PARKER-EBBC ansloos Parker krijgt les an EBBC Den Bosch: 81-64 Sjardin in laatste minuut langs negatief Dubbeldam: 1-0 FINALE PUV OFF GROENOORDHALLEN i> sportuitslagen Nederlagen voor UVS en Katwijk 21 april 20.30 uur LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 APRIL 1979 PAGINA 15 ïkenend beeld uit Den Bosch. Jan Dekker (5) passt. John Was- Collins scoort. James Lister (15) reikt niet hoog genoeg, trgtonen Sid BruinsmaflO) komen er niet aan te pas. 'lay-offs verlopen volgens schema". i het '78 gekenmerkt door sensatie |w verrassingen, dit seizoen verloopt volgens schema. Waar Den ;h en Donar vorig jaar als favo- in voortijdig afhaakten ten gunste Punch en Parker, speelden dat- ifde Den Bosch en Leiden zich dit ;r wel rechtstreeks in de alles he iende eindstrijd. En waar Parker solute favoriet EBBC. Parker vam er, het mag duidelijk zijn, in Bosch gisteravond niet aan te Hield tien minuten stand in orthal De Vinkenkamp, maar on- rging daarna „normaal" het lot dat ie tegenstander van EBBC dit sei- en daar heeft ondergaan. Dat de, ch wel verwachte nederlaag uitein- ilijk zo'n fors verschil aanwees tus- n beide teams (81—64)-is weer een ider hoofdstuk. Feit is gewoon dat it recht zijn loop zal gaan krijgen, it het ook in de competitie als eer- e geëindigde Den Bosch ook de ay-offs als winnaar zal uitstappen, in klein wondertje daargelaten. ant, natuurlijk: Parker heeft met de uiswedstrijd van zaterdag en dat entueel beslissende duel, volgende woensdag in Den Bosch, nog n kans op prolongatie van de Ne- rlandse titel. Maar dat is na gistera- 9 >nd toch wel een erg minieme kans worden. Nog afgezien van het feit at die derde partij opnieuw in Den osch zal worden gespeeld, en EBBC is daar erg sterk, zal Parker zich eerst nog thuis moeten gaanb bewijzen. Het zal op de vreemde vloer in de Groe- noordhal een geforceerde opdracht zijn die tegen een nu vrijuit spelend Den Bosch beslist nog niet is vol bracht. Terug naar Den Bosch - terug ook naar een bijna onherkenbaar Parker. Tien minuten slaagden de Leidenaars erin de thuisclub te volgen. Tien mi nuten waarin Mitchell Plaat en Jimmy Woudstra direct op tempo bleken en het brede- Bossche geweld nog niet de- sastreurs doorwerkte. Na die opening echter was het al heel spoedig gedaan met de Blom-ploeg. Waar Dan Cramer en Jan Dekker gewoon doorgingen met raakschieten (Cramer 88% - 18 punten), zakte Parker als de bekende pudding ineen. Achtereenvolgens Woudstra, Washington, Plaat en Van Rooden leden balverlies, Collins en Plaat raakten alle richting kwijt en Sid Bruinsma was helemaal niet in de wedstrijd. De Amerikaanse Fries zou de partij puntloos afsluiten, resultaat van een viertal schotpogingen. EBBC's voorsprong groeide dan ook in die fase. Van 22—22, via 39—30 werd de ruststand op 5336 bepaald. Een ruststand die Den Bosch overi gens gezellig wisselend bereikte. Want, ook zonder Dekker en Aker boom, kan EBBC erg veel. Aanzien lijk meer in ieder geval dan een naar zichzelf zoekend Parker, dat van de toch al smallere basis in feite slechts twee spelers echt in de wedstrijd had. Hennie Blom daarover: „Den Bosch was er vanavond met zeven man, wij met twee. Vanzelfsprekend dus dat je zo'n pot dan ruim verliest. Als je van de veertig minuten maar tien minuten gecontroleerd basketbal kan spelen, vraag je daar ook om". Even leek Parker direct na de hervat ting weer terug in de wedstrijd te (willen) komen. Zes punten op rij brachten de Leidenaars op 5342, de werkelijke doorbraak bleef echter uit. Den Bosch herstelde simpel de marge van vijftien