RCL en Vroomshoopse Boys: ver onder eerste klasse-niveau... Quick Boys verspeelt laatste kans Noordwijk handhaaft zich in kopgroep i Jubilerend Oegstgeest naar de vierde klasse Bemardus doet stap terug f EERSTE KLASSE ONDANKS SUPREMATIE TEGEN JODAN BOYS Gelukkige overwinning RijnsburgseBoys Bduna 2 nu onbereikbaar LEIDSE COURANT LEIDERDORP Het treffen met Vroomshoopse Boys maak te zaterdag weer eens duidelijk waarom RCL op dit moment met twintig punten uit evenveel wedstrijden zo'n redelijke mid- denmootpositie mag innemen in de eerste klasse B van de za terdagamateurs. Waarom RCL nu, in deze fase van de com petitie, eigenlijk al rustig kan gaan afbouwen, vrij van degra datiezonen. Immers: zolang er in die zaterdagse topklasse nog ploegen rondlopen als Vrooms hoopse Boys, Zwart Wït'28 en Go Ahead Kampen is het een voudigweg nauwelijks mogelijk om als ploeg in echte degrada tiezonen te komen. Is de te genstand dermate zwak dat zelfs een ploeg als het huidige RCL zich fluitend in de hoogste afdeling kan handhaven. Zelfs een ploeg als RCL, want het was zaterdag in sportpark De Bloemerd echt bar en boos wat de Leiderdorpers lieten zien. Natuurlijk: tegenstander Vroomshoopse Boys inspireerde niet. maar gewoon winnen is toch wel het minste wat je te gen die Overijsselse elf kan doen. Maar zelfs die, toch vrij eenvoudig ogende opdracht, kon door de Leiderdorpse Ra cing niet worden uitgevoerd. Het bleef na negentig minuten slaapverwekkend voetbal 0—0 in Leiderdorp. En dat dan nog met dank aan Vroomshoopse Boys. Een tegenstander die eigenlijk pas ver in de tweede helft door kreeg dat er in Leiderdorp te genwoordig best gewonnen kan worden. Dat vertaalde in een wat aanvallender speltype en in de slotfase van die zo tamme partij voetbal dan ook een aan tal heel redelijke scoringskansen kreeg toegewezen. Riante moge lijkheden die niet werden benut. Dat is niet zo vreemd, want een topteam vormen die mensen uit Vroomshoop nu ook weer niet... Twee Leiderdorpers ontglipten zaterdag de grauwe middelmaat. Laatste man Koos Haneveld ge woontegetrouw en Fred Plijter. De linkerspits zorgde als enige voor gevaar, durfde als enige ook te schieten. Want aan schotkracht ontbreekt het de Leiderdorpers wel heel duidelijk. Het feit dat verdediger Cees Ruis zich door vier benutte strafschoppen topscorer van RCL één mag noemen, spreekt wat dat betreft voor zich. Schot- (en stoomkracht die trainer Hu- guenin in de persoon van Hans van der Wal een kwartier na rust nog in de ploeg hoopte te brengen, maar ook die poging mislukte. Robuuste Van der Wal, snel hersteld van zijn ernstige knieblessure, kwam er eveneens niet aan, stond zelfs pechvol in de weg op het moment dat Plij ter eindelijk doeltreffend leek te hebben uitgehaald. Het had geen al te nare gevol gen voor RCL. Met name om dat Vroomshoopse spits John Elferink in de slotfase een drie tal reële mogelijkheden onbe nut liet, zoals eerder dit duel Leiderdorpse pogingen van Heemskerk, Plijter, Van Gemer- den en Hans Braat ook al over tuigendwaren mislukt GERT-JAN ONVLEE Fred Plijter zorgde tegen Vroomshoopse Boys als enige voor Leiderdorps gevaar)] Hier wordt hii onder toeziend oog van ploegmakker Ben Heemskerk door LJ~ Nieboer de voet dwars gezet. (Van onze sportredactie) KATWIJK „Mannen, we gaan vanmiddag pro* beren hier een punt te pakken!" Deze woorden, ot woorden van gelijke strekking, moet Zwalu wen Vlaardingertrainer Theo de Waard ongetwij feld hebben georakeld aan de voorminuten van de wedstrijd Quick Boys—Zwaluwen VI. (0 1). Nu zijn dit uitingen die trainers wel vaker bezigen. En zeker wan neer die