Noordwijk zakt verder weg Quick Boys imponeert RCL „kleurloos" Belangrijke zege Katwijk op ia hekkesluiter ASWH Moeizaam herstel Rijnsburgse Boys tegen onproduktief Lisser Boys Oegstgeest prof iteert van misstap GWS SPORTTRIBUNE eerste klasse eerste /klasse :ede /klasse Van onze sportredactie VEENENDAAL Sinds de her- vatting van de competitie be haalde Noordwijk slechts twee punten uit vier wedstrijden. Een trieste balans voor de huidige titelhouder die na de 1—0 ne derlaag tegen lijstaanvoerder OOVO de aansluiting met de kopgroep definitief is kwijtge raakt De achterstand op DOVO bedraagt nu zeven punten. Toch heeft trainer John Eelman de hoop op een kampioen schap nog niet helemaal opge geven: „In deze competitie kunnen nog rare dingen gebeu ren. Vorig Jaar hadden we ook een ruime achterstand op de koploper en toch zijn we alt eerste geëindigd". Maar wil Noordwijk voor een stunt gaan zorgen dan zal het elftal beter moeten spelen dan zaterdag tegen DOVO. Aange zien de ploeg uit Veenendaal ook niet tot grote hoogte groei de was het duel, vooraf voor zien van het predikaat topper, een uitermate matige vertoning. Zowel Noordwijk als DOVO steunden op een ongebreidelde werklust. Een goede combinatie was daarentegen zelden te be wonderen. Noordwijk verscheen ook ditmaal in een gewijzigde opstelling. Spits Ruud Bröring blesseerde zich afgelopen maan dag in een oefenwedstrijd en kon tegen DOVO niet spelen. Bröring scheurde een knieband en lijkt voor de komende maan den uitgeschakeld. Jaap van Kesteren, achterhoedespeler van origine, nam zijn plaats in. Zijn optreden was weinig opvallend. Maar Eelman was toch wel te vreden over de prestaties van Van Kesteren in de punt van de aanval: „Jaap is een typische rommelaar en daarom komt hij beter tot zijn recht in thuiswed strijden. Tegen DOVO was het spelen van Jaap in de spits geen ideale oplossing. Maar ja ik heb op het ogenblik weinig keus". Evenals in de wedstrijd tegen Quick Boys vorige week han teerde Noordwijk een verdedi gende taktiek. Counters moesten zorgen voor de doelpunten. Een speelwijze die ook ditmaal kan sen opleverde. Mogelijkheden, echter, die niet werden benut. Vooral John van Dijk had voor rust een opgelegde kans om de score te openen. Van Dijk kwam door een fout van Aard Gerrit sen in balbezit en legde in vrije positie rustig aan. Te bedaard. Gerritsen herstelde zich en voorkwam een zeker lijkend doelpunt. Ook Rob Suttorp en Hans Westgeest kregen kansen maar verzilverden die niet. DOVO werd in die eerste helft niet gevaarlijk. Herman Veenen daal, voormalig speler van Vites se, kwam als spitsspeler niet uit de verf. In de tweede helft acteerde Vee nendaal als middenvelder. En in die rol forceerde hij na twintig minuten spelen de beslissing. Veenendaal passeerde Sjoerd Boot en Hans Plaatzer en bracht met die solo Gerard Cor- nelissen in een ideale scoring- s positie. Cornelissen maakte dan ook geen fout en passeerde doel man Dick Dortmundt met een droog schot. Tien minuten later kreeg Wim Wormgoor de gele genheid de voorsprong uit te bouwen. Wormgoor ontweek de buitenspelval en liep ongehin derd op Dortmundt af. Dort mundt kwam uit zijn doel en Wormgoor liet een boogbal los die het doel net miste. In de slotfase joeg Noordwijk op de gelijkmaker maar meer dan een kleine kans voor Van Kesteren zat er niet in. KEES VAN HERPEN KATWIJK Quick Boy