De Nachtegaal maakt „karwei" ijzersterk af Districtstitel voor Astrid Veenman Cock van der Hulst plaatst zich voor „Nederlandse" SIMON E233HH3=2m De Zijl/LGB tweede G0EDK00P*GEZELLIG CHC LEIDS TRIO-KAMPIOEN BOWLING Martien van Rijssel snel op 300 meter LEIDSE COURANT DINSDAG 5 JUN11979 PAGINA 21 LEIOEN Het bowlingteam van restaurant de Nachtegaal uit Noordwijkerhout heeft zaterdag op grootse wijze het kampioen schap van Leiden voor vijfmansteams veroverd. Tijdens de finale tegen maandag kampioen „de Lions", die met 3—1 werd gewonnen, kwam de équipe van captain Manfred Lefèbre tot twee nieuwe Leidse records. De dinsdagkampioen bewees hier mee de enige ploeg te zijn, die aanspraak kon maken op de titel. Als eerste vijfman steam wierp de Nachtegaal een game bo ven de magische duizendgrens: 1013 ruim 202 gemiddeld...). De hoogste serie, ooit in onze-stad gegooid, werd eveneens omhoog geschroefd. Het oude record van 2771 werd gesteld op 2850 190 gemid deld...). Het team, dat de titel overnam van Formule 1, bestaat uit Louis Petitjean, Mar cel Hessels, Jaap Pluimgraaff, Geek van der Meer, Paul Rooy, André van Velzen en genoemde aanvoerder Lefèbre. Voor de eerstgenoemde drie bowlers was het wel een zeer goede dag. Petitjean, Hes sels en Pluimgraaff, tesamen vormend Com puter Hardware Corporation, legden zater dag tevens beslag op de Leidse triotitel. Overtuigend werd het team van George Su- tiono, Bixby Modes, verslagen met een sco re van 3—1. Reeds na twee games was de strijd gestreden en dat de laatste partij nog werd weggegeven was louter een gevolg van de overwinningsroes. Het kampioen schap was namelijk na twee games al zeker in handen van de Computer-jongens, gezien de voorsprong, die op punten inmiddels was opgebouwd. Dat de Nachtegaal nog de kans kreeg kam pioen te worden op dinsdag en zich daar mee in de finale om de Leidse titel kon" bowlen, was slechts een geschenk van Tet- tero 4. De ploeg van John Zandbergen had tot dinsdagavond een voorsprong van an derhalf punt en het vooruitzicht van de laat ste wedstrijd tegen het laagstgeklasseerde ,,de Nachtuil". Een overwinning van 31 zou genoeg geweest zijn, maar op het be slissende moment lieten de Tettero-spelers het afweten. Door de nervositeit en het ster ke spel van de staartploeg werd de kandi daat-kampioen teruggewezen met 31. De Nachtegaal maakte geen fout en korte met ten met hét altijd gevaarlijke Bakkerij Raa phorst: 3—1. Manfred Lefèbre van de geluk kige kampioensploeg: ,,lk had het kam pioenschap al volledig van me afgezet. Maar na dat cadeautje van Tettero, moesten we hqt karwei natuurlijk afmaken. Zo'n tweede kans krijg je nooit meer en kwalitatief wa ren we hoe dan ook do beste ploeg". De Uiver pakte de derde plaats, terwijl de titel verdediger Formule Pentagoon de vierde plek bezet: Boston LPG kon echter door baanstoringen de laatste wedstrijd nog niet spelen en kan die vierde positie nog over nemen als met 40 van de Union Jacks wordt gewonnen. Jaap Pluimgraaff verover de individueel de eerste plaats met het zeer sterke gemiddelde van 186. Ook Karei Boe- hlee, die de tweede plaats pakte had een goed gemiddelde met zijn 183. De eindstand bij de vijfmansteams werd aangevangen met twee nerveuze partijen. Het team van Sieg de Leeuw, de Lions, werkte zich daar het eerst bovenuit en won de eerste game. Le fèbre cs. moesten toen wel komen. Op zeer