van e avond van de zwakke kampioenen Ruud Krol blijft thuis Cees Verkerk i Nootdorp Bergrit fataal voor duo Raas-Knetemann Doorn moet boksverbod krijgen Heiden schaatst in Alkmaar DINSDAG 20 FEBRUAR11979 PAGINA 1' MENTON Michel Laurent kon gisteren ook in de laatste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee gesplitst in twee gedeelten, de op de Mont Faron behaalde voorsprong van acht seconden op Gerrie Knetemann be houden. In het tweede gedeelte van de laat ste etappe, in de eindspurt gewonnen door Jan Raas voor het hele peloton, controleer den de ploeggenoten van Laurent het verloop van de rit. Slechts Jos Schipper, die op zestien seconden als derde eindigde en als zodanig een gevaar voor het leiderschap van Laurent betekende, kon één keer ontsnappen, vijf kilometer voor de finish. Hij werd echter weer snel ingelopen door het complete peloton onder leiding van de Peugeot-renners. Uiteindelijk is de bergtijdrit tegen de Mont Faron, afgelopen zaterdag, fataal gebleken voor het duo Jan Raas en Gerrie Knetemann. Zij bezetten tot aan de rit de eerste en tweede plaats in het algemeen klassement. Knete mann werd tijdens de klim ernstig gehinderd door een in de voorafgaande etappe opgelo pen blessure en verloor kostbare seconden aan Laurent. Knetemann, de wereldkampioen, bracht de ronde van de Middellandse Zee vo rig jaar op zijn naam. De Belg Benny Schepmans won het eerste ge deelte van de laatste etappe van de Ronde van de Middelandse Zee. De beste Nederlan der was Cees Priem derde. De uitslag van het tweede gedeelte van de laatste etappe: 1 Jan Raas (Ned.) 51 km in 1 uur 10 min. 1 sec. (gemiddelde snelheid 43,703 km per uur); 2 Noel de Jonckheere (Bel.); 3 Benny Schepmans (Bel.); 4. Leo van Vliet (Ned.); 5 Piet van Katwijk (Ned.); 6. Jos Schipper (Ned.); 7. Philippe Durel (Fr.); 8 Geert Malfait (Bel.); 9. Fons van Katwijk (Ned.); 10. Cees Priem (Ned.), allen in dezelfde tijd als Raas. Het eindklassement: 1. Michel Laurent (Fra.) 12 uur 2 min 6 sec.; 2. Gerrie Knetemann (Ned.) op 8 sec.; 3. Jos Schipper (Ned.) op 16 sec.; 4. Jean-Luc van den Broucke (Bel.) op 26 sec.; 5. Jan Raas (Ned.) op 45 sec.; 6. Leo van Vliet (Ned.) 52 sec.; 7. Paul Sherwon (GB) op 1.39; 8. Hennie Kuiper (Ned.) op 1.59; 9. Ferdi v.d. Haute (Bel) op 2.04; 10. Cees Priem (Ned.) op 2.36; 11. Aad van den Hoek (Ned.) op 2.38; 12. Pa trick Beon (Fr.) op 3.00; 13. Jan Aling (Ned.) op 3.17. televisie LEIDSE COURANT Ruud Krol heeft zich bedacht. Geen Italië want hij wil zijn blessure eerst geheel laten genezen. Stuttgart verslaat West-Duitsland STUTTGART De Bundesliga- vereniging VFB Stuttgart heeft gisteravond in eigen huis met 3- 1 gewonnen van het Westduitse elftal. Bij de rust stond Stutt gart, dat thuis sinds 31 augustus 1977 niet meer heeft verloren, reeds met 2-0 voor. Voor 27.000 toeschouwers beslis ten Markus Elmer en de Oosten rijker Roland Hattenberger in de eerste helft de wedstrijd. In de 2e minuut maakte Elmer de ope ningstreffer en nog geen drie mi nuten later voegde Hattenberger daar een tweede treffer aan toe. De nationale ploeg, die over zes dagen op Malta moet aantreden voor een kwalificatiewedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap, kon slechts sco ren uit een door Manfred Kaltz in de 74e minuut benutte straf schop. Vijf minuten voor tijd be paalde Hermann Ohlicher de eindstand op 3-1. De topspelers van Stuttgart, Karl-Heinz Förster en Hansi Muller speelden in het nationale elftal. Ook zonder hen bleek VFB veel te sterk voor de onsamenhangende nationale ploeg. Hockey al afgelast DEN HAAG Alle veldhoc- keywedstrijden voor het ko mende weekeinde, zaterdag 24 en zondag 25 februari, zijn in verband met de slechte ge steldheid van de terreinen af gelast Schaatskalender Dinsdag: Ter Aar: marathon voor a- en b-heren over 100 ronden, aan vang 16.00 uur. Aanmelden- aan de landijsbaan, tel. 