Tweede Leidse Cabaretfestival concours van geëngageerd cabaret erkenning Renovatie 'Witte Hek' Katwijk iLwiek verdwijnt mogelijk it Nieuwveens dorpsgezicht OA Op weg naar nationale )S jNDAAG feestelijke opening nVanDunren's nieuwe pijtzaak, Hooigracht 18. •nDuuren w»"»*"!*» Nipt verlies Sjardin LEST: Lang niet slecht Tempo loopt in op AAV'36 iginTAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 ME11979 PAGINA 3 LEIDEN Het tweede Leidse Cabaret Festival, dat op woensdag 23 en zaterdag 26 mei zijn beslag zal krijgen heeft een naam die enigszins misleidend is. Het ia Eerste Leidse Cabaretfestival, dat vorig 23 jaar werd georganiseerd door de jongeen- vereniging Augustinus ter gelegenheid van het lustrum was inderdaad een festi- r vijf gerenommeerde cabarets op punt van doorbreken een volledige avond verzorgden. Het Tweede Leidse Cabaret festival is in feite een concours waar zes amateurcabaretgezelschapen om de hoog- ste eer zullen strijden, enigszins vergelijk- rtS baar raet Camaretten in Delft. De organi- U satie is niet meer in handen van Augusti- s berust bij een driemanschap, ook al de jongerenvereniging nog bij gebeuren betrokken. ,Wij willen een gat in de markt opvullen," vertelt Harry Kies, één van de drie orga nisatoren. „Wij willen geen alternatief lelvoor het Camarettenfestival in Delft scheppen, maar een concours dat naast Camaretten kan bestaan. Dat kan ook om dat onze uitgangspunten zeer verschillend zijn. Camaretten gaat meer op het concen- tionele cabaret af, de cabarets die daar komen worden geselecteerd op hun tech- icrtuitj^k, het moet goed en soepel zijn. De or ganisatoren stellenzich neutraal op als het- de inhoud van het gebodene betreft. Wij kijken voor ons festival juist speicaal naar de inhoud, naar de betrokkenheid van het canbaret., Wij richten ons specifiek op het geëngageerde cabaret. Een andere doel stelling is het stimuleren van dat cabaret dus we nemen beginnende groepen, echte amateurcabarets die aan het begin van hun mogelijk carrière staan," aldus Kies. Nationaal de bedoeling dat het Leidse Caba- llvuJret Festival uitgroeit tot een nationaal er- 10.45! kend gebeurden, zoals dat met Cameretten fhet geval is. De zes cabartes die dit jaar Op woensdag 23 [deelnemen komen in ieder geval al uit bouw Cabarent Zwak van Zinnen. het dan opnieuw te proberen," Harry Kies. Voorronde aldus baret Geen Bezoek, Geen Bloemen. De en- baret Zonder Filter, Koos Zwart van tree tot de voorronden bedraag 4, kaar- VARA, de cabareüère Nicolien Hunfeld ten zijn te koop bij Augustinus dagelijks de tekstschrijver Fred-Jo Voerman val vestigt. Op het plein voor de Hoog landse Kerk zullen de cabarets Met zon der Met en Lipstick optreden in een wa gen, zo'n beetje in de stijl van Farce Ma jeure vroeger. Dit optreden begint om 14.00 uur en is gratis toegankelijk. Deelnemers De zes cabarets die aan het festival zullen deelnemen zijn cabaret Schoenmaker, ca baret Latent Talent, cabaret Virus, caba ret Appendix, cabaret Zwak van Zinnen en tenslotte de solistische operende Jan van het Hof. Cabaret Schoenmakers is afkomstig uit Den Helder. Het programma van dit caba ret bestaat uit het verhaal van Jan Mo daal, iemand die geld zeer belangrijk vindt. Zijn liefde voor het geld voert Jan Modaal uiteindelijk naar zijn ondergang. Het cabaret Schoenmaker wil haar pu bliek wijzen op de nare krachten van het geld. Het Groningse cabaret Latent Talent brengt wat men Humaan Engagement kan noemen. Zaken als het bankwezen, kerne nergie en het milieu worden door het ca baret kritisch bekeken. De mens blijft daarbij centraal staan en dat maakt deze groep over het algemeen vrij mild. Het ca baret Virus Utrecht is harder in zijn stel- lingname ten aanzien van zaken als sexua- liteit en drugs. De problemen die zich hierbij kunnen voordoen worden vrij ab stract behandeld, vaak leidt dat ook tot zeer grappige situaties. Jan van het Hof is eveneens afkomstig uit Utrecht. De enige .eenling in het gezelschap is al enige jaren bezig en eigenlijk de meest professionele. Jan van het Hof is een duizendpoot die een collage brengt van mime, toneel, mu ziek en cabaret. Zijn programma heet de „Net