punten, maar bereikte toch niet meer het hoge niveau van die eerste periode. Mede daardoor mocht Parker nog even mee blijven doen. Hoewel Arthur Collins werkelijk hopeloos van schot raakte (hij miste tot tweemaal toe het bord zelfs) en ook Plaat aantoonde dat je niet onge straft roofbouw kan blijven plegen (een aantal passes verdween zonder problemen in handen van zich vrien delijk aanbiedende Bosschenaren) kon zelfs in de tiende minuut vein dat tweede speldeel een „minimale" ach-' terstand van negen punten worden ge noteerd: 6556 na een achterstand van 6346. Waarmee het Leidse kruit overigens wel definitief verschoten was. EBBC pakte dê zaken weer wat energieker aan, speelde het sterke zone-systeem wat perfecter en liep onder aanvoe ring van Kees Akerboom opnieuw weg van Parker. Akerboom kon in die periode ook zijn puntentotaal van twintig bereiken, omdat op dat mo ment de laatste Leidse Mohikaan, Woudstra, d'e ongelijke strijd had op gegeven. Woudstra, de persoonlijke be waker van de Bossche forward, had zijn taak tot in die fase naar behoren uitgevoerd, maar hield het toen ook maar voor gezien. Het paste allemaal in het Leidse ziek tebeeld van gisteravond. Een schotper centage van dertig procent in die tweede helft bijvoorbeeld - zelden zal" Parker slechter hebben geschoten. Blom: „Een aantal spelers miste alle geloof in eigen 'kunnen. Na drie keer misschieten werd het maar niet meer geprobeerd ook. Onbegrijpelijk dat een ploeg op zo'n manier in elkaar kan storten". Het gebeurde echter wel. Den Bosch, met een overigens sterk steunende Center James Lister (Was hington en Kip kwamen duidelijk te kort) bepaalde het aanwezige klasse- verschil uiteindelijk zeker niet geflat teerd op zeventien punten - (81—64). Parker had zijn lesje gehad. Zoals ook Blom wist. Maar de immer optimistische Amsterdammer wilde de Bossche les niet vertalen in een zeker kampioenschap voor EBBC. „Het is er niet eenvoudiger op gewor den, maar ik heb nog altijd vertrou wen in de ploeg. Vandaag waren we, met uitzondering van de eerste tien minuten riergens. Maar dat houdt niet in dat we zaterdag ook nergens zou den zijn. Dus kan Parker dje titel nog altijd pakken Scores: EBBC: Cramer 22, Akerboom 20, Kirkland 14, Lister 12, Dekker 10, Faber 3. Parker: Collins 22, Plaat 20, Woudstra 10, Washington 8, Van Rooden 4. Gert-Jan Onvlee Van onze Sportredactie NOORDWIJK Door de 1-0 zege die Sani tair Sjardin gisteravond op Dubbeldam, kampoen van de afdeling Dordrecht, behaal de, lijkt het behalen van de districtstitel een reële zaak voor de Leidse zaalvoetbalploeg. Sjardin speelde eerder al tegen de Haagse vertegenwoordiger en won die ontmoeting met 2-12. Maandag volgt het duel met De Ro zet uit Rotterdam. De monsterzeg^ van Sjardin op de Hagenaars had kennelijk veel indruk gemaakt op Dub beldam. De Dortenaren groeven zich i/i voor het doel van keeper Don Hazeleger en waren niet van plan zich bezig te houden met con structief zaalvoetbal. Sjardin had grote moeite met die tactiek. De Leidenaars zochten de hele wedstrijd wanhopig naar een gat in de Dordtse muur. Openingen die echter maar zel den werden gevonden. Maar de Leidse kam pioen had dat vooral in de eerste helft totaal aan zichzelf te wijten. Alle aanvallen werden in wandeltempo uitgevoerd. Nooit was er een verrassende actie die Dubbeldam in echte pro blemen bracht. Na rust werd het tempo wel opgevoerd. Iets wat voornamelijk werd ver oorzaakt door het verstrijken van de tijd. Hoe dichter het duel het einde naderde des te sneller, werden de combinaties uitgevoerd. Maar