Hugo Hovenkamp teleurgesteld |Over verdwijnen uit selectie 3 voor Utrecht geen probleem voor Leiden Lions: 10-2 hm, I.ZWARTKRUIS NEEMT OOK SPELERS JONG ORANJE MEE NAAR ITALIË Spanning sprintploeg tot kookpunt gestegen op de klok, dag en L nacht, heen en weer A ALTIJD h A Harwich JÖRT LEIDSE COURANT zaterdag 17 februar11979 pagina 11 (Van onze sportredactie) SEIST De één er weer in, ïe ander er tegelijkertijd uit. %o kunnen de acties van bondscoach Jan Zwartkruis 3 net betrekking tot AZ '67 nisschien nog wel het best e«rorden getypeerd. Op het inoment dat de ene speler -'an de Alkmaarse club, Kees =[Cist, na veel pijn en moeite «veer terug in de selectie van "iet Nederlands elftal gehaald -tan worden, wordt diens bloeggenoot Hugo Hoven- iamp vrij geruisloos verwij derd uit dezelfde groep. inder het mom van „geschorste spelers kan niet in een vertegenwoordigend elftal op- ellen", schrapte Jan Zwartkruis gisteren de ïam van Hugo Hovenkamp uit het rijtje in zestien, dat in eerste instantie zijn keu- •groep was voor de interland van volgende 309. ^eek zaterdag tegen Italië in Milaan, i bui z ugo Hovenkamp zelf was bijzonder ver- 50.-/6 aasd over het niet uitgekozen zijn. „Dit had niet verwacht. Inderdaad, een hele teleur- telling. Tegen West Duitsland, toen ik al oorlopig geschorst was, riep hij me toch -el op en nu heeft hij kennelijk plotseling tlle c(sn andere kijk op de zaak. Ik kan dat niet zeeziegrijpen. Zwartkruis handelt hier zeer in- a pits Kees Kist werd door Jan Zwartkruis, |5»als verwacht, weer in de selectiegroep op tomen. De afgelopen week heeft een ver helderend gesprek plaats gevonden tussen Kist, Kessler en Zwartkruis. De opening die in dat gesprek onder zes ogen voor de toe komst werd gevonden deed Kist beslissen zich weer beschikbaar te stellen voor Oran je. Tussen hem en Zwartkruis bestaan geen problemen meer en aan een periode van lange afwezigheid van de blonde aanvalslei der in het Nederlands elftal is nu een eind gekomen. Het Nederlands elftal vertrekt overigens ko mende week niet naar Spanje of Portugal. Pogingen om daar onderdak en wedstrijden te arrangeren, mislukten. Vandaar dat de groep komende dinsdag om vijf uur 's mid dags naar Milaan vertrekt. Dat gezelschap zal bestaan uit tweeëntwintig man. Jan Zwartkruis nam gistermiddag een besluit tot die uitbreiding met zes man. De aanvulling wordt gerecruteerd uit spelers van Jong Oranje: Michel Valke (Sparta), Stanley Brard (Feyenoord), Wim Woudsma (Go Ahead Eag les), Ruud Kaiser (Ajax), Romeo Zondervan (FC Twente), Loek Ursem (AZ '67) en Kea Molenaar (Volendam). De oorspronkelijke zestien gekozenen zijn: Piet Schrijvers, Ruud Krol (Ajax); Johnny Metgod, Jan Peters, Kees Kist (AZ '67); Johnny Rep (Bastia); Adrie Koster (Roda JC); Wim Jansen (Feyenoord); Pim Doesburg (Sparta); Piet Wildschut, René en Willy van de Kerkhof, Adrie van Kraaij, Jan Poort vliet, Ernie Brandts en Huub Stevens (PSV). Voor woensdag heeft Jan Zwartkruis een oe fenwedstrijd gearrangeerd tussen het A- en B-elftal. Dat was onder andere één van zijn beweegredenen om de selectie uit te breiden naar tweeëntwintig man. Verder is het een goede voorbereiding voor de spelers uit Jong Oranje voor de oefeninterland tegen Jong Engeland, die voor woensdag 28 februari is Hugo Hovenkamp: „Tegen West Duitsland, toen ik al voorlopig geschorst was, riep Zwartkruis me wel op en nu heeft hij plotseling een heel andere kijk op de zaak". Jack van Zan ten elftalbege leider ZEIST De begelei ding van het Nederlands elftal is door de KNVB gereorganiseerd. De be langrijkste