'OCH NOG HOCKEYZEGE IET SPREKENDE CIJFERS )proerpolitie moet orde ~)ij volleybal herstellen ■hoenmaker weer in ectie Den Haag Zon-tour" naar Franse Riviera BON eidenten bij strijd om lentebeker Wiersma gaat af op dam kampioenschap Startverbod Wil Hartog Uw krant samen met Air France LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 APRIL 1979 PAGINA 11 I LOEMPOUR end zwaar". Zo ka- erde bondscoach 9 Heumen het eerste I van het Nederland- ie yteam in Koeala k Ir. Het was eigenlijk Afin wonder dat het V elijk uit jeugdspelers W e team van Maleisië Irmiddag met 5—1 irslagen. Oranje had heel wat te stellen lenauwende hitte, die ietdruppels rijkelijk eien, de shirts in een n tijd doorweekte en ibelige speelveld in !A-stadion, waar het Dortige gras het stop- ra bemoeilijkte. Bo- maakte een aantal de indruk nog niet te zijn aan het door Iverschil van vijfe uur andere levens- jen Ron Steens en Leefers in de nacht tierdag op vrijdag de et kunnen vatten en ar een biefstukje op ir laten komen. Juist al moest op het mid- enorm veel loopwerk n om de jonge, atleti- Jeisiërs te storen en n aan de opbouw elpen. Van de andere elder, Paul Litjens, jiig uit De zwaarge- Kampong-speler had een paar andere te en voor verkeerd gekozen en ging bij jlke actie onderuit op de nachtelijke on- en gladde terrein. corners wilden bij ning van Nederland op het laatste moment toch de niet meer verwachte sprekende cijfers. Van Heumen koos in deze eerste wedstrijd van de toe- rnee, die van Koeala Loem- poer naar Perth leidt, voor Pierre Hermans in het doel en de jarige Maarten van Heeswijk als laatste man. De voorhoede bestond uit de lijn Bouwman, Doyer, Borstlap. Van Heeswijk trad rustig en zelfverzekerd op, al moet er bij worden gezegd dat hij zel den onder druk kv/am te staan. De dienstplichtige mili tair uit Den Haag zal zeker nog een tweede kans krijgen tegen een sterkere tegenstan der. Borstlamp miste nogal wat op de linkervleugel, waar het veld nog het beste was. Hij werd in de rust gen door Gunning. Gesprek Maarten van Heeswijk (op archieffoto links) maakte een solide indruk als laatste man. Litjens aanvankelijk niet luk ken voor de rust. Nadat Ro- derik Bouwman tweemaal met subtiele tikjes had ge scoord (2—0) bleven drie strafcorners en evenzoveel lange hoekslagen onbenut. Pas in de laatste drie minu ten had Litjens de juiste slag te pakken. Eerst werkte de vermoeid ogende topscorer van Oranje een lange corner achter doel man Carvalho en in de laat ste minuut kon Litjens tevre den de hand van afstopper Tim Steens drukken toen hij uit de vijfde Nederlandse strafcomer had gescoord. Daardoor kreeg de overwin- Voor Wouter Leefers was deze eerste voorstelling tij dens de drie weken durende toernee aanleiding een ge sprek met Van Heumen aan te vragen. „Ik heb het idee dat het straks op kunstgras beter is als ik midvoor ga spelen", aldus de kleine Haagse technicus, die net als vier andere spelers van Oran je in militaire dienst is. „Niet echt in de spits, maar meer om een opkomende middenvelder te helpen waar door een ander de vrijkomen de ruimte kan opvullen. Dan moet Van Heumen natuurlijk wel een andere middenvelder kunnen vinden. Zoals het nu op dit natuurgras gaat ben je met het vele lopen gegaran deerd gauw opgebrand." VRA Het Nederland- nesvolleybalteam heeft door een overwinning —1 (15-3 156 12—15 SJ) op Frankrijk