Synthetische huid helpt brandwonden te genezen ,Een partijvoorzitter is geen halfgod PvdA gaatmet nieuwe voorzitter koers voor komende jaren uitzetten TOE Wimbledon: tennisdubbel speelt hoofdrol in nieuw Nederlandstalig toneel VOLGENDE WEEK DRIEDAAGS CONGRES Politiek Partij Parlement Nu BINNENLAND/KUNST LEIDSE COURANT/ ZATERDAG 21 APRIL 1979 PAGINA LEIPZIG (ANP) Oostduitse weten schappers hebben een synthetische huid ontwikkeld die naar hun zeggen een be tere en goedkopere behandeling van ern stige brandwonden mogelijk maakt. Het produkt, dat de naam Syspurderm draagt, is in Oost-Duitsland en Tsjecho- Slowakije op meer dan tweehonderd pa tiënten uitgeprobeerd en de resultaten waren spectaculair. Volgende maand wordt het in volledige produktie geno men. De synthetische huid is het resultaat van drie jaar samenwerking tussen een groep artsen van de universiteit van Leipzig en onderzoekers van het Oostduitse chemi sche bedrijf Schwarzheide. Syspurderm. dat een dikte heeft van 1.5 millimeter, vervangt de huid niet perma nent. Het is een zeer doeltreffend ver band, dat vooral zware brandwonden snel helpt genezen. De plastic huid, hoofdzakelijk vervaardigd uit pnlyue- thaan, heeft drie functies. Zij bevordert de genezing van de wond door het vochtverlies tegen te gaan, houdt schade lijke bacteriën tegen en bevordert de groei van nieuw weefsel. Momenteel tracht de arts zware brand wonden, waarbij de huid verloren is ge gaan, te genezen door stukjes huidweef sel elders van het lichaam yan de pa tiënt te halen en deze op de wonden te transplanteren. Lange tijd werd ook wel varkenshuid of kalfsvlees gebruikt, maar er bleef steeds een grote handicap, zij waren niet in staat de grote hoeveelheid vocht te absorberen die een verse brand- wond afscheidt om de dode cellen te verwijderen. Syspurderm is gemaakt van twee samen geperste lagen. De grove onderste laag? die dicht tegen de wond wordt gelegd, neemt de afscheiding op, reinigt het be schadigde gebied, .vermindert het vocht verlies en stimuleert de weefselgroei. De bovenste laag van zacht schuimplas- tic laat wel lucht door, maar verspert de weg naar de wond voor bacteriën. Het terugdringen van- het vochtverlies is op zichzelf van levensbelang, aangezien het voortdurend „wenen" van een wond tot ernstig proteïneverlies leidt en het gene zingsproces vertraagt. „Wij hebben geconstateerd dat bij gere gelde verversing Syspurderm alle bacte riën, giftige afscheidingen en dode cellen uit de wond haalt en dat die na onge veer vijf dagen klaar is voor nabehande ling", verklaarde een wbordvoerder van Schwarzheide. De witkleurige synthetische huid wordt „op maat" van de wond geknipt en met pleisters bevestigd. Zij bevat geen medi camenten. Het resultaat wordt uitsluitend door de samenstelling bewerkstelligd. De onderzoekers namen proeven op var kens, die een huid hebben die op die van mensen lijkt. Bij deze dieren veroor zaakte brandwonden werden bedekt met Syspurderm. Na achttien dagen leek deze plastic huid aan die van het dier vastgegroeid te zitten alsof het echt vlees was. Dat duurde tot de natuurlijke pro cedure van afstoting van het vreemde element door het lichaam inzette. Bij behandeling van ziekenhuispatiënten moet de synthetische laag om de twee dagen worden ververst, hetgeen een pijn lijke behandeling kan zijn. In het begin moet de patiënt dan ook verdoofd wor- dën. Na zes dagen kan begonnen worden met „autotransplantatie", het inplanten van eigen huidweefsel. Dit betekent dat de patiënt korter in het ziekenhuis hoeft te blijven. Bij tweehonderd proefbehandelingJ in negen klinieken zijn uitgevoerd! zich geen enkel geval van infectie I enig neveneffect van behandeliiJ Syspurderm voorgedaan en a Ilea transplantaties die daarna werdenf voerd waren voor honderd procef cesvol, aldus Schwarzheide. Het materiaal kan volgens