Omwonenden protesteren tegen bouw woonruimte voor personeel van Mariënhaven Leiderdorp bouwt meer in vrije sector in „Buitenhof'' Werk aan Noordbuiirtseweg KORTWEG Ook Rijnsburg gaat voor oud-papier vier cent per kilo betalen „De redder99 te koop G.S. remt bouw op bunkercomplex Het raadslid brengt deze wens naar voren in vragen, die hij B en W van zijn ge meente stelt naar aanleiding van de campagne van de rijksoverheid, om energie te besparen. Hij vraagt om maatregelen, met name bij de openbare voorzieningen en publieke gebouwen, die tot beperking van het verbruik moeten leiden. De heer Val kenburg wil verder, dat de gemeente Voorschoten voor de komende winter een plan- de-campagne opstelt, waarin op gerichte wijze de proble matiek van de energiebespa ring wordt aangepakt. VOORSCHOTEN De be kende groep Earth and Fire treedt zaterdag 2 juni op in jongerencentrum de Lindehoe ve in Voorschoten. De deur van de Lindehoeve zal vanaf half negen open gaan en de toegang bedraagt 7 gulden. In de voorverkoop zijn reeds kaarten te verkrijgen op za terdag 26 mei tussen 14.00 en 17.00 uur en 's avonds vanaf 21.00 uur in de Lindehoeve. VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum, aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten wordt op woens dag 13 juni een hoorzitting gehouden over de verkeersaf- wikkeling in de gemeente Voorschoten, waaronder het plan om de Prins Bernhard- laan op de hoofdrijbaan van de Wijngaardenlaan aan te Sluiten. De gemeente Voor schoten wil omstreeks eind mei een editie van Raad huisklanken" uitbrengen, met daarin opgenomen het plan van de verkeersafwikkeling in Voorschoten. LISSE Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen A.J. Hermes houdt donderdag 31 mei een inleiding over de samenwerking in Europa. Hij doet dit op uitnodiging van de CDA-verbanden Hillegom, Lisse en Sassenheim in het restaurant De Nachtegaal aan de Heereweg 10 in Lisse, aan vang acht u\ir. WASSENAAR De Wasse- naarse Avond-vierdaagse wordt dit jaar van 11 tot en met 14 juni gehouden. De startplaats is bij het gemeen tehuis aan de Raadhuislaan en begint om 18.30 uur. De afstanden die afgelegd kun nen worden bedragen 5-,10-en 15 kilometer. Als herinnering krijgt iedere deelnemer een medaille mee naar huis. Het inschrijfgeld bedraagt 4 gul den per persoon. Bij voorin schrijving moet 3,50 gulden betaald worden. Deze voor verkoop geschiedt bij de heer de Vogel, Schoolstraat 76 en Oosterveer, Rozensteinstraat 35. REGIO LEIDSE COURANT LEIDERDORP De gemeenteraad ging gistera vond na een langdurige discussie akkoord met een voorstel van het college van B en W tot wijziging van de indeling naar financieringssec toren van de in Buitenhof-Oost te bouwen wo ningen. Een discussie had veel weg van het op lossen van een vraagstuk met meerdere onbe kenden. De raad tastte wat de meest regie ver deling betrof in het duister, evenals het college, zoals wethouder A. H. Meerburg (CDA) toegaf, wegens het ontbreken van de uitkomsten van een woningbehoefte-onderzoek. Het voorstel van het college beoogde een uitbrei ding van de vrije sectorbouw ten opzichte van de door de vorige raad vastgestelde „nota uit gangspunten Buitenhof' van 9% naar 23%. Dit voorstel lag de fracties van de PvdA en de PPR zwaar op de maag, mede tegen de achtergrond van een verlaging van de woningwetsector van 43% naar 40%. Leijnse (PvdA) wees in dit ver band op de wachtlijst van de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp (AWL) van 500 wo ningzoekenden, die