Atletieklimieten weer ter discussie Begin de week vers bij AH! Marjan Ridder succesvol met nieuwe partner In de winkel vol winkeltjes van AH tH&SL M v in Cor van der Hart traint bij amateurs i0o$ram NEDERLAND-BELGIE CONSTANTE VERVELING XI Amateurcoach De Vroet zorgen om voorbereiding SPORTTRIBUME ®®oxaj Di/ Wo Versvoordeel: LEIDSE COURANT ^.*yGi MAANDAG 12 FEBRUAR11979 PAGINA BEVERWIJK Joke van Beusekom zat wal leurgesteld te kijken bij de finales van de o badmintonkampioenschappen van Nederlani Beverwijk. De 26-jarige ex-Haagse, die al en jaren werkt en woont in Denemarken, kon bij haar zoveelste internationale weer niet werken. Sterker nog, ze faalde in het enkel en moest met wereldkampioene Lena Koppe het damesdubbel in de halve finale de eei ten aan het Engelse koppel Sutton-Webster 15-12 en 15-7. Was er teleurstelling bij Joke Beusekom, vreugde was er bij Marjan Rii die samen met Gillian Gilks uit Engeland d nale in het damesdubbel won door Sutton-' ster te verslaan met 15-12 en 15-5. Marjan Ridder-Luesken en Gillian Gilks' zijn door de overwinning in deze 33ste internationale meteen favoriet het All Engeland-toernooi dat van 21 tot en met 24 ma Londen zal worden gehouden. Marjan Ridder is erg in men met de steun van Gillian Gilks. Zoals bekend kre< Haarlemse speelster medio augustus 1978 een brief van vaste partner Joke van Beusekom dat ze bij internatii toernooien niet meer op haar behoefde te rekenen, Joke ging spelen met de Deense Lena Koppen. Heldere hemel Deze beslissing kwam bij Marjan Ridder aan als een t slag bij heldere hemel. Maar al snel kon zij de steun ki van Gillian Gilks. Met koppel is ondanks weinig traimr behoorlijk op elkaar ingespeeld. Marjan Ridder: „Het heel anders dan met Joke van Beusekom. Tijdens een is het thans mogelijk om je taktiek te veranderen. Dat w met Joke vroeger nooit bij. We hebben samen leuke su sen gehad, dat zal ik echt niet vergeten, maar achteraf ik toch wel blij met de breuk". De appelbloesemwangen zijn niet meer zichtbaar op he zicht van Joke van Beusekom. De thans 26-jarige dochte de voorzitter van de Nederlandse badmintonbond schijn vertelde ze zelf, hard te trainen, maar gaat de laatste niet meer vooruit. In haar tweede partij (derde ronde) v( ze met 11-9, 3-11 en maar liefst 11-0 van de Eur< jeugdkampioene, de 19-jarige Karin Bridge uit Engeland, Onderdruk Joke van Beusekom: „Ik speel hier altijd onder druk. ging nu erg slecht in het enkelspel. In de tweede game ik dat Karin Bridge een verloren partij speelde. Maar laatste game lukte er plotseling niets meer. In het dame bel ging het met Lena Koppen niet veel beter.' Lena heel de zware Deense kampioenschappen achter de rug en bi™ dien trainen we toch te weinig samen voor het dubbelspft 3P had graag tegen Marjan Ridder en Gillian Gilks willen sp Ze hebben dacht ik wat geluk gehad met de loting i begin van dit toernooi. Verdiend is de overwinning i Ie echter wel. Ik hoop tijdens de All Engeland tegen i spelen, het zou leuk zijn in de finale". Joke van Beusekom liep in de halve finale wereldkamp Lena Koppen meer in de weg dan dat ze goed kon „Het duurt zeker twee of drie jaar voordat je elkaar bl lings kan vinden in een dubbel, maar dat heb ik er j voor over", aldus Joke van Beusekom die geen spijt van de breuk met Marjan Ridder-Luesken. De twee NedeiM se meisjes, die in de interland op 3 en 4 maart tegen land wel met elkaar spelen zeggen elkaar nog wel g£ maar daar houdt