reen extra geld oor verbouwing an raadhuis 1 Carna valsgeweld staat weer voor de deur Noordwijkse jeugd opvallend creatief' Alphense scholier slachtoffer van eigen grootspraak KORTWEG VGINtGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 FEBRUAR11979 PAGINA 5 'ARMONDSE COMMISSIE LIGT DWARS: flMOND De commissie financiën van mond is gisteravond niet akkoord gegaan een voorstel om een aanvullend krediet bijna 75 mille te verstrekken voor de ireiding/verbouw van het raadhuis. De imissieleden meenden, dat het reeds ver- kte krediet van ruim anderhalf miljoen |oende moest zijn. i extra krediet was volgens het college tlzakelijk om de onverwacht hoog uitgeval- j kosten voor tijdelijke huisvesting en de schaf van een roterende archiefkast te be- h. De tijdelijke huisvesting prijkte op de [pronkelijke begroting met een bedrag van [tig mille. Dit blijkt thans ruim tachtig e te zijn. Voor de aanschaf van de ar- tfwand, een zogenaamde paternosterkast, is pedrag van 28 mille nodig. I van de zes commissieleden meenden, dat aanschaf van de archiefkast niets te ma- had met de verbouwing van het raadhuis (derhalve als een begrotingspost behandeld [de te worden. Voor de overige extra kos- jwees men op een uitspraak ten tijde van (fiatteren van het oorspronkelijke krediet, dat de anderhalf miljoen een bindend bedrag was dat niet mocht worden overschreden. De commissieleden konden wel akkoord gaan met de aankoop van het bedrijfspand van Drukkerij Van Elburg aan de Kerpsdam. Op de plaats van de drukkerij zullen een tweetal premiekoopwoningen gebouwd kunnen wor den. Deze woningen dienen beschikbaar te ko men voor Warmonds woningzoekenden. Voor een bedrag van 185.000 zal de drukkerij ge kocht kunnen worden. De woning aan de Dorpsstraat is niet bij de koop inbegrepen. Deze woning zal worden opgeknapt en weer door het echtpaar Van Elburg worden be woond. De voorzitter van de commissie Van Schagen deelde de leden mee dat voor een herinrich ting van de Dorpsstraat 50% subsidie zal wor den verleend. De gehele herinrichting is op ruim 6 ton begroot. Voorwaarde voor het ver krijgen van de subsidie is wel dat binnen een half jaar met de werkzaamheden moet wor den begonnen. Daar zal wellicht niemand be zwaar tegen hebben en zeker de Warmondse middenstand niet die al jaren vecht voor de verbetering van Warmonds winkelstraat. Gisteren werd er in het Oegs- tgeester gemeentecentrum aan de Lijtweg een tweedaagse rommelmarkt geopend. De opbrengst is geheel voor het dierentehuis Postbrug aan de Haarlemmertrekvaart. De markt is zeer goed voorbereid op initiatief van mevr. Van 't Reve en een grote groep medewerksters/ers. De toeloop was gisteren al di rect vanaf de opening enorm, maar dit was geen wonder want naast vele interessante Rommel markt voor asiel artikelen worden er fraaie prijzen verloot die door de Oegstgeester middenstand be schikbaar zijn gesteld. Men was gisteravond bijzon der tevreden over de op brengst en men hoopt dat vele Oegstgeestenaren vana vond tot 10.00 uur de markt nog zullen bezoeken. Men streeft naar een opbrengst van 15.000 gulden om de die ren een betegeld terrein te ge ven om te ravotten, de honde- hokken op te knappen en een nieuw aanrecht in het tehuis aan te brengen. Op de foto het rad van avontuur en de asielbeheerder die een worst te vergeven heeft. DIEFSTAL 500 ELPEES ALPHEN AAN DEN RIJN De Alpheuse politie heeft een 15-jarige scholier aangehouden die in een tijdsbestek van een half jaar 500 grammofoonplaten heeft gestolen met een gezamenlijke waarde van rond de 10 mille. De scholier liep vorige week tegen de lamp toen hij bij Capilux in Alphen andermaal een aantal LP's trachtte te verduisteren. Volgens de politie is de scholier het slacht