Noordwijk moet nog wennen Quick Boys spot mot reputatie KR V neemt de leiding ■Jfl Gewijzigd RCL schiet tekort bij Harkemase Boys: 2—1 „Katwijkse les" kost Rijnsburgse Boys punt STERKER LISSER BOYS LAAT PUNTEN LIGGEN sporttribune eerste /klasse eerste /klasse eerste /klasse /zaterdag tweede /klasse ARC verspeelt 3-0 voorsprong GELIJKSPEL BIJ ZWALUWEN VLAARMNGEN: 3-3 Van onze sportredactie VLAARDINGEN Noordwijk en tegenstander De Zwaluwen hadden ongeveer een half uur nodig om weer enigszins te wennen aan veklvoetbaL Daar- na werd met wat meer overleg gespeeld. Maar dat da twee ploegen gebrek hadden aan wedstrijdritme was wel duide lijk. Geen vreemde ontwikkeling natuurlijk na een gedwongen winterstop van bijna vier maan den. De 33 eindstand was een terechte uitslag. Vreemd genoeg vormde dat eer ste half uur het aantrekkelijkste gedeelte van deze ontmoeting. Vooral De Zwaluwen gooide in die fase alles in de strijd en zette de defensie van Noordwijk onder leiding van een onzekere Dick Dortmundt onder zware druk. Daarvoor in de vierde mi nuut al, had John van Dijk Noordwijk op voorsprong gezet. Na die treffer kwamen de Noordwijkers in het stuk niet meer voor. De Vlaardingers stormden en de Noordwijk-de- fensie wankelde. Emest Kegel schoot de bal op de paal en Dick Dortmundt kon het leer na een lob van Jos Buitelaar ter nauwernood tegen de lat tikken. In de tiende minuut viel de ge lijkmaker. Buitelaar nam een vrije trap en Kegel kopte vak kundig raak. Een overtreding van Frans van der Veen tegen de zeventienjarige Dick van de Bergh vormde de inleiding tot de tweede Vlaardingse treffer. Leen Pijpers belastte zich met het nemen van de vrije trap en joeg de bal vanaf dertig meter achter een kansloze Dortmundt. Op het moment dat Noordwijk rijp leek - voor een afstraffing sloeg het terug. Een vrije trap van Hans Westgeest bereikte Hans Plaatzer die de bal knap achter doelman Ab Nijgh kopte. Een gelijkmaker die een omme keer in deze wedstrijd beteken de. Noordwijk, kreeg wat meer greep op het spel van de Vlaar dingers die voor rust niet meer gevaarlijk werden. Een solo van Albert Spaander man bracht de bal bij een vrijs taande John van Dijk en dst be tekende na een kwartier spelen in de tweede helft 2—3. Maar andermaal was Noordwijk niet bij machte De Zwaluwen in be dwang te houden. Tien minuten voor tijd liep Hennie Kuyten met de bal aan de voet het Noord- wijkse strafschopgebied binnen. Jaap van Kesteren legde Kuyten neer en scheidsrechter Frikken wees terecht naar de stip. Pij pers maakte het karwei koel bloedig af. Een uitval van Dick van de Bergh, zaterdag een van de be tere spelers, leidde het vierde doelpunt in voor De Zwaluwen. Pijpers scoorde. Volgens Frikken in buitenspelpositie en hij keur de het doelpunt, onder hevige Vlaardingse protesten af. Voor Noordwijk reden dankbaar te zijn dat ook de scheidsrechters weer moeten wennen aan het buitengebeuren op de voetbal velden. KEES VAN HERPEN RIJNSBURG Het gegeven dat al dan niet gedwongen wtn- terpauzes verrassend kunnen doorwerken in hot verdere ver loop van een competitie, werd zaterdag In Rljnsburg weor eens duidelijk bevestigd. Niet alleen veroverde hekkeslulter Katwijk een winstpunt In da derby met Rijnsburgse Boys, maar ook de wijze waarop doze puntendellng (1—1) word bereikt doet vermoeden dat er nog vreemde dingen In die za terdagse tweede klasse kunnen gaan passeren. In leder geval is koploper