Fortuna Diisseldorf in
finale Westduitse beker
Koplopers eerste divisie falen
EMHznmi
Kevin Keegan ook voor Engeland
van onschatbare waarde
SPORTTRIBUME
Twee rode en
zeven gele kaarten
Jaap
ïiilerlus
vG@rziffer
boksbond
Ciska Butter
alleen aan
kop
L0DSE COURANT
MAANDAG 28 ME11979 PAGINA 16
DÜSSELDORF Vier Bundesllgaclubs heb
ben de halve finales bereikt van het toer
nooi om de Westduitse voetbalbeker. Her-
tha BSC Berlin, Fortuna Düsseldorf, Eln-
tracht Frankfurt en FC Nürnberg gaan
straks onderling uitmaken wie er In de fi
nale komt
Van dit viertal heeft Fortuna Düsseldorf het
verreweg het moeilijkst gehad. In het eigen
Rheinstadion boekte Fortuna. waarbij Klaus
Allots van het vedl werd gestuurd, een be
scheiden overwinning (2-1) op Bayer 04 Le-
verkusen. dat volgend seizoen in de Bunde-
sliga uit zal kunnen komen. Eintracht Frank
furt won door een doelpunt van Nickel
maar met 1-0 van het verdedigend ingestel
de amateurteam van Rot Weiss Oberhausen.
Hertha BSC schoot met scherp tegen Bayer
Uerdingen: 6-1. FC Nürnberg, dat nog
steeds in ernstige degradatienood verkeert,
heeft zaterdag zijn kans in de bekercompeti
tie gegrepen. Met 2-0 werd de amateurclub
Südwest Ludwigshafen geklopt.
een zege van 3-2 op Beringen wel van Eu
ropees voetbal: UEFA Cup. Ook kan Ander-
lecht nog bekerwinnaar worden. Verder zijn
nog Beerschot, Club Brugge en Waterschei
In de race.
Frankrijk
Ondanks het doelpuntloze gelijkspel bij
Nancy kwam Straatsburg met nog twee
wedstrijden te gaan opnieuw een stap dich
terbij het kampioenschap. Nantes verspeelde
namelijk eveneens een punt (1-1 tegen Nice)
en Saint Etienne verloor zelfs met 2-1 van
Saint Etienne. De stand: 1. Straatsburg 52;
2. Nantes 50; 3. Saint Etienne 50.
Oost Duitsland
Dynamo Berlin is de nieuwe voetbalkampi
oen van Oost Duitsland. Twee speeldagen
voor het einde van de competitie werd de
ploeg onbereikbaar voor de concurrentie
door een zege van 3-1 op titelverdediger
Dynamo Dresden. De voorsprong groeide
hierdoor tot zeven punten.
Bulgarije
Oostenrijk
Aan de top van de Bulgaarse voetbalcompe
titie werd ditmaal zeer driftig gescoord.
Lijstaanvoerder Levski Spartak won met 6-4
bij hekkesluiter Haskovo, terwijl stadgenoot
CSKA Sofia met 5-2 won van Chernomore.
De stand: 1. Levski Spartak 41; 2. CSKA
Sofia 40; 3. Lokomotiv Sofia 35.
Belgie
Austria Wien bouwde de gigantische voor- ZwitSGrlfllld
sprong door een overwinning van 4-2 op
Sturm Graz verder uit. Rapid Wien verloor
met dezelfde cijfers bij SW Innsbruck. De
stand: 1. Austria Wien 50; 2. Rapid Wien
36; 3. Wiener SK 34.
Servette won de thuiswedstrijd tegen naaste
concurrent FC Zurich met 1-0 en werd daar
mee nog trotser leider van de kampioens
competitie. De stand: 1. Servette 27; 2. FC
Zurich 23; 3. FC Basel 18.
Met Beveren, dat overigens de laatste
wedstrijd op eigen veld met 2-1 verloor
van Standard Luik, als landskampioen en
met La Louvlere en Kortrijk als degradan
ten is gisteren een einde gekomen aan
een weinig Interessante Belgische voetbal-
competitei. De overmacht van de provincie
club Beveren was immers zo groot, dat
zelfs voor Anderlecht een figurantenrol was
weggelegd. Datzelfde Anderlecht verzeker
de zich op de laatste comoetitledao door
Spanje
Real Madrid is nog geen kampioen. Met
nog één wedstrijd te spelen heeft de club
weliswaar een voorsprong van twee punten
op Gijon, maar in principe kunnen beide
teams nog gelijk komen. Real Madrid ver
loor verrassend met 2-1 van Sevilla, Gijon
speelde met 2-2 gelijk tegen Celta de Vigo.
De stand: 1. Real Madrid 45; 2. Gijon 43; 3.
Atletico Madrid 40.
Griekenland
Met nog één wedstrijdronde te spelen is de
spanning in de Griekse competitie nog vol
op aanwezig. Zowel Olympiakos Piraeus, dat
met 5-0 won van Paneraikos, als AEK Athe
ne, dat Kavala met 7-0 versloeg, kunnen
nog kampioen worden. De stand: 1. Olympi
akos 55; 2. AEK Athene 54; 3. Aris Saloniki
48.
Kevin Keegan passeert doelman George Woods van Schotland en vergroot de
voorsprong van Engeland tot 3-0.
LONDEN Niet alleen voor zijn club HSV Ham
burg is Kevin Keegan van onschatbare waarde;
ook voor het Engelse elftal. Een bijna volgepakt
Wembley-stadion in Londen kon dat zaterdagmid
dag weer eens constateren. In de laatste wed
strijd voor het Britse voetbalkampioenschap te
gen Schotland schitterde de kleine spits weer in
de Engelse ploeg als nooit tevoren.
Met Kevin Keegan als grote animator heeft Enge
land er zaterdag geen enkele twijfel over laten
bestaan dat de titel van Brits voetbalkampioen
slechts haar toekomt.
Hoewel Schotland in de eerste helft via John
Wark een voorsprong nam, is het daarna niet of
nauwelijks gevaarlijk geweest. De gelijkmaker, via
de voet van Barnes en dat vlak voor de rust,,
doofde het verzet van de anders zo strijdlustige
Schotten. In de tweede helft werd de marge soe
pel vergroot. Coppell en de ongrijpbare Keegan
zorgden voor de eindstand van 31, de zege in
het Britse voetbalkampioenschap.
Eindstand:
1. Engeland 35
2. Wales 3—4
3. Schotland 3—2
4. Noord Ierland 3—1
DEN HAAG De 34e speeldag
van de eerste divisie werd ge
kenmerkt door het verlies van
beide tltelpretendenten, Gronin
gen en Excelsior. Beide clubs
moesten het in uitwedstrijden
tegen resp. Fortuna SC en
Heerenveen afleggen. Het ver
lies tastte de positie van beide
kemphanen nauwelijks aan. De
grenzen van de sportiviteit wer
den wel overschreden. Er wer
den twee rode en zeven gele
kaarten getrokken in de negen
eerste divisieduels.