trainers de technische leiding heb ben over clubs welke de grootste moeite hebben om het hoofd boven de rode streep te houden. Niets opvallends dus bij het spelpatroon van de Vlaardingers die middag. Een punt proberen te pakken, betekent gewoon met zoveel mogelijk man nen voor het eigen doel blijven en hopen dat de tegenstander er niet een tje inschopt. Hoe verheugd toonde De Waard zich dan ook 90 minuten later toen was gebleken dat Quick Boys er inderdaad geen eentje had ingetrapt. Het felbegeerde punt was binnen. Het waren er zelfs twee. Maar daarover straks meer. Quick Boys—Zwaluwen Vlaardingen was zaterdagmiddag een eenrichtingsverkeer. Ener zijds door de toverformule van De Waard, anderzijds omdat Quick Boys eenvoudig betere voetballers bezit en daarom niet duldt dat Zwaluwen VI. de aan val zoekt. Toch moet er aan het zelfstandig naamwoord eenrich tingsverkeer het bijvoeglijk naamwoord „eentonig" worden toegevoegd. Eenvoudig en al leen omdat Quick Boys op geen enkel moment in staat bleek het eenrichtingsverkeer met doel punten te benadrukken. Daarom was het een saaie vertoning. Quick Boys kon gewoon niet scoren. De aanvalsmotor Jaap Heerikhuisen, Kees van Rooyen en Bart Zandbergen haperde niet eens, maar weigerde zelfs maar te starten. Het was dan ook een volkomen terechte in greep van trainer Arie Lagendijk toen hij na 45 minuten kwakke len tweederde van de motor in de revisie deed. Jaap Heerikhui sen en Bart Zandbergen ruim den het veld voor Jaap Hoek en Teun van der Plas. Het hielp niets. Quick Boys draaide niet en ging ook na deze ingreep niet draaien. Hieruit kan het ene puntje worden verklaard waar De Waard zo blij mee was. Dat De Waard nog veel vreugdevol ler werd dan dat hij zelfs niet had kunnen dromen, kwam om dat Hennie Kuiten, de enigszins ludiek ogende rechtsbuiten van Maarten Keizerwaard ruimt fors op voor Zwaluwen. De springende Freek Rienks en de toesnellende Cees van Rooyen en Bart Zandbergen zien weer een mogelijk heid voor Quick Boys verloren gaan. Zwaluwen, een verre trap naar voren had gegeven, waar Ernest Kegel achteraan was gehold. Niet geheel onvrijwillig geraakte Kegel in de tang op de rand van het strafschopgebied en viel op de grond. Directe vrije trap besliste de scheidsrechter. Rou tinier Leen Pijpers sukkelde al naar voren. Onderweg poetste hij z'n brilleglazen nog eens en deed datgene waarop hij al ja ren op had geoefend en waar om hij wordt gevreesd. Kortom hij schoot die bal over het muurtje gewoon in. 0—1 Dit moment had enige gevolgen. In de eerste plaats kan Quick Boys de laatste kans op een kampioenschap wel vergeten en in de tweede plaats is Zwalu wen Vlaardingen „veilig" en hoeven de Zwaluwenspelers de laatste wedstrijden van de com petitie niet meer massaal voor hun eigen doel te hangen. GIJS ZANDBERGEN LEIDEN Door een 0—4 over- winning bij hekkesluiter Oranje Nassau heeft Noordwijk zijn plaats in de kopgroep van de eerste klasse A behouden. Noordwijk speelde een van de betere wedstrijden sinds de winterstop. Trainer John Eelman toonde zich erg tevreden over het spel van zijn ploeg: „Het team draai de prima, er werd goed bewo gen. Het enige bezwaar was, dat we zoveel kansen onbenut lieten". Ondanks dat scoorden de Noordwijkers vier maal. Jan Willem Bogers zorgde vlak voor rust voor de openingstreffer. EERSTE /KLASSE nuut van de tweede helft werd uitgebouwd tot 02. Ook bij die treffer was Bogers betrok ken. Bogers schoof de bal uit een hoekschop naar John van Dijk die de doelman van ON an dermaal kansloos liet. Nog geen tien minuten later was het weer raak. Bogers stuurde Sjoerd Boot de diepte