lack Middelburg bewijst opvolger Hartogtezijn FSC geen vat op spel Willem II Misdadig optreden in Gronings sportpark van messenwerper i^fC Den Haag Efjieemt afscheid 3an spelers STAND IN NA-COMPETITIE 'REDBISCHOT BIJNA DOOR STILETTO GETROFFEN TE Voor de zoveelste keer dit en werd Wil Hartog in eigen land roefd. Op een hem dierbare plek vel: Raalte. Zes jaar achtereen had inge Abbekerker de internationale ices in het Overijsselse provincie- op zijn naam geschreven. Giste- ras dat er niet meer bij. Hartog was in de uitslagen niet meer terug te i. Zijn uitvallen in de twee manche 500 cc was daar debet aan. Zijn ipvolger in hét vaderlandse gebeu- [Jack Middelburg, was nu de cou- die met de eer ging strijken. jvas overigens een dubbeltje op z'n Jwant de voor het ongehoord hoge 35.000 gecontracteerde 'ereldkampioen Barry Sheene (ter [lijking: Middelburg ontving maar startgeld) legde na in de eerste een beetje gewend geraakt te- •ngenadig de zweep over de 500 Middelburg had die eerste man- wonnen en wist zich, toen concur- Wil Hartog in de tweede manche >en vastloper uitgevallen was, bijna [voor de eerste plaats in het to- •ement. ■opvallend verleende de Naaldwijker pven ronden op kop gereden te heb- r, alle doorgang aan Sheene. Zijn gebaar op het rechte eind in de „ga me maar voorbij" sprak ^at betreft boekdelen. Sheene aarzel- ten moment om de aanbieding van (Middelburg te aanvaarden en ging spij kerhard door. Jack: „Het had voor mij geen zin om alle appelen uit de kist te rijden. Hartog was weg en ik hoefde slechts een tweede plaats te scoren om algeheel winnaar te worden. Nou kan ik me tegen Barry, die er zeer opgebrand was eindelijk weer eens te winnen, wel te pletter rijden, maar ik heb rustig de zaken uitgerekend en wist me met deze wijze bijna veilig". Flinke streep Jack Middelburg aan kop, gevolgd door Barry Sheene en op afstand Boet van Duimen (12) en Wil Hartog (8). Die laatste toevoeging was zeer juist van Middelburg. Drie ronden voor het eind namelijk werd een flinke streep door de rekening van de drievoudig Ne derlandse kampioen gehaald. Middel burg: „Ik hoorde plots een klap. Ik deed even rustig aan, maar de machine bleef gelukkig „op drie poten" lopen. Ik heb er toen maar op gegokt, dat het spul nog wat langer heel zou blijven en dat is uitgekomen". Inderdaad hield de Naaldwijker zijn Suzu ki die resterende drie ronden aan de praat. Zijn overwinning kwam echter met een aan een zijden draadje te hangen. De jónge Amerikaan Mike Baldwin pas seerde Middelburg namelijk ook en toen stonden Sheene en de Nederlander gelijk in het aantal gescoorde punten: beiden telden er op dat moment vier. De beslissing zou gebracht worden door het verschil in de hotaaltijd. Jack was in die eerste manche 23,7 sec. voor Sheene geëindigd en kon dus redelijk veel ver spelen. Het vooruitzicht van een stilval lende Middelburg e«n een voortsuizehde Sheene deden echter velen op het laatste '„paard" spelen. Middelburg hield de zaak echter meer dan redelijk lopende, en kon het verschil uiteindelijk tot 18,1 seconm- de beperken. 'Een wonder Een wonder na' later ;zou blijken. Meteen na de race onderwiorp monteur Adrie van de Broeke de machine van Jack Middelburg aan een snel onderzoek. Triest ogend toonde <le Zeeuw aan ie dereen, die het maar zien wilde, de ka potte drijfstang en de stukjes staal van het carter, waardoor die drijfstang zich naar buiten gewerkt had. „Een dure prijs voor zo'n overwinning", mompelde Adrie van dia Broeke. „Hoe we het spul voor de Grand Prix van Joego slavië van aanstaande zondag weer in orde moeten krijgen i:«; mij een raadsel". Middelburgs manager Jan Muis wilde dat raadsel wel even ontrafelen. „We zitten gewoon met een groot: tekort aan onder delen. We hebben via de Suzuki-impor- teur vele dingen uit Japan besteld en die zouden afgelopen wekem in Nederland ar riveren. Niets is er echter nog aangeko men. Die onderdelen zitten vast en zeker Volksheld Slachtoffer van dat „droogstaan" van die onderdelenvoorziening was ook de ande re pupil van Jan Muis, volksheld Boet van Duimen. Den Boet reed gisteren met een machine, die een lange tijd niet van nieuwe zuigers was voorzien. Den Boet verklaarde: „Ik heb nog vier zuigers. Maar die wil ik in Opatija (Joe goslavië) gebruiken. Ik had geen zin om ze hier te verspelen. Daarom moest het ook wel mis gaan in die tweede manche. De machine liep verre van optimaal en ik kreeg tenslotte moeilijkheden met m'n versnellingsbak". Het uitvallen van Boet en Wil Hartog ver stoorde een Hollands