Quick Boys heeft aan een helft voldoende RCL mist opnieuw stootkracht Katwijk in de misère De Munnik krijgt kampioenschap cadeau Rijnsburgse Boys één overwinning van promotie SPORTTRIBUIME r»|| i§p,wi^L;* A'*'c EERSTE KLASSE DOELPUNTLOZE DELING MET CS VITESSE EERSTE KLASSE Winst verjongd Noordwijk MVKV haalt uit in laatste duel BE FAIR MOEIZAAM GEKLOPT: 2-1 LISSER BOYS VEILIG LEIDSE COURANT Mm RUN 3UR^TÏ r: ":V" - 1 tmmkêtè- Hans van Duyn opent de score voor Quick Boys. SHO-doelman Barendrecht ligt verslagen op de grond. KATWIJK Vooral voor het publiek was het jammer, dat het spelpeil van de wedstrijd tussen Quick Boys en SHO zo sterk daalde. Er stond inder daad niets meer op het spel - SHO is op Hemelvaartsdag al gedegradeerd en Quick Boys zit vast in de middenmoot maar dat de tweede helft naar een dergelijk bedenkelijk ni veau moest zakken, was niet goed te praten. De eindstand was al voor de pauze op 20 voor de thuisclub bepaald. Op merkelijk was wel het sterke debuut van de uit de junioren ingezette spits Martin van der Plas. Hij nam de plaats van Bart Zandbergen in. Pas elf minuten waren er ge speeld, toen op links debutant van der Plas een goede pass gaf. die Cees van Rooyen ver lengde. Hans van Duin was de ontvanger, verwerkte de bal goed en passeerde SHO-doel- man Jan Barendrecht moeite loos: 1—0. De gastploeg was niet van plan zich zomaar gewonnen te geven en kwam vooral via de gevaarlij ke centrumspits Dick Vermaat veelvuldig in de buurt van Floor Schaap (Theo Guyt is nog steeds geblesseerd). Zo moest Joep den Hollander na een kwartier het gevaar van Vermaat keren door een hoekschop weg te geven. Vijf minuten later stond Schaap op de goede plaats, nadat Herman van Tricht Vermaat niet goed had afgedekt. Vermaat knalde hard in de han den van de Katwijkse doelverde- diger. Ook op de flanken kon den de bezoekers voetballen. Hans Bres speelde met van Tricht en Hans Sliedrecht so leerde er lustig op los. Na 26 minuten eindigde zo n solo in de vaste handen van Floor Schaap. De thuisploeg haalde via de hardwerkende Martin van der Plas het initiatief weer naar zich terug. Na een half uur om speelde van der Plas Arie Hit- zert, trok de bal goed voor, maar Van Rooyen miste net. Vijf minuten later veerde Nieuw Zuid'' wel op. Van Rooyen le verde een fraaie pass aan Teun van der Plas, die op tijd door schoof naar Martin van der Plas. De spits plaatste het leer simpel in het lege doel: 2—0. Nog even was er redelijk voet bal te zien Een minuut voor rust haalde Vermaat spectaculair om, maar tot vreugde van het Katwijkse legioen belandde de bal naast het doel In de tweei speelhelft werden Gerard Zuidi duin en Jaap Heerikhuisen het veld gebracht voor Ha van Duin en Teun van der Pla Bij SHO verdween Vermaat na de achterhoede, doordat Ce Visser werd vervangen Siem de Ronde. De Rom kwam als verse spits niet uit de verf. Alleen Hans Bres Wim Kooiman schoten enke| malen goed. Voor de èqui| van Arie Lagendijk was Mart van der Plas nog tweema dicht bij treffers. Eenmaal kop hij net over de lat, terwijl een kwartier voor het eind ei1 voorzet van Heerikhuisen naa|| werkte. Beide ploegen blijkbaar tevreden met sleet 45 minuten goed voetbal hielden het na rust wel voor c zien. De toeschouwers kond 1 dit standpunt niet zo waardere 5 TJEERD SCHEFF1 I Van onze sportredactie LEIDERDORP Met nog twee wedstrijden voor de boeg is RCL nog niet definitief uit de gevarenzone. De wedstrijd te gen het Delftse CS Vitesse had voor de Leiderdorpers de stap naar de veiligheid moeten bete kenen, maar door het 00 ge lijke spel moet de Huguenin- equipe, evenals de Delftenaren overigens, nog één punt beha len om helemaal veilig te De Leiderdorpers hebben er wel hard voor gewerkt maar zoals zo vaak dit seizoen bleek het scoren van doelpunten een ui terst zware opgave en ook de CS Vitesse kampte gisteren met hetzelfde euvel. Alhoewel de Delftenaren het excuus konden aanvoeren niet compleet te zijn, centrumspits Kees