Skate-board baan in Frederiksoord Weinig animo voor derde r.k. school Startsein brug Haaswijk Recordaantal deelnemers aai Alphense jeugdschaakdag poggenpohl Keukens van klasse. „ALLEEN STRENGER TOEWIJZINGSBELEID IS OPLOSSING WONINGNOOD" Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 APRIL 1979 RIJNSBURG De wijk Frederiksoord krijgt een speelterrein met een skate board baan. De raadscom missie welzijn is gistera vond akkoord gegaan met de plannen het terrein aan de Floralaan voor dit doel in te richten. De aanvankelijk door het CDA-raadslid Van der Zwet ingebrachte bezwaren met oog op de onveiligheidsas pecten, werden gisteravond teruggenomen. Na informa tie bij verschillende instan ties, werd hem duidelijk dat het nogal meevalt met de ongelukken op skate-board banen. De meerderheid van de raadscommissie koos voor een kleinere skate-board baan. De kosten van aanleg worden opgebracht door de exploitatie van de huizen in Frederiksoord. Met de aan- is gewaarborgd. Hij pleitte voor de aanleg van een speelterrein zonder skate board baan. Het speelterrein gaat er leuk uitzien. Nu de skate-board baan en het basketbalveld iets kleiner worden, komt er een gevechtsburcht bij. Te vens is er een glij toren, klimrek, een trapveld, een hobbeleend, een schuilhuis en diverse andere speelattri- buten in het ontwerp opge- leg van het speelterrein zal 1 mei worden begonnen. De heer Van Egmond (GPV) stelde zich op het standpunt dat de verantwoordelij kheid met het oog op de veiligheid bij de ouders ligt Zij zullen er op moeten toezien dat hun kinderen met beenbe schermers en helmen de baan op gaan. De heer Oudshoorn (RPF) bleef zich verzetten tegen het plan. Hij vond dat de veiligheid niet Het terrein aan de Floralaan dat spoedig wordt omgetoverd in een speelparadijs. nomen. Het geheel wordt met groen en struiken omge ven. Het plan werd eerder deze week ook door de raadscommissie financiën ren in Frederiksoord deze akkoord bevonden. Het zomer al volop van de ska- komt niet meer in de ge- te-board baan kunnen genie- meenteraad, zodat de kinde- ten. NieuwbouwpL in Voorhout VOORHOUT - De gen*J Voorhout ziet kans bij I kort gedeeltelijk in de^ pende woningnood te zien. De gemeenteraad volgende week donderdag j voorstel tot de aankoopr.' 1 grond van de heer J.M.f I Dijk, in het verlengde pM I het speelterrein aan|/eJ Spoorlaan worden gedaante! pd j Het terrein heeft een op/f vlakte van drie hectare.!*/ dacht wordt hier een pl| ontwikkelen voor de van tachtig negentig i gen volgens de verdeelsl) 40-40-20 (40 wonir 40% premiekoop- en 1 sector woningen). Volgei preadvies van het collegel het een goedkoop plan i den omdat er geen du l frastructurele werken t ven te worden uitgevoerd ontsluiting van het gebied ontsluiting kan geschiede! de Spoorlaan. „Het bouw zal niet opvallen door F1 schoonheid, maar we zij»l hiermee weer een mogff heid te hebben om deL ningnood gedeeltelijk te L* gen", aldus b en w inr, pre-advies. OEGSTGEEST Burgemees ter Jonkheer T. A. J. van Ey- singa heeft gistermiddag om drie uur de eerste officiële paal geslagen voor de brug naar Haaswijk. De brug over het Oegstgeesterkanaal komt in het verlengde van de Iri slaan te liggen en zal ontslui ting voor de nieuw te bou wen wijk Haaswijk dienen. Zoals bekend houdt een kroonprocedure de bouw van Haaswijk nog tegen. De pro cedure is door de Milieugroep Oegstgeest ingesteld. Deze Mi lieugroep had ook een be zwaarschrift ingediend tegen de bouw van de brug omdat zij meent dat de bouw van de burg slechts gevolgd kan wor den door bebouwing van Haaswijk. Onlangs heeft de Provincie