sprookje, dat er zeer lang ingezeten had gistermiddag in Raalte. in de eerste race reden lange tijd drie Nederlanders aan kop. maar in de laatste bochten wist Sheene Van Duimen nog van de derde plaats te verdrijven. Enkele race-uren later draaiden er weer drie Nederlanders op kop in de halve li ter-klasse. Een drievoudige overwinning van Nederlanders in de zwaarbezette race te Raalte zat er toen dik in. Machi nepech gooide echter roet in het eten. JOHN VOLKERS 300 ^EN HAAG - FC Den Haag gisteravond tijdens 'jen afscheidsbijeenkomst het seizoen ook een 5akiantal spelers uitgeluid. Getfoorz'tter P'm Arons wuifde n zijn toespraakje, waarin lij de voorbije competitie ian de revue liet passeren, j ij 3en^ van Antwerpen, Rob lA^emmerswaal, Ben van )am, Toine Linders, Wilbert yjtteman, Frank Hendriks in Oekie Hoekema uit. foor wat betreft de laatste (iet het er naar uit dat FC pen Haag voor deze speler, ie waarschijnlijk voor SC Eambuur gaat spelen, geen tergoeding zal ontvangen, loekema gaat in ieder ge- al terug naar Friesland en (ïdien beide clubs niet tot vereenstemming komen jaat hij bij een amateurve- kniging spelen, jrainer Piet de Visser heeft pin of meer te kennen ge- (even dat hij Bert Blijie, die jan sterk verlaagd contract angeboden heeft gekregen n dit onder geen beding jkent, wil behouden voor |jn selectie. Of dit op bete- i voorwaarden gebeurt angt af van de versterkin- en die FC Den Haag de omende maanden aantrekt, epalend daarvoor is of jla inderdaad naar FC wente gaat en of Galjè en lbertsen(voor wie Feye- oord interesse heeft) ver- ekken. (Van onze sportredactie) TILBURG In een spannende wedstrijd heeft Willem II tegen FSC vrijwel geheel gedomi neerd. Fortuna SC kon, behou dens een korte periode in de tweede helft, geen vat krijgen op het spel van Willem II. Fortuna SC verloor het duel op het middenveld. De te statische Van de Bergh. Hutting en de al leen na de rust aanvallend ge vaarlijke Titaley liepen voortdu rend achter hun tegenstanders aan. De jonge middenlinie van Willem II, met de uitblinkende Van de Ven, zorgde met de aanvallers Broeken, Van Geel en Van Rooy voor verwarring in de defensie van Fortuna SC. De gevaarlijke Engbersen (FSC), in de competitie aan de lopende band scorend, werd voor de rust door Kosic uitgeschakeld. In de tweede helft verhuisde Engbersen naar de linkervleugel, maar daar kreeg hij geen kans tegen Haverrhans. FSC moest - na een strafschop van Swaans. die tot hoekschop verwerkt werd - al in de 13e mi nuut een treffer toestaan. Titaley verloor op het middenveld op onbenullige manier de bal aan Van de Ven. die een verre pass gaf naar de linkervleugel, waar Van Geel attent reageerde en de bal meteen scherp voorgaf. Spits Henk van Rooy versloeg in een kopduel zowel zijn bewa- Van Rooij (links op de grond) heeft doelman Geilman gepasseerd. Willem II leidt met 1-0. Inzicht Tussen alle jonge Tilburgers is Van Rooy een spits met de no dige ervaring. Hij is vaak traag in zijn beweging, maar heeft een prima spelinzicht. Tegen Fortuna SC zorgde hij vele ma len, vooral met enkele kopbal len die hij teruglegde naar zijn medespelers, voor een gevaar lijke situatie voor het doel van de onzekere Geilman. De tweede helft bracht weinig verandering in het spelbeeld. Trainer Castenmiller had bij FSC de posities zodanig gewijzigd, dat het middenveld beurtelings door Bux en Van Daele met een man aangevuld werd. Dat lever de de Limburgers, die de ge schorste Pfennings en Colom- bain vervangen hadden door Wetzels en Merken, een licht overwicht op. Uitgerekend in die periode viel de tweede Tilburgse treffer. Een uittrap van Geflman beland de rechtstreeks op «de sintelbaan van het Tilburgse sportpark. De inworp werd snel genomen door Van de Ven, die zich langs Mer ken werkte en de bal op het hoofd van de aanstormende Swaans legde: 2—0. Van Daele had eindelijk succes met zijn opkomerx. Vlak voor het strafschopgebied van Willem II schoof hij de bal door de voeten van Prauser, die hard uithaalde: 21. Het laatste kwartiefr was erg spannend, maar merkwaardig genoeg was het toch Willem II dat het spel weer tot zich trok. Het tekent de instelling van trai ner De Jonge, dat hij aanvaller Van Geel op dat rwoment niet voor een verdediger, maar voor aanvaller Bijsterveld wesselde. Scoreverloop: 13. Van FÖooy 1—0, 65. Swaans 2—0, 75. Prauser 2—1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers 14.500. Willem II: Samardzic; ACosic, Huij- bregts. Roemgens. Havermans; Van de Ven. Swaans. Heeran: Broeken, Van