ge it voor de finale van ►ernooi om de lentebe- ln die eindstrijd ont- n Nederland vandaag Duitsland dat Turkije mrt_o (15-11 15—11 16— lesploeg. De halve finale i West-Duitsland en je heeft tot een ernstig nt geleid. De 7000 e toeschouwers kon- in de derde set hun inde nederlaag niet fsp>PPen. Bij 1414 be en een drietal bier- s op het veld. De aanvoerster Silvia on vergat zich een lik en wierp er een m forse boog terug. ^jas het sein voor een bekogeling van de meisjes. De oproerpo- jiie met ongeveer hon- Jnan in de zaal aanwe- 'as, vormde een ring Duitse speelsters en >zame officials weer de blikjes af. Toch een speelster en de verzorger aan het J n getroffen. De wed- fj moest minutenlang on- ™-.iken worden, maar de concentratie was niet '•cl. ;en, want zonder pro- jn werden de laatste ipunten gemaakt Ook Johan van der Haar (op archieffoto) zag zijn team de finale tegen West-Duitsland bereiken daarop belandde nog veel blik op het veld. De Duitse ploeg zocht in een kring in het midden van het veld dekking en verliet, be schermd door de politie, haastig het terrein. Tijdens de gehele wedstrijd al was de wacht rond het veld be trokken geweest door een twintigtal militairen. Een superieur Oranje gaf Frankrijk in de eerste twee sets via 153 156, in 24 minuten, geen schijn van kans. De beide bonds- coaches Akkerhuis en Van der Haar brachten op dat moment hun sterkste opstel ling in het veld, de beide spelverdeelsters Evelien van der Laag en Fransje Murphy en de aanvalsters Riet Wubs, Hennie Mors- sink, Loekie Ra te rink en Carolien Keulen. In de derde set evenwel wil de Akkerhuis zijn resterende speelsters het karwei laten afmaken, maar dit mislukte. Pas bij een achterstand van 411 begon ook dit team te draaien. Te laat, zodat de set met 12—15 verloren ging. De vierde set wisselde Ak kerhuis terug, maar ook in die fase kwam Nederland nog met 410 achter, maar van dat moment verkreeg Nederland een overwicht. Aanvoerster Fransje Murphy fungeerde in die fase van het spel als enige spelver- deelster en haar setups stel den de aanvalsters in staat feilloos te scoren. Via 11—11 greep Nederland de winst met 1512. Het voor 98 percent uit manvolk bestaande publiek heeft deze week in Ankara zes uur van te voren in de rij gestaan om een kaartje te bemachtigen en nadat de loketten het bordje uitver-/ kocht hebben opgehangen, slaat de oproerpolitie de vasthoudende meute uit el kaar. De enkeling, die het waagt om over een circa vijf meter hoog hek te klim men, wordt na zijn landing alsnog in de kraag gegrepen. Het Nederlandse herenteam speelde gisteren voor de len tebeker in Stockholm een duel om de negende tot de twaalfde plaats tegen Frank rijk. Het werd opnieuw een nederlaag, 30. De setstan den waren 5—10, 15—9, 15 ZEVENAAR Harm Wiers ma lijkt op weg naar een hernieuwd nationaal dam kampioenschap. Zo ziet het er wel uit na de uitslag van de zesde ronde in het toer nooi om de nationale damti tel waarin hij nu samen met Gerrit Boom aan de leiding gaat. De drie beslissingen die in deze zitting konden wor den aangetekend waren van groot belang voor het verde re verloop van dit toernooi. Zelf wees de oud-wereldkam pioen concurrent Hans Jansen voorlopig terug. Na een rusti ge opening zocht Wiersma spanningen en een klassieke stand. Jansen kreeg proble men met posities en de tijd. In hevige tijdnood, weliswaar in een