LACHENDE DERDE Haagse verovert damestitel karate Ferrariop de weg terug Maximale winst badmintonploeg Sprinters lucht te kort op Hilversum Connors weer te sterk voorAshe HEEREN VEEN DE BESTE KANS OP IJSHOCKEYTITEL P0RIK JANSSEN DEGENKAMPIOEN SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT/ MAANDAG 5 MAART 1979 PAGINA 15 Mecaniciens van de stal van Gilles Villeneuve sprin gen jeugend op als de Canadees de eindstreep als eerste passeert. door naast oe oaan te gaan rijden. Hij verloor hierdoor zijn voor wiel, heigeen het einde van de race voor hem betekende. Na af loop verklaarde hij echter dat hij zich steeas Deter inuis ymy we len en dat hij het gevoel had dat indien hem het ongeluk niet was overkomen, hij meende een goede kans te hebben gehad om bij de eerste tien te eindigen. Van onze sportredactie) HILVERSUM- In de Grote Prijs der wintersprinters gistermid dag op de draversbaan van Hilversum, lieten de Amerikaan se imports Snegem Telstar met Jan van Dooyeweerd en Speedy Gent met Harry Pools het in de slotfase afweten en zegevierde zeer verrassend Ka meraad met Marinus van Leeu wen in de kilometertijd van 1.18.2 over 1600 meter. Snegem Telstar en Speedy Gent namen na de start de leiding maar konden het in de eind strijd niet meer bolwerken. De tfenjarige Kameraad, eens win naar van de Gouden Zweep, hield dapper vol. Voor de twee de plaats moest Speedy Gent zelfs Nicole H nog voor laten gaan. De vierde plaats was voor Snegem Telstar. Manus Bouwhuis sloeg weer toe. Hij won wederom drie koer sen, eerst met Sera en een half uur later met Silent Speed. De derde zege was de vierde op rij voor Phosphor. Bouwhuis moest in deze draverij afrekenen met Robin Buitenzorg met Jan Wa genaar die als groot favoriet van start was gegaan. Lang gin gen beide pikeurs naast elkaar aan de leiding van het peloton. In het laatste stuk sloeg Bouw huis toe en won voor Robin Buitenzorg. Voor Jan Wagenaar ziet het er op het ogenblik erg triest uit. De grote man uit Otterlo, die vorig jaar voor het eerst de titel bij de pikeurs moest afstaan aan Bouwhuis, heeft in de eer ste maanden koersen slechts twee winnaars over de eind streep kunnen brengen. Bouw huis heeft er al vijfentwintig op zijn naam staan. AIX-LES-BAINS Ludo Dielis werd de lachende derde. Christ van der Smissen en Klaus Hose vochten om de titel en Dielis liep er mee heen. Deze ontknoping in het toernooi om het Europees kampioenschap 47/1 behoorde gisteren in Aix- les-Bains tot de mogelijkheden, maar kwam toch onverwacht. Na de partijen van zaterdag kwamen Christ van der Smis sen en Klaus Hose eerder voor de titel in aanmerking. Zeker Van der Smissen, die op dat moment ongeslagen de rang lijst aanvoerde en bij een over winning op Hose in de finale de titel in zijn bezit zou krijgen. Ook de kaarten van Hose lagen goed. De Westduitser had zater dagavond weliswaar in de con frontatie met Dielis zijn eerste nederlaag opgelopen, hij behield door een beter moyenne voor uitzichten op de titel. Daarvoor moest hij van Van der Smissen winnen en mocht hij niet meer dan èèn a tweè beurten, afhan kelijk van de lengte van partij, verspelen aan Dielis. De progno ses werden naar het rijk der fa belen verwezen. Hose won de slijtageslag tegen Van der Smis sen in tien beurten, twee te veel om zich Europees