Quick Boys slagvaardig tegen koploper DOVO Rijnsburgse Boys laat winstpunt liggen Ter Leede blijft overeind in Heerjansdam RCL gelijk aan Volendam Noordwijk verspeelt laatste mogelijkheid KNAPPE OVERWINNING LISSER BOYS Woubruggt enTAVV finishen sterk EERSTE KLASSE ZATERDAG AFDELING lo.sbccn^ t')uGiC"W .SAN|T$ LLIUSE COURANT (Van onze sportredactie) KATWIJK Welbe schouwd zag de Veenen- daalse vereniging DOVO zich in de wedstrijd te gen Quick Boys (2—1) met dezelfde problema tiek geconfronteerd als waarmee de Katwijkers een flink deel van de competitie te maken heb ben gehad. Namelijk: Hoe kan ik als hoger ge noteerde ploeg de Juiste instelling en juiste tak- tiek op de mat leggen om deze wedstrijd win nend te beëindigen. Pa radoxaal genoeg zou Quick Boys graag nog dezelfde problemen heb ben, maar voor de Kat wijkers is de strijd om het kampioenschap afge lopen. Juist tegen de la ger genoteerde ploegen moest Quick Boys som tijds genoegen nemen met minder punten dan waarop zij had gehoopt. DOVO is er tot nu toe redelijk in geslaagd deze klippen afdoende te om zeilen en ziet als belo ning hiervoor alle tegen standers op één of meer punten achterstand. Dit alles heeft tot gevolg gehad dat Quick Boys min of meer de zelfde rol kreeg opgedrongen als die welke vele van haar te genstanders in de afgelopen competitie speelden: die van un derdog. Nu valt er aan deze ty pering wel één en ander te nu anceren. want per slot van reke ning bezit Quick Boys teveel klasse om zich zomaar de outsi- dersrol te laten toespelen. In de eerste helft van de confrontatie met DOVO viel er dan ook niets te merken van een standsver schil. Quick Boys speelde bij zonder fris en hoewel er niet gesproken kan worden van een hevige pressie, was Quick Boys wel zonder meer de beste ploeg. Het was dan ook in het geheel niet verrassend dat Bart Zandbergen de thuisploeg een 1—0 voorsprong bezorgde, na dat hij koelbloedig gebruik maakte van een defensieve ver gissing in de Veenendaalse ach terhoede. Nadat Kees van Rooyen in samenwerking met Teun van der Plas de stand op 2—0 had gebracht was de twee de helft inmiddels al zo'n tien minuten gevorderd en had het er alle schijn van dat Quick Boys de Veenendalers een zeer onplezierige middag zou gaan bezorgen. Maar vanaf dat mo ment bleek waarom DOVO wel bovenaan staat en waarom Quick Boys niet. DOVO heeft namelijk de beschikking over Herman Veenendaal en wanneer van deze speler wordt gezegd dat hij voor DOVO van grote waarde is, dan is dat nog zwak uitgedrukt. De ex-Vitessespeler was eens topscorer in de eerste divisie en wie hem zaterdag aan het werk zag. moet begrijpen dat hij de mindere goden in de eerste klasse A moeiteloos in de problemen moet hebben ge bracht. Met zijn wat typische dribbelgang is hij moeilijk van de bal te krijgen, maar wat erger is, is hij een voortdurend gevaar voor iedere doelman. Dat bleek vooral in de tweede helft toen hij een permanente spit- spositie innam. Maar moesten fy. de mindere clubs dan alsnog £^1 het hoofd buigen. Quick Boys het hoofd buigen. Quick Boys niet. Want zoals eerder gezegd, daarvoor bezit Quick Boys te veel klasse. Toen Jan Ditteweg de stand naar 2—1 had gescho ten, rook DOVO toch nog kan sen. maar verder dan ruiken kwam het toch niet. vooral MAANDAG 21 ME11979 PAGI w© de hele competitie adekwaat gescoord als Freek Rienks (Quick Boys) kijkt toe hoe de DOVO-defensie met veel moeite overeind blijft. dankzij Theo Guyt die formida bel stond te keepen en Hans van Duyn die Herman Veenen daal zo goed en kwaad als het ging in bedwang trachtte te houden. Het