poggenpohl keukens/bad Alpheuse erepenning voor scheidende burgemeester Opening expositie V. U. V. Voorhout helpt u kiezen: Sander Beuk wint penalty- schieten van Kickers '69 Crescendo besluit feestweek Ursula unrneche 1460 Leidse deelnemers aan Landelijke Fietsdag 65 jaar trouw Zuiver zijden damesondergoed ALPHEN AAN DEN RIJN De naar Delft vertrekkende burgemees ter van Alphen aan den Rijn, mr. R. M. Gallas, heeft zaterdag de ere-pen- ning in goud van de gemeente ont vangen. Voor de toekenning hiervan was een raadsbesluit nodig dat door de gemeenteraad tijdens een bijzon dere vergadering, unaniem werd ge nomen. Alleen de gouden ere-pen- ning deed volgens de gemeenteraad, recht aan de aard en omvang van de verdiensten van mr. Gallas voor de gemeente. Dat niet alleen de gemeenteraad van mening was dat de scheidende bur gemeester veel voor zijn gemeente betekende, bleek uit de enorme be langstelling van de bevolking. Op een 2 uur durende receptie stond een permanent lange rij burgers die de burgemeester voor het laatst de hand wilden drukken. In de ochtend was dat allemaal vooraf gegaan door een feestelijk gebeuren op het Raadhuis plein waaraan door honderden uit het verenigingsleven werd deelgeno- Als afscheidscadeau van de burgerij 'zal de burgemeester een aquarel ont vangen die bekostigd zal worden uit een inzamelingsaktie. Volgens het co mité dat zich met de aktie heeft be ziggehouden, zal de aquarel vervaar digd worden door „een gerenom meerd kunstenaar". Op de aquarel zal een stukje landelijke schoonheid van Alphen verschijnen die te zijner tijd in huize Gallas te Delft een bij zonder plaatsje moet gaan innemen. Omdat de onderhandelingen met de kunstenaar niet zijn afgerond is het volgens het comité nog steeds moge lijk om een bijdrage te storten bij een van de banken. Ingrijpend Tijdens zijn afscheidsrede noemde Gallas „de vrij ingrijpende wijziging van de structuur van de gemeente" het meest opvallende van zijn be stuursperiode van 11 jaar. Een van de grootste opgaven waar Alphen zich de komende jaren voor ge plaatst zal zien was volgens hem, om het voorzieningenpakket gelijke tred te laten houden met de verdere ont wikkeling van de gemeente. Over ziin vertrek zei Gallas dat het zowel voor de gemeente als voor hemzelf goed was dat na 11 jaar „de wacht eens werd afgelost". Volgens Gallas ging hij niet weg omdat hij klaar was: („Er ligt nog ontzaglijk veel werk". „Neen, te lang op dezelfde plaats kan leiden tot een zekere ver starring. Laat de nieuw benoemde opvolger nu maar eens zijn accenten in deze bloeiende en interessante ge meente leggen," aldus Gallas die er aan toevoegde dat hij tot degenen behoort die het benoemen van burge meesters "een uitermate verstandige staatsrechterlijke constructie" vinden. Loco-burgemeester J. Goedhart zei dat hij al die jaren de burgemeester nooit „echt nijdig" had gezien. „Ik heb u nimmer een deur hard horen dichtslaan. Mild en minzaam zijn uw karaktertrekken als bestuurder. Hard optreden ligt niet in uw aard, maar als het er op aankomt dan treedt u doortastend en vastberaden op". Goedhart noemde de burgemeester ook als „een man met een warme belangstelling voor de medemens." „Als er een beroep op u werd ge daan, werd dit nimmer afgewezen en daarvoor zijn wij u zeer erkentelijk". Goedhart meende dat al deze eigen schappen borg staan voor Gallas om zich ook in de nieuwe gemeente Delft waar te maken. „Wij wensen u met uw echtgenote en kinderen een zeer succesvolle periode in Delft toe. Het gaat uw allen zeer goed", aldus loco-burgemeester Goedhart tot slot. Loco-burgemeester Goedhart speldt burgemeester Gallas de ere-penning van gemeente Alphen op. LEIDEN De Leidse VVV heeft afgelopen zaterdag 1460 fietsroutes verkocht in het ka der van de door de ANWB georganiseerde