in en Boot rond de zijn actie doeltreffend af. Een solo van, alweer, Bogers betekende (V-4- Bogers, zater dag erg goed op dreef, passeer de twee tegenstanders en be kroonde zijn knappe partij met zijn tweede, en Noordwijks vier de doelpunt. Noordwijk handhaaft zich in de kopgroep. In een titel gelooft Eelman niet echt meer: „We trachten zo hoog mogelijk te eindigen. Ik ben nu al bezig met het uitproberen van bepaal de zaken in verband met het nieuwe seizoen". GOUDA Rijnsburgse Boys had eigenlijk helemaal geen zware dobber aan het Goudse Jodan Boys. De ploeg van Her man Wijnands speelde, vooral voor rust, een klasse beter dan Jodan Boys. En toch mogen de Rijnsburgers beide handjes dicht knijpen dat het uiteinde lijk bij 0—1 bleef. Rijnsburgse Boys miste schrikbarend veel kansen, en kreeg halverwege de tweede helft bijna de reke ning gepresenteerd voor die nonchalante houding. Aanvoer der Joop Alphenaar mocht toen een strafschop nemen en had de ideale mogelijkheid zijn ploeg naast Rijnsburgse Boys te brengen. Alphenaar schoot de bal tegen de paal en be zorgde Rijnsburg in feite de overwinning. Alleen in de beginfase van de eerste helft had Rijnsburgse Boys het even moeilijk. Hoe moeilijk bewees doelman Cees Star toen hij Kees Vermeulen ten koste van een zware over treding een geweldige kans ont nam. Niet lang daarna reageer de Star knap op een schot van international Bert Graafland. In ieder geval, de Rijnsburgers ble ven overeind en sloegen geruis loos toe. Nico Zwaan gaf de voorzet waaruit Henk van der Zwan erg fraai raak kopte. Een doelpunt dat een totale ontred dering bij Jodan Boys teweeg bracht. De Goudseploeg ram melde vanaf dat moment aan alle kanten. Een situatie waar de Rijnsbur gers niet van profiteerden. Het team draaide goed, Cor Vreug- denhil heerste op het midden veld, en maakte goed gebruik van de geboden ruimte. Nico Zwaan miste een goede kans en Gé Perfors had pech paar afstandsschoten, redde doelman Piet Rodenburg! de andere keer ging de bal n SJÏ kelings naast. Na rust liet Rijnsburgse Boys zich gewillig in de verdediging 1 dringen. Jodan Boys viel aan E maar de Rijnsburgers stoorden goed op het middenveld, zoda n zich nauwelijks gevaarlijke sifual ties voordeden in het Rijnsbura se strafschopgebied. Rijnsburgs; Boys vertrouwde op de counteijZOÈ Een tactiek die wat kansen be; klas treft, volledig slaagde. Henk van drie voor doelman Rodenburg gem noeuvreerd. Van der Zwan r beide opgelegde scoringsmoge lijkheden. En bijna werden de Rijnsbuifri gers daarvoor bestraft. Bed (Be Graafland passeerde verdedigaBng Wil Groenendijk en Cees Stsresi trok aan de noodrem. Scheidt; stri rechter Verhoef wees volkome? ten terecht naar de stip. Joop ti KM phenaar miste de enige ka Ee voor Jodan Boys in die twee helft. Vlak voor tijd mocht Vi der Zwan het nog een keer pr< beren. Maar voor de derde ma faalde de mate!»: vooropen doel. I En zo veroverde Rijnsburgit Boys andermaal de koppositie van de tweede klasse. Gezlee het vertoonde spel een terechl te positie, maar het missen vi zoveel kansen kan de Rijnsbi gers nog wel eens opbreken. KEES VAN HERPEl! Het jubilerende Oegstgeest werd met ruime voorsprong kampioen in de eerste klasse van de zaterdag-afdeling. (Van onze sportredactie) OEGSTGEEST Via een mage re 1—0 zege op TAW verover de Oegstgeest het kampioen schap van de eerste klasse Af deling Leiden, wat ook de pro motie naar de vierde klasse be tekende. Hiermee bood het standaardteam de vereniging een fraai cadeau aan voor het gouden jubileum, dat dit jaar gevierd wordt. Pas het laatste fluitsignaal bande alle onrust en angst