kampioen te mogen noemen, want Dielis had één uur eerder zijn partij tegen titelhouder Connesson in zeven beurten be'eindigd. Het alge meen gemiddelde van de 34-jari- ge Antwerpenaar steeg daardoor een fractie boven dat van Hose: 29.10 om 28.55. Christ van der Smissen viel terug naar de der de plaats met evenveel punten (12), maar een beduidend lager moyenne: 24.06. Het Franse materiaal heeft bij de Europese titelstrijd in het 47/1 een voorname rol ge speeld. De tafels bleken uiterst moeilijk bespeelbaar. Het te gro ve laken, de remmende werking van de banden en de curieuze afslag drukten de moyennes. In het hele toernooi werd er geen serie van boven de 200 gepro duceerd, geen van de deelne mers eindigde met een gemid delde van boven de 30. wat in dit gezelschap toch wel ver wacht mocht worden, en het kortste duel, Van der Smissen tegen Steures, vergde altijd nog vijf beurten. De aanpassingmoeilijkheden op de eerste dag hebben Van der Smissen in feite de das omge daan. De 24-jarige Willibrorder gebruikte donderdag 35 beurten om de 300 caramboles (van de eerste twee partijen) vol te ma ken. Hij liep daardoor een aan zienlijke achterstand in zijn ge middelde op en heeft dat in de loop van het toernooi niet meer kunnen nivelleren. Het internationale debuut van Willy Steures in het éénstoots- kader leverde hem de zesde plaats op. Tegen de kopstukken was de 28-jarige Nijmegenaar op de eerste dagen volstrekt kansloos. Mede omdat hij geen vat kreeg op het materiaal. Za terdag zette hij zich in de race om de vijfde plaats door over- (van onze sjrortredactie) AMSTERDAM De 17-jarige Sylvia de Roo uit Den Haag is zaterdagavond In Amsterdam Ne derlands karatekampioene geworden. Zij ver sloeg in de verlenging van de finale In het half- «niddengewicht de sterke Amsterdamse karateka Deira. Het Nederlands kampioenschap karate voor da mes, georganiseerd door de Budo Bond Neder land, betekende voor Sylvia de Roo de eerste confrontatie met de damestop. De draagster van de hoogste bruine band had zich temidden van de heren van de Haagse vereniging Karate Serie- se goed voorbereid. Sylvia de Roo had zich reeds voor de finale in de categorie tot 56 kilo ge plaatst toen ze ook nog halve finaliste werd in de klasse alle categorieën. Op advies van coach Dennis Esajas trok zij zich uit de laatste klasse terug om zich te sparen voor haar eigen ge wichtsklasse. In een erg vermoeiende finale bleek deze beslissing van doorslaggevende betekenis. Sylvia de Roo had erg veel moeite met haar te genstandster Deira, die direct al een voorsprong van een vol punt nam. Sylvia de Roo vocht ech ter goed terug en nadat ze een verboden klap in het gezicht had gekregen, werd de finale met nog eens drie minuten verlengd. De betere conditie van Sylvia de Roo leverde het Haagse meisje ten slotte het Nederlands kampioenschap op. Overige uitslagen: Lichtgewicht: Ada Lubeek (Gouda); middengewicht: Alie Weeda (Wouden berg); halfzwaargewicht: Gerrie van Mourik (Zeist); Zwaargewicht: Lia Leerdam (Amsterdam); alle categorieën: Gerrie van Mourik. WielerzegeDen Hartog UITHOORN Gerard den Har tog uit Alphen aan de Rijn won In Uithoorn een amateurcriteri um over 70 km. in 1 uur 41 min. en 12 sec. Tweede werd Wim Veenboer uit Nieuwkoop en Jos de Bruijn uit Alphen aan de Rijn werd