die snelheid ging meestal gepaard met onnauwkeurigheid. Ontstonden er dan toch kansen dan stond daar een prima keepende Hazeleger. De Dordtse doelman stopte schoten van Cock van Weerlee, fen Cees de Roode op fraaie wijze. Bles Zuma was twee keer erg dicht bij een doelpunt De eerste maal was Zuma al voorbij aan Hazeleger maar tikte de bal naast het doel. En na een uitworp van doelman Wim Visser schoot Zuma de bal bui ten bereik van Hazeleger op de paal. Sjardin nam risico's naarmate de strijd vor derde en dat leverde dubbeldam zijn eerste mogelijkheden op. Maarten en Jan van der Weyden kregen opgelegde kansen maar de noodzakelijke precisie ontbrak aan hun scho ten. Met nog amper twee minuten te spelen viel de Leidse openingstreffer dan toch. Zuma nam een corner, schoof de bal naar Cees de Roode die verwoestend uithaalde. Keeper Ha zeleger verklaarde later dat hij die bal niet eens had gezien. Omdat Bles Zuma wegens aanmerkingen op de leiding uit het veld werd gestuurd werd die laatste minuut erg span nend. Dubbeldam gooide alles op de aanval en bijna was" het Maarten van der Weyden die voor de gelijkmaker zorgde, maar ook ditmaal miste Van der Weyden. Een kostbare overwinning voor Sjardin op een ploeg die door de vooruitgesnelde faam van de Leidenaars destructief zaalvoetbal speelde. En dat werd ook volledig beaamd door de Dordtse coach die vertelde dat de nul handhaven het enige was waar zijn ploeg voor naar Noordwijk was gekomen. Dat zaal voetbal bestemd is voor aanvallend spel met daarbij liefst zoveel mogelijk doelpunten ver gaten de Dortenaren gisteravond. Kees van Herpen Van onze sportredactie LEIDEN Zowel de regionale jeugd van Katwijk als van UVS leed gisteravond een nederlaag. Katwijk werd op eigen veld door Sparta verslagen: 1-4. UVS verloor met 3-1 van het Rotterdamse De Musschen. Katwijk hield erg lang stand tegen Sparta. Jaap van Duyn bracht de Katwijkse ploeg halverwege de eerste helft aan de leiding. Twintig minuten na rust scoorden de Rotterdammers de gelijkmaker. In de laatste periode van dit duel werd duide lijk dat Sparta over een betere conditie beschikte. Dat verschil in kracht buitten de Rotterdammers goed uit. Twaalf minuten voor, tijd zetten zij Katwijk op een 1-2 achterstand. Door stormachtig aanvallen van Katwijk in de slotfase werd die voorsprong via counters uitgebouwd tot 1-4. UVS was kansloos tegen De Musschen. Op het slechte veld kwamen de Leidenaars bijzonder slecht uit de voeten. De tactiek van de Rotterdamse ploeg, lange trappen naar voren, kwam op deze grasmat beter tot zijn recht. Tegen drie treffers van De Musschen stelde UVS er slechts een tegenover. Paul van der Blom scoorde. Alphia te sterk voor Abbenes LEIDEN Het tweede da meselftal van Alphia won gisteravond de inhaalwed strijd tegen Abbenes met 0 2. Het was een duel in de eerste klasse van de zater dagcompetitie. Alphia was voortdurend in de aanval maar was niet bij machte dit overwicht in meer dan twee doelpunten uit te drukken. Die treffers vielen pas in de tweede helft. Betty Bouma gaf de Alphense da mes meteen na rust een 01 voorsprong. Ook na dat doel punt kreeg Alphia voldoende kansen maar die werden stuk voor stuk om zeep geholpen. Pas in de^. allerlaatste minuut vergrootte^ Angela Hoekstra de marge tot 0—2. ADVERTENTIE Voorverkoopadressen: Kadotiek Huigsloot, Churchiillaan. Grammofoonplaten Ge Hofenk, Haarlemmerstraat Alle filialen van Foto v.d. Horst Assurantiekantoor Dobbelmannduin, Noordwijk. Telefonisch via 01719-13154

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15