)ok spelersvakbond akkoord met CAO i.erste etappe Giro pas egen het slot levendig FIFA geeft fiat aan 24 landen in WK-toernooi Hans van Breukelen alsnog bij Oranje OKKER/FIBAK IN EINDSTRIJD indzege voor chuurman of ouvenaar Volleybals ters winst eerste duel Turners in achterhoede .Gll\ LEIDSE COURANT/ ZATERDAG 19 MEM 979 PAGINA 11 DOLLE PRET Boven: Het was dolle pret op het plein voor het stadhuis in Barce lona waar de plaatselijke voet balploeg werd ge huldigd door zijn aanhang voor het behalen van de EuropaCup. Hans Krankl (zon der baard) en Juan Asensi laten zich de lof van de supporters welge vallen. len JL [ST Ook de leden van de vereni- 9 van contractspelers (VVCS) hebben concept-cao voor het betaalde voet- in principe met algemene stemmen dgekeurd. Maandag j.l. spraken de evaardigden van de clubs, verenigd de federatie van betaald voetbalorga- aties (FBO) zich al uit voor de over komst, die de onderhandelingsdelega ties van de FBO en VVCS hebben be reikt. Tijdens de algemene ledenvergadering van de WCS, gisteravond in het KNVB-, sportcentrum in Zeist gehouden, hebben ook de spelersraden hun goedkeuring aan het onderhandelingsresultaat ge hecht. De WCS wil wel dat in de toekomst in de CAO voor beide partijen de verplich ting wordt opgenomen, dat zij zich met al hun ten dienste staande middelen die nen in te zetten voor de bevordering van de attractiviteit van het product betaald voetbal. Dit om te voorkomen dat de pu blieke belangstelling voor het profvoetbal verder terugloopt. De belangrijkste punten van de CAO voor de contractspelers, die inhoudt dat de spelers, die een volledige betrekking gemiddelde arbeidstijd voor de prof voetballer bedraagt 36 uur per week. de gemiddelde arbeidstijd voor semi^ profs bedraagt 22 uur. De permanente overlegcommissie, waarin de clubs en de spelers gelijkelijk vertegenwoordigd zijn, kan ten aanzien van de semi-prof dispen satie verlenen tot minimaal achttien uur. Er komt een vijfdaagse werkweek voor het betaalde voetbal. De spelers hebben jaarlijks twintig dagen vakantie. De club zal als regel contact opnemen met de spelersraad als besloten wordt een trainingskamp te houden. Bij een trainingskamp dat langer dan tien dagen duurt, is toestemming van de spelersraad noodzakelijk. Voorts voorziet de CAO in een finan ciële bijdrage van de clubs voor de ma teriaal-kosten van de spelers, vergoeding van reis- en verblijfkosten bij de uitvoe ring van het beroep van betaald voetbal ler en de kosten van woon-werkverkeer. De CAO, waarover meer dan twee jaar door de afgevaardigden van de beide groeperingen is onderhandeld, loopt op 30 juni 1980 af. ZURICH Het 21 leden tellende bestuur van de internatio nale voetbalbond (FIFA) heeft het plan van het organisatie comité van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal in 1982 in Spanje om 24 landen te laten deelnemen, goed gekeurd. Deze formaliteit was nog noodzakelijk. Daarmee is het definitief dat over drie jaar 24 ploegen aan het eindtoer- nooi in Spanje beginnen. Het bestur van de FIFA nam gisteren nog een paar besluiten. Op 20 oktober van dit jaar worden de groepen samengesteld voor de voorronden. De wedstrijden in de voorronden moeten tussen 1 november 1979 en 30 november 1981 worden ge speeld. Het eindtoernooi in Spanje omvat 52 wedstrijden en begint op 16 juni om op 11 juli te eindigen. De 24 landen wor den verdeeld in zes groepen van vier. De vier groepswinnaars en de vier nummers twee, vormen in een tweede ronde vier groepen van drie, waarna de groepswinnaars daarvan in de halve finales spelen. De