'MIJN NAAM IS VIP' %MP verkoopt woningen in Oegstgeest Gemeente maakt bouwplan Rijnziclit" voor Transvaal ate begroting jj Woubrugge |vel sluitend ekregen "DNRUST IN FLORAPLAN DOOR GEHEIMZINNIGE TRANSACTIE Makreel9 prikkelt fantasie Fancy fair in Hoogmadese Ten Doesschool PAGtTAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 MAART 1979 PAGINA 3 ii awu» -H- ■0 (S) '5 (S) rustdag (S) Jf 5 de li jr. NOS-Jajj lachtwerj yjkGSTGEEST Het Algemeen Mijn- Re jrkers Pensioenfonds te Heerlen, waar- ig or destijds in den lande honderden 23 oningen zijn gebouwd, is thans bezig deel hiervan af te stoten. Ook in ejstgeest zijn in de zestiger jaren vele uwplannen van het AMF uitgevoerd der meer het winkelcentrum „Lange ,ort". In het Floraplan werden eind en begin 1961 rond 180 eengezins woningen en flats opgeleverd. Alle wo ningen werden verhuurd. De bewoners van eengezinswoningen aan de Ridderspoorlaan kregen afgelopen donderdag bezoek van een ondernemer uit Lisse die hen de huurwoning te koop aanbood. Er werd een bedrag genoemd van twee ton. De gang van zaken werd echter als zéér merkwaardig beschouwd omdat al vele jaren lang de Makelaardij Hopman (tot veler tevredenheid) als schakel fungeert tussen de huurders en het Algemeen Mijnwerkers Pensioen fonds te Heerlen. De heer Hopman deel de desgewenst mede niet op de hoogte te zijn van het feit dat het AMP woningen in het Floraplan wil verkopen, maar dat hij, naar aanleiding van gevraagde infor matie door huurders, kontakt met Heer len had opgenomen. Daar werd hem medegedeeld dat men pas maandag méér kan vertellen. Intussen is gebleken dat het AMF alle flat- en eengezinswoningen gelegen aan de Rozenlaan, Ridderspoorbaan, Akelei laan, Anemonenlaan en Lelielaan inclu sief garages wil afstoten. Maandag zal dit besluit hoogstwaarschijnlijk vallen. Berichten over te goedkope verkoop van woningen door het AMF en het maken van woekerwinsten door tussenpersonen heeft een aantal floraplanbewoners er niet geruster op gemaakt. Ook op het ge meentehuis te Oegstgeest bleek men gis terochtend nog niet op de hoogte van eventuele transacties maar toen een aan tal vragen van Floraplanbewoners het raadhuis bereikten werden deze bijzon der serieus genomen. „Wij moeten trach ten te voorkomen dat de huurders straks gemangeld worden", zo merkte men daar op. Men heeft er zich de gehele dag mee beziggehouden. Een woordvoerder van het bedrijf ABM te Lisse wenste zich gistermiddag nog van kommentaar te onthouden. Intussen zitten de bewoners van eengezinswoningen (die, zo werd medegedeeld, het éérst verkocht zullen worden) met de vraag: „Wat gaat er ge-, beuren als ik niet tot de koop van mijn huurwoning overga..." Ook het AMF bewaarde gisteravond nog het stilzwijgen over wie de koper van het „Floraplan-gedeelte" is. LEIDEN De gemeente Lei den heeft een ontwerp-be- stemmingsplan gemaakt voor het voormalige bedrijfscom- plex van de vleeswaren- en eonservenfabriek Van den Berg aan de Morsweg. Het complex ligt in de Transvaal- buurt (begrensd door een stu dentenflat, de spoorlijn Lei denUtrecht en de Rijn) en zal te zijner tijd plaats moe ten maken voor de bouw van circa 70 woningen in de koopsector. De gemeente, die in juli een voorbereidingsbe- sluit voor dit gebiedje heeft gemaakt, stelt dat ongeveer 15% van de te bouwen huizen voor gezinnen bestemd moet worden en 75% voor alleen staanden en tweepersoons huishoudens. Eigenaar van de oude vleesfa- bnek is het bouw- en aanne mingsbedrijf Bakker uit Nieuw-Vennep. Deze heeft het terrein verleden jaar aange kocht en wil er nogal prijzige woningen in de koopsfeer neer zetten. De gemeente heeft hier nu een stokje voor gestoken door het ontwerp-be- stemmingsplan te presenteren en dit zo snel mogelijk door de raad goedgekeurd te laten krijgen. Al eerder werd een bouwplan voor het terrein door het stadhuis afgekeurd' omdat dit, naar zeggen, aan alle kanten bleek te ramme- De toekomstige wooneenhe den komen met een riant uit zicht aan de Rijn te liggen. Voor het nieuw te bouwen complex wordt een grote lap grond uitgespaard die voor de hele buurt als groenvoorzie