overtuigende wijze werd de stand gelijkge trokken. Met de 1013-game werd het ver schik in punten direct teruggebracht van een achterstand van 16 pins naar een voor sprong van ruim 300 pins. Over deze vooral morele dreun kwam de Lions niet meer heen en de nieuwe kampioen klaarde de zaak simpel met een sterke laatste game van 973. Het behalen van dit kampioen schap is overigens wel de laatste officiële daad van de Nachtegaal. Het team wordt na dit seizoen weer ontbonden, zodat prolonga tie van de titel onmogelijk zal zijn. Een sportieve en terechte kampioen werd Bixby Modes genoemd in de dinsdagleague. Het trio van captain George Sutiono werd kampioen door te winnen van de Tigers met 40. Dat de strijd tegen Wanninkhof daarna verloren ging met 31 mocht de pret niet drukken. De titel was immers al binnen. De diva's bereikte de tweede plek net niet. Wanninkhof wist op de laatste wedstrijda vond de Oliva's met een half punt te passe ren. Het verloop van deze competitie werd enigszins beïnvloed door de vele ziekte avonden van een der teams. Henk Klom won het individuele klassement met zijn ge middelde van 163. De finale om de Leidse titel was voor Bixby niet zo succesvol. Erg zelfverzekerd won Computer Hardware Co. de eerste game op 40 pins. De tweede rondgang gaf Bixby de genadeslag, want wederom pakte CHC nu Het team van de Nachtegaal dat zaterdag Holiday Inn Lions „op recordhoogte" versloeg: Jaap Pluimgraaf, Geek van der Meer, Louis Petitjean, Manfred Lefèbre, André van Velzen en Marcel Hessels. Pluimgraaff. Pe titjean en Hessels veroverden met CHC ook de trio-ti tel van Leiden. met grote voorsprong (ruim 150 pins) de winst. Dat het derde deel met 20 pins ver schil werd veroverd door Bixby was nog slechts voor de boeken belangrijk. De totale overwinning was met 3—1 voor de Compu ter-ploeg. Uitslagen: Finale Leidse Kampioenschap Vijf mansteam: De Nachtegaal—Lions 3—1 (de Nachtegaal kampioen van Leiden), Finale Leidse Kampioenschap trio's: Computer Hardware Corporation—Bixby Modes 31 (CHC kampioen van Leiden). Eindstand dinsdagvijfmansleague: 1De Nachtegaal 2. Tettero 4 75 3. De Uiver 4.' Formule Pentagoon 5. Boston LPG 6. Bakkerij raaphorst 7. Formule BvM 8. Les Imbattables 9. Union Jacks 10. Tettero 6 36 11. Nachtuil 76-44 1/2—44 1/2 74—46 7248 69-47 66—54 59-61 57—63 42—66 1/2—83 1/2 22—94 Eindstand Dinsdagtrioleaque: 1Bixby Modes 87-57 2. Wanninkhof 84 1/2-59 1/2 3. Oliva's 84 1/2-60 4. Driftkikkers 81 1/2-62 1/2 5. Tigers 73 1/2-70 1/2 6. Boxers 72-72 7. De Wit 69-68 8. Lions 59 1/2-80 1/2 9. Ladies 55-49 10. 54-86 HILLEGOM/ALPHEN A.D.RIJN De jeugd van het district Leiden heeft het Pinksterweekeinde op twee tennisparken om de districtstitels ge streden. Fel begeerde titels, want de winnaars in de diverse leeftijdsgroepen worden uitgezonden naar de nationale jeugdkampioenschappen. Bij de oudere meisjes werd het strijdtoneel volle dig beheerst door de Hillegom-speelsters Astrid Veenman en Petra Wessels. Zowel bij meisjes t/m 16 als t/m 18 jaar bereikten zij de finale. Om op de *inaladag niet twee maal dezelfde partij te spelen, is de finale t/m 18 uitgesteld tot zaterdag aanstaande. De wel gespeelde finale besliste As trid met 6—2,63 in haar voordeel. In de halve finale had Astrid in beide leeftijds groepen af moeten rekenen met haar clubgenote Annette v. Ederen. Petra Wessels zorgde voor de grote verrassingen. Bij