uit de harten van de toeschouwers. De magere 10 voorsprong werd na rust niet uitgebouwd, ondanks een groot veldoverwicht, met als gevolg, dat de spanning tot het laatste moment bleef. Door deze 10 overwinning herhaalde de geschiedenis zich. Immers, op 25 mei 1957 be dwong SCO, zoals Oegstgeest toendertijd in de krant werd ge-, noemd, TAW in de tweede be slissingswedstrijd eveneens met 10. Hetgeen ook promotie naar de vierde klasse KNVB op leverde. Of de wedstrijd eenzelf de verloop had. vermeldt de his torie niet. TAW had zich verde digend opgesteld. Speelde met twee spitsen en had de op dracht om bij balverlies zich di rect op de eigen helft terug te trekken. De tactiek van trainer Eggerding leek succes te heb ben. Oegstgeest was veel aan de bal, had ook een veldover wicht, maar werd goed in be dwang gehouden door de be zoekers, die de mandekking consequent toepasten. Gevolg van deze speelwijze was wel, dat er leuk werd gecombi neerd, maar dat spectaculaire momenten voor de doelen ach terwege bleven. De eerste echte scoringskans was zelfs voor TAW. Alleen doorgebroken stormde Gerard Broer op doel man Cock Bouman af, maar hij schoot het leer ver over. Een ongelukkig ogenblik van de ijve rig teruggekomen linksbuiten Dick van Veen vormde de direc te aanleiding voor het enige en beslissende doelpunt van Oegst geest. Van Veen probeerde even buiten het Ter Aarse strafschop gebied Arie Koppenhol te passe ren. Koppenhol won het duel echter, ging door en knalde de bal in de uiterste linkerhoek: 1—0. In de laatste minuut van deze helft zetten Wim den Hol lander en Ron van der Kolk een fraaie combinatie op. Van der Kolk schoot evenwel tegen de staander. Na rust ontstond er meer spek takel. Oegstgeest heerst ook in deze fase en schiep zich nu wel talrijke kansen, die niet benut werden. Arie Koppenhol knalde het leer tegen de vuisten van de doelman, Wim den Hollander miste enige keren op een paar meter van de doellijn. TAW kwam welgeteld tot twee schuchtere doelpogingen. Na het laatste fluitsignaal viel alle spanning weg, gingen de armen juichend omhoog en de den zich de gebruikelijke tafere len voor: bloemen, trainer Ver- kuylen op de schouders, de kampioensfoto en toespraken met felicitaties van wethouder van Thorn en Ad Dusée, voorzit ter van de Afdeling Leiden. En 's avonds was het groot feest. LEIDEN In de afdelingen Leiden zaterdag zijn de beslis singen gevallen. Oegstgeest is kampioen na een 10 overwin ning op TAW. De overige ploe gen speelden alvast een deel van de competitie uit. Abbe- nesSVLV werd 35. Bernar- dus degradeert na een 1—4 verlies tegen Kagia. Twee en drie op de ranglijst zullen wel KRV en Leiden worden. Zij speelden tegen elkaar 1—1, Valken '68 stelde teleur tegen Woubrugge en verloor met 0 3. Abbenes en SVLV verkeren bei den in de onderste regionen van de eerste klasse. Degrade ren kunnen beiden niet meer en bevrijd van eventuele druk speelden beide ploegen een wedstrijd waarin doelpunten ma ken centraal stond. Deze tech niek beheerste SVLV het best. SVLV is een al wat ouder team, dat moeite heeft met het opvul len van openvallende plaatsen. Abbenes verkeerde deze middag in een soortgelijke situatie. Toen het echter op doelpunten maken aankwam bleek SVLV de meest produktieve. Kors Witteman (2x) en Frans van Leeuwen (3x) ver zorgden de totaalproduktie van 5. Abbenes stelde daar „slechts" 3 goals tegenover. Kees Kattenberg, Niek van der Spek en de lichtvoetige junior Peter Kattenburg scoorden, 3 5. Bemardus degradeert. Dit von nis hing eigenlijk al vanaf het begin van de competitie boven het Hazerswoudse hoofd. Een echte