ersoonlijke genoegdoening voor afgedankte" Kick van der Vall FC VVV moet gaan bezuinigen Mogelijk krediet voor tijdelijke nieuwbouw FC Den Haag ïeersraad Dordrecht er actief Blessure Schrijvers valt mee Ruime zege Willem II Sportwereld ft TWENTE IN SENSATIONELE SLOTFASE TOCH NOG LANGS PSV drecht ersraad van De FC recht, die vorige de eerste divisie wegens gebrek medewerking van irs en trainer als ciPren opgaf, is weer r tie gekomen, ^^fheersraad, bestaande uit to De Vries en Bouwer, de club alsnog voor het de voetbal te behouden, renfrs en trainer Rab stellen nu minder hard op. De Braad vroeg hem aan- "ik dertig procent van clarissen in te leveren, onden De Vries en Bou- >ok wat te veel. Beide en kwamen elkaar tege- Secretaris Erkelens van •ordrecht deelde gisteren dat spelers, trainer en irsfaad nog deze week 1 Wel gaan zitten om te tot een definitieve S1ng te komen. LORENZ HILKES NAAR EDMONTON VENLO FC VVV moet op korte termijn drastisch bezuini gen omdat door de tegenvallende competitieresultaten het aantal toeschouwers ver beneden de raming is gebleven. Hier door is er een groot verschil ontstaan tussen de begroting en de werkelijke inkomsten. De Venlose club moet nu op alle mogelijke manieren proberen aan geld te komen om aan de lopende verplichtingen te kunnen voldoen. Een van de eerste bezuinigingsmaatregelen was het voortijdig laten vertrekken van Dick Advocaat naar de Verenigde Staten. Gisteren is ook de achtentwintig jarige Duitse contractspeler Lorenz Hilkes met secretaris Huibers en Hans Kraay naar Canada vertrokken. Woensdag hebben besprekingen plaats ge vonden tussen Kraay, de manager van de Edmonton Drillers en een delegatie van het clubbestuur. Daarbij werd overeen stemming bereikt over de transfer van Hilkes naar Edmonton. Hilkes had bij FC VW nog een contract tot- het einde van het seizoen '79-'80. Secretaris Huibers is mee naar Canada gereisd om de financiële kant van de zaak af te wikkelen. Het is niet mogelijk dat aan het einde van het seizoen nog meer spelers uit de basisopstelling zullen vertrekken. Uit de kerngroep lopen de contracten van Van der Weide, Kurcinac, Van Rosmalen en Bothmer af. In het kader van de voorgeno men bezuinigingen zal FC VW vrijwel zeker voor het komen de seizoen de salarissen moeten terugschroeven. ïm Lorenz Hilkes: naar Edmonton Drillers. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het ziet er naar uit, dat FC Den Haag een gemeentelijk krediet van 170.000 gulden krijgt voor de plaat sing van een nieuwe, maar niet permanente kleed- en was ie le enheid. De afdeling Jeu.rd, Sport en Recreatie meent dat de huidige accommodatie niet meer voldoet aan de moderne eisen en heeft daarom de emeenteraad voorgesteld de voet balclub een bedrag voor te schieten voor de tijdelijke veran dering. Het betreft een houten bouweenheid, die zal worden geplaatst naast de bestaande ruimte. Daarin zal plaats zijn voor twee kleedkamers, een trainerskamer, een scheidsrechterskamer en sanitaire voorzieningen. De afdeling JSR meent dat in de toe komst de houtenhoofdtribune moet worden vervangen door nieuwbouw waarin dan tevens passende kleed-, was- en bijbe horende ruimten moeten worden aangelegd. De verwachting is echter dat een dergelijk miljoenenproject niet op korte termijn verweznelijkt kan worden. LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 APRIL 1979 PAGINA 17 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - De blessure van Piet Schrijvers valt mee. Gisteren werden in het Am sterdamse Lucasziekenhuis foto's gemaakt, die aantoon den dat er van een kapotte meniscus geen sprake is