de onj kers ook nog gebruikt worden verwijderen van huidgezwellen plastische chirurgie. De Oostduitsers zeggen dat Syspuj een betere vochtopnamecapaciteitl en de helft minder kost dan een s lijke synthetische huid die dot Amerikaanse onderneming in wordt geproduceerd. IEN VAN DEN HEUVEL BIJ HAAR VERTREK: UTRECHT - „Natuurlijk hebben we als partij ook in de periode waarin ik als voorzitter optrad wel eens moeilijke momenten gehad, er zijn spanningen geweest, maar we zijn steeds bij el kaar gebleven. De Partij van de Arbeid is niet kapot te krijgen, daarvan ben ik over tuigd". Aan het woord is me vrouw C.(Ien) van den Heu vel-de Blank, die komende donderdag in de Amsterdam se RAI voor het laatst met een rede het congres van de - Partij van de Arbeid zal ope nen. Sinds 1974, toen ze de tot burgemeester van Rotterdam benoemde André van der Louw opvolgde, leidt zij de grootste politieke groepering van ons land. Vorig najaar kondigde ze haar vertrek als partijvoorzitter aan, én omdat ze vond dat nu maar eens een ander met nieuw enthou siasme deze zware functie op zich moet nemen, én omdat ze, zoals ze zelf zegt aan een wat menselijker leven wil toe komen. Haar vertrek als partijvoorzit ter houdt overigens niet in dat ze „stil gaat leven", ze blijft haar gaven in dienst van de partij stellen, maar nu in een andere rol: als lid van het Europees Parlement. Me vrouw Van den Heuvel bezet, zoals bekend, de tweede plaats op de PvdA-kandida- tenlijst voor dit parlement. Ien van den Heuvel, geboren in Tiel, werd in 1946 lid van de Partij van de Arbeid. Het socialisme was haar niet met de paplepel ingegoten, in haar ouderlijk huis werd geen par tijpolitiek bedreven. „Ik ben in de oorlog politiek volwas sen geworden en heb me snel na de oorlog bij een politieke partij (de PvdA dus) aange meld", aldus mevrouw Van den Heuvel. In 1952 werd ze actief in het vrouwenwerk van de partij, waar ze later in de leiding kwam. Via het bestuurslidmaatschap van de PvdA werd ze vice-voorzitter en tenslotte voorzitter van de partij. Ook was ze enige tijd lid van de gemeenteraad van haar woonplaats Leersum en sinds 1974 heeft ze zitting in de Eerste Kamer, die ze straks, na haar installatie als lid van het Europees Parle ment, zal verlaten. De scheidende PvdA-partijvoorzitter Ien van den Heuvel. Het voorzitterschap van de PvdA is een uitermate zware job, een meer dan volledige dagtaak, met een onnoemelijk groot aantal vergaderingen en besprekingen per week. Ook i aan correspondentie met par tijleden en spreekbeurten in het land heeft ze steeds veel tijd besteed. „Je hebt in die functie alleen al wat de gewo ne zaken betreft zoveel te doen, dat je, als je niet uit kijkt, niet aan initiatieven toe komt, en dat mag niet". VERANTWOORDE LIJKHEID De partijvoorzitter heeft in de PvdA zijn (haar) eigen verant woordelijkheid, naast de voor zitter van de Tweede Kamer fractie (de politieke leider van de partij) en de partijsecreta ris. De eerste verantwoorde lijkheid voor het „dagelijks"" politiek optreden van de frac tie berust bij de fractievoor zitter en de partijsecretaris is in het bijzonder belast met de organisatie van de partij. De partijvoorzitter houdt zich naar buiten veelal bezig met de grote politieke lijnen. „Dat doet zo'n voorzitter natuurlijk niet alléén, hij is echt geen halfgod, dit in tegenstelling tot een bepaalde voorstelling van zaken die de laatste tijd naar buiten komt", zegt me vrouw Van den Heuvel, daar mee kennelijk doelend op ze kere uitspraken in de cam pagne van de kandidaat-voor zitters. „De partijvoorzitter is de leider van het team, die onder meer tot taak heeft dis cussies in het partijbestuur te structureren", zegt Ien van den Heuvel bescheiden. Als partijvoorzitter heeft zij in de loop van de jaren vele vergaderingen van de Tweede Kamer-fractie bijgewoond, waardoor ze