Hoogendoorn is derde-elftalspeler en door ver wikkelingen rond het kampioen zijnde tweede elftal waren ook de wisselspelers van dat niveau, kon men toch maar tot enkele goede aanvallende akties ko men. Dit gebeurde dan in het laatste kwartier van de eerste helft en dat was meteen het meest interessante gedeelte van de wedstrijd. Buiten een schot van David Brandt in de beginmi- nuten leverde het eerste half uur van de wedstrijd vrijwel geen enkel interessant moment op totdat Fred Plijter na precies dertig minuten spelen wel een doelpunt maakte, maar hij zag zijn treffer terecht door scheids rechter Felts geannuleerd wor den omdat Pierre van Gemerden doelman Oortwijn in eerste in stantie gehinderd had. Het re sultaat was wel dat nu eindelijk ook CS Vitesse wakker schoot en dat leverde enige spectacu laire momenten op voor het doel van RCL-doelman Bram Brandt. De beide vleugelspitsen v.d. Meer en Van Berkel liepen enkele malen vlot langs hun di recte opponenten en dat gaf ge- legenheidspits Hoogendoorn de kans Brandt voor de eerste keer te bestoken, hij schoot op de paal. Even later waren de gas ten zelfs nou dichter bj een doelpunt. Een voorzet van Grei- donus werd door Rinie van Es verkeerd beoordeeld en hij wip te de bal boven zijn doelman Brandt op de lat waarna Brandt zich voor de voeten van v.d. Meer moest storten om de nul op het scorebord te houden. De voorlopig laatste offensieve actie van de Delftenaren kwam we derom van v.d. Meer maar mid denvelder Haring wist zijn knap pe voorzet net niet te verzilve ren. De afsluiting van het kwar tiertje spektakel werd door Ab Braat verzorgd maar zijn schot leverde voör doelman Oortwijn geen enkel probleem op. De tweede rondgang was geheel voor RCL. Aanvoerder Haneveld en zijn mannen trokken keer op keer richting Oortwijn maar on danks het stuwende werk van het Leiderdorpse middenveld was de stootkracht nihil. Alleen Ben Heemskerk wist zich regel matig langs zijn bewaker Ver schoor te werken. Zijn voorzet ten werden echter niet naar be horen afgerond. Ook schotpo gingen van Plijter en diezelfde Heemskerk vonden geen genade in de ogen van de uitblinkende Delftse goalie. Alleen Pierre van Gemerden zorgde nog voor de nodige opwinding al was dat dan wel negatief. Tot twee keer toe liet hij trainer Huguenin bli ken niet gediend te zijn van ziji aanwijzingen waarop Huguenii Van Gemerden direkt liet inrukt ken. 11 Het was nauwelijks een ver t zwakking want wat Van Gemer r den over het algemeen laa!< zien is niet bepaald bijzondei C en vervanger Moraal kwam noéi tot een uitstekende komblnatUc met Heemskerk, die zoali p reeds eerder die middag eer onpasseerbare Oortwijn op zijne weg vond. J (Van onze sportredactie) NUNSPEET in een attractief en door de talrijke doelpunten spectaculaire wedstrijd trok Noordwijk uiteindelijk bij Nun- speet met 4-3 aan het langste eind. Hoewel er geen grote be langen meer op het spel ston den, toonden beide elftallen een goede inzet. Bij Noordwijk waren door het om diverse re denen ontbreken van een hand vol basisspelers enkele jonge ren ingezet, die zich in de kij kerwilden spelen. Eén van deze invallers. Anton Wil van Zoelen smaakte al na dertig seconden het genoegen Noordwijk een 1-0 voorsprong te geven. De eerste aanval, di rect vanaf de aftrap had reeds succes. Jaap van der Poel bracht Nunspeet tien minuten later weer op gelijke hoogte, maar Noordwijk ging toch met een 2-1 voorsprong de tweede helft in. Kees Karstens verzilver de een wegens hands gegeven strafschop. Dezelfde speler bracht de Eelman-elf na de tweede gelijkmaker van de thuisclub opnieuw aan de lei ding. Op aangeven van John van Dijk schoot Karstens raak: 2-3. Balverlies van Karstens vormde de inleiding tot de der de Nunspeetse treffer. De linker spits van de thuisclub maakte zich meester van de bal, dook de ruimte in en overlobde doel man Kees van der Wiel. Via het been van Hans Plaatzer, die te vergeefs trachtte redding te brengen, belandde