Quick Boys mist ook tegen matig IJsselmeervogels teveel kansen Lisser Boys dieper in zorgen Late gelijkmaker houdt Rijnsburgse Boys in race Gelijkspel Oegstgeest tegen Leidert I RCL verdiend langs Kozakken Boys SPORTTRIBUME Nuttige zege Noordwijk RANDSTAD SPORT VERRAST DSVP LEIDSE COURANT KATWIJK „Het schort bij ons aan de af werking", zei Quick Boys-trainer Arie Lagen dijk na de wedstrijd te gen IJsselmeervogels. Een duel dat in een 1-1 gelijkspel eindigde. In derdaad doeltreffend af ronden van goede kan sen is momenteel het grote probleem bij de Katwijkse eersteklasser. Quick Boys had de hele wedstrijd de tegenstan der in een redelijk vaste greep, creëerde diverse scoringsmogelijkheden maar scoorde slechts één keer. IJsselmeervo gels speelde een zwakke partij, kreeg twee kansen EERSTE /KLASSE en maakte eveneens een doelpunt De reden voor het matige voet bal dat de Spakenburgers speel den was volgens trainer Evert Mur de straffe wind die negen tig minuten lang in de lengte richting van het veld stond: „Mijn spelers zijn niet gewend aan zo'n bries, daarom liep het niet zo best: Quick Boys heeft die wind veel beter uitgebuit". Het waaide zaterdag inderdaad erg hard op sportpark Nieuw Zuid. Maar om de oorzaak van je falen volledig aan weersom standigheden toe te schrijven is. het verbergen van de werkelijke redenen. Quick Boys had die wind in ie der geval voor rust in de rug en de Katwijkers trachtten via hun snelle vleugelspelers Teun van der Plas en Bart Zandeber- gen spits Kees van Rooyen in stelling te brengen. In het eer ste half uur lukte dat niet. IJs selmeervogels had zelfs de beste kans. Uit een voorzet van Piet Slechtenhorst kwam de bal terecht bij een volledig vrijstaan de Peter de Graaf. Doelman Theo Guyt was kansloos op het schot van de Graaf maar Her man van Tricht redde op de lijn. Toch zou Quick Boys in de eerste helft op voorsprong ko men. Bart Zandebergen speelde zich knap vrij op de rechtervleu gel, trok de bal voor het doel. Het leer kwam terecht bij de op de rand van strafschopgebied staande Kees van Rooyen die ineens uithaalde. Laatste man Bram de Graaf wilde de bal wegkoppen maar via zijn hoofd en de onderkant van de lat ver dween het leer in het doel. Freek Rienks van Quick Boys juicht. Maarten de Harder, doelman van IJsselmeervogels, heeft de bal volgens Rienks achter de lijn gedrukt. Scheidsrechter Grootjen is het oneens met Rienks en zal door laten spelen. Ondanks die „storm" behield Quick Boys ook in de tweede helft het initiatief. Een pass van Joep den Hollander werd ver keerd beoordeeld door Bram de Graaf en Hans van Duyn kreeg een geweldige kans. Zijn schot schampte de lat. Pas halverwe ge die tweede helft trok IJssel meervogels de wedstrijd enigs zins naar zich toe. Maar de Quick Boys-verdediging had wei nig problemen met die offensie ve daden van de Spakenbur gers. Tot het moment dat Bram de Graaf toesloeg. Uit een hoek schop van Slechtenhorst beland de de bal in een wir war van spelers. Na enkele schermutse lingen kwam de Graaf in het bezit van de bal en met een simpel tikje bezorgde hij zijn ploeg alsnog een punt. En dat was eigenlijk een beetje teveel voor IJsselmeervogels. Iets wat duidelijk bleek uit de reactie van beide trainers. Mur was opgelucht en erg tevreden met die 1-1. Lagendijk was dui delijk teleurgesteld: „We speel den gewoon beter en dan zo'n ongelukkig doelpunt tegen. Maar ja die doeltreffende af werking. KEES VAN HERPEN (van onze sportredai LEIDEN/OUD-BEI JERLAND Noordwijk en trainer Johi man waren na afloop vi duel bij Oud-Beljeriand SHO tevreden over het taat: 1—2. Het verloondel gaf echter weinig vreugde. Het was een ge wedstrijd geweest, mede door het springerige en de hinderlijke wind combinaties moeilijk te ren waren. Toch en terecht, tevredi over de zege, de eersl sinds lange tijd bij SHO behaald. De Noordwijkers de stijgende lijn weer te te hebben. Hans Plaatzer It de overwinning in