w Tegen speling van het lot is niets te beginnen Roodenburg gokt mis reysen twee duels Kort geding tegen boksbond TL HARTOG TWEEDE PAASDAG WEER OP DEMOTOR 9? iwhuis ;t: ende lats Boom fortuinlijk tegen Van der Borst Tips voor Duindigt Celeritas pakt punt Toto/lotto LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 APRIL 1979 PAGINA 17 Martin Vreysen (NAC) is door de «omissie van de KNVB voor de rode In de bekerwedstrijd tegen PSV ge* met twee wedstrijden schorsing, een itrdelijke schorsing van een duel en ete van 250 gulden. endammer Likikwatil, die op 6 april vee wedstrijden werd uitgesloten en een kreeg van 100 gulden, is opnieuw fors t In aansluiting op zijn straf van een len kreeg de Veendammer nog eens trijden onvoorwaardelijk schorsing een boete van 100 gulden. je behandeling werd Joop Wild- FC Utrecht een schorsing voor een jd opgelegd. Wildbret moet bovendien Jden boete betalen. De zaak van Volen- Jaap Jonk werd aangehouden en zal volgende week opnieuw in behandeling ko men. De belangrijkste straffen zijn: A-spelers: AZ *67: F. Filippo: een wedstrijd voorwaardelijk en 200 gulden boete. FeyenoortL J. Peters: 300 gulden boete. NAC: T. Dekker: een wedstrijd voorwaardelijk en 150 gulden boete. PEC Zwolle: M. Israel een wedstrijd onvoorwaarde lijk en 200 gulden boete. PSV: W. v.d. Kerkhof: een wedstrijd voorwaardelijk en 300 gulden boete. Twente: H. Thoresen: boete van 200 gulden. Volendam: D. de Boer twee wedstrijden onvoor waardelijk en 100 gulden boete. Willem II: M. v. Geel: een wedstrijd onvoorwaarde lijk en 100 gulden boete. Boekingen voor: Brard (Feyenoord), Van Ossenbrug gen (Wageningen), Hoekstra (PEC Zwolle). S. Morgan (Sparta) werd vrij gesproken brek aan bewijs. i wegens ge- MARTIN VREYSEN DEN HAAG Hennie Thoonen, de Nederlandse boks kampioen bij de profs in het zwaargewicht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse Boks bond (NBB). Het kort geding zal dinsdag 17 april om 14.00 uur dienen voor de president van de rechtbank in Amsterdam. Hennie Thoonen wil via de rechter toestemming zien te krijgen van de NBB voor een wedstrijd tegen de Europe se kampioen in het zwaargewicht, de Spanjaard Alfredo Evangelista. De Nederlandse Boksbond heeft verscheide ne malen toestemming voor een dergelijke ontmoeting ge weigerd omdat de bond vindt dat het verschil in kracht tussen beide boksers te groot is. Bovendien staat de Eindhovenaar volgens de NBB pas geklasseerd in de tweede categorie. HENNIE THOONEN Volleydames in eindstrijd ANKARA De Nederlandse dames volleybalploeg heeft in de halve finales van het toer nooi om de lentebeker met 3—1 gewonnen van Frankrijk. De setstanden waren: 15—3, 15-6, 12-15, 15-12. Neder land ontmoet in de eindstrijd West-Duitsland dat met 3—0 (15-11, 15-11, 16-14) zege vierde over Turkije. BELLEGEM-Jan Raas won de ronde van Bellegem voor Jos Schipper. BURLINGTON-De Italiaanse skier David, die enige tijd ge leden ernstig ten van kwam en sindsdien in coma ligt, moet een hersenoperatie on dergaan. Wil Hartog hoopt ze weer op de internationale pistes te zien te zijn bij het gade slaan van zijn concurrenten. 