oordwijkse kampioensaspiraties p voorgoed verleden tijd BUI Rijnsburgse Boys alleen aan de leiding Katwijk zet opmars voort ICL PORTTRIBUME Maximale oogst Quick Boys EERSTE /KLASSE TWEEDE KLASSE isser Boys onder rode streep wast bij irendrecht LEIDSE COURANT PAGINA 21 (Van onze sportredactie) LEIDEN Quick Boys heeft twee uitwedstrijden In even zo* vele overwinningen omgezet Zowel SHO als NSW werd met 1—0 geklopt. Oe Katwtjkers kwamen hierdoor weer op gelij ke hoogte met Noordwijk en dichter bij de koplopers, die wel punten lieten liggen. Quick Boys nam bij SHO al na een kwartier spelen de leiding. Jaap Heerikhuisen scoorde met het hoofd de eerste en naar la ter zou blijken enige en winnen de treffer. De ploeg van Arie Lagendijk was sterker dan de thuisclub en verdiende de zege. Teveel kansen werden echter nog gemist. Zo schoten Freek Rienks en Bart Zandbergen net over en naast. In de tweede pe riode verschoven de verhoudin gen langzamerhand. SHO kwam op en de Boys raakten in de verdrukking. Vooral in de laatste tien minuten werd het benauwd. De achterhoede onder leiding van doelman Theo Guyt stond echter zijn mannetje. Het duel tegen NSW vertoonde wat be treft spelverloop gelijkenissen met de partij tegen SHO. Ook nu een 1—0 voorsprong in de beginfase. Kees van Rooyen schoot het leer tegen de lat en werkte vervolgens zelf de terug komende bal in het NSW-doel. Ook nu bleef het ondanks een handvol goede scoringsmogelijk- heden bij dit ene doelpunt en draaide de thuisploeg de rollen na rust om. Theo Guyt greep wederom goed in en hield zijn doel schoon. ee (Van onze sportredactie) OEN Het dubbele speelprogramma heeft Mburgse Boys geen windeleren bezorgd. Twee u~L "winningen, 1—2 bij Be Fair en 32 tegen hek- rone Huiler ASWH, bracht de Rijnsburgers alleen aan leiding In de tweede klasse. Katwijk hielp de door op eigen terrein Nieuw Lekkerkerk met n inj >1 te verslaan en Heerjansdam op 00 te hou- Usser Boys had het bij Bolnes gemakkelijk ■3). maar van SV35 werd met 1—2 verloren. Ter We verloor bij Rijsoord: 0—1. ARC won met 3—1 1 Zuidland. Koudekerk haaide bij Schoonhoven Jjtulgend uit, 5—1, maar ging tegen DOTO met de boot In. Ook Slzo werd twee punten rijker *-1 winst op Brandweer en een 0—1 nederlaag BWGDS. •alrijke supporters van Rijnsburgse Boys waren voor niets meegekomen. Het ontvangende Be werd in een aantrekkelijk duel met 2—1 geklopt, doel van de Waddinxveners kwam onder zwaar vuur liggen, voorlopig echter zonder resultaat. Via een snelle uitval scoorde Be Fair zelfs de opening streffer. Enkele minuten voor rust zette Ruud van der Voort en Henk van der Zwan een goede combinatie op, die door Gé Perfors werd afgerond: 1—1. De Boys bleven ook in de tweede rondgang sterker, Henk van der Zwan nam de winnende treffer voor zijn rekening. Koploper Rijnsburgse Boys keek halverwege de strijd tegen hekkesluiter ASWH nog tegen een 1—2 achter stand aan. Ruud van der Voort had nog wel voor 1 0 gezorgd, maar twee verdedigingsfouten hadden evenzovele treffers van ASWH tot gevolg. Na de rust zetten de Boys alles op alles om de punten alsnog te veroveren. Henk van der Zwan en Cor Vreugdenhil teisterden de lat al in de eerste minuten. Henk van der Zwan bracht de beide ploegen op gelijke hoogte. De Boys behielden hun overwicht en schiepen zich ook kansen. Gè Perfors, die voor Nico Zwaan in de ploeg was gekomen, smaakte het genoegen zijn team aan de zege te helpen. Vijf minuten voor tijd schoot hij de door Henk van der Zwan doorgekopte bal in het doel: 3—2. Al na twee minuten leidde Usser Boys bij Bolnes met 10, toen Gerard Nijkamp uit een voorzet van Jan van Slooten inkopte. Eén minuut voor het rust- signaal bracht Ed Langereis de stand op 2—0. Ook in de tweede periode kwam Bolnes er nauwelijks aan te pas. Gerard Nijkamp toonde zijn goede vorm door een solo doeltreffend af te ronden: 3—0. Het vier-punten-duel tegen SV'35 