saanvoerder en voorstop per Arie Haasnoot speelt al sinds mensenheugenis in de hoogste klasse van het zaterdagmiddagvoet bal. Hij speelt er al zo lang in dat eigenlijk nie mand zich een Quick Boys ztonder Arie Haas noot kan voorstellen. Welk spelsysteem er ook werd toegepast, Arie speelde en speelde goed. Per jaar groeide ook de schat van zijn er varing. Vanuit dat oog punt gezien was zater dagmiddag de wedstrijd Quick Boys tegen Spijke- nisse (1—1) slechts één van de vele uit Arie's loopbaan. De wedstrijd kreeg misschien alleen wat extra cachet omdat Spijkenisse, net als Quick Boys, een team Is dat in de loop der jaren een zekere faam heeft opgebouwd. gespeeld, elke wedstrijd heeft toch zijn verrassingen soms. Twee van die verrassingen wa ren zaterdagmiddag op Nieuw Zuid te zien. Het waren slechts twee korte momenten van ieder enige luttele seconden. Zij red den de wedstrijd niet, want het overige deel van de negentig minuten kan zonder twijfel di rect in het vergeetboek worden bijgeschreven. Het eerste mo ment viel in de eerste helft. Nico Kuyt geeft de bal een klein tikje op de rand van het straf schopgebied richting Freek Rienks. En nog voor Spijkenisse het in de gaten heeft is de bal als een kanonskogel het doel ingeschoten (1—0). Voor dit schot en lange tijd na dit schot gebeurde er praktisch niets. Spijkenisse was ervoor tevreden met de stand van zaken, was dit kennelijk niet erna, maar miste de kracht om iets aan de achterstand te veranderen. Te zelfdertijd miste Quick Boys de overtuiging om de voorsprong uit te bouwen. Tenslotte, toen bijna iedereen aan een magere 1—0 overwinning van Quick Boys ging denken, kwam er dan toch nog een kentering. Het tweede en laatste hoogtepunt van de wedstrijd: Freek Rienks leed balverlies op het midden veld en Spijkenisse-linksbuiten Bak rukte op naar het doel van Theo Guyt. In het strafschopge bied ontmoette hij Arie Haas noot en denkend aan het forse postuur, de routine van Haas noot en het veelvuldig fluiten van de scheidsrechter bij het minste of geringste, raakte Bak de bal kwijt en liep tegen Arie op. Niet geheel onvrijwillig stort te Bak ter aarde en hoorde, ter wijl hij nog op de grond lag, het voor hem als muziek in de oren klinkende fluitsignaal. Pe nalty. Even later was het 11, want doelman Theo Guyt was kansloos tegen de bikkelharde inzet van Spijkenisse-voorstop- per Buvens. Alle ervaring van de wereld was zelfs voor Arie Haasnoot niet voldoende om deze penalty niet te laten ge beuren. GUS ZANDBERGEN gradatieplek. Degraderen In die klasse B is moeilijk voor huidi ge middenmoters, met hekke- sluiter Go Ahead Kampen zijn er nog meer nog zwakkere teams in die afdeling. Maar dat is voorlopig wel het enige positieve punt voor RCL van deze voortsukkelende com petitie. Even grauw als de uit eindelijke puntendeling (0—0) zaterdag tegen Zwart Wit'28 op het bord kwam, is op dit mo ment het spel van de Leiderdor pers. Natuurlijk kan dan direct op het ontbreken van robuuste spits Hans van der Wal (gebro ken knie), Dick van der Bijl en Ben Heemskerk worden gewe zen, maar het is nog maar do vraag of een wel volledig RCL meer deuken in het bekende pakje boter krijgt. De lichtgewicht voorhoede (Pier re van Gemerden. Fred Pleyter) komt gewoon veel stootkracht tekort. Afgezien van een enkele uitschietende actie levert het harde werken nauwelijks iets op. Elf