directe tegenstanders. Ti taley startte zo sterk, dat hij de spelbepaler werd die gaten zocht en vond. Telstar werd overweldigd, maar meer dan die ene treffer kon FSC niet produceren. Het gebrek aan een schutter werkte steeds meer als een frustratie, zodat Prauser, Zuidersma en Eng- bersen (drie keer) ideale mo gelijkheden misten in een vro lijke eerste helft waarin goed voetbal ontbrak, maar de compensatie werd gevonden in spectaculaire situaties. Meer kwijt Doelman Jan Nederburgh stopt stijlvol een inzet van Bux vap FSC. FSC raakte zijn grip evenwek steeds meer kwijt. Telstar moest door de achterstand iets meer komen en wilde dat ook wel. Dat is nu een maal de instelling van de ploeg, die het voetbal ook om het voetbal wil spelen. Hegeman werd na 20 minu ten in de dekking gezet op Titaley en ook al was dat niet genoeg om de thuisploeg te remmen, Telstar deed zich steeds meer gelden. Colom- bain had al een inzet van Stam uit de kruising moeten koppen, doelman Geilman kon net zijn vingertoppen AMSTERDAM Het bestuur van de „stichting circuit van Drenthe" stelt hardnekkige pogingen in het werk Mike Hailwood naar Assen te ha len voor de 49ste tt, die vol gende week zaterdag wordt gehouden. In het ongewisse wordt gelaten of de 39-jarige veelvoudige wereldkampioen aan de start zal verschijnen in de halve liter-klasse of als gast aanwezig zal zijn. Voorzitter Jaap Timmer ver keert in de mening dat de Britse veteraan in de laatste hoedanigheid zal verschijnen. „Bij wijze van grap heeft Hailwood het afgelopen jaar op het eiland Man na een ja renlange afwezigheid weer aan races meegedaan. Tot zijn eigen en ieders verbazing verdiende hij daar een punt. Onmiddellijk na die race heeft de wedstrijdleiding hem in een onbewaakt ogenblik contractueel vastgelegd voor de races van dit jaar. Om die reden heeft hij daar onlangs weer gereden. Ik heb echter persoonlijk van hem verno men dat hij in het geheel niet denkt aan een serieuze come back. Dus de kans dat hij in Assen aan de start zal ver schijnen is gering". Volgend seizoen zullen er geen wedstrijden om het we reldkampioenschap in de 350 cc-klasse worden gehouden. De FIM, de internationale motorsportfederatie, wil het aantal klassen in de toekomst gaan beperken en heeft de 35Q cc van de lijst geschrapt WOERDEN Pastoor Hartmann van het Zuidlimburgse gehucht Geulle heeft in zijn strijd tegen de organisatie van de Nederland se kampioenschappen wielrennen op de weg tot nu toe een succesje geboekt. De profs mo gen zondag 24 juni pas om half één 's mid dags van start gaan, zodat kerkgangers op de normale tijd het heiligdom van Hartmann kunnen bereiken en ook ongestoord door de wielrenners kunnen verlaten. De pastoor zou het liefst de wielerkampioen schappen op 23 en 24 juni compleet boycot ten, maar omdat het gemeentebestuur van Ge ulle bij deze gelegenheid landelijke bekend heid gaat genieten is hij een soort Don Qui- chotte. Niettemin heeft de herder van de pa rochie Geulle nog persoonlijke acties aange kondigd. zoals bijvoorbeeld op de bromfiets tegen het peloton inrijden. De kampioenschappen op de weg voor dames, amateurs (23 juni) en de beroepsrenners (24 juni) gaan in elk geval door in Geulle op een pittig parkoers van 6,5 kilometer. Per ronde moet over 1200 meter de in wielerkringen be kende Slingerberg beklommen worden. De da mes rijden elf ronden (totaal 72,2 km), de amateurs 30 ronden (196,2 km) en de profs 34 ronden (221 km). Het aantal deelnemers is bij de amateurs het grootst: 110, het peloton da mes mag er ook zijn, namelijk 75. De profs zijn per traditie het kleinst in aantal: 54. De totale organisatiekosten bedroegen dit jaar weer een recordbedrag van twee ton. Daarvan vloeiden 130.000 gulden in de kas van de wiel- renunie. Minister-president Dries van Agt, Ne derlands ferventste wielersupporter, is ere-gast bij het profkampioenschap. Basketbalzege Joegoslavië TURIJN Frankrijk heeft gisteren in de eerste wed strijd van het troosttoernooi (7e tot en met 12e plaats) van het Europese basketbal kampioenschap, dat in Turijn wordt gehouden, een over winning geboekt op Grieken land. De uitslag was 76—74. Voorts versloeg Polen België met 11084 na een ruststand van 53—38. Nederland, dat een rustdag had, komt vandaag in actie tegen Frankrijk. Joegoslavië versloeg in de fi- nalegroep Tsjecho-Slowakije met 97—79. Bij