remisestelling, over schreed Jansen vlak voor het afgeven van zijn vijftigste zet de tijdlimiet en verloor regle mentair. Gerrit Boom, die in een combinatierijke partij re mise speelde tegen Bastiaan- net, zag daardoor Wiersma naast zich verschijnen aan de top. uitslagen zesde ronde: Stokkel—De Ruiter 1—1, Wiers ma—Jansen 20, DrostVan Aal ten 1—1, De Boer—Bronstring 2— 0, Van der Borst—Hooijberg 11, Bastiaannet—Boom 11, Van der Wal—Clerc 2—0. Stand: 1. Wiersma en Boom 9 punten, 3. Van der Wal, Jansen en Bron string 7, 6. De Ruiter, Van der Borst, De Boer, Bastiaannet en Clerc 6, 11. Stokkel en Drost 5, 13. Van Aalten 3, 14. Hooijberg 2. ARNHEM Wil Hartog heeft van de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereni ging geen toestemming gekre gen om maandag deel te ne men aan de Paasrace te Hen gelo. onze sportredactie) lAG In het Zui- spelen FC Den Haag vanavond tegen el- 1 acht uur. Bij de behoort Lex taker weer tot de se- anslTisser: „Voor Lex be- derde fase. Ik heb fst een zestal kleine J geheel of gedeel- I laten spelen en bo- |||de training regelma- '(evoerd. Desondanks Vooralsnog rustig met [springen, zodat het geen vaststaand feit is dat hij al in de basis zal staan. Uiter aard is het mogelijk dat ik hem tijdens een wedstrijd als nog zal inzetten, maar dat hangt af van het wedstrijd- verloop", aldus Piet de Visser. Zonder zorgen is de coach niet. Ton Wickel heeft niet voluit kunnen trainen wegens een liesblessure. Joop Kore- vaar heeft hinder van een voetblessure; Henk van Leeu wen blijft klagen over een spieraanhechting en Fred Goemans sukkelt met een dij beenblessure. Uiteraard duurt het nog even voor Oeki Hoe- kema zijn rentree kan maken. De trainer van PSV, Kees Rijvers, kan over een vrijwel complete selectie beschikken. De schorsing van Piet Wild schut is verstreken en Gerry Deykers is weer fit. Alleen Harry Lubse kan nog niet ac teren. Willy van de Kerkhof, die tegen Feyenoord een gele kaart kreeg, speelt. Hij werd namelijk bestraft met een wedstrijd voorwaardelijk. Maandag (Tweede Paasdag) gaat FC Den Haag bij PSV dip visite, Lex Schoenmaker. 99 Reserveer nu reeds een weldadige zon in september. Ja, dat kan in Nice, de parel van de illustere Franse Rivièra. door in. te schrijven voor de achtdaagse reis, die uw krant in samenwerking Air France organiseert van zon dag 16 tot en met zondag 23 september 1979. Gelogeerd wordt in het vier sterren tellende Massena Hotel. Dit ge rieflijke hotel ligt dicht bij de beroemde Promenade des Anglais, de wandelboulevard voor de meest verwende toerist. Vanuit uw kamer (alle voorzien van bad/douche, toilet, televisie en mini-bar) is het 300 meter naar het zonnige strand van de Middellandse Zee. In deze tour is een drietal excursies ingenomen, onder meer naar Mona co en Menton, het parfumstadje Grasse en het schilde rachtige St. Paul de Vence. HET PROGRAMMA: Zondag 16 september 1979. 