openingswedstrijd wordt in Barcelona gespeeld, de finale in Madrid. ZEIST Piet Schrijvers en Tsjeu la Ling, beiden van Ajax, hebben bondscoach Zwartkruis laten weten zich terug te trekken uit de selectie van het Nederlands elftal voor de vriendschappelijke wedstrijd van volgende week dinsdag in Bern tegen wereldkampioen Argentinië. Het tweetal acht zich niet fit genoeg. Zwartkruis heeft als ver vangers van Schrijvers, de doelman van FC Utrecht, Hans van Breukelen, aangewezen. Er is geen nieuwe veldspeler bij de groep, die nu uit zestien man bestaat, gekomen. HAMBURG Tom Okker heeft met Wojtek Fibak de heren- dubbelspelfinale van het tennistoernooi in Hamburg bereikt. Okker en Fibak versloegen de Italiaans/Franse combinatie Gi anni Ocleppo en Roger Vasselin met 63,5—7 en 7—5. In de kwartfinales van het herenenkelspel verloor de als derde geplaatste Amerikaan Eddie Dibbs met 64 en 63 van de Spanjaard José Higueras. De 25-jarige nationale kampioen van 1973 en 1978 Uli Pinner versloeg voor 6000 toeschouwers de twee jaar jongere Tsjech Tomas Smid met 673, 46, 63. Hij ontmoet in de halve fi nales de Amerikaanse gravelspecialist Harold Solomon. Deze als tweede geplaatste speler won in de kwartfinales met 6—2, 62 van Wojtek Fibak, die vorig jaar nog in de finale stond. Elliott Teltscher drong door tot de laatste vier. Hij versloeg de Argentijn José Luis Clerc met 46, 7—5, 6—3. Hij komt in de halve finales te staan tegenover Higueras. Betty Stöve heeft zich geplaatst bij de laatste vier dames van het 175.000 dollar invitatietoernooi in Japan. Zij versloeg in Kobe de Amerikaanse Stacey Margolin met 6—3, 6—3. In de halve finales komt Stöve uit tegen Tracy Austin. ALMELO Het Nederlands dames-volleybalteam heeft in Al melo de eerste wedtrijd van het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd tegen Oostenrijk met 3—0 gewonnen. De setstanden waren: 15—8, 15—8 en 15—6. Speeltijd slechts 45 minuten. Vandaag is in Haaksbergen Israël, datmet 3—0 (5—15, 415 en 4—15) van Bulgarije verloor, de tegenstander. Na de aan ze kerheid grenzende winst op Israël weten de Nederlandse da mes zich geplaatst voor het eindtoernooi omde Europese titel in Oktober in Frankrijk. Morgen in Enschede speelt Nederland nog tegen het sterke Bulgarije, dat' zaterdag aan winst op Oostenrijk ook al genoeg heeft om zich te kwalificeren. Bondscoach JaapAkkerhuis bracht tegen Oostenrijk alle twaalf speelsters in de drie korte sets binnen de lijnen. Ook tegen Israël is hij dat van plan. Tegen Bulgarije wordt de sterkste basisopstelling de zaal ingestuurd. Akkerhuis klaagde na afloop van het ongelijke duel tegen Oostenrijk over concen tratieverlies bij een aantal speelste?, maar zag daarvan als oorza ik het zwakke verweer van de tegenstandsters. ESSEN De negentienjarige Bul gaar Stojan Deltsehev heeft bij u. r«a ae dertiende Europese turakampi- Kovacs {Hon) 56.95, 7. Ralf Baer- oenschappen voor heren in Essen thel (OD1) 56.70, 8. Henry Boerio de titel behaald in de zeskamp. (Fra) en kurt Szilier (Roe) elk Hij zegevierde met 57.75 pnt. 56.65, 10. Eberhard Gienger (WD1) voor de beide Russen Alexander 56.55, 52. Ron Lamboo (Ned) 49.90, Tkatsjev en Bogda Makoets. Ron (vrije oefening 8.4, voltige 7.40, Lamboo werd 52e en Dick Ooy- ringen 8.00, sprong 9.00, brug 8.60. kaas 56e en laatste. rek 8.50), 56. en laatste: Dick Ooy- kaas (Ned) 35.35 (niet deelgeno- Uitslag: 1. Stoian Deltsehev (Buig) men aan de vrije oefening en de n t% j_ Ale- sprong, voltige 8.65, ringen 8.95, brug 9.05, rek 8.70). SPORTWERELD SUNDSVALL - Bob Hough. ox \j 11X n