chtste Nederlandse titel r Leids LKV de Spartaan Ruime overwinningen AZC en De Zijl/LGB MMO, MSV en HW'70 kampioen Strandloop Zijl/LGB opnieuw succes Favorieten hebben het moeilijk NORTHA-DAMES DEGRADEREN BBL-Cup van start: LEIDSE COURANT MAANDAG 12 MAART 1979 PAGINA 19 Gewichtheffen Waterpolo aard in de tweede periode een 2—0 voorsprong. De Leidse aan val kon geen vuist maken. In de eerste plaats omdat DZV, gecoa- ched door de ex-Zijl/LGB-er Hennie Henzing, de break van LZ goed wist op te vangen. In de tweede plaats omdat het ar bitrale duo te lang liet doorspe len. In de derde periode scoor de Fried Elzinga met een man meer 2—1. Dezelfde speler scoorde in de laatste periode op identieke wijze 2—2. Van Oort maakte daarna het eerste velddoelpunt: 3—2. Een alles of niets schot van Ruud Musse be tekende 33. Vijfentwintig se conden voor tijd kreeg LZ nog een man meer. Door slecht plaatswerk aan Leidse zijde bleef het 3—3. BZPC blijft het goed doen. Na een opgelopen achterstand bo gen Maarten van Ettinger en Maarten Schouten de score om naar 1—2. Na de gelijkmaker van de linkshandige Beunk nam BZPC definitief afstand door Cees Teekens en Pim Batelaan. Weliswaar werd het nog 3—4, echter Gerie Hoogendoorn en Maarten van Ettinger in de laat ste periode brachten de winst naar Bodegraven. Handbal onze krachtsportmedewer- ker) De Leidse Kracht- De Spartaan r de tweede maal In het Nederlands Club- veroverd. Na onbetwist sterkste te hebben getoond, De Spartaan In Breda afdelingskamploen met gering verschil: 887 kilo schoon ga- rosultaat leverde een van het Neder- voor teams, dat met 888 kilo op naam de Leidse ploeg stond. De bracht het totaal aantal Nationale kamptoen- op acht overwinning heeft lange tijd een zijde draadje gehangen, teams hielden elkaar goed in Het eerste onderdeel, trekken, werd door de Spar- met een voorsprong van kilo afgesloten, drie meer was verwacht. Daarom be- Opnieuw mislukte een poging van Herman Filippo om zijn Nederlands record trek ken te verbeteren, waar het slechte plankier mede debet aan was. genwoordiging in de hoofdklas se dames verloor met 42 van DSZ. De Leidse doelpunten werden gescoord door Jolanda van der Maarel en Ema Maasdijk. De jeugd verloor gisteren in een forse wedstrijd met 106 van VZC/Ritmeester. Doelpuntenma kers Ruud Plouvier (3x), René Korswagen (2x) en Remco Ro man. Amo van Winkel (1x). De dames van de Zijl/LGB verloren kansloos van de nummer één Het Gooi. Via de setstanden 0 3, 1—1, 0—2 en 1—2 werd het 2—8. Bij Het Gooi was Annie van Beek topscorer met vier treffers. Voor de Zijl/LGB doel puntten Ria Onderwater en Ema Maasdijk. (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN De laatste speetzondag In de zaal- handbalcompetitie had voor de regio Lelden nog een aantal verrassingen In petto. Door een 7—7 geü|kspel tegen de reserves van Hercules be haalden de dames van MMO de titel In de afde- Hngs eerste klasse, hetgeen automatisch promo tie naar de landeiljfce derde divisie Inhoudt Ook de dames van MSV werden kampioen, dank zij een overduidelijke 16—1 zege op het vierde team van EHC. Volgend seizoen komen de Moordwtjksen derhalve In de afdellngs derde klasse uit Zonder zelf te spelen behaalde het Voorschotense HW*70 de hoogste eer In de al- deMnge-tweede Idasse, omdat concurrent Qulntus 3 zo vriendelijk was tegen de reeds gedegra deerde heren van MMO met 12—10 onderuit te gaan. Minder rooskleurig verging het het damee team van Mortha. Door In eigen huls met 7—6 het onderspit te delven tegen streekgenote OASE degradeerden de Noordwtjkerhoutse