rensrechter steekt Ajax de helpende hand toe Den Bosch zet kroon op steik seizoen Roda kan dalende lijn niet doorbreken Boot bedankt publiek. Ajax wil Boeve enoord indt k op jge- sseerde PSVen Volendam inde problemen PARKER STRIJDEND TEN ONDER: 78-80 ERDAM Ajax had aan het van dit seizoen nog twee internationals over, Ruud en Piet Schrijvers. Het elftal aterdagavond tegen NEC met en moeite zijn toppositie in redivisie behield, miste niet dat tweetal maar ook de lijke vervangers van Krol: •lege (wegens een schorsing) tombom (wegens een blessu- een kwetsbaar centrum, geflankeerd gelegenheids-rechtsachter Erkens, stond een zeventienjarige debutant, doelman Storm uit de juniorenselectie. Dat elftal, met later nog twee invallers als Pen en Lamain, is te pakken dacht NEC. De Nijmegenaars hebben een helft het gelijk aan hun kant gehad. Ajax liep toen langs de afgrond te gen een fel, snel en fanatiek spelend NEC. r^Ja de rust echter werkte Ajax met dezelfde prikkels als NEG en twaalf minuten voor tijd leverde dat de ovenwinning op. Lerby scoorde op typisch professionele wij ze na een foutje van grensrechter B.iemans. Hij liet Ajax ingooien, terwijl NEC recht op de bal had. NEC protesteerde en terwijl de concentratie weg was, sloeg de Deen toe. Weer een fortuinlijk Ajax. Arnhem Ajax is rond met de 22-jarige middenvelder Peter Boeve van Vitesse. Boeve te kende een driejarig contract, dat overigens nog door de be sturen van beide clubs officieel moet worden bekrachtigd. Vitesse verlangt voor Boeve een transfersom van om en nabij een half miljoen gulden, maar Ajax vindt dit bedrag aan de hoge kant. Na een kwartier al bleken Ajax moeilijkhe den. Strik en Hiddink werkten Amesen té gen het gras en scheidsrechter Manuel leg de de bal op de stip. Clarke plaatste zich achter de bal. Maar Schellekens stopte de strafschop. Maar de bal sprong tegen de - paal en Clarke kreeg nog een kans die hij niet liet liggen: 1—0. Rechtvaardig NEC vergrootte de druk op de onervaren Amsterdamse achterhoede en dat leverde In de laatste tien minuten twee, zonder meer rechtvaardige treffers op. De eerste, van Janssen, ontstond na een foutje van Storm. De tweede was het gevolg van goed werk van Ronald Hendriks en een moment van passiviteit van Everse. De schuiver van Hendriks was onhoudbaar: 1—2. Ajax kwam terug na de rust. Arnesen en Lerby hadden nog voldoende krachten in reserve om het spel tot zich te trekken. En bij een ongevaarlijke situatie liet Schelle- kens de bal uit zijn handen glippen. Lerby stond in de buurt en werkte de achterstand weg. Ajax ontdekte dat werken loont en ging er mee ,door. Niet altijd met overleg trouwens en dat betekende dat NEC bij uitvallen mo gelijkheden kreeg, die evenwel niet werden benut. Lerby profiteerde van het foutje van grensrechter Biemans, dat overigens geen ernstige gevolgen zou hebben gehad als NEC in die periode net zo had gevoetbald als in de eerste drie kwartier: snel. gedurfd en vooral mentaal sterk genoeg om een te- Scoreverloop: 17. Clarke 10; 37. Janssen 11, 44. Ronald Hendriks 12; 51. en 78. Lerby 22 en 32. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 7500. Gele kaart voor Ophof (NEC) wegens on deruit halen van Ung. A|ax: Storm: Erkens; Wijnberg; Schoenaker; Ever- se; Tahamata (Pen); Arnesen; Lerby; Ling; Clarke; Kaiser (Lamain). NEC: Schellekens; Sije Visser; Dries Visser; Hid dink; Ophof; Marijnissen; Strik; Jos Hendriks; Janssen; Hoogendoom (Heisper); Ronald Hendrik». Venlo FC VW, dat nog steeds niet aan een nauwelijks te ontkomen de gradatie wil geloven, heeft tegen Roda JC een enorme inzet verdiend beloond gezien met twee punten. De Venlo- naars spelen al weken volgens een al- les-of-niets-concept en dat heeft hen in twee opeenvolgende thuiswedstrij den vier punten opgeleverd: Verschillende WV-ers~ zoals Kurcinac, Van der Weide en Pala spelen, nu de spanning verdwenen is, veel gemakkelijker en aanzienlijk beter dan weken geleden. Roda daarentegen kan de dalen de- lijn niet doorbreken en de door blessures (Vermeulen, en na tien minuten ook Koster) en een schorsing van Nanninga uitgedunde formatie De enige kans voor Roda. Theo de Jong heeft uitgehaald maar de bal gaat langs doelman Vieten tegen de paal en daarna naast. kon tegen VW geen enkel ogenblik overtuigen. Roda kreeg, ondanks een veldoverwicht, maar één goede kans en dat was in de 57e minuut toen De Jong plotseling op rechts een vrij veld vopd. Zijn schot ging echter via de paal naast. VW had kort daarvoor al een levensgrote kans op een voorsprong gemist toen Jovanovic bij een uitval over de uit zijn doel gekomen Jongbloed kopte en de bal langs het lege doel zag gaan. VW kwam toch op 1—0 door Bish, die bij een snelle counter een voorzet van Kurcinac feilloos afwerkte. Scoreverloop: 66. Bisch 10. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 8000. Geel voor Jovanovic voor het maken van een slaande beweging naar een tegenstander ep een waarschuwing voor Ziegler (Roda JC) voor te hard spel. VW: Vieten; Nunumete, Francken, Schreurs, Van Rosmalen; Pala, Van der Weide, Jansen; Kurci nac, Jovanovic. Bish (Bothmer). Roda JC: Jongbloed; Ehlen, Ziegler, Pfeiffer. De gens; Lees, De Jong, Broeks; Raven, Toonstra (De Wit). Koster (Riemens). MAANDAG 23 APRIL 1979 M Vitesse opnieuw in uiswedstrijd te- m topclub een inde prestatie. :s de grotere en een sur- an snelheid en Tient van het jen knap spe- Feyenoord, de Arnhem- niet eens on- id, tot een pun- leling. tesse het over- deel van de t gedwongen it een verdedi- rol om niet ten te gaan in de lamse aanvals- wekte. gezien wedstrijdbeeld iijks verbazing. b wijze, waarop fon en Peters, tegen de ro- Heezen nau- aan te pas fraaie scorings- wjj lieten liggen. lig fieure Feyenoord :ijn enige treffer in ter aan een mistrap Iderij dan aan Van m, die overigens dig gebruik maakte vrijheid: 0—1. de tweede helft ont- aan de lopende ihaotische situaties doel van Nijhuis, idat het voor Feye- Devrijdende tweede was uitgebleven, isse zijn kans. ninuten nadat Ge- vas ingevallen voor egestreden Meijeré e deze invaller een op waaruit een on- e spelsituatie ont- Bosveld profiteerde illijk met een fabu- pstoot: 1—1. ihtbaar geschrokken verzamelde in mende laatste kwar- alle kracht, p eek in de haast niet* staat zich uitgele- sen te verschaffen, loop: 28. Van der Lem Bosveld 11. Scheids- Thomas. Toeschouwers: Nijhuis. Das, Mulderij, ve (Mellaard), Veen- Id, Husers, Hendriks, ijers (Gerdsen). Treytel,. Wijnstekers, Korput, Brard, I, van Deinsen Van der Lem (Melis), Parker-coach Hennie Blom had ook achteraf geen spijt van de keuze vóór de Groenoordhal. Niet zo vreemd natuurlijk. Een Wet bijna tienduizend toeschouwers bezette (basketbal)hal is gewoon een