uit Bed" en het behandelt de onple- en zierige bijverschijnselen van de overbevol king. Het Vlaardingse cabaret Appendix 119 tot 21 uur, bellen 156.548. telefonisch bestellen De VARA-radio zal mogelijk opnamen keert terug naar de jaren zestig. Twee Augustinus aan het Rapenburg De drie overgeblevenen die alle hoeken van Nederland. „We hebben 24 de voorronden gehouden. Alle zes de op i publiciteit gedaan, onder de VARA en dat leverde ons in korte rijtijd 30 aanmeldingen op, ook afkomstig de bezoeker uit België; we zijn ze allemaal gaan bekij- hebben er uiteindelijk zes uit- welke drie cabarets afgehaald, ik kan je verzekeren dat dat ra- finale op zaterdag cabarets komen dan in actie vanaf 20.00 elkaar op alleen wel steeds twee tegelijk zodat 20.15 uur. ïzoeker er maximaal drie zal kunnen treden vr o_. Zeven Leidse juryleden gaan bepalen met fragmenten uit „Ieder voor zich". Tij- pauze maken van de finale, maar de kans be de finale staat ook dat de VARA een paar groepen worden de studio zal halen voor een opna- nu keurig In de finale zal ook eenspeciale pu- genlijk alles wat Na de pauze is er een gastop- blieksprijs beschikbaar zijn. Het publiek verfoeiden. Het cabaret wil met dit pro- het cabaret Frits Lamprechts zal geheel onafhankelijk van de jury in de gramma aangeven hoe wurgend de greep waarde-oordeel kunnen uitbre- activisten uit die roerige tijd 1979 nog eens bekeken. Ze zijn keurig getrouwde burgers en doen ei- hun wilde jaren de maatschappij op idealen kan nos! zend moeilijk de denz het optreden van Frits Lambrechts gen. Entree tot de finale 7.50, kaarten werken. Het laatste cabaret, Zwak 0 iw- zal de speciale finale-jury een rapport op- verkrijgbaar bij K O. Een passe-partout Zinnen Amersfoort behandelt specifiek de We hebben toch ook burg. De juryleden zijn onder andere Jan- stellen dt aan het einde van de avond die toegang geeft tot beide avonden kost problemen rond de zwakzinnigenzorg. De al- 2q het talent als criterium aangelegd om zes Kees de Bruyn, regisseur van het succes- wordt voorgelezen. Uit dat rapport zou '"^gelijkwaardige cabarets te krijgen. We volle Leidse cabaret Met zonder met, hebben de afvallers aangeraden om nog Doke Romeyn leden zijn werkzaam zwakzinnige jaartje of wat door te gaan Hans de La Mar van het ca- jury bestaat uit Guido de Wijs een^ winnaar kunnen destilleren, hoe- Voorafgaande aan de finale zal op zater- ninrichting in Amersfoort. Het cabaret La- j x een Speciaai buitenoptreden tent Talent is in feite het enige typische plaatsvinden dat de aandacht op het festi- studentencabaret. het vrouwencabaret wel het daar in principe niet om gaat. De dag isch Crescendo, de peuterspeelzaal en de vrijwillige brandweer. "SlmHEN - Als de frak- 1 i van het C.D.A. en Ge- ïtebelangen in de eerst- gemeenteraadsver- van dinsdag 22 mei Ha ord gaan met de grond- •acties tussen de gemeen- fieuwveen en gebroeders n J. van Dijk, zal het vertrouwde gebouw Kwiek in het Schoterveld- Parkstraat gaan verdwijnen. Het gebouw Kwiek dat na de bouw van de sportzaal De Ringkant niet meer werd ge bruikt als gymnastieklokaal, zou tot voor kort worden ver bouwd voor gebruik door de gemeentelijke vrijwillige brandweer, de stichting Peu- orgdc vliej Taak hee ir Parijs! ka^Ssaanbiedinqcn gelden vanaf met 26 mei 1979. r geval even kijken! Openingsaanbiedingen AXMINSTERS Zuiver scheerwollen BERBER van W&? openingsprijs 149,- Prachtige kwaliteit huiskamemylonta vanCUer-o ojxningspnjs 59,- - C^openingspnjs 65,- van J59? openingsprijs 27,50. v 3IGRACHÏ18 MIDDELWEG 11 LEIDEN terspeelzaal en enkele vereni gingen. Op de gemeentebegro ting voor 1979 werd een be drag van 210 duizend gulden voor deze verbouwing gere serveerd. Na een ontworpen verbouwingsplan bleken de verbouwingskosten echter ruim. tweemaal zo hoog te lig gen. B. en w. van Nieuwveen achten dit voor een gebouw als Kwiek dat al 24 jaar oud is een onaanvaardbaar hoge post. Een alternatief voor een verbouwd Kwiek voor de vrij willige brandweer, muziekve reniging Crescendo en peuter speelzaal zal nu worden ge vonden door middel van een grondruil met de gebroeders J. en N. van Dijk. Wanneer de gehele transaktie zal