da mes samen met het Goudse VIres et Celerftas naar de afdellngs eerste klasse. DABKS Plantanhoek/Forehotte zorgde voor een slechte afsluiting van de zaalhandbalcompetitie door in Emmen onnodig te verliezen van het in degrada tiegevaar verkerende SVBO, 11—10. Onnodig, om dat de Voorhoutse formatie in feite meer in haar mars had dan de Drentse dames. Foreholte slaag de er echter niet In, dat surplus aan kwaliteit ook in voldoende treffers om te zetten. Verder liet de ploeg van Wim Geerlings zich ook te veel uit het spel brengen door de meer dan matige arbitrage. Voor een geroutineerd team als Foreholte mag dat eigenlijk toch geen punt zijn. In ieder geval profiteerde SVBO dankbaar van deze speelwijze van de Voorhoutsen en via een 65 ruststand stelden de dames uit Nieuw-Dordrecht zich met 1110 veilig. Voor Plantenhoek/Foreholte scoor den: Nel Geerlings 4x. Hannie Boskamp 3x, Eily Hoek en Marian Mens. Het heeft er lange tijd naar uitgezien, dat Norths in het duel tegen streekgenote OASE de volle winst zou behalen. In de eerste rondgang trok Northa veelal via de handige Leidy Vink gedeci deerd het spel naar zich toe. OASE kon daar wei nig positiefs tegenover stellen en moest de Noordwijkerhoutsen bij rust met 52 voor laten gaan. In het begin van de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Bij 7—2 leek Northa op rozen te zitten. Vanaf dat moment ging OASE echter over op een persoonlijke verdediging van het Northa-gevaar, Leidy Vink en dat betekende uiteindelijk de gena deslag voor de ploeg van Karei Caron. Het 'stuur loze' Northa ging geweldig in de fout en OASE kreeg op die manier de gelegenheid sterk terug te komen van 7—3 naar 77 en op de valreep zelfs tot 78. Voor de Alemadese treffers zorgden: Lydia van de Poel 3x, Corrie Weening 2x, Gonnie van der Geest. Riet van de Poel en Marian van der Geest; doelpuntenmaaksters bij Northa: Leidy Vink 3x. Marian van de Berg 2x, Jacqueline van Wetten en Marian van der Eist. Door een 77 gelijkspel tegen het tweede team van Hercules mag het Hoogmadese MMO zich kampioen noemen van de afdelings eerste klasse. Het heeft de Hoogmadese aanhang echter wel "bloed, zweet en tranen", gekost voor het zover was. MMO speelde mede door de nervositeit na melijk duidelijk beneden haar kunnen. In de eer ste helft ging het allemaal nog wel. De Rijswijk- sen werden met schijnbaar gemak op een 6—3 achterstand gespeeld. Na de veldwisseling ging het echter mis met de ploeg van Karei Caron (overigens moest Karei Caron na de rust het coa chen aan een ander overlaten, omdat de plicht bij Northa riep). De Hoogmadesen begonnen zo wel verdedigend, als aanvallend ontstellend te knoeien. Tot ontzetting van de talrijke MMO-sup- porters kon Hercules zodoende dichterbij kruipen en met nog twee minuten te spelen zelfs op 67 komen. MMO liet zich echter niet verrassen en in de laatste minuut bekroonde Coby Wolvers een fraaie Hoogmadese aanval met een even fraaie treffer en loodste daarmee MMO. zij het op het nippertje, in de landelijke derde divisie. Coby Wolvers 2x, José Elstgeest, Elly van Leeuwen, Corrie Borst. Helma Volwater en Conny Elstgeest tekenden voor de MMO-doelpunten. Olga/Saturnu* redde het niet tegen de reserves van Hermes. Na een 2—1 ruststand werd de Leid se ploeg in de tweede rondgang naar een 6—2 nederlaag gespeeld. Overigens zou het vertoonde spel niet hebben misstaan in de rugbycompetitie. Monique Plouvier nam het tweetal Leidse treffers voor haar rekening. Olympia hield zich in het duel tegen het derde team van Hercules in de eerste helft maar moei