imponerend gezicht (Van onze basketbal-medewerker) Leiden Heel lang duurde bet voordat Mitchell Plaat, lijk wit, uit de kleedkamer kwam. Heel diep was de teleurstelling voor de Leidse ploeg en coach Blom; erg groot uiteraard de vreugde in het Bossche kamp. Typerend was de houding van coach Ton Boot, die staande op een stoel zijn handen omhoog stak in de richting van het Leidse publiek. „Ze hebben zo vaak „We are the champions" gezongen, daar wilde ik ze even voor bedanken". Een Leids publiek dat zich prima ge droeg. Liefst 9.500 mensen waren er komen kijken, hetgeen een nieuw toeschouwersrecord betekende. Een zeer sfeerrijke wedstrijd werd het daardoor. Zeker in de slotfase toen het publiek zo'n herrie maakte, dat het een wonder mag worden genoemd dat het dak van de Groenoordhal heel bleef. Een sportief publiek ook, dat geen moeilijkheden maakte, toen de nederlaag een feit was. In alle rust konden de Bossche supporters hun feest vieren op het midden van het veld. Een prima happening derhalve, die goed was georganiseerd. Volle tevredenheid wat dat betreft bij spoiisor Bockweg: „Dat is het verschil met EBBC. Die bieden niet-spectaculair basketbal aan hooguit 1800 man. Hier wordt de show gemaakt, dit is een happening ,waar over gesproken wordt. Jammer dat we het niet hebben gered. Ik word echter liever zo tweede, dan kam pioen op de Bossche manier. We spelen in elk geval volgend seizoen Europacup". Ook de spelersgroep zal definitief blijven zoals gepland, inclu sief het blijven van Washington en de komst van Kruidhof en Leysner. twee guards, die coach Blom met vreugde in zijn team zal opnemen. „Je zag het vanavond weer. Het heeft ons de das omgedaan. Mitchell vier fouten, dan hang je. Ik moet dan gaan improviseren en dan blijkt het verschil met Den Bosch, die de guardpositie goed hebben bezet. Wat dat betreft kan je je nog altijd afvragen hoe alles was gelopen als HfLgens wél was gebleven. We hebben desondanks alles gegeven. De zónepress overdonderde ze twee keer: in het begin en op het eindeErg jammer dat het zo gegaan is, maar het publiek heeft in elk geval waar voor zijn geld gehad. Ik ben dan ook blij dat we hier hebben gespeeld. De keuze is genomen inet alle konsequenties. Nu die er zijn, heb ik geen spijt". Jan Dekker, aanvoerder van' EBBC geloofde van begin af in de zege op Parker. „Als team zijn we meer eenheid dan Parker. Ook de zaal deerde ons niet. Een kwartier voor het inschieten zijn we op ons gemak de zaal ingelopen en hebben het eens bekeken. In de Europacup hebben we ook in heksen ketels als hier moeten spelen. Daar wen je aan, het publiek van de tegenpartij heeft dan niet zo'n invloed meer'op je team. Toch hadden we het moeilijk. De scheidsrechters vond ik nogal dubieus optreden tijdens het laatste offensief van Parker. Op zo'n moment mis je Faber. We hielden het hoofd echter koel." Parker kan zich nu gaan hergroeperen voor het volgend sei zoen. Voor vijf man is het nog geen vakantie: Woudstra, Bruinsma, Kip, Plaat en Van Rooden zullen, met het Neder lands team nog een behoorlijke serie wedstrijden af gaan werken. Voor Arthur Collins is er vier maanden tijd om de armblessure te laten herstellen. Eindhoven Pas twee mi nuten vcor tijd was PSV eindelijk „bevrijd". Toen bracht Piet Wildschut, met zijn enige goede actie in deze wedstrijd, de voor sprong van PSV weer op .twee