LSG blijft in kielzog Philidor OASE na zege op Quintus vaster op tweede plaats Wanninkhof profiteert niet van verlies Bixby vHSV VERRASSEND TENONDER MaikePersoons onverslaanbaar op veldloop- kampioenschappen Schaken Atletiek (Van onze atletiekmede- werker) LEIDEN Het Alphense talent Maike Persoons heeft bij Nederlandse veldloopkampioenschap pen opnieuw bewezen onverslaanbaar te zijn. Bij de B-meisjes, die 2330 meter moesten af leggen, nam zij direct na de start de leiding, die zij verder niet af stond. De concurrentie werd op vele seconden achterstand gezet. Min der succesvol waren de senioren Piet Waning en Bram Wassenaar. In het sterke deelnemersveld kwamen zij niet verder dan een tiende respek- tievelijk elfde positie. Piet Waning (De Spar taan). die als tiende over de eindstreep kwam, was overigens wel tevreden over zijn prestatie. Ruim een jaar heeft hij gesuk keld met een blessure. Hij kon nu eindelijk vrijuit lopen en dat ging goed. Hij hield onder an dere de sterke Bram Wassenaar achter zich. Wim van Klaveren (De Spartaan) eindigde als 49e Henriëtte van Elburg en Marissa van Leur draai den goed mee bij de A- meisjes. Na een sterk ge lopen race finishten zij als negende en tiende. Ronald Wiersma was veertiende bij de B-jon gens. Een achttiende po sitie was er voor de B meisje Franska Grimber gen De twee Spartaan dames Leny van der Poei en Henny Möller werden veertiende en vijfentwin tigste. Bram Wassenaar stelde met zijn elfde plaats bij de Nederlandse veldloopkampioenschappen tehur. LEIDSE COURANT MAANDAG 5 MAART 1979 PAGINA 19 Goed weekend Leidse clubs Van onze schaakmede werker LEIDEN Het Leidse schaakleven komt duide lijk weer tot bloei. Vier van de vijf Leidse, in de KNSB-competitie spelen de tientallen, kwamen in de zevende ronde tot winst. Alleen Philidor II, dat zich al geruime tijd als gedegradeerd kan beschouwen, leed een nederlaag. De twee beste teams in de eerste klasse, Philidor en LSG, verpletterden Overschie en Den Haag. In de tweede klasse waren successen weggelegd voor LSG II en Voor schoten. Philidor had zoals verwacht weinig moeite met Overschie. Slechts één speler werd tot capitulatie gedwongen. Peter Gelpke maakte in de opening een fout en gaf na achttien zetten op. Tot nu toe remi seerden drie spelers van de volledig opgekomen koploper in de eerste klasse B. Voorn. Piet Bakker en Van Halderen zagen geen kans hun tegenstander een nederlaag toe te brengen. Ad van der Berg zal zich hier nog wel bij voegen. Zijn partij werd na zes uur spelen afgebroken. Joop Piket kreeg tot zijn genoegen een Hol landse opening te weerleggen. Zijn partij leek veel op één. die hij in Biel had gespeeld. Die partij leverde hem toen de schoonheid sprijs op. Menno Okkes was de tweede speler, die opviel. Hij won voor de zevende achtereenvolgende keer. Theo Piket. Rini Kuyf en Van Maren brachten met drie zeges de stand op 6 1/22 1/2 (7— 3). Als Philidor nu ook de volgende wedstrijd tegen Den Haag wint. kan het kampioenschap hen eigenlijk niet meer ontgaan. De laatste wedstrijd tegen LSG zal dan vermoedelijk zelfs met een ruime ne derlaag mogen worden afgesloten. LSG heeft het opvallend gemakkelijk gehad tegen het op de derde plaats genoteerde Den Haag. De strijd werd afgesloten met een 7 1/22 1/2 voorsprong, meer dan verwacht was. Frans Erwich leed als enige speler een nederlaag. Hij kwam al snel in de problemen. Jan Tolenaar stond de gehele partij gedrukt, maar scoorde toch een half punt. Ook Dirk Sikkel en Piet Horchner