door uit een vrije trap van Westgeest vijf minuten vc rustsignaal in te koppen, later verzuimde Jaap van ren zijn ploeg definitief stand te zetten. Alleen doelman legde hij het leer weer breed. waarna gemist. Na rust deed SHO wat Een afschampend schot twintig meter verraste in\ doelman Kees van der Rob Suttorp zette Ni echter weer op winst di de binnenkant van de paai te schieten. Noch de thuispli noch de bezoekers waren staat zich veel kansen te scl pen. De SHO voorwaartsen den goed in bedwang ge den, waarbij Albert Spaan man zich als laatste man derscheidde. Aan de an kant waren er mogelijkh voor Hans Westgeest (naasl Jaap Plug, die onbenut bleven ie (Van onze sportredactie) LEIDERDORP De kans, die Dirk van der Bijl kreeg om zich in het eerste team van RCL als basisspeler te bewijzen greep hij met beide handen. Van der Bijl scoorde tweemaal en be zorgde daarmee zijn club een 2-1 overwinning tegen Kozak ken Boys. Hoewel de concur renten eveneens wonnen, mag, gezien het spelpeil, dat werd getoond, het laatste deel van de competitie met gezond zelf vertrouwen tegemoet worden gezien. De tevreden trainer, Johnny Huguenin, merkte na afloop op: „Deze ploeg draait net te goed en heeft teveel kwaliteit rondlopen om aan de gradatiegevaar te denken". Een volkomen verdiende zege boekten de bewoners van „de Bloemerd"„ zeker wanneer het aantal doelrijpe kansen in ogen schouw wordt genomen. In de eerste helft kregen achtereenvol gens Van der Bijl, Fred Pleyter, David Brandt en Bennie Heems kerk goede mogelijkheden. Na 21 minuten passeerde Pleyter enkele verdedigers en passte op maat naar Heemskerk. De Lei- derdorpse spits knalde keihard het leer in de rechterbovenhoek. De Werkendamse doelverdedi- ger, Arie Ottevanger, redde ech ter met een fraaie actie. De eni ge keer, dat de bezoekers in deze fase echt gevaarlijk waren, was in de veertigste minuut. Paul Damen poeierde -vanaf de 16-meterlijn net naast het doel. Vlak voor rust namen de róod- witten toch afstand. Fred Pleyter schoot uit een hoekschop de bal naar de tweede paal, waar Dirk van der Bijl stond. Van der Bijl scoorde met een strak schot, mede omdat Ottevanger finaal miste: 1-0. Ook na de thee imponeerde de club uit Werkendam niet. Het vele werk, dat de thuisploeg verzette wierp al na 7 minuten de tweede vrucht af. Hans Braat gaf hoog voor en wederom stond Van der Bijl goed bij de verste paal. Hij doelpuntte dit maal met een laag ingezette kopstoot, die voor Ottevanger niet te controleren was: 2-0. Ko zakken Boys moest meer iniatief ontplooien. Een schot van Piet Verschoor - doorgekopte bal van Damen - werd door Bram Brandt nog goed gekeerd. Maar na bijna een half uur was het Wout Dame, die uit een voorzet van Philip de Haan, over Brandt heen kopte en het verschil te rugbracht tot éèn doelpunt. Brandt ging hierbij niet geheel vrijuit. Bijna werd het 3-1, toen Pierre van Gemerden, zwaar ge hinderd, alleen doorging, maar op Ottevanger stuitte. Cees Ruis vuurde uit de rebound de bal als een kogel op het doel af. Ook ditmaal werd het leer van de lijn gehaald, waarmee de gasten goed wegkwamen. De laatste mogelijkheden waren voor Ben Heemskerk (dinsdag in Ede uitkomend in Jong Oranje tegen het Duitse deel Saarland). HEERJANSDAM Rijnsburgse Boys is ook na de absolute topper met Heerjansdam nog altijd in de race om het kam pioenschap van de tweede, en promotie naar de eerste klas se. Bij het als tweede geklas seerde Heerjansdam bereikten de Rijnsburgers in de laatste minuut een 2—2 deling. Een gelijk spel, dat de formatie van trainer Wijnands voorlopig aan kop heeft gehouden van 2B (al staat Nieuw Lekkerland er rela tief iets beter voor), bereikt in een pittig treffen, waarin overi gens wel opnieuw duidelijk werd wat nu exact de zwakke punten zijn van de Rijnsbur gers. Want, eigenlijk had Rijnsburgse Boys toch twee winstpunten aan dit duel moeten overhouden. Na de voortreffelijke start, en de vroege