doelpunten voor in veer tien wedstrijden zegt wat dat betreft voldoende. Als daarbij het door trainer Huguenin ge propageerde spelletje met vier middenvelders door dat midden rif ook nog eens vertaald wordt in al te solistische acties (Johan van Duin) komt in de regel van geplande verrassend opkomende middenvelders ook al niet veel. LEIDSE COURANT MAANDAG 2 APRIL 1979 PAGINA 18 ROTTERDAM Het Rotterdam se sportpark De Vaan kent al Jaren geen zaterdagvoetbal van echt niveau meer. Bewoner Zwart Wit'28 is bepaald geen topper, beweegt zich de laatste Jaren of In de grauwe midden moot van de eerste klasse, of daaronder. Die Rotterdamse ploeg nu, vormde zaterdag de tegenstander van RCL Een team dat de „zeven gouden ja ren" nu ook wel achter de rug heeft Kon in de beginfase van deze competitie de schijn nog enigszins worden opgehouden, een tweetal nederlagen op rij bracht de Racing uiteindelijk toch in de onderste regionen van de ranglijst. Een klassering die vreemd genoeg meer uit zichten op de eerste plaats biedt dan op een laatste de- GERT-JANONVLEE Hazerswoudse Boys-doelman Cees van Tol heerst in de lucht. Zowel de Boys als Randstad Sport kwamen niet tot scoren. (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys won de derby te gen Lisser Boys met 1 0 en staat weer samen met Heerjansdam, dat een punt verspeelde aan Nieuw Lekkerland aan de leiding. Katwijk ver overde beide punten bij hekkesluiter ASWH (0—1) en Ter Leede speelde doelpuntloos gelijk bij SV'35. Derdeklasser ARC handhaafde zijn hoge po sitie door bij Schoonho ven een 30 zege te behalen. Sizo verloor bij DZS (2—1), dat hiermee zijn eerste punten verza melde. Koudekerk moest het bezoekende Die Hag- he een 11 remise toe staan. In de vierde klas se A eindigden alle duels in een puntende ling, zodat er geen ver andering in de stand kwam. Katwijk startte in de vierpunten wedstrijd tegen en bij hekkeslui ter ASWH voorzichtig. Via een goede mandekking werden de •snelle vleugelspitsen in bedwang gehouden. Toch gaven de aan vallen van de thuisclub doelman Kees Koelewijn alle gelegenheid zijn kunnen te tonen. Aan de andere kant stelden Huig Schaap, Wim Guyt en Arnold Broers de ASWH-goalie op de proef. In de tweede rondgang pakte Katwijk de zaken energie ker aan. Dit leverde een aantal kansen op. De beslissende tref fer werd uit een strafschop ge scoord. Wim Guyt-2 had een vrije kans om uit een voorzet van Huig Schaap in te koppen, maar werd tegen de grasmat gewerkt. Stef Groeneweg schoot raak: 01. ASWH opende een slotoffensief*maar Katwijk bleef op karakter overeind. Een gehandicapt Ter Leede, aanvoerder Nico van der Fange was geblesseerd en Jan en Dries van Harskamp keken vanaf de reservebank toe, reikte bij SV'35 niet verder dan een 00 gelijkspel. Het slechte veld maakte het beide ploegen moei lijk tot flitsend spel te komen. Bovendien bleken de voorhoe des niet in staat te scoren. Ter Leede had nog wel een goede start, maar de veldmeerderheid werd slecht een kwartier lang behouden. Echt gevaar ontstond er dan ook zelden voor SV-goa- lie Rob van der Linden, maar zijn collega Wim van Harskamp werd eveneens nauwelijks op de proef gesteld. De in de laatste tien minuten ingevallen Jan van Harskamp slaagde er ook niet meer in de nul weg te werken. Het bleef bij een kleurloos ge lijkspel. .oudekerk had aanvankelijk de mooiste kansen, maar Jan Plat- teel