treffers en stond vast dat de winst in Eindhoven zou blijven, maar het ziet er toch naar uit dat PSV op Europees niveau met lege handen zal blijven zit ten. Volendam verkeert ook in de problemen. Ondanks uit stekend technisch en pro gressief spel staat de ploeg op de voorlaatste plaats. Toch weigerde Volendam zich tegen PSV in te graven voor het doel van de uitste kende doelman Hoek. Het speelde met drie spitsen en schiep tal van kansen. Niet zoveel als PSV, maar in die ontstellend slechte eerste helft weigerden Van der Kuijlen, Renè van de Kerk hof en Deijkers riante mo gelijkheden te grijpen. Na de rust had Deijkers echter wel snel succes na een afgeweerd schot van Lubse die eindelijk weer eens speelde. Volendam leek nauwelijks geïmpo neerd. Voorstopper Guyt kwam vaak mee naar voren en Frank Kramer was een handenbinder voor minimaal twee verdedigers van PSV. Het werd echter toch 2—0. Hoek stopte wel een schot van René van de Kerkhof maar ophieuw kon Deijkers het werk afmaken. Dat Rij vers de zaak nog niet ver trouwde bleek uit de wissel die hij toepaste: aanvaller Deijkers voor verdediger Krijgh, en dat op eigen veld. PSV kreeg er de rekening voor gepresenteerd". Guyt bracht koppend de span ning terug want de redding van Poortvliet werd volgens Van Ettekoven achter de'lijn verricht. In de slotfase pro beerde Volendam -de gelijk maker te produceren. Het offensief werd onderbroken door counters van PSV waarbij Van de Kerkhof niet en Wildschut wel succes had. Scoreverkoop: 47. Deijkers 10, 74. Deijkers 2—0, 81. Guyt 2—1, 88. Wildschut 31. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 18.000. PSV: Van Beveren; Poortvliet,' Van Kraay, Brandts. Wildschut; Willy van de Kerkhof (Smits), Stevens. Van der Kuijlen; Renè van de Kerkhof, Deijkers (Krijgh). Lubse. Volendam: Hoek; De Boer, Guyt. André, Molenaar; Helling, Braan, Jonk (Visser); Bond, Kra mer, Plat (Kwakman). (Van onze basketbal medewerker) LEIDEN Met een 78— 80 nederlaag tegen EBBC Den Bosch is de hoop op een hernieuwd landskampioenschap van Parker definitief verle den tijd. In een zeer kleurrijke, maar tech nisch gezien matige, wedstrijd bleek Den Bosch net iets meer in huis tè hebben dan de Lëidenaren. Het werd derhalve de tweede zege voor EBBC in de finalereeks, waarmee de Bossche ploeg zich voor het eerst in haar be staan landskampioen kan noemen. Voor Par ker bleef slechts het feit over dat men in elk ge val strijdend ten onder was gegaan en de we tenschap dat er volgend seizoen toch Europacup gespeeld zal gaqn wor den, zij het één stapje lager: de KORAC-beker. Op het kampioenschap van EBBC valt in feite niets af te dingen. De Bossche ploeg heeft .een fraai seizoen tot stand gebracht: de eerste plaats in de gewone competitie en het berei ken van de finale van de Europacup-2. De titel is dan ook een bekroning op tiet werk van de Bos schenaren, al vond men in Leiden het geluk af en toe wat aan Bossche zijde. Al voor de wedstrijd bleek bijvoorbeeld dat Collins niet voluit zou kunnen spelen, vanwege een peesblessure aan de linkerarm. Desondanks gooide Parker zich hele maal inde strijd. De Leidse ploeg startte met een press, die de Bossche ploeg behoorlijk van slag deed geraken. Na vier minuten stond het 146 en iedereen geloofde dat het nu dan ging gebeuren. Parker ontving echter een eerste tegenslag: Harrie Kip kreeg erg