lijk staande. De Rijswijksen drukten door naar een verdiende 5—7 ruststand. In de tweede helft kwam de Wassenaarse formatie, mede dank zij de hoorbare steun van het publiek, geweldig terug om in de spannende slotfase eindelijk met 15-7-14 te zegevieren. Doe (verdedigster Hanna de Geus groeide in deze wedstrijd tot grote hoogte. H03N Voor het Voorschotense HW 70 was het een plezierige dag. Zonder zelf aan te treden werd de titel in de afdelings tweede klasse binnengehaald, omdat streekgenoot MMO verrassend titelpreten- dent Quintus 3 met een 12—10 nederlaag con fronteerde. De gehele wedstrijd dicteèrden Gerard Elstgeest c.s het spel en de overwinning was dan ook dik verdiend. Het Noordwijkse MSV kwam in de tweede helft van de wedstrijd tegen het Delftse EDH knap te rug van 65 naar 7—9. MSV verzuimde op dat moment echter door te drukken, waardoor EDH op gelijke hoogte kon komen en in de slotfase zelfs met 11—10 wist te zegevieren. Het Alkemadese OASE trok tegen het derde team van Satumue met 1817 aan het kortste eind. Bij rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht, 8—8. Anton van Noort had met elf treffers een belangrijk aandeel in de OASE-score. sloot coach Thomas Brandt om bij het stoten Theo Sanders, die een zeer zware week achter de rug had, Dirk van 't Riet en Herman Filippo op een lager gewicht te laten beginnen. Dit had echter verkeerd kunnen uit pakken, want de Simpelvelders verkleinden hun achterstand. Tenslotte had de laatste man van de Brabanders de strijd in hun voordeel kunnen beslissen. Nadat iedereen zijn beurten had gehad, was de beurt aan de zwaarste man Erik Dokter, die op 160 kilo startte. Dit gewicht leverde geen probleem op. Een resultaat van 167 1/2 kg. was voldoende voor een Simpelveld- se zege. Om onbegrijpelijke re denen sprong Dokter echter di- Het behalen van het kampioenschap was wederom een succes voor trainer Dirk van 't Riet, die zelf ook een actief aandeel in de zege had. rekt naar 170 kilo. Op dit ge wicht faalde hij twee maal, waarna de toekijkende Leidse ploeg met zijn 80 meegekomen supporters het behalen van de titel kon vieren. De prestaties werden nog ge drukt door de slechte staat, waarin het plankier verkeerde. Op het gladde en ongelijke hout hadden vooral Dirk van 't Riet en Herman Filippo bij het stoten problemen. Van 't Riet miste hierdoor de 150 kilo. Filippo hield toch nog een enigszins katterig gevoel aan de wedstrijd over. Bij de training had hij 127 1/2 kilo getrokken, hetgeen tijdens de wedstrijd een verbete ring van het nationale record had ingehouden. De poging mislukte echter. Hoewel hij de halter goed omhoog kreeg, raakte hij. mede door het plan kier, uit balans en stapte buiten het houtwerk, waardoor de beurt werd afgekeurd. Individuele prestaties: Arie Zwa gers 95 kilo trekken. 122 1/2 kilo stoten; John ten Brinke 102 1/2 en 137 1/2; Theo San ders 105 en 137 1/2;: Dirk van 't Riet 112 en 145; Herman Fi lippo^ 1/2 en 150. Wedstrijduitsiag: Bruto gewicht: De Spartaan 1230 kilo; Simpel- veld 1290 kilo. Schoon gewicht: De Spartaan 891 kilo; Simpel* veld 887 kilo. Ds De l win voc 2. 