Landelijke Fietsdag. Vorig jaar werden ruim 1600 route's ver kocht. De VVV wijt de dalende belangstel ling aan het aanvankelijk wat somber ogende weer. „Vorig jaar waren er aanzienlijk meer starters in de vroege uren omdat het weer toen uitstekend was. We hebben het idee dat dit jaar even hebben afgewacht gaan doen en toen toch ge- woordvoerster van de wat het komen zijn", aldus VVV. De route kort tot i ter omdat voor dit jaar aanmerkelijk inge- afstand van ongeveer 33 kilome- eel mensen, vooral degenen die met kinderen rijden vorig jaar de afstand te lang hadden bevonden. De fietsroute voerde langs Oude^Ade, Rijpwetering, Hoogmade, Koudekerk en Leiderdorp met Leiden als be gin- en eindpunt. Onderweg werd uitgebreid gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de vele molens te bezichten in het kader van de Nationale Molendag. Dat kon makkelijk aan gezien de enige vereiste was vöör vijf uur bij het vertrekpunt terug te zijn, dat wil zeggen als men in aanmerking wilde komen voor de herinneringsspeld met jaarhanger. Daarvoor moest wel onderweg de routebeschrijving wor den afgestempeld bij de diverse controlepun ten. Natuurlijk waren er ook weer mensen die zonder oog te hebben voor de landelijke om geving de route op topsnelheid over het race- bestuur gebogen aflegden alsof het k la Joop Zoetemelk orn de eindoverwinning in de Ron de van Spanje ging en die binnen een paar uur al weer terug waren. Zij kregen echter precies hetzelfde als de 92-jarige deelnemer op de roestige !"ond de eeuwwisseling gebouwde „Hallelujah"-fiets, die, s' morgens vroeg ver trokken, nog maar net vijf uur binnenkwam. De qpbrenst van de tocht is dit jaar bestemd voor het gehandicapte kind. Oud en nieuw „Sint Agnes" Sint Agnes" in volle gang.i Achter het uit 1930 dateren de bejaardentehuis verschijnt een gloednieuw onderkomen dat vorig jaar onttrokken aan het oog van de Voor- b.v. Gebr. Rollf's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 WOUBRUGGE In bejaar denhuis Woudsoord viert het echtpaar Klomp vandaag het heuglijk feit van hun 65-jarige bruiloft. De bruidegom is negentig jaar oud. De bruid 87. Beide,' stammen zij niet van oor sprong uit Woubrugge. De bruidegom komt uit Nieuwe— Wetering en zijn gade uit Kerkwerve in Zeeland. In 1973 zijn zij in Woubrugge komen wonen in het bejaar denhuis. Tot die tijd hadden zij de huishouding altijd zelf gerund. Vier van hun zes kin deren zijn nog in leven. Zes tien kleinkinderen- verrijken inmiddels de familie, terwijl het achterkleinkindertal op 25 staat. Hobby's zijn er ook. Meer dan dertig jaar was de bruidegom lid van een zang vereniging. Ook in de politiek was hij aktief. Hij zat in het bestuur van de A.R. kiesvere niging. De bruid was en is nog altijd een verwoed haak- ster. Elf mille opbrengst Klein Waterlooplein VOORHOUT De rommel-, markt „Klein Waterlooplein, die afgelopen zaterdag tussen negen en vijf uur op het kerkplein werd gehouden, bracht dit jaar de record op brengst van bijna elf mille op. De Stichting Jeugdraad Voor hout die elk jaar voor de or ganisatie van het „plein" zorgt, zal ook nu de op brengst weer bestemmen voor onder meer de vakantie eve nementen die op 14 juli zullen worden geopend. LEIMUIDEN De strijd om de zo zeer begeerde penaltybo kaal, tijdens het jeugdsportweekend van s.v. Kickers '69, heeft een ander verloop gekregen, dan was voorzien. De re serve-keeper van het Nederlands elftal, Pim Doesburg, liet het op het laatste moment afweten, zodat de deelnemers een teleurstellende mededeling stond te wachten. Dankzij echter inventief en kordaat optreden van de leiding is de tegenvaller alleen maar een wisseling in het tijdschema ge worden, want zaterdagochtend, 10.00 uur stond de oud-doel man van F. C. Den Haag, Ton Thie, al tussen de palen, om de lawine van