plaats voor Dig ros- kestiging in Morskwartier .AUTOBEDRIJF MOET WEG UIT DE WIJK" etere doorlichting =4an burgers Laatste opnamen Kort Amerikaans 99 ereniging Raadsherenbuurt: tIL 1979 LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 APRIL 1979 PAGINA 3 wochi In Dön» 7.Slnn (««itM, lomle 8|„„; MurL Uifno^iitoEN De gemeente moet koste it kost voorkomen dat er een Di- ,s multimarkt komt in het Mors- LAND rnrtier. Tot deze conclusie kwam ravond de raadscommissie voor omische aangelegenheden in derheid. Alleen het CDA-raads- W. Bleijie wilde de vestiging Digros niet op voorhand afwij- SBL ^KE ADVISEREN BIJ Aan de orde was een brief van de directeur van Digros, waarin deze zijn bedrijf aanbiedt om als "trekker" voor het winkelcentrum aan het Diamantplein te fungeren. Zoals bekend verkeert dit centrum in een niet al te roosk leurige situatie. Volgens de bewoners komt dit vooral omdat er maar één supermarkt is. Deze zou van zijn monopoliepositie misbruik maken door de prijzen op te schroeven, waar door de koopkracht uit het centrum ver dwijnt. Binnenkort zal er een commissie worden ge vormd die zich gaat bezighouden met de vraag hoe het winkelcentrum aantrekkelijker kan worden gemaakt. Volgens de heer A. Ranner (PvdA) is dit zeker niet het geval als er een Digros-vestiging komt. „Dat betekent de nekslag voor de winkeltjes aan het Dia mantplein. Een Digros heeft een bovenwijks karakter, waardoor zij ook de koopkracht uit andere Leidse winkelcentra kan trekken. Daar is niemand mee gediend". Het PPR-raadslid L. Beijen vond dat er aan een minder grootschalige supermarkt moet worden gedacht, als er wordt besloten tot het toelaten van nóg een supermarkt Bovendien werd er door enkele commissieleden getwij feld aan de bereidheid bij de Digros-directie om zich te voegen naar de wensen die er bij het gemeentebestuur leven ten aanzien van de assortimentsvoering van een supermarkt. Wet houder mevrouw Fase wees er tenslotte op dat het er niet om gaat het winkelcentrum aan het Diamantplein aanzienlijk uit te brei den, maar meer om het aantrekkelijker te ma ken en af te bouwen. E NED.1 VRAGEN RGUNNINGEN overmolen. v. ™r.i -ii imenten 1 FRANS Tl Cup-voeSi „Het college er op toezien dat amb- geen valse verwach- bij burgers wekken", itelde het CDA-raadslid ileijie gisteravond tijdens vergadering van de jdscommissie voor econo- aangelegenheden. b Q Ppleiding vormde de gang v nlf zaken rond de verbou- in aan het pand Rem- Itstraat 10. jenaresse van het pand hier een café vestigen, tt zij contact met de ge had opgenomen, haar volgens haar de indruk werd gege- um l' ^3 in aanmerking zou voor de vereiste ver- ;en was met de ver- ig van het pand begon- Met behulp van de ster zijn de werkzaamhe- >pgezet. Volgens de ei- ging zij op goed UnlveuHy. Bouwen af op herhaalde 15.30 Snsfctingen van Bouw- en Wo- .50 Openüsfeoezicht en de afdeling NED.1 P ik- en Horecawet van de •FRAN Zauberflöte, l 17.1 Wenn eril nd (Gei AND2 ANP Jnlverslty, fi 14 Pebble 0. TV. 17 FRAi t K. van Duijn (WD) dat er absoluut geen igen door de ambte- kunnen zijn gedaan, dez-vouidifcj treden alleen op als advi- r. Het is bepaald onver- w VARMH 3 pap, culti FilharmciM 2.30 N*s VARA: 23 S) De Hitparadï 02 (S)k standig om voordat vergun ningen zijn verkregen met welke verbouwingen dan ook te beginnen", aldus Van Duijn. Formeel moest Bleijie hem gelijk geven, maai- hij voegde er wel aan toe, dat hij zich kan voorstellen dat een bur ger, die niet helemaal de weg weet op het Stadhuis, weieens de-indruk kan krijgen, dat al les in orde is, temeer daar de eigenaresse betoogt dat een ambtenaar heeft verklaard dat er geen bezwaar bestond tegen het oprichten van een cafébedrijf, voorzover het zijn afdeling betrof. Bleijie ver bond aan deze gang van za ken de vraag wat de gemeen te denkt te gaan doen aan be tere voorlichting naar de be drijven toe. Wethouder mevrouw Fase deelde mee dat zij zal nagaan in hoeverre de betreffende ambtenaren valse verwachtin gen hebben gewekt Boven- dien wees zij erop dat op korte termijn een bedrijfscon- tactman zal worden aange steld, die zich voornamelijk zal bezighouden met het ge ven van informatie aan be drijven over het aanvragen van vergunningen en dergelij ke. Hoofdrolspeler Derek de Lint (tweede van rechts) en regisseur Guido Pieter (in regenkleding) op de Boerhaavelaan. BOERHAA VELAAN-BEWONERS