uxiuiji/ ton de Britse coach van de LONDEN In de eerste divi- Zweedse voetbalploeg Malmö, sie van de Engelse voetbal- heeft politiebescherming ge- competitie werd een inhaal- kregen, nadat hij met de wedstrijd gespeeld. West dood werd bedreigd. Dit ge- Bromwich Albion verloor op beurde vlak voor de wedstrijd eigen veld van Europese be- van Malmö in Sundsvall. kerfinalist Nottingham Forest. Houghton werd telefonisch Uitslag 01. opdracht gegeven uit Sund- HILVERSUM Henny svall weg te blijven, anders Scholtz uit Hilversum, voorzit- zou hij met een mes doodges- ter van de topzeilcommissie token worden. Houghton was, van het Koninklijk Neder- omringd door een aantal lands Watersport Verbond, is agenten, toch bij de wedstrijd deze week afgetreden. Hij van zijn ploeg, die met 2—1 werd opgevolgd door J. won. Schlette, voorzitter van de HENGELO Leo van Vliet watersportvereniging Monnic- van Oud-Gastel heeft de kendam. Nacht van Hengelo, een crite- ANDERSTÓRP De grote rium over 100 kilometer voor prijs van Zweden voor formu- beroepsrenners, gewonnen. Ie 1-wagens gaat op 16 juni Van Vliet demarreerde kort toch door. Op het laatste mo- voor het einde met de Belg ment heeft zich een nieuwe Eddy Schepers uit het pelo- sponsor gemeld. ton. iRUGIA De eerste etap- van de ronde van Italië ft een onverwachte triomf eleverd voor de Italiaan rio Beccia. Het betekende eerste overwinning in dit :oen. Giro wegens ziekte moest missen nadat hij in '77 een bergetappe won, is qua stijl de Italiaanse equivalent van de Belg Pollentier. Hij won de eerste etappe van de Giro op de manier waarop hij dit jaar bijna Milaan-San Remo won: een demarrage tijdens de laatste twee kilometers. Het tempo in het peloton lag door verschillende vluchtpo gingen erg hoog. Beccia zag kans een gat van honderd meter te slaan en kort voor de groep, waarin de Noor Knudsen de snelste was, te fi nishen. De eerste etappe over 156 kilometer van Florence naar Perugia werd pas in de slot fase levendig. De Duitser Braun demarreerde, 28 km voor het einde maar hij hield in toen het hem onmogelijk bleek de Engelse knecht van Moser, Phil Edwards, van zich af te schudden. Vervol gens probeerde de Belg Dirk Baert een solo, maar ook hij werd teruggeroepen, evenals de Italiaan Barone, Mario Be ccia had bij het binnenrijden van Perugia meer succes. Het algemeen klassement onder ging geen wijzigingen. Moser kreeg een nieuwe rose trui. Uitslag eerste etappe: 1. Mario Be ccia (fta) 156 km in 4 uur, 3 min. 34 sec. (gem. 35.629 km/u), 2. Knut Knudsen (Noo) op 2 sec., 3. Roger 8. Bruno Wolfer (Zwi) op 13 9. Godv Schmutz (Zwi) z.t., Algemeen klassement 1. Moser (Ita) 4 uur, 14 min. 41 sec, 2. Saronni (Ita) op 3 sec., 3. Knudsen (Noo) op 6 sec., 4. De Vlaeminck (Bel) op 20 sec., 5. Laurent (Fra) op 25 sec., 6. Beccia (Ita) op 33 sec., 7. Bertoglio (Ita) op 36 sec., 8. Johansson (Zwe) op 37 sec., 9. De Muynck (Bel) op 43 sec., 10. Visentini (Ita) op 45 sec., 24 Schuiten op 1.21. De kans is groot dat de Ron de van Italië er de oorzaak van zal zijn dat veel Italia nen besmet worden met een oogontsteking. Dat is althans de mening van professor Gio vanni Rama, werkzaam in een ziekenhuis in Venetië. Rama heeft bij verscheidene VAN GERRIT IN IWAZ Mario Beccia gaat als eerste etappewinnaar over de streep in Peru gia. coureurs, onder wie de Italia nen Battaglin, Saronni en Mo ser een ontsteking geconsta teerd van het hoornvlies en het bandvlies, een uiterst hin derlijke „ziekte" voor een wielrenner. De infectie is zeer besmettelijk en Rama vreest dat hele delen van Italië er door