het leer in het Noordwijkse doel. Enkele minuten voor tijd kwamen de bezoekers dan toch nog op winst. John van Dijk schoot in, de Nunspeetse doelman kreeg de bal niet onder controle, waarna Anton Wil van Zoelen het beslissende tikje gaf: 3-4. (Van onze sportredactie) LEIDEN De laatste wedstrijd In de Leldse zaterdagafdeling werd gespeeld in de tweede klasse tussen MVKV en Stomp- wijkse Boys. Een vraag welke tweeëntwintig mensen zaterdagmiddag bezig hield was: Waarom spelen wij hier vanmiddag op dit zeer slechte veld onder zulke onpret tige weersomstandigheden? Het antwoord: „Om de competitie af te maken" was net genoeg om een kleine voldoende te halen, maar voor veel meer niet. De heren maakten er dan ook een bijzonder plezierige voetbalmid dag van, nu de secundaire om standigheden hen zo in de steek lieten. MVKV deed er het meeste aan, het kon nog de tweede plaats in de eindrang schikking veroveren, en scoorde vijf maal via de voeten van Ed Timmermans, Erik Onderwater, Rob Onderwater. Sjaak Lens en Paul van der Leden. Stompwijk- se Boys bleef tot 2-2 bij door Aad van Zon en Jan Groene- weg, maar haakte na de penalty van Rob Onderwater af. RIJNSBURG Nog één over winning scheidt Rijnsburgse Boys na de zaterdagse 21 zege op Be Fair van het kam pioenschap van de tweede en promotie naar de eerste klasse. Twee winstpunten die Rijns burgse Boys onbereikbaar moe ten gaan maken voor enig overgebleven concurrent Nieuw Lekkerland. Een op zich te kla ren karwei; de Rijnsburgers winnen dit seizoen per slot van rekening erg veel. Maar het aangenomen werk oogt direct een stuk lastiger als de tegen partij in dat laatste duel in de prognoses wordt betrokken: Katwijk. Thuis dient de formatie van oud-Rijnsburgse Boys-oe- fenmeester Frans van der Zeeuw de laatste kans op be houd van de tweede klasse standaard te gaan verdedigen - uitgerekend van Rijnsburgse Boys dient te worden gewon nen in een alleruiterste poging de derde klasse te ontlopen... Katwijk—Rijnsburgse Boys; het zal voor de Rijnsburgers het hoogtepunt van deze competitie moeten gaan worden. Maar dat het een moeilijk te bereiken cli max is. mag nu al worden aan genomen. Niet alleen omdat die laatste tegenstander Katwijk heet en in feite alleen winst telt, maar ook omdat de formatie van trainer Wijnands zich de laatse weken beslist niet na drukkelijk als kampioenskandi daat manifesteert. Gekweld door zenuwen wellicht (in vorige sei zoenen miste Rijnsburgse Boys wel vaker juist in de slotfase van de competitie de promotie boot), komen Anne Ouwersloot c.s. de laatste tijd vaak tot niet meer dan veredeld werkvoetbal Een spelletje waarin wilskracht overheerst en briljante voetbal vlagen schaars zijn. Ook het duel met Be Fair gaf dat beeld te zien. De behou dend optredende gastploeg schonk de Rijnsburgers maar weinig ruimte, greep op het middenveld vaak al in en creeërde daarbij ook nog eens een net gemiste mogelijkheid voor opgekomen Piet Koele. Rijnsburgse Boys moest duide lijk wennen aan dat tegenspel. Imponeerde niet, maar kwam in de periode vlak voor rust wel aan wat kansen toe Gé Perfors en Ger Ouwersloot benadrukten in die periode nog eens een an der minder sterk punt van de Rijnsburgers dit seizoen: scoren. De dus met 00 begonnen tweede helft was amper twee minuten jong op het moment dat Rijnsburg's kampioensaspira ties aan een wel erg dunne draad kwamen te hangen. Een misverstand tussen opnieuw ma tig keepende Cees Star en Leo van Delft, bracht Piet Oskam in 'balbezit. Koert van Rijn werd aangespeeld en ook de op de doellijn geposteerde Anne Ou wersloot was kansloos: 0—1. In de wetenschap dat concur rent Nieuw Lekkerland inmiddels het treffen met Katwijk winnend had beëindigd, drong Rijnsburg se Boys (met Merbis nu in de ploeg voor Vreugdenhil) aan. Een jacht op twee treffers, die al in de zevende minuut wat ge lukkig gestalte kreeg. De door Henk van der Zwan genomen vrije schop wegens hands van Wout Roskam leverde in