WERKTEN SLECHT MEE Het fatsoeneren van het figurantenkapsel om even la ter keurig geknipt op wacht te kunnen staan. LEIDEN Leiden is weer filmstad-af. Gisteravond werden de laatste opnamen voor de nieuwste Nederlandse speelfilm van Guido Pieters „Kort Amerikaans" naar het gelijknamige boek van Jan Wolkers gemaakt op de Boerhaavelaan. Daartoe was de gehele laan vanaf zes uur gisteravond afgesloten voor autoverkeer. Aan de bewoners was enige dagen tevoren kenbaar gemaakt dat zij voor deze avond gebruik konden maken van het NZH-terrein voor het parkeren van hun auto. Vele automobilisten gaven evenwel geen gevolg aan deze oproep, zodat de politie enige tijd in touw was om de wagens alsnog te verwijderen. De opnamen liepen hierdoor wat vertraging op. Vannacht rond één uur kon voor de laatste maal in Leiden worden „ingezoomd". De Boerhaavelaan was als lokatie gekozen, omdat hier in de oorlog een lampekappenfabriek was gevestigd waar Erik (Jan Wolkers/Derek de Lint) werkte recht tegenover een wachtpost van de SS. Dankzij het feit dat de Duitse soldaten te dronken waren om uit hun ogen te kijken lukte het Erik in spertijd langs het Duitse kwartier te komen. De Werklozen Belangen Vereniging Leiden boudt vans- vond, in bet Breebuys aan de Breestraat een hoorzitting over de gang van zaken met de toepassing van bet be grip passende arbeid en over de praktijk van strafmaa tregelen voor werklozen. De beer Schumacher, directeur van bet Arbeidsbureau, de beer Bovens, cbet rijksrege lingen van de Sociale Dienst en de beer Bloem van bet FNV zullen op de problemen ingaan. In de pauze wordt een videofilmpje vertoond over de bemiddeling door bet GAB, gemaakt door bet schoolverlatersproject van bet Breebuys. De hoorzitting begint om acbt uur. De toe gangsprijs is vijftig cent. Disco-avond Jongerenvereniging Augusünushoudt zaterdag 28 april een avond rond het verschijnsel „disco". Getracht wordt de disco-verslavingvan alle kanten te belichten. De ge hele avond zal knetterende professionele disco te horen zijn. Felix Meurders (of Ferry Maat) en Vincent van En gelen zullen ingaan op het ontstaan van de disco-rage. Er worden filmpjes vertoond, zoals „De Ommekeer" (een jongen zoekt een uitweg in de lawine van geluiden en lichteffecten), „Het Idool" (film over drang tot slaafse verering van een idool) en Laurel en Hardy als dansma- niakken" (komische dans- en balletlessen). Door de Tros- top-vijftig discodansers wordt een uitvoering gegeven. Via een popdiashow worden de achtergronden van de pop- muziekindustrie in Nederland belicht. Tevens zijn de John Travolta-fanclub en het anti-John Travoltacomité aanwezig en een werkgroep die een rapport heeft opge steld over discriminatie op ras bij discotheken. De disco avond begint om acht uur. Rheuma-collecte De collecte van bet Nationaal Rbeumafonds beeft ruim 31000,— opgebracht. Dit bedrag werd bijeengebracht via giro- en bankrekeningen van Leidenaars, Leiderdor pers en Oegstgeestenaren. Creatieve handvaardigheid Het dienstencentrum Morschwijk start binnenkort een cursus creatieve handvaardigheid voor ouderen donder dagmiddags van twee tot vier uur. Deelnemers kunnen onder leiding van een docente de techniek van macramé, patchwork, houtbewerking, weven, wolspinnen. kleien, volkskunst, schilderen en dergelijke leren. Belangstellen den kunnen zich melden bij het dienstencentrum. Topaa slaan 19, tel. 761196. El Cid De Leidse commissie Introductiedagen is dit jaar als volgt samengesteld: Adriaan ten Bruggencate, voorzitter, Karin van de Ven, secretaris, René Sterk, penningmees ter en Lex Kwee, Elianne van Rens en Ingrid Steen beek, gewone leden. Krefelds koor Het St. Thomas Moruschor verzorgt zondag 29 april om half elf een eucharistieviering in de Petruskerk aan de Lammenschansweg. Een en ander geschiedt in het kader van de uitwisselingen op het gebied van cultuur en sport met de Duitse jumelage-gemeente Krefeld. Het Alma Ma terkoor, „gastheer" van het Krefeldse koor sluit de vie ring af met het Domine salvam fac Reginam nostram" van Gounod in verband met de 70-ste verjaardag van ko ningin Juliana. Na de H. Mis brengt het St. Thomas Mo ruschor nog wat liederen ten gehore bij wijze van klein concert". Uitgevoerd worden werken van Griesbacher, Mulet, Mozart, Bach en anderen. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door een kamerorkest, eveneens afkom stig uit Krefeld. Groots verkeersproject op Petrus- en Jacintaschool LEIDEN Op initiatief van de oudercommissie is maandag een grootscheeps verkeersproject op de Petrus basisschool en de Jacinta kleuterschool aan de Lorent- zkade van start gegaan. Het project duurt de hele week. De taal-, reken- en geschiedenislessen staan deze week geheel in het teken van het verkeer. Met behulp van de dienst Gemeentewerken is de speel plaats omgetoverd in een verkeerstuin, compleet met ze bra's en verkeersborden. Hier krijgen de kinderen prakti sche verkeerslessen. Gistermorgen was de motorbrigade van de Leidse politie op de school aanwezig. De jeugd kreeg uitgebreid gele genheid de motor te bekijken en vragen te stellen. Een grote ongevallenwagen van de politie wordt later deze week op de basis- en kleuterschool gestationeerd, waar door de leerlingen deze ook eens nauwkeurig van binnen en van buiten kunnen bekijken. Voorts is er in een van de lokalen een kleine tentoonstel ling ingericht. Vanavond krijgen de ouders de gelegen heid de in het kader van het project door hun kinderen gemaakte werkstukken te bezichtigen. [DEN De Vereniging: Raadshe- •uurt heeft het Leids gemeente uur dringend verzocht om te naar verplaatsingsmogelijkhe- voor het sinds jarenlang in de gevestigde autobedrijf. De be- etvaren het bedrijf als een ering voor hun streven naar realiseren van een fraaie woon- Bovendien wijzen zij in een aan de gemeente op de geva- waaraan hun kinderen worden Jtgesteld door af en aan rijden wagens. ^Vereniging suggereert als alternatieve '"ingsplaats de Leeuwenhoek, voor- md aan het feit dat ook daar in de tomst kinderen zullen spelen. Overi- 5 's het gemeentebestuur vooralsnog zo happig om het verzoek van de ^hging Raadsherenbuurt in te willi- Tijdens de laatste gemeenteraads- 'adering liet wethouder C. Waal van ontwikkeling zich in die richting uit. rschijnlijk niet in de laatste plaats ®at andere autobedrijven, met name - de binnenstad, dringender verplaat- "B behoeven. Op het verzoek van de buurtvereniging om op korte termijn "een bestemmings plan voor de Raadsherenbuurt op te stel len, waardoor ongunstige ontwikkkelin- gen kunnen worden voorkomen, wilde de wethouder vooralsnog ook niet ingaan. Het autobedrijf heeft namelijk een aan vraag ingediend voor een bouwvergun ning om het bedrijf met een showroom uit te breiden. Een voorbereidingsbesluit, als voorloper van een bestemmingsplan kan alleen genomen worden wanneer er geen bouwaanvraag loopt. Ook tegen de uitbreidingsplannen van het autobedrijf loopt de buurtvereniging te hoop. De bewoners vinden dat uitbrei ding van bedrijfsactiviteiten in de wijk niet stroken met de functie van een woonbuurt, welke de wijk naar verwach ting in het bestemmingsplan zal krijgen. In hun brief aan het gemeentebestuur voeren de bewoners aan dat ten behoeve van de uitvoering van de plannen een aantal mooie oude bomen zullen moeten worden gekapt. Bovendien heeft „bebou wing een aanzienlijke daling van het woongenot in de aangrenzende- en over liggende huizen tot gevolg. Dit nog afge zien van de optredende waardeverminde ring", aldus de bewoners. Tegen het plan een showroom in de uit breiding te vestigen heeft de vereniging eveneens nadrukkelijk bezwaar aange zien de nieuwbouw naar verwachting zal worden voorzien van hinderlijke verlich ting en opzichtige reclameteksten. De vereniging doet haar beklag bij de ge meente dat de hinder „in de laatste vier jaar al aanzienlijk (is) toegenomen". Vol gens de bewoners is de bedrijfsactiviteit in die jaren verdubbeld. Dat denken zij te kunnen meten aan de toename van het aantal werknemers. Bovendien menen de bewoners een ka rakterverandering van het bedrijf te heb ben kunnen opmerken. Hiervoor grijpen zij terug naar de jaren veertig toen het bedrijf uitsluitend een stallingsfunctie had. „Het bedrijf wordt steeds meer een expansieve autohandel in nieuwe en ge bruikte auto's", aldus de buurtvereniging. Hetgeen weer de nodige parkeeroverlast, ook op zaterdag in de buurt zou opleve ren. Mede op grond van deze bezwaren heeft de buurtvereniging het gemeentebe stuur met klem verzocht de gevraagde bouwvergunning niet te verlenen. Honderden vragen voor de motoragent en praktische verkeerslessen onder leiding van een politieagente.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3