Straks op eigen benen... Rabobank S Manus Bouwhuis in topvorm aan de start van E. K. pikeurs Waar je ook terecht komt, de Rabobank is altijd in de buurt. V olleybaldames eerste in poule Jerc en Boom leiden in damtitelstrijd :em! Driehandensucces Van Gelderen Actie tegen dumpingorkesten 'ORT/BINNENLANP LEIDSE COURANT DINSDAG 10 APRIL 1979 PAGINA 17 iïus Bouwhuis mc een kans hebben Vaste grond onder je voeten. Basis voor een verdere toekomst. De eerste grote sprong is achter de rug en nu verderWant of je nu'als schoolverlater doorstudeert of gaat werken, meer dan vroeger krijg je met geld te jnaken. Dan is het makkelijk om een eigen (gratis) privérekening te hebben. Via zo'n rekening kun je geld ontvangen, (automatisch) betalen en sparen. Je kunt bij de Rabobank overigens voor veel meer zaken terecht. Lees er alles over in de folder die voor je klaar ligt. Met meer dan 3000 kantoren, is de Rabobank altijd in de buurt. Handig! Een Zwitserse aanval op het Nederlandse blok tijdens het duel dat de oranjedames zegevierend beëindig den. ANKARA Het Nederlandse dames volleybalteam heeft ook de tweede wedstrijd in het toernooi om de lentebeker in winst omgezet. Tegenstander was Zwitserland, dat in 76 mi nuten een verlies met 3-1 moest incasseren. Zondag had Ne derland Spanje reeds verslagen met 3-0. Door deze resultaten is Nederland, dat als favoriet voor de titel woi;dt gezien, winnaar geworden van poule B. In totaal wordt er in vier poules gespeeld, De Nederlandse ploeg heeft vandaag een rustdag en de dag daarop moet oranje aantreden tegen de nog onbekende nummer twee van poule A, waarin Turkije, Oostenrijk en Engeland uitkomen. De Zwitserse meisjes, die in het veld van elf deelnemende landen tot de middenmoot moeten worden gerekend, begonnen overdonderend. Onnauwkeurig stoppen van oranje van de Zwitserse opslagen noopte bondscoach Jaap Akkerhuis bij 0-3 en 5-9 tot het benutten van de time-outs. Toen Akkerhuis bij de stand 7-10 de zwak spelende Jos Akker verving door Moni que Remmen ging het een stuk beter. Tot 13-13 liep de strijd gelijk op, maar door kleine fouten van de voor Evelien van der Laag ingewisselde Els Mulder verloor oranje toch de eer ste set: 13-15. In de volgende sets kon Zwitserland de Nederlandse druk niet weerstaan. Het viel ver terug en vooral in aanvallend opzicht schoten de Zwitserse dames tekort. Echter, ook de Nederland se aanval was verre van imponerend. Goede aanvalscombina- ties waren nauwelijks te bewonderen, maar het geroutineerde spel van Hennie Morssink, Loekie Raterink en Riek Wubs (vanaf de derde set vervangen door Jose Conijn) w^s meestal teveel voor de Zwitserse verdediging. Akkerhuis maakte na afloop vooral complimenten aan het adres van spelverdeelster Evelien van der Laag, die bijna de gehele wedstrijd in het veld had gestaan. Samen met Fransje Murphy bracht zij lijn in het spel, waardoor de aanval na de eerste set beter begon te lopen. Uitslagen: Poule A: Turkije—Oostenrijk 3-0 (15-10, 15-6, 15-6), Poule C: Frankrijk— Belgié 3-0 (16-4, 15-10, 15-6), Poule D: W.-Duitsland—Zweden 3-0 (15-6, 15-6,15-5). De Nederlandse herenvolleybalploeg heeft gisteravond in het Zweedse Vasteras met 3-1 verloren van Israel. Setstanden 15- 12,14-16,3-15,11-15. Na de overwinning op Noorwegen in de strijd om de lentebe ker heeft de Nederlandse ploeg tegen Israel een wanprestatie geleverd. Slechts in de eerste set die de oranjeploeg een over winning (15-12) verschafte, was Nederland partij voor Israel. In de daarop volgende sets speelden de Israeli met hun tegen standers. De basisformatie die bestond uit Goedkoop, De Groot, Krieger, Lantsheer, Kampman en Wesselink had geen enkel verweer tegen de in alle opzichten superieure Israëlische ploeg. In de