4— Van onze waterpolomedewerk- ster LEIDEN Zowel AZC/Unlque •Is De Zijl/LGB zijn in de vijf tiende ronde van de hoofdldae- •eherencompetftie tot ruime overwinningen gekomen. Koplo per AZC boekte in Amsterdam 2—12 overwinning op 't Y terwijl De Zlji/LGB, thuis In De Zijl, een 10—3 overwinning op De Meeuwen behealde. basis voor deze ruime over winning legden de Leidenaars voornamelijk in de eerste perio- waarin door voortreffelijk en snel uitgevoerd aanvalsspel een 4-0 voorsprong werd genomen. Deze voorsprong werd in de twee volgende perioden ver- wimd tot 80. In deze fase van da wedstrijd werden de Amster dammers wat gevaarlijker, de Zijl/LGB-verdediging kon de aanvallen echter goed opvangen terwijl de enkele doelrijpe kan sen die ontstonden door de weer in uitstekende vorm verke rende doelman Theo Uittenhout werden gekeerd. In het laatste speldeel maakte de Meeuwen- aanval gebruik van het wegeb ben van de concentratie van De Zijl/LGB-spelers en scoorden driemaal. Scoreverloop: 1e per. 1—0 Alex van Belkum, 2—0 en 8—0 Stan van Belkum, 40 Jan Jaap Ko- revaar. 2e per., 5—0 Albert Spij ker 60 Stan van Belkum. 3e per. 7—0 Alex van Belkum, 8—0 Dick v.d. Bosch. 4e per. 8—1 H. Koster, 8—2 W. Siewerts, 9—2 Alex van Belkum, 10—2 Dick v.d. Bosch, 10—3 H. Koster. Met Gtixe 8boboer als absolute uitblinker heeft AZC/Unlque een regelmatige 2—12 zege op 't Y weten te behalen. Stroboer nam In dit duel vier doelpunten voor zijn rekening, daarmee zijn positie op de topscorer- •lijst danig verstevigend. In de eerste periode was het eveneens Stroboer die de score opende en die 0—2 liet aanteke nen, kort voor de eerste rust bracht De Hey de stand op 0— 3. In het tweede kwart was de stand opgelopen tot 0—6 voor Van Helsdingen de nul kon wegwerken. Door v.d. Akker bleef de marge echter gehand haafd op 6 doelpunten. In de derde periode liep de score op tot 2—10 door doelpunten van Vermeulen, Buunk, Noordegraat en Stroboer. In het laatste spel deel bepaalden, nadat Ronald Meyer een strafworp had weten te stoppen, De Hey en Buunk de eindstand op 2—12. LT88 moest in Delft tegen DZV een punt achterlaten. De uitslag van deze wedstrijd was 3—3. Voor de stand in de competitie had dit geen gevolgen. Doordat zowel De Gouwe als Nereus ge lijkspeelden, blijven de Leidena- ren op de tweede plaats staan. BZPC heeft voor de derde ach tereenvolgende maal gewonnen. Met 8—6 werd gezegevierd over ESCA. De Bodegraaf se ploeg lijkt nu definitief uit de degrada tiezonen. In Delft nam DZV door Eric ten Kulve in de eerste en Maliep- Katwfjk heeft in de tweede klas se met 87 verloren van KZC. Winst had er ingezeten als de Katwijkers in de eerste periode niet zo nonchalant met hun kansen hadden omgesprongen. In plaats van 0—5 werd het slechts 2—3. In de laatste perio de kwamen de Mierenweidespe- lers van 7—5 terug tot 7—7. Door een numerieke meerder heid niet te benutten nam KZC het initiatief. Eindstand 8—7. Doelpuntenmakers: Hans van Duyvenvoorde (3x) en Paul van de Putten (2x). Zowel de dames als de jeugd van De Z!|I/LQB kwamen dit weekeinde tweemaal in aktie. De jeugd won zaterdag met 12—2 van de Ham en de Leidse verte- (Van onze bowlingmedewerker) LEIDEN De eerste ronde van het toernooi cm de Bow ling Bond Leiden-Cup, die voor het eerst wordt georganiseerd, werd gekenmerkt door hel maar net overgaan van ver schillende favorieten voor de eindstr1|d. In dit toernooi, waarin een niet gebruikelijk afvalsysteem wordt gehanteerd, werd Tjeerd Schef- fer (Formule Pentagoon) zelfs geheel uitgeschakeld door team genoot Aad Blom. Scheffer plaatste zich na een verlies van 10—4 zelfs niet meer via de herkansingsprocedure. Louis Pe- titjean (Nachtegaal) had grote moeite met Marion Roedoe (Tet- tero). Petitjean wist zich na een gelijke stand van 9—9 juist te plaatsen door een hogere pin- fali. Karei Boehlee (Uiver) boog, een Leids kampioen waardig, een achterstand van 6—2 op Herman Roedoe (Tettero) om in een 67 voorsprong. Ronduit verrassend was de zege van Sjaak Scheffer (Formule