Connors mogelijk weer naar Rotterdam Garantie tot 1992 Nederlandse overheersing in Parijs-Nice Meubelfabriek Oisterwijk Verwachte nederlaag ta- feltennisteam Van Bracht maakt indruk TOERNOOI VOOR DRIE JAAR GEGARANDEERD Vrolijk mist gouden kans in damstrijd DEN HAAG In de eerste ronde van de fi nale van Den Haag miste regerend kam pioen Hans Vrolijk een gouden kans om de winst binnen te halen. Dit lukte Lex Mulder en coming-man Baksoe- leah wel tegen respek- tievelijk Arie Bom en Scheres. Hierdoor is de basis gelegd voor een spannend vervolg van het titelgevecht. Hans Vrolijk leek aanvanke lijk een gemakkelijk dagje te krijgen toen zijn tegenstander de stelling overdreven inge wikkeld maakte. Rond de veertigste zet kon Grouwstra slechts zijn leven rekken door middel van een schijfoffer. In de overblijvende stand liet Vrolijk echter de winst op kinderachtige wijze door de vingers glippen. In plaats van gebruik te maken van de ge ringe bewegingsvrijheid van zijn opponent om nog meer materiaal te winnen, liet hij deze zet voor zet meer losko men, zodat Grouwstra tenslot te zijn grotere ruimtebeheer- sing om kon zetten in een eenvoudige remise. Uitslagen finale hoofdklasse: Scheres-Baksoellah 0-2; Mulder- Bom 2-0; Lagas-Den Engelsman afgebr.; Vrolijk-Grouwstra 1-1. Fi- KNETEMANN OF ZOETEMELK WORDT WINNAAR AUXERRE - Na een proloog, een korte etap pe en een ploegentijdrit kwam gisteren in Au- xerre al vrijwel vast te staan, dat de 29e Pa- rijs-Nice een Neder landse winnaar krijgt. De nog komende zes dagen gaan uitwijzen of hij Knetemann (waarschijnlijk) of Zoe temelk (misschien) heet. De koers naar de zon van dit jaar ontwikkel de zich met reuzestap pen. Nimmer in de geschiedenis was de Nederlandse overheer sing zo groot. Zes Nederlan ders bij de eerste zeven van het algemeen klassement. Knetemann wordt gevolgd door vijf ploeggenoten, res pectievelijk Raas, Lubberding, Van Vliet, de Zwitserse neo- prof Mutter en Pronk. Zoete melk is zevende op 58 secon den van leider Knetemann. Dit als gevolg van een ploe gentijdrit over drie kilometer tussen Joigny en Auxerrre, waarin zwaar woog, dat de tijden in het individuele klas sement werden verwerkt. Als organisator Jean Leulliot de overheersing van de Raleighs had aangevoeld, zou hij die beslissing niet hebben geno men. Leulliot nam het idee vorig jaar over van de Ronde van Frankrijk, waarin een ploegentijdrit over 153 kilome ter een succesnummer was. Toen waren echter alleen bo nificaties te winnen voor het individueel klassement. Om nog enige aanspraak op de overwinning te kunnen maken, mag Zoetemelk niet wachten tot de klimtijdrit op de Turbie. Hij concludeerde in Auxerre: "Een minuut ach De ploeg van Peter Post eendrachtig op weg naar de afgetekende zege in de tijdrit tijdens Parijs-Nice terstand kan ik daar nooit goedmaken. Zeker niet tegen Knetemann. Ik zal dus eerder moeten aanvallen. Ik wil wel gokken. Me overgeven doe ik zeker niet, maar ik heb nu wel wat geluk nodig". de eerste etappe. Bertin legde het 97,5 kilomter lange par koers van Montereau naar Jo igny af in 2 uur 41 minuten en 28 seconden. In de sprint versloeg hii de Italiaan Marti- nelli, cue ais tweede eindigde, en zijn landgenoot Sanders. De uitslag van het eerste gedeelte van de eerste etappe is: 1. Bertin (Fra) 97,5 km in 2 uur 41 min. en 28 sec., 2. Martinelli (Ita), 3. Sanders (Fra), 4. Chassang (Fra), 5. Zoetemelk (Ned.). De uitslag van de ploegentijdrit, waarbij de aankomst van de vijf de renner bepalend was voor ae 1. Ti-Raleigh 2 uu 42 seconden, 2. Miko 2.13.22., 3. IJsboerke 2.13.24., 4. Peugeot 2.13.57.. 