verliep minder voor spoedig. Door de 2—1 nederlaag zijn de Boys door SV'35 gepasseerd en onder de rode streep beland. Toch zag het er aanvankelijk niet zo somber uit. Piet Boot bezorgde de thuisploeg een 1—0 voorsprong. Tien minuten na rust scoorde Bert Kuiper de gelijk maker. Lisser Boys trachtte vervolgens de beslissing te forceren, maar vond doelman Rob van der Linden op zijn weg, die de Sportvereniging voor verlies be hoedde. Een tegenaanval van SV'35 werd door Jaap Gruppe afgerond, hetgeen 1—2 betekende. Voor Ter Leede klonk bij Rijsoord weer hetzelfde liedje. De Sassenheimers schiepen zich een handvol doelrijpe kansen, zonder die te benutten. Rijsoord had daarentegen wel succes bij zijn enige doelrijpe kans. De door Aad van Marion ingeschoten bal ca ramboleerde via de vuisten van Willem van Harskamp het doel van Ter Leede in. Piet de Bruin zag zijn inzet door de teruggekomen Rijsoordspits op de lijn gekeerd. Johnny Jansen raakte de lat. Piet van der Heide faalde alleen voor de keeper. En zo bleef de hatelijke nul voor Ter Leede (01 ARC ging op bezoek bij degradatiekandidaat Zuid- land en hield zich goed staande. Er werd met een 2—0 voorsprong gerust na doelpunten van Jan Leunk en Jan van Leyden. De tweede helft ging in met een fel offensief van Zuidland, dat ook tegenscoorde. Jan Leunk zette ARC weer op een veiliger stand: 31 Koudekerk heerste bij Schoonhoven. Het partijtje aanvallen-verdedigen leverde een 40 voorsprong halfweg op. Jan Platteel scoorde een hattrick, Teun Vergunst benutte een strafschop en Leo Brommers maakte de vijf vol. Door een tegendoelpunt vlak na rust werd de eindstand 1—5. Tegen DOTQ verliep de wedstrijd minder succesvol. Een sterker DOTO nam de leiding, Adriaan Zweeris maakte gelijk. Via een uitval kwam DOTO aan de 1—2 zege. Ook Slzo behaalde een 50 procent score. Bij GDS werd een ongelukkige nederlaag geleden. Het bezoe kende Brandweer werd daarentegen met 6—1 van het veld gespeeld. Hans Bol met een fraaie kopbal, Ge rard Hoogervorst, Leo van der Ham, Wim Drabbel (2x) en Jan van der Linden waren hiervoor verant woordelijk. Jtjeb "•burg sax helfl i onze sportredactie ,ze" DflDWIJK Uiterst mager, •nlge juiste betiteling voor optreden van Noordwijk In an 6 paasweekeinde. Twee thula- jstrijden waren er voor de 'W* »g van John Eelman ge- rfalÏA Ontmoetingen met WHC Nunspeet, twee middenmo- In de eerste klasse A. De /^(onderstelling dat Noordwijk punten zou pakken leek tchtvaardlgd. Zowel Nun- "et els WHC boorden die wachting de grond In. ordwijk mocht achteraf nog zijn dat beide duels In een gelijkspel eindigden. e" jrdwijkse kamploensaspira- voor zover nog aanwezig, nu ook voorgoed verleden twee wedstrijden leken erg op elkaar. In belde duels Noordwijk al binnen tien tegen een 0—1 achter- an. Gevolg een tegen- die zich ingroef en liet komen. Noord- gewend aan massaal de ploeg prefereert stormde inder- tar de combinaties lie- te slecht om Nun- of WHC ontzag in te vier minuten spelen was Jan Witteveen die aan de leiding bracht, had even later nog mogelijkheid om te maar deze keer trapte over de bal. werd in de eerste Hprjwllen, d "~'Jd maar helft nauwelijks gevaarlijk. Met een na de pauze kwam Noord wijk zeer goedkoop aan de ge lijkmaker. Jan Willem Bogers schoot de bal tegen de arm van verdediger Willem Drost. Scheidsrechter Van Riel vond dat genoeg voor een strafschop. Rob Suttorp maakte gretig ge bruik van dit presentje en bracht Noordwijk naast Nun speet. Een doelpunt dat een gunstige invloed had op het spel van de Noordwijkers. Bij tijd en wijle werden er leuke combinaties uitgevoerd en Nun speet stond dan een periode onder zware druk. Een periode ook waarin doelman Arend Mi- chielsen tot grote hoogte groei de. Michielsen reageerde knap op inzetten van Hans Westgeest en Jaap van Kesteren. Ook Nun speet had nog een redelijke kans. Een verre pas bereikte Jaap van de Pol die samen met