Adviesraad wil aanpassing parkeerbeleid in binnenstad Overeenstemming over huren in S chouwenhove Honden stelen de show in Groenoord- hallen Ted de Braak met sympathieke revue Buurtcomité Noordvest fel gekant tegen komst politiebureau pag» stad ^uitbreiding blauwe zone, drie parkeergarages en parkeervignetten r- >--■ - - -■ LEIDSE COURANT MAANDAG 19 MAART 1979 PAGINA 3 LEIDEN bouwen van tenminste drie Motj) parkeergarages, de uitbreiding van de blauwe idne tot het hele gebied binnen de singels en de Invoering van een parkeervignettenrege- ling. Dit zijn drie elementen die zijn vervat in een advies van de 'Adviesraad voor de Binnenstad' om de parkeerproblematiek van Leiden te verbeteren- Onder meer met deze maatregelen wil de adviesraad de wanver houding tussen vraag en aanbod op het ge bied van parkeerruimte opheffen, jeugd» 'ifbM ac*viesraad constateert in een brief aan het port. ii college van b, en w. van Leiden, dat de aan wezige parkeerruimte in de binnenstad sterk al afnemen. Momenteel wordt er veel gepar- loire til kegrd Gp plekken waar kaalslag heeft plaats gevonden. Deze gebieden zullen verdwijnen doordat het gemeentebestuur de zogeheten 'open gaten' wil bebouwen. Ook zal een groot aantal parkeerplekken verdwijnen door verbe- I, vakba leringen van het woonmilieu door de aanleg van groen, kinderspeelplaatsen en dergelijke. Voor een economisch gezond Leiden acht de adviesraad een redelijke parkeeraccommodatie .10 T( Pet 1 14 ne Wit 6.40 Si 5°PRlf noodzakelijk. Drie parkeergarages worden als onmisbaar gezien. Tevens wil men de blauwe zóne uitbreiden tot het gehele gebied binnen de singels. Bij een herindeling zou binnen dit gebied vrij geparkeerd kunnen worden met gebruik making van parkeerschijven of par- k eervignet ten, een nieuw middel waarvan de adviesraad een voorstander is. Momenteel kunnen de bewoners een onthef fing aanvragen voor het parkeren binnen de blauwe zóne. De adviesraad wil deze mogelijk heid uitbouwen tot de 'economisch gebonde- nen'. De kosten van deze vignetten zouden kunnen worden bestreden door de heffing van leges. Ook de bouw van parkeergarages zou gekoppeld kunnen worden aan de parkeervig- nettenregeling. Belangrijk voordeel van een dergelijke regeling zou zijn, dat de gemeente op basis van de bestaande precario-verorde- ning boetes bij overtreding kan opleggen. Deze boetes komen dan terecht in de gemeen tekas en kunnen eventueel gebruikt worden om de tekorten van de exploitatie van een parkeergarage op te vangen. - - - - - -■ Eindelijk overeenstemming over de huren van „Schouwenhove" v. LEIDEN De ruilbeurs die afgelopen zaterdag in het St. Antoniusclubhuis aan de Lange Mare is gehouden beeft een ongekend hoog aan tal bezoekers naar Leiden ge trokken. Ongeveer 400 verza- nelaars van de meest uiteen- kpende zaken (van postzegels Ut ouderwetse cacaobussen) kwamen van heinde en verre hun spulletjes aan de man te brengen. De organisa- de levendige beurs „Ruilclub Koningskerk" sprak na afloop van een ge slaagde dag, „eentje die er in vergelijking tot voorgaanden malen beslist boven uitstak". Twee keer per jaar houdt de ruilclub een grote beurs in leiden waar verzamelaars uit Ruilbeurs Koningskerk in trek het hele land naar toe komen. De laatste jaren was er een beetje de klad in het ruilen en verhandelen gekomen, om dat de beurs bijna uitsluitend door postzegelverzamelaars werd bezocht Met het aan trekken van nieuwe hobby's, zoals het verzamelen van prentbriefkaarten, munten en kinderboeken, waaronder stripverhalen, is er nieuw le-. ven in het beurs wereld je ge pompt Zelfs vanuit het Be- tuwse plaatsje Tiel was er za terdag een verzamelaar naar het Antoniusclubhuis gereden om enkele dubbele exempla ren van zijn postzegecollectie te ruilen. De ruilbeurs maak ten een gezellige en bedrijvige indruk; zowel jong en oud de den