Penta goon) op Geek van der Meer (10—6). Marcel Hessels en Jaap Pluimgraff hadden geen moeite met respektievelijk Ruud Zand bergen en Evert Zuidmeer. Competitie De Ulver won de belangrijke wedstrijd tegen rivaal Formule Pentagoon met 31 en heeft daardoor dq tweede positie in de vijfmanscompetitie van de Bowling Bond Leiden voor zich opgeëist. De Nachtegaal maakte tegen Union Jacks geen noe- De strijd tussen de koplopers van de maandagvijfmansleague is uitgevallen in het voordeel van de leider. De Lions zege vierde over Wanninkhof met 3 1 en heeft nu een nog maar moeilijk overbrugbare voor sprong. Bixby mode herstelde zich door de Lions in de trio-competitie met 40 terug te wijzen. De drie van Wanninkhof volgen nog steeds op anderhalve punt door te winnen van de Ladies met 40. Computer Hardware Cor poration liet een punt achter bij Euro Coiffeur, maar behoudt toch de formidabele voorsprong van 20 punten. Stand dinsdagvijf mansleague; 1. de Nachtegaal 56—20, 2. De Uiver 49—27, 3. Formule Penta goon 47—29, 4. Tettero 4 46 1/2—29 1/2, 5. Boston LPG 4531, 6. Formule BvM 42—38, 7. Bakkerij Raaphorst 38—38, 8. Les Imbattables 3541, 9. Uni on Jacks 2844, 10. Tettero 6 21 1/2-54 1/2, 11. De Nachtuil 8-64. Maandagtrioleague: 1. Computer Hardware Co. 72 1/2—11 1/2, 2. You Never Can Tell 52 1/2—31 1/2, 3. Panthers 51—33. 4. Tettero 5 45-439, 5. Tettero 2 43 1/2—40 1/2, 6. Tet tero 3 42 1/2—41 1/2, 7. Tettero 7 35—49, 8. Euro Coiffeur 30 1/2—53 1/2, 9. Formule 4 26 1/2—57 1/2, 10. Formule 3 21— 63. Maandagvijfmansleague; 1. Lions 81 1/2—18 1/2, 2. Wanninkhof 69—27, 3. Pinhitters 69—32. 4. Rainbow 64—36, 5. AZL 55—41, 6. Boxers 53 1/2 42 1/2, 7. Treffers 39—41, 8. Eagles 37—63, 9. Stumpers 24 28,10. Venplayers 5—95. Dinsdagtrioleague: 1. Bixby mode 5137, 2. Wan ninkhof 49 1/2—42 1/2, 3. Drift kikkers 48 1/2—43 1/2, 4. Tigers 48-42, 5. de Wit 45-47, 6. Eagles 4444, 7. Oliva's 44- 8. Boxers 4448, 9. Lions 43 45,10 Ladies 37—55. Jeugdleague: 1. De Kings 45 1/2—18 1/2, 2. Formule Bombers 3921, 3. Formule Winners 39—25, 4. De Strike Angels 33 1/2-30 1/2, 5. De Giants 18—46, 6. De Boos ters 13—47. Vèel strand, veel lopers. De drukte bi) de start NOORDWIJKERHOUT Predee tueeen de regenbuien door werd gistermiddag om twaalf uur het startsein gegeven voor de voorjaarsstrandloop van dé Zijl/LGB. Evenals voorgaande keren or ganiseerde men deze strandloop In sa menwerking met de Leidse Courant, ter wijl de geiuidswagen beschikbaar was gesteld door LWR. Ondanks de striemende wind was er een Op deze 4 km. kwam Jos de Koning uit Leimuiden als eerste binnen, gevolgd door de Haarlemmer A. C. van Sloten, di rect gevolgd door Theo Duivenvoorde uit Noordwijkerhout. Alle drie deze trimmers bleven onder de 18 minuten. Op de 8 km. werd relatief veel sneller gelopen maar dit is dan ook de afstand waarop de wat meer geoefende lopers uitkomen. De eerste drie aankomenden liepen allen onder de 32 minuten. W. Broekhof (Noordwijkerhout), C. v.d. Lans (Noordwij kerhout) en B. Heuzen waren deze drie eerst aankomenden. Wat voor de 8 km geldt, geldt uiteraard ook voor de 12 km. De drie snelste lange-afstandmatadoren waren V. Zonneveld uit Noordwijkerhout, P. v. Denzen uit Lisse en als derde kwam aan B. Smit uit Sassenheim. Op vallend bij deze 12 km was de snelle tijd van de 12-jarige H. Viakens uit Amstel veen (51 minuten). De snelste dame was Elly Gerluigs uit Noordwijkerhout. Aan alle lopers die de 4.8 dan wel 12 km hadden voltooid werd een fraaie presta tiemedaille uitgereikt.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19