hierover uitspraak gedaan en de bouw van de brug goedgekeurd. Met het slaan van deze eerste paal is einde gekomen asm jarenlan ge touwtrekkerij tussen de Milieugroep enerzijds en de gemeente en de Werkgroep Pro Haaswijk aan de andere kant Verwacht wordt dat de brug in december van het volgende jaar gereed is. Tevens kan dan begonnen worden aan de bouw van het eerste gedeelte van de wijk Haaswijk met toepassing van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Or dening. De raadsleden en het college van b en w verwach ten een spoedige uitspraak van de Kroon, zodat aanslui tend met de rest van Haas wijk begonnen kan worden. Na afloop van het slaan van de eerste paal was er een ge- ENQUÊTE IN ZOETERWOUDE WUST UIT: animeerde receptie in café restaurant „De Roode Leeuw" in Oegstgeest Het slaan van de eerste paal verliep niet vlekkeloos. Per ongeluk liet de machinist de dragline naar voren kantelen, waardoor de heistelling wegzakte en de paal omsloeg. Als alternatief heide bur gemeester Van Eysinga een damwanddeel. ZOETERWOUDE Een door de overgang scommissie gehouden enquête heeft uitgewe zen dat de belangstelling voor de in aan bouw zijnde derde r.k. school nog niet al te groot is. Als oorzaken worden genoemd dat men eerst meer wil horen over de onderwijs kundige aanpak van de derde school en bo vendien wil men eerst kennismaken met de nieuwe hoofdleider van de school. Aan deze verlangens van de ouders zal op dinsdag 8 mei a.s. tegemoet gekomen worden. Op die datum houdt de overgangscommissie een ou deravond, speciaal over hét onderwijs van de nieuwe school. Hierbij zullen de nieuwe schoolleider en alle teamleden aanwezig zijn. Toch zal er nog heel wat moeten gebeuren om het leerlingenaanbod gelijkelijk over de drie scholen te verdelen. Van de 261 leerlin gen van de Aloysiusschool bijvoorbeeld willen er 11 naar de derde school, 6 weten het nog niet, terwijl er 3 geen vorkeur hebben. Dit betekent dat ruim 92% op deze blijven. De totale cijfers van Hummelhof en Zonnegaarde en lager len Aloysius en Sjaloom wijzen uit dat ders van 58 kinderen hun kind bij de school aan zullen melden, 31 dit nog ten en voor 5 kinderen maakt het De leerlingenaantallen op de gere scholen die hier 1iet gevolg van zijn, stemmen tot nadenken. De klassei 6 van de Aloysius en klas 6 van de zijn met aantallen als 45, 44, 38 enz, groot. Voor de eerste klassen van de zijn er geen problemen, elk kind kan school die de voorkeur heeft. De van 8 mei wordt dan ook van groot geacht, vooral voor de ouders van de usschool. Onmiddellijk na deze ontvangen alle ouders een formulier definitieve schoolkeuze voor elk kind te maken. De enquête was slechts een pige uitslag. Marcel van Dam in Roelofarendsveen: ROELOFARENDSVEEN „De gemeente Al kemade moet een strenger woningtoewijzing sbeleid gaan voeren. Alleen het tegengaan van de vestiging van buitenstaanders in de gemeente kan de woningnood in Alkemade oplossen". Dit stelde het Tweede Kamerlid voor de PvdA M. van Dam gisteravond tij dens een bijeenkomst van de PvdA-Alkemade in de Alkeburcht. De oud-staatssecretaris be toogde voorts dat de gemeente niet alleen verkoopregulerend maar ook prijsregulerend moet optreden. „Anders worden te dure wo ningen na vruchteloos aanbieden aan eigen inwoners, toch nog aan buitenstaanders ver kocht". In de discussie, die volgde kwamen de zoge naamde Van Dameenheden ter sprake. In de tijd dat hij nog staatssecretaris van volkshuis vesting was, heeft Van Dam gesteld dat deze woningen voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens boven het aantal te bouwen