01522- 2247. Woensdag 21 februari: Schoonhoven: afvalwedstrijd voor dames en heren, 20.00 uur. Aanmelden voor 19.30 uur op de baan. Wieringen: 80 km op het Am- stelmeer, 14.00 uur. Inlichtin gen: tel. 02279-1422. Inschrij ven aan het Dorpshuis te Wieringen. Aalst: 50 km, 14.30 uur. Aan melden tot 11 uur, tel. 04187- 1661. Venhuizen: prestatietochten over 10, 25 en 50 km. Start vanaf 10.00 uur, tel. 02284- 2450 of 1790. Sportwereld MADRID Het toernooi van Real Madrid gaat niet door. In Madrid bezint men zich nu over een andere opzet. ZEIST De arbitragecom missie van de KNVB zal pas over één of twee maanden uitspraak doen in de zaak Pier Tol. PALM SPRINGS De Ame rikaan Roscoe Tanner heeft de eindstrijd van het tennis toernooi van Palm Springs met 64, 62 gewonnen van zijn landgenoot Brian Gott fried. Sehaatstitels studenten (Van onze sportredac tie) DEN HAAG Onder goede weersomstandig heden zijn gisteren de Nederlandse universi taire schaatskampioen schappen voor sprinters gehouden, zowel voor I dames als heren, in het Haagse schaatscentrum De Uithof. Bij de dames zegevierde Irma Voogd uit Groningen met een puntentotaal van 151.650. Zo wel de heren als de dames moesten twee keer de 500 me ter en eenmaal de 1000 meter rijden. Irma Voogd won de drie afstanden. Bij de heren was Henk Muilerman, ook uit Groningen, dc sterkste met een puntentotaal van 125.860. In een studentenrecordtijd van 1.23.14 won hij de 1000 meter. Het oude record stond op naam van Freek Lok uit Utrecht met 1.24.2, vorig jaar in Utrecht gereden. Henk Muilerman won een van de twee 500 meters in 41.65. Bij de tweede 500 meter moest hij Hans Jansen uit Delft voor laten gaan. De eindstand: Dames: 1. Irma Voogd (Gro ningen) 15.650, 2. Fennie Ab- bring (Groningen) 126,665, 3. Coby Bleeker (Utrecht) 153.790, 4. Gea Leenstra (Gro ningen) 159.690, 5. Jacolien Brands (Groningen) 162.110, 6. Petra Peters (Voorburg) 163.385. Heren: 1. Henk Muilerman (Groningen) 125.860, 2. Hans Jansen (Delft) 126.665, 3. Manc van Eekeren (Delft) 128.210, 4. Han Wijlemans (Enschede) 129.610, 5. Bart Honings (Groningen) 130.950. Er waren meer dan zestig deelnemers en deelneemsters, Zuidafrikaanse in Formule-I BRANDS HATCH De 25-jarige Zuidafri kaanse Desiré Wilson zal op 8 maart meerij den in een formule li- wedstrijd op Brands Hatch in Engeland. Ze maakt haar debuut in de Tyrrell 008, waar eerder Patrick Depail- ler in heeft gereden. Ze zal rijden in zestien zoge naamde „tweede divisie"-wed- strijden voor de formule I in Engeland, Nederland, Frank rijk en België. Ze verklaarde dat ze er nog niet over denkt om serieus aan formule I-wedstrijden deel te nemen die meetellen voor het wereldkampioen schap. „Als ik twee seizoenen heb meegedraaid in de for mule I kan ik misschien eens gaan denken aan officiële Grand-Prix-wedstrijden. Ik zal niet de fout maken die mijn voorgangsters Davina Galica (Eng) en Lella Lombardi (Ita) hebben gemaakt: te snel in de top terecht willen komen ter wijl ze er eigenlijk de techni sche mogelijkheden nog niet voorhadden". - De niet op de uitgezon- De NOS geeft 17.25 uur een durende De geeft wel een op Hil- vanaf Ruud Krol gaat niet met de Neder- selectie naar Italië, waar zaterdag in de vriendschappelijke wedstrijd tus- nationale teams wordt gespeeld. Hij te veel hinder van een oude bil- die op het punt staat het record n. interlandwedstrijden van Puck van [(64) te Evenaren, zag gisteren na de trai- van de trip af. De meereizende groep Oranje is aangevuld met Willy Both- Sivoii de FC VW. Bondscoach Jan Zwart- k zal de zestiende speler voor de A-selec- felen uit het achttal van Jong Oranje. [nanager van het Italiaanse voetbalelftal, 4 Roni-Mtt. heeft de namen van zeventien bekendgemaakt, van wie er elf zater- februari zullen aantreden in de vriendschappelijke interland tegen Nederland. De Italiaanse kampioen Ju ven tus levert liefst acht