1EKERK De wonderen zijn de wereld nog niet uit. eod bewijs daarvan is motorcoureur Wil Hartoguit Ab- irk. Twee weken geleden liet deze „vliegende grasdro- uit het Noordhollandse kerkdorp zijn naam even te eer aan. Hartog vloog van zijn motor tijdens een op- rmronde op het circuit van Zandvoort en werd a la mi- naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. De eerste pose voorspelde niet veel goeds voor de coureur, die ls eerste Nederlander in geslaagd was een fabriekscon- bij een Japanse maatschappij te verdienen. Een zwa- «reenschudding en een open onderarmbreuk. Pessimis- vierde hoogtij op die bewuste zondagavond in Haar. De opmars naar de wereldtop, die Wil Hartog leek in letten met dat verdiende fabriekscontract, leek op een d spoor geraakt te zijn. Hartog zelf was daar ook van overtuigd. .Jonge, toen naandagochtend rond een uur of vijf eindelijk bijkwam, ht ik van „Wil, zeg maar dag met het handje naar je rière". Ik had het visioen al voor ogen. Twee maanden it voor zo'n gebroken arm en een hersenschudding en lertussen zoveel Grand Prix missen, dat je kansloos rdt voor de wereldtitel. Een voortzetting van je topsport- rière kan je dan ook wel vergeten. Japanners hebben a te maken met mensen, die er afvallen. Die willen al- m eerste plekken en voor de rest niets", de loop van maandag echter al bleek, dat de hersens t weinig beschadigd waren geraakt De diagnose hersen- iudding kwam geheel te vervallen, toen EEG-onderzoek iter de rug was. Ook met de arm ging het meteen al veel er. Doorbijter Hartog probeerde vanaf de eerste dag xrde vingers te bewegen en toen dat lukte, kreeg de Ab- rkerweer hoop. Wil, zei ik tegen mezelf. Zo slecht is het nog niet met rm. Als je hem na twee dagen al weer kunt bewegen, lerdag was het met mijn gezondheid alweer zover, dat izelf het ziekenhuis wist uit te praten", aldus een zeer tgen pratende Wil Hartog. ider klinkklaar wonder. Dat de beste omschrijving jhet kunststukje, dat Wil nenwerking met zijn Coosemans wist te De twee maanden tspel", waar aanvan- aan gedacht werd, iderde in een verba- rekkende twee weken. Paasdag namelijk hijnt Wil Hartog al aan de start in het jjwse Hengelo. I mededeling sloeg de mo- rtwereld met stom- li Wil Hartog deed echter If het de gewoonste zaak de wereld is. Over won- oener dokter Coosemans t hij echter anders. Met rholen bewondering hij over hetgene dat chirurg voor hem wist at Wil Hartog: „Ik heb snelle genezing uitslui- Ritssluiting Wil Hartog toont zijn linke rarm, die er een geweldige ritssluiting bij gekregen heeft Drieëntwintig hech tingen namelijk sieren de onderarm. Onder dat punk achtig aandoende stuk op perhuid zit een plaat, die de ellepijp weer tot een stuk heeft „gesmeed". De breuk en de twee scheurtjes in het bot zijn hem niet meer tot last. Ook het spaakbeen dat uit de kom was geschoten, is er weer netjes in terug geduwd en de arm functio neert weer naar behoren. De „witte reus" oefent er dagelijks mee en de spier kracht is weer aan het toe nemen. „Ik denk dat ik bin nen een paar dagen wel weer in staat zal zijn een motor aan te duwen", aldus de weer van zelfvertrouwen blakende Suzukicoureur. De daad bij het woord voegend gaf hij halverwege deze week de organisatoren van •de internationale races in Hengelo zijn ja-woord. Het kon wel weer, volgens Har tog en zijn medische advi seur. Wil Hartog hoopt via die ra ces op de Varsselring de weg omhoog weer een beetje te vinden. Voorlopig heeft dit zo perspectiefrijk lijken de seizoen hem slechts kom mer en kwel gebracht. Ga maar na. In Venezuela brachten de aan die trip ge