en dat ook de kniebanden niet zijn beschadigd. De -doelman van Ajax heeft nog wel moeilijkheden met lo pen en zal zeer waarschijnlijk in het competitietreffen tegen NEC komende zondag en de tweede halve finalestrijd te gen Volendam (aanstaande dinsdag) verstek moeten laten gaan. De leiding van Ajax hoopt, dat Schrijvers voor de topper tegen Feyenoord (vol gende week zondag) weer fit is. Bondscoach Zwartkruis hoeft zich in ieder geval geen zorgen te maken. De nationa le doelman is vrijwel zeker beschikbaar voor de interland tegen Polen op 2 mei in Chorzow. TV-kijkers hebben minder bezwaren tegen shirtreclame DEN HAAG Televisie-kij kers hebben minder bezwaren tegen shirtreclame in het be taald voetbal dan de liefheb bers die de stadions bezoe ken. Dat blijkt uit een enquê te van het NIPO, die in het hele land is gehouden en waarbij 1231 mannen en vrouwen van boven de acht tien werden ondervraagd. In totaal liet het ruim de helft van de ondervraagden (54 procent) koud of er wel of geen reclame op de shirts van de voetballers komt. Ver klaard tegenstander was 22 pet van de ondervraagden, één pet meer dan het aantal voorstanders (21 pet). De mensen, die naar voetbal wedstrijden gaan, zijn veel meer voor dan tegen invoe ring van de shirtreclame: 41 pet voor, 24 tegen. „Kan niet schelen" was het standpunt van 35 pet van de stadiongan- gers. Het aantal voorstanders bij de thuisblijvers die aan de tv genoeg hebben, is veel gerin ger: 21 pet (22 is tegen), maar daar is het aantal onverschil ligen vel hoger: 56 pet Het aantal mensen, dat niet tegen is, stijgt bij deze groep onder vraagden daardoor tot 77 pet, aldus het NIPO. TILBURG - Willem II heeft de inhaalwedstrijd voor de eerste divisie tegen Wagenin- gen, gisteravond voor 3500 toeschouwers in Tilburg ge speeld, met ruim verschil ge wonnen. De thuisploeg zege vierde met 5—1. De ruststand was 3—0. Voor de treffers zorgden: 10e min. Huybregts 1—0, 20e min. Van Rooy 2—0, 35e min. Van der Ven 3—0, 60e min. Basti- aansen 4—0, 73e min. Leus huis 4—1, 81 min. Heeren 5 1. Scheidsrechter Bosman. Engelse overwinning in moderne vijf kamp DEN HAAG De drielan- denwedstrijd moderne vijf kamp is geëindigd in een En gelse overwinning. Het eerste Engelse team eiste het lan- denklassement voor zich op, Nightingale werd eerste in de individuele rangschikking. Nightingale was de snelste op het laatste onderdeel, een veldloop over vier kilometer op Ockenburgh. De Nederlan der Van der Woerd, die in het eindklassement elfde werd, eindigde hierbij als zes de. EEMNES Jan Delfgou heeft het hoofdbestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond meege deeld dat hij vanaf november niet meer beschikbaar is als MANNHEIM - De Neder- landse jeugdploeg basketbal heeft in de troostronde van het Albert Schweitzertoemooi in Mannheim met 53-49ge wonnen van Zweden en met 78-71 van Bulgarije. TIFLIS In een vriend schappelijke wedstrijd heeft het Russische voetbalelftal met 2-0 gewonnen van Zwe den. HAARLEM HHC en Ter rasvogels hebben zich ge plaatst voor de finale van het toernooi om de Nederlandse softballbeke, die morgen in Uithoorn wordt gehouden. IHEDE Uitgerekend Wildschut leek gistera- FC Twente de weg naar nale van het toernooi om mVJNVB-beker te gaan ver- "1 en. De begin dit jaar PSV van de Enschedese overgenomen internatio- bezorgde zijn nieuwe twaalf minuten afloop van het eerste in de halve eindstrijd MSI •ïjd 1). een voorsprong (2- was eigenlijk zijn enige daad van de avond - het overige kon hij in Diekman, waar hij toch eens geschitterd had, nauwelijks tot opvallende din gen komen - en iedereen ver