Ipswich mist topspelers Austria laat op schot Onstuimig Manchester City ongelukkig Conditietekort amateurteam EBBC schrijft geschiedenis Magere zege op FC Barcelona EUROPA CUP 1 EUROPA CUP 2 OH CUP Geen operatie Krol IT 197{ [PSWICH Ipswich, dat vorig jaar Barcelona nog op eigen terrein met 3-0 had verslagen en toch uit de Strijd ging omdat in Barcelona een lelfde score op het bord kwam, gisteren tegen dezelfde tegen stander een veel magerder resultaat bereikt, 2—1. uitslag van dit duel in EC 2 werd sterk beïnvloed door het feit dat Ipswich een aantal van zijn top spelers moest missen. Allan Hunter, Kevin Beattie en Paul Mariner, de van de ploeg, zaten schorsin- lit en het noodlot raakte de iloeg een uur voor de wedstrijd nog Vleugelspeler Clive Woods noest, wegens een ingewandsstoor- uit de ploeg worden gelaten, jndanks deze verzwakkingen was pswich de betere en aanvallender pelende ploeg, maar de tegenstoten an Barcelona uit een hechte verde lging, waren dikwijls zeer gevaar- ijk. In de eerste helft vielen geen doel punten, zeven minuten na rust open de Eric Gates, die herhaaldelijk het slachtoffer was van grove ingrepen de Catalaanse verdedigers de score. Terwijl Ipswich nog in jubel stemming was, verraste Krankl met een van zijn zeldzame indrukwek kende acties de verdediging van de Engelsen. Esteban Vigo voltooide het werk van de Oostenrijker. Ipswich kon, weer door Gates, in de 65e mi nuut, de waarde van het tegendoel punt van Barcelona nog enigszins teniet doen, maar de vooruitzichten voor de Engelse bekerhouder, die ook in Barcelona Hunter, Beattie en Mariner zal moeten missen, zijn be paald niet zonnig. Een ernstig tegenvallend Fortuna Düsseldorf had de 9000 toeschou wers die kou en regen trotseerden weinig meer te bieden dan ijver en een massa goede wil. Dat was te weinig om Servette, dat vrijwel voortdurend alle mankracht in het strafschopgebied had samenge bracht, op de knieën te krijgen. Dat overigens wat minder een ver dienste van de Zwitsers dan een ge volg van slécht voetbal van Fortuna, dat de weg naar doelman Engel bij voorkeur door het midden zocht. Desondanks kreeg Fortuna enkele eenvoudige kansen. Voor rust echter miste Schmitz in vrije positie en Bommer overkwam hetzelfde in de tweede periode. De beste kans ech ter liet Zimmermann liggen, toen hij zeven minuten voor tijd van de strafschopstip de bal over het doel schoot. Dat was voor de toeschouwers aan leiding nog eenmaal het spreekkoor aan te heffen dat al eerder ge vraagd had om ophouden of om het licht uit te doen. Het ontbreken van competitievoetbal was duidelijk zichtbaar bij FC Mag deburg—Banik Ostrawa. De Oost duitsers, vier jaar eerder winnaar van de beker, hadden de beste start en liepen door doelpunten van Joa chim Streich (vierde en dertigste mi nuut) weg tot 20. De bijna 20.000 toeschouwers zagen echter dat Mag deburg die lijn in het spel niet kon vasthouden al bleef er een licht Oostduits overwicht. Kort na de her vatting bracht Antalik de Tsjecho- Slowaken dichterbij, waarmee Banik meer dan tevreden was. Een neder laag van 1—2 immers is een alge meen als goed beschouwde uitgang spositie wanneer de thuiswedstrijd nog op het programma staat. i Arnold Mühren. Beeld uit de wedstrijd MANCHESTER Borussia Mönchengladbach is met het geluksvogeltje naar Manches ter gevlogen. Manchester City namelijk was de duidelijk be tere ploeg en Hartford was zonder meer de grote man uit de wedstrijd. De Schotse international leek alles te