vijfde. In Ede behaalde Hans van Leijen (Reeuwijk) een tweede plaats in een wielerwedstrijd over 65 km. De Barnevelder Wim Pater werd winnaar in 1.34.12. MEMPHIS-Jimmy Connors is winnaar geworden van de strijd om de Amerikaanse indoorten- nistitel door in Memphis in de finale Arthur Ashe te verslaan. De ontmoeting tussen de beide oud-Wimbledonkampioenen ein digde met 6-4, 5-7 en 6-3 in het voordeel van de jongste van de twee. Lammers valt uit in GP Zuid-Afrika BEVERWIJK De Nederlandse badmintonploeg heeft zaterdag In de sporthal van Beverwijk een maximale overwinning van 70 behaald op West-Dultsland. Nederland, In de sterkst mogelijke op stelling, behoefde In totaal slechts twee games af te staan. Joke van Beusekom deed dat in de eerste game tegen Eva-Marle Zwlebler, maar herstelde zich daarna goed via 11—4 en 11—1. Het herendubbel Rob en Plet Ridder verspeelde eveneens de eer ste game. Wessels en Rost wonnen met 15—10. Het kon op dat moment de Nederlandse ploeg niet meer deren, omdat de stand inmiddels op 40 was gekomen. Guus van der Vlugt had met twee keer 1510 gewonnen van Karl Zwiebler waar na Rob Ridder weinig problemen had met de door griep geplaagde Westduitse nummer een Michael Schnaase: 15—1, 15—4. Deze zege gekoppeld aan de overwinningen van Joke van Beusekom en het herendubbel Van der Vlugt/Leidelmeyer besliste de interlandwed strijd waarvan slechts 150 toeschouwers getuige waren, al in een vroeg stadium. De resterende partijen leverden nauwelijks proble men op. De jeugdploeg deed het veel minder. De overwining ging met 61 naar de Westduitse jongeren. Het Nederlandse punt kwam op naam j van Lex Coene, die met 15—8 en 15—11 van Fischedick won. Gedetailleerde uitslagen: Guus van der VlugtKarl Zwiebler 1510, 1510, Rob RidderMichael Schnaase 151, 15—4, Joke van Beu- i sekom—Eva Marie Zwiebler 5—11, 11—4, 11—1, Guus van der Vlugt/Herman LeidelmeyerRoland Mailand/Karl Zwiebler 1513, 18—14, Rob en Piet Ridder—Berend Wessels/Uli Rost 10—15, 17— 15, 1510, Joke van Beusekom/Marjan RidderEva-Marie Zwiebler- /Marie-Louise Schulta 159, 156, Marjan en Rob RidderIngrid Morsch/Roland Mailand 159,155. Koeperman wint damtweekamp ABCOUDE De zesde en laatste partij voor de damt weekamp tussen Jannes van der V/al uit Groningen en de statenloze Iser Koeperman is zaterdag in Abcoude in remi se geëindigd. Daardoor won Koeperman de tweekamp met 7-5. In de laatste partij heeft Iser Koeperman bijna voortdureno voordeel gehad. De met wit spelende Jannes van der Wal. raakte in een kettingstelling, die door de uitgeweken Rus zelf werd verbroken. Vanaf dat moment hield hij licht voordeel, maar kon de partij toch niet in winst omzetten. Na 56 zetten werd besloten tot remise. Spanje winnaar B- groep handbal BARCELONA Spanje is win naar geworden van het WK- toernooi handbal in de B-groep. In de finale versloegen de Spanjaarden voor eigen publiek Zwitserland met 2418. De twee ploegen kwalificeerden zich voor het Olympisch toer nooi van Moskou. In de strijd om de vijfde plaats versloeg Tsjecho-Slowakije met 32—26 Zweden. Nederland was eerder al zeker van de zevende plaats. De groepsindeling voor de strijd om de Olympische titel in Mos kou, is: groep a: Rusland. Oost- Duitsland, Polen. Roemenië, Zwitserland en een land van het Amerikaanse continent; groep