en Janus Zweris misten. Die Haghe nam na de thee het beste van het spel voor zijn re kening. Toch opende Koudekerk na een fraaie combinatie via een kopbal van Piet Hogenes de score. Die Haghe drong vervol gens sterk aan en maakte in de laatste minuut de gelijkmaker. ARC trof in Schoonhoven een zwakke tegenstander, die slechts één helft lang inspirerend werk te. De Alphenaren schiepen zich talloze kansen, waarvan er ech ter slechts twee door Bert Sten vers en Jan Leunk werden be nut. Nadat Leunk de stand na een kwartier in de tweede rond gang op 03 had gebracht, was de fut verdwenen en ging de wedstrijd uit als een nacht kaars. Na rust brak het Sizo op, dat het in de eerste 45 minuten zo veel kansen onbenut had gela ten. Alleen Wim Brommel had in die periode gescoord. Louis Lemmers raakte de paal en Ealtjo Vijn schoot alléén voor de doelman naast. Na rust kwam DZS al snel op gelijke hoogte, rook kansen op de eer ste punten en nam een 21 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven, ondanks hevige aanvallen van Sizo. SC Llsse reikte tegen koploper JAC niet verder dan een 1—1 gelijkspel. Na een half uur spe len gaf Kees van Mechelen de Lissenaren weliswaar met een afstandsschot de leiding, maar nog in dezelfde minuut nivel leerde JAC de stand alweer. De vechtlust van Lisse leverde in het vervolg van de strijd tegen het technisch beter JAC geen treffers meer op. De derby tussen Randstad Sport en Hazerswoudse Boys eindigde onder de goede leiding van arbiter Wolthuis, zoals zij begonnen was: 00. De Boys namen in de beginfase het ini tiatief. Randstad brak enkele ke ren via Aad Keijzer goed uit. Na de thee werd het een zeer rom melige wedstrijd. Beide ploegen, maar vooral Randstad, kregen dankzij de talrijke missers aan beide kanten vele kansen, die allen gemist werden. Hoewel SVOW met het ene punt, dat bij SVGEB veroverd was. uiteindelijk niets opschoot, daar alle ploegen een punt be haalden, heeft de ploeg wel ge leerd, dat er met een grote vechtlust veel kan worden be reikt. De Weteringse elf keek al snel tegen een achterstand aan en bleef in de verdrukking. Na rust een herboren SVOW, dat zich het vuur uit de sloffen liep, via Menno Giliam, Jaap Rietdijk en Kees van Borselen kansen had en het geheel beloond zag met een doelpunt van Menno Giliam: 1—1. Kortom. RCL imponeerde zater dag zeker niet. Evenmin als Zwart Wit'28. De Rotterdammers kennen in Coenen een sterfte spelverdeler, maar ook hij kan het niet alleen. En aangezien de naar Xerxes vertrekkende Lob man zich niet overmatig inspan de en Cees Wander nog altijd geen echte spits is, bleef het echte gevaar ook van Zwart Wit zijde uit. Dat het matige werk- voetbal incidenteel nog wel voor doelrijpe momenten zorgde pleit voorts niet voor de beide verde digingen. Dat die mogelijkheden niet werden benut (Pleyter, Van Gemerden voor RCL; Wander, Paap en Zwaan voor Zwart Wit) benadrukte nog eens het kleur loze van die wedstrijd tussen Zwart Wit'28 en RCL (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klassa van de afdeling Leiden zater dag verloor koploper KRV ver rassend bij Valken'68 (1—0). Oegstgeest profiteerde door te winnen van GWS (5—2), maar Lelden niet ZIJ speelde 2—2 tegen SVLV. TAW sluipt om hoog na een 8—1 winst op Ka- gla. En Abbenes won het sleu telduel tegen Bemardus (1—0). Het had er bij de wedstrijd tus sen Valken'68 