spendeerde 30.000 gulden geen enkel rendement in de vorm van ereplaatsen op. Ex-wereldkampioen Barry Seene wist daar te profite ren van een door een expe riment aan de motorfiets veroorzaakte val van de aan de leiding liggende Hartog en kon de eerste vijftien punten voor een eventuele herovering van de wereld kroon in de 500 cc klasse in de overall steken. De resultaten van Wil Har tog na deze Grand Prix wa ren ook niet overdonderend. In Hilvarenbeek, tijdens de Olofraces, moest hij tot ie ders verbazing Jack Middel burg voor laten gaan in de 500 cc klasse. De „bejaarde" halve-liter van jumping Jack toonde zich voor de laatste keer „jong" en winst was er slechts voor Wil Hartog in de 750 cc. Een week later bracht die 750 cc klasse Wil Hartog de derde klap in een aantal we ken toe. Tijdens de opwarm ronde op Zandvoort ging hij onderuit en belandde in het ziekenhuis met voornoemde gevolgen. „Curieus genoeg viel ik op dezelfde plek als waar ik elf jaar geleden in mijn eerste motorseizoen mijn enige an dere breuk in mijn carrière, een polsfractuur, opliep". „Het is gewoon een kwestie van geluk. Het zit me de laatste tijd gewoon tegen. Zo val je jaren niet van je fiets en zo lig je er een aantal keren achter elkaar vanaf. Tegen die speling van het lot valt niets te beginnen". JOHN VOLKERS Manos Bouwhuis strijd om het Euro- [pioenschap van de s op de derde weer een paar verder gezakt in het ent Bouwhuis deelt wedstrijden van gister- in Romme (Zweden) ende plaats met de rfjker Scherber. Zijn tand op de leider, de Gilbert Martens be- ^12 punten. 'arden, die Bouwhuis vond kreeg toebedeeld, met uitzondering van ste, geen toppers. Hij 'an ook tot een weinig ende serie van 7-6-6-4. «svolste pikeurs van waren Martens en de titelhouder Heinz We- (WDl), die ieder een innen en een tweede roverden. ..eigen" baan kwam d Jim Frick ook niet de voeten. Hij koelde JIM FRICK zijn woede op de Oostenrijker Scherber, die hem hinderde. Twee keer liet Frick zijn zweep op de rug van de Oos tenrijker neerkomen. Het co mité zag het en beraadde zich, hoewel er geen klacht van Scherber was binnenge komen, over maatregelen. Na overleg met de beide pikeurs werden er echter geen sanc ties tegen Frick getroffen. Na de wedstrijd van gisteren is. het klassement: 1. Martens (Bel) 113 pnt., 2. Korpi (Fin) 106 pnt, 3. Thoresen (Noo) 89 pnt, 4. Roussel (Fra) 86 pnt., 5. Frick (Zwe) en Wevering (WD1) 85 pnt, 7. Bouw huis (Ned) en Scherber (Oos) 81 pnt, 9. Istok (Hon) 77 pnt., 10. Juul Nielsen (Den) 54 pnt. Het programma wordt morgen, voortgezet in Billund (Den). De Belgische voetbalamateurs zijn gisteravond weer ff dichter gekomen bij de Olympische Spelen van in Lier werd Spanje, voor de kwalificatiegroep waar Jjerland in is geplaatst, met 3-1 verslagen. België had Qe uit-wedstrijden tegen Nederland èn Israël ook al Tafgesloten. ZEVENAAR Gerrit Boom is alleen leider gebleven in de strijd om de nationale damtitel, maar de concurrentie is sterker geworden. Tegenover de remise van Boom (tegen Van der Borst) stond wel de nederlaag van Clerc tegen Bastiaan- net, maar zowel Wiersma, Bronstring als Jansen wonnen en dit trio kwam daardoor samen op de tweede plaats, op een punt van Boom. Boom kwam gistermiddag gelukkig weg met een puntendeling tegen Van der Borst, het had minder moeten en kunnen zijn. Boom namelijk nam een nogal