wijziging is de terugkeer van Jack van Zanten als elftalbe geleider. Jan Huijbregts werd coördinator van de totale groep met Evert Grifhorst als perschef. Deze besluiten van het sectiebestuur betaald voetbal werden gisteren bevestigd door het bondsbestuur. Jan Zwartkruis heeft al enige tijd als bonds coach de technische lei ding met assistentie van Rob Baan. Dokter Frits Kessel verzorgt met Pierre van den Akker en John Lamine de me dische begeleiding. Alles staat onder bestuurlijke supervisie van Herman Choufoer. Jack van Zanten, vroe ger chef d'equipe, keert dus niet in zijn oude functie terug, maar als elftalbegeleider, een functie die op aandrang van de spelersraad van het Nederlands elftal is ingesteld. CHAATSKALENDER indaag: imerstol: kampioenschappen van Zuid Holland voor billen jongens en meisjes langebaan. Start 14.00 uur. Inmelden: tel. 08125-1754 of 1511. Ismeer: Bloemenstadtrofee. Marathon voor B-riiders ir 45 minuten start 13.30 uur. Marathon voor A-rijders r één uur start 14.30 uur. Aanmelden voor 12.00 uur het Dorpshuis te Kudelstaart. Tel. 02977-25006 of I Ade: wedstrijdtoertocht om de Kagerplassen over 35 J 60 kilometer. Start tussen 10.00 en 13.00 uur op het pnemeer bij Oud Ade. Tel. 01712-8220. jdelstaart: nationale koppelwedstrijd voor heren, start JO uur. Aanmelden tot 13.00 uur, tel. 02977-25006. kerkerk: nationale kortebaanwedstrijden heren, start 0 uur. Tel. 01805-1317. mwkoop (Zuideinde): nationale afvalwedstrijd, start $0 uur. Aanmelden vanaf 13.30 uur, tel. 01725-1905. INZELL De onderlinge spanningen in de Neder landse schaatsploeg zijn mo menteel zo hoog opgelopen, dat uitgerekend aan de vooravond van het wereld kampioenschap sprint te In zeil een klein vonkje reeds tot een uitbarsting kan lei den. Trainer/coach Henk Gemser, die zich vorig jaar augustus liet ompraten om de sprinters nog één jaar onder zijn hoede te nemen, wil dit natuurlijk tot elke prijs voorkomen. Daarom houdt hij zijn mond herme tisch gesloten, zodat geen enkel onvertogen woord over zijn lippen komt. Aan een spreekverbod voor de schaatsers zelf valt natuur lijk niet te denken, maar Gemser bereikte wel heL zelfde resultaat door don derdag met zijn volgelingen in München uit winkelen te gaan. Dat verstoppertje spe len was gisteren niet meer mogelijk, maar iedereen bleef er niettemin angstval lig voor waken om al te op enhartig te zijn. Ogenschijnlijk ziet het er in de sprintploeg dan ook nog tamelijk gezond en ontspan nen uit, maar zondagavond ..an wel eens op pijnlijke wijze blijken hoe zeer de schijn bedriegt. Nationaal kampioen Miel Govaert ver klaarde gisteren tenminste openlijk, dat na afloop van NA WERELD KAMPIOENSCHAP INZELL MOGELIJKE UITBARSTING dit wereldkampioenschap de bom wel eens kan barsten. Trouwens, ook Gemser zelf erkende, dat zijn zwijgen slechts tijdelijk is. Over het waarom van de verziekte toestand bij de sprintploeg kan dan ook voorlopig slechts alleen maar worden gegist. Enkele feiten zijn echter wel be kend. Zoals bijvoorbeeld de slechte relatie tussen Miel Govaert en Jos Valentijn, alsmede het verwijt van de meeste rijders dat Henk Ge mser pupil Valentijn veel te veel in bescherming zou hebben genomen. De extra selectiewedstrijd in Da vos werd daarbij als een spre kend voorbeeld beschouwd. Deze zou slechts bedoeld zijn om de bij het nationaal kampioenschap in Heeren veen volledig falende Friese fysiotherapeut nog een nieu we kans te geven. Ook in Zwitserland bracht Jos Valentijn, die door een knieoperatie een grote trai ningsachterstand had opgelo pen, er echter weinig