Trainer Henry Davis: ,Er schuilt een wereldkampioen in Koopmans9 FC Den Haag nog zonder nieuw bestuur door toedoen van ADO De avond van de korte partijen Recordaantal bezoekers Strik geschorst Lotto/Toto Sportwereld SPORT LEIDSE COURANT/ VRIJDAG 9 MAART 1979 PAGINA 17 De zesde ronde. Na de rechtse hoek van Rudie Koopmans zeeg Aldo Traversaro neer „omdat mijn rechterbeen ineens even gevoelloos was." Maar de hoek had ook een zodanige invloed op de blessure van de Italiaan dat hij het terecht on verantwoord achtte verder te boksen. ROTTERDAM Sportpaleis Ahoy heeft een absoluut record voor bokswedstrijden geboekt. Er waren gister avond 6500 betalende toeschouwers, een aantal dat nim mer tevoren werd bereikt. Volop tevredenheid derhalve bij de organisatoren, die verklaarden dat Ahoy na dit succes zeker zou doorgaan met het organiseren van boksgala's met bij voorkeur ook partijen tussen buiten landse boksers. op. Rudie Koopmans sprong op, de ring werd het domein van een menigte die hem wilde gelukwensen, bloemen vlogen in het rond. „Einde lijk Europees kampioen", zuchtte zijn vrouw. „Ik kan bijna geen woord uitbrengen, zo gelukkig maar ook zo ge spannen ben ik". Toen de speaker in de hal schalde dat Koopmans de ti tel had veroverd, stond Tra versaro op, applaudisseerde en schudde tegelijk mismoe dig zijn hoofd. Later, in zijn kleedkamer, zei hij: „Rudie Koopmans was veel beter dan vorig jaar. Ook toen heb ik hem niet onderschat, al is dat wel gezegd. Ik onderschat nooit een tegenstander. Het is jammer, maar met zo'n wond doorboksen is onverant woord". Manager Agostino beaamde dat volmondig. ,,Op die plaats zitten belangrijke zenuwen. Als de blessure ver ergert, kan er oogletsel optre den en dat voorkomen was ons zelfs een Europese titel waard". Voorbereiding Rudie Koopmans: „Zijn strijd wijze van direct in de aanval te gaan, had ik verwacht Ik was erg zelfverzekerd en dat is het gevolg van mijn voor bereiding. Ik heb er zes we ken hard voor gewerkt onder één van de beste trainers ter wereld, Henry Davis, ik had een rustig en uitstekend trai ningskamp en ben op alle mogelijke manieren uitste kend verzorgd". Het Italiaan se kamp zou graag een revan che hebben. Agostino: „Als Koopmans zo sportief zou willen zijn die te geven, zul len we hem zeer dankbaar zijn. Maar Traversaro zal zich eerst moeten kwalificeren en dan moet de Europese boksu- nie uitmaken of hij wordt ge accepteerd". Koopmans noch trainer Davis dachten op dat moment - er moest een urine monster worden afgenomen voor de doping-controle - aan niets anders dan de veroverde titel. Davis: „En ik blijf erbij dat er een wereldkampioen schuilt in Rudie Koopmans...". HERMAN VAN BERGEM Gunning toegevoegd aan hockeyselectie DEN HAAG Piet Gunning is door bondscoach Wim van Heumen toegevoegd aan zijn selectie, die 11 tot 30 april zal deelnemen aan toernooien in Maleisië en Australië. De speler van HGC, die een vas te keus was tijdens het toer nooi om het wereldkampioen schap in Buenos Aires in 1978 is daarna een wereldreis gaan maken en was daardoor automatisch uit de selectie gevallen. Na zijn terugkeer in Neder land heeft Van Heumen hem bereid gevonden weer terug te komen. De gehele selectie bestaat nu uit vijftien spelers. Jan van Beveren weer terug EINDHOVEN - Jan van Be- veren zal zaterdag tegen AZ'67 zijn competitierentree in de hoofdmacht van PSV maken. Van Beveren heeft in de laatste week de oefendu els van de landskampioen meegemaakt en heeft daarin zo goed voldaan dat trainer Kees Rijvers hem weer de eerste plaats geeft Van Beveren raakte op 6 sep tember in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead geblesseerd. Hij ving een bal verkeerd waardoor een vinger uit de kom schoot