Rijnsburgse Boys nog niet terug op het niveau van voor do winterstop en lijkt het voor die vorstperiode zo pochvolfe Katwijk een wat rooskleuriger toekomst tege moet te gaan. Het Katwijkse geloof in eigen kunnen groeide in het treffen met Rijnsburg dan ook met de minuut. Nadat in de eerste helft al duidelijk was geworden dat de Spaapse trip Rijnsburgse Boys niet direct tot een onver slaanbare tegenstander had ge maakt, nam Katwijk in de twee de periode meer en meer het initiatief. Niet overdreven fraai voetballend, maar wel erg hard werkend drong Katwijk de thuis- spelende koploper steeds verder terug. Zelfs die nogal onver wacht in de 57ste minuut ge scoorde Rijnsburgse goal, brak het moreel van de Katwijkse elf niet. En, de beloning bleef niet uit. Dertien minuten voor tijd kon de gelijkmakende treffer (als een overwinning) worden begroet. Rijnsburgse Boys resteerde dus een verliespunt na negentig mi nuten van, soms te hard, maar door de spanning nog redelijk aantrekkelijk voetbal. Een ver liespunt dat als „prijs" mocht worden gezien van een door Katwijk gedoceerde les. Door negentig minuten lang de volle honderd procent inzet te tonon, maakte Katwijk de Rijnsburgers duidelijk dat voetbalcapaciteiten alleen niet voldoende zijn om in het hedendaagse voetbal erg hoog te reiken. Iets waar de thuisclub overigens in de eerste rondgang ook van doordrongen leek. Toen was de inzet bij de Wijnands-equipe nog wel goed verzorgd, kon Katwijk tegen de wind in nog wel in de eigen stellingen wor den teruggedrongen. Zonder di rect resultaat trouwens. Het op komen van laatste verdediger Hennie de Klerk, het snelle ac- cellereren van middenvelders Wil Groenendijk en Gert Ouwer- sloot en het betere spitswerk LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Leiden zater dag waren KRV en SVLV de twee enlgo ploegen die de de gens kruisten na zoveel maan den. Het spiegelgladde veld maakte fraai voetbal schier onmogelijk en het was in de beginfase van de wedstrijd dan ook slechts met moeite mogelijk om zich staande te houden. Gerard van Beelen van KRV kreeg de moei lijkheden na een kwartiertje on der de knie. Het was direct wel goed raak ook, want van zo'n 30 meter haalde hij verwoestend uit (1—0). Terwijl SVLV via de buitenspelval zich achterin ze kerheid trachtte te verschaffen, maakte Johan Ouwehand in de tweede helft zijn foutje kort voor het einde van de eerste goed, door een voorzet van Ron Verheul achter SVLV-doelman van Bemmelen te werken. Vijf minuten voor tijd deed hij zoiets nog eens. Hij ontliep de buiten spelval en verzorgde de eind stand: 30. In de tweede klasse was de be langrijkste ontmoeting die tus sen dorpsgenoten en collegako plopers SJZ en Meerburg. De tS Sla veedem beide teams uit Zoeter* hadden de rustperiode goe nut en beschikten beide een goede conditie. Mee leek aanvankelijk iets stc maar kreeg een domper werken toen Kees van bode een uitval van afrondde (1—0). De tweede was wel voor SJZ, maar burg benutte geen uitvallen moest zelfs toezien hoe de Koning een kwartier voc alle eventuele hoop de inboorde na een voorze Joop de Jong (2—0). SJZ hierdoor alleen aan de li in de 2e klasse. Unltas beschikte tegen over de betere conditie en de Zoeterwoudse ploeg ilDEf uit balans. Het werd uiteim ®e'a 5—0 en daarop viel niet dingen. Doelpunten waren -i Jan Keizer (2x), André Spf l0rcl Wim Brugman. Frans Smf John van Dijk scoorde tweemaal voor Noordwijk in