lukte en daarom won Quick Boys niet eens on verdiend en kon de enige ver zuchting slechts zijn: „Hadden Van onze sportredactie VOLENDAM RCL be haalde een zèer verdien stelijk gelijkspel (1—1) bij het hooggenoteerde Vo lendam, dat nog slechts een theoretische kans op, het kampioenschap heeft. De eindstand, die al halverwege het duel was bereikt, was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudinge, al waren de Leiderdorpers met name in de slotfase dicht bij een overwin ning. De recreatieve voetballers uit het paling dorp etaleerden op de moeilijk te bespelen grasmat hun uitsxtekende techniek, maar vergaten daarbij de soms creatie ve aanvallen met een doelpunt te bekronen. RCL had meer moeite met het springereige veld, maar kon toch na afloop van de confronta tie terugkijken op de beste mogelijkheden. Ook bij de 'equipe van oefenmeester John Hu- guenin schortte het ech ter aan de afwerking, waardoor er na het laat ste fluitsignaal een logi sche puntendeling op het scorebord prijkte. Voor het duel had RCL-trainer Huguenin zijn pupillen voorge houden vooral niet mee te gaan in het ongetwijfeld gezapige tempo van de thuisclub. RCL zou Volendam een tempo moe ten opleggen dat de roodwitten voldoende mogelijkheden zou moeten bieden om de volle winst te grijpen. De Leiderdorp- se fotmatie opende sterk en nam dan ook al spoedig een voorpsorng. De opgekomen vleugelverdediger Ab Braat le verde van links een voorzet af, die door Dick van der Bijl met het hoofd in een treffer werd omgebogen: 01. Na deze vroe ge voorsprong maakte de Hue- genin-brigade de fout niet on middellijk door te drukken, waardoor Volendam langzamer- hand het ini tiatief kon o verne men. De oranjehemden kwamen nog voor het afsluiten van de eerste helft op gelijke hoogte toen de Leiderdorpse buiten- spelval te laat dichtklapte en aanvoerder Jan „Kip" Jonk al leen op doelman Bram Brandt kon afgaan. Jonk passeerde Brandt met een lob die over de lat stuiterde, maar kreeg vervol gens toch een vrije schop van arbiter Dolstra wegens een over treding van de RCL-doelman. Kees Kras profiteerde gretig en schoot via het lichaam van libe ro Koos Haneveld raak: 1—1. Na de hervatting was de strijd gelijkopgaand en werd er veel vuldig balverlies geleden aan beide zijden. Huguenin trachtte dit euvel op te lossen door het inzetten van routini er Sjoerd Teske voor Cees Ruis. De klomst van Teske beperkte het balverlies van RCL-zijde, waar door die ploeg de beste moge lijkheden kon claimen. Een tweetal kansen voor Ben He- wemskerk leverden echter geen trefffers op en ook Fred Plijter slaagde er niet in zijn ploeg op winst te zetten. Doord at de ge vaarlijke Volendam-spits Jan Leeflang goed aan banden kon de IJsselmeerploeg niet echt ge vaarlijk worden en kreeg hett duel een terechte einduitslag: 1—1. BENNEKOM Noordwijk heeft zaterdag de laatste theoretische kans op een hernieuwd kampioen schap van de eerste klasse A zaterdag ver- speeld. Juist op de dag dat streekgenoot Quick Boys de zeekanters de helpende hand toestak middels een 2-1 overwin ning op DOVO, sprong Noordwijk zelf hopeloos in de fout. Bij Bennekom liepen Boger c.s. tegen een even onverwachte als verdiende 4-1 neder laag op. Onverwacht en verdiend. Want Noordwijk vergat in die - beginperiode bij dat verre Bennekom dat een wedstrijd direct na een eerste fluitsignaal pleegt aan te vragen. Een ver gissing die nogal kost baar uitpakte. Voordat Noordwijk zelf ook maar aan voetbal be gon te denken stond er in de vijfde minuut al een 2-0 achterstand op het bord. Een negatieve mar ge die overigens