Excelsior werd in Heerenveen
op de valreep verslagen. Tien
seconden voor tijd scoorde Bos
man voor de thuisclub. Heeren
veen verdiende de overwinning
volkomen. Het gaf de volle ne
gentig minuten de toon aan,
maar wist geen raad met de op
gelegde kansen. Excelsior moest
zich beperken tot spaarzame te
genaanvallen die, hoewel niet
van gevaar ontbloot, toch niet
het gewenste resultaat oplever
den.
In Geleen profiteerde Groningen
niet van de nederlaag van zijn
voornaamste concurrent. Inte
gendeel, de équipe van trainer
Verlangen moest beide punten
achterlaten en werd daarnaast
geconfronteerd met een rode
kaart voor Bloemberg en een
gele voor aanvoerder Waalder-
bos. Bloemberg werd uit het
veld gestuurd, omdat hij Joop
van Dale een kopstoot gaf.
De meeste belangstelling trok
het duel tussen Willem II en
Amsterdam, dat van belang was
voor de vierde periodetitel. De
punten werden gedeeld en daar
mee kreeg Willem II te weinig.
De karakteristieken:
Heerenveen—Excelsior 1—0
(0—0). 89. Bosman 1—0.
Scheidsrechter: Keizer. Toe
schouwers: 3200.
Gele kaart voor v.d. Munnik (Ex
celsior) wegens neerleggen van
een tegenstander.
Fortuna SC—Gronlngen 2—1
(1—0). 16. Hutting 1—0, 52.
Bloemberg 1—1, 57. Ruijs 2—1.
Scheidsrechter: Van Ettekoven.
Toeschouwers: 5000.
Rode kaart voor Bloemberg
(Groningen) wegens het geven
van een kopstoot aan een te
genstander. gele kaart Waalder-
bos (Groningen) wegens neer
leggen tegenstander.
Heracles—'Wagenlngen 1—3
(1—1). 2. Prijs 1—0, 43. Hazele-
ger 1—1, 60. Van Vijfeijken 1—2
(strafschop). 86. Van Vijfeijken
1—3. Scheidsrechter: Draaisma.
Toeschouwers: 2500.
Gele kaarten voor Van Pelt en
Hazelhekke (beiden Wageningen)
wegens aanmerking op de lei
ding.
De Graafschap—Vlaardlngen 5
2 (0-0). 56. Kelderman 1-0,
65. Polko 2—0, 68. Polko 3-0.
76. Stans 3—1, 85. Brinks 4—1.
88. Polko 5-1. 90. Stans 5—2.
Scheidsrechter: Janssen. Toe
schouwers: 3000.
Rode .kaart voor De Vos van
Steenwijk (Vlaardingen) wegens
tweemaal geel, gele kaart voor
Domenie (Vlaardingen) wegens
neerleggen van een tegenstan
der.
SW—Eindhoven 0—1 (0-0). 53.
Schapendonk 0—1. Scheidsrech
ter: Bakker. Toeschouwers:
1500.
Amersfoort—Telstar 1—3 (0—1).
29. v.d. Meer 0—1, 53. Schreur
1—1, 60. Eyre 1—2, 83. Stam
1—3 (strafschop). Scheidsrech
ter: Van Swieten. Toeschouwers:
2100.
Veendam—Helmond Sport 4—1
(2—0). 27. Meyer 1—0, 39.
Swart 2—0, 74. Meyer 3-0. 77.
Swart 4—0, 88. v.d. Ven 4—1.
Scheidsrechter: Klinkers. Toe
schouwers: 1500.
Willem IIFC Amsterdam 1—1
(0—0). 52. Wegman 0—1, 61.
Havermans 1—1 (strafschop).
Scheidsrechter: Van Laar. Toe
schouwers: 9500.
Gele kaarten voor Ouderland en
Stout (beiden Amsterdam) we
gens neerleggen van een tegen
stander.
Den BoschCambuur 1—0 (0—
0). 87. v.d. Horst 1—0. Scheids
rechter: Klint. Toeschouwers:
1800.
AMSTERDAM Tijdens
jaarvergadering van de Ne
iandse Boks Bond, die zatei
In Amsterdam werd gehou
Is Jaap Villerlus (Rottart
voor de duur van een jaar
kozen als voorzitter.
Hij volgt de enkele maandei
leden overleden Hans Ho
op en komt ook in diens i
ter van aftreden. Het bei
van de boksbond. dat de af<
pen maanden door overl
ook vice-voorzitter Jaap
en commissaris Jansen ver
werd aangevuld met de h
Guitjens (vice-voorzitter) en
der Zee (commissaris). Sec
ris Hans Nijdam werd als z
nig herkozen.
De vergadering besloot dat
voortaan weer is toegestaan
dens profwedstrijden intern
nale partijen tussen amateui
houden. Dit is vijf jaar verbc
geweest.
LENT Het afgelopen w<
einde heeft Ciska Butter
Haarlem in het damtoernool
het Nederlands kampioensc
voor dames alleen de lek
genomen.
De Zaandamse titelverdedig
Barbara Graas zou het
pioenschap wel eens heb
kunnen verspeeld. Zij kwam
verder dan een remise te
Joan Vermeer en een verlie
tij tegen Mieke Heitmeier.
bara Graas heeft nu een act
stand van drie punten. C
Butter bleek te sterk voor
Haagse Cato van Setten en
Tilburgse speelster Joan
meer. Zij boekte twee uitstel
de positionele overwinningen.
BETAALD VOETBAL
i SportPSV 1—4, MW—
Fortuna SC 1—3. FC Den Bosch
NAC 21
Afdeling C:
FC GroningenSC Amersfoort
4-2. FC TwenteW
5—1. PECFC Utrecht 0-
KNVB ZONDAG
ZONDAG
Hoofdklasse A:
llpendamAalsmeer 2—3. CV-
V—DHS 0—1. Blauw Wit—EDO
2—2, XorxesRVC 1-0, Elinkwijk-
DWV 3—3, VUC—Neptunus 1—1,
UVS—AFC3-3.
VUC
RVC
24-32
24-31
24—30
Blauw Wit 24-28
Xerxes 24-28
DWV
Elinkwijk
24-26
24-26
24—22
24-22
CW 24—21
AFC 24-21
Neptunus 2419
llpendam 2415
DHS 24—15
WEST II
Eersla klaaaa B:
HlON—Roodonburg 1—1. Unit»
s—OBGC 2—1, Hermes-OVSDHC
0-O. Olympia—LENS 2—1. De Mu»
schen—HOV 6—2. Papendrecht—
Gouda 3-1.
DHC 23-41
Unitas 23-38
De Musschen 23—25
HlON 23—23
Papendrecht 23—23
Wilhelmus 22—22
HOV 23—22
Hermea-DVS 23—22
VIOS 21—20
Gouda 23—20
DBGC 23-18
Roodanburg 23—18
Olympia 22—18
LENS 23- 8
Twaada klasse A:
Delft—Oranjeplein 2—2. Westland-
ieBlauw Zwart f
1-0.
I 2—0. HW—ONA
22-23
21-30
Blauw Zwart 22—28
Oranjepleln 22—26
Vertruch 23—22
HW 23-22
Texas/DHB 22—21
DHL 21—20
LFC 21—19
Delft 21—19
LOWS 22—17
Naaldwijk 21—14
ONA 21—11
Hahre besllsalngscomp.:
DOCOSSpoorwi|k 4—2
Promotie naar ras. 2a kL (om ie
plaats):
Groep A:
Vredenburch 2Alp hen se B. 21—1.