maakten remise, maar zij hebben mogelijkheden gehad, om tot winst te komen. De overige spelers kregen de zaak zo goed als cadeau. De opponent van Hans Wichers offerde geheel onnodig een stuk, dat hij nooit meer terugzag. Peter Bosch kreeg al in de opening een stuk aan geboden. Joan Baart. Charles Kuijpers en Rudolf Dobbelaar combi neerden hun tegenstanders in hoog tempo van het bord. Alleen Wim Heemskerk had wat moeite met zijn partij. Philidor II heeft tegen Volac/Rotterdam II alles geprobeerd, maar succes was er voor de Leidse formatie niet weggelegd. Een tacti sche opstelling leek lange tijd succes op te gaan leveren. Tot aan de stand 3 1/23 1/2 leek een overwinning haalbaar. Het liep alle maal anders. Van der Bosch. Ad Smit en Vergeer, de drie spelers die op de topborden waren opgeofferd bouwden goede stellingen op. maar lieten het op het belangrijke moment geheel afweten. Drie nederlagen, terwijl er toch minstens een punt verwacht was. Hans Kuyf. Ton Kohlbeck en Van Loon. die nu wat lager speelden, vol deden geheel aan de verwachtingen. Wilfried Binnendijk deed dat niet. Terwijl hij remise in handen had. blunderde hij. Jeroen Selier kwam in een ingewikkelde stelling tegen Szekely duidelijk te kort. Bert Jongsma speelde een rustige partij met een vredig slot. Ab Barkema brak af in gelijke stelling. De eindstand zal daardoor ver moedelijk 46 worden. Met nog twee zware wedstrijden voor de boeg staat Philidor vier matchpunten achter op nummer acht De Wolstad. Teamleider Ton Kohlbeck trok dan ook de conclusie "We zijn nu dan toch echt gedegradeerd". Degradatie is ook nog altijd mogelijk voor de tweede klassers Voorschoten en LSG II. Met acht matchpunten staan zij slechts twee punten van de degradatieplaatsen verwijderd. Op de koploper hebben zij overigens een zelfde achterstand. LSG II boekte in de uitwedstrijd tegen Het Witte Paard/Sas van Gent een onverwachte overwinning. Deze debutant was tot op he den thuis ongeslagen. Met twee sterke Belgen en de Zeeuwse kam pioen Jansen op de topborden was Het Witte Paard niet opgewas sen tegen een gemotiveerd LSG. Smout. Leon Konings, Rob Bru- nia. Wiebe Wiebes en Folkert Jan Geertsma wonnen. Joop Bakker. André van der Drift en Ruud Mieremet speelden remise: 6 1/23 1/2. Voorschoten ging in de thuiswedstrijd tegen Charlois/Europoort II met een 1—1 stand van start. Bill Schuckinck Kool en Erik Bon- gers hadden beiden in een vooruitgespeelde wedstrijd het punt ge deeld. In de eigenlijke wedstrijd liep alles goed en werd een kleine zege geboekt. (Van onze bowllngmedewerker) LEIDEN En weer moest Blxby Mode de overwinning uit handen geven; de leidende bowlers van de trioleague verloren op dins dag met 3—1 van de Tigers. De belangrijkste volger, Wanninkhof, profiteerde echter niet van dit puntenverlies, want het verloor van de Ollva's met 31. De Driftkikkers kwamen hierdoor en door zelf met 3—1 van De Wit te winnen op gelijke voet met „de bakkers- ploeg". Op de vijfmansleague van dezelfde avond komen de contouren van de huidige krachtsverhoudingen naar voren. De Nachtegaal hield Formule Pentagoon op 2—2. Beide ploegen profiteerden daarom van het verlies, dat De Uiver leed (4—0) bij Tettero 4. Laatstge noemde pakte door deze zege de tweede plaats, maar heeft wel een wedstrijd meer gespeeld dan de concurrentie. You never can tell moest ook al punten inleveren. De nummer twee van de maandagtrio's ging met 3—1 tenonder tegen Tettero De Panthers komen nu flink in de buurt. Computer Hardware Cor