UVS bereikt dieptepunt Lugdunum blijft volgen isse: riant LDWS buigt voor overmacht fYSB slaat in slotfase toe tegen Spoorwijk Rodenburg vecht or aansluiting LFCop weg terug LEIDSE COURANT KNVB Zondag: Paul van Nobe- len (Teylingen) en Albert van der Brug (WSB) beiden 11; Al bert Bollen (Rijpwetering) en Ron Ammerlaan (SVLV) beiden t 9. KNVB Zaterdag: Jan Leunk (ARC) 16; Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys) 11; Aad van- der Poel (SC Lisse) 10; Aad Keijzer (Randstad Sport) 8. Afdeling Zondag: Rini van Veen (Leidse Boys) 15; Wim Bos (SJZ) 14; Koos Romeijn (SJZ) 13; Jaap van den Eijkel (KRV) en Theo Klink (SJZ) beiden 10. Afdeling Zaterdag: Guus de Ko ning (SJZ) 16; Rob Spaargaren (Kickers'69) 15; Kees de Ridder (WSB) 13. Regionale Jeugd: Marcel .van der Blom (UVS) 12; Jaap "van Duyn (Katwijk) 8. terdag «URG Het voor be ning \tyan een plaats in de eer- asse vechtende Rooden- Amei heeft opnieuw een punt n bediet bescheiden totaal toe- etballegd. De Noordbewoners van ten In een matige partij verkoi een 1—1 gelijkspel te- mlddenmoter Wilhelmus. Corbijnburg staat nog steeds leybal tweede plaats van onde- inale \)n heeft een punt achter- et 3—1 op Olympia. Zondag oke vi het uur van de waarheid elspel voor de Leidenaars. In In di| wordt dan de wedstrijd hotse Olympia gespeeld, een lat Roodenburg moet win- Fran^m de begeerde aanslui- jekwal net het brede veld mld- van hjoters realiteit te doen se ho n. 'Pioen de hele voorgaande com- Kle was de basis voor het ag wo succesje de grote inzet. loeg van Ger Linkerhof redstria wederom een bewone- We aardige werklust en werd )0r beloond met dat gelijk er kw Tegenstander Wilhelmus Van een groot gebrek t brii originaliteit. De Voorbur- yan waarschijnlijk voorstander [ngels voetbal, zetten vrij- ld 9®iike aanval op via de vleu- van 1 om vanaf de zijkanten de f oncioog voor het doel van am hienburgkeeper Sjaak Nie- iwonn te deponeren. En in dat chopgebied werd dan blin- amesl s vertrouwen gesteld in de 's v iteiten van spits Ton Bo- toerr jje met gevaarlijke kopbal- sekeninheil moest stichten in de tïjenburg kiest nieuwe secretaris Leidse defensie. Boting was in derdaad sterk met het hoofd maar aangezien Aat de Groot, aanvoerder van Roodenburg, bij zonder attent speelde werd Bo ting redelijk aan banden gelegd. De angel was dus uit de Voor- burgse voorhoede gehaald. Maar ook Roodenburg impo neerde in offensief opzicht be slist niet. De aanvalslinie, meest al bemand door twee spelers. Ed Strijk en Rob Tegelaar was numeriek in de minderheid en stichtte weinig gevaar. Strijk im poneerde niet. Rob Tegelaar, voor het eerst in de basis, maakte een alleszins redelijk de buut. Bij een achterstand van 1—0, Chris Linders scoorde, werd Tegelaar schitterend gelan ceerd door Richard Klein. Tege laar manouvreerde zich in een moeilijke positie maar maakte ondanks de aanwezigheid van bewaker Ton Koene en doelman Carry van Rheenen met een zeer fraai schot de gelijkmaken de treffer. Een doelpunt dat viel vlak voor de rust, een psycholo gisch belangrijk moment. Was de wedstrijd voor rust het aan zien 'wel waard, in de tweede helft daarentegen presteerden beide ploegen niet veel meer. Alleen Voorburger Martin van Donck kreeg een fraaie kans maar hij kopte de bal naast een leeg doel. KEES VAN HERPEN ^BURG Mevrouw Jan- heeft haar functie als se- redstR3 van de vereniging Roo- neergelegd. De heer •orscl8' 's gekozen als haar tor- Mevrouw Jansen zal op een ander gebied actief blijven in de voetbalvereniging Rooden burg. Dit werd bekend gemaakt op de algemene ledenvergade ring van 20 april. (Van onze sportredactie) LEIDEN