Unites 3—CW 3 0—2.
KNVD ZATERDAG
Eerste klasee A: DOVO-OOSK
1—0 (DOVO kamp Quick Boys—S-
HO 2—0. NSW-SDCP 0-1. Zwalu
wen VI.—ON 0—0, Nunspeet
Noordwijk 3Usselmeervogel-
s—Spijkenlaae 1—0, WHO—Benne-
DOVO 25-38
DOSK 25-33
Usselmeervogels 25—31
Noordwijk 25-30
Quick Boys 25-29
Bennekom 25-26
WHC 25-25
SDCP 25-24
Spijkenlsse 25—24
Nunspeet 25—23
Zwaluwen VI. 25—23
NSW 25-20
SHO 25—15
ON 25—11
Eerste klasse B: RWH-OETO
1—6. Spakenburg—Harkemase
Boys 1-1. Zwart Wit'28-ACV 3-1.
RCLVitesse (0) O-O. Kozakken-
boys—Volendam 0—1. Huizen—Go
Ahead (K) 8—0, Vroomsh. Boys—
Barend recht 1—2.
ACV 23-30
Volendam 2429
Barendrecht 23—28
Harkemase Boys 24-28
Spakenburg 24—28
RCL 24—25
RWH 24—24
Vitesse (D) 24—24
23—
Tweede klasse A: AmemuidenEx
celsior (M) 5-2. Altene—NEO'25
25-33
25—28
21—25
25—24
De Zwervers
PPSC
23-22
24-21
SSC'55 24-21
NEO'25 25-20
Lyra 24—17
's-Gravenzande SV 22—16
Krabbendijke 23—15
Tweede klasse B: ASWHSpirit
1—0, Jodan Boys—SV35 2—1.
Rijnsb. BoysBe Fair 2—1, Lisser
Boys—Bolnes 1—I.Heerjansdam—
Rijsoord 1—1. Nw. Lekkerland—-Kat-
wijk 3-0.
Riinsburgse Boys 23—34
Nw Lekkerland 23-33
Heerjansdam 23—31
Rijsoord 22—24
Spint 23—22
23-21
Lisser Boys
8e Fair
Bolnes
ASWH
SV'35
Katwijk
23-21
24-21
23—20
23-19
23—18
22—17
23-17
BUITENLANDS
VOETBAL
reren-Standard 1-2, Berlngen-An-
lecht 2-3. FC Luik-Lokeren 3-0.
Louviere-Charleroi 2-4. Wa»
n-Beerschol 0-3. RWDM-Ber-
Beveren 34-49. Anderlecht 34-45,
RWDM 34-41. Club Brugge
WEST-DUITS LAND
n 2-1. Eintracht
Weiss Oberhausen 2-1. Nurnberg-
Sudwest Ludwigshalen 2-0.
Schalke 04-Arminia Bieleleld 4-1.
Br -Duisburg 0-2, Darm-
Elienne 2-1, Nice-Nantes 1-1. Paris
Monaco 3-0, Sochaux-Metz 4-0.
Lyon-Laval 1-0, Marseille-Nimes 2-0,
Vaiencia-Herculet 0-0, Santander-
Salamanca 2-4. RayoVallecano-Bar-
celona 1-1, Zaragoza-AIhletic de
Bilbao 1-1. Atletico Madnd-Huelva
1-0. Gijon-Ceita 2-2. Sevtlia-Real Ma-
d 2-1. Espanol-Burgos 1-0.
Varzim-Academico Colmbra 1-1.
Beira Mar-Barreirense 1-0. Famali-
cao-Porio 0-4. Estoril-Benfica 0-2,
ATLETIEK
Landen wedstrijd tienkamp
DAMES
Resp. 100 m horden, kogel, hoog,
ver.800men totaal
Nederland 12488 punten: 1 Sytvia
Barlag (Ada) 13.9 13.09 1.82 6.47
2.20.2 4507; 2 Els Stolk (Sagitta)
14.2 12.20 1.79 5 98 2.19.6 4290; 5
Olga Commandeur (Sagitta) 14.6
10.47 1.70 5 87 2 14.3 4091; 11 Thea
de Harlog (Typhoon) 14.7 10.83 1.61
4 83 2.38 0 3495.
Groot-Brtttannlê 12.301 punten: 3
Yvette Wray 13 6 13.17 1.61 5.76
2.20.1 4194. 6 Judy Livermore 13.4
11.97 1.76 5.56 2 34.2 4090; 8 Mandy
Laing 13.9 11.42 1.70 5.91 2.33.5
4017.
Denemarken 11.953 punten: 4
1.76 6.18 2.24.1 4085; 9
Larsen 15.2 10.49 1.67 5.52 2.29.0
3736; 10 Lisbeth Pedersen 15.4
10.851.61 5.68 2.41.8 3582.
00 11 71 2 01 49.9 15.0 33.05
3.00 54 06 4.20.9 7121.
Nederland 21.415 punten: 4 Eltio
Schutter (AV Nijmegen) 11.0 7,03
12 07 1 89 50 6 15.2 34.16 4.60 46 08
4.41.6 7217; 7 Bob Janssen (Sprint)
11 4 6.69 10 84 1 98 51 0 15.9 36.00
4.10 54 10 4 23 7 7101; Hans van
de Pal (DEM) 11.7 6 66 12.51 1.95
52 9 15.2 33 48 4.50 54.27 4.38.3
7097; Jeroen Bronwasser (De Keien)
10.6 7 18 10.77 2.01 51.0 15.8 28.04
4.50 41.704.38.9 7080.
Denemarken 21.242 punten: 6 Tor
ben Christiansen 10.9 7.03 11.01
I.86 48.7 15.2 34,66 3.60 52.00 4.32.0
7115; 10 Jens Christensen 11.2 6.55
II.58 1.95 50.7 15.1 38.28 3.50 53.36
4.30.3 7064; 11 Torben Joergensen
11.3 6 97 12.38 1.86 52.1 17.4 38.12
4.10 56 50 4 26.2 7063; Peter Gronk-
jer 11 6 6 15 10.45 1.83 52.0 3222
(uitgevallen).
AUTOSPORT
Grote Prijs van Monaco
1. Jody Scheckler (Zda) met Ferrari
de 251.712 km. in 1 uur 55 min.
22.48 sec. (gem. 130901 km. per
uur). 2. Clay Regazzoni (Zwi) mei
Williams 1.55 22.92; 3. Carlos Reule-
mann (Arg) met Lotus. 1.55 38.90;
V56.03.79; op twee ronden: 5. P»
trick Depailler (Fra) met Ligier; op
zeven ronden: 6. Jochen Mass (Wdl)
mei Arrows.
De stand in de strijd om het wereld
kampioenschap: 1. Jody Scheckler
(Zaf) met Ferrari 30 pnt.; 2. Jacques
Latfite (Fra) mei Ligier 24 pnL; 3.