optimaal van de daar lopende zaken op de hoogte bleef. Maar ze is ook blij dat ze haar „eigen" parle mentaire forum, aan de over zijde van het Binnenhof (de Eerste Kamer) had. Veel lof heeft ze met name over de samenwerking met Ed van Thijn, van 1973 tot 1977 voor zitter van de Tweede Kamer fractie. GROEI Tijdens haar voorzitterschap is er veel in de PvdA veran derd. De partij is aanzienlijk gegroeid (ze heeft nu circa 125.000 leden) en heeft in 1977 een forse verkiezingsoverwin ning kunnen boeken. Uiterma te moeilijk waren de maan den van de kabinetsformatie; met name aan het einde van de formatiepogingen van Den Uyl werden de goede verhou- dingen in de partij zwaar op de proef gesteld en daarna was de teleurstelling bijzon der groot toen er een CDA- WD-kabinet kwam. Een an dere belangrijke verandering in deze jaren: de partij moest de ontwikkeling beleven van geloof in een voortdurende groei naar het besef dat de tijden van weleer niet meer terugkeren. „De partij heeft in 1976 volmondig „ja" kun nen zeggen tegen de 1-procent operatie van het kabinet Den Uyl. Dat was een hele om schakeling.". OP een aantal punten be treurt ze de campagne die de kandidaat-voorzitters Van den Berg en Meijer de laatste tijd gevoerd hebben. Met name Van den Berg doet volgens haar beloften die niet waarge maakt kunnen worden. „Ook als lid van het congres-presi dium weet hij maar al te goed dat het verschrikkelijk moeilijk is op procedures te wijzigen. Natuurlijk is de par tij-organisatie allesbehalve volmaakt, maar door deze kritiek wordt de werkers op het partijbureau onrecht aan gedaan", aldus de scheidende voorzitter. Het is zegt ze, zo gemakkelijk om uit te roepen dat „de ba sis" meer aan het woord moet komen. „Dat willen wij natuurlijk ook en we hebben er ons best voor gedaan om de afstand zo klein mogelijk te maken, maar je kunt niet het onmogelijke vragen". Ien van den Heuvel vertrekt nu naar het Europees Parle ment en gaat deze nieuwe „baan" enthousiast tegemoet. Ze heeft de nodige kritiek op wat er tot dusver in de Euro pese Gemeenschap gebeurd is, maar, voegt ze eraan toe, op Europees niveau moeten geweldig belangrijke beslissin gen genomen worden en dat mogen we niet aan „rechts" overlaten. „Het nieuwe Euro pees Parlèment moet ook de tijd gegund worden om ver anderingen aan te brengen. „Daar is minimaal vijf jaar voor nodig". Het lijdt geen twijfel dat de PvdA, nu Ien van den Heuvel straks niet meer zo direct functioneel met de partij ver bonden is, haar zal missen. In het bijzonder op het partijbu reau, aan de Amsterdamse Tesselschadestraat, zal men deze hartelijke vrouw node -zien gaan. Steeds was ze erop uit om te stimuleren en om, waar nodig, eenheid te bren gen. Het congres zal deze voorzitter komende week on getwijfeld zijn waardering be tuigen. EVERT MATHIES TONEELDEBUUT RUDOLF GEEL IN HOT Wimbledon heet het stuk. De hoofdfiguren zijn een tennis dubbel en^ hun sponsor. Plaats van handeling: kleed kamers van een tennisbaan, waaronder die van de meest bekende ter, wereld, Wimble don. Ongebruikelijke gege vens voor een nieuw Neder lands toneelstuk van schrij ver Rudolf Geel, dat vrijdag 27 april bij de Haagse Come- die in het HOT-theater z'n première beleeft. Een stuk over de sportwereld? Ja en Rudolf Geel zegt zelf over de inhoud van zijn eersteling voor het theater: „Wimbledon is een stuk over twee tennis sers, die getoond worden in twee stadia van hun carrière: het stadium waarin zij op hun best waren en een later moment. Vanuit de ontwikke ling van verleden naar heden ziet men een aantal konflik- ten ontstaan. Voor de rest moet het stuk maar voor zichzelf spreken". Rudolf Geel begon aan Wimbledon na er varing met hoorspel en televi sie. Eerst bleven de reacties toen hij het naar een aantal toneelgezelschappen zond uit. Bevriende schrijvers adviseer den hem de tekst