tweede set gaf Nederland een voorsprong van 14- 12 weg. Die mentale klap kvyam de ploeg niet meer te boven. Morgen speelt Nederland tegen Finland, dat een eenvoudige zege van 3-0 op Noorwegen behaalde. Alleen bij een overwin ning van 3-0 op de Finnen speelt Nederland in de finalepoule van het toernooi om de lentebeker. aan zijn korte vleugel had ingenomen. De Amsterdammer bouwde zijn verkregen ruimte goed uit en geruisloos werd de Leidenaar naar de nederlaag gespeeld. Ook Boom won overtuigend in een zeer goede positiepartij waarin Hooijberg beslist de mindere bleek te zijn. De Ruiter forceerde schijfwinst tegen Van der Wal, die een hekstellingformatie had ingenomen. Uiteraard gaf de Deventenaar zijn Groninger opponent daarna geen kans meer op herstel. Titelhouder Frank Drost had tegen Jos Stok- kel een stelling opgeworpen waarin de posities van de stukken nogal onevenwichtig waren verdeeld. Achtereenvolgens kwam er een op- HILVERSUM Van dinsdag 10 tot en met dinsdag 17 april binden twaalf pikeurs met elkaar de strijd aan om het Europees kampioenschap. Voor Nederland doet de nati onale kampioen Manus Bouwhuis uit Hilversum mee. De 37-jarige pikeur komt voor het eerst in deze titel strijd in actie. De laatste ja ren was Jan Wagenaar voor Nederland steeds van de par tij. Hij behaalde in 1977 de Europese titel. Manus Bouwhuis die in de eerste drie maanden van dit jaar al zo'n veertig overwin ningen behaalde op de Neder landse koersbanen, is voor treffelijk in vorm. De man heeft bepaald geen gebrek aan zelfvertrouwen en begint dan ook vol goede moed aan het Europees kampioenschap. Bouwhuis over zijn-kansen:,, Je moet natuurlijk geluk heb ben. Maar het is niet mogelijk om alleen maar slechte paar den te loten voor dit kam pioenschap. Je moet op pun ten rijden en soms gewoon genoegen nemen met een plaats in de achterhoede. Dat betekent toch nog punten voor het klassement Indien Bouwhuis niet te veel achter stand heeft opgelopen Voor de finale van dinsdag 17 april in Hilversum, dan is de Neder landse kampioen niet kans loos om zich bij de eerste drie te plaatsen, hetgeen recht geeft tot deelnemen aan het wereldkampioenschap. De Hil- versumse baan, waar Bouw huis dagelijks zijn paarden traint kent hij op zijn duim pje tenslotte. Ook de huidige Europese kampioen, Heinz Wewering uit West Duitsland, doet weer mee. Hij behaalde vorig jaar in eigen land maar liefst 455 overwinningen. De 28-jarige trainer- pikeur uit Reckling hausen behaalde in zijn loop baan al meer dan tweedui zend eerste plaatsen. Met de kampioen van Denemarken, Steen Juul Nielsen, is hij de jongste van de elf deelnemers aan het kampioenschap. Niel sen heeft echter pas een klei ne 400 overwinningen op zijn naam staan en is voor het eerst van de partij. Hij neemt de helm over van zijn landge noot Preben Kjaergaard. Derde plaats Vurig jaar ook van de partij en toen genoegen nemenae met een derde plaats is Pek- ka Korpi, de 29-jarige trainer uit Forssa die vorig jaar in eigen land tot 153 overwin ningen kwam; Uit Belgie komt Gilbert Martens. Al vele jaren is hij van de par tij. Een tegenslag voor de man uit Brussel is echter dat het draf circus nog nooit een baan in Belgie heeft aange daan: De 34-jarige Gilbert Mariens eindigde vorig jaar net achter Jan Wagenaar op de achtste plaats. Uit Frankrijk komt niet de nationale kampioen. Hoewel de organisator van de Euro pese titelstrijd, de Union Eu- ropeenne Du Trot, in Parijs is gevestigd is de interesse bij de Fransen niet groot om mee te doen. Michel Roussel doet mee. De elf pikeurs doen echter geen Franse baan aan. Bekende gezichten onder de deelnemers zijn verder Jim Frick( Zweden), Giuseppe Guzzin'ati Italië), Ferenc Is- tok Hongarije, de wereld kampioen van 1977 en vorig jaar zesde bij de Europese ti telstrijd) Ulf Thoresen en ver der de nieuweling Johann Scherber uit Oostenrijk. Een winnaar van een draverij wachten achttien punten. De tweede geplaatste dertien punten de derde tien punten en de vierde acht punten en vervolgens steeds een punt minder. De Nederlandse Stoe terij „Gallant's Farm" stelt voor iedere op de finaledag behaalde punt tien gulden be schikbaar, evenals een kunst voorwerp voor de winnaars van de vijf onderdelen. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: 10 april Jarls- berg (Noorwegen) 5 drave rijen, woensdag 11 april: Tam pere (Finland) 4 draverijen, donderdag 12 april Romme (Zweden) 4 draverijen, zater dag 14 april Billund (Dene marken), 15 april West Berlijn 4 draverijen, maandag 16 april Wenen 5 draverijen en finale dinsdag 17 april Hilver sum 5 draverijen. De aanvang van de meeting op de Hilversumse baan is half zeé. De loting van de paarden voor de deelnemers is op maandag 9 april om 14.30 uur ten overstaan van een notaris op het kantoor van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport in Den Haag. ARTHUR VAN RIJSWIJK JDERDORP Een 25-jari- [inwoner van Leiderdorp gisteren om half vijf in Jijl het vege lijf moeten pen toen zijn auto op de Ijelendaal in de brand log. De jongeman wist het ■zonder kleerscheuren van |te brengen. De brand is Tnöedelijk ontstaan door i afgesloten benzineslange- I waardoor benzine op de motor terecht is' gelfo- SYLIJKJE BERM ',a>STAD (ANP) - Een Wachter uit Westzaan xnhi 11 zondag in de berm van weg Purmerend-Buitenhui- uw, 1 het lijkje gevonden van 1 pasgeboren baby. Het li- 74. 'am van het jongetje lag een papieren luier aan de 't van de weg. ™e heeft geen duidelijke afü Msoorzaak kunnen uitwij- Volgens patholoog-ana- josc im dr Zeldenrust moet het feJie geleefd hebben en tot zeven dagen oud zijn uto in brand VENAAR Na de tweede ronde van het A mooi om het Nederlands kampioenschap frmen 1979 gaan Rob Clerc en Gerrit >m aan de leiding. Beiden kwamen tot uit rende overwinningen op respectievelijk !rt Bronstring en Joost Hooijberg. De der zege in deze zitting kwam op naam van (Ruiter ten koste van Jannes van der Wal. Deventenaar volgt op één punt achter de Iers. Met twee punten achterstand volgt na een groep van zes spelers bij wie ti- rader Frank Drost en oud-wereldkampi- >en Harm Wiersma. Clerc kreeg al spoedig groot voordeel tegen [Bronstring die in de opening een opsluiting wstria Wien er koploper IN-Koploper Austria heeft een punt van* zijn prong prijs moeten ge in de Oostenrijkse voet- umpetitie aan stadgenoot )id door tegen Austria burg met 0-0 gelijk te bid Wien, dat de uitwed- Kjd tegen Admira Wacker 1 2-1 in winst omzette, is weede op de ranglijst met junten. Koploper Austria t 37 punten uit 25 duels, jner Sportclub is derde |27 punten. [etser onder bchtauto INBURG - Een 12-ja- fietser uit Valkenburg is morgen omstreeks half 't een gebroken arm en 'wonden in het gezicht het Academisch Zieken- in Leiden overgebracht, v at hij op de Achterweg in tenburg onder een vracht- d was gekomen. Hoe de [en onder de vrachtauto :fm is voor de politie nog raadsel. DEN HAAG De Die Haghe-bokaal voor tweede- en derdek lassers driebanders is met een onverwacht ruime voorsprong gewonnen door Hans van Gelderen. Hij had drie matchpun- ten voorsprong op Cor Buitendijk. Qua moyenne was het verschil onaanzienlijk: 0.490 tegen 0.489. De eindstand luidt: 1. Hans van Gelderen 14/0.490; 2. Cor Buitendijk 11/0.489; 3. Hang van der Lek 10/0.392; 4. Ger Roest 10/0.391; 5. Jacques Marbus 10/0.465; 6. Ton Eggink 9/0.488; 7. Fred Donders 8/0.434; 8. Aad Arkesteijn 8/0.512; 9. Luytgaarden 8/0.356; 10. Harry Koperberg 2/0.389. In de voorwedstrijden voor het tweede