en het botje door de huid drong. In december was Van Beveren weer zover hersteld dat hij weer zou kunnen aantreden, maar daarop brak de vorstperiode aan, waardoor de terugkeer van de Eindhovense doelman opnieuw werd uitgesteld. In de laatste oefenwedstrijd te gen het Belgische Waterschei toonde „lange Jan" echter aan dat hij volledig terug is. DEN HAAG Na het kleine aantal wedstrijden, dat het afgelopen weekeinde in de ere- en eerste divisie is ge speeld, zijn twee spelers be straft. Pleun Strik van NEC werd voor één wedstrijd geschorst (ingaande vandaag 9 maart) en kreeg tevens een boete van tweehonderd gulden. Ex- celsior-speler Frans Struis werd beboet met honderd gul den. DEN HAAG - FC Den Haag heeft nog geen nieuw be stuur. Hoewel alle voorteke nen er op wezen dat de enige maanden geleden benoemde commissie van drie, de heren Uithof, Choufoer en Wiersma, zijn opdracht gisteren met de voordracht van zeven nieuwe kandidaten zou afronden, is de zaak geheel in een impas se geraakt. Te elfder ure be nadrukte ADO, statutair le verancier van drie bestuurs leden, de eerder gelegde claim op de post van voorzit ter. Daardoor kwam de aan beveling van de commissie geheel in de lucht te hangen. Op het lijstje van de heren Uithof c.s. stond namelijk een buitenstaander, te weten Ben Hoppenbrouwer, geno teerd als voorzitter en die fi guur was voor de amateur club ADO niet acceptabel. Dat leidde ertoe dat de com missie gisteren zijn opdracht terug gaf. Wat de gevolgen zijn van i deze beslissing van de com missie is vooralsnog niet te overzien, maar duidelijk lijkt wel dat de pogingen om bin nen een redelijke termijn een voltallig c.q. nieuw bestuur in het Zuiderpark te krijgen ui terst moeilijk zullen zijn. Zoals bekend is het bestuur van FC Den Haag al geruime tijd incompleet, doordat er twee vacatures waren sinds de vertegenwoordigers van de Stichting tot ondersteuning van het betaald voetbal in Den Haag door verschillende oorzaken uittraden. De problemen ontstonden woensdagavond. Toen stelde het bestuur van ADO zich nog eens keihard en unaniem op achter de eerder gelegde claim op het voorzitterschap. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Toeschouwers, die aan het tellen waren geslagen, kwamen tot de onthutsende ontdekking dat de gehe le boksgala in „Ahoy", met als hoogte punt het Europees titelgevecht Traversa- ro-Koopmans, niet meer dan achttien ronden boksen had omvat. Eén partij vond geen doorgang. Midden gewicht René Zeiler, zoon van de West- berlijnse manager die een deel van de boksers gisteravond leverde, was onvol doende geprepareerd - beter gezegd: kon er te weinig van - om zich met Sonny Kamunga (Zaire) te kunnen meten. Alle andere partijen eindigen voor de limiet. Middengewicht Alex Blanchard mag niet zeggen dat hij niet „gebracht" wordt. Zijn eerste profpartij, tegen de Westduit ser Klaus Hein, won hij door k.o. Gister avond verging het Rolf Gutekunst (WDld) al niet beter. Twee ronden be keek Blanchard zijn tegenstander en priemde intussen ettelijke linksen naar diens gelaat. In de derde ronde ging de Amsterdammer er even goed voor staan, wierp Gutekunst die de kunst toch niet zo goed verstond, met een rechtse tegen de touwen en maakte even later met een haarzuivere, krachtige rechtse een eind aan het duel. De helper van de Westduit ser trachtte nog wel een „opgave" te for ceren door de handdoek te gooien maar zijn pupil was niet in staat door te bok sen, nam derhalve na acht tellen niet de bokshouding aan en was k.o. Middengewicht Agamali Yilderin, afkom stig uit Turkije maar ook ondergebracht m de stal van Willie Zeiler, trof m Tiger Quaye (Ghana) weliswaar een fraaie at leet maar ook een bokser die de laatste tijd te veel