niet meteen beslissend bleek. Een zich herstellend Noordwijk trok het initia tief naar zich toe en hal veerde ook de achter stand. Typerend voor het Noordwijks overwicht op dat moment was wel dat de ver opgerukte Hans Westgeest die doeltreffen de inzet verzorgde: 2-1 Het geluk was in de daarop volgende periode niet met Noordwijk. Mo gelijkheden voor Sjoerd Boot en Gerard Tio wer den net niet tot doelpunt gepromoveerd en ook een inzet van de naar de spitspositie gedirigeerde Hans Plaatzer leverde in de tweede helft na een voorzet van Jan Willem Bogers niet het gewenste resultaat op. RIJNSBURG Countervoetbal kan wel degelijk vruchten af werpen. Dat bewees SV '35 In de wedstrijd tegen koploper Rijnsburgse Boys. Met een 2— 2 gelijkspel, dus één winstpunt, reisde de kandidaat-degradant af. Voor de Boys kan dit wel eens een duur punt betekenen, dat zij in het enerverende duel lieten liggen. Het benutten van de veie doelrijpe kansen viel de thuisclub zaterdag erg zwaar. Slechts Cor Vreugdenhil en Piet Haasnoot verzilverden twee van de veelvuldige moge lijkheden voor het doel van de sterk spelerlde Haagse doelman Rob van der Linden. Jaap Gruppen en Jan Waterreus trokken de stand echter weer gelijk. De strijd was nauwelijks begon nen of Nico Zwaan kopte uit de hoekschop van Henk Merbis op de lat. Cor Vreugdenhil knalde de terugspringende bal goed in en de voorsprong was een feit. Een duidelijk overwicht van de Rijnsburgers werd merkbaar en zou de volle speeltijd blijven. De beide defensies boden echter vaak scoringsmogelijkheden, want individuele verdediging- sfouten waren troef. Na enkele goede momenten voor de Boys, waarin de goed draaiende Henk Merbis maar net naast schoot en doelman Van der Linden met grote moeite een uitstekend schot van afstand van Gerrit van Egmond keerde, kwam de gelijkmaker: Wil Groenendijk verspeelde de bal achterin aan Rob van der Griend, die door schoof naar Jaap Gruppen. De aanvaller doelpuntte gedeci deerd: 1—1. In de 32e minuut werd Ruud van der Voort afgestopt en lob- de Merbis het leer fraai over Van der Linden in het net. De overigens uitstekende arbiter Ar- nouts keurde de treffer echter, wegens buitenspel van Van der Voortaf. In de rust werd Merbis voor Piet Haasnoot vervangen, terwijl Leo van Delft vroeg in de twee de rondgang het veld ruimde voor Gert Ouwersloot. Veel ver anderingen zou dit niet opleve ren. De geelzwarten bleven het vijandelijke doel besjoken. Wil Groenendijk plaatste de bal na een uur op de lat via een spec taculair en ver schot, nadat Vreugdenhil kort daarvoor al dicht bij een doelpunt was ge weest. Alleen voor de kee >er kon ook hij niet scoren. Einde lijk, na 70 minuten was het F.iet SV '35-doelman Rob van der Linden grijpt in voordat gretige Gerrit van Egmond van Rijnsburgse Boys gevaarlijk kan worden. „de Flap", Haasnoot, die een bijzonder mooie een-twee-combi natie met Vreugdenhil afrondde. Een hard schot in de linkerbo venhoek liet Van der Linden kansloos: 2—1. In de tegenstoot poeierde Bert Kuiper vanaf 25 meter in de uiterste hoek van het Rijnsburgse doel. Cees Star voorkwam met een goede actie de gelijkmaker. Nadat Gert Ou wersloot een strak schot zag verdwijnen in de handen van de SV-doelman trok Jan Waterreus in de 85e minuut de stand weer egaal. Uit een goed genomen hoekschop d/ukte hij het projec tiel hard achter Star: 2—2. Het slotoffen8lef van de équipe van trainer Herman Wijnands was niet meer voldoende voor de volle winst. Het enige licht punt was wel, dat naaste con current Nleuw-Lekkerland even eens een punt verspeelde. LEIDEN Lijstaanvoer