Gilles Villeneuve (Can) met Ferrari,
Patrick Depailler (Fra) met Ligier en
Carlos Reutemann (Arg) met Lotus
allen 20 pnt; 6 Mario Andretti (VS)
met Lotus. 12 pnt.; 7. Didier Pironl
(Fra) met Tyrell en John Watson
(N.-ler) met McLaren allen 8 pnL
DAMMEN
Vierde ronde: Eefje Nleuwenhulz»
n—Leme Geuls 1—1. Marjan Foppe-
n— lepie Poepjes 0—2 Caroiien
Sande—Petra Polman 0—2. Pietje
Veenboer-Mieke Heidmeier 1—1.
Barbara Graas-Uoan Vermeer 1—1.
Ciska Dutter—Cato van Sotten 2—0.
Vijlde ronde: Van Setten—Geurts
0—2, Vermeer—Butter 0—2. Heit-
meierGraas 2-0. Van der San-
de—Veenooer 2—0, Potman—Poep
jes 2—0. NieuwenhuizenFoppen
2-0
Stand: 1 Butler 9 punten; 2 Geurts
r 3; 11. Foppen 2; 12.
HOCKEY
MEP—Tilburg 1—2. Kamper»
gHGC 2—2 O/Zwart—Prh»«"w»y
de 3—1. Bloemendaat—Laren 42
Hattem—Leiden 1—2 Leiden degr
Landskampioenschappen:
DAMES.
Bloemendaal—EMHC 0-0. Amster-
dam—Were/Di 3—0 PW—GHBS
7—2 Upward—Gron/Studs 4—1.
HONKBAL
Zaterdag
Hoofdklasse: Giants - Storks 7—9.
Sparta - Nicols 5—1. Quick Neptu
nus 2—2. UW - HCAW10—4.
Eerste/klasse: A. De Spartaan -
Volewijckers 1007 inn.
B: Feyenoord - PSV 4—5. Euro/S
tars - Jeka 7—13. O WO Schoten
Tweede/Masse: A: HMS - Geldrop
4—2. Zuidvogels - Tilburg 4—2.
Ministerpark - Black/Lions 3—3 12
B DOS '32 - Celeritas 10—4.
C: The Caps - Bloemendaal 3—10.
Thamen - Uitsmijters 7—4, DVH -
Onze Gezellen 6—2.
Zondag
Hoofdklasse: Amstel/Tijoers - Klrv-
heim 3-2. Neptunus - Quick 1—1
5 inn. HCAW-UW 0-6.
Eerste/klasse: A: Volewijckers
De/Spartaan 0-1. Rooswijk - ADO
0-8
B: PSV - Feyenoord 11—16. Jeka
B: ODIZ - Froga - Groenoord 2—17
C: Terrasvogels - Pirates, Robur'58
KORFBAL
Overgangsklasse
A: ZKV—Pams S—8.
B: Trekvogels-W. Kwiek S-4;
Stanfries—Asko 8—8.
Eerste kleese
B: Altius—O. Eiland 6-10; Vites
se—Altius 4—7.
C: Kinderdijk—Zuidericw. 4-4; Mer-
wic—Tjoba 6—6.
A: DES—Maassluis 6-3; Kwiek—S-
wift 7—6; KOAG—ADO 4-3; Vr.-
schaar—NIO 7—2; Swift—DES
10-6.
C: T. Donck—Terheyden 7—7; ELK-
V—Jodan Boys 9—8.
B: Valto—Ons Huis 6—10.
MOTORSPORT
Italiaanse Grand Prtx 500 cc
1. Heikke Mikkola (Fin) met Yamaha;
2. André Vromas (Bel) met Suzuki;
3. Graham Noyce (gbr) met Honda;
4. André MaJherbe (Fra) met Honda;
5. Bob Wright (Gbr) met CCM; 6.
Gerrit Wolsink (Ned) met Suzuki.
De etand In de competitie om de
1. Noyce 77 pnL; 2. Mikkola 70 pnt;
3. Lackey (Vst) 69 pnL; 4. Wolsink
56 pnL; 8. Rond (Ned) 31 pnt
M0T0RB00TSP0RT
Grots prijs van Brussel
idonaal 1 (750 cc): 1.
8 Bruyne (Ned). 2. Fred
I), 3. Hans Bosma.
Fred
Klasse'nationaal 2 (850 cc): 1. Terry
Jonos (GBr), 2. Dun van Dam (Ned).
3. Gerd Berends (Ned).
Catamarans: klassa on, vrij tot 2000
cc: 1. Tony Williams (GBr). 3. Henk
Bakker (Ned).
Klasse oz (vrij. boven 2000 cc): 1.
HansFenster (Ned).
Klasse se (eerie motoren tot 850
cc): 1. Hans Hubel (Ned). 2. James
Gardner (GBr).
PAARDESPORT
KOERSEN DUINDIGT
DUINDIGT KOOTWUK PROS (2040
m): 1. Savero (W. Verlis) 2 52.5.
1.24.6; 2. Robby Performer; 3. Rob
Alkestis.
Winnend 3.20; plaats 1.40;
1.60; 1.30. Koppel 10.90; trio
56.40; niet gestart: Pasja.
Katwuk prus (2S00 m): i. Sam
Avon (W. van 8uylane) 3.362.
1.26.5: 2. Si po du Bois; 3. Sprite
2.80; plaats 1.90;
ASCOf'pRUs'le afd. 2000 m): 1.
Caruso (M. van Gisteren) 2.11.0; 2.
High Wave; 3. Domiter.
Winnend f 4.40; plaats 1.50;
2.40; 3.50. koppel 25.50; trio
488.50.
KERKORIEL PRUS (2040 m): 1.
Riclno du Bois (J. Hoejenbis) 2.48.6.
1.22.6; 2. Pleunie A; 3. RubenzaJ.
Winnend 1.50; plaats 1.20;
1,70; koppel 3.00; niet gestart:
Olat Bloer' -
IPEN
Boko (M.
2. Radja; 3. Poseidon.
Wmnend 2,90; plaats 1.30;
2.80; 1.50; koppel 17.00; trio
US# PRUS (2e afd. 2000 m): 1.
Sally Breon (K. Davies) 2.11.7; 2.
Boxberger Sieg; 3. Danish DelighL
Winnend 6.90; plaats 2.20;
1.20; 1.40; koppel 7.80; niet
(2040 m):1. Majoor
ne) 2.42.1.1.19.4; 2. Opulent Pnde;
3. Nuttert Norton.
Winnend: 1.40; plaats 140;
3.80; koppel 4.00.
ASCOTPRUS (derde afd. 2000 m):
1. Neptunian (mej. Meltzer) 2.15.7;
2. Prins Adri; 3. Attila.
Winnend: 7.80; plaats 2,20;
1.20; 1.60; koppel 10.00; trio
61.00.
KORTGENEPRUS (2120 m): 1. Olten
Victory (W. Swart) 2.S7.8. 1.24.7; 2.
Omar Lugano; 3. Paulien Laren.
Winnend: 3.60; plaats 1.40;
1.701,50; koppel 540. Niet
gestart óns T.