openingsgoal van Henk van der Zwan, liet Rijnsburgse Boys zich echter door een agressiever Heerjansdam terug dringen. Het beproefde counter spelletje werd daarbij steeds minder nauwkeurig uitgevoerd en de schaarse kansen die nog konden worden genoteerd, niet benut. Een gebrek aan slagvaar digheid dat Rijnsburgse Boys nu al een seizoen achtervolgt. Spit sen Vreugdenhil, Haasnoot en Van der Zwan blijken telkens weer in „gewonnen" positie erg veel te kunnen, maar ook wordt in die situaties te vaak gezocht naar fraaie goals. Blijven die treffers uit, dan wordt de druk op het eigen doel vaak te groot en kan een tegenstander toch weer langszij komen. Heerjans dam deed zaterdag zelfs meer. Kwam niet alleen weer op gelij ke hoogte, maar passeerde de Rijnsburgers in de tiende mi nuut na rust ook maar even. Daarbij het tweede zwakke punt van de kampioenskandidaat nummer één uitbuitend: doel man Cees Star. Star, ongetwij feld een doelverdediger met ta lent, maar ook een doelman die op dit moment nog regelmatig bezwijkt onder de grote druk. Zo ook in Heerjansdam. De twee fouten van Star noopten Rijnsburgse Boys tot een lang durig slotoffensief dat uiteinde lijk, twee minuten voor tijd, in de gelijkmaker van Piet Haas noot resulteerde En het begon toch zo goed. daar in Heerjansdam. Met Nico Zwaan in een opvallend offen sieve rol werd de thuisclub di rect voor het eigen doel ge drongen. En in de tiende mi nuut op achterstand gezet. Na een hoekschop van Gert Ouwer- sloot koos Henk van der Zwan voor de droge knal: 0—1. Een prettige opsteker Voor een ploeg die graag countert, zo leek het TWEEDE KLASSE in eerste instantie. Het pakte anders uit. Te weinig werd de snelheid van Ruud van der Voort benut, te weinig werd voor de directe oplossing geko zen. Eén mogelijkheid kende Rijnsburgse Boys nog om de voorsprong uit te bouwen. De nu wel aangespeelde Van der Voort bereikte Van der Zwan. De lange spits wilde het karwei koppend afmaken, maar legde te weinig kracht in zijn poging. Heerjansdam, dat eerder al Vis ser tegen de staander had zien lobben, sloeg direct in de twee de rondgang wel toe. De inzet van ver van Visser werd door Star niet accuraat verwerkt. Sjaak van der Berg was er voor de rebound en middenvelder Van Zijderveld voor het laatste tikje. Even daarna weer kortslui ting in de Rijnsburgse defensie. Onoordeelkundig uitlopen van Star bracht Leo van Delft in problemen. Van Delfts oplossing (vasthouden van invaller Van Driel) leverde terecht een straf schop op en Van Zijderveld vol trok in die 55ste minuut het vonnis: 21. Rijnsburgse Boys, met Perfors en Merbis nu in de ploeg voor Groenendijk en Vreugden pakte de zaken weer energie aan en ging, met het nod krachtwerk voorin op zoek n de noodzakelijke gelijkmafc Die nauwelijks meer venvacf 'c tweede goal viel vlak voor tijr Doorzetten van aanvoerder Aril i Ouwersloot bracht Piet Ha 1 noot in stelling. Met de linl voet draaide de Katwijker leer achter doelman Meyer. kostbare gelijkmaker in een p er tij, waarin beide teams hadfpe aangetoond niet voor niets hoog op die tweedeklasse-ra Ni' lijst te staan. u (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys handhaafde zich via een 2-2 gelijkspel bij concurrent Heerjansdam aan de kop van de twee de klasse. In de staart- groep verslechterde de positie van Lisser Boys, dat zelf met 2-1 bij Jo- dan Boys verloor en mededegradatiekandidaat SV'35 een punt tegen Katwijk zag behalen (0- 0). Ter Leede ging met 2-0 ten onder tegen Be Fair. De derdeklassers ARC, Koudekerk en SIZO deelden de punten met respectievelijk DUNO, Capeile en Zuidland. Randstad Sport klopte koploper DSVP met 2-0. SVOW remiseerde bij SEV (1-1). Hazerswoudse Boys veroverde even eens één punt bij KMD, 2-2. De Sleutels leed een 1-0 nederlaag bij SVEGB. Katwijk probeerde op het slech te veld van SV '35 tot opbou wend voetbal te komen. De tac tiek van de thuisclub maakte dit echter erg moeilijk. SV'35 