hij in de nabije toekomst zag uitgroeien naar 1100. Ook de AWL, zo bleek tij dens de discussie, had in een brief aan het colle ge op een uitbreiding van de woningwetsector aangedrongen. Wethouder Meerburg somde de argumenten van het college op voor wijziging van de fir.ancieringssectoren: 1. verhoging van de opbrengsten van grondverkopen; 2. het aan bieden van een gedifferentieerd woningbouwpak ket zonder „gaten" in de diverse prijsklassen. Het CDA, die bij monde van fractievoorzitter J. Helleman „een lichte voorkeur" voor een percen tage woningwetwoningen van 43% toonde, ging uiteindelijk akkoord met een percentage van 40. Een gezamenlijk voorstel van F. Leijnse (PvdA) en J. Gordijn (PPR) om 45% woningwetwoningen te bouwen werd door de fracties van het CDA en de WD verworpen. Eenzelfde lot onderging een minderheidsstandpunt binnen het college van wethouder J. Bezemer (CDA) voor een percenta ge van 43. Het collegevoorstel dat ongeschonden de eindstreep haalde voorziet in de bouw van' 40% woningwetwoningen, 10% premie A-wonin gen, 27% premie B-woningen, 13% goedkopere vrije sector-woningen en 10% duurdere vrije sec tor-woningen. De premiehuursector waarvoor in de oorspronkelijke verdeling nog 9% was uitge trokken is hiermede komen te vervallen. De raad greep de mededelingen van het college, dat het zijn beslissing om de toelating van het aantal leerlingen tot de openbare Jenaplanschool „De Hobbit" te beperken aan voor een debat met de wethouder van onderwijs J. H. Verdier (CDA). De scherpe kantjes die tijdens de discus sie' in de onderwijscommissie naar voren waren gekomen, bleken er intussen te zijn afgeslepen. Raadslid G. Hewitt (PvdA) bleek zelfs begrip voor het collegestandpunt te hebben, dat een on gebreidelde groei van het leerlingenaantal de kwaliteit van het onderwijs niet ten goede komt. Enig verzet bood nog mevr. D. Tichler-Moerman (WD), die vergeefs een beroep op wethouder Verdier deed een tweetal leerlingen uit de Oran- jewijk toe te laten. „Ik ga niet op pragmatische toer, de grens van 31 leerlingen voor het eerste schooljaar is een principekwestie", aldus wethou der Verdier, die zich gesteund wist door zowel de schoolraad voor openbaar onderwijs, als de oudercommissie en het onderwijsteam van „De Hobbit". Op vrij eenvoudige wijze bleef hij dan ook meester van het terrein. De raad besloot voorts, de beslissing omtrent d vaststelling van het bestemmingsplan „Centrum' waarvan het ontwerp met ingang van 2 flri»«n« 1979 gedurende één maand ter visie heeft gen, voor ten hoogste drie maanden uit te tot uiterlijk 2 september 1979. Het binnen die tijd de ingediende te hebben afgehandeld en de definitieve ming van het raadhuisgebied te hebben De raadsleden F. Leijnse (PvdA) en T. berg (WD) spraken er hun twijfels over uit, het college hier inderdaad in zal slagen, der Meerburg, die erkende dat het invullen het raadhuisgebied een brandende kwestie deelde mede, dat het college, naast het plan een middenstandswarenhuis, bezig is te naar alternatieve oplossingen, waarvoor verscl lende projectontwikkelaars zijn aangeschreven. s f L d R II C t< ti DINSDAG 29 ME11979 Zonnebloemen in De Keukenhof Leden van de afdeling Bollenstreek van de vereniging De Zonnebloem hadden gisteren de Lissese bloementuin De Keukenhof ge heel voor zichzelf. Traditiegetrouw werd ook dit jaar een dag na de officiële sluiting het park opengehouden voor de zieken. In taal waren 157 'Zonnebloemen' naar Keukenhof gekomen, van wie 56 zich bed en al door de kleurrijke