ning kan dienen De gemeente acht deze recreatiestrook zeer noodzakelijk voor de Trans- vaalbuurt omdat de bewoners toch al niet in grote mate van groen in hun directe omge ving voorzien zijn. De nieuwe bebouwing aan de Morsweg zou in respectievelijk drie en vijf woonlagen per bouwblok- deel gerealiseerd kunnen wor den. Bij het bepalen van de maximale hoogte van de ge bouwen is rekening gehouden met de omliggende huizen, zoals de studentenflat het „Pelcomplex", de Rijnoever flat en de flat aan het Haag plein. De huizen dienen voor zien te worden van een par keerkelder. Deze kelder zal in de vorm van een souterrain moeten worden gebouwd. Het parkeren moet op het eigen terrein plaatsvinden, omdat er in de Transvaalbuurt geringe mogelijkheden zijn. De par keerkelder. met op het dak terrassen voor de bewoners, krijgt een ingang aan de zijde van het Pelcomplex, waar de buurt eveneens door moet om de Rijnstrook te bereiken. Het plan van de gemeente heeft niet voor niets de naam „Rijnzicht" mee gekregen. Aangezien het genoemde com plex geen eigendom van de gemeente Leiden is, heeft men geen exploitatie-op.zet kunnen maken Het stadhuis gaat er vanuit, dat de firma Bakker zich naar de plannen van de gemeente zal schik ken, omdat hij anders te veel renteverlies gaat lijden nu hij sinds verleden jaar nog geen steen van het te slopen com plex verlegd heeft Wethouder C. Waal, die het ontwerp plannetje gistermiddag pre senteerde, verwacht dat Bak ker en de gemeente spoedig rond de tafel gaan zitten om een overeenkomst met elkaar te sluiten. 35%! 9<t 'OL'BRUGGE De gemeen- Woubrugge heeft haar be- ïtenswï roting voor dit jaar sluitend 13 11.™ !eten te krijgen. Met een to- icRV: albedrag van een kleine 6,5' 5.30 Eè '"i0611 grilden hebben de 30 Roi oubrugse bestuurders de ge- leentelijke inkomsten en uit wen in evenwicht. Dat ligt aim een half miljoen hoger an in de begroting over vo ters'i 'gJaar- jn °0r problemen bij het op- 'osibus 'e1en van de financiële ra af Gen ingen kwam de gemeentelij- 14 03 A f' begroting van Woubrugge nSi maanden later dan te Radio; uen gebruikelijk is. Vragen mmaci» an raadsleden hierover heb- *n inmiddels geleid tot een *zegging van het college dat ulks komend jaar zeker niet •S* kom wür ^et geva' za' z^n" )e Fr» te komen tot een sluiten- <indere 1 begroting hebben de Wou- viooin rugse gemeentebestuurders het vu el een aantal belastingen den» l0eten verhogen. Zo stijgen Orkest dieven voor de onroe- 14.00 !nd goedbelasting dit jaar n. 14! 'et 15%. Een voorstel van co^ege van b. en w. voor rkt' oe st'igiog van 25% haalde tèkze-il. Ook de reinigings- ïchten zullen stevig omhoog aar>, namelijk met 25%. Voor e overige gemeentelijke be dingen is een door het rijk ^gestelde verhoging van ■5 f aangehouden. De verho gen betekenen dat de ge- "eente dit jaar een bedrag ■®n ruim 200 duizend gulden 'an onroerend goedbelasting as Ai f0*31 te kunnen opstrijken, naai. ^u'zend gulden voor de i lebl ^denbelasting, 45,5 duizend iscM^den uit de woonforensen- belasting, en de vriendelijke somma van 1600 gulden voortvloeiend uit de drank en horeca belasting. Als de begrotingsvoorstellen worden gevolgd zal tijdens de raadsvergadering van april moeten worden besloten over de aankoop van een nieuwe brandweerwagen. Hiermede is een bedrag van 145 duizend gulden gemoeid. De in de begroting veronder stelde bevolkingstoename tot 1984 met een kleine 500 van 4417 (1-1-1979) tot 4904 zal de gemeente naar schatting een hogere uitkering uit het ge meentefonds van ruim 179 duizend gulden in 1984 in ver gelijking met het lopende jaar opleveren. Dat bedrag ligt voor dit jaar nog op ruim 2,5 miljoen gulden. B. en w. van Woubi ugge is bezorgd ver de daling van het aant.' kleuters in deze ge meente. In Hoogmade moest in het afgelopen jaar reeds een kleuterklas het veld rui men. Als de prognoses klop pen is dit jaar de Esselycker- woudeschool aan de beurt om haar derde kleuterklas af te stoten. Ook aan de Chr. School zal deze tendens niet voorbij gaan. Verwacht wordt, dat er volgend jaar voor de derde kleuterklas te weinig kinderen zullen zijn. Ten