Schade aan Alkemadese wegen loopt in de tonnen Scholen uit Rijnstreek in finale Scholenkwis Reeks inbraken in Alphen Volle zaal voor De Heerlijkheid TIMMERLIEDEN SV Fasson wil zelfstandigheid B.V. AANNEMINGSBEDRIJF EGBO Kleurrijk en sfeervol Noordwijks ballet L. Schoorl wint huisbroei- strijd STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 5 MAART 1979 PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Tijdens het afgelopen week end zijn in Alphen aan den Rijn een reeks van inbraken gepleegd. De inbrekers had den het dit keer in de nach telijke uren vooral gemunt op woningen. Uit een woning aan de Prunisstraat werden vijf Eurocheques en vijf be taalkaarten gestolen alsmede een portefeuille waarin naast de betaalpasjes ook nog een rijbewijs en een deel I en II aanwezig waren. Van een dochter die op bezoek was werden 15 girobetaalkaarten gestolen. De toegang tot ,de woning werden verkregen door een niet afgesloten ach terdeur of met een valse sleutel. Een woning aan de Wilgen laan en een aan de Beuken laan kregen eveneens bezoek van inbrekers. Door een gaat je te boren in het kozijn kwam men binnen. Een aan tal kasten en laden werden doorzocht maar voor zover bekend wordt er niets vermist. Dit was ook het ge val bij een woning aan de Cederstraat. De bewoners hadden hier de achterdeur niet afgesloten. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Hooftstraat werd een „scanner" gestolen plus een portefeuille met een bedrag dat ligt tussen de 400 en 700 gulden. Verder werden diverse aanstekers en balpen nen meegenomen. Van de auto werd een ruit ingeslagen. Uit de krantenkiosk van heP winkelcentrum De Aarhof werd door een 26-jarige Al- phenaar sexlectuur gestolen ter waarde van 30,- De poli tie kon de man op heterdaad i betrappen omdat het alarm in I werking werd gesteld. Vol gens de man was de ruit waardoor hij naar binnen kon komen, al stuk geweest. Te gen hem is procesverbaal op gemaakt. HOOGMADE Voor een overvolle zaal van het Cultureel centrum gaf de Hoogmadese harmonievereniging 'De Heerlijk heid' zaterdagavond haar jaarlijkse muziekuitvoering. In het gehoor waren onder meer aanwezig burgemeester Brouwer de Koning, pastoor Schoonebeek en afvaardigingen van zusterve renigingen uit Woubrugge, Zoeterwoude, Rijpwetering en Lei- muiden. De jeugdafdelingen openden de avond met majorettes en de drumband onder leiding van de heer J.W. Jagel. Het was een aantrekkelijke show. Dirigent J. Klein had het aangedurfd om het korps, dat veel jeugdleden telt, een sterk gevarieerd pro gramma te laten brengen. Na afloop moest eenieder constate ren, dat het korps voor een correcte uitvoering had gezorgd met slechts een klein aantal schoonheidsfoutjes. Uitblinkend waren het gewaagde 'Renouveau' en de 12 rovers'. De marsen na de pauze zorgden voor een waardig en luid ruchtig slot. Beide dirigenten ontvingen na afloop een bloe menhulde van voorzitter J. v.d. Ploeg. De beer J. Klein werd gehuldigd vanwege het feit dat tien jaar als dirigent aan De Heerlijkheid was verbonden. W.H. Bank vraagt voor haar werken in Hazerswoude, Lisse en Woubrugge Aanmelden dagelijks van 9.00 tot 17.30 uur: Rijndijk 314, Hazerswoude. Tel. 01714-9007 of op de werken: Hazerswoude Tel. 01714-3610, uitv. van Os/van Bennekom Lisse Tel. 02521-14704, uitv. Nieuwhoff Woubrugge Tel. 01729-8908, uitv. van Dam Voorlopige raming door Openbare Werken wijst uit: ALKEMADE De schade aan het Alkemadese wegen net beloopt volgens een voorlopige inventarisatie van de dienst Gemeentewerken zo'n 200 duizend gulden. Dat bedrag betreft overigens al leen maar de schade op dit moment. Volgens woordvoer der J. de Jong van Openbare Werken kan die schade best nog eens veel hoger oplopen omdat in het zogeheten op- dooi-proces het einde nog lang niet in zicht is. De gemeentelijke commissies Openbare Werken zal zich in haar vergadering van don derdag 8 maart over deze schokkende cijfers moeten buigen. In een voorstel zal dan aan de commissie wor den gevraagd dit voorlopige bedrag beschikbaar