neer is gegaan. Tiger Quaye teert nog op eertijds, toen hij met „gru welijke stoten" een eind maakte aan de carrière van James Vrij en later nog eens de Joegoslaaf Marian Benes een da verende nederlaag door k.o. bezorgde. Tiger Quaye kan niet veel meer hebben, zeker niet de korte, droge, harde stoten van Yilderin - trainingspartner van Koopmans - die Quay in de tweede ron de acht tellen rust bezorgde met een ge weldige linkse hoek. De Ghanees kreeg nog een waarschuwing wegens vasthou den, wat uit pure nood gebeurde, voor dat hij door een stroom stoten op li chaam en hoofd neerzeeg. Nogmaals pro beerde Quaye het, maar hij had nog slechts één stoot nodig en moest zich toen aan Yilderin vastgrijpen om niet opnieuw naar het canvas te gaan. Scheidsrechter Klijnoot stuurde hem te recht naar zijn hoek. Het bleef de avond van de korte par tijen. Stan van de Driessche, de Rotter dams zwaarwelter die in zijn vorige par tij tegen de Belg Seys een prachtige prestatie leverde, ging ten onder tegen de veel jeugdiger Engelsman Bob Mays die in de derde ronde een rechtse hoek plaatste, die de Rotterdammer niet kon verwerken: k.o. dus. En Fighting Jim, de Antilliaanse zwaar welter die een gooi wil doen naar een gevecht om de wereldtitel - hij staat vierde op de wereldranglijst - toonde dat zijn ambities niet onterecht zijn. De Me xicaan Zip Castillo had al heel wat moe ten incasseren voor hij in de vierde ron de na een links-rechtse combinatie werd uitgeteld. COMMISSIE GEEFT OPDRACHT VOOR NIEUW COLLEGE TERUG stadium de namen van de he ren Hermanie en Wijnants opvoerde. Te elfder ure ver anderde het bestuur van ADO deze tweevoudige kan didatuur in een naar voren schuiven van de huidige vice- voorzitter en tevens ADO-re- presentant* Fred van Hal. Voor de commissie van drie was Van Hal bij het aan vaarden van de opdracht geen serieuze gegadigde door diens optreden in het verle den en zijn - ook kenbaar ge maakte - geslonken ambities in de richting van de voorzit- tersstoel. Vandaar ook dat de commissie naar een andere man uitkeek, voor welke post oud-scheidsrechter Hoppen brouwer bereid werd gevon den. Naast de oud-voorzitter van de belangenvereniging voor scheidsrechters Hoppen- brouwer werden de volgende namen ingevuld door de com missie: Van Hal, De Bruijn en Wijnants namens ADO, Smit en Van Dijk namens de Stichting tot ondersteuning van het betaalde voetbal in Den Haag en Vos namens de spelers. Inmiddels is al vast komen te staan dat de twee vertegen woordigers namens de Stich ting, Smit en Van Dijk, slechts bereid waren in het bestuur van FC Den Haag zitting te nemen als de gehele kandidatenlijst van de neren Uithof c.s. zou zijn geacep- teerd. Daardoor is het bij voorbeeld uitgesloten dat bei de heren de vacatures in het huidige bestuur opvullen. Overigens is het geheel zeker dat de huidige voorzitter van FC Den Haag, Arons, na zijn zittingsperiode afscheid neemt, d.w.z. per begin juli. Het lijkt dan de meest voor de hand liggende oplossing dat Van Hal dan toch voorzit ter wordt van FC Den Haag, hoewel hij gisteren nog eens kenbaar maakte die post niet kost wat kost te ambiëren. Ook van Hal zal aan het ac cepteren van de voorzittersha mer de nodige voorwaarden verbinden, zoals de invulling van'namen op andere posten. Het lijkt overigens wenselijk dat de invlyd die ADO, dat zich niet ai te lang geleden officieel afscheidde van de stichting FC Den Haag, wordt teruggedrongen. Volgens de statuten moet de amateurclub drie afgevaardigden voor het bestuur leveren, waaronder overigens niet per sé de voor zitter. ADO beroept zich bij die claim louter op traditie. Voor de hand liggend is het trouwens inmiddels dat de ge meente weinig ingenomen zal zijn met de huidige