b: West-Duitsland, Denemarken, Joegoslavië. Spanje en een land van het Aziatisch continent. Sportwereld LE 3: C ENDAM De Internati onale Tennisclub Nederland heeft zaterdag in het racketcen ter Westvliet te Leidschendam een wedstrijd tegen een team van de vereniging van Neder landse tennisleraren met 42 gewonnen. De resultaten waren: ThungScholtes 62 6-^4; FokHornman 67 46; Koek—Kool 3—6 7—5 6—7, Hef fels—Hoogland 64 64, Hef- fels/Thung—Scholtes/Hoogland 6—0 6—2; Fok/Heffels—Kool- /Hornman 75 75. FIGUERELLA Het Nederland se meisjes tennisteam heeft zich in Figuerella (Port) geplaatst voor de finale-ronde van het toernooi om de Winter Cup, die op 24 en 25 maart in Tsjecho- slowakije wordt gehouden. Ne derland won in de Portugese plaats met 30 van respectieve lijk Portugal en Frankrijk. Christ van der Smissen redde het in de laatste ronde niet, waardoor hij zijn kan sen op de titel tot niets zag gereduceerd. winningen op Aquilera en Cou- espel. In de beslissende con frontatie tegen Johan Scherz moest hij zwichten voor de gro te dosis routine van de oudste deelnemer. De uitslagen: Vijfde ronde: Steu res (Ned)—Aguilera (Spa) 300 129 (16 beurten); Couespel (Fra)—Scherz (Oos) 295—300 (18); Van der Smissen (Ned)— Dielis (Bel) 300-150 (8); Con nesson (Fra)Hose (Wdl) 201 300 (6). Zesde ronde: Aguilera Scherz 110-300 (20); Coues pel—Steures 193—300 (14); Van der SmissenConnesson 300 194 (12). Hose—Dielis 256—300 (11). Zevende ronde: Couespel— Aguilera 300—279 (13); Steu res—Scherz 275—300 (13); Hose—Van der Smissen 300 197 (10); Connesson—Dielis 281—300 (7). eindstand. 1. Dielis 12 (punten) 29.10 (alg. gemid delde). 2. Hose 12-28 55. 3. Van der Smissen 12-24.06, 4. Con nesson 8-26.05, 5. Scherz 6- 16.39. 6. Steures 4-17.37. 7. Couespel 2-15.68, 8. Aguilera 0- 11.64. Het betekende de tweede con frontatie tussen beide spelers, die elkaar vijf weken geleden ook al in Philadelphia hadden ontmoet. Toen won Connors eveneens. Connors had in de halve finale met 3-6, 6-3, 6-2 ge wonnen van Vitas Gerulaitis, in welk duel hij zijn eerste setver- lies van het toernooi moest in casseren. Tot 3-3 kon Gerulaitis in de tweede set Connors bijbe nen, maar daarna verloor hij ne gen van de elf volgende games. Ashe had in de andere semi- eindstrijd alleen in de eerste set moeite met Roscoe Tanner, die deze reeks met 6-2 op zijn naam bracht. Ashe greep de zege tenslotte door de tweede en derde set met tweemaal 6-4 in te palmen. Moment van de belangrijke ontmoeting uit de beslis singscompeti tie om de Ne derlandse ijs- hockeytitel tussen Gro ningen en Amsterdam. iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiimiiitimiiiiiii. DEN HAAG In de kampi oenscompetitie ijshockey heeft landskampioen Feenstra Flyers weer de beste kansen op de ti tel. Na de misstap tegen Bondsspaarbank in Groningen is de ploeg van Larry van Wie ren weer helemaal terug en ze gevierde in de vierde wedstrijd voor de play offs met 5-2 in Heerenveen over Tilburg Trap pers. De tussenstanden in deze wed strijd waren :3-l,l-l,2-0. Bonds spaarbank zorgde zaterdagavond in Amsterdam voor een grote verrassing en versloeg De Bis schop met 7-2. De tussenstan den:!