offer geworden van zijn eigen grootspraak. Om zijn uit gebreide grammofoonplatencollectie bij zijn schoolvrien den te verklaren pochtte hij met een kennis die promotor zou zijn bij een grammofoonplatenmaatschappij. Via deze kennis zou hij de platen goedkoop op de kop kunnen tik ken. Zijn vrienden hadden wel oren naar zijn verhaal en stelden vast dat ook zij best in aanmerking kwamen voor die goedkope aanbiedingen. Zij begonnen regelmatig be stellingen bij de scholier te boeken die evenwel geen re latie bezat bij welke grammofoonplatenmaatschappij dan ook. Om zijn geloofwaardigheid niet te verhezen breidde hij zijn diefstallen bij de plaatsehjke grammofoonplaten zaken fors uit en stal de platen soms met zeven acht tegehjk. Voor de platen rekende hij het vriendenprijsjevan 10,- per stuk. Van het geld kocht hij onder meer ste- reo-apparatuur ter waarde van f 2.000,-. De pohtie trof bij hem thuis ook nog 100 gestolen LP's aan en f 1.000,- aan kontanten. Inmiddels zijn ook nog eens 100 LP's bij zijn vrienden achterhaald. Volgens de pohtie hebben zij zich niet schuldig gemaakt aan heling maar zijn gewoon in zijn verhaal getrapt Tegen zijn ouders had de schoher hetzelfde verhaal opgehangen maar er ook nog bijverteld dat hij van zijn relatie provisie ontving van de grammo foonplaten die hij aan de man bracht. Tegen de knaap is proces verbaal opgemaakt. ia ;e ra- po- de hen van poli- m de ap te dat berlingen- incert treekmu- ekschool SSENAAR De Wasse- rse afdeling van dé lekmuziekschool Leiden en leving organiseert vana- id om 19.30 uur in de Zijl- ïkerk een „leerlingenuit- izal door de Wassenaarse (lingen van de school een krieerd programma wor- I uitgevoerd, waarbij ook leerlingen van de klas r Algemene Muzikale Vor ig een bijdrage leveren. Er kn verschillende leerlinge- sembles op, o.m. een hout- tersensemble onder leiding Henk Leether, een gitaa- fcemble onder leiding van it Maas, een strijkersen- ble onder leiding van [o Krijnen en een blokflui- femble, geleid door Marti- ITelkamp. Verder worden |r leerlingen prestaties ten pre gebracht op een grote pcheidenheid aan instru- jiten zoals klarinet, piano, lordeon, harp, kerkorgel, |o en luit. leiderdorp oorzichtig [et ventver- unningen [DERDORP De vroege- raadscommissie midden- ïdszaken, thans geheten nomische aangelegenhe- heeft zich gisteravond hoofd gebroken over de ag of voor het aantal te strekken vent- en stand- atsvergunningen in de ge- Ente normen moeten wor- vastgesteld. Op sugges- van het burgerlid van de unissie drs. P. Scholten, zich terdege in de mate- had verdiept, kwam de imissie tot het advies dat ankelijk van de behoefte het aanwezige winkelbes- d door b en w een voor- ïtig beleid moet worden oerd. de totstandkoming van winkelcentrum in Winkel- zullen de verleende ver dingen opnieuw bekeken "den. De groepscomman- it van de rijkspolitie adju- it H. Slofstra liet de com- sie weten, dat regelmatig euringen worden uitge- ld aan venters zonder ver- ining. De situatie is echter onrustbarend, zo stelde de commissie gerust. Zijn ledeling, dat de politie op zoek van b en w een zoge- md antecedentenonderzoek elt, met name ten aanzien betrouwbaarheid en justi- achtergronden, riep de ge vragen op bij de com- sie-leden mevr. Tichler tt)) en Tieken (CDA). Wet- ider J. Bezemer (PvdA) jfelde aan de rechtsgeldig- d van een dergelijk onder- te. Het vindt geen basis in APV (Algemene Politie ■ordening), veronderstelde Adjudant Slofstra vond, het antecedentenonder- k wel degelijk in een be fte voorzag. „Dergelijke risen (doelend op personen een criminele achter- nd, red.), heb ik liever niet de gemeente. Die lopen rdag te kijken waar ze achts terecht kunnen", al- de heer Slofstra. REGIO De carnavalsleut staat