Carnaval zet Leidse regio op zijn kop W oningbouwplan voor Middengebied-Noord ELKlSSSf' OM Bi HET PATER ANTON VANEMAN WEER NAAR PAKISTAN EHBO-er De Jong gehuldigd Miranda Schouten haalt brons in Overschie" Bewoners Potgieterlaan willen verkeersmaatregelen Goltfusz- 'i concert p trekt vollef zaal LEIDEN De carnavalsleut is het af gelopen weekeinde in alle hevigheid in de Leidse regio losgebarsten. In vele verenigingsgebouwen werd gehost en ge zongen dat het een lieve lust was. In vele gemeenten werd er ook op straat carnaval gevierd. Dit werd dan meestal met een optocht ingeluid. De Noordwijkerhoutse carnavalsvereni ging „De Kaninefaaten" hadden dit jaar een bijzondere stunt bedacht om het car naval vieren in de open lucht wat te ani meren. Hiervoor was het Paracentrum Texel ingehuurd. Rond een uur zaterdag middag sprongen drie parachutisten naar beneden. Een van hen droeg een grote carnavalsvlag van de „Kaninefaaten". Aan een aparte kleine parachute bengel de de sleutel van de gemeente Noordwij- kerhout. Ook de „Rijnschuimers" uit Leiderdorp kunnen terugzien op een geslaagd carna valsweekeinde. Tijdens een groots feest in het multifunctionele centrum het Zijlkwartier reikte de prins enkele on derscheidingen in de orde van de bulle- kop uit. Deze gingen naar het oud-be stuurslid, de heer Hamm, de oversteek- moeders, de dames Sormanie en Pleij en naar mevrouw Pierse, die een prenten boek over Leiderdorp heeft samenge steld. Een groot aantal kinderen genoot zondagmiddag van het kindercarnaval. Ongeveer driehonderd kinderen hebben zaterdamiddag genoten van het feest dat hun door carnavalsvereniging „De Ram pestampers" uit Lisserbroek werd aange boden. Zaterdagavond was het de beurt aan de ouderen om zich in het carna valsgedruis in „De Meerkoet",, te storten. De Lissese „Gaapstokken" gooiden er vijf jaar ervaring tegenaan. Vrijdaga vond begon het in Lisse al met een ge huwdenbal. Ook de zaterdagmiddag ge houden optocht werd een grandioos suc ces. Zaterdagavond was de residentie van de Gaapstokken, het „Trefpunt" af geladen met deelnemers aan de jaarlijk se Gaapstokkenbal. De Sassenheimse „Saksen" begonnen reeds vrijdagmorgen met het carnavals- Ook ae Duurtschap Kerkehout in Wassenaar vierde zaterdag uitbundig carnaval. feestgedruis. Er werden bezoeken ge bracht aan verschillende scholen in Sas- senheim. Tevens werd vrijdagmorgen al door burgemeester Kret de sleutel aan prins Jan overhandigd. Zaterdagmiddag reed de koldercorso „Bij de beesten af' door Sassenheim: drie mooie creatieve wagens en een grote schare verklede kinderen. Aan tien kinderen werd een prijs voor hun tenue uitgereikt. Carnavalsvereniging „De Bokken" in Voorhout heeft zaterdagavond in het Pa rochiehuis de heer Herman Godijn ge huldigd. De heer Godijn is secretaris van voetbalvereniging Foreholte. Hij werd be noemd tot „Grootste bok" van het jaar. In Warmond werd vrijdagmiddag het startsein voor de jaarlijkse leut gegeven. De lagere school „De Leerhoeve" daver de van de luidgezongen carnavalskra kers. Even leek het carnavalsfeest in Warmond in het water te vallen. Na een bezoek te hebben gebracht aan Oegst- geest, reed de auto waarin de raad van elf van de „Billenprikkers" zat, bij een uitwijkmanoeuvre tegen een boom. De inzittenden kwamen met de scl Zaterdagmorgen waren zij weei om de Warmonders voor te gaa navalsongein. Vijftig auto's gingen