pracht li duwen, terwijl de overigen zich in rol: verplaatsten. RIJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg zal zich in de vergadering van komende donderdag uitspreken over een voorstel om per kilo opgehaald oud papier vier cent te beta len. De subsidie-regeling, die voor zowel de gemeente als voor de ophalende vereniging voordelig is, zal per 1 juni van kracht worden. Het college van Rijnsburg meent, dat het subsidiëren van de oud-papieracties de zelfwerkzaamheid van de verenigingen zal stimuleren. Enkele verenigingen zijn met deze traditionele ac ties al gestopt, omdat door de huidige lage papierprijzen de ophaalacties niet meer lonend zijn. Momenteel wordt voor een kilo oud papier door de handel niet meer dan twee cent be taald. De gemeente betaalt het vuilafvoerbedrijf Duin- en Bol lenstreek per kilo ongeveer zes cent per kilo. Men verwacht dat met een jaarlijks bij te stellen subsidie minder oud papier aan het vuilafvoer bedrijf zal worden aangeboden en dat der halve minder betaald behoeft te worden. De verenigingen zul len het overgrote deel van de 'winst' van de gemeente ontvan gen. Het raadsvoorstel is een gevolg van het initiatief van de gemeente Noordwijk en een uitvloeisel van een voorstel van het Samenwerkings Orgaan Bollenstreek aan de aangesloten partners. 'Ome Willem' bij jubilerende peuterspeelzalen 'Ome Willem' zorgde gisteren voor heel wat extra feest vreugde bij de viering van tien jaar peuterspeelzalen in Sas senheim. óm het jubileum ook voor de 150 peuters, die doorgaans de speelzalen plegen te bezoeken tastbaar te maken, was de vermaarde kindervriend gecontracteerd. In de lagere school 'Op Dreef' verzorgde hij een kostelijke ochtend. Rijnsburg ontslaat onderwijzers RIJNSBURG De geme Rijnsburg zal met ingang 1 augustus onderwijzers de Vrieze-Venema eervol slag verlenen. Mevrouw Vrieze geeft momenteel op de openbare lagere F Berahardschool. Haar ont is noodzakelijk door het ruglopen van het aantal I lingen. De Prins Bemhardscj heeft voor het handhaven! de huidige twee leerkracl tenminste 23 leerlingen no In het vrijwel afgeltj schooljaar schommelde aantal leerlingen rond twintig. Bovendien verwj de gemeente, dat met nieuwe schooljaar het aal leerlingen zal dalen tot o( veer vijftien. Wassenaar plaatst toch vei kiezingsbordei WASSENAAR gemeente Wassenaar w den op het ogenblik to verkiezingsborden plaatst met het oog op Europese verkiezing van 7 juni. Burgemeester en weth< ders hadden in mei 19 na overleg met de meenteraad besloten g( borden meer te plaatst omdat de verkiezingsal ches steeds werden af| scheurd of beschadi Zelfs extra vocrzienini - naar beneden geboi punten rond de palei hebben dat niet kuni beletten. In enkele ge^ len werden de borden heel omgehaald. In vragen van het raad: drs. R.A. Nieuwenho1 van D'66 en verzoel van de WD en het C. hebben burgemeester wethouders aanleiding vonden het eerder geii men besluit op te schi ten, omdat nu voor eerste keer Europese v kiezingen worden geh< den. Het college is 1 met vragensteller d Nieuwenhoven eens, alles moet worden nage ten om de indruk te w< ken dat de gemeente W; senaar de verkiezing voor het Europese par ment niet belangrijk z vinden. Daarom werd c dracht gegeven de bord alsnog te plaatsen. B W zullen echter aan hand van de vroegere de nieuwste ervaringen kwestie van het al of n plaatsen van de bord nader bespreken met commissie Algemene 2 ken (dat zijn de fract voorzitters). WARMOND In een overvolle en bijzonder warme recreatiezaal verga