TOTAALOMZET:/ 399.053.0a
KOERSEN ALKMAAR
PRUS VAN DE FOKKERSVERENI
GING. Ia (2040 M): 1. Roy Berketana
(W. Duivenvoorden) 2.56.1 1.26.3; 2.
3.70./ 1.40;koppel/ 134.10.trio
611.90.
PRUS VAN DE AMATEURRUDERS-
CLU8 (2040 M): 1. Super Star Laren
(L Schoonhoven) 2.56 6 1.26.6; 2.
Remenbrance; 3. Sep Palin.
Winnend 1.90; plaats 1.10,
1.50./ 1.30: koppel 6.60.
PRUS VAN DE FOKKERSVERENI
GING. 2e (2040 M); 1. Pikant S (F.
van Klaveren) 2.59.8.1.28.1; 2. Olex
Six; 3. Pablo Geluk.
Winnend 4.90: plaats 2.00.
1.80. 2.90; koppel 8.30. trio
503.30. Niet gestart: Rameno.
PRUS VAN DE GEMEENTE ALK
MAAR (2300 M): 1. Rififl (J. M.
Swaab) 3 24 0. 1 25.7; 2. Rpmeo
Supreme; 3. OnnoSilk.
Winnend 9.50; plaats 2.2a
1.80. 3.20; koppel 18.60. Su-
^USVAN&E EIGENAARSVERENI
GING (2700 M): 1. Oraldus (W.
Duivenvoorden) 3.54.8 1474; 2.
Otrian; 3. Lexington M.
Winnend 33.80; pl
260. 3.10; koppel
121320.
AMATEURKAMPIOENSCHAP 3. IE
Mary S (W. J. M. Paard»
2.59.4.127.0; 2. Peter Dar-
s
Winnend 10.00; plaats 240.
1.40. 1.90; koppel 19.20. Niet
gestart: Nimble Careless en Menno
Surprise.
PRUS VAN HET VERBOND (2380
M): 1. Poelje Patje (W. P. Strooper)
3.23.4 1 26.8; 2. Pamina Kandia; 3.
PrattyNebiL
Winnend 6.40; plaats 2.20.
7.00. 320; koppel 8420; trio
373.60.
GROTE JUBILEUMPRUS (2380 M):
1. Nice Kid 19. A. Hartman) 3.16.5
122 6: 2- Kees Verkerk; 3. Ibere.
Winnend 5.40; plaats 2.10.
1.90./ 2.40;koppel/ 12.60.
PRUS VAN DE ST. TOTALISATOR
NEDERLAND (1700): 1. Miraldo K
Winnend 5.50; plaats
1 90. 140; koppel 11.00; trio
92.20.
AMATEURKAMPIOENSCHAP III. 2E
AFD. (2040 M): 1. Nero van Enter
(J. Onrust) 2.53.9 1.25.5; 2. Odesea;
3. Orianda Spencer.
Winnend 3.10; plaats 140,
2.30./ 1.70; koppel 7.10.
PRUS VAN DE FOKKERSVERENI
GING. 3E AFD. (2040 M): 1. Petite
Monique (J. J. Hendrikx) 3.01.4
1.28.9; 2. Pieter Bloemlust; 3. Relex
2452.10.
PRUS VAN DE VERENIGING VAN
AMATRICES (2380 M): 1. Si.
BOLHOCKEY
Tweede klas:
Marathon 2—Lichtstad 2 3—6, Hel
mond West—ZRC 9—9, Rodar—Ma
rt 13—1. Hel-
13—1.
Europacup:
Sporting Lissabon—Lichtstad 5—1.
Duyveslein—Rolta Leuven 10—3.
TURNEN
Nederlands kampioenschap da-
Het ..blok" ziet er als volgt uit (re6p.
naam. sprong, brug ongelijk, balk.
vrije oeftotaal):
l^ngridBoll'eboom (Pro Patria) 9.40
925 9.60 9.50 37.75; 2 Monique
Patria) 9.30 890
3 Debbie Amson
i 8.15 9.00 8.70
35.15.
B-categorie:
1 Corinne v.d Sommen (Pancratlus)
9 00 7.20 8.20 7.90 32 30; 2 Tilly
Berghuis (Veendam) 8 25 725 8.05
8.10 31.65; 3 Jeanette Buriuk (DO§)
8 606.908.157.5S312a
Meisje* 13/14 Jaar
1 Carta du Plessis (Twente) 9.059.00
8.50 9.10 35.55; 2 Llesbeth v.d. Slik
(Pro Patria) 9.00 8.10 8.75 8 80 34.65;
3 Annelies Berdiik (Pro Patria) 9.15
8.20 8.35 8.60 34.00.
WIELRENNEN
sec (met tijdverg. 10 07) (gemiddel
de snelheid 23.120 km/u); 2. Joop
Zoetemelk (Ned) op 12 sec. (met
tijdverg. 10 19); 3. Lucien van Impe
(Bel) op 13 sec 4. Sven-Ake Nilssog
(Zwe) op 27 sec.; 5. Claude Criquie-
lion (Bel) op 43 sec; 6. Robert Alban
(Fra) op 44 sec.; 7. Gianbattista
Baronchelli (Ita) op 49 sec.; 8.
Joaquin Agostinho (Por) op 50 sec.;
9. Affio Vandi (Ita) op 55 sec.; 10.
Raymond Martin (Fra) op 58 sec.;
11. Francisco Galdos (Spa) Z.L; 12.
Mariano Martinez (Fra) op 1 min.;
13. Hennle Kuiper (Ned) op 1 min.
1 sec; 14. Stefan Mutter (Zwi) op
1 min. 9 sec.; 15. Johan van de
Velde (Nod) z.t; 20. Henk Lubber-
ding (Ned) op 1 min. 10 sec.
- etappe: 1. Bernard Hinautt
99.5 km. In 6 uur. 22 min..
BW
sec.; 4. Eddy Schepers (Bel) Z.L;
5. Francisco Galdos (Spa) z.t; 8.
Jean-Renè Barnaudeau (Fra) z.t.; 7.
Robert Alban (Fra) z.t.; 8. Gianbattis
ta Baronchelli (Ita) z.L; 9. Jo Maas
(Ned) op 2 min. 27 sec.; 10. Joaquin
Agostinho (Por) op 4 min.
15. Bert Pronk (Ned)
sec; 19. Leo van Vlie
min. 7 aec 20. Paul
Z.L; 23. Joop Zoetemelk
19 min. 13 sec; 25. Johan van oe
Veld# (Ned) z.t; 27. Hennie Kuiper
(Ned) op 25 min. 49 sec; 29. Fnta
Pirard (Ned) op 28 min. 26 sec.;
30. Sven-Ake Nilsson (Zwo) op 28
min. 27 sec.