zaterdagmi< start bij de Knotse Katers Voorschoten. De eerste werd de bestuurder van Dorpspomp", tweede werd de boommolen" en derde de Ook de Hazerswoudenaren het afgelopen weekeinde uitstekend maakt met het carnavalsprogramma jong en oud dat hen door dfe geroutineerde „Blauwkousen" werd geboden. De Wassenaarse „Deylknotsen" wii het afgelopen weekeinde minstens duizend personen op de been te bren/pj Behalve de gebruikelijke optocht en, verschillende bals werd hier onder L v nodige loftuitingen burgemeester StL tot beschermheer van de carnavalsvf niging benoemd. Zaterdagavond vq Adèle Bloemendaal als bijzondere od het grootse bal-masqué verwelkomt 134 huur- en 66 koopwoningen in Noordwijk NOORDWIJK In het Mid dengebied-Noord zullen in to taal 200 woningen worden ge bouwdwaarvan 134 in de huursector. De rest worden premie-koophuizen, voor een deel (27) tuinkamerwoningen met vier of vijf kamers of doorzonwoningen (39) met vier kamers en een mogelijk heid om er op de zolder nog een vijfde kamer bij te ma ken. Tachtig huurwoningen zullen eengezinshuizen zijn, te weten tuinkamerwoningen met drie kamers. Eventueel kan onder de kap nog een derde slaap kamer worden gemaakt. De overige huurpanden zullen be- wijk krijgt twee aansluitingen baar is gekomen, stemd zijn voor alleenstaan- naar de Weteringkade en ver- Zoals wij reeds eerder meld den en andere kleine huishou- der zijn in het plan fietspa- den zullen twee premiekoop- dens. Een aantal (42) van den geprojecteerd, die op vele woningen ter beschikking ge- deze huizen is geprojecteerd punten vanuit de buurt be- steld worden van de Dr. Mr. in de rechte hoek tussen twee reikbaar zijn. Willem van den Berghstich- bouwblokken. De andere zijn Kenmerkend voor de woon- ting voor de huisvesting van etagewoningen in twee blok- wijk zijn een tweetal pleint- pupillen, jes van zes. Mocht dit laatste jes. Aan een ervan komt de Van de 200 woningen kunnen plannetje niet van de grond nieuwe openbare bibliotheek er voorlopig 166 worden ge komen, dan worden daarvoor en de sport-spelzaal. Het an- bouwd. Het ligt in de bedoe- in de plaats zes eengezinshui- dere pleintje heeft een meer ling het Noordwijkse bouwbe- zen gebouwd. Dit woning- besloten karakter en fungeert drijf Beugelsdijk als bouwer bouwplan komt morgen aan als koppeling tussen het aan te wijzen en het bureau de orde in de gemeenteraad. noordelijk en zuidelijk deel Prinsen en Den Ouden uit De nieuwe woonwijk krijgt van de wijk. Het plan als ge- Oegstgeest als architect. Voor een gezicht naar de Wetering- heel kan eerst worden gereali- het bouwrijp maken wordt kade en de Nieuwe Zeeweg, seerd als het plein van de een krediet van 2.317.925,- Het geheel wordt woonerf. De Sint Jeroensschool beschik- gevraagd. ZOETERWOUDE - Pater j Anton Vaneman is vandaag weer naar Pakistan vertrok- I ken. Tijdens zijn verblijf in j Zoeterwonde heeft hij na 1 vele jaren zijn drie broers ontmoet - broer Gerard zag 1 hij bv. voor het laatst in l 1958 - en de negentigste ver- I jaardag van zijn vader mee- I gevierd. I Op 7 januari vierde Anton I zijn zilveren priesterfeest. Eén 1 dag later gingen de vier I broers gezamenlijk voor in een eucharistieviering ter ere van de 90e verjaardag van hun vader. De reünie 's avonds in het Don Bosco met kinderen en kleinkinderen van de heer J. Vaneman was toen het hoogtepunt van deze hereniging. Bij verschillende gelegenhe den in de loop der jaren was al afgesproken dat Gerard (pater Carmeliet in Australië), Johan (priester in Oeganda), Joop (sinds zijn priesterwij ding in 1957 werkzaam in Sa rawak, Maleisië) en Anton al len tegelijk naar Zoeterwoude terug zouden keren als vader 90 jaar zou worden.