keeper Dick Dortmundt naar de bal stormde. De twee spelers kwamen met elkaar in botsing en moesten allebei vervangen worden. Cees van der Wiel nam de plaats van Dordtmundt in. Hij zou ook tegen WHC in het doel staan. Geen zege dus voor Noordwijk maar de stijgende lijn die de ploeg in de tweede helft tegen Nunspeet vertoonde gaf goede hoop voor de ontmoeting met WHC. Maar al gauw werd dui delijk dat Noordwijk weer op het oude niveau zat Een blun der van laatste man Hans Plaatzer werd goed uitgebuit door Frans Zelle en wederom keek Noordwijk tegen een vroege achterstand aan. En e- venals Nunspeet had WHC In de eerste helft de beste kan sen. Mogelijkheden die ontston den door zwak Ingrijpen van de Noordwijkse verdedigers. Een fout van Frans van der Veen bracht Arend Bosman In vrije positie voor Van der Wiel die echter bekwaam redde. Ook ditmaal diende de gelijkma ker zich vroeg in de tweede helft aan. John van Dijk nam een hoekschop, plaatste de bal op het hoofd van de volledig vrijstaande Plaatzer en 1—1 was een feit. Dit keer luidde dit doelpunt geen Noordwijks herstel in. Grootste oorzaak van de Noord- wijkse malaise is de onnauw keurige passing. Een keer liep een aanval wel en er ontstond dan ook meteen gevaar. Samen werken van Bogers en Gerard Tio leverde een voorzet van laatstgenoemde op. De kopbal van Van Kesteren werd door doelman Freek Goudbeek voor de voeten van de aanstormende John van Dijk getikt die het leer in het zijnet werkte. Twee punten dus tegen oppo nenten waar Noordwijk vroeger weinig moeite mee had. Maar Noordwijk is sinds die beker wedstrijden tegen Haarlem en Volendam geen topploeg meer. De ploeg staat momenteel waar het gezien de prestaties thuis hoort, op een midden- mootposMe. KEES VAN HERPEN Willem Bogers kwam in het duel tegen Nunspeet zelden los van zijn bewa- Hier lijkt Bogers door te breken ten koste van Gerard van 't Slot. jRDORP/BARENDRECHT X distilleerde uit het dub- t roetbalprogramma in het Weekeinde twee kostbare ten. De Leiderdorpers in- leis afgezakt naar de ori te regionen van de rang- moesten zaterdag het on- pit delven tegen zaterdag pioen ACV (0—1), maar ble- gisteren verrassend de ute In de confrontatie met hooggenoteerde Baren- 5ht (0—1). De equipe van imeester John Huguenin nu zes punten afstand nen van het op de derde i van onderen vertoeven- Hulzen en heeft weer aan ging met de grote midden- fVan onze sportredactie) KATWIJK Katwijk onder streepte gedurende het paas weekeinde de vorm, die de ploeg sinds de winterstop toont Aan de wedstrijden te gen beide koplopers Nieuw Lekkeriand en Heerjansdam werden drie punten overgehou den. Nieuw Lekkeriand werd met 21 verslagen, Heerjans dam kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Het had een 1—0 zege voor Katwijk kunnen worden, ware het niet dat de overigens goed leidende arbiter een doelpunt van Stef Groeneweg afkeurde. De ploeg van Frans van der Zeeuw spreidde prima voetbal ten toon. De bezoekers werden in de verdediging gedrukt. Kan sen deden zich al snel voor. Wim Guyt mikte echter tegen de lat. Even later richtte Arnold Broers beter. Met het hoofd werkte hij de bal op aangeven van Jan van Dijk in het net. Nieuw Lekkeriand trachtte de achterstand te nivelleren en zocht vaker de aanval. Hierdoor ontstonden er mogelijkheden voor Katwijk om via snelle uit vallen gevaarlijk te worden. De tweede helft bracht een of fensief van Nieuw Lekkeriand, dat met de wind in de rug sterk aandrong. Dit resulteerde na een kwartier in de gelijkmaker. Katwijk kreeg het nu heel zwaar, hield het achter, met Kees Koelewijn als betrouWbare sluitpost, goed dicht. Wim Guyt zorgde voor opluchting en de overwinning door de bal uit een duel tegen ACV vertoonde bekende beeld van de laat- weken: een fel aandringend dat wel een veldoverwicht louwt, maar er toch niet in igt echt uitgespeelde kansen creëren. Ook nu hikte de leg aan tegen een