Algemeen klassement: 1. Bernard
Hinault (Fra) 32 uur. 58 min. 49 sec;
2. Henk Lubberding (Ned) op 8 min.
38 sec.; 3. Gianbattista Baronchelli
(ita) op 10 min. 30 aec; 4. Francisco
Galdos (Spa) op 10 min. 55 sec;
5. Jean-Ren* Bemaudeau (Fra) op
11 min. 7 aec; 6. Jo Maas (Ned)
op 11 min. 8 aec.; 7. Robert Alban
(Fra) op 11 min. 52 sec.; 8. Joaquin
Agostinho (Por) op 13 min. 6 f
9. Mariano Martini
iz (Fra) op 13 m
n DkJier (Lux)
14 min. 23 sec.; 11. Alfio Vandi (Ita)
op 14 min. 43 sec.; 12. Stefan Mutter
(Zwi) op 14 min. 56 sec.; 13. Eddy
Scheepers (Bel) op 18 min. 53 sec.;
14. Bert Pronk (Ned) op 19 min.
33 sec.: 15. Joop Zoetemelk (Ned)
op 19 min. 56 sec.. 21. Leo van
Vliet (Ned) op 28 min. 34 sec 25.
Johan van de Velde (Ned) op 31
min. 59 sec.; 27. Hennie Kuiper
(Ned) op 35 min. 4 sec.; 28. Paul
Wellens (Bel) op 38 min. 5 sec.
Ofympla'a ronde van Nederland
Tijdrit: 1. Jos Lammertink (Ams)
26.41 (mat tijdvergoeding 26.21). Z
Van der Poel (Erp) 27.09 (mei tijdver
goeding 26.59). 3. Hogervorst (Bos)
27.31 (met tijdvergoeding 27.26), 4.
Mutsaars (Ori) 27.32. 5. Schipper
(Bal) 27.32. 6. Bierings (Erp) 27.38.
7. Kuiken (Bal) 27.44,8. Veltscholten
(R) 27.44. 9 Broers (Erp) 27.49. 10.
Vonk (Eli) 27.51. 11. Prinsen (Gaz)
27 55. 12. Jurco (Tsj) 27.56. 13.
Versluis (Bik) en De Rooy (Gaz)
28.05. 15. Gedenov (Sov) 28.07. 16.
ledeeda 2e etappe: 1. Daman
136 km In 3.26.17 (mei bonifica
tie 3.26.02). 2. Maas (Gaz) 3.26.27
(met bonificatie 3.26.17). 3. Moons
(Erp) z.t. (met bonificatie 3.26.22).
4. Dohmen (Tra) 3.26.31. 5. Sounljea
(Erp) 3.26.38. 6. Wekema (Bat) Z.L.
7. Huyzen (Bat) z.t., 8. Van Muiken
(Mil) z.t. 9. Knipping (Mil) 3.26.44.
10. Hofmans (Uit) 3.26.58.11. Vaan-
(Uit) 3.27.06. 12. Kopperl (Mil)
(Uni) z.t, 16. Stamsnijder (Uit) Z.L,
17. Van Meer (Gaz) z.L. 18. Koetze-
netsov (Sov) z.t., 19. Van Oijk (Eks)
3.27.16. 20 Logvin (Sov) Z.L. 33.
Lammertink (Ams) z.t.
3a stappa: 1. Wijnands (ms) 152
km in 3 uur. 51 min. 44 sec. (met
tijdverg. 3.51.29). 2. Van Meer (Gaz)
zl (mei tijdverg. 3.51.34). 3. Stam-
ijder (Uit) op 9 sec. (met tijdverg.
6. V
Loffelholz (Wdl) zx. 7
9 Kruys (Eks) zX. 10. Hassink (Ams)
z.L. 11. Wekema (Bat) zX, 12. Bie
rings (Erp) z.t. 13. Koot (Dri) ZX.
14. Prinsen (Gaz) zX. 15. Mutsaars
(Dri) zX. 16. Jonkers (Uni) op 2 min.
38 sec.. 17. Van Peer (Uni) zX, 18.
Damen (Dri) z.t. 19. Dedenov (Sov)
2 min. 45 sec.. 20. Van Dijk (Eks)
op 3 min. 32 sec.
Eindstand bargklaaaemenl: 1. Wij
nands (Ams) 22 punten, 2. Van Moor
(Gaz) 20. 3. Broers (Erp) 14. 4.
Stamsnijder (Uil) 12. 5. Albertsen
(Reb) 10.
ament 1. Lammee
(Ams) 10 uur. 27 min. 66 sec.
Z Wijnands (Ams) op 1 min. 50 sec..
3. Van de Poel (Erp) op 1 min. 51
sec.. 4. Stamsnijder (Uit) op 1 min.
57 sec., 5. Bierings (Erp) op 2 min.
44 sec., 6. Van Meer (Gaz) op 3
min. 4 sec.. 7. Von Loffelholz (Wdl
op 3 min. 7 sec., 8. Mutsaars (Dri
op 3 min. 18 sec. 9. Prinsen (Gaz
op 3 min. 35 sec. 10. Hassink (Ams
op 3 min. 42 sec.. 11De Rooy (Gaz
op 3 min. 45 sec.. 12. Wekema f-
op 4 min. 12 sec.. 13 Jonkers i
op 4 min. 14 sec. 14. Schur
op 4 min. 20 sec. 15. Broers
zX, 16. Hogervorst (Bos) op 4
32 sec. 17. Damen (Dn) op 5
4 sec.. 18. Koot (Dri) op 5 m
sec.. 19. Moons (Erp) op 5 m
sec. 20. Vonk (Eks) op 5 mir
Ams 11.38 50. Z Gaz. 11.40.18,
(Ams) 37. 3. Maas (Gaz) 31. 4.
Bierings (Erp) 30.5. Stamsnijder 28.
6. Hassink (Ams) 27.
ZALMPLAAT
1. Martin Rietveld (Rotterdam) 80
(Hoofddorp). 6. J. de Keijzer (Wer
kendam), 7. L den Hartigh (Putter»
hoek). 8. A. v Asten (Vlaardingen).
9. R. Borst (Zwanenburg). 10. P.
Heijster (Vlaardingen). 11. G. Minne-
boo (Geervliet). 12. W. Lugtenburg
(Zuidland). 13. J. Vos (Rotterdam),
14. W. Schuurhuizen (Rotterdam),
15. C. v. Bragt (Lage Zwaluwa), 16.
R. de Boer (Vlaardingen). 17. H.
Hoek (Rotterdam). 18. G. Koop (Wa
teringen), 19. L v.d. Walle (Arnhem),
20. C. v. Laarhove (Roosendaal).
1. Peter Grootegoed (Rotterdam),
achter Wim Top 20 km. In 28 55.
2. H. v. Rossum (Den Haag)-T. Graal.
3. G. Minneboo (Geervlie!)-W. Graal.
4. T Ketelaars (Rott8rdam)-J. Raatt,
5. M. Rietveld (Rotterdam)-0. Ver
doom. 6. R. Sluimer' (HoogvtietV
Broere. 7. R. de Jong (Hoogvtiet)-
1. Hans van Staten (Rotterdam) 47
km. in 1.16.29. 2. C. Braanker (Dord
recht). 3. M. Phillips (Haarlem). 4.
R. de Groot (Fijnaart). 5. A. v. Putten
(Oudenhoorn). 6. A. de Ruig ('e-Gr»
vondeel). 9. W. den Hoedt (Ridder
kerk). 12. J. Nijssen (Ridderkerk),
14. C. Koppert (Poeldijk). IS. P.
Groonenberg (Hoogvliet). 17. H.