aanzien van het subsidie beleid heeft Woubrugge moe ten bezuinigen. Vooral de kre-' dieten ten aanzien van Cultu rele- en Milieuzaken worden het kind van de rekening. .Liefst vijftig procent zal er bekort worden. lf|p is gister- niddag aan leiding ge- ieest voor èn feestelijke jjeenkomst i het Dieren mark Wasse naar. Me- iuw Klum- •s (recht?) jntvangt een cadeaubon. )e heer .ouwman ziet 17 58{goedkeurend n°« toe 1815 6 .30 Nws 'RO 20! dendaag 40 Rad Van de duizenden namen, die - naar aanleiding van de eerste geboorte van een gorilla in een dierentuin in Nederland - gedurende de afgelopen Weken in het Dierenpark Wassenaar zijn binnengestroomd, drukte slechts één de unieke geboorte van het gorilla jong uit Mevrouw Carl a Klumpers uit Den Haag vond in de eerste geboorte van een gorilla in gevangenschap aanleiding om het jong als een Zeer Belangrijk Persoon te beschouwen, of zoals het in het Engels heet: Very Important Person, afgekort VIP. Vanaf vandaag draagt het beestje dan ook deze naam. Luisteren ernaar doet hij nog niet. Of da t ooi t zal gebeuren, ligt natuurlijk nog m het duister van de toekomst besloten. Gistermiddag vond een feestelijke bijeenkomst m het Dierenpark Wassenaar plaats, wasu-bij de regio-redacteur Rob de Roo, onder het toeziend oog van de heer J W. Louwman, directeur van het dierenpark, de gorillamoeder Linda en VIP aan mevrouw Klumpers, namens onze krant, een cadeaubon overhandigde. Mevrouw Klumpers kan op die manier zelf een cadeau kiezen. Het bedenken van een origineel geschenk was niet eenvoudig. Dieren zijn namelijk al vele jaren haar hobby. Alles wat daarover op papier is verschenen, heeft zij al in haar bezit. Naslagwerken, boeken over allerlei soorten dieren en abonnementen op binnen- en buitenlandse maandbladen over dieren. Bovendien schaft zij zich al tien jaar lang een jaarkaart voor het Dierenpark Wassenaar aan. Al die tijd is zij een zeer trouw bezoekster. Het wel en wee van de dieren gaat haar zeer ter harte. Van alle gebeurtenissen in het Wassenaarse dierenpark is zij door haar regelmatig bezoeken als één der eersten op de hoogte. Maar na de geboorte van VIP richten haar schreden zich minstens één keer per week naar de VIP-room in Wassenaar. Illllllllllllllllllllllllllllll Telefoonstoring LEIDEN Leidenaars die woonachtig zijn in het cen trum van de stad (Pieters- en Academiewijk) en vlak daar buiten (Zeeheldenwijk) zullen in de komende drie weken re kening moeten houden met plotseling optredende storin gen in het telefoonnet, waar door het soms enige tijd niet mogelijk is om te telefoneren. De oorzaak hiervoor zijn werkzaamheden aan de tele foonkabels in genoemde wij ken. De PTT zal proberen de communicatiestoornissen tot een minimum te beperken. ■IIIIIH Leidenaar roofde uit auto's ALPHEN AAN DEN RIJN Een 33-jarige Leidenaar heeft bekend in de afgelopen tijd voor een bedrag van rond de 8.000.- aan goederen te hebben gestolen uit en van persone nauto's. De Alphense politie hield de man het afgelopen weekend in de wijk Ridderveld aan toen hij zich in de nachtelijke uren op verdachte wijze ophield bij auto's. In de vier dagen dat hij op het politiebureau werd vastgehouden bekende hij in Zoef er- meer uit drie auto's een radioset ter waarde van 2300.- te hebben gestolen, een zwart-wit-tv. een klokkenpaneel en euro cheques. Van de eurocheques kocht hij een draagbare kleuren- tv. In Leiderdorp ontvreemdde hij uit auto's twee cassettere corders met bandjes en in Leiden, eveneens uit auto's, stereo apparatuur tërwijl hij ook nog zeven complete wielen meenam fën andere auto-onderdelen. De rcjan is gisteren in afwachting van de oproep van de rechter naar huis gestuurd. LEIDEN Veel toeschou wers van mimisch theater ondergaan dat soort theater als een prikkeling van de ei gen fantasie. Zij waarderen de mime dan ook omdat deze theater-discipline erop ge richt zou zijn de zelfwerk zaamheid van de toeschou wers te bevorderen. De voor stelling van „Makreel" door Waste of Time, gisteren - en vanavond in het LAK, laat ruimte open voor deze inter pretatie van mimi-theater. De programmabegeleiding