5. Renault 2.16.18. Het algemeen klassement is: 1. Knetemann (Ned) 3 uur 33 nuten en 27 secondea, 2. Raas (Ned) op 12 seconden., 3. Lubber ding (Ned) op 0.23., 4. Van Vliet Wr&Wo'p'M.'V Zoetemelk (Ned) op 0.58., 8. Braun (Wdl) op 1 minuut en 18 secon den., 9. Gisiger (Zwit) op 1.19., 10. Willems (Bel) op 1.21. SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 MAART 1979 PAGINA19 Drafinterland in ander jasje DEN HAAG - De stichting draf- en rensport en de Belgi sche zusterorganisatie zijn overeengekomen de onderlin ge drafinterland niet meer uit een uit- en thuiswedstrijd te laten bestaan. De landenontmoeting is in een ander jasje gestoken en zal nu om en om worden ge houden. In 1979 is België de gastheer. HUIZEN - Het Nederlandse tafeltennisteam heeft in de laatste wedstrijd voor de competitie in de Europese eerste divisie de verwachte nederlaag tegen Polen gele den. De Polen, al zeker van de ti tel en van promotie naar de Europese ereklasse, wonnen met 6—1. Nederland haalde het enige punt uit het dames enkelspel, waarin Brigitte Kooter in twee games (21—12, 21—14) won van Urbanska. Tsjechoslowakije werd win naar van de superliga tafel tennis. In de laatste wedstrijd versloegen de Tsjechoslowa- ken Joegoslavië met 52. DUREN Zelfs Raymond Ceulemans was ervan onder de indruk. De Vlaming keek bewonderend toe hoe Rini van Bracht gisteren in de zesde ronde van de Europese titelstrijd een formidabele partij afleverde tegen Vierat De 32-jarige nationale kam pioen demonstreerde een voor Nederlandse begrippen ongekend niveau in een hoog staand duel. Hij gebruikte slechts 39 beurten en behaal de zijn zesde overwinning. Met het gemiddelde van 1.034 pakte hij de tweede plaats. Wellicht dat Van Bracht ook geprikkeld was door dwaze ingrepen van de toernooilei- ding. Nationalistische motie ven lagen ten grondslag aan het onreglementaire wijzigen van de partijen. De vormeloze Mïiller kreeg een niet al te lastige tegenstander, waardoor Van Bracht onverwacht te- genove de Fransman kwam te staan. Ook het Westduitse pu bliek mengde zich in de strijd Müller-Thögersen door een or gie van lawaai te ontketenen bij elke carambole van hun landgenoot in de slotfase bij een achterstand van 52—57. Thögersen bezweek daaron der. De uitslagen: Vijfde ronde: Thögersen-Müller 57—60 (74); Neves-Vierat 53—60 (77); Rico- Siebert 60—52 (66); Noren- Ceulemans 56—60 (55); Scherz-Niederlander 60—34 (74); Oddo-Van Bracht 26-60 (56). Zesde ronde: Oddo-Sie- bert 35—60 (59); Niederlönder- Neves 54—60 (74); Rico-Müller 54—60 (59); Ceuiemans-Thö- gersen 60—47 (40); Van Bracht-Vierat 6046 (39); No- ren-Scherz 47—60 (55). Stand aan de kop (punten, algemeen gemiddelde): 1. Ceulemans 12- 1.374; 2. Van Bracht 12-1.034; 3. Scherz 12-1.000 4. Muller 12-0.895; 5. Vierat 8-0.952. ROTTERDAM Drievoudig Wimbledonkampioen Bj0rn Borg en de nieuwe wereldkampioen John McEnroe behoren tot de tweeëndertig proftennissers die zullen deelnemen aan het WCT- proftennistoernooi in Sportpaleis Ahoy'. Van maandag 2 april tot en met zondag 8 april wordt er in het herenenkelspel en -dubbel spel gestreden om een prijzenbe- drag van ƒ350.000,-. Onderhande lingen over de komst van Jimmy Connors vinden nog plaats. Ande re bekende spelers zullen zijn Vi tas Gerulaitis, Tom Okker en Ilie Nastase. De toernooi-organisatie deelde gisteren trots mee, dat toptennis in Rotterdam voor de komende drie jaar is gegaran deerd. De komst van Borg, die onlangs werd be dreigd door de Rode Brigade, brengt met zich mee, dat de politiebewaking tijden, het toernooi iets zwaarder zal zijn dan in vorige jaren. Het toernooi kent dit jaar ook positieve veranderingen. Het afsluiten van contracten voor drie jaar door d Aboy'-organisatie met de Algemene Banl Nederland enerzijds en het World Champi onship of Tennis (WCT) anderzijds geeft Rotterdam de garantie, dat het voorlopi6 niet van toptennis verstoken zal zijn. Er zijn in de contracten enkele ontsnappings clausules aangebracht voor het geval zich een te zwak spelersveld aanmeldt. Het toernooi in Rotterdam heeft volgens de or ganisatie 'recht' op goede spelers vanwege het hoge prijzenbedrag. Men laakt de ver plichting die proftennissers hebben om aan minimaal twee minder belangrijke toernoo John McEnroe, naar verwachting de finaletegenstander van Björn Borg in Rotterdam. ien deel te nemen. Zevenentwintig