der Rijnsburgse Boys verspeelde een punt aan SV '35 (2-2) en bewees de degradatiekandidaten uit de regio èn zichzlef daar geen goede dienst mee. Lisser Boys behaal de een knappe 3-1 zege op Be Fair. Ter Leede slaagde er bij Heerjans dam in het doel schoon te houden (0-0). Katwijk werd in de slotfase door Rijsoord met 1-0 geklopt. ARC eindigde op de tweede plaats door Ca- pelle met 2-0 terug te wijzen. Koudekerk bleef Unicum met 3-2 de baas en SIZO speelde bij Wle- ringermecr gelijk: 1-1. In de vierde klasse B werd JAC kampioen en nestel de debutant SC Usse zich via een 1-1 remise tegen SVGEB op de der de positie. Randstad Sport haalde uit tegen SEV: 5-1. De Sleutels en SVOW verloren hun laat ste wedstrijd. Respectie velijk Loosduinen (2-1) en KMD (4-2) waren te sterk. Het grotere belang, dat Lisser Boys aan het duel tegen Be Fair hechtte, uitte zich ook in een grotere inzet van de thuisploeg. Desondanks had Be Fair gedurende het eerste half uur het beste van het spel, hetgeen in een 1-0 voor sprong uitmondde: Wim Bron verzilverde een strafschop. Eén minuut later scoorde Geard Nij kamp al de gelijk maker op aangeven van Piet Boot. Dit doelpunt gaf de Boys vleugels. Be Fair moest terug. Ed Langereis bracht de bal voor het doel, goalie Van Vliet stompte het leer voor de LISSE Zaterdagtweedeklasser Lisser Boys heeft een nieuwe trainer. Uit een totaal van twaalf aanmeldingen kwam de heer Landzaat uit Aalsmeer „winnend" te voorschijn. De opvolger van de inmiddels al vertrokken Harrie van der Horst, was tot '76 nog actief bij Aalsmeer. Land zaat (36 nu) is als oefenmeester drie seizoenen werkzaam geweest bij zondagvierdeklasser RKDES uit Kudelstaart. voeten van Gerard Nijkamp, die zich geen moment be dacht: 2-1. Na de hervatting ging Lisser Boys op dezelfde voet door. Het duurde echter tot einkele minuten voor tijd toen er verandering in de stand kwam. Met een schitte rende omhaal zette Ed Lange reis zijn ploeg op 3-1. Ter Leede was naar Nieuw- Lekkerland getogen om daar één punt weg te slepen en die opzet slaagde. Hierbij had de Sassenheimse formatie wel veel te danken aan doelman Wim van Harskamp, die niet alleen in glanzende vorm ver keerde, maar die ook nog vijf minuten voor het einde een strafschop stopte. En daarmee verspeelde Nieuw-Lekkerland de verdiende zege. Want Ter Leede moest van begin af aan in de verdediging, waar aanvoerder Nico van der Fan- ge de afweer goed organiseer de. Vooral na de thee was de druk zeer groot, werden er ook tientallen hoekschoppen weggegeven. Maar met kunst en vliegwerk en attente acties van Van der Fange (redding op de doellijn) en van Van Harskamp werd de nul vast gehouden. Eén van de schaarse aanval len van Rijsoord betekende voor Katwijk de genadeklap. Tien minuten voor tijd scoor de de thuisclub de enige en beslissende treffer. De teams deden in de eerste helft niet voor elkaar onder en hadden over en weer kansen. Zo test te Jan van Dijk de kwaliteit van het houtwerk. In de twee de periode bouwde Katwijk aan een flink overwicht, dat echter zonder resultaten bleef. ARC bezorgde Capelle de eer ste nederlaag na de winter stop. Beide elftallen lieten el kaar voetballen in dit daar door aantrekkelijke duel zon der belangen. De Alphense pleog was duidelijk sterker, doelman Cor Prook verzuim de echter om ARC uit een strafschop op voorsprong te zetten. Topscorer Jan Leunk kopte na rust wel raak. Via een Capelleverdediger zorgde Jelle Koolstra voor de 2-0 eindstand. Koudekerk wilde er nog één keer goed tegenaan, voor Uni cum hoefde het allemaal niet meer. Dit verschil in