worden verwezenlijkt zal de gemeente Nieuwveen een bedrag toe betalen van 50 duizend gulden. Door deze grondruil is de mogelijkheid ontstaan een vijfde bejaarden woning aan de nieuwe bejaar denwoningen in de Kerkstraat toe te voegen. Het gebouw Kwiek zal na aankoop door de gebr. Van Dijk worden ge sloopt, waarna zij op dit ter rein met de inbegrip van een gedeelte gemeenteplantsoen, drie vrijstaande woningen met garages zullen bouwen, alsmede zes niet bij de wo ningen behorende garages. Deze drie woningen zullen ge durende drie maanden, aan erkend Nieuwveens woning zoekenden te koop worden aangeboden. Een bedrag van ruim 132 dui zend gulden zal worden gere serveerd voor aanpassingen aan de loods voor de brand weergarage, en wanneer het bestuur van de peuterspeel zaal akkoord gaat met zijn nieuwe huisvesting, verbete ringen en afrasteringen. De muziekvereniging Crescendo heeft te kennen gegeven de werkplaats gelegen tussen de algemene begraafplaats en het pand Kerkstraat 47 als oefenruimte in gebruik te wil len nemen en deze door mid del van zelfwerkzaamheid hiervoor geschikt te maken. Bovendien ontstaat de moge lijkheid om in de toekomst zonodig de algemene begraaf plaats uit te breiden, terwijl voorts nog de beschikking wordt verkregen over een ge bruiksklaar opslagterrein voor bedrijfsdoeleinden. KATWIJK Na de renova tie van het complex „19 ma rine-woningen" in Katwijk dat waarschijnlijk medio au gustus gereed is, wil de ge meente Katwijk beginnen met de renovatie van het complex 40 gemeentewonin gen aan de Piet Heinlaan, de Jan Evertsenlaan en de Jac. van Heemskerklaan. Uit een enquête is gebleken dat slechts 30 huurders instem men met een renovatie. De gemeente wil nu afstappen van haar gestelde voorwaar de dat alleen gerenoverd kan worden indien alle huurders instemmen. Het opgestelde verbeterings plan voor de gemeentewonin gen omvat het maken van een grote kamer op de bega ne grond, het maken van een douche-ruimte, het vernieu wen van keuken, schoorsteen buitendaks, hang- en sluit werk, de gasleidingen en de elektrische bedradingen.Ver- der worden de buitenkozijnen door hardhouten kozijnen ver vangen, keuken, w.c. en de douche worden betegeld, aan brengen thermopane begla zing en het aanbrengen van een c.v.-installatie. De totale kosten worden geraamd op ruim ander half miljoen gul den. Het is de bedoeling dat de bewoners van de te reno veren woningen tijdelijk ge huisvest worden in hiervoor bestemde wisselwoningen. De bewoners kunnen met de huurverhoging instemmen die voor de eengezinswoningen op 115 gulden en voor de du- plexwoningen tussen de 80-en 95 gulden komen te liggen. Ter overbrugging van deze verhoging van de huurprijs kunnen de bewoners een be roep doen op de beschikking huursubsidie. Tevens kunnen zij in aanmerking komen voor een eenmalige bijdrage in de verhuis-en herinrichtingskos ten, die thans 3000 gulden be draagt. Dit plan voor renovatie van de woningen in het „Witte Hek" wordt dinsdagavond in de commissie voor financien en economische zaken behan deld. Gevraagd zal worden in te stemmen met het beschik baar stellen van een krediet van ruim anderhalf miljoen gulden waartoe een ontwerp- wijziging van de begroting moet worden vastgesteld. De commissievergadering begint om half acht. De op te knappen woningen aan de Van Heemskerklaan LEIDEN Districtskampi- oen Koosjardin heeft ook het laatste duel in in de halve fi nale om het nationaal zaal voetbalkampioenschap verlo ren. Bart Rogge bleef de Lei- .denaars met 6—5 de baas. Koosjardin trad sterk ver zwakt in Eindhoven aan. Cock van Weerlee, Cees de Roode, John Verschoor en Gé Dubbeldemari ontbraken. Des ondanks slaagde Koosjardin er in tot aantrekkelijk voetbal te komen. Een 3—0 achter stand werd door Ger Nach- tgeller met een onvervalste hattrick teniet gedaan. De Eindhovenaren namen echter opnieuw een voorsprong van drie doelpunten, die uiteinde lijk voor de bezoekers te veel was. De Leidse ploeg viel on stuimig aan en kwam via Ger Nachtegëller en Bart van der Weijden dichtbij. Paal en lat stonden bij schoten van Cock Slingerland, Blessing Zuma en André de Jeu het verdien de gelijke spel In de