's Morgens om 10.05 uur vertrekt de Boeing 727 van Air France van Schiphol, hetgeen betekent, dat u om 11.40 uur in Nice arriveert, zodat u de gehele middag kunt toeven aan de in alle toonaarden bezongen Cóte d'Azur. In de middag wordt u in het Massena Hotel een welkomstdrankje aangeboden. Maandag 17 november 1979. Na het ontbijt in het hotel kunt u de gehele dag doen wat u wilt. Gelegenheid dus om Nice te gaan ver kennen. Dinsdag 18 september 1979. Na het ontbijt wordt een excursie van een halve dag gemaakt. U gaat naar Mo naco, waar de slingerende autoweg „Basse Corniche" via Villefranche en Beau- lieu (met steeds weer nieu we vergezichten) voert naar Monte Carlo. Daar is de botanische tuin, het be roemde Oceanografisch Museum van Cousteau en het casino. Vervolgens gaat het via Menton met z'n mooie oude centrum terug naar Nice. Woensdag 19 september 1979. Na het ontbijt staat weder om een uitstapje van een halve dag op het program ma. Nu gaat het naar het achterland van de Cóte d'Azur. In de parfumstad Grasse wordt uiteraard een bezoek gebracht aan een parfumfabriek, maar ook de oude kathedraal wordt bezichtigd. Verder kunt u wandelen in het middel eeuwse stadscentrum. De tocht wordt voortgezet via Gorges du Loup, indruk wekkende ravijnen, die de rivier in de loop der tijden heeft doen ontstaan. In Nice aangekomen staat de dag verder tot uw beschik king. Donderdag 20 september 1979. Na het ontbijt bent u vrij om een zelf een selectie te maken uit de diverse recre atiemogelijkheden, die Nice en omstreken te bieden heeft. Vrijdag 21 september 1979. Ontbijt in het hotel. Het ideale klimaat van de Franse Rivièra is een favo riete verblijfplaats voor vele kunstenaars. Vandaar dat deze tocht voert naar St. Paul de Vence, een ex cursie van een halve dag. De tour gaat naar de Fon- dation Maeght, waar een grote collectie werken bijeen is gebracht van o.m. Braque, Miró, Calder en Zadkine. Zaterdag 22 september 1979. Op deze dag bent u na het ontbijt weer vrij om al dat gene te bezoeken wat bo venaan uw persoonlijke verlanglijstje staat. Nog even naar het strand of een gokje wagen in het ca sino van Nice. Zondag 23 september 1979. Afscheid van de Franse zuidkust. In de loop van de dag wordt u naar het vliegveld gebracht. De Ca- ravelle van Air France staat daar gereed om op 14.35 uur het luchtruim te kiezen en dan om 16.35 uur op Schiphol te landen. De prijs van deze exclusie ve „Zon-tour" bedraagt 850.- per persoon op basis van een 2-persoonskamer. Toeslag één-persoons ka mer bedraagt 175,-. Inbe grepen is de recente ta riefsverhoging, zoals die is voorgeschreven i.v.m. de stijging van de olieprijzen. Verdere wijzigingen zijn voorbehouden. Minimum aantal deelne mers: 15. Inbegrepen: - Retourvlucht Amsterdam- Nice economy klasse met een lijntoestel van Air France. Verzorging aan boord. - Zeven overnachtingen in het Massena Hotel te Nice. - Verblijf in het hotel op basis van logies en ontbijt - Transfers van luchthaven Nice naar het hotel v.v. - Welkomstdrankje op dag van aankomst. - Excursies als genoemd in het programma. - Reisbegeleiding en Neder lands sprekende gidsen bij de transfers en de excur sies. - - Luchthavenbelasting. Niet inbegrepen: - Alle niet genoemde maal tijden. - Verzekeringen. Inlichtingen en boekingen (telefonisch of door inzen den van bon) uitsluitend bij: Sijthoff Pers, Bureau Reisorganisatie, Wagen straat 37, Den Haag, Tel.: 070-624562, tst. 257 en 370. Aan: Sijthoff Persureau Reisorganisatie Wagenstraat 37 2512 AP 's-Gravenhage Ik/Wij wens(en) deel te nemen aan de „Zon-tour" naar Zuid-Fankrijk van 16 tot en met 23 september 1979. Naam: Naam: Naam: Naam: Adres: WoonplaatsPostcode: Tel: Ik wens wel/geen één-persoonskamer (in te vullen door hen, die alleen' reizen) Handtekening

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11