sugge reert evenwel dat het bij „Makreel" meer om een vorm-experiment gaat: de voorstelling is een komposi tie. Dat klinkt naar muziek, naar beeldende kunst. De argeloze toeschouwer die bijvoorbeeld met „Makreel" zijn eerste mimi-ervaring op doet, valt van de ene verba zing in de andere: er is zeer veel aandacht aan het décor en belichting besteed. Rubber, metaal en glas zijn hoofd ma terialen; veel licht komt van een vierkant tl-buizen. In de achterwand is een uitsparing voor de serre, die zelf weer uitziet op een Franse tuin; de 1 voorgrond wordt gedomineerd door een half openstaande deur. Veel glas dus ook. De atmosfeer is verkild en doods. Op die manier wordt er ook gespeeld. De vier spelers zijn ontdaan van iedere emotie, van iedere intentionele kracht, van iedere taal; zij tonen geen enkele be leving. Al het accent valt op hun gebaren, die afgewogen, bedacht en beheerst zijn, maar nooit ingegeven worden door een emotionele impuls. De acteur is voorwerp gewor- den en onderdeel van de compositie. Een vierde bestanddeel van de compositie, naast licht, dé cor en spelers, is het geluid, flarden van piano-viool-duet ten onderbroken, verdrongen door of overgaand in electro- nica. „Makreel" kwam over als een vooral esthetisch fraai gebeu ren, waarin de spelers voor mij de zwakste schakel vorm den. In de eerste plaats om dat zij in hun bewegen nooit de esthetische schoonheid en afgewogen nauwkeurigheid bereiken van het hen omslui tende décor, de belichting en het geluid. Ten tweede omdat zij toch nog betekenis-dragers zijn - „Makreel" gaat over menselijke verhoudingen, on derlinge concurrentie en gene genheid - en Waste of Time die betekenis niet heeft willen vermijden. Daarmee krijgen zij een dubbele funptie, die er bij Waste of Time toe leidt, dat datgene wat de spelers willen betekenen te simpel ge stalte krijgt. Veel toeschou wers van mimi-theater gebrui ken die versimpeling om hun eigen fantasie aan het werk te zetten. In het theater wil ik niet alleen mijn eigen fantasie zien, maar ook die van ande ren. Paul van der Plank J De Ten Doesschool aan de Van Alcmaerlaan in Hoogmade stond gistermiddag en -avond in het teken van een door de leerlingen van de zesde klas van deze r.k. basisschool georgani seerde fancy fair. In tegenstelling tot de doorgaans gehouden fancy fairs hadden de jeugdige organisatoren meerdere goede doelen die zij met de op brengst wensen te steunen. Daarom was de klas in diverse groepen verdeeld, die elk zorg droegen voor een eigen attractie en voor het zoveel mogelijk geld binnenhalen voor een „ei gen" goede doel. Die goede doelen liepen van het Rode Kruis, via de V.N., het Jongeren Vrijwilligers Korps, de Vastenactie en vluchte lingenhulp tot Unicef. Dat er tegen betaling het nodige te beleven viel mag duidelijk zijn. Een Rad van Avontuur, sjoelen, kegelen, bal len gooien, een rommelmarkt en voor de hon- gerigen zelf gebakken pannekoeken (foto). Jazzgymnastiekploeg van St. Lucascollege. Stedelijk Gymnasium beheerste turnen LEIDEN Het Leidse Stedelijk Gymnasi um kwam, zag en overwon in de door de gemeentelijke schoolsportcommissie in de Vijf Meihal georganiseerde schoolturnwed- strijden. De juryleden van de Turnkring Leidsenhage gaven het Stedelijk Gymnasi um op alle onderdelen de beste beoorde ling. Voor de andere scholen viel wel eer te be halen op de demonstratie van het jazzballet (zie foto), zij het dat dat meer symbolisch was want hierbij waren geen prijzen be- schikbaar gesteld. Uitslagen: Kastspnngen voor meisjes van 12 tot 15 jaar: 1. Stedelijk Gymnasium; 2. Bo- naventura s.g.; 3. Rembrandt s.g.; 4. Rijn lands Lyceum/Visser 't Hooft s.g. ex aequo; 5. Stedelijk Gymnasium (ploeg 2). Kastsprin- gen voor jongens 12-15 jaar; 1. Stedelijk Gy mnasium. Lange Mat meisjes van 12 tot i5 jaar: 1. Stedelijk Gymnasium; 2. Visser 't Hooft; 3. Rembrandt. Lange Mat meisjes 16 jaar en ouder: 1. Stedelijk Gymnasium; 2. Louise de Coligny s.g. Paardspringen voor meisjes 16 jaar en ouder: 1 Stedelijk Gym nasium; 2. De Noorderwiek; 3. Louise de Coligny.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3