kunnen, behalve scoren. Hij liet een aantal voortreffelijke kansen ongebruikt en miste daardoor de mogelijkheden Manchester al in de eerste wedstrijd in veiligheid te brengen. Manchester begon het duel s van een Britse club in bekerwedstrijd mag wor den verwacht. Borussia bleef het onstuimige openingsof fensief 25 minuten overeind, vooral door doelman Kneib, puike reddingen leverde op pogingen van Hartford en Booth. „The City" hield Bo russia onder druk en in de 25e minuut kwam de recht vaardige openingstreffer van Channon op het bord. Vijf minuten later voorkwam Schaffer de tweede treffer door achter doelman Kneib op de lijn te redden, i Terwijl iedereen wachtte op het tweede doelpunt van Man chester City, kwam de gelijk maker van Lienen, die een voorzet van Simonsen perfect gebruikte. Manchester City bleef sterker, maar kwam niet nog eens voorbij Kneib, die twintig minuten voor tijd zijn beste redding van de wedstrijd leverde op een schot van de onfortuinlijke Hartford. De Belgische scheidsrechter gaf gele kaar ten aan Power (Manchester), Bruns en Nielsen (Borussia). Het was de tweede gele kaart voor Nielsen in het toernooi. MSV Duisburg, in de bunde- sliga een van de degradatie kandidaten, is vrijwel zeker van een plaats in de halve fi nales van het toernooi om de UEF A-beker. De Westduitse club versloeg in het volkssta dion van Boedapest Honved met 3-2 na een ruststand van 1-1. Het betekende de eerste ♦huisnederlaag van de Honga- De sliding van Tommy Boots (Manchester City) komt te laat. Borrusia's Calle Del'haye heeft uitgehaald. ren, die in de voorgaande drie wedstrijden in het UEFA-bekertoernooi in Boe dapest een score opbouwden van 14-1 en onder andere Ajax met 4-1 versloegen. Hertha BSC heeft bij zijn be kerstrijd in dit seizoen nog niet zo veel toeschouwers ge had als gisteravond tegen Dukla Praag: 23.229. Het zul len er dit jaar vrijwel zeker ook niet meer worden, want het gelijke spel van 1-1 geeft weinig vooruitzichten op een plaats bij de laatste vier. Ze ker omdat Dukla de beter voetballende ploeg was. De Tsjecho-Slowaken kregen ook meer doelrijpe kansen en werden slechts door domme pech (schoten tegen paal en lat) van een overwinning in Berlijn afgehouden. Nederlaag tegen België in kwalificatieronde ROOSENDAAL Er zullen kleine won deren moeten gebeuren, wil het Neder lands amateur-elftal de eerste ronde van het kwalifikatie-toernooi voor de Olym pische Spelen overleven. In Roosendaal, op de accommodatie van RBC, werd na melijk de eerste voor de Olympische se rie meetellende interland tegen België verloren (1—2). Tien minuten voor het eindsignaal van de matig leidende scheidsrechter Latanzi w,as het de kleine Ivan Hoste, die met een daverend schot de bal in de voor doelman Spierings on bereikbare bovenhoek deponeerde. Een fataal moment voor Oranje, dat niet meer de kracht bezat om voor de twee de keer een achterstand ongedaan te maken. Met name in de tweede helft werd het handjevol toeschouwers duidelijk, dat het tekort aan conditie de balans in het voordeel van de Belgen kon doen door slaan. Desondanks zag het er lange tijd naar uit, dat Nederland ten minste het gelijke spel zou kunnen vasthouden. Hos te, die ook al het eerste doelpunt voor zijn rekening had genomen, vernietigde echter alle Nederlandse illusies. Bondscoach Guy Thijs had met het kie zen voor clubmootjes een uitstekende be slissing genomen. Met name de van Ton geren afkomstige spelers Jos Daerden, Leo Clijsters en Ivan