gang van zaken. Uiteraard zal de groot ste geldschieter zich nog moe ten beraden over eventueel te nemen maatregelen, maar dat er stappen volgen lijkt bijna onvermijdelijk. Het huidige bestuur van FC Den Haag heeft overigens verklaard dat de lopende za ken onder controle zijn. Vol gende week beginnen bijvoor beeld de contractbesprekin gen, die volgens het bestuur niet nadelig worden beinvloed door de huidige bestuursim- passe. Frank Werkman EBBC nu tegen Gabetti Cantu DEN BOSCH - Gabetti Can tu is de tegenstander van EBBC in de finale van de I Europa Cup voor bekerwin- i naars. De Italiaanse ploeg versloeg gisteravond in Como FC Barcelona met 101-83. De uitwedstrijd had Gabetti met slechts 89-84 verloren. EBBC en Gabetti Cantu heb ben elkaar ook al in de poule van de kwartfinale ontmoet Toen waren de Italianen ster ker, getuige de thuisoverwin ning van 91-75 na een verlies in Den Bosch van 95-90. DEN HAAG Lottonummer negen van afgelopen zondag kent twee prijswinnaars, die elk ruim drie ton vangen. Uitslag lotto nr. 9 van zondag 4 maart: prijzenbedrag: 1.755.013,42; mleg: 3.566.098.-. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 326.990.30 ontvan gen Tweede prijs: 17 winnaars, die elk bruto 9.964.— ont vangen Derde prijs 319 winnaars, die elk 796.50 ontvangen Vierde prijs: 11.436 winnaars, die elk 29.60 ontvangen Vijfde prijs: 13.584 winnaars, die elk 24.90 ontvangen De uitslag toto nr. 9: prijzen bedrag 218.957.90; inleg: 460.964.-. Door het enorme aantal der de-prijswinnaars daalde het prijzenbedrag in deze klasse per winnaar onder de 2.50. Het bedrag van de derde prijs kan daarom met worden uitgekeerd en vervalt volgens art 18 lid 3 van het regle ment. De helft van dit prijzenbe drag valt toe aan de eerste prijs de andere helft aan de tweede prijs. Eerste prijs: 484 winnaars, die elk/ 2o0.10 ontvangen Tweede prijs: 9.336 winnaars, die elk 9.90 ontvangen. TRAVERSARO: „ONVERANTWOORD MET ZO'N OOGWOND DOOR TE BOKSEN ROTTERDAM In een he melsblauwe boksjas lag Aldo Traversaro in zijn kleedka mer op de massagebank. Af en toe kneep hij zijn benen bijeen en wérden de knoken van zijn ineen gestrengelde vingers spierwit van het knijpen. Zijn manager, Rocco Agostino, verzorgde de grote wond onder het linkeroog van de onttroonde Europese kampioen in het halfzwaarge- wicht. Een pijnlijke ingreep, waarbij de arts van de Ne derlandse boksbond, dr. Frans Tan, nauwgezet toe keek. Onder een doorzichtig stuk leukoplast bleef tenslot te een gemene rode snee over, die er de oorzaak van was geweest dat Aldo Tra versaro na de gongslag voor de zevende ronde niet meer uit zijn hoek kwam, opgaf en Rudie Koopmans de Europese kroon kon overnemen. Tra versaro: „Het was onzin om met zo'n wond door te bok sen. Toen ik in de zesde ron de die rechtse hoek kreeg, bad ik even helemaal geen gevoel meer in mijn rechter been en ging ik naar het can vas, maar ik was geheel hel der en realiseerde me meteen dat de wond, die in de twee de ronde was ontstaan, veel erger was dan ik had ge dacht. In overleg met Rocco Agostino heb ik besloten de partij te stoppen, dus op te geven". Die ontknoping van een tot dusver zuiver en fraai ge vecht, waarbij de Engelse scheidsrechter Ronald Deakin slechts één keer behoefde in te grijpen, kwam in de vrij wel volle en bruisende Ahoy geheel onverwacht. Er was een furieus duel verwacht, ge zien de voorgeschiedenis, die nog een verlengstuk had ge kregen toen eensklaps het be richt was gekomen, dat de partij niet over twaalf maar over vijftien ronden moest gaan. Piero Pini, de (Italiaan se) secretaris-generaal van de Europese boksunie, had dat besloten in overleg, zoals later bleek, met zijn vice-voorzitter, de Belg Albert Faccenda, die Rudie