instelling leverde een dominerend Kou dekerk op, dat via Jan Plat- teel, Kees Deemoed en Janus Zweris een 3-0 voorsprong nam. Unicum liep in door een te korte terugspeelbal af te straffen en een strafschop te benutten: 3-2. In een sportief duel opende SIZO de score. Jos de Gier schoot van elf meter raak, nadat Roel Staal was neerge legd. Vijf minuten voor rust kwam Wieringermeer op gelij ke hoogte. Na de hervatting toonde Wieringermeer meer inzet, zonder tot doelpunten te komen. SC Lisse en SVGEB speelden een tamme partij. De Lissena- ren keken na twintig minuten tegen een 1-0 achterstand aan. In de tweede helft produceer de Gerard van Beek de ge lijkmaker. Randstad Sport overspeelde SEV met vlot aanvallend voetbal. Paul Politiek, Wim van Luyk (afstandsschot), Gert Teske en Wouter Zanen voerden de score op tot 4-0. Herman Keijzer stopte een strafschop. Na een tegendoel punt zorgde Koos Zoetemelk voor 5-1. SEV scoorde nog éénmaal tegen: 5-2. De Sleutel heerste, maar was onproduktief. Loosduinen nam een 2-0 voorsprong. Diep in de tweede helft redde Jan Groenendijk de Leidse eer. SVOW maakte het spel bij KMD. Een zwak laatste kwar tier in de eerste speelhelft kostte echter een 3-0 achter stand. Cees van Bostelen maakte er 3-1 van. Via een snelle uitval scoorde KMD 4- 1, waarna Arie Schoenmaker de eindstand op de borden bracht: 4-2. I (Van onze sportredao LEIDEN De compf in de eerste klasse ling Leiden zaterdaj bijna ten einde. TA\T Woubrugge behalen! deze slotfase nog aa wat punten. Zatef ging dat ten koste j respectievelijk KRV (6 en Valken '68 (4 Dinsdag spelen clubs tegen elkaar. KRV kan terugzien op eenl petitie waarin ze lang i race om het kampioen/ heeft meegedaan. Op een ven moment moest KRV toch afhaken en stak geest de pluim op haar Sedert dit gegeven eenj werd. ging het achteruit KRV. Er werden meer verloren dan de positie ranglijst rechtvaardigde overgesteld aan KRV is dl Aarse vereniging (TAW). Ni mindere start en middenpi is TAW bezig aan een di eindsprint welke ertoe zal dat TAW in de uiteindelijk* drangschikking nog een dan behoorlijke plaats zal men. De confrontatie tusser) de clubs was een niet meei logisch gevolg van deze oi keling. TAW won. en no( vrij eenvoudig, met 0—2 doelpunten van Gerard Bo« Theo Rossenberg. Om dit t reiken moest keeper Wim nes wel eerst nog een pi stoppen. ;n Woubrugge en Valken^ o maakten gezamelijk rePen voor het zaterdagse zomif bal. De afloop van de i had geen enkel gevolg in van ernstige verschuiving/ de stand en het wedstrijd®" was er dan ook naar. Tenfa'ne tieve wel te verstaan, wanfen de clubs deden alles wat i(aan vermogen lag om er een arf"® lend partij voetbal van teJ^e ken. Dit lukte Woubruggl best al moet erbij wordef181 zegd dat Valken '68 de gr8 ren dan ook wel de gelegyus gaf om de truccendoos .9°* open te doen. Daar kon z« us 1 goedspelende Dick van ec niks aan doen. Eén en had tot gevolg dat Wim K tweemaal. Jan Burggraaf maal en Hans van Dijk goed speelde) ook ee scoorde. Alle drie sPelers(Van gen het Woubruggeshirt. g de uiteindelijke stand 4- n het voordeel van WoutLeacfr bedroeg. #JU In de tweede klasse van |n deling Leiden zaterdag n£ slechts één wedstrijd 9©s iltaal WSBMVKV (2—1). van clubs ondervonden aan h en gin van de competitie d< 'van het favoriet zijn voor n' tel. Ze konden deze favo)ensc rol echter beiden om vei dene redenen niet waar i In de onderlinge confn, bleek WSB toch nog de ste. Peter Tettero en Jooj^et Winsen brachten dit tot |at Voor MVKV scoorde R< |er Jong tegen. 2—1.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16