dure damzet en daardoor kreeg Van der Borst de winst binnen bereik. Van der Borst echter verdwaalde onderweg en daardoor was het eindpunt de remi se. Clerc werd door Bastiaarmet zwaarder gestraft voor zijn fout Ver in het middenspel had Clerc met zijn positie van enkele schijven op de lange lijn een combinatie van Bastiaannet over zien. Het gevolg was stukverlies en een machtsnadeel in het eindspel. Bastiaannet gebruikte zijn overmacht bekwaam en scoorde het volle pond. Uitslagen vijfde ronde: Van der WalDrost 1-1, Van Aalten—Wiersma 0-2, JansenStokkel 2-0, Clerc—Bastiaannet 0-2, Boom—Van der Borst 1-1, Hooyberg—De Boer 1-1, De Ruiter—Bronstring 0-2. Stand: 1. Boom 8 punten, 2. Wiersma, Jansen en Bronstring 7, 5. Clerc 6, 8. De Ruiter, Van der Wal, Van der Borst en Bastiaannet 5, 10. Stokkel, Drost en De Boer 4,13. Van Aal ten 2,14 Hooyberg 1. Degradatiekandidaten Bundesliga verliezen BONN Darmstadt en FC Nürnberg, de twee ploegen in de Bundesliga, die al vrijwel zeker van degradatie zijn, kregen gisteravond weer een zetje in de verkeerde rich ting. Borussia Dortmund ver sloeg Nürnberg met 2-0 na een bar slechte wedstrijd, Schalke maakte ten koste van Darmstadt een einde aan een serie van negen wedstrij den zonder overwinning. Werder Bremen en Eintracht Braunschweig, kleine midden standers, deelden twee doel punten. Het topduel (77.000 toeschouwers, uitverkocht) tussen Bayern München en Stuttgart leverde hetzelfde re sultaat op. Stand aan de kop en de staart in de Bundesliga: 1. Kaiserslautern 26 38; 2. Stuttgart 27 37; 3. Ham burger SV 25 34; 4. Eintracht Frankf. 27 31; 5. Bayern München 26 30; 13. Borussia Mönchen-G. 24 21; 14. Schalke *04 25 21; 15. Ar- minia Bielefeld 25 20; 16. MSV Duisburg 23 19; 17. FC Nürnberg 27 17; 18. Darmstadt 27 15. Tilly Verhoef naar Sparta DEN HAAG De Haagse atletiekvereniging Sparta heeft er een versterking bij. Het is de atlete Tilly Verhoef, die voor Sparta koos op grond van betere trainingsfacilitelten. SPORTWERELD MONTERREY-Tracy Caul- kins(16) zwom tijdens de Amerikaanse kampioenschap pen twee nationale records: de 100 yards schoolslag in 1.01,82 en 500 yards vrije slag in 4.36,25. Steve Lundqvist en Jill Sterkei zommen resp. de 100 yards schoolslag 54,08 en 100 yards vlinderslag in 54,06 en later 53,76, alle recordtij- CANNES-Het UEFA-jeugd- voetbalteam verloor in Can nes zijn tweede duel, tegen Frankrijk met 2-1. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De meeste belangstelling zal morgenmiddag (aanvang 14.00 uur) op de Wassenaarse renbaan Duindigt uit gaan naar het seizoendebuut van de paarden, die vorig jaar vele grote nummers hebben beheerst: Sef Hazelaar en Reinier en vooral Speedy Volita. In het internationale nummer hoeft Speedy Volita nauwelijks op enige tegenstand te rekenen,* want topvorm is nog niet nodig om zijn vier tegenstanders de baas te blijven. Sef Hazelaar daarentegen zal het heel wat moeilijker krijgen want vooral bij dit jonge paard blijft de vraag hoe hij heeft overwinterd. Hij zal in goede vorm moe ten verkeren om nu al meteen te kunnen zegevieren. DEN HAAG - Celeritas heeft gisteravond een belang rijk punt aan het povere to taal toegevoegd door in he( negentien minuten durende restant van de uitwedstrijd tegen Quick een verrassend gelijkspel uit het vuur te sle pen. De eerder dit seizoen ge staakte ontmoeting