wachtte toen dat PSV de winst al op zak had. Maar eens te meer bleek, dat er in de voetballerij en dan vooral als het om de nationale beker gaat, erg veel mogelijk is. Met nog zes minuten te gaan kwam FC Twente langszij en toen brak die nauwelijks te beschrijven slotfase aan. In de 89ste minuut zorgde Kick van der Vall voor 3-2 en dezelfde speler maakte het drama voor PSV compleet door even later ook nog 4-2 te scoren. moeiteloos met een lauw boogballetje. Dat betekende 1-0 en voor een club als PSV, toch nog altijd regerend landskampioen, was geen gunstiger uitgangspositie Kick van der Vall (rugnummer 21) had gisteravond alle reden tot juichen. Hij immers zorgde voor de twee belangrijkste doelpunten in FC Twente tegen PSV. denkbaar. "Maar de Eindhove- naren, die ook al met een ernstige vormcrisis kampen, hadden maar kort profijt van die voordelige marge. Bij de tweede hoekschop van FC Twente, in de veertiende mi nuut, werkte de Brabantse defensie onzorgvuldig weg, waardoor Hallvar Thoresen de gelegenheid kreeg om met een schitterende omhaal de gelijkmaker langs Jan van Beveren te jagen. Na die aantrekkelijke opening kon PSV de zaken moeiteloos onder controle houden en zelfs hadden de bezoekers het beste van het spel. FC Twen te immers verzuimde om te jagen, hield het spel te breed en daardoor het tempo te laag, waardoor Jan van Beve ren maar weinig werk op te knappen kreeg. Ook na de pauze veranderde er aanvan kelijk weinig aan dat spel- beeld, al kwam FC Twente nu wat furieuzer uit de start blokken. Het rendement was echter nihil, waardoor de in spiratie vrij spoedig weer weg ebde. En omdat ook PSV niet meer zo nodig hoefde - bij een stand van 1-1 zouden de Eindhovenaren immers vol gende week dinsdag in de re turn aan een doelpuntloze re- mise genoeg hebben om zich finalist te mogen noemen - kregen de tienduizend bezoe kers een tijdlang weinig waar voor hun geld. Tot de achtenzeventigste mi nuut duurde het voordat René van de Kerkhof een sprint aantrok, een voorzet produceerde, die door de on bewaakt gelaten Piet Wild schut subliem ingekopt werd. Dat betekende 2-1 en nie mand zou op dat moment een weddenschap in het voordeel van FC Twente hebben dur ven afsluiten. En toen, drie minuten na deze effectieve daad van René van de Kerk hof die zich overigens meteen daarop had laten vervangen door Harry Lubse, volgde die ongelofelijke blunder van doelman Jan van Beveren. Hij had alle tijd en gelegen heid om de bal uit te trap pen, maar hij gooide het ron de ding precies voor de voe ten van Jaap Bos. De Twent se aanvaller nam niet de moeite om dankjewel te mom pelen maar vuurde meteen raak: 2-2. Sensatie Daarmee was de koek nog niet op, want nog eens drie minuten later brachten Ma nuel Sanchez Torres en Sören Lindsted, die weinig in te brengen had tegen het cen trale duo Ernie Brandts en Adrie van Kraaij gezamenlijk Kick van der Vall in stelling, die van royale afstand Jan van Beveren opnieuw tot een geslagen man maakte. De sensatie werd helemaal com pleet toen drie minuten voor het laatste fluitsignaal van de niet overtuigend leidende Egbert Mulder Sören Lind sted aan de haal ging. Hij werd vastgepakt door Ernie Brandts, kwam in het straf schopgebied ten val, maar kreeg niet meer dan een vrije trap net buiten het beruchte gebied mee, omdat de over treding al buiten de zestien meterlijn was ingezet. Kick van der Vall belastte zich met het nemen van die vrije trap en hij deed dat zo se cuur, dat de bal langs het muurtje en onhoudbaar voor Van Beveren tegen het net plofte. Door dat resultaat van 4-2 heeft FC Twente ineens weer riante vooruitzichten