te stellen voor het herstel. Zodra de ijslaag volledig uit de grond is verdwenen zal pas een be gin met de werkzaamheden kunnen worden gemaakt. Daarvoor zal de gemeente een beroep moeten doen op een wegenbouwbedrijf, om dat de eigen dienst niet in staat is de omvangrijke scha de zelf aan te vatten. Maanden werk "Wat we de afgelopen maan den hebben kunnen doen is alleen maar het letterlijk vul len van de gaten geweest", aldus de heer De Jong. „Het echte herstel is evenwel zo'n specialistisch karwei, dat de gemeente zelf dat nooit zou kunnen klaren". Een pro bleem dat bij het aanschrij ven van de diverse wegen bouwbedrijven om de hoek komt kijken is het feit dat Alkemade natuurlijk niet de enige klant is. „Deze bedrij ven zullen de komende maanden tot over de oren in het werk zitten. Maar we verwachten dat alle schade nog voor de zomer is her steld". Het meest te lijden hebben de wegen gehad, waar de hele vorstperiode door zwaar verkeer reed. Met name de Sotaweg, het Westeinde, de Langeweg en de Van Alke- madelaan hebben zware schade opgelopen. „Ook bij de Meerkreuk is de schade niet onaanzienlijk. Gemiddeld genomen kan je stellen dat de schade op de wegen waar busvervoer plaats heeft de schade het grootst is", aldus de heer De Jong. Maatregelen In tegenstelling tot bepaalde gebieden in het land werden in Midden Holland, en dus ook in Alkemade, geen maat regelen genomen. Alleen waarschuwingsborden wer den geplaatst. „In het noor den van het land werden wel bepaalde wegen afgesloten voor zwaar verkeer. Maar De zwaar beschadigde Alkemadelaan dat is in Alkemade nauwe lijks uit te voeren. Het ver keer, en met name het zwarq verkeer, is hier zo intensief, dat het onmogelijk is het van de weg te houden". Toch is de schade niet overal even groot. „Aan de Oude Weteringse Kerkstraat bij voorbeeld is de schade tot nog toe te verwaarlozen. Dat heeft te maken met het feit dat het asfalt daar nog vrij nieuw is. Bovendien is er een duidelijke samenhang tussen de vorst en de materiaal dichtheid van het asfalt. Hoe dichter het asfalt, des te klei-' ner de kans dat er water in dringt". De schade is even min noemenswaardig aan be- klinkerde wegen. Een gevolg van het feit dat daar aan merkelijk minder zwaar ver keer over gaat. Dat de gemeente diep in de beurs zal moeten tasten is duidelijk. Weliswaar is er na iedere winter het nodige werk aan wegreparaties, maar voor een schade van deze omvang moet men in de Alkemadese annalen terug naar 1963. „Door de zachte winters zijn we allemaal wat verwend geraakt. Ook ge meentebesturen waren haast vergeten welke schade een flinke winter kan aanrichten. Een winter als we nu hebben gehad drukt ons evenwel weer eens goed met de neus op de feiten", aldus de heer J. de Jong van Openbare Werken. LEIDEN De Noordwijkse balletstudio gaf zowel za terdagavond als zondagmiddag een voorstelling in de Stadsschouwburg. Onder leiding van Nancy Geerdes lie ten de diverse groepen zien waartoe ze in staat waren. Het-resultaat was een kleurrijk en afwisselend gebeuren dat niet alleen voor de ouders en verdere familie maar ook voor anderen interessant was. Kleintjes en groteren verschenen op het toneel in elkaar snel opvolgende dansen. Nancy Geerdes had zelf de cho reografie verzorgd. Gedanst werd grotendeels op klassie-, ke muziek; maar ook aan het jazz-ballet werd aandacht besteed. Hier vormde muziek van Cat Stevens de achter grond. Vooral het Windsurfballet mag een vondst ge noemd worden: de dansfiguren waren „zeilend" en bij zonder gracieus. Zeer charmant waren het menuet op muziek van Schubert en de wals op muziek van Offen bach. De kleintjes kwamen aan bod in de dans van de bloe men, bijen, de zon en de haan, en in de dans van de deftige dames. Het eerste stuk was zowel grappig als ont roerend, met verschillende leuke vondsten in de choreo grafie. Makkelijk figuren, maar zeer afwisselend van ka rakter. Hier danste ook een jongen mee, en de amusante wijze waarop hij zijn rol als haan vervulde doet hopen dat meer jongens