de meisjes t/m 16 had zij Jacqueline v, Wijk afgetroefd, terwijl zij bij de oudste meisjes de gedoodverfde favoriete Rose- marie Verdegaal moeiteloos had uitgerangeerd (6-3, 6-2). Bij de jongens greep Freek v.d. Capellen ongeluk kig naast de titels. In de oudste leeftijdsgroep won hij in de halve finale van Hillegommer Leon Damen (63, 6-^3), maar bij de jonens t/m 16 revancheerde Leon zich op de- duidelijk vermoei de Freek v.d. Capellen (64, 2—6, 64). Leon veroverde vervolgens de titel tegen Peter Leyten, die bij de stand 1—6, 45 opgaf om te laten Zien, dat hij door ziekte verloor. Freek startte in de finale van de oudste leeftijdsgroep sterk, maar kwam in vergelijking met Marc Nije van Uncium - kracht te kort (7—8, 3—6, 0—6). Nijhe had ook in de halve finale zijn goede vorm al laten zien door favoriet Jack Driessen. die voor Hilleqom tweede klasse competitie speelde, uit te schakelen met maarliefst 6—2,6—1. De echte jeugd speelde op tennispark TEAN in Alphen. In een duel, dat tot het laatst toe span nend bleef, won Ellen Kortekaas bij de meisjes t/m 14 van Ellen Winkel. Bij de jongens slaagde Ivo de Jong er niet in de finale voor eigen pu bliek te winnen. De zege ging met 63, 6—1 naar Jasper v. Marwijk. Bij de meisjes in de cate gorie t/m 12 jaar trok Ingelise Driehuis aan het langste eind door Karin Rozendaal met twee maal 6—3 te verslaan. Bij de jongens stak Rene v.d. Wille uit Katwijk met kop en schouders boven de concurrentie' uit. Slechts één game gunde hij Mi chel v.d. Berg uit Koudekerk. Voor het eerst is er dit jaar ook een leeftijdsklas se t/m 10 jaar ingevoerd. Mark Past uit Leider dorp toonde hier het best met een tennisracket om te kunnen gaan. Met 6—2, 6—4 bleef hij voor op Martin Krans. Van de drie deelnemers bij de mejsjes bleek Daniëlle Kerstens de sterkste. Kampioen Noordwijk heeft de wegens regen op 03 afge broken competitiewedstrijd tegen Leimonias uitge speeld. De achterstand werd omgezet in een 53 zege en dat betekende voor Noordwijk het kam pioenschap en voor Leimonias de degradatie. Alle partijen werden zeer gemakkelijk gewonnen. Veentjer pakte zijn single met 6—0, 6—1 en de herendubbel met Pasma met dezelfde cijfers, ter wijl de dames Josine v,d. Koogh en Hanneke Ro- ther, de winst met 6—4, 6-r3 binnen haalden. De beide mixeds werden ook in twee sets beslist. Zondag speelt dit team, aangevuld met Blommen- daal en eventueel Uittenbogaard de promotiewed strijd in Heemskerk tegen Marquette. Piet Veentjer had een belangrijk aandeel in het door Noordwijk veroverde kampioenschap. ZWIJNDRECHT Bij wedstrijden in zwembad „de Hoge Devel" is de Zijl/LGB op de tweede plaats geëindigd. De wedstrijden werden gehou den in het kader van een vierkamp. Ook in de totaal eindstand nam de Zijl/LGB een uitsteken de tweede plaats in. Eerste werd VZC/Ritmees- ter, terwijl DES en de Devel als derde en vierde eindigden. Bij de meisjes onder 10 jaar leverde Ingrid Kerk vliet een uitstekende prestatie door de 100 rug winnend af te sluiten in 1.39.3. Op de 100-school waren er drie eerste prijzen voor de pupillen van trainer Rob Schouten. Bij de dames was Ria Has- sefras winnares in 1.26.2. Bij de jongens onder 14 jaar zelfs een dubbele Leidse overwinning, Reinier Haasnoot won voor Peter Hassefras. Hun tijden waren uitstekend: 1.23.1 om 1.24.4. De der de schoolslagzege ging naar Andrea Grim. Bij de meisjes onder 12 jaar bleef zij clubgenote Hedy Anneeze net voor. Hun tijden waren resp. 1.35.9 en 1 36.7. In dezelfde leeftijdsklasse zorgde Hans van Rosmalen eveneens voor een Zijl/LGB suc ces. Hij won de 100-vlinder vrij gemakkelijk in 1.28.9. De belangrijkste overige uitslagen: 200-vlin- der dames: 3 Ria Hassefras 2.38.5. 