eerst maar te publiceren, en dan verder te kijken. Dat gebeurde in 1976 in De Gids, waarvan Geel redacteur is. Regisseur Christiaan Nortier kreeg het onder ogen en droeg het aan als idee voor een tweede regie bij de Haag se Comedie waar hij als free lance-regisseur al eerder „Spoorloos" van Robert Bog- nar (ook al een toneeldebuut) op de planken had gezet. De Haagse Comedie gaf Rudolf Geel de gelegenheid samen met Nortier' door te werken aan een definitieve versie van Wimbledon, en het script dat Nortier inmiddels onder zijn hoede heeft, ziet er hevig „doorleefd" uit: Karakters zijn uitgediept en toegespitst, scènes herschreven en er zijn compleet nieuwe stukken aan toegevoegd. Een werkwijze die uiteraard gebruikelijk is bij Nederlands toneel en ze ker bij eerstelingen. Wat we hier uit het buitenland aan stukken te zien, of te lezen, krijgen, heeft dat werkstadi- um al ver achter zich en is meestal een aan de praktijk getoetst kant-en-klaar-produkt. Toneel van eigen bodem vraagt intensieve zorg. Herkenbaar De jonge toneelmaker Christi aan Nortier lijkt bijzonder be gaan met origineel Neder lands werk. Achtereenvólgens regisseerde hij Yvonne Keuls' Jan Rap en z'n maat, Deuren en Nachtrit van Bernlef, Spoorloos en De nacht van de rattenkoning van Robert Bognór. Nortier: „Het is zeer arbeidsintensief werk, vraagt veel voorbereiding en houdt je compleet bezig. Vandaar dat mijn volgende stuk bij de Haagse Comedie een Ameri kaans stuk wordt, Prayer for my daughter van Thomas Babe. ELke regievraagt na tuurlijk diezelfde inzet, dat- zelfdp werk, maar bij Neder lands toneel wordt je door een hoop factoren afgeleid. En ik wil nu wel eens met een afgerond stuk werken-dat dramatisch al perfect in el kaar zit. Met Nederlands to neel zijn we op de goede weg. Al ben ik niet iemand die zegt dat Nederlandstalig to neel persé beter is dan bui tenlands. In de eerste plaats moet je goede herkenbare dingen neerzetten. En dan maakt 't niet uit of dat Ne derlands is of van verder weg komt. Het verademende van Wimbledon is voor mij dat Christiaan Nortier, schrijver Rudolf erten. Wim de Haas en (zittend) Wimbledon in het Hot brengt. het stuk nu eens niet over dropouts of over de „working class" gaat. Want daar heb ben wel al zo veel over. Wim bledon is een stuk dat de leeftijdsproblematiek van eind dertigers, begin veertigers als onderwerp heeft. Mensen die terugvallen op hun herinne ringen, op de dingen die ge beurd zijn en nooit van z'n ieven meer veranderd kunnen worden. Het speelt in de ten niswereld, maar het is zeker geen stuk dat die sportwereld wil doorlichten. Geel, Guusje Eybers, Hugi WIJ Gees "Linnebank: Het tean robe era Regisseur Christiaan Nortier. Sferen Gees Linnebank (als gast) en Reinier Heidemann spelen een tennisdubbel dat het niet ge haald heeft, dat nog steeds van tennisbaan naaf tennis baan trekt, in het dagelijks leven sportartikelen aan de man brengt voor hun sponsor en nazeurt over de gemiste kansen van vroeger, de glorie van toen die er niet meer is, en in een steeds kleiner krin getje hun balletje verder slaat. Christiaan Nortier: „Het is een stuk met veel verschil lende sferen. Eerst het uitge bluste begin, van twee man nen die de gebruikelijke grap pen over vrouwen maken in de kleedkamer, dan gaat het stuk teriig naar hun gloriepe riode. De spanning, de hoop er te zullen komen, en dan valt het weer weg in de abso lute nostalgie. Het terugkijken naar iets wat voorbij is en waar geen donder meer aan te doen valt. Daarnaast tekent Geel in de figuur van de oudere sponsor (Wim de Haas) een man die wél opnieuw wil beginnen, die een jongere vriendin heeft die een hele andere wereld verte genwoordigt (Guusje Eybers). En daar tussen door speelt de zijlijn van het zoontje van de sponsor (Hugo Maerten) dat opgroeien moet met de „hel den" voor ogen, met het idee