^, 0-3,1-2. Vrijdagavond kan de strijd beslist zijn. Feenstra Flyers gaat dan op bezoek bij De Bisschop Indien de ploeg uit Heerenveen daar wint is de return van zaterdag in Heeren veen feitelijk overbodig. Als Bondsspaarbank vrijdag in de uitwedstrijd tegen Tilburg Trap pers een punt verspeeld, kan de feestvreugde vrijdagavond bij de Flyers al losbreken. De stand: I. Feenstra 4-6, 2.Bondsspaarbank 4-4, 3. De Bisschop 4-4 en 4.Tilburg Trap pers 4-2. Kyalami Met een dubbele overwinning In de Grote Prijs van Zuld-Afrika Is het Italiaanse Ferrarlteam teruggekeerd op de weg naar succes. Na een dramatische race trok de 27-jarige Cana dees Villeneuve de derde grote prijs uit het seizoen 1979 naar zich toe voor zijn stalgenoot Jody Scheckter. Wereldkampioen Mario Andretti moest achter de Fransman Jean- Pierre Jarier genoegen nemen met een vierde plaats. Alle andere deelnemers liepen een of meer ronden achterstand op. Jan Lam mers viel uit. De strijd om het wereldkampioenschap is weer geheel open geworden, temeer ook daar de tweevoudige winnaar van Ar gentinië en Brazilië, Jacques Lafitte, de strijd moest staken. Er zijn twee redenen waardoor de triomf van Ferrari tot stand is gekomen. De eerste start werd na twee ronden afgebroken door hevige regenval. Slechts vijf coureurs lieten hun regenbanden daar na zitten. Bij de tweede start, die een uur later plaatsvond, stonden de coureurs van het Italiaanse merk in de eerste lijn. De wedstrijd leiding had namelijk de stand gehandhaafd die op het moment van afbreken was ontstaan. Villeneuve leidde toen voor Scheckter en de Fransman Jabouille. Deze had in de training de snelste tijd gereali seerd. maar viel later in de wedstrijd uit met motorpech. Er ont stond echter paniek en chaos toen het ophield met regenen. De baan droogde langzaam op en bij de pits ontstond een geweldig gedrang van coureurs die andere banden wilden hebben. Temeer daar bijna allen toch weer regenbanden hadden laten monteren. Hierbij toonde de Ferraristal zich het bekwaamst, hetgeen de door slag gaf. Jan Lammers toonde zich na de race bijzonder teleurgesteld. Hij had de eerste keer een goede start gehad, en startte daardoor de tweede maal op de tweede rij. Een wagen voor hem remde echter plotseling waardoor Lammers slechts een botsing kon vermijden DEN HAAG Rorlk Janssen van zaal Visser uit Amsterdam is gisteren in sporthal Over- bosch te Den Haag Nederlands schermkampioen op degen ge worden. Hij onttroonde de Ha genaar Ties Feith, die zich niet voor de. finalepoule wist te plaatsen. Rorik Janssen won alle vijf par tijen. Favoriet Peter Kleinjan van Zaal Vandervoodt uit Rotterdam, die technisch beter was maar in vechtlust tekort schoot, moest tevreden zijn met de tweede plaats. Hij leed twee nederlagen. Uitslag finalepoule: 1. Rorik Janssen (Zaal Visser, Amster dam) 5 gewonnen partijen; 2. Peter Kleinjan (Zaal Vander voodt, Rotterdam) 3 gewonnen, 14 ontvangen treffers. 23 gege ven treffers; 3. Michiel Driessen (Desvilliers, Den Haag) 3, 17, 19; 4. Paul de Ridder (PSV, Eindho ven); 5. Martin Bruhl (Zaal Vis ser, Amsterdam); 6. Rolf van der Sande (Zaal Visser, Amsterdam). 1 ten wat ongebruikelijk beeld voor een schermwedstrijd, waarbij het toch de bedoeling is elkaar op bepaalde trefvlakken te raken. Bij een poging een treffer te voorkomen kan een deelnemer er wel eens zo voorkomen te staan.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15