toernooi om de Die Haghe-bokaal voor hoofd- en eersteklassers, verdedigt Wim ter Hoek de bokaal in biljartcentrum Die Haghe tegen: poule A: Nieuwenburg, Lubach, Huisman, Lakwijk, Brinkhuysen, Eg gink; poule B: Douw, Bollen, Ritman, Huysman, Atmo; poule C: Lommers, Koekkoek, Cornelisse, Verboom, De Jager en Duivenvoorde. De nummers 1 en 2 van elke poule plaatsen zich voor de finale. De overige spelers komen uit in een herkansing (2 poules) waaruit de eersten zich eveneens plaat- sen voor de finale die 7,9,12 en 13 mei wordt afgewerkt KAMERLEDEN V.D.SANDEN EN VERKERK: Staelduinse Bos moet nog deze zomer open (Van onze parlementaire re- tails Van Eekelen (defensie) dactie) zo snel mogelijk de mimitie- DEN HAAG De Tweede- opslagplaats in het bos te Kamerleden Verkerk-Terpstra ontruimen. Daarbij herinne- (VVD) en Van der Sanden ren ze de' bewindsman eraan, (CDA) willen dat het Stael- dat hij dit vorig jaar oktober duinse bos aan de Nieuwe al heeft toegeaegd. De belde Waterweg bij s'Gravenaande parlementariërs willen ook nog dit jaar voor recreatie nog weten, waar de munitie wordt opengesteld. Zij vra- uit het Staelduinse bos naar gen daarom aan staatssecre- toe zal gaan. AMSTERDAM De vakbon- de 'regeringen op aandringen den van musici in Oostenrijk, deze orkesten geen werkver- Duitstand, Zwitserland en gunning te verlenen", aldus Nederland, die in 1960 de de Nederlandse Toonkunste- Mainzer overeenkomst sloten, naarsbond. gaan actie voeren tegen on- Tijdens een bijeenkomst gis- der meer de „dumpingorkes- termiddag werd tevens beslo ten" uit de Phi lippijnen en ten actie te voeren tegen me de Oosteuropese landen, chanische muziek in openbare „Wij gaan er wat betreft die gelegenheden. „Wanneer alles dumping-orkesten orkesten vervangen wordt door mee ha- die voor minder gage spelen nische muziek, blijft er niets dan bijvoorbeeld Nederlandse over voor de musici", aldus orkesten bij de verschillen- deN.T.B. Celstraf voor Alphenaar DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De Haagse politie- rechter heeft een 24-jarige "bediende uit Alphen aan den Rijn veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en 18 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Alphenaar had enige tijd geleden met zijn auto in de Alphense Thorbeckestraat een lichtmast en een boom geramd. Oorzaak van zijn onvaste weggedrag bleek na de bloedproef een alcoholpromillage van 2,01 te zijn. sluiting aan de korte vleugel en een lange vleugelsopsluiting op het bord. Drost is in deze partij heel dicht bij de winst geweest, maar in een stelling van elk vijf stukken bleek er net remise aanwezig voor de debu tant uitHoogezand. Ook Wiersma zag de winst binnen bereik komen. John van der Borst verdedigde zich echter ui terst secuur tegen een massale centrumaanval van de onttroonde wereldkampioen. Hij ver loor weliswaar een stuk, maar zag desondanks kans zich staande te houden en tenslotte remi se uit het vuur te slepen. Geert van Aalten nam wel een aanvallende positie in tegen' Hans Jansen, maar de kleine kansjes in het middenspel werden door Jansen voortreffelijk benut Zonder veel opwinding eindigde dit duel in remise- Zo verliep ook de partij tussen Johan Basti- aannet en Johan de Boer, twee clubgenoten. Zij gaven elkaar niets toe en behaalden elk een punt Uitslagen tweede ronde: Jansen—Van Aalten 1—1; De Ruiter—Van der Wal 2—0; StokkelDrost 11; Hooijberg—Boom 0—2; Bronstring—Clerc 0—2; De Boer—Bas tiaannet I—1; Wiersma—Van der Borst 1— Stand: 1. Clerc en Boom 4 pun ten/ 3. De Ruiter 3; 4. Wiersma, Stokkel, Drost, Jan sen, Van der Borst, De Boer en Bronstring allen 2; 11. Van der Wal, Bastiaannet en Van Aalten 1; 14. HooijbergO.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17