van de sportcarrière die zo belangrijk is voor later. Het zelfde idee dat mensen opjut voor examens omdat oor straks allemaal zo nocÜ in zijn, zonder te denken ork dat er nü ook geleefd worden". Ie k Prestatiedwang 'tedt Wimbledon is een kijkje kleedkamer van menseihels, tennissen, maar die een ohar blerhatiek vertegenwooi rffs die je naar elke andere ij vj tie kan „vertalen". Mi die opgegroeid zijn dwang besef prestatie moeten leveren, te m i~ slagen, maar als dat nie pakt zoals ze het zo graa wild hebben in een vai terechtkomen. Nortier: ook humor in en die spe sfeer van kleedkamers Qi heb wel niet getennisd, i ben met hockey in Den opgegroeid. Daar hangt cies datzelfde enge sfeertje ja* /t»« Wimbl hA MP Misschien dat voor Rudolf Geel het van een uitgebreidere pro tie voor het toneel wi Geel, wetenschappelijk mt B|,|( werker voor taalbeheer* aan de universiteit van sterdam, schreef tien bo?ft,as een verhandeling over h eldverhaal, en zegt ov<Br samenwerking met N „Ik geloof niet dat ik de ste tien jaar een perioi" gekend waarin ik zo met nieuwe aspecten va métier ben geconfrom Als je nog nooit voor I hebt geschreven ben je l medium vooral op dialoe richt. Tijdens de gespn met Christiaan en voora tijdens de repetitieperiod jjg] ik erachter gekomen ho teurs tegenover hun i staan, wat ze moeten om te kunnen spelen. men inconsistenties aaiL x licht, die moeten worden klaard of weggewerkt nter moet de rollen met een ren consequentie naast ijl genover elkaar bekijken ma dat het stuk voor stuk a|nda mensen worden". BERTJANl (Van onzeparlementaire redactie) DEN HAAG Het is maar goed dat de verkiezing van de nieuwe voorzitter van de Partij van de Arbeid op de agenda staat van de eerste van de drie dagen van het partijcongres. Dank zij deze agendering hoeft dit hete hangij zer niet tot het laatst boven het con gres te hangen en kan de aandacht van de congresgangers na de verkiezing van de voorzitter en enkele andere be langrijke partijfunctionarissen geheel naar de andere geagendeerde zaken, waaronder de polotieke strategie, de economische politiek en het veilig heidsbeleid uitgaan. Het tweejaarlijkse congres van Neder lands grootste partij komt donderdag in de RAI in Amsterdam bijeen; het zal tot zaterdag tegen de avond duren. Wat de agendapunten betreft is de laatste tijd verreweg de meeste aandacht uitge gaan naar de vraag wie straks partij voorzitter Ien van den Heuval moet op volgen. Er zijn drie kandidaten: de oud wethouder van Groningen drs.Max van den Berg, de oud-staatssécretaris van CRM, nu Tweede-Kamerlid, Wim Meijer en de huidige eerste vice-voorzitter van de PvdA, het Tweede-Kamerlid Jaap van der Doef. Gebleken is dat de strijd voornamelijk zal gaan tussen Van den Berg en Meijer. Beide kanshebbers be horen tot de linkervleugel in de PvdA. Politiek-zakelijk verschillen ze niet zo erg veel van elkaar, maar een niet tè onderschatten verschilpunt is dat Van den Berg vindt dat de PvdA bij toe komstige kabinetsformaties moet gaan opereren met een minimumprogram en Meijer dit, wellicht mede op grond van zijn ervaringen,- afwijst. Een minimum program maakt een kabinetsformatie nog gecompliceerder dan ze nu al is, zegt hij. Van den Berg en Meijer zijn van mening dat de inzet van de PvdA bij de Kamerverkiezingen het behalen van een linkse meerderheid moet zijn, waartoe ze in feite niet de CPN reke nen. Als noodgedwongen met het CDA samengewerkt moet worden dienen aan die samenwerking zware voorwaarden verbonden te worden. Samenwerking met de WD wordt door beiden afgewe- CAMPAGNE Van den Berg heeft er in de uitgebrei de campagne van de afgelopen maan den meermalen op gewezen dat hij een typische vertegenwoordigher van de „basis" is en dat Meijer beschouwd moet worden als een man van het z.g. Haagse circuit. Die (schijn-)indruk werd nog versterkt door de steun die