spelers zijn direct tot het toernooi in Rotterdam toegelaten. De toernooi-organisatie mag drie spelers, ongeacht hun plaats op de ATP-lijst, een wild card geven. De finalis ten van een kwalificatietoernooi te Vlaar- dingen op 31 maart en 1 april mogen de laatste twee open plaatsen Oostenrijker Robert Reininger heeft op grond van zijn overwinning in het Satelli- te-toernooi vorig jaar in Nederland, de eer ste wild card gekregen. De Pool Wojtek Fi- bak, die zich te laat had ingeschreven, werd een wild card verstrekt om ook een dubbelspelfinale tussen de nieuwe wereld kampioenen McEnroe-Fleming en de ont troonde combinatie Okker-Fibak mogelijk te maken. Met de derde en laatste wild card is de organisatie erg zuinig. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat Jimmy Connors nog verschijnt. Hier door wijkt men af van de traditie, dat een extra Nederlander, meestal Louk Sanders, wordt opgeroepen. De recente nederlagen van Sanders tegen Theo Gorter en Huub van Boeckel zullen hieraan niet vreemd zijn. Via het internationale kwalificatie toernooi in Vlaardingen kunnen de Neder landers zich alsnog plaatsen voor het hoofdtoernooi. Verrassingen Het zou niemand verbazen als op 8 april Bjprn Borg en John McEnroe elkaar ontmoeten in de finale, die de winnaar 60.000,-. op gaat leveren. Gerulaitis is ook een kanshebber voor de eerste prijs, maar waar Borg en McEnroe allebei meedoen komt hij nooit zo goed uit de verf. In menig toernooi hebben enkele 'mindere' spelers al aangetoond, dat ieder een te verslaan is. De Amerikanen Fle ming en Teacher moeten tot een stunt in staat worden geacht. Verder zijn Pat Du- pré (VSt), met zijn achtste plaats op de WCT-lijst zelfs boven Borg genoteerd, en het Argentijnse talent José Clerc ook in staat een finaleplaats te veroveren. Nasta se, Pinner. Okker en Fibak zullen het wel een eind brengen, maar op meer dan een halve finaleplaats moeten zij niet rekenen. De finalist van vorig jaar, de Mexicaan Raul Ramirez, heeft een erg wisselvallig achter de rug en ook hij zal niet dan een plaats bij de laatste vier mogen hopen. Geld is er echter voor ieder een. Een speler die zelfs de tweede ronde niet haalt, ontvangt toch nog 2600,-. De strijd om de eerste prijs in het herendub belspel, een bedrag van 18.000,-, zal hoogstwaarschijnlijk betwist worden door de combinaties Okker-Fibak en McEnroe- Fleming. Deelnemers De deelnemers aan het 6e ABN-Wereldten- nistoernooi in Ahoy' zijn: Bj0rn Borg (Zweden, rangnummer 2 op de ATP-lijst); Vitas Gerulaitis (YSt. 4); John McEnroe (VSt. 5); Ilie Nastase (Roe. 11); José Higueras (Spa. 13); Raul Ramirez (Mex. 15); José-L. Clerc (Arg. 16); Wojtek Fibak (Pol. 17); Buster Mottram (GB. 23); Johan Kriek (ZAf. 25); Peter Fleming (VSt. 28); Tom Okker (Ned. 31); Brian Teacher (VSt. 32); Pat Dupré (VSt. 34); Ulrich Pin ner (WD1. 40); Rolf Gehring (WDL 46); Zel- ko Franulovic (Joe. 48); Geoff Masters (Aus. 50); Gene Mayer (VSt. 56); Andrew Pattisson (Rho. 57); Deon Joubert (ZAf. 59); Bernie Mitton (ZAf. 65); Vijay Amri- traj (Ind. 66); Heinz Günthardt (Zwi. 73); Mark Cox (GB. 78); Ove Bengtson (Zwe. 85); D. Schneider (VSt. 86); Paul Kronk (Aus. 93); Robert Reiniger (Oos). De overi ge drie deelnemers zijn pas op 1 april be kend. De loting voor de eerste ronde van het Wereldtennistoernooi, dat onder auspiciën staat van de KNLTB, vindt plaats op don derdag 29 maart om 12.00 uur. Hoofd- scheidsrechter is Eric Savalle. Van maan dag 2 april tot en met vrijdag 6 april wordt er gespeeld vanaf 12.00 en 18.00 uur. Zaterdag 7 april beginnen de halve finales om 14.00 en 20.00 uur. De finale op zondag 8 april start om 14.00 uur. HERMAN JANSEN Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, het met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie geloogd massief Europees eiken voorzien van eigen brandmerk ongekende service Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. *r>

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19