in de der de klasse A had wel tot ge volg dat Celeritas ditmaal met tien man aan moest tre den. Niettemin zorgde Wim Kort na zes minuten alsnog voor de gelijkmaker (2-2). Voor de competitie hoofdklas se zaterdag HVB won GONA op eigen veld met liefst 7-4 van De Jagers. FC Zoeter- meer versloeg in een uitwed strijd voor de tweede klasse zondag HVB Taurus met 4-2. In de eerste klasse B werd naast VIOS-DBGC (4-0) ook de wedstrijd Jloodenburg-Pa- pendrecht gespeeld. De Leide- naren verloren op eigen ter rein met 8-3. Overige uitslagen: promotiek lasse jeugd: GDS-RKAW bij de stand 0-1 gestaakt wegens regen. Reserve tweede klasse B KNVB zaterdag: ARC 3-SV '3521-0. DOORWERTH-Na vijf ronden van de nationale jeugdschaak- titelstrijd leiden Landsman en Haak in de groep tot 16 jaar met 4,5 punten. In de catego rie tot 20 jaar zijn Okkes en Roele eerste met vier punten en teen afgebroken partij. LEIDEN Op sportpark Noord werd gisteravond het resterende deel van de competitiewedstrijd tussen Roodenburg en Papendrecht gespeeld. Tijdens de eer ste 73 minuten was de stand op 1-3 be paald, maar toen stond het instorten van één van de doelen een vervolg van de strijd in de weg. Het duel ein digde dan ook in een sensationele uit slag van 3-8. Na amper een minuut te hebben ge speeld brak Johan Tines voor de ploeg uit Papendrecht door op links en wilde de bal voorgeven. Minder goed geplaatst verdween het leer niet zoals bedoeld voorlangs, maar in het doel van Sjaak Nievaart: 1-4. Drie minuten later werd het optimisme van de Leidenaren verder afgestraft Martin Kroeze stond geheel vrij op de achterlijn, kon gemakkelijk doorgaan en de ongelukkige Nievaart passeren: 1-5. De blauwzwarten waren echter niet uit het veld te slaan en ver volgden hun reeks van aanvallen. Jurgen Strijk betrad het doelgebied van de te genstander, maar werd onreglementair neergehaald. Aad de Groot verzilverde na 13 minuten spelen de strafschop en bracht de stand op 2-5. Weer was het Aad de Groot, die de mar ge nog meer verkleinde door hard in te schieten uit een voorzet van Gé Dubbel- deman. Het publiek leefde op en maakte zich klaar voor een spannend slot van deze korte, maar hevige partij voetbal. Alle illusies werden weggeschopt, toen Addie van Ooyen op de juiste plaats stond en de pass van Kees Colsloot in een doelpunt omzette: 3-6 en dat na 18 minuten spelen (81e minuut officiële speeltijd). Kees Montagne probeerde nog via een ver afstandschot Roodenburg na derbij te brengen, maar zijn poging mis lukte. Nogmaals Addie van Ooyen en Frans Lutjeboer brachten de eindstand door grove dekkingsfouten van respectie velijk Peter Ciere en Peter van Houten op 3-8. In Wassenaar werd eveneens een ge staakt duel uitgespeeld. Blauw Zwart en LDWS bevochten elkaar 10 minuten lang, omdat tijdens de eerste wedstrijd doorspelen door ongeregeldheden onmo gelijk was geworden. Veel greep kregen beide ploegen niet op het spel. Bij een 1- 1 stand was de belangrijkste kans voor de thuisclub. Ben Konradi knalde uit een vrije trap hard en hoog in de linkerhoek van het doel. Wim Visser redde echter op fabelachtige wijze en won daarmee een punt voor de Leidenaars. De „begin- stand" bleef ongewijzigd. Ook gisteravond werd de wedstrijd in de damescompetitie tussen Docos 2 en SJZ 2 afgewerkt Tijdens deze spannende pot scoorde Trees Wensveen voor de bezoek