derde gisteren de commissie ruimte lijke ordening. Aanleiding tot de aan wezigheid van een groot publiek was de behandeling van een groot aantal bezwaarschriften tegen de bouw van units voor alleenwonenden en twee persoonshuishoudens voor het verzor gingstehuis Mariënhaven. Ten behoeve van de huisvesting van personeel van het verzorgingscomplex Mariënhaven werd vijf jaar geleden een plan ontwikkeld voor 34 wooneen heden. Voor dit plan werd goedkeu ring van GS verkregen, zodat Mariën haven zou kunnen bouwen. Omdat de gebouwen er nogal kolossaal uit zou den komen te zien, werd in samenwer king met de woningstichting Warmun- da naar een andere opzet gezocht. Er werden wat wooneenheden minder ge pland en de gebouwen kregen een vriendelijker aanblik. En juist tegen deze verbeterde plannen kwam een groot aantal bezwaarschriften binnen, terwijl tegen het oorspronkelijke plan geen bezwaar werd gemaakt. Omwo nenden wijzen nu echter op de on langs gerealiseerde bouw van de ge meentewerkplaats en enkele andere wijzigingen, die de bouw van de woo neenheden onaanvaardbaar zouden maken. Tevens spelen parkeerproble men een belangrijke rol. Burgemeester De Vreeze wees de commissie op ge maakte afspraken met Mariënhaven. De verpleeginrichting heeft hij de in richting van plan Endepoel II grond beschikbaar gesteld met als tegenpres tatie de mogelijkheid tot bouwen van huizen voor verplegend personeel. Bo vendien ligt er een goedgekeurd plan. waarmee Mariënhaven zo aan de slag kan gaan. De commissieleden besloten na overleg met de bezwaarden toch de bezwaarschriften ongegrond te verkla ren. Als vervanging voor de weggelaten eenheden aan de Ganzenwei zouden aan de Vlietwei achter de sportzaal woningen gebouwd kunnen worden. Ook hiertegen werden bezwaren inge diend. De oorspronkelijke bestemming van de grond was openbare bebou wing (eventueel uitbreiding van de sportzaal). De omwonenden van dit gebied wezen op de geringe speelmo- gelijkheden voor kinderen en het te kort aan parkeerplaatsen. Omdat hier de veranderingen drastischer waren, verandering bestemming e.d., meenden de commissieleden hier de bezwaren gegrond te moeten verklaren. De direktie van Mariënhaven toonde zich zeer teleurgesteld, omdat er drin gende behoefte aan huisvesting voor leerling-verpleegsters bestaat. Er wor den nu de vreemdste noodoplossingen gehanteerd, omdat er toch ieder jaar 55 leerling-verpleegkundigen gehuis vest moeten worden. De 55 zijn nu on dergebracht in flats in Sassenheim, veel te dure vrije sectorwoningen in Oegstgeest en een door de brandweer afgekeurde zolderruimte in het ge bouw. Direktrice Zr. Kampschoer ziet de toekomst somber in, omdat de uit voering van een deel van het plan geen oplossing biedt. Bovendien is er zoveel tijd verloren gegaan, dat het geheel bijna te kostbaar wordt. „Had den we maar direkt volgens het oude plan gebouwd en niet geprobeerd de omwonenden terwille te zijn", zuchtte zij gisteravond. NOORDWIJK - Bij de VW te Noordwijk zijn fraaie mini aturen te koop van „De Red der", het bijzonder fraaie beeld, dat vijf jaar geleden een plaats kreeg in de zee- reep van de Koningin Wilhel- mina Boulevard. De prijs van de reproductie van het kunst werk bedraagt 39,50. De op brengst is geheel bestemd voor het werk van de Ko ninklijke Noord-Zuid-Holland se Reddingsmaatschappij. Naar aanleiding van de her denking van het 150-jarig be staan van de KNZHRM in 1974, verleende de gemeente aan de bekende Noordwijkse beeldhouwster Baronesse Charlotte van Palland