van te recht. Toch wilde Henk Ge mser hem niet terug naar Nederland sturen. Maar daarmee bereikte hij slechts dat de kritiek op zijn beleid grotere vormen ging aanne men. Gemser werd dan ook gedwongen op zijn besluit terug te komen, zodat Jos Valentijn nu op eigen kosten louter als supporter van zijn vrouw Haitske naar Inzeil is gekomen. STEVEN TEN VEEN Koopmans- Traversaro uitgesteld ROTTERDAM Het gevecht om de Europese titel half- zwaargewicht tussen de bok sers Rudy Koopmans en de Italiaan Aldo Traversaro is verschoven naar 7 maart. De partij zou op 21 februari in Sportpaleis Ahoy' te Rotter dam worden gebokst. De ma nager van Travesaro liet gis teren echter telefonisch we ten dat Traversaro door griep is geveld. Ook de andere partijen voor het boksgala zijn uitgesteld tot 7 maart. De toegangskaar ten, die voor 21 februari ge kocht zijn, blijven geldig. Toernooi Real Madrid geannuleerd i MADRID Het voetbaltoer- nooi om de trofee Santiago de Bernabeu gaat niet door. i De voorzitter van de organise- I rende vereniging Real Madrid, j Luis de Carlos, besloot giste- ren het toernooi te annuleren, j omdat de Europese voetbalu- i nie (UEFA) er geen goedkeu- I ring aan kon hechten, daar er I van concurrentie van de drie Europese bekertoernooien j sprake was. Aan het eerste toernooi zouden naast Real Madrid de voormalige (en I meervoudige) Europese beker- houders Ajax, AC Milan en Bayern München deelnemen. Zesdaagse Milaan gewonnen door Pijnen en Moser MILAAN Het Nederland- j s/Italiaanse koppel Reneé Pij- 1 nen/Francesco Moser heeft gisteravond de wielerzesdaag- I se van Milaan op hun naam I geschreven. i Het Westduitse duo Wilfried I Peffgen en Albert Fritz legde beslag op de tweede plaats. De beide veteranen Patrick Sercu uit België en Felice Gi- j mondi uit Italië eindigden j met één ronde achterstand als derde. WC kansloos ROESELARE Gemenservi- ce WC uit Vught is de fina leronde van het toernooi om de Europa Cup volleybal voor bekerwinnaars met een nederlaag begonnen. De Brabantse ploeg was kansloos tegen Boekarest uit Roemenië: 3-0 (15-6, 15-5, 15- 10). In de andere partij won Levski Spartak Sofia met 3-1 (17-15, 14-16, 15-4, 15-11) van Rode Ster Praag. [rugbe taling |ii supertrio onze sportredactie) HAAG Voor het sinds het bestaan van supertrio zullen de ge lde inzetten aan de Valenters terug betaald. Het rtrio van morgen, dat lam, ojst worden gehouden op Iraversbaan van Hilver- gaat namelijk niet deze terugbetaling. dt overgegaan door de ting Totalisator Neder- omdat nu ver voor ■edstrijddag de afgelas- reeds bekend was. Iraversbaan in Wolvega zijn geheel niet te be ta. De baan in Hilver- is gisteren sneeuwvrij aakt. maar door ijzel is evenmin mogelijk te 'sen. gramma ste divisie andhaafd Het oorspronkelijke tlprogramma voor de divisie, dat voor het Valsweekeinde (24 en 25 iri) is vastgesteld, is aal gehandhaafd. de loop van de volgen- iek zal beslist worden of istandigheden het spelen wedstrijden zullen toela- let programma van de divisie ziet er dan als lit: les-Heerenveen, De schap-FC Dordrecht, jjxcelsior, SC Amers- rC Groningen, Veen- Pageningen, Willem II- Vlaardingen, FC Den -Eindhoven. SC Cam- Telstar, FC Amsterdam- 'hd Sport. (Van onze sportredactie) LEIDEN Leiden Lions heeft gisteravond nauwelijks proble men gekend met het Utrechtse Rheem Racers. Het ijshockeyte- am van Ton Menken nam al in het eerste part afstand (52) en bouwde die marge zonder noe menswaardige inspanningen in de laatste twee periodes uit naar een 102 eindstand. Er stond overigens weinig spel bij dit laatste