vuist gelukte Bemardus nimmer te maken en vijf scha mele punten zijn dan ook het totaal tot nu toe. Kagia draait ook niet goed en heeft haar hoge positie van vorig jaar moe ten inwisselen voor een heel wat bescheidener klassering. De onderlinge confrontatie viel dui delijk uit in het voordeel van Kagia. Bemardus nam wel via Wim Neuteboom een voor sprong, maar drie snelle doel punten van Kagia veegden alle hoop van de mat. Een late goal van John van Dijk bracht de eindstand op 14. Daarvoor hadden gescoord Harry Mes man, Herman Brouwer (2x). Het heeft er lange tijd naar uit gezien dat KRV met de aller hoogste eer in de competitie zou gaan strijken. Concurrent Oegstgeest leverde vier punten bij de Katwijkers in en bevond zich lange tijd op de tweede plaats. Vol verwachting aan het begin van het seizoen was Lei den. Het nieuwe complex, een enkele nieuwe spelers zijn twee stimulerende factoren. Leiden heeft het echter enigszins laten afweten. Het lag geregeld op de loer, maar verder dan een derde plek reikte het niet. Deze twee „verliezers" speelden tegen el kaar en bijna logischerwijze rol de er een gelijkspel uit. Johan Haasnoot (KRV) en Bertus de Graaf (Leiden) scoorden. De ge miste penalty van KRV-er Kees Haasnoot in de laatste minuut hield de stand keurig gelijk, 1— 1. Valken '68 maakte een goede eindsprint. Er werden veel pun ten behaald. Hetzelfde kan ech ter worden gezegd van Wou brugge. Na een voorzichtig be gin waarin Valken '68 iets ster ker was, maar geen kansen Woubrugge het initiatief en creëerde die kan; wel. Woubrugge deed meer: nl. scoren via Wim Kes ting (2x) en Jan Burggraaf dif met zijn tweede doelpunt beslis-J LEI send was voor de afstand welk«[|oe Woubrugge van Valken 0—3. Uitslagen tweede klass«_ WSB—Kickers '69 2-3, HVZ-jhin LSW '70 0—1, Alphia—Unita 2—0 en Meeiburg—VNL 80. WSB heeft een technisch dige ploeg, maar de inzet 1 breekt totaal. Daarom de Noordwijkerhouters volgt eigen zeggen geen kampic Dat verdienen ze niet ook. ker niet na het 2—3 verlies tfljpa gen Kickers '69. Kees de Ridj der's 2 goals baatten niet. HVZ is een nieuwe ploeg gint het voetballen te leren, ondervond LSW slechts 0—1 konden de studen. ten na afloop naar de kantinjtoe gaan om daar het pils voor eef bij kwartje in ruime hoeveelhei te consumeren. Oh ja, Han Prins maakte het doelpunt. Alphia verloor in het begin vS de competitie teveel punten oiJk haar eindsprint doeltreffend til doen zijn. Nu werd Unitas de zegekar gebonden. Frits Ve' kerk en Jan Ram voor 2—0. LEIDEN Er zijn dit weekeinde maar weinig damesvoetbalwed; den gespeeld, maar toch nog voldoende om het tweede team Iduna kampioen te laten worden. Zij speelden tegen SJZ en li zien dat SJZ, ondanks goede wil, eigenlijk geen partij voor J was. Ans Balder en Femmie de Geus (3x) tekenden voor 4—0. n deze klinenkde overwinning werd het kampioenschap een feit. kampioenschap dat volkomen legaal bij de enige ploeg die er n op kon doen gelden terechtkwam. Naaldwijk ontving ZevenhoVi in de zaterdagafdeling. Zevenhoven was de sterkere ploeg, fflff kende het nadeel van het spelen van een uitwedstrijd. Met na^ het Westland heeft Zevenhoven moeite om in zijn'spel te koi Nu bleek een doelpunt van Elly van Rijn niet voldoende voor overwinning. Het werd 1—1. Het dit jaar debuterende Abbenes leert steeds met de hal omgaan. KMD ondervond dit en kon niets anders dfl«K0, dan toe; .en hoe Liesbeth Corsuizen in de 13e minuut van de Wjjvi de helft het betere spel van Abbenes benadrukte met een keuifHa- afronding van een even keurige solo. 1—0. SVl

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16