Hoste, drukten hun stempel op de wedstrijd. Zij vormden de niggegraat van een elftal, waarin ook Paul Sanders uitstekend meedraaide. De voormalige Club Brugge spelers, die nog niet zo lang geleden in de Europa Cup finale tegen Liverpool stond, bleek ook in deze omgeving uitstekend mee te kun nen komen. Het Belgische spel was dan ook vaak het aanzien alleszins waard. Compliment De Nederlandse amateurs verdienden echter een compliment dat zij deson danks, vooral in de eerste helft, tot uit stekend weerwerk kwamen. Zelfs een snel opgelopen achterstand deerde hen niet. Het was Hoste, die in de dertiende mi nuut de openingstreffer liet aantekenen (0—1). Het zag er even somber uit voor Oranje. Maar met name dank zij impul sen van de vooral in de eerste helft voortreffelijke Meyerink, Hakkens en Van der Spek kwam Oranje terug. Toen de Belgische verdediging vervolgens on der druk kwam te staan, bleek ineens dat er ook voor Nederland mogelijkhe den waren. De inzet resulteerde in de twintigste minuut bijna in de gelijkma ker, maar Daerden kon de bal na een inzet van Van Dam nog niet voor de lijn wegtikken. Vijf minuten later was het echter toch raak. Een kopbal van Van de Ent bracht de bal bij Meyerink, die in eerste instantie op de uitgelopen doel man De Zutter strandde. De wegsprin gende bal kwam voor de voeten van Martin Hakkens, die de kans koelbloedig benutte: 11. En dat was tevens de ruststand, ook al omdat scheidsrechter Riccardo Latanzi twee minuten te kort liet spelen. Het was niet de enige fout van deze Italianen, die beslist geen indrukwekkende prestatie le verde. Hij liet duidelijk merken weinig trek te hebben veel loopwerk te verrich ten, met als gevolg dat hij met name in de tweede helft de nodige vreemde be slissingen nam. Na de hervatting nam België wederom het initiatief. In hoog tempo en met veel directie in het spel werd het doel van de kundige Spierings belaagd. Ook het ver vangen van Henk de Graaf door Bert Graafland kon daarin geen verandering brengen, al betekende dat niet, dat de zaterdagvoetballer faalde. Integendeel zelfs. Hij liet een voortreffelijke indruk achter, maar zag zijn inspanningen niet beloond. Arie de Vroet merkte na afloop terecht op: „Na de rust zakten we weg. Conditioneel was er een te grote achter stand. Ook de coördinatie verdween hele maal". en somber vervolgde hij: „Ik was er al bang voor". Balverlies, krampverschijnselen en het verliezen van de verschillende persoonlij ke duels, waren niet de enige bewijzen van een door de omstandigheden zwakke voorbereiding op deze interland. Hoop doet echter leven. De Vroet: „De jongens hebben hun best gedaan, maar dit duel is voor ons duidelijk te vroeg gekomen. Uitgeschakeld zijn we echter nog niet". PETER VAN PUTTEN De opstellingen. Nederland: Spierings, Van der Spek, Wisse, De Haas. Meijer, De Graaf (Graafland), Van Dam, Hakkens, Verstrae- ten (Bonwens), Meyerink, Van de Ent. WENEN Austria Wien, uitgesproken lijstaanvoerder in de Oostenrijkse competitie heeft gisteravond lang moeten wach ten voor de overwinning in de kwartfinale EC 1 op Dinamo Dresden (3-1) gestalte kreeg. Pas in de laatste drie minuten veranderden invaller Zach en uitblinker Schachner de gelijke stand van 1-1, die ruim een uur op het bord had gestaan, in de juiste eindstand van 3-1. Austria heeft Dinamo voortdurend onder druk gehouden. Des ondanks namen de Oostduitsers, in de tiende minuut al, een verrassende voorsprong door verdediger Weber, die met een geluksschot