thuisduel van Lions. De vier play-offs-plaatsen waren immers vorige week al vergeven en de nu nog voor de Leidenaars bereikbare vijfde plek kan alleen nog maar als een soort van troostprijs worden bezien. De eerste vier treffers van dit duel kwa men van Leidse sticks. Jiri Anton, Ivan Kocanda, Theo Dietz en Frank Dobbe laar passeerden doelman René Jansen van Utrecht, voordat SIJC via Theo van Kuijk iets terug kon doen. Weer Anton en Jan van der Kraak verzorgden ver- op het volgens de eerste ruststand van 5—2. Wat SIJC betreft was de koek hiermee volledig op. De Utrechtenaren, die in het eerste duel Lions nog een kostbaar punt hadden afgesnoept middels een 55 ge lijkspel, kwamen zelfs tegen dit niet overdreven gemotiveerde Menkenteam niet aan de bak, en konden slechts lijd zaam toezien hoe Lions op zoek ging naar de dubbele cijfers. Een doel dat in de derde periode inderdaad werd be reikt. Dan Cuomo (2x) en Kocanda had den in het tussenliggende part het voor bereidende werk verricht en Rob Hagen- doom maakte in het derde speldeel de zaak af: 102. y Squashteam uitgeschakeld HAMBURG Schotland heeft Nederland de weg ver sperd naar de halve finales van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap squash. De nationale heren- ploeg werd met 5-0 verslagen. Naast Schotland plaatsten Ier land, Engeland en Zweden zich in Hamburg voor de hal ve eindstrijd. Sportwereld AMSTERDAM De wedstrij den om de Nederlandse kampioenschappen karate, die vandaag in Steenwijk zouden worden gehouden, zijn uitge steld. VEENDAM Het gemeente bestuur van Veendam heeft voorgesteld de subsidie aan de eerste divisieclub Veendam voor het seizoen 1981/1982 vast te stellen op 75.000 gul den hetgeen een handhaving betekent van de reeds drie jaar bestaande subsidie. DORDRECHT In de eredi visie basketbal heren won Frisol met 105-92 van BV Amstelveen. Herstel Yriesekoop KRISTIANSTAD Bettine Yriesekoop is het top twaalf tafeltennistoernooi in de Zweedse plaats Kristianstad begonnen met twee overwin ning en en een nederla ag In de eerste ronde verloor de speelster uit Hazerswoude met 21-19, 21-10 van de Hon gaarse Judith Magos. Daarna herstelde Bettine Vriesekoop zich middels zeges op de f Zweedse Ann Christin Hell- i man'(21-19, 21-18.) en de En- I gelse Jill Hammersley (21-14, 9-21,27-25). Meer weten, Dienstregeling en Big de Stoomvaart Maatschappij Zeelai Bij dc ABN de AMRO- ol RABObank Of bel rechtstreeks SMZ tel 01747-3944 Deze handige rolmeetband is een van de kado's. waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. als kwartaalabonnee van de woonplaats Stuur als dank voor de moeite de rolmeetband naar: naam: woonplaats Hans Vul tink nog ongeslagen MULLEROSA Hans Vul- tink is ook in de derde ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap bandsto ten in de Spaanse plaats Mullerosa zonder puntenver lies gebleven. De biljarter pit Groenlo won in zesentwintig beurten van hekkesluiter Brufeau. Hans Vultink moet de eerste plaats na drie ronden delen met de Belgische vedette Ray mond Ceulemans, die slechts twaalf beurten nodig had om de Japanner Kobayashi te recht te wijzen. De Fransman Connesson verloor vrij verras send van Ludo Dielis uit Bel- Vultink 200 42 32 4.76; Con nesson 136 42 44 3.23. Ceule mans 200 9 86 22.22; Berardi 43 9 14 4.77. De stand na vier ronden is: 1. Ceulemans 8 86 15.38; 2. Vultink 8 49 6.45; 3. Dielis 6 63 10.63; 4. Connesson 4 60 6.60; 5. Kobayashi 4 61 6.44; 6. Arenaza 2 36 5.02; 7. Brufe au 0 20 3.84; 8. Berardi 0 22 3.81.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11