eengezinshuizen moeten worden gerealiseerd. In Zuid-Holland blijkt men zich hier niet aan te houden. De heer Van Dam zegde toe deze zaak in de Tweede Kamer aan te kaarten. Bo vendien vroeg men zich af of er inderdaad drieduizend Van Dam eenheden op het minis terie liggen te wachten op een aanvraag en of,als dat zo is Alkemade dan niet meer dan vierentwintig eenheden kan gaan bouwen. Verder werd tijdens de bijeenkomst nogal wat kritiek gespuid over de grondpolitiek, de ver koop van huurwoningen, de lange strijd in het parlement over het volkshuisvestingsbeleid. De heer Van Dam bracht hiertegen in dat hij en vele andere politici van zijn partij regelmatig pogingen hebben ondernomen om deze zaken wettelijk te regelen. Met beschuldigende vin ger wees hij naar de meerderheid in de Twee de Kamer, die volgens hem al meer dan der tig jaar deze wetten tegenhoudt. Als attentie ontving de oud-staatssecretaris aan het einde van de bijeenkomst een bos rozen en een kwartetspel van Alkemade. Meer werk in Lisse LISSE De werkloosheid onder de mannelijke beroeps bevolking in de regio Lisse is flink gedaald. Het aantal bij het arbeidsbureau ingeschre ven werkzoekende vrouwen steeg de vorige maand. De daling bij de mannen is een direct gevolg van de weersverbetering. Met name dë bouw- en de bloembollen sector geven een gunstig beeld te zien. De werkzaam heden in de bloembollen voor vrouwen zijn daarentegen af genomen. Het aantal werkloze jongeren is ten opzichte van februari vrijwel gelijk geble- Voor de maand april wordt verwacht dat de toenemende seizoensdrukt in met name de horecasector een gunstige in vloed op de werkgelegenheid in de Bollenstreek zal hebben. LEIDERDORP Maandag tweede Paasdag wordt er voor de ponyruiters van de manege „Liethorp" in het sportpark „De Bloemerd" een dressuurwed strijd gehouden. Een deskundige jury zal de prestaties van de jeugdige ruitertjes beoordelen. De wed strijden die om tien uur be ginnen zijn voor ouders en andere belangstellenden vrij toegankelijk. OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest draait dinsdag 17 april de film „De wereld van de lach" voor kinderen van 6 tot 11 jaar. Voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar komt de film „Jerry als asse poester". De eerste film be gint om half twee en is om drie uur weer afgelopen. De tweede film is van 15.30— 17.00 uur. Beide voorstellin gen zijn in het Gemeentecen trum aan de Lijtweg. Entree prijs 1 gulden per persoon WASSENAAR De regionale Jeugdraad en het Jongeren pastoraat Wassenaar/Voor schoten houdt morgen zijn ze vende paasvoettocht. Jongeren kunnen op die manier met el kaar van gedachten wisselen over dingen die hen bezig houdt Dit onder het thema „Zoeken wat je niet kopen kunt". De tocht begint om twee uur in het Dorpscen trum aan de Schoolstraat 6 wi Wassenaar. Daarna gaat de tocht door de duinen langs het strand. Om tien uur 's a- vonds wordt iedereen weer te rug verwacht in het Dorp scentrum. De tocht is 18 kilo meter. Alle jongeren vanaf 16 jaar zijn welkom. Kosten be dragen 4 gulden per persoon. Men kan zich opgeven bij Frans Bakker, Schubertplant- soen 24, Voorschoten. Tel. 01717-2761. VOORSCHOTEN - De wo ningadviescommissie Voor schoten vergadert 23 april in plaats van maandag 16 april. Deze vergadering, waarop de commissie woningzoekenden kan ontvangen, wordt gehou den op het gemeentehuis en begint om acht uur. VOORSCHOTEN - De Lin dehoeve houdt morgen een in formatie-avond over Turkije. Het is de eerste in een serie over vreemde landen. Kennis wordt gemaakt met de mu ziek, dans, drank en eten uit die