doel trof. Austria incasseerde de tegenslag met de allure van de ploeg die zich sterker weet en in de twintigste minuut maakte Schachner gelijk met een schitterende kopbal. In de laatste minuut voltooide Schachner een indrukwekkende partij van zijn kant met een schitterende solo en een doelpunt. In Nottingham hebben de semi-profs van Grasshoppers lang stand gehouden tegen de vaklui van Nottingham Forest, die pas in de slotfase een kleine voorsprong van 2-1 konden uit breiden tot 4-1. Grasshoppers wilde proberen in Nottingham de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat leek een haal bare kaart, zeker na de schitterende openingstreffer van inter national Sulser. De Zwitser pikte een verre pass uit de verde diging op, zag geen ploeggenoten in zijn omgeving en besloot toen maar alleen door te gaan. Hij, ontweek drie verdedigers en liet Shilton van dertien meter kansloos.' Nottingham was er stil van, maar Forest ging onverminderd door met zijn aanvallen. Pas nadat het eerste half uur was verstreken kwam de gelijkmaker van Birtles op een pass van Woodcock. Grasshoppers haalde de rust met een gelijke stand, maar keek kort na de hei-vatting tegen een achterstand aan. Verdediger Sehrli maakte hands en Robertson had geen moei te met zijn schot vanaf de strafschopstip. Nottingham bleef daarna slechts aan aanvallend en Grasshop pers aan verdedigend voetbal denken. De druk werd te groot, maar de moeilijkheden groeiden de Zwitsers pas in de slotmi nuten boven het hoofd. Gemmill en Lloyd maakten de doel punten die van Forest een vrijwel zekere halve-finalist maak- Wisla Krakau (Pol)-FF Malmö (Zwe) 2-1 (1-1). Score: Hansson 0-1, Nawalka 1-1, Kmiecik 2-1. Toeschouwers: 30.000. FC Köln (Wdl)-Glasgow Rangers(Sch) 1-0 (0-0). Dieter Muller 1-0. Toeschouwers: 30.000. Austria Wien (Oos)-Dinamo Dresden (Odl) 3-1 (1-1). Weber 0-1, Schachner 1-1, Zach 2-1, Schachner 3-1. Scheidsrech ter: Partridge (Eng). Toeschouwers: 37.000. Nottingham Forest (Eng)-Grasshoppers Ztirich (Zwi) 4-1 (1-1). Sulser 0-1, Birtles 1-1, Robertson 2-1 (strafschop), Gemmill 3-1, Lloyd 4-1. Scheidsrechter: Raus (Jsl). Toe schouwers: 32.000. FC Magdeburg (Odl)-Banik Ostrava (Tsj) 2-1 (2-0). Streich 1-0, Streich 2-0, Antalik 2-1. Toeschouwers: 20.000. Fortuna Düsseldorf (Wdl)-Servette Genève(Zwi) 0-0. Scheidsrechter: Jarguz(Pol); Toeschouwers: 9000. Inter Milan (Ita)-Beveren (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Line- mayr (Oos). Toeschouwers: 55.000. Ipswich Town (Eng)-FC Barcelona (Spa) 2-1 (0-0). Gates 1-0, Esteban 1-1, Gates 2-1. Scheidsrechter: Palotai (Hon). Toeschouwers: 28.000. Rode Ster (Joe)-West Bromwich Albion (Eng) 1-0 (0-0). Sa- vic 1-0. Toeschouwers: 90.000. Honved Boedapest (Hon)-MSV Duisburg (Wdl) 2-3. Worm 0-1, Varga 1-1, Weimper 2-1 (strafschop), Worm 2-2, Seli- ger 2-3. Scheidsrechter: Konrath (Fra). Toeschouwers: 12.000. Hertha BSC (Wdl)-Dukla Praag (Tsj) 1-1 (0-1). Pelc 0-1, Nüssing 1-1. Scheidsrechter: Thime (Noo). Toeschouwers: 23.000. Manchester City (Eng)-Borussia Mönchengladbach (Wdl) 1-1 (1-0). Channon 1-0, Lienen 1-1. Scheidsrechter: Pontet (Bel). Toeschouwers: 39.000. FEYENOORD TWEE KEER TEGEN PORTUGAL DEN HAAG Feyenoord zal op dinsdag 24 april in Rotterdam een wedstrijd spelen tegen het Portugese elf tal. Op 2 mei komen de Rotterdammers opnieuw tegen de Portugezen uit, maar dan in Lissabon. Voor de Portugezen betekende de twee wedstrijden een voorbereiding op de wedstrijden voor de voorronden om het