het treffen met Zwaluwen Vlaardingen Teun van der Plas (rechts) fel op zoek naar de Puttense veste. Quick Boys - ploegmakkers Jaap Heerikhuisen. Jaap Hoek en Arie Haasnoot volgen van der Plas op de voet. KATWIJK Het Ie een hard nekkige reputatie die Quick Boy* bezit Al sinds jarsn geldt dat de Ketwtftoe ploeg moeilijk tot scoren komt Hoe deze re putatie ter wereld ie gekomen doet dtt moment weinig ter zake, maar feit Is dat Quick Boys er te pas sn te onpas aan wordt hsrinnord. Scoort de ploeg, dan la er weinig aan de hand. Maar o wee als do biauwwttten een paar kansen mlsson, dan Is hst „zl* je wel" niet van de lucht Deze gelui den waren zaterdagmiddag op Nleuw-Zuid te beluisteren tij dens ds wedstrijd tsgen 8DCP uit Putton (41). Quick Boys was veruit de betere ploeg, maar verder dan een tweetal mogelijkheden voor Freek Rienk3 kwam het aanvan kelijk niet. Na een half uur een uitval van de Puttense ploeg en Bert Schuit bracht de bezoekers cp een (geflatteerde) 0—1 voor sprong.' Vanaf dat moment was het gemopper op de tribunes niet zonder reden. Dat was het zelfs niet toen kort voor rust Freek Rienks in samenwerking met Jaap Hoek de stand naar gelijke hoogte kopte (1—1). Maar toen na 90 minuten scheidsrechter van Groenenborg voor het einde floot en de uit slag een ruime 41 overwin ning voor de Katwijkers was, leek er iets van de reputatie te zijn afgeknabbeld, want 'vier goals scoor je toch niet in elke wedstrijd. Het leek geen moeilijke middag te gaan worden voor Quick Boys. Direct na de aftrap zetten de Katwijkere het laaggeklas seerde SDCP onder vrij sterke druk en het nogal mallotige op treden van SDCP-doelman Guus Beekhoven bij hoge ballen, deed het vertrouwen sterken. Maar ondanks het feit dat Beek hoven geen enkele bal klemvast onder controle kreeg, hield hij wel zijn doel schoon. Met het gevolg dat de moeiljjk-tot-sco- ren-kunnen-komen-reputatie ver stevigd werd. Die reputatie bleef bestaan tot en met vijf minuten na de hervatting. Jaap Hoek, die kort voor rust Freek Rienks in staat had gesteld de stand op 1—1 te brengen, verzuimde nu (na overigens goed storen) Quick Boys een voorsprong te bezorgen. Zijn lob ging niet al leen over doelman Beekhoven, maar ook over diens doel. Even later was het wel raak. Rech tsback Wim van der Plas zag een ogenschijnlijk foute voorzet zomaar in de rechterbeneden hoek verdwijnen (2—1). Mis schien een „lucky goal", maar wel verdiend. Want Quick Boys was zonder meer de beste ploeg tot dan toe. Ook en te meer na dit doelpunt, want de twee volgende goals waren niet zozeer het gevolg van een maz zeltje, maar het gevolg van in telligente aanvallen met de enig daarbij behorende eindes: nl. doelpunten. Eerst was het Teun van der Plas die een voorzet van Kees van Rooyen kordaat afwerkte (31) en kort voor tijd zorgde Hans van Duyn in de re bound voor A1. Quick Boys had ongeveer 45 minuten de re putatie gestand gedaan, maar toen na afloop de punten wer den geteld, kon niet anders worden geconcludeerd dan dat die reputatie zaterdagmiddag niet geldig was. GUSZANDBERGEN HARKEMA OPEINDE RCL hervatte de competitie met een bezoek aan koploper Harkeme- se Boys en moest de lange te rugreis uit Friesland aanvaar den met een 2—1 nederlaag In do bagage. De Leiderdorps* formatie kon tegen de Friese opponent geen vuist maken door een gebrek aan creativi teit en werd dan ook naar ssn regelmatige nederlaag ge speeld. In een rommelig duel