en KRV veel van weg, dat Valken'68 de techniek bezat en KRV de inzet. Tenslot te won de techniek het. Arie Jonker kopte geheel vrijstaand in de tweede helft in. KRV trachtte met een formidabele in zet nog het tij te keren, maar dat lukte niet. Abbenes en Bemardus speel den een belangrijke wedstrijd. Beide teams staan er niet al te florissant voor en een overwin ning op een concurrent werd hierdoor extra belangrijk. Het werd tenslotte een 10 over winning voor Abbenes, nadat de ruststand nog 0—0 was. Al met al was de overwinning wel ver diend te noemen en kon Abbe- nes-aanvoerder Ton Hobo op een geslaagde middag terugkij ken. TAW was in de eerste helft te gen een verdedigend ingesteld Kagla wel de betere ploeg, maar kon niet tot scoren ko men. Ook afstandsschoten van Dik van Veen troffen geen doel. Dat deden ze na rust wel. Van Veen scoorde tweemaal. Wim Remkes bracht via een schot in eigen doel Kagia nog dichterbij (2—1), maar Cock Verzaal maak te het karwei af, niet via een penalty (hij miste die), maar via een lob, kort voor tijd. Oegstgeest was tegen GWS zonder meer de beste ploeg. Weliswaar kwam GWS nog tweemaal terug, na op een ach terstand te zijn gezet. Maar de twee doelpunten van Jan Cupe rus waren niet genoeg om de vijf van Oegstgeest te nivelleren. Die vijf werden gescoord door Kristof Boland (2x). Ron van der Kolk (2x) en Wim den Hollan der, zodat de einduitslag uitein delijk 5—2 in het voordeel van Oegstgeest was. De Voorschotense ploeg SVLV en het bezoekende Lelden speelden een niet al te beste wedstrijd. Met name Leiden heeft de vorm verloren en liet de kans om aansluiting met de koplopers te krijgen voorbijgaan. Dat was echter vooral te wijten aan het intensieve spel dat SVLV bood. Jan Witteman en Philip van den Polder gaven SVLV een 2—0 voorsprong. Te gen het einde van de partij ver hevigde Leiden de pressie op het SVLV-doel. hetgeen resul teerde in doelpunten van Kees van der Linden en Ger Lefebre. Hiermee kwam het 2—2 gelijk spel op het scorebord. In de tweede klasse van de af deling Leiden zaterdag wonnen de teams uit de bovenste helft van de ranglijst Vooral LSW70 toog ten strijde. VNL werd met maar liefst 16—0 ge klopt SJZ en Meerburg wonnsn belden met 01 van respectie velijk MVKV en WSB. Alphls en Unitas wonnen ook. Belden met 2—0 van respectievelijk HVZ en Stompwijkse Boys. MVKV en SJZ speelden een fors tot hard duel. Bij rust was de stand nog 0—0, maar na de thee leken de Zoeterwoudenaars een iets betere conditie te bezit ten. Een afstandsschot van John Verhagen werd ternauwernood gekeerd en de terugkaatsende bal in het doel geprikt door Kees van Duivenbode. Uitslag 0-1. WSB was tot het 16-meterge- bied veel sterker dan Meerburg. Zodra de Noordwijkerhouters echter bij het strafschopgebied van de Zoeterwoudenaars kwa men, stokte de aanvalsmachine. Meerburg zag een uitval door Kees Hagenaars nuttig worden besteed: 01. Jan Cuperus van GWS (links) brengt Ton Werner en Christof Boland van Oegstgeest in een vreemd parket. Overigens waren zowel Cuperus als Boland zaterdag goed voor twee goals. Alphia onderschatte HVZ en kon niet voor het verwachte doel- puntenfestijn zorgen. Dit kwam ook omdat HVZ opvallend goed speelde. Wim Heins scoorde toch nog tweemaal. Uitslag 2— 0. Stompwijkse Boys speelde slechter dan Unitas. Vandaar dat de 0—2 winst van Unitas ronduit verdiend was te noe