strafschoppen uit het net te houden. De finale ten slotte werd een zenuwslopende aangelegenheid voor de jon gens met als uiteindelijke winnaar Sander Beuk. Hij mocht dan ook de bokaal in ontvangst nemen, evenals een wisselbe ker. Overigens is het sportweekend in zijn totaliteit een grandioos sukses geworden. Meer dan 110 junioren en welpen, in toom gehouden door meer dan 20 leiders, zijn zo'n 27 uur achtereen in de weer geweest. Zaterdagochtend 9.00 uur startte het pro gramma, terwijl zondag tijdens het middaguur het sluitsignaal werd gegeven. De nacht werd door de jongelui (klaarwakker) doorgebracht in een grote feesttent, die op één der velden was opgesteld. Ais herinnering aan dit evenement ontving iedere deelnemer aan het einde een herinneringsvaantje. houters, is gebouwd in de tuin van de voormalige „Ag nes" De slopershamer dient voor zover er geen moderne werktuigen gebruikt worden, voorzichtig te worden ge hanteerd. De tussenruimte tussen de beide gebouwen is op sommige plaatsen niet meer dan één meter. Enkele dagen geleden kon dit eerste „doorkijkje" gere gistreerd worden. Binnen en kele weken is de sloop ge reed en kan „Huize Sint Ag nes" de geschiedenis in als Neerlands enige bejaarden huis dat zich zoveel moeite getrooste om een achtertuin vooreen voortuin te ruilen. NIEUWVEEN Een demonstratie van de Nieuwveense muziekvereniging Crescendo heeftdit weekeinde de feestweek van de personeelsvereniging van Huize Ursula afge sloten. Een week lang waren er aktiviteiten op het terrein van de Angela stichting, om zo het 12 1/2 jarig bestaan van de FLOS te Het personeel van jong tot oud kon deelne men aan de autorally, fietsrally, Kien-, disco-, barbecue- en dansavond met als sluitstuk van de week een grote zeskamp. Ondanks de wis seldiensten van het personeel waren de akti viteiten op zorgvuldig uitgekozen uren, zodat iedereen na of voor zijn dienst nog even kon mee feesten. Vrijdag 11 mei werd ter gelegen heid van de jubilerende FLOS een receptie gehouden waarbij oud bestuursleden werden uitgenodigd. De amateurtoneelvereniging van de FLOS speelde voor haar collegae het to neelstuk Muizenissen, een klucht bestaande uit twee bedrijven. Vooral de FLOS-zeskamp waarbij men kon ski-lopen, touwtrekken, rok- lopen, hobbelfietsen of ton-lopen werd voor de huisgenoten van Huize Ursula een aan trekkelijk schouwspel. Pro Ecclesia voor E. Evels Zaterdagochtend klokke half twaalf ontving Mej. E. Evels in Oude Wetering uit han den van pastoor P. Mussert de pauselijke onderscheiding „pro ecclesia et pontifice", wegens 45 jaar trouwe dienst. Veertig jaar lang zet te zij zich geheel in als huishoudster van wijlen Pas toor' Ouwendijk. Ook was zij vijf jaar in Voorburg werk zaam bij Pastoor Möllér. Voor deze feestelijke gele genheid was een groepje pastoors en oud-pastoors naar het huis van Mej. Evels in Oude Wetering gekomen. Onder hen bevond zich ook de oud-pastoor van Oude Wetering, de heer Lemmers. Mej. Evels toonde zich zeer verheugd met deze onder scheiding. Exclusiefin onze kollektie: zuiver zijden damesondergoed zoals: hemdjes, onderblouses en slipjes. In alle opzichten heerlijk in het dragen en de prijs valt mee. In naturel en zwart. Breestraat 126 Leiden 071-130960 Dê VOORHOUT „Wat we hier zien is niet meer amateuristisch te noemen," vond zater dag wethouder J. G. Huigsloot in zijn ope ningswoord ter gelegenheid van de jaarlijkse expositie van de Volksuniversiteit in de bo venzaal van de Bisschoppelijke Nijverheids school aan de Leidsevaart. Hij doelde hier mee op alle resultaten van een aantal hand vaardigheids- ofwel kreatieve cursussen van de V.U.V. die op de expositie waren opge steld. De wethouder dacht „dat we de expositie vandaag toch wel voor het laatst hier hebben geopend. De plannen voor de nieuwbouw aan