Niemand heeft nog ooit met zekerheid kunnen vaststellen waardoor het ont staat. Kleine voortekenen kon digen het soms aan: een onno dig gelijkspel, een matige par tij. De vrees ervoor neemt toe en er wordt gehoopt dat het gevaar nog wordt afgewend. Wanneer dit niet gebeurt komt toch het moment waarop er geen ontkomen meer aan Is. De sombere gezichten van de spelers spreken boekdelen. Het is er. Onherroepelijk. En de enige gedachte die de spelers nog beheerst is om het zo snel mogelijk weer kwijt te raken. De naam van dit verschijnsel is „vormcrisis" en na het 0-1 ver lies van UVS tegen een niet imponerend Neptunus is het zo klaar als een klontje. UVS zit er midden In. En diep ook. UVS is op zoek naar zichzelf, naar de frisse, jonge ploeg van vóór de winterstop. Het mag eigenlijk nog een klein HOOFDKLASSE wondertje heten dat het verfies tegen Neptunus nog zo mini maal (0-1) is gebleven. Niemand had vreemd op hoeven te kijken als de Rotterdamse ploeg een handvol doelpunten had ge maakt tegen UVS nul. Echter Neptunus was bijzonder royaal in het missen van de meest simpele scoringsmogelijkheden en verdoezelde hiermee de ernst van de situatie. Want nu zou het kunnen lijken of UVS zo niet dichtbij dan toch in de buurt van een gelijkspelletje had verkeerd. Niets is echter minder waar. De Leidenaars zijn volsla gen kansloos geweest. Keer op keer liepen de Rotterdammers met de bal richting Wijnand Sloos. Lusteloos nagestaard door tien UVS-spelers, die ver dedigend een struisvogelpolitiek hanteerden, welke inhield dat als ze deden alsof ze niets De UVS-spelers Bert Kort (6), Fred Sieval (midden) en Henk Zandbergen (2) kijken uiterst zorgelijk als Peter Roelofs een kopbal verzendt merkten van het gevaar, er ook Kate een bal te verwerken welke geen gevaar was. Inderdaad verf de eerste de beste recreatiekee- dween de bal elke keer tegen per niet had gestopt. Droefheid of naast het houtwerk, zodat alom dus. Maar door al die ge- het toch nog geruime tijd 0-0 miste kansen van Neptunus was bleef. Aanvallend vertoonde UVS echter ook de verschijnselen van de vormcrisis. Niet eenmaal kreeg de als Sepp Maier uitge doste Neptunusdoelman ten het niet eens schlemielig te noemen dat de Neptunusgoal toch nog vrij onverwacht tot stand kwam. Middenvelder Hen- nie Rijsdijk schoot in de 2e helft vanaf zo'n 30 meter en Wijnand Sloos zweefde naar de goede hoek. De afeet bij z'n sprong was kennelijk toch niet krachtig genoeg, want beroerd door zijn vingertoppen verdween de bal in het doel (0-1). Het maakte UVS niet wakker. Pas tegen het einde van de wed strijd leefde UVS iets op, alsof het toen ging beseffen dat het fout ging. Echt serieus hoefde Neptunus deze spartelingen ech ter niet te nemen, daarvoor was de wanhoop die er achter school te groot. Misschien al leen dat het voor de UVS-ers enige moed schepte voor een volgende wedstrijd. GIJS ZANDBERGEN Van onze sportredactie LEIDEN In de tweede klasse A blijft - Lugdunum verbeten jacht maken op koploper West- landia. Door de fraaie 1—(X overwinning op Oranjeplein en het gelijke spel van Blauw Zwart tegen Delft hebben de Leidenaren zich nu stevig op de derde plaats genesteld. Ook LFC blijft het uitstekend doen. In een laatste poging om de gradatie te ontlopen klopte LFC het eveneens zwak staande Naaldwijk met 2—0. Een verzwakt Lugdunum, de Cler, Schilthuyzen en Wetselaar. stonden op de blessurelijst, heeft het zichzelf moeilijker ge maakt dan noodzakelijk was. De Leidenaren kwamen In totaal vier keer vrij voor Oranjeplein- doelman Leo Vis maar geen en kele keer liet deze zich ver schalken. Uit een veel moeilijker situatie wist