weer op losbarsten. Feesthoeden en andere navenant vrolijke artikelen zijn van de plank gehaald om opgepoetst en wel het komende weekein de hun onmisbare functie te vervullen. Hos sen en hijsen, dat is het parool. Niet alleen onder de grote rivieren, maar vrijwel elke zichzelf respecterende gemeente heeft tegen woordig een eigen carnavalsgezelschap. Hier onder een overzicht van de activiteiten in de komende dagen van de diverse verenigingen in hun gemeente. Lisse Vrijdag: Gehuwdenbal in het Trefpunt 20.30 uur Zaterdag: carnavalsoptocht vanaf het BoBa- Hoplein, 13.30 uur. Om half negen: het Gaap- stokkenbal. Zondag: om 18.00 uur start de Elf-Pintentocht langs plaatselijke kroegen, carnaval voor 65- plussers om 19.30 uur, Disco in het Trefpunt met medewerking van Avro's Toppop. Dinsdag: vanaf 13.00 uur: kindercarnaval in het Trefpunt. Sassenheim Vrijdag 16.00 uur: burgemeester Kret over handigt de sleutel van Sassenheim aan de Saksen. Om 19.00 uur zijn de Saksen in De Bernardus. Om 20.30 uur „asbakverkiezing" in gebouw Cees en Ineke. Zaterdag: Koldercorso vanaf 14.00 uur: om half negen Prinsenbal in Cees en Ineke. Zondag: 19.30 uur disco voor de jeugd tot 15 jaar. Maandag: om 14.00 uur carnaval voor 65- plussers. Dinsdag om 14.00 uur kindercarnaval in het Bruine Paard en Cees en Ineke. Om 20.30 uur slotbal in de feestresidentie. Voorhout Vrijdag om 19.00 uur: sleuteloverhandiging in de raadszaal. Om 21.00 uur Gehuwdenbal in „Boerhaave'.'. Zaterdag 14.30 uur start van de carnavalsop tocht in het Kievitspark. Om 21.00 uur „Grote Bok"-verkiezingen. Zondagmiddag: bezoek aan zieken en voetbal vereniging Foreholte. Om 20.30 uur bal in Boerhaave. Maandag: bezoek aan Bernardus en carna valsmiddag voor 65-plussers, discotheek voor de jeugd van 12 tot 16 jaar in het Parochie huis en bridge-drive in Boerhaave. Dinsdag 14.00 uur kindercarnaval in de KTS. Slotbal om 21.00 uur in het Parochiehuis. Noordwijkerhout Vrijdag: 14.00 uur kleutercarnaval in het Ka- ninefaatenhonk (feesttent op het Landbouw- plein) Zaterdag 11.00 uur kinderoptocht: 13.00 uur sleutel overhandiging in het raadhuis; 14.00 uur optocht; 21.00 uur Narrenbal in Leeuwen horst. Zondag 13.30 uur: bejaardenmiddag in het Congrescentrum; 14.00 uur kindercarnaval in feesttent; 19.00 uur jeugdcarnaval in de feest tent; 20.00 uur balavond in de residentie. Maandag: vanaf 11.00 uur carnavalsmarkt rond de Witte Kerk; Traditionele boerenbrui loft tussen twee en half vijf; 19.00 uur jeugd carnaval; 20.00 uur Katerbal in Leeuwen horst. Dinsdag 11.11 uur Elf Kroegentocht; 16.00 uur straatcarnaval rond de Witte Kerk; 20.00 uur slotcarnaval in de residentie. 23.11 uur verbranden van het carnavalskonijn op de Brink. Noordwijk Zaterdag: carnavalsoptocht vanaf de Sporthal om 14.00 uur om 20.30 uur „Grand Bal Mas que" in het Casinotheater. Zondag om 14.00 uur gezinscarnaval in Casi no Theater Carnaval voor de jeugd van 20.00 tot 23.00 uur maandag bejaardenbezoek Sint Jeroen; 10.30 uur kindercarnaval in Casino om 14.30 uur voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Maandag: Gekostumeerd Carnaval in Club '71 om 20.30 uur. Dinsdag bejaardencarnaval om 14.00 uur; om 20.00 uur slotbal in De Beurs. DeZilk Vrijdag: Tienercarnaval in Walk Inn vanaf 20.00 uur. Zaterdag: Carnavalsbal om 20.30 uur. Zondag: om 14.00 uur kinderoptocht vanaf kleuterschool; 15.00 uur balonnen oplaten. Van drie uur tot half vijf kindercarnaval in de residentie van Prins Jodokus. Om 20.30 uur carnaval voor jongeren vanaf 16 jaar in de Van Nispenkantine. Zoeterwoude Zaterdag: kindermatinee voor de kleine car- navalvierders m.m.v. het kindercircus Atleta uit Warmond in de Christus Dienaarkerk. Aanvang 14.00 uur, entree 1,50 gulden. 