poration kan eigenlijk niet meer van de eerste plaats worden ver dreven. De CHC-bowlers hebben reeds een voorsprong van 20 pun ten opgebouwd. Stand maandagtrioleague: 1. Computer Hardware Co. 69 1/2—10 1/2 2. You never can tell 49 1/2—30 1/2 3. Panthers 48 —32 4. Tettero 5 44 36 5. Tettero 3 39 1/2—40 1/2 6. Tettero 2 39 1/2—40 1/2 7. Tettero 7 35 —45 8. Euro Coiffeur 29 1/2—50 1/2 9. Formule 4 25 1/2—54 1/2 10. Formule 3 Maandagvijfmansleague: 1. Lions 2. Wanninkhof 3. Pinhitters 4. Rainbow 5. AZL 6. Boxers 7. Treffers 8. Eagles 9. Stumpers 10. Venplayers Dlnsdagtrloleaguo: 1. Bixby mode 2. Wanninkhof 3. Driftkikkers 4. De Wit 5. Oliva's 6. Lions 7. Boxers 8. Tigers 9. Eagles 10 Ladies Nel Geerlings van Fore- holte breekt door. Entius SEW zou echter wel win nen. break-outs brachten de Kwintsheulse defensie meermalen tot wanhoop. Ook Lydia van de Poel kwam eindelijk weer eens goed uit de verf. Twee gave treffers waren daarvan het resultaat. Moni que van der Meer was in het Alkemadese doel weer een klasse apart. Naast Lydia van de Poel scoorden voor OASE: Marian van der Geest 3x, Helma van der Geest 2x, Corrie Weening en Mar- gret Brugman. Door omstandigheden kon Norths tegen UVG slechts met één wisselspeelster aantreden en dat is tegen een ploeg die het juist van tempo en break-outs moet hebben uiteraard desastreus. On danks een grandioze Miek Duivenvoorde in het Noordwijkerhoutse doel (zij stopte onder meer zes strafworpen) ging Northa dan ook kansloos met 149 ten onder. Bij rust had de Schiedamse ploeg al een 74 voorsprong. Leidy Vink 5x (naast de doelvrouwe de enige speelster die een voldoende behaalde). Marian van de Berg 3x en Nelleke de Jong tekenden voor de Northa-treffers. Northa krijgt aanstaande zondag nog één kans om zich te handhaven in de landelijke derde klas se. er zal dan echter wel gewonnen moeten wor den van streekgenote OASE. Tegen koploper VELO 2 kon Olga/Saturnus het in de eerste helft aardig bijbenen (rust 1—2). Na de veldwisseling echter ging de Wateringse ploeg wat feller aan het werk en toen moesten de Leise dames voortijdig afhaken, 3—8. De drie Leidse treffers kwamen op naam van Carla Dekker, Mari on Blansjaaren Monique Plouvier. In haar strijd om de titel in de afdelings vierde klasse werd het Noordwijkse MSV door haar te genstandster Animo 7 geen strobreed in de weg gelegd. Met grote overmacht werden de Rijswijk- se dames door Bernadette Haasnoot c.s. wegges peeld en uiteindelijk met 162 nederlaag naar huis gestuurd. HEREN HW'70 bleef in een matige wedstrijd met 2515 in de meerderheid tegen het af en toe te stevige haagse HMSH. Door dit resultaat behouden de Voorschotenaren een kans op het kampioenschap. Concurrent Quintus 3 moet dan wel volgende week verliezen van het reeds gedegradeerde MMO. De Hoogmadese ploeg bood het sterke EDH één speelperiode goed tegenstand (rust 3—6), maar moest in de tweede rondgang de fellere Delftena ren toch ruim voor laten gaan. 10—18. Gerard Elstgeest was bij MMO met zes treffers het schot- vaardigst. Het Noordwijkse MSV had nog een nog positieve ruststand (810) met 17—15 aan het kortste eind in het duel tegen Egac/Ondo. Olympia kwam na dertig minuten spelen tegen het tweede team van EHC niet verder dan een te leurstellende 66 stand. Na rust legden de Was- senaarders het accent op de break-out en dat be tekende winst. 