bleef veelvuldig achterin hangen, liet de Katwijkers komen speelde re gelmatig de bal terug op de doelman om vervolgens enthou siast achter zijn door de wind gedragen uittrap aan te hollen. Dit le/erde geen grote kansen, maar wel veel hoekschoppen op, waar goalie Kees Koelewijn wel raad mee wist. Met de wind in de rug drong Katwijk de Sportvereniging in de tweede helft terug. Het geluk dat één van de doelpogingen succesvol was, ontbrak echter. Zo bleven een kopstoot van Jan Broers en Lisser Boys miste de vorige week vrijdag in het huwelijk ge treden Jaap Lingbeek en de zie ke Ed Langereis node. Achterin ontbraK het aan organisatie, ter wijl aanvullend nauwelijks een vuist gemaakt kon worden. Amateur-international Bert Graaf land deed de Lisser ploeg de das om. Eerst kopte Graafland uit een hoekschop raak, vervol gens rondde hij een combinatie met zijn broer Cor doeltreffend af. In de laatste minuut voor rust bracht Piet Boot de achter stand tot één doelpunt terug, door van elf meter raak te schieten. Na rust drongen de Boys wel aan, maar het zelfver trouwen om de beslissing af te dwingen bleek niet aanwezig. Ter Leede zakte in het duel te gen Be Fair tot een dieptepunt. Er was totaal geen verband tus sen de linies. Bij voortduring werd de bal aan tegenstanders gegeven. Dit leidde na een half uur spelen tot de eerste tegen treffer, nadat Jan van Harskamp de bal had proberen terug te spelen. Na rust werd het nog 2- 0 voor Be Fair, zonder dat Ter Leede er echte kansen tegen over had gesteld. DUNO en ARC hadden geduren de één uur rommelig voetbal ten toon gespreid, waarin niet werd gescoord. Toen nam DUNO de leiding. De Alpenaren maakten echter direct van aftrap via Bert Stenvers terug. Hennie van der Louw zorgde voor een 2-1 voorsprong. Een fel DUNO kwam toch nog terug en nam zelfs met 3-2 de leiding. Jan Leunk redde vlak voor tijd een punt voor ARC: 3-3. Een sterker Capeile zette Kou dekerk enigszins gelukkig op een 1-0 achterstand. Kees Dee moed had bij twee kansen het geluk niet aan zijn zijde. Fred Wagenaar bracht beide ploegen weer op gelijke hoogte. Uit een strafschop kwam Capeile op 1-2, maar Jan van Heusden hield voor Koudekerk de halve winst vast. Balverlies van Hans Boll leidde tot een 1-0 achterstand voor SIZO in de wedstrijd tegen Zuidvogels. De thuisploeg kreeg goede kansen om de score op te voeren, maar liet deze liggen. Een herboren Hillegomse ploeg zette de Zuidvogels na rust on der zware druk. Dit had pas en kele minuten voor tijd resultaat. Jos de Gier maakte gelijk uit een voorzet van invaller Leo de Lijster. Op het moment, dat een iets sterker De Sleutels dacht een 0-0 gelijkspel bij SVGEB be haald te hebben, in die laatste minuut scoorde de ontvangende ploeg het enige doelpunt van de wedstrijd. En werd de Leidse ploeg opnieuw geconfronteerd met de gevolgen van de onpro- ductiviteit van de aanvalslinie, die in zestien duels slechts elf maal raak schoot. De donderspeech van trainer Jan van Bemmelen had Rand stad Sport goed gedaan. Koplo per DSVP werd met een 2-0 overwinning de voet dwars ge zet. Middenvelder Wouter Zanen tikte in, nadat de ver opgeko men laatste man Wim van Luijck de bal had voorgegeven. Na rust kwam DSVP opzetten, maar Randstad verdedigde goed en bleef via uitvallen gevaarlijk. In blessuretijd tekende de door gebroken Koos Zoetemelk voor 2-0. SVOW reikte in het vier-punten- duel bij SEV niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Beide ploe gen werkten hard in een on danks de grote belangen prettig verlopen partij. Menno Gillian schoot vanuit de tweede lijn SVOW naar 1-0, maar tien minu ten later was de stand al weer gelijk. Arbiter Kraayeveld was de beste man van het veld. Sjaak van Dorp zette een gemo tiveerd en geïnspireerd gestart Christof Boland (rechts) scoorde Oegstgeest's enige doelpunt. Hier tracht hij middels een voorzet een LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Leiden