'sA- vonds carnaval onder aanvoering van Prins Cornelis en Prinses Jeanette m.m.v. de ge broeders Slingerland en Barry Hughes. Zondag: Carnadisco voor de jeugd in Don Bosco. Aanvang 20.30 uur, entree 5 gulden. Warmond Vrijdag: Prins Henk I en Prinses Ans van de Billenprikkers zijn in het Meerpunt, waar om 19.00 uur het feest voor 12 tot 15-jarigen be gint en om 21.00 uur voor de jeugd van 15 tot 18 jaar. De Warmondse Soppers vieren feest in het Camphuis in Oegstgeest. Mede werking verlenen hier de Boerenblaaskapel Carnaval in Noordwijkerhout: Dansmariekes met bloemkolen op een feest van de verenigingen „De Keijebijters" en „De Kaninefaaten" de Zandhazen en Disco Randstad. Entree 5 gulden. Zaterdag: Grote optocht vanaf de Ganzen wei- Start 10.45 uur. Kindercarnaval in het Tref punt om 12.30 uur. 's Avonds groot Billen- prikkersfeest in Boerderij Meerrust. Entree 10 gulden. Leden 5 gulden. Zondag: Kroegentocht om 15.15 uur die be gint bij de kantine van Warmunda en eindigt in het Stationskoffiehuis. Maandag: Carnaval voor 65 plussers in Huize St. Lidwina. 's Avonds Scouting carnaval in het Meerpunt. Dinsdag: Afsluiting carnaval met groot Boe renkielenbal, in het Meerpunt. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Leiderdorp Zaterdag: Burgemeester M. A. van der Have overhandigt de sleutel aan Prins Géranrd de Eerste en verklaart Leiderdorp tot Bullenrijk. Dit alles gebeurt op de Leiderdorpse brug bij de stier om 12 uur. De Leiderdorpse drum band luistert één en ander op. 's Avonds groot gekostumeerd feest in het Zijlkwartier aan de v.d. Marckstraat. Aanvang 20.00 uur. Zondag: Kindercarnaval, ook in het Zijlkwar tier. Stompwijk Zaterdag: overhandigd sleutel aan Prins Piet en zijn Raad van Elf op gemeentehuis Leid- schendam. Daarna om 12 uur opent Prins Piet slijterij „De Keldermeester" van het Blesse Paard. Om 2 uur is er een grootse op tocht vanaf het terrein van Scheria Van San ten nabij de Knip. De route loopt via het Blesse Paard naar de Van Santhorst en Van Reephorststraat en eindigt op het Kerkplein. Na de optocht is er kindercarnaval in het Blesse Paard m.m,v. een clown. Met een prijs voor het leukst geklede carnavalsvierdertje. Om half negen start het gekostumeerde car navalsbal in Het Blesse Paard. De muziek wordt verzorgd door de groep „Surface", en de Pintengluurders. Dinsdag: Bejaarden car naval in de kantine van Stompwijkse Boys. 's Avonds slotbal in het Bless Paard mm.v. de Pinokkio's. Aanvang half negen. ADVERTENTIE Stuif es Inn... met het hele gezin Voor een onbeperkt gevarieerd buffet bij JOOP FRED (H.l.-rest. managers) a.s. ZONDAG van 16.00-20.00 uur hel WW 'dik voor elkaar buffet f 25.-p.p. Kinderen tot 12 |aar 12,50. Alleen op reservering. Tel. 071-769310. (Vóór zaterdag 14.00 uur) Bowling-, Fun-, Tennis- en Squashcenter Haagsche Schouwweg 10 - Leiden SCHOOLARTS DR. MAASKANT: 77 NOORDWIJK „Als schoolarts heb ik zeker wensen. Zo zou ik in de woonwij ken graag meer speelgelegenheid zien voor de kleuters. Een andere wens is het scheppen van betere creatieve moge lijkheden voor de jongeren van veertien tot achttien jaar. Sportvoorzieningen zijn er in Noordwijk voldoende, maar de dienstverlening in het creatieve vlak schiet gewoon tekort". Dit zei dr. Maas kant, toen zij gisteravond voor een ge hoor van gemeentebestuurders en men sen uit de kringen van het onderwijs een en ander vertelde over haar werk en waarbij onder meer naar haar wal sen werd gevraagd. De Noordwijkse jeugd is opvallend crea tief. Fotoclubs en dergelijke zouden tót het leggen van contacten kunnen bijdra gen, meende de schoolarts. Soms motive ren leerlingen van het voortgezet onder wijs zelf hun afwijkend gedrag: „ik heb vrienden nodig en geen instanties