slaagde RCL er niet in (behou dens de eerste tien minuten) enige greep op de wedstrijd Ca krijgen, Iets wat fataal bleek tegen de enthousiast opereren de thuisclub. RCL startte de confrontatie in Harkema met een ploeg die op drie plaatsen verschilde met die van de laatste competitiewed strijd. Op het viermans-mldden- veld acteerden Hans Braat en Dick van der Bijl voor Johan van Duyn en Sjoerd Teske. ter wijl in de aanval Hans van der Wal in de ploeg was gekomen voor Peter Piket. In de opening sfase van het duel had de equi pe van trainer John Huguenin de zaak redelijk onder controle, maar nadat de ploeg de eerste aanvalsgolven van de Friese club had weerstaan bleef het team volharden in een soort „zaalvoetbal op het veld". Daar waar de tegenstander gebruik maakte van de opportunistische „lange trap" trachtte RVL via combinatievoetbal tot succes te komen. Het hobbelige veld en een fel attaquerende tegenstan der verhinderden echter een sluitende combinatie. Harkemase Boys nam na een half uur de leiding toen de uitblinkende van Henk van der Zwan en Piet Haasnoot (Cas Zwaan viel op links weer eens door de mand) resulteerden geen doeltreffend effect. Enerzijds omdat genoem de spitsen te weinig op maat werden aangespeeld, anderzijds omdat het houtwerk naast en boven goalie Kees Koelewijn succes in de weg stond bij po gingen van Ouwursloot en Haas noot. Waar Rijnsburgse Boys na rust echter besloot tot een min der agressief speltype (ook het inzetten van good^old Jac. den Heyer veranderde weinig), ging Katwijk op de ingeslagen weg door. In eerste instantie met averechts resultaat. Piet Haas noot was in die voor Katwijk bijna fatale 57ste minuut de aangever, Ruud van der Voort de speler die de door het ont breken van geschorste Wim Guyt 1 gehandicapte Katwijkse defensie binnenkant paal schaakmat zette: 1—0. Maar, zoals gezegd, Katwijk gaf niet op. Vergat dat Wim Guyt 2 in de eerste helft een ideale mogelijkheid had laten liggen (doelman Cees Star corrigeerde de fout van voorstopper Gerrit van Egmond) en bleef in succes geloven. Eerst nog kon De Klerk op de doellijn redding brengen bij een inzet van Jan van Dijk, maar dertien minuten voor tijd was het wel raak. Opgerukte linksachter Wim Haasnoot schoot in. de minder sterk op gestelde Star was kansloos: 1— 1. Dat Rijnsburgse Boys kort daarvoor twee reéie mogelijk heden onbenut had gelaten Haasnoot en Invaller Gé Per- fors waren door aangever Van der Zwan in stelling gebracht wee niet meer dan redelijk. De Katwijkse les was gewoon te waardevol om niet gehono reerd te worden GERT-JAN ONVLEE (Van onze sportredactie) LEIDEN De lange, gedwon gen winterstop heeft de zater dagclubs uit ds regio gsen goed gedaan. Van de ploegen, die In actie kwamen, haakf* al leen Sc. Llsse een punt bin nen. BIJ Loosduinen word h#t 1—1. Usser Boys verloor op ei gen terrein van RIJsoord. Ter Leede hield aan het bezoek aan Jodan Boys ook geen punl over: 0—1. ARC ging In een duel vol verdedlglngsfouten met 3—4 tegen SVPTT tan on der. SVOW leed een grote 6—1 nederlaag bij koploper LAC. Usser Boys startte sterk tegen Rijsoord. De Boys vielen voort durend aan, maar waren niet gelukkig in de afwerking. Piet Boot trof de paal. Ed Langereis en Jan van Slooten misten. Pas na dertig minuten kwam doel man Nico Groeneweg in actie bij een schot van Rijsoord. Een kwartier na rust scoorden de bezoekers bij een uitval de openingstreffer. Rechterspits Stip