eerste instantie niet meer op dan een door de Be Fair-muur geblokte bal. Ruud van der Voort was echter aanwezig om het leer op te pikken en alsnog achter doel man Kees Verhoef te depone ren: 11. De formatie van- Wijnands - de oefenmeester ruilde ook Nico Zwaan voor Gerrit van Egmond in - slaagde er na die goal niet in pressie op het Be Fair-doel te blijven uitoefenen. Weliswaar werd Ruud van der Voort door Van der Zwan nog knap in stel ling gebracht, maar tegenover die gemiste mogelijkheid stond een minstens even fraaie kans voor Koert van Rijn. Het was dan ook meer een „toevallige" goal die Rijnsburgse Boys volle dig in de race hield. Perfors, op links op avontuur gegaan, vond bij zijn voorzet eerst Roskam op zijn weg. Pas bij een tweede poging werd de bal voor het Be Fair-doel gebracht; het pleit na tuurlijk wél voor Piet Haasnoot, dat hij aanwezig was om de bal met de buitenkant rechter schoen achter Verhoef te ca ramboleren. Nadat een effectvol le inzet van Merbis nog de bo venkant van de lat had geraakt, besloot Rijnsburgse Boys tot consolideren Het leverde een vervelende eindfase op waarin de thuisclub vrij simpel overeind bleef en de kansen op het kam pioenschap met de minuut ste gen. Nog één overwinning scheidt Rijnsburgse Boys na de laatste fluitsignaal nog van die zo fel begeerde promotie. De tegen stander? Katwijk. GERT-JAN ONVLEE Be Fair-spits Koert va»® Rijn kent in Anne Ouwer" sloot (2) en Gé Perforr tweede lastige Rijnsburgi se tegenstanders. Perforj stond later aan de basiÜ van de tweede Boys-goa (Van onze sportredactie) LEIDEN Katwijk balanceert op het randje van de degrada tie Bij Nieuw Lekkerland werd met 3—0 verloren, waardoor de laatste plaats wordt gedeeld met SV'35, dat echter nog een wed strijd te goed heeft Met als laatste duel de krachtmeting met Rijnsburgse Boys in het vooruitzicht lijken de kansen op behoud van het tweedeklasser schap minimaal. Lisser Boys stelde zich via een 1—1 gelijk spel tegen Bolnes definitief vei lig. Rijnsburgse Boys blijft ko ploper Be Fair werd met 2—1 geklopt. De wedstrijd bij Nieuw Lekker land eindigde voor Katwijk zeer ongelukkig. Niet alleen werd een flinke nederlaag geïncas seerd. bovendien raakte doel man Kees Koelewijn in de twee de helft zwaar geblesseerd aan de achillespees. Koelewijn werd m het Academisch ziekenhuis van een gipsverband voorzien en zal er de laatste wedstrijd zeker met bij zijn. De wan- hoopssprong. waarbij de goalie zich blesseerde vond plaats op een moment, dat de thuisploeg met 2—0 voorstond, terwijl Kat wijk nauwelijks mogelijkheden had om gevaarlijk te worden. Slechts één combinatie van Van der Bent en Wim Guyt leverde een kans op. Katwijk leek zelf niet meer te geloven in een positief resultaat. Mat bewogen de spelers zich over de grasmat. Dit in tegen stelling tot Nieuw Lekkerland. dat de punten even hard nodig had, zij het voor een ander doel; om in het voetspoor van lijstaanvoerder Rijnsburgse Boys te blijven. De gastheren zetten dit verschil in inzet al in het eerst half uur om in een com fortabele voorsprong van twee doelpunten, waar de formatie van trainer Van der Zeeuw wei nig tegenover stelde. In de rust werd Arnold Boers, die ziek was, vervangen door Adrie Koe- leman, waarmee het enige ge vaar uit de Katwijkse ploeg ver dween. Ook Jan van der Plas viel nog uit. De blessure van Koelwijn deed de deur dicht. Linkerverdediger Piet Varkevis- ser nam zijn plaats in en niet onverdienstelijk. Toch moest hij éénmaal zwichten voor een in zet van Nieuw-Lekkerland: 30. Een felle eindsprint bracht Lis ser Boys van de laatste plaats op de ranglijst omhoog tot de middenmotor. Uit de laatste zes wedstrijden werden tien punten vergaard, waarmee de ploeg zich veilig stelde Bolnes, nog volop in de degradatiezorgen. was bij voorbaat tevreden met een puntendeling en slaagde. In de eerste helft waren beide elf tallen aan elkaar gewaagd, zon der dat er veel doelrijpe kansen werden geschapen. De Boys