flinus van Es zeven minuten voor rust echter wel te scoren. Op aangeven van Frans Sjardijn passeerde hij doelman Vis en nog een Haagse verdedi ger en zette hij aldus Ludgu- num verdiend op voorsprong. De tweede helft werd de ploeg van trainer de Groot wel in de defensie gedrukt maar de ach terste lijn van de groen-witten behield voor de derde achter eenvolgende wedstrijd de nul vast. Met een beetje meer zorg vuldigheid hadden van Es, Sjar dijn en Bekooy Oranjeplein al op een onoverbrugbare achter stand kunnen zetten maar zoals reeds vermeld hield doelman Vis de Hagenaars tot de laatste mi nuut in de race. Blauw Zwart heeft een kostbaar puntje weten over te houden aan de confrontatie met Delft. Vijftien minuten voor tijd van deze uiterst matige partij, alleen de eerste tien minuten waren het aankijken waard, leken de Delftenaren het gevecht in hun- voordeel te beslissen toen de gevaarlijke centrumspits Gijs Ga demans een voorzet van Karei van Zuylen doeltreffend afrond de. De équipe van Roel Timmer had tot op dat moment zeker niet geïmponeerd en onder lei ding van de uitblinkende laatste man Gerard Knoester had de Delftse defensie de voorwaart- sen van Blauw Zwart uitstekend onder controle gehouden. Men had dan ook de hulp van Delf tenaar Rob Nooteboom nodig om aan de gelijkmaker te ko men. Met nog maar tien minu ten te gaan toucheerde Rob Gil- lisen de bal uit een voorzet van Frank Karremans en via de borst van Nooteboom verdween de bal in het doel achter de Delftse goalie. De resterende tien minuten kon Blauw Zwart haar hoge postitie niet waarma ken en men besefte na afloop dan ook terdege dat men door het oog van de naald gekropen was. Na door een diep dal gegaan te zijn. lijkt het erop dat LFC weer op de goede weg is. Ook het spelpeil van de Leidenaren blijkt de laatste weken aanzienlijk ver beterd te zijn en volkomen ver diend werd deze keer Naaldwijk in eigen huis naar een 0—2 ne derlaag gespeeld. Een nederlaag die voor de pauze al een feit had kunnen zijn maar het te korte spel van de geel-zwarten stond meer dan het éne doel punt dat Gerrie Nagtegeller na een half uur maakte in de weg. Ook de tweede vijfenveertig mi nuten waren voor de Leidenaren alhoewel de uitvallen van Naald wijk onder leiding van Dekker en jeugdinternational de Gier gevaarlijk bleven. LFC had in Sam Holswilder echter een uit stekende sluitpost. Halverwege de tweede helft werd dè strijd definitief beslist door Cok van Weerlee. Op aangeven van Zuma liet van Weerleè de Naaldwijk-doelman kansloos en gaf aldus gestalte aan de op merkelijke opleving van LFC. o (12- Lisse de strijd om het kam- nschap in de derde klasse i.(iisteren in haar voordeel be- ive™ heeft. De Lisser ploeg won y topduel tegen aartsrivaal o.3.zilngen met 1-0 via een doel- snde actie van middenvelder Dobbe en heeft nu met vier wedstrijden te gaan en punten voorsprong een uitzicht op de titel. De .28.1 frontatie tussen de beide voi« enstreekploegen verdiende 465 aald niet het predikaat „top- rusI", maar toch kon het tech- h sterkere Lisse met recht Spraak maken op de over- i,50 ning, vooral dankzij een be- lespeelde tweede helft. 