die aan mij verdienen". Verwijtend gaat de vinger dan ook naar de ouders, van wie het opgroeiende kind niet de liefde en aandacht krijgt, die het nodig heeft Wat het gebruik van alcohol en drugs betreft, merkte dr. Maaskant op dat daaromtrent via de scholen algemene voorlichting wordt verstrekt. „Ik vraag er bij m'n on derzoek wel naar". Zij zag tussen deze problematiek een relatie met het voe- dings- en slaappatroon. „Een kind dat 's avonds te lang bij de TV zit, kan er 's morgens niet uit en vertrekt zonder ontbijt Natuurlijk heeft dit invloed op de leerprestaties". In haar nuchter betoog rekende dr. Maaskant af met het verhaal dat bij 38% van de schoolbevolking psychische afwij kingen zouden voorkomen. „Dit percenta ge is belachelijk". Slechts zelden is het nodig kinderen te verwijzen naar het buitengewoon onderwijs. Dit is mede te danken aan de inzet van de leerkrach ten. De schoolarts verwachtte wel een ze kere toeneming van het aantal kinderen met moeilijkheden. „Maar we moeten geen problemen oproepen, waar ze niet Goldfusz- concert SASSENHEIM In de Her vormde Kerk wordt vijdaga- vond een Goldfusz-concert gegeven met medewerking van het violistenechtpaar Bouw Lemkes en Jeanne Vos. De plaatselijke organist Hans van Nieuwkoop zal hen bege leiden en zelf ook een orgel- uitvoering geven. Het optre den van het „Pius X Heren koor" onder leiding van A. van der Zanden staat tenslot te garant voor een afwisse lend karakter van het Gold fusz-concert. Op het program ma staan onder meer werken van Frescobaldi, De Fesch, Handel en William Byrd. Het concert begint om kwart over acht. Voorschoten Het CDA- Voorschoten houdt vanavond in gebouw irDe Werf" voor de derde maal een ledenvergade ring. In de vergadering wordt vooral de aandacht gevraagd voor het probleem van de jongerenhuisvesting. De nota „Jongerenhuis vesting Voor schoten" wordt in deze verga dering ook besproken.' Spre kers zijn Drs. W. J. Valken burg (huisvestingsdeskundige) en wethouder L. L. Marselis voor Welzijn, Huisvesting en Onderwijs. Verder zal op deze avond iemand aanwezig zijn van de Stichting Jongeren Huisvesting Voorschoten. Zoeterwoude Zij die graag klaverjassen zijn vrijdag 23 februari welkom bij v.v. Meerburg. Aanvang 20.00 uur. Bij afgelasten van het totale voetbalprogramma is er ook zondag kaarten in de kantine van Meerburg. Lisse In het kader van de actie „EO-regio" wordt vrij dagavond 23 februari een ma nifestatie gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Lissese Veldhorststraat. Gesproken zal worden door ds. P. P. J. Monster uit Harderwijk en André Siezenga, medewerker van het TV-programma „Windkracht 16". Daarnaast is er veel plaats ingeruimd voor koor- en samenzang. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De Kaag De Bazarcommis- sie van de Nederlandse Her vormde Kerk houdt vrijdag 23 februari een kienavond in het gebouw achter de kerk op het kaageiland. De hoofdprijs van de kienavond voor de kerk is een weekeinde „Oos terbeek" voor twee personen. De bijeenkomst begint om acht uur. Lisse De arts A. Deckers, verbonden aan het medisch centrum voor Homeopathie en Acupunctuur houdt donder dag 1 maart een lezing in café restaurant De Beurs aan de Lissese Haven 4. Het on derwerp van de lezing is: „Waarom een homeopathische arts". Aan de orde komt on der meer de positie die de Homeopathie in Nederland in neemt in relatie tot de geves tigde geneeskunde en het kos tenaspect De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Het contac tadres voor de Bollenstreek van de Vereniging tot Bevor dering van Homeopathie in Nederland is: mevr. A. L Schipper-Sprey, Jan Steen straat 13, Lisse. Tel. 02521- 15164.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5