Europees voetbalkampioenschap. Aanvankelijk zou Feyenoord al op 4 april tegen Portugal uitkomen, maar de wedstrijd moest worden verschoven omdat Feyenoord op die datum moet inhalen tegen PEC Zwolle. AMSTERDAM International Ruud Krol zal (voorlo pig) niet worden geopereerd aan de bilspier, die hem al voortdurend hindert. Gisteren is door de medische staf van het Lucas-zieken- huis besloten niet tot operatie, dan wel oprekking van de betreffende spier, over te gaan. Krol is van plan vandaag weer bij Ajax te gaan trainen, maar hij meent zelf dat het niet waarschijnlijk is dat hij zondag al weer zal kunnen meespelen in de competitie wedstrijd tegen NAC. Eerste Nederlandse basketbalclub in finale EC Bufty Kirkland van EBBC gaat zijh linkerarm weg. DEN BOSCH Voor het eerst in de geschiedenis van het basketbal heeft een Ne derlandse club de finale van een Europa-Cup toernooi ge haald. Het is EBBC Den Bosch, dat in een zinderende halve finale het Italiaanse Si- nudyne Bologna met 10592 versloeg. Dat gebeurde in de tweede verlenging. Na de reglementaire veertig minu ten speeltijd en ook na de eerste verlenging van vijf mi nuten prijkte er met respec tievelijk 90—78 en 96—84 een verschil van twaalf punten op het bord. Precies de mar ge, waarmee EBBC de eerste wedstrijd in Italië had verlo- Twee zaken neDDen de gang van zaken in Den Bosch beïn vloed. Allereerst de enkelbles sure, die de Italiaanse spel verdeler Calligaris al in de derde minuut opliep. Hij moest worden vervangen door Valenti, die in de eerste wed strijd geen grote indruk had gemaakt. Het tweede feit was het fabelachtige optreden van Cees Akerboom na rust In. de eerste helft had de for ward zich nauwelijks laten zien. Aan de magere score van vier voegde hij na de hervatting 28 toe. Dat kwam omdat trainer Ton Boot toen de juiste man op de juiste plaats had gezet. Het gevolg was dat Bertolotti, die voordien de 1-3-1 zone met schoten uit de hoek had opengetrokken, minder aan vallend kon opereren. In drie minuten tijd werd de rust stand van 4643 omgezet in een voorsprong van elf pun ten: 5443. Vijf minuten later was de marge van dertien punten - goed voor een finale plaats - bereikt. De Italianen bleven zich echter fel verzet ten. Ze krabbelden terug tot op tien punten. Pas in de al lerlaatste minuut kwam EBBC onder daverende aan moedigingen weer op twaalf punten. De moelijkheid om de strijd nog in de laatste secon den van de normale speeltijd te beslissen, werd echter gemist door Cramer. Aan het einde van de eerste verlenging nam de Ameri kaanse Nederlander opnieuw een verkeerde beslissing. Weer een verlenging. Aker boom zat inmiddels allang aan de kant Hij werd echter geflankeerd door twee Italia nen: Wells en Cocic. In de slijtageslag, die volgde, bete kende dat een definitief voor deel voor de Brabantse ploeg. Het verschil werd vergroot tot vijftien punten, waarvan de Italianen er nog slechts twee afknabbelden: 10592. In de finale op 22 maart in de Joegoslavische plaats Po- rec komt EBBC uit tegen Ga- betti Cantu. De Italiaanse club won in Como met 101 83 van FC Barcelona. De ruststand was 5049. De Spanjaarden hadden de eerste wedstrijd thuis gewonnen met 89—84. EBBC en Gabetti Cantu heb ben elkaar dit seizoen al eer der ontmoet Dat gebeurde in de kwartfinale-poule. EBBC won toen in Den Bosch met 9590, maar verloor in de uit-wedstrijd met 91—75. 5PORTLEIDSE COURANT DONDERDAG 8 MAART 1979 PAGINA 15

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15