Koppert (Den Haag), ia P. Blokzijl
(Rotterdam).
ROTTERDAM
1. Rob de Haan (Beemster). 45 km.
in 1.04 0. 2. N. Phillips (Haarlem),
3. P. Schouten (Den Haag). 4. P.
Imholz (Rotterdam), a J. v. Dis
(Fijnaart). 6. H. van Staaten (Rotter
dam). 8. W. Ender (Zevenhuizen).
10. B. Pusten (Oudenhoorn), 13. N.
v.d. Berg (Rotterdam). 15. R. Sien-
ders (Zwijndrecht). 17. J. Nijssen
(Ridderkerk), ia P v.d. Berge (Ba
rendrecht). 2a P. Groenenberg
(Hoogvliet).
Liefhebbers:
1. serie: 1. Hans van Leeuwen
(Haarlem). 50 km. 1.14.47. 2. H. Lap
(H. I. Ambacht). 3. W. Brouwers
(Rotterdam). 4. J. v. Noord (Den
Haag). 5. J. v. der Weijden. 11. L
Michielse (Öneiie). 14. N. Gonzales
(Rotterdam). 18. A. Stoougje (Tinte).
19. G. Solleveld (Den Haag). 2a W.
Knoesler (Schevéningen).
2e serie: 1. Ton Koop (Den Hoorn),
40 km. in 1.02.51.2. A. Keize/swaard
(Numansdorp). 3. H. Uittenbogaart
(Rotterdam). 4. W. Tonder (Rotter
dam). 5. H. Brinkman (Rotterdam).
6. M. Drop (Vlaardingen), 7. B.
Slange ('s-Gravendeel). 8. P. 8»
rendrecht (Alblasserdam). 9. B. v.d.
Lubbex (Zootermeer). 10. M. Reus»
laar (Rotterdam), 11. R. v.d. Linden
('s-Gravenoeel), 12. Leen van de
Flier (Delft). 14. H. Hofman (Gouda).
15. F. Gorritse (Den Haag). 16. M.
Compeer (Rotterdam). 17. W. v.d.
Linden (Berkel). 18. J. Neleman
(Capelle aan de Ussel). 19. F. Bent
velden (Den Hoorn). 20. J. v.d. Kool
NIEUWPOORT
Liefhebbers:
1. Pleun Stout (H. L Ambacht). 50
km. in 1.19.2. Z C. v. Helvolrt
(Nieuwkuyk). 3. H. Lap (H.
bacht). 4. N. Gc
5. H. Goeyers
Nobel (Krimpen
Reijnders (Hardinxveld).
ktand (Hardinxveld). 11. B. Hendriks
(Krimpen a.d. Lek). 17. A. Overtake
(Oordrecht). 18. P. Barendrecht (Al
blasserdam). 19. W. Visser (Giessen-
burg). 20. J. v.d. Kool (Spijkaniaae).
i (Rotterdam), a P.
in a.d. Ussel). 8. A.
dinxveld), 9. W. Blo-
Sjaak Koevermans (Vlaardingen).
50 km. In 1.21. Z J. Barens (Amster
dam). 3. H. Schouten (Hengelo). 5.
C. Koirwenhoven (LeidschendamL
10. A. Tukker (Nieuwpoort). 14. G.
de Jager (Hoogblokland), 15. L v.d.
Flier (Delft). 20. R Toet (Den Haag).
1. Keetio van Oosten (KJoetlnge). 50.
- 1 26 25. Z B. v.d. Spiegel
3. A. Möhlman
lik (Lekke/kerk),
(Nieuw Lekkerland). 14.
i suatts
9. N. Strooi (Nieuw
D. Wesdorp (Schiedam). 17. M. Bax
(Rotterdam), 2a A. Versluis (Gouda).
GOUDA
Amateurs:
Gijs Noderiof (Maarssen). Z Gerrit
Lont (Zwanenburg). 9. P. Bosch
(Gorkum), 10. W. Gomes (Amster
dam). 11. H. de Boer (Hilversum),
12. Theo Oudshoom (Waverveen).
13. K van Pierre (Mijdrecht). 14.
M. Huizinga (Gouda). 15. H. Jacobs
(Nes a/d Amstol). 18. R. Ratterman
(Uithoorn). 17. H. van der Stool
(Gouda), ia F. van Veen (Noorden),
19. E. Geserick (Hilversum), 20.
Capteyn (Nieuw Zeeland).
Junioren:
1. L Godde (Zwijndrecht). Z B.
Luykon (Haarlem). 3. R. Overakker
(Amsterdam). 4. A. Louwerse (Zoo-
termeer), 5. M. Lexmond (Gouda).
Veteranen:
1. K. van Duivenvoorde (Noordwl)-
kerhout). 2. B. van de Heuvel (Haar-
zuilen). 3. H. Uitenboogaart (Rotter
dam). 4. W. Brouwers (Rotterdam).
5. G. van de Boogaard (Woerden).
GRAVENPOLDER
1. Cees Priem (Wemeldinge) 10 km.
in 2 uur. 23 min. 58 sec.. 2. Fons
van Katwijk (Optoo). 3. Ge me van
Gerwen (Den Dungen), 4. Co Moritz
(Badhoevedorp). 5. Jan Aling (BI»
del) op 32 sec.. 6. Hans Langerijs
(Blokker). 7. Herman Ponsteen (Nij-
verdal). 8. Johan van der Meer
(Geleen) op 55 sec.. 9. Henny Peels
(Eindhoven), 10. Jos Schipper (Kwa-
dendamme).
ZWEMMEN
800 meter vrije slag: 1. June Croft
(Gbr.) 8 58.17. 2. Jackie Willmott
(Gbr.) 9 06.78, 3. Annelies Maas
(Ned) 9.08.78. 4. Maxlne Charles
(Gbr.) 9.12 60. 5. Reggie de Jong
(Ned) 9.12.80.6. Monique Wildschut
(Ned) 9.25.34.
4x100 meter vrije flag: 1. Gfoot-
Brittanrile (Adame. Kelly, Osgerby en
Turk) 4.26.34.2. Nederland (Oemuth.
Van der Linden, Ran en Brigilha)
Henk Elzerman (Ned)
Paul Sparties (Gbr) 4.10.29,3. keev
Jan Winkel (Ned) 4.10.89. 4. Gerard
Smit (Ned) 4.12.92, 5. Colin Dato
(Gbr.) 4.13 75.8. Stephen Lewington
(Gbr) 4.20.42.
200 meter wisselslag: 1. Fred Eef-
tmg (Ned) 2.14.60. 2. Steven Poulter
(Gbr) 2.14.71.3. Gareth Sykes (Gbr)
2.15.44, 4. lan CoUins (Gbr) 2.17.00.
5. Leon Steenbrink (Ned) 2.19.25.
6. Harrie Del no (Ned) 2.21.1Z
4x200 meter vrije slag: 1. Groot-
Brittanrile (Osborne. Campbell. D»
Ie. Sparkes) 7.58.72. Z Nederland
^Schaap, Smit. Peter Drost Eefting)
58?4.2
der Linden (Ned) 2.45.46. 3. Mau
reen Camp boll (Gbr) 2.47.03. 4.