20—11. Vooral de snelle Berry Knijnenburg was daarbij ongrijpbaar. OASE behaalde een ruime 155 zege op het bij zonder matige derde team van VELO. Bij rust hadden Jos Stigter en z'n mannen al een 83 voorsprong. Door dit resultaat ztjn de debutanten in de afdelings vierde klasse op een knappe der de plaats geëindigd. Via een 22—11 zege op ODIS zijn de damesjuni oren van Olympia gepromoveerd naar de eerste klasse. (Van onze handbalmedewerker) Leiden Kampioen HVS leed een verrassende 910 nederlaag tegen Kolping en dat betekende het eerste verlies voor de Stompwljkse dames sinds 5 november 1978 (I). Ook Plantenhoek/Fo- reholte en Northa moesten met een nederlaag genoegen nemen. De Voorhoutsen konden hef niet bolwerken tegen tltelhoudster Entius SEW (8—11), terwijl de ploeg van trainer Karei Caron met 149 onderuit ging bij het Schiedamse UVG. OASE nestelde zich vaster op de twefede plaats in de landelijke derde klasse middels een duidelijke 9—5 zege op de reserves van Quin tus. Bij de mindere goden (godinnen?) stevent het Noordwijkse MSV regelrecht op het kam- van de afdelings vierde klasse af. de geroutineerde veteranen van Animo kon den de Noordwijkse dames niet afstoppen en gingen met 162 ten onder. Plantenhoek/Foreholte is er niet in geslaagd kampioen Entius een nederlaag toe te brengen. In de Sassenheimse sporthal „de Wasbeek" moest de ploeg van Wim Geerlings na een uitermate at tractief duel de dames uit Benningbroek met 8 11 voor laten gaan. Gezien het vertoonde spel een ietwat geflatteerde uitslag. Foreholte was technisch gezien over het geheel genomen de be tere ploeg. Entius echter was wat feller en vooral op het punt van de break-out „ijzersterk". In de eerste rondgang ging het duel vrijwel gelijk op. Er werd om en om gescoord en bij de veldwisse ling (stand 3—4) was nog van alles mogelijk. In de beginfase van de tweede speelperiode „klikte" het in de Voorhoutse verdediging maar. matig, waardoor Entius binnen de korste keren kon weg lopen naar een 36 voorsprong. Foreholte kwam via Marian Mens. Jet Verdegaal en Nel Geerlings echter knap terug tot 66. Entius wankelde dui delijk. Op dat moment ging het mis met ....Fore holte. Een onterecht toegekende strafworp haalde de Voorhoutsen namelijk volkomen uit hun spel, met het gevolg dat de kampioensploeg tegen de verhouding in kon doordrukken naar een comfor tabele 7—10 voorsprong. In de slot minuten voeg den beide teams elk nog één treffer aan hun to taal toe. Voor de Voorhoutse doelpunten zorgden: Jet Verdegaal 2x. Hannie Boskamp 2x, Nel Geer lings 2x, Marian Mens en Karin Zonneveld. Hoewel er voor HVS niets meer op het spel stond, leek het er in de eerste helft van het duel tegen Koling nog op dat de Stompwijkse dames wederom ruim zouden uithalen. Met snel en geva rieerd spel werd de Alkmaarse ploeg met schijn baar gemak op een 7—2 achterstand gespeeld. Na rust pakte het allemaal anders uit. HVS ver laagde merkbaar het tempo (het was duidelijk te merken dat tempomaakster Sjanie Waayer op het appèl ontbrak) en ging onnodig knoeien. Liefst drie strafworpen werden in deze speelperiode vakkundig om zeep geholpen. Kolping profiteerde dankbaar van de gewijzigde speelwijze van de Stompwijksen en greep in de slotfase zelfs ver rassend de volle winst. 9—10. OASE kende weinig problemen met de reserves van eredivisionist Quintus. Zowel aanvallend als verdedigend was de ploeg uit Alkemade beter. De 52 ruststand werd in de tweede rondgang moei teloos uitgebouwd naar een 9—5 eindstand. Bij Oase was vooral Marian van der Geest in offen sief opzicht goed op dreef. Haar razendsnelle

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19