worden aangetast via de karavaan van de Giro. Rama war schuwt bovendien: „De ontsteking is niet van voorbij gaande aard. In dertig pro cent van de gevallen heeft het een blijvende vermindering van het gezichtsvermogen tot gevolg. De infectie vereist uit gebreide medische begelei ding." Volgens Rama is zeer aan te bevelen dat de ge hele karavaan van renners en volgers zich onderwerpt aan een preventief onderzoek. De vijfde etappe de Internationale Wieier Zesdaagse gisteravond is voor de leider in algemeen klassement Cor lurman uitstekend verlo- Dit ondanks het feit dat uit Breukelen door pech werd achtervolgd, liefst vier keer moest fiets veranderen. Eén mocht hij de fiets in nepien van zijn Harry de Boer, die op deze manier in dienst van een andere ploeg Markthof). Door de wed- jdleiding werd hij daar uit koers genomen en is nog de vraag of De uit Hilversum vanavond de laatste etappe in de eveningse Keizerstraat van start mag gaan. In laatste etappe is de win- van gisteren Gerrit nk uit Scheveningen weer oriet. zeventig ronden waren ie red voor tachtig kilometer de Leidse Roosenveld- t. De wedstrijd was tien d meter oud toen zich een 'groepje vormde van zes Daarvan viel al snel Engelsman Paul Pennel af, John van Herwerden, rit Pronk', Hans van Ros- Piet Franken en Matthé nk gingen in een hoog po door. In het peloton en Bram Jou venaar en de het algemeen klasse- it veel werk. Maar door pech van Cor Schuur- ideifi viel de hele Markthof- eg terug tot achterin het aton. Enkele keren brach- ze hun kopman weer naar ?jen, eenmaal daar aangeko- :g de pechduivel weer kopgroep was niet meer 'ereiken voor de leiders in algemeen klassement Cor iuurman en Bram Jouve- De kopgroep bouwde voorsprong op van meer een minuut. Gerrit Pronk ng vervolgens alleen weg op hetzelfde moment ver- het peloton Henk van s. Pronk won met groot vertoon van macht. De twee de plaats was voor Hans van Rossem, die door dit succes zijn ploeg van De WitVrolijk op de derde plaats bracht in het algemeen ploegenklasse- ment. Piet Franken pakte voor John van Herwerden en Matthé Pronk de derde plaats. Henk van Weers ging voor het peloton uit als zesde over de eindstreep. De sprint van het peloton werd' gewon nen door de Naaldwijker Nico Touissant, die twee keer van fiets had moeten wisse len. De strijd strijd om het ploe- genklassement is voor een groot deel beslist. De Markt hof heeft 218 punten en Bata- vus 196 punten.In het indivi dueel algemeen klassement staat Cor Schuurman nog drie punten voor op zijn ploeggenoot Bram Jouvenaar. Beide renners zullen in de laatste etappe voor hun eigen kans gaan rijden. ARTHUR VAN RIJSWIJK Uitslag vijfde etappe: 1. Gerrit Pronk Scheveningen), 2.Hans van Rossem Den Haag), 3.Piet Franken Oos terhout), 4.John van Herwer den Voorburg), 5.Matthé Pronk Warmenhuizen), 6.Henk van Weers Scheve ningen), 7. Nico Touissant Naaldwijk), 8.Bram Jouvenaar Den Haag), 9.Martin Riet veld Rotterdam), 10. Ton Vrolijk De Lier), 11. Derrek Hunt Steenbergen), 12.Mark Robinson Londen) 13.W.van Rijswijk Rijswijk), 14.Peter Noy Monster) Al gemeen individueel klasse ment: 1. Cor Schuurman 42 punten, 2. Bram Jouvenaar 38 punten, 3. Matthé Pronk 28 punten, 4. John van Herwer den 26 punten, ö.Martin Riet veld 24 punten, 6. Henk van Weers 22 punten, 7.Gerrit Pronk 21 punten, 8. Pierre Koomich 18 punten, 9.Hans van Rossem 17 punten en 10. Martin Dijkhuizen 17 punten. Algemeen ploegenklassement 1. De Markthof 218 punten, 2. Batavus 196 punten en 3. De Wit/Vrolijk 118 punten.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11