van de zeventien voetballers, AC Milan, dat momenteel de ranglijst in de competitie aanvoert, heeft slechts twee spelers bij de se lectie, Aldo Maldera en Fulvio Collovati. De laatste confrontatie tussen beide landen, tijdens het toernooi om het wereldkampioen schap in Argentinië, eindigde in een overwin-' ning voor oranje (2-1). De selectie ziet er als volgt uit: Dino Zoff, Paolo Conti, Marco Tardelli, Clau- dio Gentile, Gaetano Scirea, Antonio Cabrini, Aldo Maldera, Giancarlo Antognoni, Romeo Benetti, Franco Causio, Renata Zaccarelli, Ro berto Bettega, Paolo Rossi, Bruno Giordani, Fulvio Collovati, Gabriele Oriale en Francesco Graziani. HAAG Zelfbeheersing, gehoor- aan de scheidsrechter en sporti- k. Is |t zijn eigenschappen die een amateur zonder meer moet bezitten. Er is geen sport dan boksen waar men aalt) zonder morren neerlegt bij beslissin- nstr ook a's die aanvechtbaar zijn - waar i^jJligheidjes" uit den boze zijn en on- ^waardelijk de scheidsrechterlijke ver ingen worden aanvaard. Sportiviteit hoog in het vaandel en als ér dan kwajongen als de arrogante Dordte- Eric Doorn (Arvos) is die de scheids- ir zowel als de juryleden voor- te- sT|te vermaningen en beslissingen bele- -1-dient hem ten minste een forse -i-jvjrsing, zo niet een boksverbod door de -J-LNjerlandse Boks Bond te worden opge- iP) nsteiPe laatste partij van de zesde avond de Zuidhollandse kampioenschappen, ren in „Amicitia", gedroeg zwaarwel- 'te j Eric Doorn zich in de halve finale 0p ndalig. Tegen de droog stotende, tech- i veel betere John Smit, die van de niging Crooswijk is overgegaan naar chot, eveneens in Rotterdam, had hij een kans als hij zijn zware stoten kunnen plaatsen. Maar zijn techniek 'Jjnzicht waren daartoe niet toereikend vadi ovendien bleef Smit hem veelal knap. handen. In de laatste ronde, toen wilde forceren, ging hij neer op een Niet zwaar want hij stond meteen i haar maakte, teleurgesteld door zijn ei- KC zwakke boksen, aanstalten de ring te iten. Hij stapte er ijlings weer in, nog een openbare waarschuwing praten in de ring en verloor natuur- Hij gedroeg zich daarna beschamend, demonstratief naar de juryleden, riep dkr^eels dat het voor hem zo niet meer de. Een boksverbod is op zijn plaats zulk een onbeschaamd optredende teur. p Smit zal volgende week, als in Ami- ter gelegenheid van het twintigjarig van de vereniging „Hoogenband" inales in de A-klasse worden gebokst e lange serie avonden ten einde is, de enaar Chris Lantrok ontmoeten, die in :and Voor Hans Lis (op archieffoto links) was de grotere lengte van Chris Lantrok wederom een niet te nemen de andere halve finale met de moedige, dapper invechtende maar kansloze Hans Lis (Te Pas, Den Haag) weinig moeite had. Lis trof af en toe wel maar kreeg dan een serie retour. Toen hij in de tweede ronde, na enige geslaagde linkse hoeken, even iets te overmoedig werd, liep hij prompt op een linkse counter en moest acht tellen ne men. Lantrok bokste de derde ronde rustig en risicoloos uit en zal in Smit een uiterst moeilijke opponent treffen. Dat kan een fraai duel worden. Zwak Dat schandaal en de tweede halve finale in het zwaarvvelter waren de opzienba rendste gebeurtenissen van een avond van de zwakke kampioenen. Het uitpuilende Amicitia - er was toestemming gegeven meer publiek toe te laten dan in feite mag reageerde dan ook meestentijds lauw op de matige verrichtingen. In de N-klasse werd Maas (Huizenaar, Rot terdam) bantamkampioen door een zege op de te onzuiver, wat te opgewonden, bok sende Hartman (Hoogenband). De B-klasse kreeg een zwakke kampioen in Van Gelder (Kristalijn, Den Haag) die tegen zijn club genoot Van Langeveld, eveneens veel te onbesuisd boksend, in de derde ronde pas toonde dat hij de minder slechte is. In de C-klasse behaalde Karsten (Te Pas) terecht de titel zwaarwelter omdat hij „met de hersens" bokste door de stootmachine