snel drie fou ten aangemeten, hetgeen de wissel met Washing ton inhield. Het tempo stokte en Collins miste. Kortom, Den Bosch kon de tegenaanval inzetten. Met succes. Dan Cramer bleek net als vier dagen eerder een hot. shot" in huis te hebben en scoor de in de eerste twaalf minuten zestien punten. Het schutterskanon Aker- .boom hoefde dus nog niet in actie komen, het geen maar goed was voor EBBC, want wat er van Akerboom kwam, was veelal mier Bij 30 28 kwam het eerste keer punt in de wedstrijd. Mit- qhell Plaat kreeg zijn vierde fout ^n werd uit eraard gewisseld. Collins moest nü pointguard spelen. Dat ging maar matig. Den Bosch be schikt nu eenmaal over een ijzersterk guardkop- pel: Dekker^Kramer met Kropman als goed bruik bare wissel. Leiden moet het zoals zo vaak van Plaat hebben en die zat verplicht op de bank. Parker kreeg het dan ook moeilijk, moeilijk te gen de 1-2-2-zóne van EBBC en met zichzelf. Den Bosch kwam langs zij, maar verloor vervol gens Faber. De Bossche forward wil de een charge op Collins uitvoeren, maar botste daarbij dermate hard, dat hij met een ernstige knieblessure het veld moest verlaten. Collins benutte één vrije worp en liet de 38—37 rust stand aantekenen. De tweede helft leek een regelrecht drama voor Leiden te gaan worden. Plaat bleef aan de kant, hetgeen voor EBBC aan leiding was om er een press tegenaan te gooien. Van 4041 ging EBBC naar 44—52, voor coach Blom reden om aan de noodrem te trek- Ken en Plaat weer in de strijd te gooien. Voor eerst met weinig succes. Plaat durfde weinig, uit angst voor de vijfde fout en Parker bleek onmach tig- in het scoren. Den Bosch als ploeg ging door. Zocht tempo, ver dedigde sterk en scoorde het meest via Kirkland, Lister en de af en toe geheel vrij staande Aker boom. Met zes minuten te gaan was het 62—72 en Parker leek kansloos. Leek, want opeens ge beurde wat al anderhalve wfedstrijd eerder had moeten gebeuren: de druk en nervositeit ver dwenen uit de ploeg en maakten plaats voor vechtlust. Als laatste mid del werd een zónepress op het veld gegooid en het was verrassend te zien, hoe snel Den Bosch in paniek raakte en hoe koel en fraai Par ker en zeker Jim Woud stra opeens konden spe len. Binnen de kortste keren was de aansluiting een feit: 7476. Het zou dan toch gaan gebeuren, leek het. Leek, want net op tijd vond Den Bosch de rust in de ploeg terug. Zeer lang werden de aanvallen uitgespeeld en een jagend Parker werd via Akerboom op 7680 gezet. Nog 51 seconden restten, Collins scoorde 7880, waarna een Leid se interceptie volgde. Beheerst werden de laatste seconden uitge speeld richting verlen ging. De bal belandde bij Collins, die schoot Een schot, dat zeker raak was geweest, ware het niet dat een block van Kirkland aan alles een einde maakte. Het bleef 78—80 waarmee Parker strijdend ten on derwas gegaan. Scores: Parker: Woudstra 22, Collins'21, Plaat 14, Washington 10, Bruinsma en Van Rooden 4, Kip 2. Den Bosch: Cramer 28, Kirkland .16, Akerboom 12, Lister 13, Kropman 3, Van Essen en Faber 2. Hans van Velde De vierde 'en zo belangrijke fout van Mitchell Plaat. EBBC-forward Al Faber (even later zwaar geblesseerd uitgevallen) wacht op de klap. Jimmy Woudstra bracht Leiden in de slotfase weer helemaal terug in de race. James Lister is hier de di recte opponent.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13