Koopmans na het ge vecht huldigde als Europees kampioen. Het contract voor dit gevecht was vorig jaar 1 november getekend. Drie dagen later be sloot de Europese boksunie in een vergadering in Genua, dat duels om een Europese ti tel voortaan over twaalf ron den zouden gaan. Het was formeel dus geheel juist, dat de EBU zich hield aan het contract dat vijftien ronden vermeldde. Toch was er enige ontstemming ontstaan in het Nederlandse kamp en het ge rucht, dat wilde dat er weer een (Italiaans) vuiligheidje was uitgehaald, verbreidde zich snel. Het was te merken toen de beide boksers onder het felle licht van twee schijnwerpers met het gebrui kelijke ceremonieel de sport hal betraden: Aldo Traversa ro uitgefloten, Rudie Koop mans hartstochtelijk toege juicht. Er stond een andere Rudie Koopmans in de ring dan vo rig jaar 15 februari in dat tu multueuze gevecht, waarna de Nederlander zich enige uren Europees kampioen mocht noemen, tot bekend werd dat de scheidsrechter een telfout in zijn scorebriefje had ge maakt. Soepeler, beweeglijker, variabeler stotend trad Koop mans de Italiaan tegemoet, die zijn image van slow star ter meteen ontkrachtte door in hoog tempo het initiatief te nemen. „Ik zal hem anders aanpakken dan een jaar gele den had hij tevoren gezegd. En hij deed het ook. Met zijn hoge dekking, tussen de bijeen getrokken schouders, bood hij een klein raakvlak. De stoten op de flanken, waarop Rudie Koopmans' tij delijke Amerikaanse trainer Henry Davis speciaal had ge traind, kwamen lang niet al tijd door. Wel de linksen van Koopmans, die in de tweede ronde al het initiatief over nam tegen de toch wel eenzij dig boksende Italiaan, wiens voornaamste wapen bestaat uit links-rechtse combinaties, recht vooruit. Stoten evenwel die de nodige kracht missen om gevaarlijk als eindstoot te kunnen zijn. Doorboksen De ijverige Traversaro stak ook in soepelheid af tegen Koopmans, die in de clinch trachtte een opstoot te plaat sen. Dat gelukte al in de tweede ronde en daardoor ontstond het begin van de oogwond. Traversaro: „Ik voelde het, maar het was niet ernstig. Ik kon er toen nog best mee doorboksen". Koopmans evenwel zocht - het harde vak van beroeps bokser is nu eenmaal zo - bij voorkeur de zwakke plek in het gelaat van de Italiaan. Het leek toch een conditieslag te worden. Koopmans: „Die had ik ook aangekund. Het was wel even een tegenvaller toen ik vijftien ronden moest boksen, maar ik had conditie genoeg". Traversaro: „Ik was juist van plan het tempo te gaan opvoeren toen die fatale stoot in de zesde ronde kwam". Op dat moment stond Rudie Koopmans volgens de scorebriefjes al zes punten voor en had Traversaro pas één ronde op zijn naam. Pun ten die Koopmans had verza meld met snelle combinaties, met zuiverder stoten dan Tra versaro, wiens rechtsen veelal in het luchtledige belandden. Kampioen Na die rechtse hoek in de zesde ronde zakte Traversaro, stond op, leunde tegen de touwen voor zijn acht tellen rust en moest nog een paar seconden boksen eer de gong klonk. In zijn hoek boog Roc co Agostino zich over hem. Ze praatten en bij de gong slag voor de zevende ronde stond Traversaro niet meer .'urdt Fred van Hal (links) toch nog de opvolger van Pim Arons (rechts)? DEN HAAG Voor de ere divisie basketbal dames won White Stars met 48-39 van BV Voorburg. OSLO Hans van Helden is bij wedstrijden in Oslo derde geworden op de 500 meter en tweede op de 5000 meter. ASPEN De Westduitse Christa Kinshofer heeft een reuzeslalom gewonnen, die meetelt voor de wereldbeker. De linksen van Rudie Koopmans kwamen goed door nadat hij al in de tweede ronde het initiatief had overgenomen van de Italiaan Aldo Traversaro.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17