de rust leidde de wereldkampioen reeds met 50-34. In de tweede wedstrijd voor de finalegroep zegevierde Ita lië met 9078 over Israël. Bij rust leidde Italië met 4342. SPORTWERELD DRESDEN- Ruth Fuchs ver beterde het wereldrecord speerwerpen van Kathy Schmidt(VS) van 69,32 tot 69,52 meter. LONDEN-Vitas Gerulaitis is in het Queenstennistoernooi uitgeschakeld door Tom Gul- likson met 6-2,6-3. LONDEN-Bülie Jean King mag op Wimbledon uitkomen. Nadat Lesley Hunt zich we gens een blessure had terug getrokken mocht King, die te laat inschreef, alsnog deelne men. Ook deze kopbal van Prauser treft geen doel. Weer is Nederburgh paraat. achter een strakke kopbal van diezelfde Stam krijgen. Een door de sober spelende Van Daele van richting ver anderd schot van Van der Meer belandde tegen de paal. Het spelbeeld wijzigde met de minuut. Van de uitgangspun ten, die vóór de ontmoeting zo duidelijk leken, bleven er maar een paar overeind. FSC was gedegener dan Telstar, maar zag in het tweede ge deelte in een vorm van yoet- bal-blindheid de enorme ruim te op links steeds weer over het hoofd. Een grote tekortko ming van een zo geroutineer de ploeg, zeker omdat nieu weling Bierman van Telstar als rechtsachter veel moeite had met Engbersen. FSC zocht steeds de kant van Bi- schot, die ondanks de aanslag van zondag met een mes en een forse dosis valium daar na, gisteren weer normaal liep te voetballen. Dat hield ook in, dat hij zoals heel Tel star op verkeerde momenten ten koste van alles wilde blij ven voetballen. FSC, zelf ver dedigend ook vaak slordig, brak daarom nog wel eens door, maar Engbersen kon zelfs twee meter voor Neder burgh nog niet met het hoofd scoren. Waar de krachten van FSC afnamen (Titaley, geblesseerd aan een dijbeen), leefde Tel star (Akersloot, een bal-virtu oos) op. Ayre (drie dagen ge leden nog spelend met een in jectie) was na de rust in de ploeg gekomen voor extra stootkracht. Telstar hield zijn tegenstander steeds verder van het doel af en Van der Meer pikte vrij voor Geilman zelfs een foutieve terugspeel bal van Hutting op. In plaats van met de binnenkant van de linkervoet te doelpunten, tikte hij met de buitenkant van zijn rechterschoen net naast Telstar eiste de laatste 20 minuten op, mede doordat Fortuna SC geen fut meer had na de reeks gemiste mo gelijkheden. Het bleef even wel 1-0. DICK HOFLAND Fortuna SC 3 2 0 1 4 4—2 Willem II 3 2 0 1 4 5—4 Telstar 2 10 12 3-1 FC Groningen 2 0 0 2 0 0—5 DEN HAAG - Vujadin Boskov heeft gisteren een tweejarig: contract getekend bij Real Madrid. Het afgelopen seizoen was Boskov, die in Nederland FC Den Haag en Feyenoord trainde, trainer bij Real Zaragoza. Gisteren zijn de nodige vriendschappelijke interlands gespeeld. Zo won Joegoslavië in Zagreb met niet minder dan 4-1 van Italië. Susie nam drie treffers voor zijn rekening. De vierde treffer van de Joegoslaven was van Zajec. Rossi scoorde te gen. Oostenrijk won in Wenen met 4-3 van Engeland. Het was de eerste zege van Oostenrijk op Engeland sinds veertien jaar toen op Wembley de Britten met 3-2 werden verslagen. Pezzey en Welzl scoorden 2-0, waarna Keegan tegenscoorde. Welzl maakte er 3-1 van, waarna Coppell en Wilkins de score recht trokken. Pezzey maakte de winnende treffer. In de Hongaarse competitie versterkte Ujpest Dosza zijn lei derspositie door op de 33e speeldag Honved met 4-0 te ver slaan. Ferencvaros en Diosgyoer bleven volgen door zeges op Raba Eto(2-l) en Tatabanya(3-0). Stand aan kop: LUjpest 51 pnt; 2.Ferencvaros 46; 3. Diosgyoer 44. In Luxemburg is Red Boys door een beter doelsaldo kampioen geworden. Niedercorn eindigde met eveneens 34 punten op de gedeelde eerste plaats. Jeunesse d'Esch werd vierde achter Union. Sammy Morgan van Sparta keert terug naar Ierland, omdat hij zich niet kan verenigen met het hem aangeboden contract van Sparta. Theo Laseroms blijft trainer van FC Vlaardingen, nadat con tacten met FC Dordrecht op niets waren uitgelopen. Kees Krijgh(29) van PSV heeft een tweejarig contract gete kend bij het Belgische Cercle Brugge. Jacques van der Pas keert na drie jaar Deventer terug van Go Ahead naar Eindhoven. Aad Kila heeft een contract getekend bij FC Twente. Met zijn overgang is vier ton gemoeid. Alfredo di Stefano wordt trainer van Valencia, waar Kempes en Bonhof spelen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15