vuurde een effectvolle pun ter af, waarop Groeneweg kans loos was. Eén minuut later toonde dezelfde Stip zich een goed acteur. De arbiter zag in zijn stijlvolle val een overtreding van Dick Sluimer en legde de bal op de stip: 0—2. Deze klap kwam een aanvallend machte loos Lisser Boys niet meer te boven. Ter Leede en Jodan Boys had den moeite met het spel. Beide elftallen ontbrak het aan organi satie. De twee teams grossier den ook in soms stevige over tredingen. waarbij de aanvoer ders Teus Stekelenburg en Nico van der Fange niet het goede voorbeeld gaven. Bovendien liet de inzet van de Sassenheimers te wensen over. Na tien minuten schoot Van der Fange uit een vrije trap de bal rakelings naast het doel. Het was voorlopig de enige kans. Voorstopper Pieter van der Plas en goalie Wim van Harskamp hadden daarentegen een drukke middag. Vier minu ten na rust tekende Teus "rij laarsdam voor het enige doel punt. Ter Leede zette een te genoffensief in, dat echter na enige tijd luwde. Meer dan eni ge hoekschoppen leverde het niet op. Het duel ARC—SVPTT werd be heerst door verdedigingsfouten. Hierdoor geholpen namen de Al- phenaren een 30 voorsprong. Ton de Jong opende de score door een terugspeelbal te on derscheppen en vervolgens in te schieten. Jan Leunk voerde de stand op tot 3—0. Vlak voor rechterspits Hoekstra op rende wijze een aanvoerder Hanny een treffer omboog: 1- slaagde er de gehele helft niet in gevaarlijk den. De rood-witte speelde verkrampt en weinig inventiviteit aan om echt gevaarlijk te De Friezen haalden met de naai van de ter Katee. Na de RCL wel aan voor iets een offensief moest lijken, pas ver in de tweede helft de dat enig resultaat ploeg moest eerst nog genslag van een tweede treffer incasseren toen de Ie RCL-defensie bleef staan vermeend buitenspel en Hoekstra vrije doorgang Deze besloot zijn opmars een fraaie lob die achter man Bram Brandt in het landde: 2—0. Na deze moest Dick van der Bijl, die off-day had. plaatsmaken Peter Piket, die in een later dium nog de paal trof. Ook Heemskerk (mislukt Pierre van Gemerden igevioet. waren nog dicht bij een punt, maar alleen Kees mocht nog uit een raakschieten (wegens de allerlaatste seconden wedstrijd. Daarmee kon hij niet verhinderen dat RCL lege handen achterbleef Jan van der Plas van Katwijk haalt uit. Rijnsburgse Boys-middenvel der Gert Ouwersloot tracht te blokkeren. rust werd het 31. De die beter combineerden gastheren, zetten de om in een 43 voorspn de slotfase kreeg ARC om gelijk te komen. Sc. Usse speelde nen een goede beide elftallen Peter van Dijk en Mart Dofferhof moesten lend optreden door de de doellijn te halen. Tc Lisse de leiding. Aad Poel kopte uit vrije p In de tweede helft Jos van der Veek en Beek alleen voor de doelman, doch misten, kwartier voor tijd maakte thuisclub gelijk: 1—1. Hekkesluiter SVOW is door k:de ploper JAC met ruime cijfers tibooi ruggewezen. SVOW bleef tot vfTini minuten voor rust op gelijhscoi hoogte. Een omzetting in ö*ets achterhoede wegens een blessvin re van Cock Gortzak leidde echHilv ter tot twee treffers. In de twethet de rondgang maakte JAC idan snel het derde doelpunt. In de 10— zelfde minuut produceerde HaivDe van Zuylen de enige goal voo'voo SVOW. Fraaie aanvallen, gt Hilv volgd door een dito afrondinf Tim brachten de stand op 6—1 voomai JAC. dat een duidelijk beten eer conditie toonde. ,v°c

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16