gekregen om de finale van het Neder landse bekertoernooi binnen te stappen en op die manier deelneming aan het toernoöi om de Europacup II af te dwingen. „Maar we zijn er nog niet", zo temperde Spitz Kohn al te optimistische ver wachtingen. „We moeten eërst dinsdag nog naar PSV toe en dan moeten we maar kijken hoe het daar loopt". Voor het overige etaleerde de oefen- meester van FC Twente lou ter tevredenheid: „Je hebt weer eens kunnen zien, hoe raar het kan lopen in een wedstrijd. Het grote pluspunt vond ik wel, dat de jongens de tik van die tweede achter stand goed opgevangen heb ben en geweldig teruggeko men zijn. Ja, met vechten en knokken kun je een hoop be reiken." Zijn Eindhovense collega Kees Rijvers was heel spaar zaam met zijn commentaar: „Op de overwinning van FC Twente valt niets af te din gen", lispelde hij, „want de Enschedeërs speelden veel agressiever en ijveriger dan wij." Een wat onduidelijke laatste passage, waarmee hij kennelijk zijn fikse teleurstel ling wilde verbergen." KYO TEUSINK Scoreverloop: 3. René van de Kerkhof 0-1, 11. Hallvar Thoresen 1-1, 78. Piet Wildschut 1-2, 81. Jaap Bos 2-2, 88. Kick van der Vall 3-2, 89. Kick van der Vall 4-2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 10.000. FC Twente Van Gerwen; Glit ter, Drost, Overweg, Zondervan; Otto, Van der Vall, Thoresen; Sanchez Torres (Smand), Lind sted, Bos. PSV Van Beveren; Poortvliet, Van Kraaij, Brandts, Wildschut; Willy Vein de Kerkhof, Stevens, Smits; René van de Kerkhof (Lub se), Deijkers, Van der Kuijlen. duel tussen Piet Wildschut (PSV) en diens oude ploegmakker Manuel Sanchez Torres (rechts). Smits en Heini Otto kijken op de achtergrond toe. der Vall kreeg daar- persoonlijke genoeg- voor het feit, dat de van FC Twente hem, Cees van 'muu geen. nieuw contract EDRl ngeboden na eén tien- IGI lienstverfc>an<1. Dat be- de kleine middenvel- inmiddels ruim vier- wedstrijden voor de bekerwinnaar van zijn conto heeft enorme teleurstel- in plaats van bij neer te gaan zit- hij op een sublie- zijn gram. „Ik kan wel een jaartje mee )9 4 eredivisie", had hij ver- '^■J en na de wapenfeiten zou de lei- FC Twente er goed om zich nog eens te beraden over deze zaak. Tekenend voor de ge moedstoestand, waarin de man, die uitgroeide tot de held van FC Twente, verkeer de, was wel de wijze waarop hij commercieel directeur Ton van Dalen negeerde, toen deze hem wilde complimente ren met zijn glorieuze daden. Toch wees alles er in het be gin op, dat PSV een gemak kelijk avondje tegemoet zou taan. FC Twente immers moest enorm gehandicapt aan het karwei beginnen: Theo Pahlplatz en Bert Strijdveen waren dermate geschonden uit de strijd met NAC tevoor schijn gekomen dat zij aan de kant moesten blijven en An- dré van Gerven, Hallvar Tho resen, Epi Drost en Manuel SanchezTorres moesten met een gebandageerd bovenbeen aan het karwei beginnen. Oe- fenmeester Spitz Kohn had zijn team wat door elkaar moeten husselen en had Ab Gritter als rechtervleugelver dediger geposteerd. Hall var Thoresen stond linkermidden velder en de voorhoede be stond uit Manuel Sanchez Torres, Jaap Bos en de Deen Sören Lindsted, die voor het eerst zijn opwachting in het basisteam maakte. Voordat de Enschedeërs goed en wel aan de nieuwe samen stelling waren gewend, keken zij reeds tegen een achter stand aan. In de derde mi nuut vergaloppeerde aanvoer der Epi Drost zich en dat bood Gerrie Deijkers de gele genheid om René van de Kerkhof op pad te sturen. De rappe draver verscheen al leen voor André van Gerven en passeerde de doelman

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17