zich voor ballet gaan interesseren. Na „Onder moeders paraplu", dat op klompen gedanst werd - met veel enthousiast gestamp - volgde de Can-can, een wervelend gebeuren dat veel applaus opriep bij het publiek. Helaas kondeh de kinderen die voor de pauze optraden niet in de zaal geplaatst worden, wat na afloop een treurig tafereel opleverde; het was echt wel mogelijk geweest ze op de lege plaatsen die er waren of bij de ouders neer te zetten. Op het programma van na de pauze stond het sprookje „De geschiedenis van het olifantje Babar" op muziek van Poulenc. Iedereen opnoemen is onmogelijk, maar Babar werd erg leuk ingevuld met de juist dosis lompheid. De koning der olifanten die zo ongelukkig aan zijn einde komt na het eten van een vergiftigde paddestoel was een overtuigende en komische prestatie. Grote bewondering verdienen de kostuumverzorgers en - verzorgsters. Een verscheidenheid aan kleurrijke kos tuums vulde het toneel. Nancy Geerdes heeft dit jaar een bijzonder leuk resultaat behaald met haar leerlingen. Een tweejaarlijkse traditie die voortzetting verdient. VERENA KOPERDRAAT HAZERSWOUDE Zodra de voetbalvereniging Bernardus van de accommodatie in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk verhuist naar het nieuwe sportcomplex in Rhynenburch-Óost, houdt de samenwerking van Bernardus en de SV Fasson op. Beide partijen zijn er geen voor stander van om in de nieuwe omgeving de thans bestaande situatie te handhaven. Trou wens, bestuur en leden van de SV Fasson willen, indien maar enigszins mogelijk, als zelfstandige club verder door het leven. Iets dat de „Fas- son-voetballers" altijd al heb ben voorgestaan. De situatie is thans zo, dat de leden van de SV Fasson, een personeelsvereniging van het bedrijf van zelfklevend mate riaal in de Groenendijk, te vens lid zijn van Bernardus. Met het standaardteam in de eerste klas van de zaterdagaf deling van de LVB en nog twee seniorenelftallen draaien ze mee in de competitie. Wan neer de figuur „Fasson in Be rnardus" ophoudt te bestaan de verwachting bestaat dat Bernardus aan het begin van het seizoen 19801981 de nieu we velden kan betrekken zul len zo'n vijftig personen van' de ledenlijst van de club van voorzitter Jacques Straver moeten worden gevoerd. Voorzitter John Eibers, van de SV Fasson: „We willen als zelfstandige 'club ook naar Rhynenburch, maar dat blijkt na gesprekken met gemeente bestuur en bestuur van Be rnardus niet mogelijk. Nu proberen we elders een on derkomen te zoeken. Als dit niet lukt, ja, dan moet de voetbalselectie van de SV Fasson zichzelf opheffen. Dan zullen we geen van onze le den tegenhouden om bij Be rnardus te gaan voetballen". Eibers, ter verduidelijking: „We hebben de afgelopen vijf jaren heel goed bij Bernardus kunnen werken, laat dit goed gezegd zijn. Maar het leukste is om ons idee van zelfstan digheid gestalte te kunnen gaan geven". Gewonden bij aanrijdingen ALPHEN AAN DEN RIJN- De 58-jarige J. v. D. uit Al phen is vanochtend op de Burg. Bruins Slotsingel ern stig gewond geraakt tijdens een botsing met een auto uit Noord wijk. De man is met inwendig let sel en een zware hersenschud ding naar het Rijnoordzieken- huis vervoerd. Vermoedelijk heeft hij een rood licht gene geerd, waardoor de automobi list hem niet meer kon ont wijken. Een 32-jarige automobiliste uit Oegstgeest is gistermiddag gewond geraakt bij een ge slaagde poging om een plotse ling overstekend fietsend kind op de Lissese Heereweg te ontwijken. Een 7-jarig jongetje fietste vanuit de poort naast zijn huis plotseling de Heereweg op. De automobiliste kon het fietsertje alleen ontwijken door een geparkeerd staande auto te rammen. De vrouw moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Wassenaar moet honderden bejaarden woningen bouwen WASSENAAR Wassenaar moet in de komende jaren ten minste 175 bejaaredenwoningen bouwen. Dit blijkt uit een provinciale nota Ook het aantal verzorgingsplaatsen in de gemeente moet toenemen. Er zijn wel voldoende serviceflats en plaatsen in