landen. Deze avond zal het Turkse muziekgezelschap „Rosmarili" optreden. Dc buikdanseres Fathimah laat een traditionele buikdans j zien. Daarnaast wordt de volksdrank van Turkije ge- schonken en zal er ook Turks eten te krijgen zijn. Het feest begint om negen uur en de toegangsprijs bedraagt twee j gulden. LISSE De Gospelgroep Sjofar houdt maandag 16 j april (tweede Paasdag) een evangelisatiemiddag op het terrein bij het kasteel Keu- kenhof. De evangelisatiemid- dag begint om drie uur. Na- dere inlichtingen zijn te ver krijgen op telefoonnummer 02521-12641. LISSE Na de succesvolle serie koffieconcerten is er nu op tweede Paasdag vanaf vier uur in sociëteit Artemis in Lisse een „sherry-concert". Hier zal Jan van Rhenen een programma brengen met iro nische, gevoelige en andere liedjes. Tijdens dit concert ex poseert de jonge Lissese kunstschilder René Klaren- beek. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt drie gul den per persoon. LISSE In de christelijke gereformeerde kerk aan de Veldhorststraat in Lisse wordt op tweede Paasdag vanaf tien uur 's morgens een paaszang- dienst gehouden. Aan de dienst werken de gezamenlij ke koren van „Excelsior" en Dirk Out aan het orgel mee. Roelofarendsveen werd 3e in de eer M klasse C, Andy Janssen uit Roelo U rendsveen werd 2e in de tweede klas C, Bart Dijkstra uit Alphen won tweede klasse D, Henk Jan Beukei Uv uit Aarlanderveen werd 2e in de dei fi) klasse A. Marcel Lek uit Roelofarei sveen werd le in de derde klasse B zijn plaatsgenote Marleen van Wijnga; den 2e. Frank van Hasselt uit Leidi dorp won de derde klasse C, Sand Plijnaar uit Alphen werd 2e in de dt de klasse D, Martijn de Clercq uit Bc koop werd 3e in de derde klasse E. I vierde klasse A werd volledig beheer door Alphenaartjes, Frank Hendrii werd le, Gert Jan Baas 2e en Patri van Amstel 3e Ruud de Jong uit Roel farensveen werd 2e in de vierde klas C, Eric Craaikamp uit Alphen wei hier 3e en Serge van Amstel 5 Het grote aantal deelnemertjes zorgde vooreen gezellige drukte in de Opstandingskerk. ALPHEN AAN DEN RIJN De „jeugdschaakdag" die gisteren in de Opstandingskerk te Alphen aan den Rijn werd gehouden heeft een recor daantal deelnemers opgeleverd: Twee honderdtien jeugdige schakers, waaron der 24 meisjes, namen er aan deel. Zij waren afkomstig uit het gehele land. Het was de vijfde keer dat de Alphen se schaakclub (ASC) de Jeugdschaak dag organiseerde. Henk de Kleijnen de grote man achter het toernooi, zei gisteren dat met het aantal van 210 het maximum wel be reikt is. Kleijnen noemde het aantal ook „een absoluut record voor Neder land". Een ander record vestigde Bauke van Bloemenhuis uit Helmond. Bauke die een paar dagen geleden vijf jaar was geworden schreef geschiedenis om dat hij de jongste deelnemer werd die ooit aan een schaaktoernooi deelnam. ASC zal ook volgend jaar weer de Jeugdschaakdag organiseren. Het ver lies dat geleden wordt, volgens Kleijnen zo'n 750,—, neemt men dan voor lief. De enige die bijdragen in de kosten tot nu toe zijn de Leidse Schaakbond en de Alphense Sportstichting die dit jaar 300,— betaalde.De hoofdgroep A werd gewonnen door Nico Kuijl uit Boskoop. 2e werd Pim Eerens uit Roosendaal en 3e Gert Koelenwijn uit Katwijk. Vedere prijswinnaars uit de regio waren: Andi- us Teijgeler uit Leiderdorp die 2e werd in de Hoofdgroep B, Julius Visser uit Alphen werd 3e in de Hoofdgroep C, Berry van Leur uit Roelofarendsveen werd 3e in de eerste klasse A, John de Jong uit Roelofarendsveen werd 3e in de eerste klasse B, Fred Banner uit

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4