{jnofe Prins Claus op bezoek bij woonwagen bewoners CewlocSotwant Aan de hand van gesprekken, die prinses Beatrix en prins Claus dezer dagen met journalisten hebben gevoerd, kon onze krant gisteren iets wegnemen van de sluier, die het leven van het kroonprinselijk paar voor de buitenwereld dikwijls noodzakelijkerwijze verborgen houdt. Vooral hun sociale contacten met een verscheidenheid van bevolkingsgroepen eisen de beslotenheid van particuliere ontmoetingen. Want daardoor zijn deze ontmoetingen voor betrokkenen zo waardevol. Desondanks heeft prins Claus het dezer dagen goedgevonden, dat onze fotograaf Simon E. Smit, die bij toeval getuige was van de ontmoeting van de prins met verschillende bevolkingsgroepen, onder anderen woonwagenbewoners in Den Haag, zijn werk kon doen. Daaruit ontstonden opnamen van gesprekken en ontmoetingen, die de prins die dag heeft gehad met alle mogelijke mensen. Hierbij viel vooral op, hoe vooral de Onze fotograaf Simon E. Smit, die dagelijks stad en land afstroopt, op zoek naar het „hete" nieuws, ontdekte op een van zijn tochten in Oen Haag, dat prins Claus een informeel bezoek bracht aan het woonwagenkamp aan de Viaduct- weg. Simon zou Simon niet zijn als hij geen toestemming zou krij gen deze gebeurtenis in beeld te brengen, zij het dan bij hoge uit zondering. Hoe informeel dit be zoek wel was, moge blijken uit de foto's, die hij schoot. jongeren hun houding tegenover de prins wisten te.bepalen en hoe gemoedelijk een vrouw als zuster MarieJoseph het bezoek toch tot iets bijzonders wist te maken. be prins genoot die dag zichtbaar van de ongedwongen sfeer, van de openhartigheid van zijn gesprekspartners en van de spontaneiteit van de jeugd, ook al moest het mooie pak er soms bij aan De ernst van sommige gesprekken deed niets af aan de ontspannen sfeer tijdens het bezoek. Integendeel, juist deze gesprekken beantwoordden geheel aan de bedoeling van de prinselijke bezoeker: np zijn minst een inzicht te krijgen in het leven en de daarmee samenhangende problemen van deze mensen. De foto's op deze pagina geven hiervan een goed beeld en sluiten bovendien duidelijk aan bij wat wij gisteren al konden schrijven over de grote sociale belangstelling van prinses Beatrix en prins Claus.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17