Antoinette de Groot (Ned) 2.47.57.
5. Jane Hill (Gbr) 2 47.90, 6. Miriam
Lemstra (Ned) 2.4823.
HEREN. 4x100 meter vrije «lag: 1.
(Schaap. Elzerman. Vervoom, Boon
stra) 3.5023.
«rtaeeltlag: 1. Gareth
(Ned) 4.43 67. 4. Edward Maasdijk
(Ned) 4.50.74. 5. tan Collins (Gbr)
4.51 85. Gerard de Kort (Ned
4.56.82.
200 meter vrije slag: 1. Peter Drost
(Ned) 1.50.68, Z Colin Dato (Gbr)
2.00.24, 3. Paul Sparkaa (Gbr)
2.00.63, 4. Remmy écheep (Ned)
2.00.65, 5. Koes-Jan Winkel (Gbr)
2.00.94. a Peter Osborne Gbr)
2.06.68.
100 meter rugateg: 1. Fred Eefting
(Ned) 1.01.00. Z Robin Schuyt (Ned)
1.01.19 X Andrew Beavon (Gbrj
1.02.27, 4. Douglas Campbell
1.02.73, 5. Matthljs von Leeuwen
(Nod) 1 0125. Martin Fanner (Gbr)
1.0135.
100 meter schootaleg: 1. Lee Attdn-
(Nod) 1.10.18.4. Spencer Pratt (Gbr)
1.10 32, 5. Albert Boonstra (Ned)
1.11.31. Ronald Hond (Ned)
1.11.9&
100 meter vVederalag: 1. Kees Ver
voom (Ned) 57.90. Z Mark Taylor
(Gbr) 59.44. 3. Edward Maasdijk
(Ned) 59 52. 4. Peter Morris (Gbr)
59.59. 5. Mark Thome (Gbr) 1.01.17.
Peter Ouinmayer (Ned) 1.0112.
DAMES, 200 meter vllndoralag:
Lange (Ned) 2.24.69. 5. Wilma
Velsen (Ned) 2.25.48, 6. Lisa Mor
son (Gbr) 2.30.07.
200 meter rugalag: 1. Jane Admai
(Gbr) 2.21.01. 2. Daphne Demu
(Ned) 2.22.07. 1 Maxine CharM
(Gbr) 2.25.65. 4. Jolanda de Row
(Ned) 2 27.99. 5. Connie van Bentul
(Ned) 2.28.52,6. Judy Ha/wood (Gbj
400 meier vrije flag: 1. June Crd Wl
(Gbr) 4.20.10. 2. Annelies Mai b(
(Ned) 4.2520, 1 Jackie Willmd
(Gbr) 4.26.97. 4. Reggie de Jon™
(Ned) 4.33.70. 5. Mandy James (GO
4.40.70. 6. Jacqueline Faber (Ne<
4.48.21.
200 meter wisselslag: 1. Ineke Ri
(Ned) 2.25.36. Z Susan Cooper (Gq 1
2.26.90.d 3. Ingrid Esser (Nel ce
2.28.03. 4. Heidi Turk (Gbr) 2.32.1
5. Margaret Kelly (Ned) 2 35.53, 1
Mirjam Lemstra (Ned) 2.36.72.
4x100 meter vrije flag: 1. Nederfe
i. Van Bentum,
52. 2. Groot-Br
eleg:1.Ne
(Ran. Van Bentum. Maas. BrigitN
3,39.52. 2. Groot-Brittanriie (Brazel
dale. Croft. LebalL Turk) 4.05.02.
Gerard Smit (Ned) 1
Sparkes (Gbr) 16.21.81, 3. Kee»ji
Winkel (Ned) 16 31.4, 4. Henk Elzs
4x100 mater wisselslag: 1. Nec
land (Eefting. Co melisse, Vervt
Schaap) 4.01.88. 2. Groot-Britti
(Beavon, Atkinson. Taylor, Durd m
4 02.05. 1
Eindstand: 1. Groot-Britlanrii.
punten. Z ftoderiand 315.5 punis Bf
KRING KAMPIOENSCHAPPEN m
A ZATERDAG
800 m vrije slag m 1968: 1 K. Rijl
HZ PC 10.57.5. 2 M. Wiekhart Z\|,n
11 23 3.3 N. de Vries Rakel 11.39 9 Ri
Wem m 1967: 1 A de Gier Ri
10.24.3. 2 J. de Vries Raket 10.38!
3E. VeraJuys DSZ 11.117. de
Wem 1968: 1 E. van Mierto WV de
10.46.9. 2 E. Ros RZV 10.58.9. ge
R.CorreljeAZL 11.08.9. in.
ktom L 1967:1 F. Roso DSZ 10.19 lu
2 V. Steinebach AVZV 10.512, 3
Vorloop DSZ 11.09.3. J.
Idem m. 1966: 1 G. Valentin HZP ln
9.48.3. 2 F. Knopport ZVC 1115^ Sc
3 A. Kuiper HZPC 10.36.1 h()
Idemm 1965: U.Weenk RZV9.52J pr
2 P. Ivans WVZ 10.27.3. 3 G. q
RZV 10.30.9. m
Idem L 1964:1 A. van der Ust Raki jn
9.34.8, 2 T. Janssen Hoogwd n
9.46.6,3 S. Bentvolzen WVZ 10.09 j
Wem nu 1963:1 A. Steinebach AVZ
9.44.3. 2 A. van Elleswijk Wl|
10.29.8,3 J. van Sügt RZV 10.359. De
Wem dames: 1 M. de Graaff wVgr.
9 49 6. 2 K de Vreugd RZV 9.511 m<
3 S. Timmormans ZVC 10^6.4.
1500 m vrije slag L 1966: 1 R. vi«C
den Berge ZVC 12.42.3, 2 A. Hijee
scher ZVC 1105.9. 3 a Boera RZ
14.(0.4.
irtdo
RZV 19.35.8. 2 a H
Raket 19.40 2.
Wem L 1964: 1 P. Weltanbera D
17.55.2. 2 M Jansen Rakal 18.02
3 R. Verbeek ZVC 18.38.2.
Wem J. 1963: 1 M. Leg as
1723.7. 2 A. van Stnen R_
18.55.4.3 P. Broer WVZ 19 02.4.
Idem heren: 1 D. Gilhaus T
18^15,2 R. Lamping WVZ 18.46
ZVC 512.2,2 J. ScholtesRZVl.
3 M. van den Berg DSZ 5.37.5
1500 m vrije slag wua 14: 1
Weank RZV 19 08.5. 2 F. Knopt
ZVC 19.48A 3 P. Wa»
20.13.5
Wem m-o. 16: 1 A t
Raket 1539.4. 2 H Blonk 1
19055 3 Beohrelzan
800 m vrije slag La 14: 1 R v
den Berge ZVC 10 03.6.2 M. Hilhoi
Raket 10.19.1. 3 M. Kromhout V
der Meer RZV 10.23.4.
Wem Ja 16: 1 M Leges 1
9.1503.2 P. Wettanberg DSZ 9J
3 M. Jansen Rakat9 314.
Wem beren; 1 R lamping