weg. LEIDEN - Verleden jaar speelde de Engelse vakgroep een tamelijk vervelende „Se parate tables" van Terence Rattigan, Gisteren revan cheerden de Engelsen zich in het Rijnlands Lyceum onder de naam Leiden English Spe aking Theatre met twee stuk ken van Pinter. Het eerste, „A night out", ver eiste een grote cast Veel aan dacht was dan ook gegaan naar de groepsregie. Later spitst het stuk zich meer toe op de hoofdfiguur Albert Sto kes en het probleem van zijn moederbinding. Drie scènes tonen dan zijn opstand, zijn schijnbare overwinning en zijn nederlaag: want eens een moederskind, altijd een moe derskind. In de één-tegen-een-situatie overtuigde „A night out" niet De kracht van de cast lag vooral in het oproepen van een sfeer van thee, whisky en Engelse zeden, maar ook van een Reviaansgrijze naargees tigheid. Het tweede stuk, „The lover", is in zijn geheel een spel van één tegen eén'en stelt derhal ve hoge eisen aan acteur en actrice. Het is de laatste jaren twee maal gespeeld in Leiden. Eén maal door het L.S.T. en één maal door studenten uit Amsterdam op het éénacter festival van dit jaar. Met name de laatste opvoering moet erg goed geweest zijn. Toch vond ik dat Rick van Vliet en Bets Knottenbelt het er gisteravond goed vanaf brachten. Misschien had Van Vliet het verschil tussen min naar en echtgenoot iets min der nadrukkelijk kunnen acte ren, maar dat verschil was er dan toch en gelukkig ook tastbaar aanwezig. Bij Bets Knottenbelt brak de emotie steeds goed door de Britse stijfheid heeni Tussen beide spelers was voortdurend merkbaar spanning aanwezig, zodat de zaal goed in de ban kon worden gehouden. Wanneer de naamsverande ring een garantie betekent voor opvoeringen als „The lo ver", dan hoop ik Lest niet voor het laatst te hebben ge- Paul van der Plank Sportontmoeting '79: (Van onze sportredactie) ALPHEN AAN DE RIJN AAV'36 heeft zich op de vijf de dag van Sportontmoeting '79 aan de kop van de rang lijst gehandhaafd. Wel is de voorsprong op Tempo zoda nig geslonken, dat de korf ballers via winst op het laat ste onderdeel, ironisch ge noeg de atletiek, AAV in het klassement passeren en als nog de eindige grijpen. De atleten hebben reeds acht on derdelen afgewerkt en moe ten lijdelijk afwachten, wat de concurrentie gaat doen. Het programma van gisteren bracht overwinningen van DAC bij het tafeltennis en Judo bij het wielrennen. In de finale van het tafelten nissen nam DAC duidelijk af stand van medefinalist Flair. De volleyballers wonnen met 3—1 en verdienden daarmee 336 punten. Tempo en Aar- landerveen eindigden ex ae quo op de derde en vierde plaats. Bij dit Onderdeel bracht elke deelnemer vier gemengddubbels op de been. Voor het wielrennen werd een ploegentijdrit gereden over één kilometer. Als snelste ploeg ging Judo over de eind streep. Bij de meisjes legde J. Koopman de duizend meter af in 3.03.1 minuten. Leen van der Vis toonde zich van de heren het rapst met een tijd van 2.50.7 minuten. Hoe wel fietsen toch algemeen be kend staat als een Hollandse activiteit bij uitstek, bleek het zich met een flinke vaart op dunne racebandjes over het wegdek bewegen toch niet zó eenvoudig. Gelukkig bleef de schade beperkt tot enkele schaafwondjes. Elly Bakker raakte echter door een stuur- foutje van de weg en dook in de sloot- Stand: 1. AAV'36 2135 pun ten; 2. Aarlanderveen 1876 punten; 3. Tempo 1820 pun ten; Ridderveld 1732,5 punten; 5. BVO 1679,5 punten. AAV'36, Aarlanderveen en Ridderveld hebben al acht on derdelen afgewerkt en zijn uitgespeeld Tempo en BVO doen vandaag nog mee aan het laatste onderdeel. Tempo moet winnen om de eerste plaats te bereiken. Het atle- tiekprogramma bestaat uit een driekamp met per ploeg vijf dames en vijf heren. De driekamp gaat over kogelsto ten, verspringen en een 10x80 meter estafette. Om twee uur 's middags wordt als laatste onderdeel een volkscross gelo pen. Vanavond wordt in het Ashram College de slotavond gehouden, waarop niet alleen de prijsuitreiking van de Sportontmoeting '79 plaats vindt, maar ook de verkiezing van Sportvrouw, Sportman en Sportploeg van het jaar wordt gehouden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3