3 iet eerste* speelpart gebeurde 36i) weinig en werd de strijd ge merkt door veel middenveld waarbij vele malen balver lies werd geleden. Teylingen was in die fase wel de meest, aanvallende ploeg, maar de Sas- senheimse equipe van oefen- meester Frans van der Klugt slaagde er toch niet in echt uit gespeelde kansen te creëren. Al leen de oprukkende voorstopper Henny Zoet zorgde voor enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Lisse-keeper Hans Kor- tekaas, maar deze betrouwbare sluitpost liet zich niet passeren en greep ook adequaat in bij enkele indraaiende hoekschop pen van Piet Hoogervorst. De mooiste kans in deze eerste rondgang was evenwel wegge legd voor de thuisclub in de persoon van rechterspits Wim Wim van Beek (rechts) mist een fraaie mogelijkheid. Alleen voor Teylingendoelman Leo Dols schuift van Beek de bal voorlangs..; van Beek. Deze kon een misser- tje van Henny Zoet vrij aanleg gen voor doelman Leo Dols maar mikte het speeltuig langs de verkeerde kant van de paal. Na de hervatting trok SC Lisse het initiatief naar zich toe op basis van het windvoordeef en de betere techniek. Na negen minuten slaagde de brigade van trainer Van der Vlist er in het veldoverwicht in een treffer uit te drukken. Laurens van der Voort mocht op rechts een hoekschop nemen en hij vond het hoofd van de inkomende 'Alex Dobbe die schitterend raak kopte: 1-0. Na dit doelpunt bleef de koploper aandringen en kreeg kansen via de ingevallen Theo Godyla (voor Dorus van der Voort) en vleugelverdediger Verschueren, die evenwel geen doel troffen. Teylingen kon aan vallend geen vuist maken, door dat aanvoerder Jos Faas (Lisse) de Sassenheimse topscorer Paul van Nobelen volledig in zijn greep had. Alleen in de slotfase waren de gasten tweemaal dicht bij een goal. Eerst kopte Henny Zoet de bal uit een hoekschop van Co van der Krogt via de lat over en vervolgens moest Ver schueren op de lijn reddino Door deze ontwikkelingen bleef de 1-0 intact en haalde SC Lis se met de winst het laatste fluitsignaal van arbiter Melser, waardoor de ploeg nu de voor naamste kandidaat voor het kampioenschap is geworden. DICK VAN DER BIJL LEIDEN Het duel tussen LDWS en het Naaldwijkse Westlandia was voor beide ploegen van groot belang. Westlandia draait nog volop mee in de strijd om het kampioenschap, terwijl LDWS aan degradatie tracht te ontsnappen. Het krachtsverschil in deze con* frontatie was duidelijk te groot en LDWS heeft nimmer hoop op een overwinning mogen koesteren. Koploper Westlandia toonde zich op alle fronten de sterkste en keerde derhalve met de winst naar huis terug. De formatie van oefenmeester Leo de Jong bleef met lege handen achter, maar het pleit voor de ploeg dat hei moedig bleef aanvallen, ondanks de Naaldwijkse overmacht Beide ploegen gingen fel van start, hetgeen direkt in een aantal kansen aan beide zijden resulteerde. In de vijfde minuut was het Frans Vollebregt die voor Westlandia de score opende. Hoog op springend versloeg hij LDWS-doelman Wim Visser met een fraaie kopbal: 1-0. LDWS koos na deze tegentreffer nadrukkelijk voor de aanval, maar kon toch niet echt gevaarlijk worden. De Westlandia- verdediging had de Leidse aanval volledig onder controle en scho ten van Cees de Roode en Bart van der Weyden gingen hoog over, terwijl doelman Aad van Marrewijk corrigeerde waar dat nodig was. Achterin had LDWS de grootste moeite met de beweeglijke spitsen Cees Bentvelzen en Erik Veenman. In de 35e minuut scoorden de gasten opnieuw na een fout van libero Wally Gallert. Zijn te zachte terugspeelbal werd onderschept door Frans Vollebregt die beheerst scoorde: 0-2. Vlak voor het rustsignaal kréég Cees de Roode een mogelijkheid de achterstand te verkleinen, nadat hij handig de bui- tenspelval had ontweken; alleen voor doelman Van Marrewijk schoot hij echter naast. Kort na de hervatting besliste Vollebregt met zijn derde treffer de wedstrijd (0-3). LDWS zette nog wel aan voor een offensief, waarbij Wally Gallert in de spits werd geposteerd, maar de lange Westlan- dialibero George van Holsteyn wist wel raad met de vele hoge voorzetten. Een doelpunt