vroeg op- bpen achterstand. In de twin- ile minuut slaagde topscorer t Hooyer er in een voorzet te leveren, die door spits rit Volkers (vervanger voor geblesseerde Jan Mennega) n voldoende werd getoucheerd doelman Bram Brandt kans- I te laten (0—1). De thuis- I) zette na deze tegentreffer 1 aan voor een offensief. v slaagde er toch niet in Moelman Ter Velt in grote 2- tolemen te brengen. De rood- ten kwamen zelfs nog goed I toen een beslissing van leidsrechter Van der Veen tot merkwaardig misverstand jendMe. De grensrechter vlagde egei" buitenspel, maar Van der ige gebaarde dat er doorge- t ka moest worden. Bram la#"dt rolde echter de bal naar plaats des onheils en moest RCL-doelman Bram Brandt met ACV-spits Gerrit Volkers. vervolgens constateren dat Kolt Veneboer het speeltuig met een fraaie lob op de paal deponeer de. Na de hervatting slaagde RCL er in de gasten met oppor tunistisch voetbal terug te drin gen, maar de aanvallen eindig den maar al te vaak op de maat 44 van libero Jan Schipper, die risicoloos opruimde. Toch kreeg RCL in de slotfase nog enkele fraaie mogelijkheden via Dick van der Bijl (schot iri zijnet en kopbal naast) en de ingevallen Johan van Duyn. Aan de andere kant was Brandt attent bij Drentse counters, veelal geleid door de slim spelende Jack Soumeru, waardoor ACV met de winst het eindsignaal haalde. In Barendrecht waren de om standigheden aanmerkelijk moei lijker dan zaterdag. De harde brengt fraai redding in een wind en het hobbelige veld be zorgden de acteurs de nodige problemen, die FlCL als verdedi gende ploeg in de kaart speel den. De Huguenin-brigade ver dedigde fanatiek een in de 25e minuut veroverde voorsprong en slaagde vrij eenvoudig in die opdracht. RCL startte tegen de sterke wind in en streefde er naar het tempo laag te houden, om zodoende Barendrecht niet in het ritme te laten komen. De Leiderdorpse ploeg kwam er evenwel enkele malen goed uit en bij één van deze uitvallen werd spits Pierre van Gemerden in het strafschopgebied ge vloerd. De bal belandde op de penalty stip en specialist Kees Ruis von^ niste vlekkeloos: 0—1. Baren drecht was vervolgens dicht bij rechtstreekse confrontatie de gelijkmaker toen middenvel der Bas Hokke een vrije trap via de handen van doelman Brandt op de paal schoot, maar door goed verdedigen haalde RCL het rustsignaal. In het tweede speelpart drong de formatie van Sandor Popovics uiteraard sterk aan. maar RCL bleef op de been dank zij een goed keepen de Brandt en een opnieuw sterk opererende Rob van der Zwan. Het alles-of-niets offensief van de thuisclub verschafte RCL voorin de nodige ruimte, doch in enkele overmachtssituaties werd de goede voortzetting over het hoofd gezien. Pierre van Gemerden (genoteerd wegens spelbederf) deed nog twee goe de pogingen maar kwam toch niet tot scoren, waardoor RCL met 0—1 tevreden afsloot. afgekeurde doelpunt van Katwijk in wording. Wim Guyt spring hoog op, maar de bal wordt door Stef Groeneweg ingekopt. Half in beeld de verdediger die weg geduwd zou zijn. voorzet van Jan van Dijk in de bovenhoek te prikken. Heerjansdam was er op gebrand bij Katwijk punten weg te sle pen, omdat het zaterdag reeds een 2—0 nederlaag tegen Rijs oord had geïncasseerd. De be zoekers bouwden dan ook een licht overwicht op, dat echter geen doelpunten opleverde. Ook Katwijk kwam niet verder dan enige kansen. Na de thee werd Heerjansdam teruggeworpen. Dit leidde ook tot een treffer. Huib' Schaap gaf voor, wim Guyt-2 ging samen met een verdediger omhoog, maar dook onder de bal door, die door Stef Groene weg werd ingekopt. Het doeP punt werd afgekeurd, omdat Guyt de verdediger zou hebben weggeduwd. Arnold Broers mis te tweemaal alleen voor doel. In de laatste seconden ontsnapte Katwijk aan een nederlaag, toen het leer uit een vrije trap tegen de onderkant van de lat werd geknald.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 21