sters het eerste doelpunt en bepaalde daarmee de ruststand op 0-1. Na de pauze trof zij nog tweemaal doel, terwijl Nicolette Hogeboom Voor de Leid- se dames de eer redde en de eindstand 1-4 op het scorebord liet aantekenen. Grote hilariteit ontstond, toen Wil Ver meulen van de thuisploeg de bal uit het water wilde vissen en daarbij haar even wicht verloor. Met een grote plons be landde zij in het water zonder gelukkig schadelijke gevolgen daaraan over te houden. Den Haag Zowel de lotto als toto van het afgelopen weekeinde heeft geen win naar opgeleverd. In de lotto en toto van week 14 vielen in totaal 27.109 prijzen. De uitslagen van de sport- prijsvragen zijn: Lotto: Inleg/3.619.874; Prijzenbedrag: 1.839.741,41; Eerste prijs: geen winnaar. Eenvijfde gaat naar jackpot lotto no. 15, viervijfde wordt gelijkelijk verdeeld over twee tot enmet vijfde prijs. Tweede prijs: 14 winnaars, die elk bruto ƒ22.597,50 ont vangen. Derde prijs: 351 winnaars, die elk bruto 1.146,20 ontvangea Vierde prijs: 13.101 winnaars, die elk 37,20 ontvangen. Vijfde prijs: 13.506 winnaars, die elk 36.10 ontvangen. De jackpot voor lotto 15 van tweede paasdag bedraagt: 144.421.07. Toto: Inleg:/613.985.00; Prijzenbedrag: 291.642,88; Eerste prijs: geen winnaar. Eenderde gaat naar de jack pot van toto 15, tweederde deel wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs. Tweede prijs: zes winnaars, die elk bruto ƒ18.632,70 ont vangen. Derde prijs: 131 winnaars, die elk bruto 1.076 ontvangen. De jackpot voor toto 15 van tweede paasdag bedraagt ƒ38.885,71. Onze tips: I. Breda-prijs: Rexy Noordlandia, Rosano. Roosje Bloemlust, outsider R Petulance. dorp-prijs: Paljas Hanover, Pau- wel Zuidvelde, Oebele Spencer, outsider Rosella W. 5. Rocky Sueen-prijs: Red Hawk, Phantom ajor, Great Hero, outsider Sir Ishan. 6. Alkmaar-prijs: Speedy Volita, Kaballus, Manderino H, outsider Maxi H. 7. Wolvega- prijs: Reinier. Navarro D, Oroline, outsider Nerva. 8. Sicilian Queen- griis: Anahita. Easter Parade, aby Ben, outsider High Wave. 9. Arnhem-prijs: Petite Domien, Rinse Fortuna, Ruthy Laguna, outsider Reier K 10. Enscnede- prijs: Sprite Regina, Smaragd Anjo, Sven Westlandia. outsider Sivio mandia. Ook op de Tweede Paasdag op Duindigt (aanvang 13.00 uur) een uitstekend programma van seven draverijen en drie rennen. Onze tips: 1. Star Performer- prijs: Star Leguna, Ringo, Rajolie; Dakota, outsider Pendy. 2. Not- tingham-prijs: Maris fomdonton. Lady Pepper, outsider Sir Romeo. 3. Duke of Lullwater-prijs: Remy Princess, Rembrandt, Marcellina, outsider Radja. 4. Hilversum- prijs: Olympic Marseille, Okelli, Paulien Maaldrift, outsider Never Lost 5. Pocahontas-prijs: Sway- tia. Dior Queen, Another Pinta, outsider Randa 6. Grote Paas- prijs; Ossian, Prizefighter. Niels Zuidvelde, outsider Orlava Dear. 7. Fairmont Hanover-prijs: Ricky Moore, Phosphor, Riesta, outsider Omar Laguna. 8. Randa-prijs: Si- don Star. Oriental Prince, Tumble Boy, outsider Danish Delight 9. Brogan-prijs: Pablo D. Manon. Or- fanza D. outsider Marjon Hess. 0. Speedy Crown-prijs: Meadow Frank. Speedy Gent Massel T, outsider Eglemont AMSTERDAM-Voorzitter Henk Lamberts van de lande lijke technische commissie van de schaatsbond beëindigt zijn werkzaamheden. Dat geldt ook voor commissiele den De Koning en Albers.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17