[ dit unieke weerzien zoej alle broers hun paroci weer op, behalve Anton I naar een andere parochieh c Pakistan gaat. „Merendistrict" 40 jaar oud De ijsclub „Het Merendis trict" in Roelofarendsveen heeft dit weekeinde het 40-jarig bestaan gevierd. Een van de oudste leden van de ijsclub, de heer De Ren werd tijdens een jubileumreceptie gehul digd. De heer De Ren be heert al vele jaren de fi nanciën van de ijsclub. Uit handen van oud-bur gemeester Smolders, die voorzitter van de ijsclub is, ontving de heer De Ren een herdenkingsbord. I LEIDERDORP Daan de j Jong is afgelopen zaterdag voor zijn verdiensten voor de i EJLB.O. door het gemeente- bestuur gehuldigd. Tijdens de I jubileumreceptie van de E.H.B.O.-afdeling Leiderdorp J die veertig jaar bestaat, over- I handigde burgemeester M. A. I van der Have hem de erepen- i ning van de gemeente Leider dorp. I De heer De Jong is 28 jaar lid van de Leiderdorpse I E.H.B.O., waarvan 26 jaar als bestuurslid. Burgemeester I Van der Have, die vergezeld was van wethouder A. Meer burg en gemeentesecretaris C. Hobo, bood de jubilerende af deling een, keurig in een kof fer opgevouwde, re-animatie pop aan. Daarmee ging een grote wens van de Leider- dorpse E.H.B.O.-ers in vervul ling. Voorzitter Kruid enier onthulde, dat deze nieuwe ac tiviteit met argusogen door het hoofdbestuur wordt beke ken. Hij hoopte echter dat met de deskundige leiding De door het gemeentebestuur van de beademingsarts van aangeboden re-animatiepop het AZL, J. J. van Zanten de wordt uitgepakt. Tweede van weerstanden wel overwonnen rechts de gehuldigde Daan de zullen worden. Jong. ALPHEN AAN DEN RLJN Een Alphense automobilist raakte gistermorgen op de Emmalaan in een slip toen hij een aantal overstekende j eenden trachtte te ontwijken. De man botste via een houten paal tegen een geparkeerde auto. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De eenden konden ongedeerd hun weg vervolgen. AAELANDERVEEN De ijsclub hield dit weekeinde voor leerlingen van de basis scholen priksleewedstrijden. Er deden vijftien leerlingen mee. Bij de jongens won Mar co Vink, tweede werd Paul van Vliet en derde Johan de Jong. Bij de meisjes werd Di ana Hijman eerste, Betty Fou- set tweede en Silvia van der Berg derde. ZOETERWOUDE De vertegenwoordi gers van de gymnas tiekvereniging Meer burg en SJZ hebben uitstekende prestaties geleverd tijdens de gisteren in sporthal Overbosch gehouden finale van de persoon lijke kampioenschap pen van het distrikt Den Haag. Vooral de prestatie van Miranda Schouten van Meer burg was uitmuntend. Zij wist via een to- taal puntenaantal van 29.90 een onverwachte bronzen medaille in de groep van 1213 jarigen te bemachti gen. Twee weken geleden, tij dens de voorronden moest ze nog met een zevende plaats genoegen nemen. Ma- rinel de Jeu (Meerburg) klom van een twaalfde naar een elfde plaats (23.50 pun ten) en leverde zodoende toch ook een goede presta tie af in deze finale. Joke van der Heijden van Meer burg wist haar zesde plaats te kontinueren. Met een puntentotaal van 30.95 bleef ze velen in haar kategorie (dames) ruim