Meijer kreeg uit zijn Kamerfractie (onder wie Den Uyl en Kombrink) en een groot deel van het partijbestuur. Door (met name) Van den Bergs optre den vervlakte de campagne tot een soort etikettenopplakkerij waartegen deze week een aantal kaderleden van de PvdA in het geweer gekomen is. Uit recente peilingen is gebleken dat Van den Berg mag rekenen op de steun van een meerderheid van de afdelingen (waarschijnlijk mede dank zij het feit dat zijn presentatie beter is dan die van Meijer). De strijd is echter nog vol ledig open omdat de congresafgevaar digden geen bindend mandaat van hun Wim Meijer afdelingen hebben. De discussie op het congres en gesprekken in de wandel gangen van de RAI kunnen wijziging in de stemverhoudingen brengen. Vooraanstaande PvdA-ers als Den Uyl wijzen erop dat de PvdA in de komen de belangrijke jaren een voorzitter no dig heeft die op enige Haagse ervaring kan bogen en de eenheid in de partij kan bewaren. Daarom gaat hun voor keur duidelijk naar Meijer uit. Over de andere agendapunten moeten we kort zijn. Het congres zal zich onder meer moeten uitspreken over de maat schappelijke strategie van de PvdA (moet ze, meer dan nu, actiepartij wor den en beter inspelen op acties in de samenleving?), de partijpolitieke strate gie (in het bijzonder de samenwerking smogelijkheden bij en na de volgende Kamerverkiezingen) en een aantal ande re beleidszaken. Aan de orde komen onder meer de sa menwerking van progressieve partijen (waarbij ook de vraag aan de orde komt of met de CPN samengewerkt kan worden; het partijbestuur wijst dat af) en de voorwaarden die aan eventue le nieuwe samenwerking met het CDA gesteld moeten worden. Interessant wordt de beantwoording van de vraag of „nu niet" met de WD samenge werkt kan worden, dan wel „helemaal niet". Het partijbestuur ziet die coöpe ratie „nog niet" zitten. ROERIG Al met al kan het een roerig congres worden, waarvan de afloop - maar dat is gebruikelijk op een PvdA-congres - niet te voorspellen is. Over de opvol ging van Den Uyl zal niet gesproken worden; de fractievoorzitter heeft ver klaard dat hij bereid is de partij bij de volgende Kamerverkiezingen opnieuw aan te voeren en een nieuw kabinet te leiden. De opvolgingsvraag zou pas ac tueel worden als dan opnieuw een kabi net tot stand zou komen zonder de PvdA. Als eventuele opvolgers worden genoemd: Meijer, Van der Louw en Van Thijn. Maar nogmaals, dat is nu niet aan de orde. De PvdA gaat een ook voor haar zeer belangrijke periode tegemoet en dat zal zijn stempel op het congres zetten. De grootste partij van ons land wil graag op korte termijn weer regeringsverant woordelijkheid dragen en moet daar voor nu haar koers uitzetten. Een inter essante vraag is óf het congres erin zal slagen dit in zo groot mogelijke eensge zindheid te doen. EVERT MATHIES HAAGS INITIATIEF Max van den Berg actie voor Max van den Berg (van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Het initiatief van et «as groep kaderleden van de PvdA om et6 Ju manifest op te stellen waarin zal staa8r J« dat de verdere voorbereiding van d 1 h verkiezing van de nieuwe partijvooni Bei ter alleen met zakelijke argument! moet geschieden (in feite een actie-p Wim Meijer) heeft een tegenreactie o geroepen. Enkele tientallen leden va de Haagse PvdA hebben gisteren e< umb( actie pro Max van den Berg opgezet. De coördinator van de Haagse groSjj^ het gemeenteraadslid Adri D ui veste' is boos omdat de groep rond Christi Stigter (de mensen van het manifej „de tot dusver in de partij gevolg' mocratische procedure doorkruist' partijafdelingen zijn mans genoeg zelf hun oordeel te vormen, zo'n mf fest is helemaal niet nodig", aldus groep-Duivesteijn. In de komende daj zal getracht worden zoveel moge! steun voor het Haagse initiatief te krijgen. 'oen lo

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8