Rooy. Van Geel (Bijsterveld). Fortuna SC: Geilman; Merken. Van Daele. Bux. Wetzels: Var» de Bergh. Titaley. Hutting: Zuidersn». Prauser. Engbertsen. Telstar Fortuna SC Willem II Groningen l(Van onze sportredactie) HINGEN De stopwatch scheidsrechter Thomas f precies 32 minuten en 37 aan toen in het Gro- Oosterpark het duel in |na-competitie tussen FC pingen en Telstar onderbro- moest worden. Een heftig prende Velsense aanvoerder Bischot liep met een voorwerp in zijn hand r de scheidsrechter, waarop tijd later de gehele Vel- le-ploeg aanstalten maakte Jveld te verlaten. Trainer Vianan probeerde |om het tij te doen keren, j zag al spoedig het hope- jjvan zijn taak in. De verba- fvan het merendeel van de toeschouwers kende grenzen toen scheids- Thomas beide elftallen de kleedkamer dirigeerde. \tand was op dat moment het voordeel van FC |ingen. orwerp bleek een stiletto geworpen vanaf de Jlribunes in de richting van |ot. Het steekwapen ging in zijn oor voorbij. Isrechter Thomas was van leen afkoelingsperiode van Tninuten in te lassen maar lijd gebruikten de spelers van Telstar om overleg te ple gen met trainer en bestuur, waarop werd besloten niet ver der te spelen. Scheidsrechter Thomas in de kleedkamer van Telstar: „Enkele spelers waren totaal over hun toeren, onder wie Fred Bischot. Toen zij perti nent weigerden om in verband met de levensgevaarlijke situatie opnieuw het veld te betreden, bleef mij niets anders over dan de wedstrijd te staken". Op de vraag wat er nu gaat gebeuren moest hij het antwoord schuldig blijven. „Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. Ik stuur natuurlijk een rapport naar de KNVB. maar ik heb geen enkel idee wat de clubs te wachten staat". Telstar-trainer Martin van Vianen vond het gebeuren even afschu welijk als jammerlijk voor de thuisclub, maar had geen keus. Hij zei! „Mijn eerste reactie was de spelers terug te sturen, maar wat moet je doen als volwassen kerels in de kleedkamer zitten te huilen?" Schandalig „Onbegrijpelijk" was de reactie van FC Groningen trainer Theo Verlangen. „Er is niets in het veld gebeurd wat aanleiding tot deze afschuwelijke daad kon geven. Wie het gedaan heeft doet er eigenlijk niets toe. Het is gebeurd. Schandalig, ik heb er geen woorden voor". Buiten de kleedkamers bleef het nog lang rumoerig in en rond het Oosterpark. De politie, die er niet in was geslaagd om met behulp van het publiek de da der te vinden - de televisiebeel den toonden evenwel duidelijk de dader - moest nog lang overwerk verrichten. De spelers van Telstar moesten enige uren in de kleedkamers verblijven. Uit angst voor het ziedende Gro ningse publiek. Uren na het sta ken van de wedstrijd was het nog onrustig. De spelers van Telstar moesten laat in de avonduren met politiebussen buiten de stad worden gebracht. Treffers De wedstrijd verliep overigens helemaal in het voordeel van de Groningers. Binnen drie mi nuten had Eddie Bakker de thuisclub op 1-0 gezet. Een doelpunt dat vijf minuten later werd gevolgd door een tweede treffer, door Henk Veldmate met een kopstoot! 2-„o. Een verdiende beloning voor de tomeloze aanvalsdrift, die de thuisclub ten toon spreidde. In deze beginfase deden zich twee incidenten voor, die overigens Huilend verliet Fred Bischot (rechts, met bal) het veld, nadat hij bij scheidsrechter Thomas (links) de stiletto had ingeleverd die langs zijn hoofd was gevlogen. geenszins het gevolg van bui tensporig ruw spel waren. In het eerste geval knalden Henk Veld mate en Telstars laatste man Chris Knoop tegen elkaar op Beiden moesten minutenlang worden verzorgd en. hoewel ze het alle twee nog enkele minu ten probeerden, waren ze toch gedwongen het veld te verlaten. Na een kwartier deed zich een situatie voor waarbij Telstars 'doelman Jan Nederburgh en de Groningse spits Arie Romijn wa ren betrokken. Romijn werd hierbij zo waar door zijn tegen stander op de neus getikt, dat ook hij het veld voortijdig moest verlaten. FC Groningen had zo odoende binnen een kwartier bei de wissels verbruikt De wedstrijd, die zo goed was begonnen, zakte daardoor snel in niveau af met als onverwach te climax het werpen van een stiletto door een onverlaat. Groningen-manager Renzo de Vries was van mening dat mis schien met een vervanging van de zo van streek geraakte Bi schot het duel nog wel voort gang had kunnen vinden, maar nam het Telstar niet kwalijk zo gereageerd te hebben. Hem bleef niets anders over dan de gastspelers zijn excuses aan te bieden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11