voor. Ook in de kategorie dames kwam Bernadette van der Meer van SJZ uit. De 28.95 die zij behaalde was genoeg voor een negende plaats. Het gevolg van deze goede klasseringen is dat zowel Miranda en Joke van Meer burg, als Bernadette van SJZ eens per maand aan de distrikstraining in Den Haag mee kunnen gaan doen HAZERSWOUDE Om dat de Potgieterlaan in de Hazerswoudse wijk Rhy- nenburch .een belangrijke verkeersader dreigt te worden, mede gezien de steeds verder gaande uit breiding van Rhynen- burch—oost, heeft het wijk co mi té bij het ge meentebestuur enkele voorstellen voor oplossin gen aangedragen. De grote meerderheid van de bewo ners van de aangrenzende huizen heeft zich met deze adviezen akkoord verklaard. Het wijkcomité is er voorstander van dat de vier kruispunten in de Potgieterlaan (vanaf de Jacob Reviusstraat tot en met de Rhynenburcher- laan) worden verhoogd. Tevens is het gemeentebe stuur ter studie aanbevo len de aanleg van zebra paden, plus een verbete ring van de keuze van materiaal hiervoor. Een enquête onder de bevol king van Rhynenburch (mid den) betreffende de wensen die leven aangaande meer speelgelegenheid voor kinde ren en meer groenvoorziening heeft het wijkcomité weinig houvast geboden. Immers, aanleg van speelplaatsen moet vaak ten koste gaan van de schaars aanwezige groenstro ken. Negatief reageerde men over het algemeen om op het Helene Swarthplantsoen speel gelegenheid te creëren. Een groep uit het comité bestu deert thans de mogelijkheden onr in Rhynenburch-Midden woonerven aan te leggen, zo dat op langere termijn iets aan de gesignaleerde proble matiek kan worden gedaan. Aan de situatie bij speeltuin De Rode Wip, waar men heel gemakkelijk de spoorlijn kan bereiken, wordt door het, ge meentebestuur een einde ge maakt Er zal op de brug achter de speeltuin een hek worden geplaatst. Zoals be kend lopen (vooral kleinere) kinderen daar gevaar, om spelenderwijs op de spoorlijn te geraken. rleg cht, SASSENHEIM - gramma van het vond gehouden cert, was er één v. verscheidenheid, me gecombineerd met t /en; solo-orgel; koorzang, alles van halte dat de waardering van een goed gekomen publiek wegdroeg Het was de leden van het Herenkoor Pius in de Hervormde kerk, o.l.v. die ganist Hans van brachten zij één van sen van Frescobaldi, het orgelspel wordt seld met Kyrie eleisoi te eleison en weer son. Het was de Domenica" van meester, uit de waarmee het kostelijk fraai werd geopend. was het van dezelfde nist dat orgel met het ten-echtpaar Lemkes, canzoni ten gehore wel gevoelvol vertolkt na kwamen koor weer met „Ave Maris liederen van Portugese, se en Franse oorsprong, afwisselend met orgel goriaanse koorzang, een genoegen om naar te ren. Dat laatste was ook met „The Battle" van Byrd door Van dusdanig vertolkt dat bliek in verrukking de pauze speelde de eminent een William Walond en do's van Gherardeschi. der moet behalve de van spel van met van roemd worden bij van Willem de Fresh. Sonate VIH van wijl solistisch de viohsten in D. gr. t van clair een vreugde te horen. STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 26 FEBRUAR11979 PAGINn||\ Burgemeester Kret van Sassenheim overhandigt Prins Jan van de „Saksen" de sleutel van de gemeen te, waarin de prins tot en met dinsdag alleenheerser is. De „Kaninefaaten"-vlag werd na meentehuis gebracht.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4