goede zaken rond de met stapels albums en dozen vol munten opgediste tafels. Ruilclub Koningskerk organi seert voor leden en belang stellenden elke eerste en der de vrijdag van de maand in de Willem de Zwijgerschool ruilavonden. Adres: Willem de Zwijgerlaan 44 in Leiden. LEIDEN Het conflict dat de bewoners van de serviceflat „Schouwenhove" hadden met het bestuur van de stichting „Zomerland", ei genaresse van de flat, ten aanzien van huur verhogingen is vorige week opgelost. Bewo ners en bestuur zijn een huurverhoging over eengekomen die voor beide partijen aan vaardbaar is. De overeengekomen bedragen blijven voorlopig nog onzeker totdat het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening er definitief zijn fiat aan heeft ge geven. Men verwacht op Schouwenhove dat het minstens drie maanden zal duren voor de beslissing van de minister verwacht kan wor- den. Zoals bekend sleept het conflict over de hu ren op Schouwenhove al sinds april vorig jaar. Begin januari kwam het tot een diepte punt toen de bewoners massaal weigerden de door het bestuur voorgestelde verhogingen te betalen. De bewoners vreesden dat zij met hun geld de tekorten van de stichting zouden moeten aanvullen, die ontstaan waren door de leegstand waar de serviceflat een tijdland mee te kampen had. De bewoners eisten, alvorens tot betalingen over te gaan, eerst de goedkeu ring van de huuradviescommissie en het mi nisterie van huisvesting. Sinds die vergadering waar de bewoners zo eensgezind optraden, zijn er talloze vergaderingen gevolgd met de bewonerscommissie en het stichtingsbestuur. Deze vergaderingen waren dermate enerve rend dat de oude commissie nu op een vrouw na, haar taak vermoeid heeft neergelegd en er j sinds vorige week een nieuw gekozen commis- i sie de bewonersbelangen zal gaan behartigen. De overeengekomen richtprijzen zijn nu als volgt bepaald, alleen inclusief de maaltijden, een 1 kamerflat 950,- twee kamerflat voor 1 persoon, 1775,-, voor twee personen 1905,-, een drie kamerflat voor 1 persoon 2250,- en voor twee Dersonen 2380.-. Kiemplanten „Kiemplanten" is het onderwerp waarover Dr. E. F. de Vogel woensdag 21 maart vanaf 20.00 uur in het Rijks herbarium aan de Schelpenkade 6 te Leiden een lezing zal houden. De heer De Vogel is hiertoe uitgenodigd door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde. De problemen die bij het verzamelen en bestude ren van kiemplanten naar voren komen, zullen worden geïllustreerd door middel van kleurendia's en een korte film. Ledenvergadering PvdA De Partij van de Arbeid, afdeling Leiden, houdt op dins dag 20 maart een belangrijke ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer de beleidsnota, die het landelijk partijbestuur onlangs heeft gepubliceerd. De vergadering vindt plaats in 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, en begint om acht uur. De Burcht" Muziekvereniging „De Burcht" heeft voor het eerst in haar 25-jarig bestaan een eigen repetitieruimte. Om dit feit niet geheel onopgemerkt te laten voorbij gaan wordt in het nieuwe onderkomen in de Morskazerne op zondag 25 maart een Open Huis gehouden. Majorettes, tamboers en orkest zullen voor alle genodigden en be langstellenden een repetitie houden. Adres Morspoortka zerne, Morsstraat, gebouw B, tweede etage. Ambtsaan vaarding Prof. dr. J. T. Allegro heeft het ambt van buitengewoon hoogleraar in de sociale wetenschappen aan de Leidse Universiteit aanvaard. Hij deed dat door het uitspreken van de oratie „Humanisering van de arbeid en ziektever zuim". De heer Allegro zal werkzaam zijn op het vakge bied van de arbeids- en organisatiepsychologie. Lenteshow Winkelcentrum de Kopermolen in de Merenwijk organi seert zaterdag 24 maart een Lenteshow. Vanuit een luxe touringcar zal de „Winkel Maar Aan Show" gepresen teerd worden met onder meer de spellen „Winkelen Maar", en „Koopjesrace". Aanvang 10.90 uur, verwachte duur ruim een uur. Het komisch zangduo „De Gebroe ders Grimm" zal één en ander op geheel eigen wijze presenteren. De winnaars van de hoofdprijs ontvangen een vliegticket voor een rondvlucht boven de Bollen streek en Leiden met een Fokker Friendship; die prijs kan gelijk worden verzilverd, want op 11.45 uur vertrekt de touringcar met de winnaar naar Schiphol waar het toestel gereed staat. Na een vlucht van 45 minuten en een kop koffie keert de bus weer terug naar Leiden. De gebroeders Grimm zullen als reisleider optreden. Gespannen wachten op de keuring LEIDEN Een stampvolle Groe- noordhal, duizenden keuvelende mensen en honderden keffende hon den. De Leidse Kynologenvereniging «Rijnland" kon na deze constatering gisteravond met alle recht een feest maal aan laten rukken. Nog nooit had een clubmatch van deze be faamde hondenliefhebbers zoveel mensen op de been gebracht Het parkeerterrein rond de Groenoord- hallen stond dan ook afgeladen met auto's. Van alles was er weer te beleven op de 33ste Rijnlandse ..Hondenshow". Als fotomodellen liepen de besnorde ijdeltuiten door de ring. Voor de jury een moeilijke opgave om tusen al deze hondse glamour de mooiste viervoeter te kiezen. Vanaf 's mor gens tien uur was men al bezig om de beste kandidaten voor de finale te selecteren. Heel wat hondjes wisten de jury hierbij met geraffineerde af leidingsmanoeuvres langer aan het lijntje te houden dan misschien wel nodig was. Wethouder van economi sche zaken, mevrouw Fase-Dubbel boer, was gistermiddag eveneens van de partij om een van de schone kef fers, dé kampioen Jura, de legpen ning van de gemeente Leiden om de nek te hangen. Voor de aanwezige middenstand en verschillende diere- ninstellingen, die vanuit hun stands de bezoekers van allerlei nieuwe snufjes op de hoogte brachten was de dag een grandioos succes. „We zijn met welgevulde zakken naar huis gegaan," was de reactie van een hunner. Algemeen kampioen van de hondens how was de bouvier, Jura van de fa milie Meygaarde uit Hilversum. Jura won eveneens de wisselbeker, die door het makelaarskantoor „Rijn land" beschikbaar was gesteld. Ande re prijswinnaars in de negen catego rieën tellende match waren de vol gende honden: de pointer van G. Ens, dwergpoedel van Busser van Kastelen, Schotse terriër van Wolters, chow-chow van Buitelaar, dober mannpincher van Kessels. teckel (ruwhaar) van Oudshoorn, Sint Be rnard van Heusde en de Afghaan van Zandbergen. Bij de veteranen werd een middelslag poedel winnaar. LEIDEN De Leidse Schouwburg was zater dagavond nu eens niet het domein van hoog- cultureel drama, maar werd in beslag geno men door vermaak van meer volkser aard. J Ted de Braak was van het blauwe oog afge- I komen om de Kabaret-revue „Lach er eens uit een degelijke basis te geven. Soepel pratend knoopte zwaar besnorde Ted de eindjes aan elkaar, die het duo Mini I Maxi enerzijds en drie ballerina's anderzijds I hem voorhielden. Teveel leunde hij daarbij op j het vertellen van bakken-aan-de-bar en op het sexuele gerichte dubbelzinnigheden; zijn vrien- delijke uitstraling vergoedde echter veel. I In het duo Mini Maxi (Karei de Rooy en Peter de Jongh) schuilt zeker enig humoris tisch talent, al was het maar door hun grote lengte verschil dat nog niet genoeg wordt j uitgebuit zij het dan wel op subtiele wijze; goede aanzetten daartoe waren zeker aanwe- I zig. Vooral Karei de Rooy heeft het in zich een j ietwat melancholisch getinte mislukker te zijn, misschien juist wel omdat De Rooy een grote hoeveelheid technieken beheerst in iets mindere mate geldt dat ook voor De Jongh. Hij danst, tapt, speelt op panfluit en piston, beroert een viool en doet ook nog enige po gingen tot zang. Daarbij kan hij naïef veron gelijkte gezichten, die het, mits goed gedo seerd, uitstekend kunnen doen. De „Lach er eens uit ."