zater dag drie gelijke spelen: TAW SVLV 2—2; Oegstgeest—Leiden 1—1; Abbenes—GWS 1—1. Winst was er voor Woubrugge dat met 41 won van Kagia en voor KRV dat uit Bemardus met 1—3 klopte. Mocht Oegstgeest de vrees hebben gekoesterd dat Leiden er alles aan zou doen om haar laatste kans op een kampioen schap niet te verspelen, dan is die vrees ongegrond geweest. Want Leiden begon en eindigde de wedstrijd met een defensieve taktiek. Een taktiek welke welis waar een punt opleverde tegen koploper Oegstgeest, maar die de Leidse formatie geen stap dichter bij het doel bracht dat zij bij aanvang van de competi tie ongetwijfeld voor ogen had. Oegstgeest mocht nu naar har telust aanvallen en scoorde via. Christof Boland. Maarten Onvlee doelpuntte tegen met een zeer harde knal, gelost ter hoogte van de middenstip. Uitslag 1—1 TAW kwam tegen SVLV aan vankelijk door Kees van Veen op een 1—0 voorsprong, maar diende toch toe te zien hoe Jos Meier en Jan Witteman de Voor schotenaren aan een voorsprong hielpen. Tenslotte maakte Anton Servaas een eind aan de stand welke de veldverhouding niet zeer juist weergaf. Hij deed de matige wedstrijd eindigen in een neutrale 2—2 stand. Woubrugge hielp zichzelf iets uit en Kagia dieper in de zor gen na een 4—1 overwinning op de Lisserbroekse ploeg. Al vrij spoedig scoorde Hans van Duyn 10. Twee strafschoppen verlengden de stand naar 2—1. Hans van Dijk voor Woubrugge en Henk Wolvers voor Kagia. Kagia zag de situatie versombe ren en drukte pressie uit op het Woubrugse doel. Een snelle countersolo van Joop Schuilen- burg betekende echter de gena deklap (3—1) en tenslotte maak te een schot in eigen doel van Ruud Onos de horizon voor Ka gia nog duisterder. (41 Abbenes is geen ploeg dat in de eerste klasse grote potten kan breken, maar dat toch bij tijd en wijle zijn puntjes bij el kaar scharrelt. Zo ook tegen GWS. Noodgedwongen moest Abbenes verdedigen, deed dat bekwaam en mocht zich geluk kig prijzen toen Ton Hobo een verdedigingsfoutje niet onge straft liet passeren (1—0). De lange voorstopper Van Beek van GWS trok de zaken weer enigs zins recht. Hij bepaalde de eind stand op 1—1. Een stand welke de veldverhouding niet geheel correct weergaf, maar die Abbe nes wel tevreden stemde. GWS uiteraard niet. Bernardus is degradatiekandi daat nummer één. Het was aan KRV slechts om dit gegeven te onderstrepen. Het viel de Katwij kers nog niet eens mee, want Bernardus kwam nog eenmaal terug na een achterstand. Toch won KRV. Uiteraard bijna door Frans Houwer (2x) en Kees Haasnoot. Eindstand 1—3. In de tweede klasse van de af deling Leiden zaterdag één ge lijkspel. Stompwijkse Boys be dwong Meerburg (1—1). Alphia en Unitas wonnen beide met 10 van respectievelijk WSB en LSW'70. MVKV haaide fors uit tegen HVZ (6—0) en SJZ blijft het goed doen: 0—2 bi] Klckers'69. Alphia en WSB waren praktisch even sterk. Een gelijkspel leek dan ook een mogelijke uitslag, ware het niet dat Wim Vriese- koop van Alphia daar geheel anders over dacht. Hij scoora 1—0. MVKV liep over HVZ heen. 0 60 eindstand toont aan dat voor de Valkenburgers g* problemen waren voor wat b treft het behalen van een ove winning. Rolf de Jong (2x), Ei Onderwater (2x), Fred Wauji en Rob Onderwater droeg verantwoording. Stompwijkse Boys en MeerW kwamen beiden enigszins to tuinlijk aan hun doelpunt. Ecl ter voor beide teams was dat maar één, zodat niemand ed ontevreden was met het 1* gelijkspel. Klckers'69 deed het kampioe spretendent SJZ niet cadeau, i ruststand was nog 0—0, i» na de thee moest Kickers toch capituleren voor twee zetten van Guus de Koning Kees Duivenbode. LSW'70 was niet boos, ma wel teleurgesteld na de 0—1n derlaag tegen Unitas. Paul W naker had zijn Unitas-mann geïnstrueerd om LSW'70 het zo geliefde „plofvoetbal' laten spelen. Dit gelukte dantó een ongelukkig doelpunt in gen doel van L. Lampekatofl Einduitslag 0—1.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18