Veenstra (Kristalijn) weinig kans te geven. De ditmaal weer rustig boksende Karsten stootte zuiverder en was technisch de bete re. Het was een van de bitter weinig partijen die boven het ondermaatse uitstak. Zwaar gewicht Gras (Kristalijn) mocht zich wel kampioen noemen in de C-klasse maar deed weinig anders dan weglopen voor Verzijl (Arvos) die zijn maaistoten steeds het doel zagen missen en vrijwel geen tref fer plaatste. Geen zin Het programma, dat geheel overbodig werd aangevuld met twee slechte vrije partijen omdat enige boksers wegens ziek te niet waren verschenen, telde nog twee prestatiepartijen. Die hebben geen zin want iedereen wordt altijd tot kampioen gepromoveerd. In de A-klasse bewees superzwaargewicht Wil Schuman dat een bokser niet onge straft zeven jaar uit de ring kan blijven. Hij miste maatgevoel en heeft een zwakke dekking maar had het geluk dat tegenstan der Talsma (Heerenveen) - voor zulk een gewicht - zo'n kinderlijk zwakke stoot heeft dat hij op de been bleef. Talsma was de betere bokser, won ook maar Schuman werd natuurlijk toch kampioen, onlanks zijn slechte prestatie. Datzelfde kan gezegd worden van halfzwaargewicht ton de Groot (Huizenaar) wiens rechtsen in de partij te gen Marinesse (DOS, Vlissingen) nimmer troffen. Een kopstoot, die een wond aan het rechteroog van de Vlissinger veroor zaakte, beëindigde het duel in de tweede ronde voortijdig maar De Groot werd na tuurlijk eveneens kampioenswaardig geacht. Waarom worden de titels niet zon der meer toegekend als er maar één in schrijver is? Prestatiepartijen zijn zinloos als de verrichting toch niet naar waarde wordt geschat. Overige resultaten: derde en vierde plaats zwaargewicht C-klasse: Schrader (Krista lijn) w.o.p. van Meulmeester (DOS); finale zwaarwelter jun. C-klasse: Krumpelman (Huizenaar) w.o.p. van Wageningen (Van 't Hof). HERMAN VAN BERGEM West-Duitsland: Günter Schuma cher, Markus Eicher, Thomas Nietsch en Bernhard Mayer. Italië: Mauricio Marchetto, Gio vanni Panciera en Floriano Mar- tello. Nederland: Hilbert. van der Duim, Yep Kramer, Piet Kleine, Klaas Vriend, Frits Schalij, Hans van Helden, Joop Pasman en Jos OTDORP - Als de weers- tandigheden het toelaten, nt de succesvolste Neder- üse draver Kees Verkerk, pikeur Gerard van Eyke- lorg, morgenmiddag voor eerst in zijn loopbaan de start op de kleine versbaan van Nootdorp, tessie" start in de Grote jfyersprijs van het Westland een eerste prijs van 4500 len. De eerste start van de tien draverijen is om 14.30 uur. Onze tips: NEERBEEKPRIJS: Raldino R, Rinske K en Refin Buiten zorg. NAALDWIJKPRIJS: Ronald Maaldrift, Sierks Areta en Rinskv Tefka. NIEUWENDAMPRIJS: Rocco Westlandia, Reier K en Pieter Bloemlust. NUNSPEETPRIJS: Mr Alkes- tis, Mambo en Oraldus. NOORBEEKPRIJS: Riekie V, Pronto Breedslag en Rix K. NUENENPRIJS (eerste afde ling): Over Pride, Orson Anjo en Ontdekker. NOORDWIJKPRIJS (eerste afdeling): Phosphor, Pegge Duke en Nepos Fried. WINTER STAYERSPRIJS VAN HET WESTLAND: Kees Verkerk, Manderino H en NOORDWIJKPRIJS (tweede afdeling): Pronto Laguna, Obert Voorne en Okeja. NUENENPRIJS (tweede afde ling): Mercurius, Olga Anjo en Opium. e ftLKMAAR Negenentwintig chaatsenrijders uit acht landen uilen het weekeinde deelnemen tan de schaatswedstrijden voor iet klassement om de wereidbe- 3 bl ;er. De grootste trekpleister is ;re! Ie Amerikaan Eric Heiden, we- a[ eldkampioen bij de allrounders oUn» n de sprinters. "Het deelnemersveld ziet er als olgt uit: iditi( Noorwegen: Jan Egil Storholt, Kay Stenshjemmet, Henning Kaarud en Oejvind Tveter. Verenigde Staten: Eric Heiden, Mike Woods en John Dorff. Zweden: Jan Junell, Ulf Ek- strand. Japan: Masayuki Kawahara, Ma- sahiko Yamamoto, Mikio Oyama en Kazuaki Ichimura. Australië: Colin Coates. Desire Wilson, die de bijnaam de leeuwin „het grote racen" begeven.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11