100-vlinder meisjes onder 12: 2 Hedy Anneeze 1.24.1. 100 school meisjes onder 14: 2 Inge Bouwmeester 1.30.9. 100-school jongens onder 12: 2 Hans Bouwmeester 1.35.7. 100-vrij meisjes onder 14: 2 Brigitte Distelveld 1.08.1. 100-rug meisjes ondei 16: 3 Renee Dijkshoorn 1.21.9. Idem jongens on der 16: 3 Danny v.d. Drift 1.16.5. 100-vlinder meis jes onder 10: 2 Ingrid Kerkvliet 1.55.6. Idem jon gens: 2 Edo den Boef 1.45.3. Einduitslag Vier kamp 1978/1979: 1 VZC/Ritmeester, 2 Zijl/LGB. 3 De Devel, 4 DES. (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Bij Nationale atle tiekwedstrijden te Papendal kwamen enkele Leidse atleten goed voor de dag. Martien van Rijssel (De Spartaan) liep bij de A-jongens 1.56,8 op de 800 meter. Op de 100 meter liet Alfred Verhoef (Holland) 10,9 noteren. Ad van Doorn (De Spartaan) bleef met 11,1 maar net achter hem. Joske Boom (Holland) liep op de kortste afstand 12,8. John van Loon (De Spartaan) werd met een sprong van 6.38 twee de bij de A-junioren. Jan Aker boom (Holland) liep een goede 400 meter: 52,9. Zijn clubge noot Walter Botman Ijep op deze afstand met horden 62,3. John van der Zwet (De Spar taan) liep de 200 meter jon gens-A in 24,4. Kees van Ma nen legde de 1500 meter af in 4.07,2. Broer Maarten deed er 4.28,4 over. Corrie Zeeuw sprong 4,31 ver. PUTTERSHOEK Cock van der Hulst heeft zich zaterdag overtuigend geplaatst voor de Neder landse wielerkampioenschappen op de weg die komend weekeinde in het Limburgse Epe voor veteranen zullen worden gehouden. De lange Swift-renner uit Zoeterwoude, handhaafde zich tijdens de kampioenschappen van Zuid-Holland - de laatste voorselectie voor de Nederlandse ti telstrijd - constant In het voorste plan. En ook toen, na acht ronden jagen, de finish in zicht Hij voegde zich op het weinig selectieve Putters- hoekse parkoers bij het drietal en bleef in de eindsprint die om drie plaatsen bij het Nederlands kampioenschap én de Zuidhollandse titel ging, moeiteloos overeind. Achter de Nederlandse kam pioen van vorig jaar. Gerrit de Wit en nummer twee, Richard Melwijk kwam Van der Hulst als derde over de meet. De tweede veteraan van Swift, Piet Overdevest, kende het geluk van plaatsing niet. Overdevest hield zich wel lang staande in het hem omringen de geweld, maar verkeek zich in de laatste ronde op het laatste klimmetje dat zijn verrassende de marrage dan ook tot een negentiende plek deed verworden. Een domme valpartij in de zevende ronde weer hield nieuweling Edward Wijsman zaterdag van grootse prestaties. Wijsman had zich in het sterke veld rondenlang uitstekend gemanifesteerd, maar kwam door die valpartij niet verder dan een twaalfde positie. Sprinter Richard Neuteboom be reikte een veertiende positie - hij ging de sprint te snel aan - terwijl de enige al wel geselecteerde Swift-nieuweling, Jan Verstraten, nauwelijks in de koers was. Pierre Blokzeil van Ahoy' werd overi gens Zuidhollands kampioen in deze categorie. ADVERTENTIE Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 4S.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 21