van Cees de Roode (1-3) gaf de score een wat draaglijker aanzien, maar toen Ted Scholtes na een snelle counter voor 1-4 zorgde hield iedereen het verder voor gezien, Paul Wetselaar zorgde met een fraai schot nog voor 2-4, maar een minuut later scoorde opnieuw Scholtes die daarmee voor een 2-5 eindstand zorgde en zijn ploeg een stap dichter bij de titel bracht, terwijl de Vlietbewoners nog immer in de problemen verkeren. PAUL VAN DER BIJL OEN in de schaduw van het absolute toptref- tussen SC Lisse en Teylingen werden in de jefy de klasse A nog enkele duels afgewerkt die van «ng waren. WSB zette In de laatste twee mlnu- van de wedstrijd tegen Spoorwijk een 0—1 ach- !,7:" lla"5 om In een 2—1 zege. Van Nispen moest onderspit delven in de uitbeurt tegen Rijswijk een eindstand die al na twintig minuten op scorebord stond. Docos toonde zich uiterst te- ten over het behaalde winstpunt bij Hillegom r»* In aan matige wedstrijd misten belde forma- 1 Is veel kansen om aanspraak te kunnen maken •en overwinning. WSB kreeg in de vierde minuut van het duel tegen Spoorwijk al een fraaie mogelijkheid om een voor sprong te nemen. Albert van der Burg onderschepte een foutieve terugspeelbal, maar schoot via de paal naast. Na 24 minuten nam evenwel de Haagse ploeg de leiding toen VVSB-doelman Johan van der Berg blunderde bij een hoekschop: 0—1. Op slag van rust kreeg de Noordwijkerhoutse ploeg twee kansen op de gelijkmaker via Joop Oostdam, die evenwel niet tot scoren kwam. Na de hervatting toonde WSB zich conditioneel sterker en de brigade van oefenmeester Günther Eiffler kreeg dan ook kansen via Peter van der Klugt, Ruud Oostdam en Henk van Maris, die er allen echter niet in slaagden de gelijkmaker te fabri ceren. Dat lukte pas in de 43 minuut toen Leo Ver beek op de onderkant van de lat knalde en Albert van der Burg in de rebound toesloeg: 1—1. In de laatste minuut kon WSB zelfs de volle winst grijpen toen Albert van der Burg een strafschop benutte (2— 1). Deze was toegekend door arbiter Ploeg nadat de Spoorwijk-doelman Peter van der Klugt de bal in het gezicht had geduwd. Aldus zegevierde WSB in een wedstrijd waarin Leo van der Weide de absolute uit blinker was. Van Nispen nam bij Rijswijk al na vijf minuten een voorsprong toen Henk Witteman een pass verstuurde die door Martien van Eeden tot doelpunt werd gepro moveerd: 0—1. Na een kwartier profiteerde Ron den Boer van een verdedigingsfout bij Van Nispen en met een effectvol schot passeerde hij de uitgelopen doel man Timo de Groot (11). Vijf minuten later nam de thuisclub een voorsprong toen opnieuw Ron den Boer toesloeg: 2—1. In het tweede speelpart kreeg Rijswijk nog enkele kansen via Ben Reigersbergen en Wim Boere, maar zij slaagden er niet in de score uit te bouwen. De Zilker équipe kreeg in de slotfase een goede kans op de gelijkmaker via Martien van Ee den, maar zijn kopbal werd met moeite gepareerd door Rijswijk-voorzitter/keeper/aanvoerder Gerard We ber. Docos kwam bij het lastig te bestrijden Hillegom goed uit de startblokken en zag al spoedig Sjaak Rietbergen alleen op Hillegom-doelman Alfons van der Velden afgaan, die evenwel bekwaam redding- bracht. De strijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af en Docos kreeg in de eerste helft nog een kans via Herman Barneveld. terwijl Hillegom via Meindert de Jong dicht bij een treffer was. In het tweede speelpart werd de thuisploeg alleen nog ge vaarlijker via een handvol hoekschoppen en Docos vermorste nog enkele aantrekkelijke mogelijkheden, waardoor de strijd doelpuntloos eindigde: 0—0.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17