-show wordt ten slotte opgeluisterd door drie ballet-dames van wie er één, Annelies Balkhan, ook nog mag zingen en, samen met De Braak, enige dialo gen spreken. Dat is misschien ook wel het sympathieke aan deze revue, die in ieder geval meer revue is dan kabaret: dat zo.n kleine bezetting door hard te werken toch in staat is het idee van vaart en actie op te roepen. De bescheiden heidsformule waarmee het geheel opende en sloot (fijn dat u door uw komst ons werk hebt verschaft), bekroonde die sympathieke kleinschaligheid uitstekend. PAUL VAN DER PLANLK I LEIDEN Het vijfde zon- 71 /f 1 1 1 dagmiddagconcert van K&0 iKf6J2(i^iSSO/2J2 i van dit seizoen of eigen- 1 lijk het vierde, want Syntag- I ma Musi cum werd wegens weersomstandigheden afge- 1 last werd verzorgd door een gezelschap dat zijn naam I eer aandeed: het Mendelssohn Trio. Dit ensemble wordt ge- vormd door drie voortreffelij- j ke en bovendien uitnemend samenwerkende instrumenta- listen: Richard Kilmer, viool, Elias Arizcuren, celle en Jan van der Meer, piano. We beluisterden gistermiddag een bewonderenswaardige vertolking van het Trio op. 66 nr. 2 in c van de naamgever. Alleen in het Scherzo werd naar onze smaak te veel aan het tempo opgeofferd, waar door het een hier en daar Trio doet naam eer aan warrige vertolking kreeg. De andere delen waren Af: het andante met zijn lieflijke pia no-intro, het temperamentvol ingevulde allegro en de finale met de langzaam en onverbid delijk naderende climax. Voor de pauze werd een werk gespeeld, waarmee het stuk van Mendelssohn zich uitste kend liet vergelijken: een trio met een sterk vergelijkbare innerlijke struktuur en vrijwel in dezelfde tijd ontstaan, dit maal met als componist Schu bert De uitvoering hiervan bleef enigszins in de schaduw van het na de pauze gespeel de. In de langere gedeelten, het andante en het allegro moderato, verslapte de con centratie of was het de in spiratie? af en toe hoor baar en werd er plichtmatig gemusiceerd. Maar bij mo menten wist het Trio toch daar de toehoorder mee te voeren met Schuberts lyriek, met name m het verglijdende andante. Hier vonden we het Scherzo mooi en alert weerge ven. Al met al een prachtig con cert, dat waardig besloten werd met een later romanti cus, Dvor'ak. Zijn „drie dan sen" vonden, behalve een ide ale bezetting, een wervelende weergave. ARIE DE RU. LEIDEN Het buurtcomité Noordvest staat volstrekt afwijzend tegenover de bouw van een nieuw politiebureau en een parkeergarage op het voormalige Krantz-terrein aan de Langegracht. Y°°r een politiebureau vreest het buurtcomité, ®t de leefbaarheid in de wijk nog verder wordt aangetast Eenzelfde aantasting vreest men door de bouw van een parkeergarage op deze plaats. In een brief aan de gemeenteraad zegt het buurt comité, teleurgesteld te zijn, dat men niet is be trokken bij de discussie over de bestemming van het Krantz-terrein. Zowel een politiebureau als een parkeergarage zou extra verkeers-, geluids- en parkeeroverlast betekenen. De komst van een garage zou tevens de mogelijkheden van een Di- gros-vestiging aan de Langegracht vergroten. Te vens meent het buurtcomité, dat de gemeente zich niet aan de afspraken houdt. Zo is in 1977 en intentieverklaring door het college gegeven, waarbij de voorkeur^ voor woningbouw op het Krantz-terrein werd uitgesproken. Tevens herrin- nert men aan de motie Mentzij van januari 1978 waarin werd geconcludeerd, dat pas aan een par keergarage aan de Langegracht kon worden ge dacht als er een garage op het Sanders-terrein zou zijn gebouwd. De uitspraken van het buurtcomité komen don derdag aan de orde tijdens een vergadering van de raadscommissies ruimtelijke ordening, volks huisvesting en algemene en bestuurlijke aangele genheden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3