verpleegtehuizen. Wassenaar telt thans 285 bejaardenwoningen. Blijkens de pro vinciale nota moeten dit er in de eerstkomende jaren tenmin ste 457 en maximaal 914 worden. Het gemeentebestuur zal ook het een en ander moeten doen aan de plaatsingsmogelijkheden in verzorgingstehuizen. Momenteel tellen de zes verzorgingste huizen 349 bewoners. Twee van deze tehuizen zullen moeten worden opgeheven omdat ze niet meer aan de normen vol doen. Berekend is ook, dat Wassenaar in 1985 niet minder dan 4300 bejaarden zal tellen, een hoger aantal dan het landelijke gemiddelde. De provinciale nota en de kanttekeningen van b. en w. daarbij, komen in de eerstvolgende vergadering van de commissie Maatschappelijke Voorzieningen aan de orde. Meisje (7) gewond in Kerkstraat NOORDWIJKERHOUT Een 7-jarig meisje uit Noord- wijkerhout is zaterdagmiddag met onbekend letsel in het Leidse Academisch Zieken huis opgenomen na een onge val op de Noordwijkerhoutse Kerkstraat. Het meisje stak plotseling de Kerkstraat over zonder op het' verkeer te letten. Een 48-jari- ge automobilist kon het meis je niet meer ontwijken. Een plaatselijke arts constateerde ernstig letsel. De Columbiaan wint eigen zwemmarathon VOORHOUT Zwemvereni ging „De Columbiaan" vierde dit weekend het tienjarig be staan. Aan de, ter gelegenheid van dit feest georganiseerde zwemmarathon, namen zwem sters en zwemmers deel uit i de gemeenten Rijnsburg, J Noordwijkerhout, Lisse, j Noordwijk en van de jarige Columbiaan uit Voorhout, honderzestig in totaal. In „De Lis" werden de krachten ge meten met elk half uur een andere zwemslag. In totaal werd drie uur ge zwommen, waarna de uitslag; als eerste meldde de jarige Columbiaan met 14.575 meter, gevolgd door Noordwijk 14.325 meter en Lisse 13.825 meter. Zondagmiddag vonden in het Noordwijkse „Bollenbad" aqu- afit-spelen plaats waaraan door ruim tweehonderd kin deren werd deelgenomen. Na afloop van dat feest kreeg elk kind een traktatie De heer L. Schoorl (foto) heeft dit weekeinde de traditionele huisbroei-wedstrijd gewonnen. In totaal namen 75 mensen aan deze wedstrijden deel. Dit weekeinde stonden de inzen dingen tentoongesteld in het Verenigingsgebouw aan de Be ekbrug in Lisse. De heer Schoorl had onder meer de beste pot narcissen in gestuurd en sleepte de eerste prijs weg bij de tulpen. Deze re sultaten zorgden ervoor, dat hij ook de enorme wisselbeker voor het fraaiste totaal mee naar huis kon nemen. De eerste prijs in de categorie hyacinthen was overigens voor Bert van der Aart. Evenals vorig jaar was er dit keer een wedstrijd bloemschik ken. K. Schoorl ging hier met de eer strijken, gevolgd door mevr. Warmerdam en R.v.d.Pol- l.ln de categorie fantasie was de eerste prijs voor Marian Ammer- iaan. RIJNSTREEK Teams van een aantal lagere scholen uit de Rijnstreek hebben de finale bereikt van de Scholenkwis van de Rabobank. De scholen zullen op de finale worden vertegenwoordigd door een panel bestaande uit vier leerlingen en een onderwijzer(es). De finale wordt gehouden op woensdagmiddag 7 maart om twee uur in de Goudse Schouwburg aan de Boelekade 67 in Gouda. De eind strijd wordt opgeluisterd door enkele artiesten onder wie het duo Saskia en Serge. Van de 34 aan de Scholenkwis deelne mende scholen hebben zich er 18 voor de finale geplaatst. Tot deze achttien be horen de volgende scholen uit de Rijn en Veenstreek: Vaste Burchtschool (Al phen); De Regenboog (Nieuwe Wetering); J. P. Sweelinckschool (Alphen); St. Jozef school (Roelofarendsveen); Pius X school (Hazerswoude); Mariaschool (Aarlander- I veen); Maranathaschool (Nieuwkoop); St. Antoniusschool (Noorden). n De selectie voor deelname aan de finale bestond uit een kalenderwedstrijd. Leer lingen van de vijfde klassen hebben een s kalender moeten vervaardigen met de ei- M gen plaats of streek als onderwerp. Uit g< de vervaardigde kalenderbladen kon de g; school de beste twaalf kiezen, zodat kwa- hi litatief een optimaal resultaat kon wor- w den bereikt.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4