men. Wijnand van Tongeren en Teun Meyrink verzorgden de doelpunten in dit sportieve duel. Bij de wedstrijd LSW70 tegen VNL was het scorebord te klein om alle doelpunten te noteren. Het werden er vijftien zestien. Gelukkig had de scheidsrechter geturfd, zodat hij na afloop het wedstrijdformulier met de uitslag 16—0 van harte ondertekende. Rijnsburg En weer staat Rijnsburgse Boys op een, zt] het gedeelde, eerste plaats. Door het gelijke spel van Heer jansdam tegen Nieuw Lekker land en de eigen overwinning van 1—0 op Lisser Boys schoof de Rijnsburgse ploeg weer naar de koppositie. Dat de winst op Lisser Boys ge makkelijk werd behaald kan ze ker niet worden gezegd. Uiterst moeizaam herstelde de thuis ploeg zich van een zeer zwak ke eerste helft en kwam zelfs goed weg, toen een doelpunt van René Griffioen wegens bui tenspel werd afgekeurd. Het was Plet de Flap Haas noot, die in de 73e minuut van-, uit een warrige situatie In het vijandelijke doelgebied hard In- knalde en daarmee de punten binnenhaalde. Evenals tegen Texas DHB was Rijnsburgse Boys in de eerste helft duidelijk de mindere van een feller en technisch betere tegenstander. Lisser Boys had een groot overwicht, omdat het middenveld van Rijnsburg niet aanwezig leek en de grootste moeite had met het uitverdedi gen. Niet zelden werden kansen voor de gevaarlijke spits Gerard Nijkamp gecreëerd door slordig heden en fouten van de zwakke achterhoede. Met de ruststand van 0—0 mocht de gastploeg Lisser Boys-doelman Nico Groeneweg gaat horizontaal op een schuiver van Piet Haasnoot. Jaap Lingbeek (midden) kwam te laat. dan ook bijzonder tevreden zijn. In de rust werd Gerrit van Eg- mond vervangen voor Gert Ou- wersloot, die goed stuwend werk verrichtte, waardoor de hele ploeg aan zelfvertrouwen won. Steeds groter werd het Rijnsburgse offensief, dat direct na de pauze was ingezet. Na tuurlijk bleef de counter van Lisser Boys gevaarlijk en Ed Langereis was na tien minuten dichtbij een goal, maar hij schoot vanuit goede positie .u- kelings naast. Drie minuten la ger stelde Gert Ouwersloot daar een geweldig hard afstandsschot tegenover; de goed spelende doelman Nico Groeneweg haal de het leer echter knap uit de linkerbovenhoek. De beste kans van de wedstrijd kreeg Gé Perfors, die een mooie voorzet uit een corner van Piet Haasnoot vrij mocht in koppen, de dwarsligger voor kwam een voorsprong voor de geelzwarten. In de 25e minuut knalde de ij verige spits Nijkamp van Lisse hard op de vuisten van Cees Star, de bal kwam voor de voe ten van Langereis en werd voor gespeeld naar Griffioen, die scoorde. De goedleidende scheidsrechter Van Sinnighe maakte een eind aan de pret door de treffer af te keuren we gens buitenspel van Griffioen. Lisser Boys uitte de ergernis door soms grove charges uit te voeren, die terecht werden be straft. Even later ontstond voor het doel van Nico Groeneweg eveneens een twijfelachtige situ atie op de grens van buitenspel, waar Van Sinnighe wel. liet doorspelen en van waaruit uit eindelijk De Flap kon inschieten. In de laatste minuut redde Star nog met een fraaie actie, toen Nijkamp en Langereis een even zo mooie combinatie uitvoerden en Nijkamp alleen voor Star ver scheen. De keeper graaide de bal voor de voeten van de aan valler weg en stelde de overwin ning veilig. TJEERDSCHEFFER

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18