de Jacoba van Beierenweg zijn toch weer wat gevorderd. We zijn nu met de prijsbes- prekingen bezig. Dat is dan toch wel het laat ste van de voorbereidingen om naar de ande re kant van het dorp te verhuizen naar het nieuw educatief centrum dat naast de sport hal zal worden gebouwd." Met de wethouder en zijn echtgenote mevrouw M. Huigsloot- Klaar bewonderde ook burgemeester M. Th. van de Wouw de resultaten van de cursisten. Bijzonder veel aandacht kreeg de „kerami sche zuil" die de vier jaargetijden voorstelt. De zuil werd door een aantal cursisten van de pottenbakclub vervaardigd en zal voor de vele jaren, waarin de Broeders van de B.N.S. de V.U.V een gastvrij onderkomen hebben geboden voor het grootste aantal van hun cursussen, worden aangeboden als blijvend aandenken. De zuil zal worden geplaatst in het nieuwe Broederhuis Nieuw Schoonoord" dat thans in aanbouw is. Van die nieuwbouw zal binnenkort het hoogste punt worden be reikt. De expositie blijft geopend tot en met woens dag 16 mei dagelijks van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.30 uur. Aarlanderveen nam afscheid vai ds Wolthaus AARLANDERVEEN/ZOE- TERWOUDE In een sli imbt volle dienst, nam dit waven einde ds. J. R. Wolthaus, 1135 gens zijn vertrek naar terwoude, afscheid vai Hervormde gemeente Aarlanderveen. Deze afscheidsdienst bijgewoond, door vele meenteleden, weth. J. Go bruik hart namens het gemeentt verve stuur van Alphen, ringpre tancii kanten en vertegenwoordig mon: i de plaatselijke kerken. daan Kans op buurtbu voor Lisserbroek, Kaag en ZwaansÉ8 hoek p REGIO De woonken Lisserbroek, Kaag Zwaanshoek maken kans buurtbus. Het i Verkeer en WaterstClVk' heeft dit aan de Dorpsra Liserbroek laten weten. Voorafgaande aan de event: le komst van een dergelj bus, een nieuwe vorm vai penbaar vervoer, zal een mité een dienstregeling s eventuele route op ^ra- dienen te zetten. Aan deW van deze gegevens wordla enquete gehouden onder se bewoners in de betrolte kernen. De buurtbus kan acht volt| senen bevatten. De frequeti van de bussen zal overigs niet al te hoog zijn: eenm per uur is wel het maxims haalbare. 'ordi De Vijfduizend deelnemers voor Sint Jorismarsen OEGSTGEEST Niet nto°, der dan vijfduizend deel w0n< mers trokken zaterdag de t> Sint Jorismarsen in Oeg tast geest. Het was ook de eer duisl maal, dat een groep buil landse deelnemers het y._ versterkte. De organis ||j het massale gebeir /eer perfect. Mevrouw T.L. Blom-De K(VJ opende de marsen van Sc ting Nederland. Zij herinrimo€ QQr> 'Joris en de draak' lejj. karakteriseerde de wandel moeidheid als een draakje, dat wellicht weg de kop zou opstekt Met die vermoeidheid viel l overigens best mee. De die tdoende Ehbo'ers hadden nig werk. Prijzen waren voor de groepen Hedera Delft (7,5 km), Kaninefa^ uit Lisse (15 km), en Buffal uit Zand voort (10 kilometer). ger< zijn der] Rijverbod vo automobilisten ui De Alphense politie bi het afgelopen weekend I drie automobilisten een verbod opgelegd omdat onder invloed van std Vfl drank waren. Twee wer naar huis gebracht De dei gg| ïk ooit 1 «r Duitser, moest zijn ij uitslapen op het politif reau. mr. Alle drie werden ondent pen aan een bloedproef, eerste dronken automobi werd opgemerkt nadat hij de Gnephoek uit de boi was gevlogen en tegen 1j muur gebotst. De auto w totaal vernield. De autom list, een Koudekerker, liep genoeg geen verwondii op. De tweede automot die teveel op had kwam Gouda. Deze reed op de Bi le] koopseweg tegen een bo» Ook hier werd de auto tots vernield terwijl de automi len list niets mankeerde. De Dj Dr ser werd aangehouden als- stuurder van een auto!' jer< waarin overigens geen p*s me] giers zaten. STAD/IREGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 14 ME11979

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4