na men de leiding na een aanval, waarbij de gehele Bolnes-verde diging werd uitgespeeld. Ben Barten speelde naar Gerard Nij- kamp. die terugkopte op Piet Boot. De laatste joeg de bal in de touwen. Enkele minuten voor rust kwam Bolnes op gelijke hoogte, toen Koos van Wijnen uit een vrije trap direct raak knalde: 11. Deze stand veranderde niet meer De bezoekers trokken zich massaal op eigen helft te rug en Lisser Boys benutte geen van de goede mogelijkhe den om de score op te voeren. LEIDEN De tenniscompetitie had dit sei zoen nog nauwelijks last van regen onder vonden, maar op de laatste wedstrijd-zon dag gooide de regen dan toch nog roet in het eten. Gelukkig was voor de meeste teams het resultaat van gisteren niet meer belangrijk voor kampioenschap of degrada tie, zodat een inhaaldag niet nodig zal zijn. Forescate kreeg Kimbria uit Maastricht op bezoek. Henny Koemans won van Cruz, die de partij halverwege opgaf wegens ziekte. Door verlies van Monique v.d. Storm (1—6, 6—4, 16) werd de stand echter 1—1. Van de Capellen en Madera konden hun singles nog beginnen, maar afspelen was er voor hen niet meer bij. Door de 54 overwin ning van Forescate in de eerste ontmoeting kregen de Voorschotenaren ook nu een 5 4 papieren zege. Sassenheim, reeds gedegradeerd, kwam te gen Bakkum via overwinningen van Peter Pauwels en Harry Verdegaal met 2—3 uit de enkelspelen, waarna de dubbels werden ge deeld. In de Overgangsklasse B had Noord wijk gisteren tegen Leimonias het kampioen schap moeten binnen halen. Slechts twee partijen moeten de Noordwijkers winnen, maar dat kwam er nog niet van. Achtereen volgens werden Hanneke Rother, Josine v.d. Koogh en Hans Gelevert, die de plaats in nam van de geblesseerde Gerard Pasma, met verlies geconfronteerd. De regen belette toen verder spelen, zodat het kampioens feest op zijn minst tot Pinksteren moest worden uitgesteld. Dan moet het lukken. Veentjer moet zijn single nog spelen en met Pasma er weer bij lijkt een punt uit de dub bels, altijd het sterke punt bij Noordwijk, geen te grote opgave. Voor Roomburg was de strijd tegen Lucky Stroke slechts van statistisch belang. Bub v.d. Zee leed verlies, maar de dames Pen seel en Van Wijk brachten de stand op 21 voor. Jurgen Peters stond inmiddels 31 voor in de derde set, maar toen moest de strijd gestaakt worden. Via verdeling van de partijen won Roomburg met 53. Unicum had net genoeg tijd om een echte 5—0 zege te bewerkstelligen op Limmen. Pufkus versloeg Boontjes (64, 6—2), Van de Kwast had geen kind aan Kruiswijk (6—1, 61) en Marjan Schouten was te sterk voor Patricia Schiethof (62, 6—2). Maureen Meyer moest hard knokken voor de zege (67, 75, 63 tegen Marjan Bak). Har Meyer en Wim Pufkus brachten de score in het herendubbel daarna gemakkelijk op 5 0- LLI Overgangsklasse B te kunnen blijven. Halkr neke Langeveld en Ellen v. Hof werden vijs» naar een nederlaag gespeeld, maar de h|»| ren. Charles Asselbergs en Johan Vis, k^d< men wel tot winst. In de damesdubbel giflvc het beter, maar de dames zakten in de davc de set terug (76, 46, 16). De heridj zorgden ondanks een zwakke start evenwfhj voor het bevrijdende punt (06, 76, 6Ibi De mixeds behoefden toen niet meer speeld te worden. De Munnik werd in de tweede klasse zol der te spelen kampioen. De regen daalde vroeg neer. Thor RW had gezien de 1—7 f het eerste treffen zo weinig vertrouwen een goed resultaat, dat het zich maar wonnen gaf. De Leidse Hout was al kaïjto pioen, zodat de score tegen Mangercats 44 werd bepaald. De enige gespeelde pi tij was de single van Hans Ekker tegbe Wijnbergen. Ekker zegevierde met 2—6, f 2,7—5. Zee en Duin verloor met 43 van Soest kei Artesia uit Koudekerk, dat vorige week ete set te kort kwam voor het kampioenschlF in de vierde klasse, won met 5—3 van i Oude Eik uit Wassenaar. Wim v. Dilst Valentijn Weber sloten hun singles winne&c af. waarna de overige partijen werden deeld.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20