op dracht een beeld te vervaardi gen, waarin het werk van de honderd vijftig reddingsjaren zou worden gesymboliseerd. Oud-redbootschipper Cees van den Berg en zijn dochter stonden model voor het kunstwerk, dat een uit zee komende redder voorstelt met een schipbreukeling in de ar men. Op 25 september 1976 werd het gedenkteken onthuld door mevrouw K. Vink-Tilman, de weduwe van een der drie Noordwijkers, die in 1919 bij een reddingsaktie voor de Noordwijkse kust om het le ven kwamen. Bij aankoop van een minia tuur van „De Redder" krijgt men tevens een drietalige be schrijving met een foto van het beeld. Raadslid wil energieambtenaar in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het Voorschotense CDA raadslid drs. W. Valkenburg wil dat de gemeente Voorschoten een ambtenaar aanwijst, die een studie moet verrichten naar energiebesparing in de ge meente en aanbevelingen moet doen aan het college en de bevolking. Werkzaamheden in Zoeterwoude bij de Keerweer ZOETERWOUDE De werkzaamheden aan de beschoeiing en het wegdek van de Noordbuurtseweg zullen vanaf 5 juni tot en met 1 oktober plaatsvinden. Tege lijkertijd zal er een hoofdriolering tus sen de Miening en de betonnen brug over de Noordbuurtsevaart aangelegd worden. Deze riolering zal achter het gemeentehuis om doorgetrokken worden naar de Weidelaan. Tevens worden er in dezelfde periode parkeervoorzieningen voor vrachtwagens naast het gemeente huis gemaakt. Als de werkzaamheden eenmaal op gang zijn zullen er enige verkeersaf remmende maatregelen op de Veldzichtstraat getroffen worden. Het een en ander heeft ingrijpende ge volgen voor de verkeerssituatie. Het doorgaande verkeer, met inbegrip van (brom) fietsers, dat normaal de Miening passeert zal volgens de route Europaweg Keerweer Burg. Smeetsweg Noordbuurtseweg v.v. worden omgeleid. Door deze omleidingsroute moet er voor komen worden dat de wijk Westeinde 1 gedurende deze 4 maanden extra verkeer te verwerken krijgt. De omleidingsroute zal worden aangeduid met borden. Te vens worden ingesteld parkeerverboden en stopverboden voor de gehele lengte van de Keerweer en de Burg. Smeets weg, met ontheffing van het stopverbod voor de oostkant van de Keerweer (rich ting Leiden, de rechterkant) van 9.00 tot 16.00 uur. De politie zal nauwgezet en zonder pardon toezien dat de aanwijzin gen volgens verkeersborden in de omlei dingsroute stipt nageleefd worden. De bewoners van de Miening kunnen via een opening in het afsluithek aan de Eu ropaweg, de Miening bereiken tot het laantje van dr. Kortmarm. De bushaltes aan de Meining worden verplaatst naar het begin van de Europaweg. Omdat vooral de Keerweer veel extra verkeer te verwerken zal krijgen wordt deze weg nog voor aanvang van het werk opnieuw bestraat Deze week nemen verschillende ploegen dit werk op zich. De totale kos ten van alle genoemde werkzaamheden zijn geraamd op 775.000,- WASSENAAR Gedeputeerde Staten van Zuiud-Holland hebben goedkeuring onthouden aan de aankoop van de ge meente Wassenaar van het bunkercomplex Rijksdorp. De ge meente wilde de grond voor ruim 2,5 miljoen gulden aanko pen ter afronding van de villawijk Rijksdorp. Gedeputeerde Staten vinden de aankoopprijs te hoog. Ook merken G.S. op, dat het niet zeker is. dat zij mettertijd goed keuring zullen geven aan de verandering van de bestemming van het terrein van natuurgebied in een bestemming met wo ningbouw. Het gemeentebestuur is van plan bij de Kroon in beroep te gaan.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4