het dan echt mee op. De Nederlandse voor de landenwedstrijd bestaat uit:Joke van Beusekom Ridder,Guus van der Vlugt in het enkelspel, Rob der,Guus van der Vlugt en Herman Leidelmeijer voor de endubbelspelen en Marjan en Rob Ridder in het gen ddubbel. Joke van Beusekom is het er niet mee eens wordt gezegd dat haar „tijdperk" langzaam maar zeker ij Nederlandse badminton achter de rug is. „In april ga i' nieuw beginnen. Erg hard trainen voor de Europese en dkampioenschappen. Bij de Europese van 1980 moet ik voor eigen publiek in Groningen waar kunnen maken. Ik daarvoor anders gaan trainen. Meer gericht. Daar ben i lit S ijnvl iet t; 'e iri ns IALII laatste tijd wel achter gekomen". Handicap zwart De Nederlandse krijgt ook in haar Deense vereniging SIP kwam al wat tegenslag. Door slechte prestaties van de heren it Dé d< eerste team zal SIF waarschijnlijk het volgend seizoen i de oo tweede klasse moeten uitkomen. „De competitie is maai ïebbe ven wedstrijden in een seizoen. Ik speel zoveel toernooiei n En ik het echt niet als een handicap zie om lager te molen va spelen", aldus Jokevan Beusekom, In de finale van het herenenkel had Flemmings Delfs (Daan marken) het met zijn landgenoot Morten Frost moeilijker, het zich in de eerste game liet aanzien. De winnaar van dat jaar bouwde in de eerste game een voorsprong op van {Een l Hij liet zijn tegenstander terugkomen tot 15-6, maar ve tei door onderschatting de tweede game mei 15-3. In een p giers ♦ig geveent, dat een hoogtepunt vormde voor de ongitvelhel tweeduizend toeschouwers, zegevierde hij in de verier het f met 17-15. In de damesfinale verloor wereldkampioene Lena Koppen In 12-10 en 12-9 van titelhoudster Gillian Gilks. Om kwart vijf gistermiddag waren de enkelspelen pas achter de Toen men aan de herendubbel begon in de Bever! sporthal was er al veel publiek naar huis. In het herendi Zamfc won Talbot en Stuart (Engeland) met 15-8 en 18-17 van f tisch Flandberg (Denemarken). In de mixed greep Gillian Gilks derde titel met Talbot door Sutton en Eddie te verslaan Als 15-8 en 15-11. In de halve finale werden Marjan en der uitgeschakeld met 15-12 en 15-11 doorGilks-Talbot. ARTHUR VAN RIJS teron «elfde schot. is ne. even nam NA OEFENDUEL TEGEN BLAUW ZWART (Van onze sportredactie) WASSENAAR De Nederlandse amateurselectie heeft de eerste wedstrijd ter voorfcereklng op de ontmoetingen voor de voorron den van het Olympische voetbaltoernooi gewonnen. In Wassenaar versloeg de formatie van Arte de Vroet zaterdagmiddag op een redelijk bespeelbaar veld de amateur tweede Master Blauw Zwart met 5—2. BIJ de rust leidde de selectie met 4—1. Voor het Nederlands amateurelftal scoorden Graafland (drie keer) en Ten Cate. De vijfde treffer kwam op naam van verdediger Smid, die in eigen doel schoot. Voor Blauw Zwart schoot Rob Gillesen tweemaal raak. De Vroet maakt zich overigens ernstig zorgen over de voorberei ding. Het Nederlandse amateurelftal moet al op 7 maart de eerste wedstrijd voor het Olympisch toernooi spelen, in Roosendaal tegen België. „De Belgische competitie is de laatste weken vrijwel normaal af gewerkt". aldus De Vroet „Mijn mensen daarentegen zijn eind no vember voor het laatst in een wedstrijd in actie geweest." De bondscoach gaat ervan uit dat ook het aanstaande weekeinde het amateurvoetbal zal worden afgelast. Hij hoopt zaterdag opnieuw een oefenwedstrijd voor zijn selectie te kunnen vaststellen. „Ik had met de ploeg een paar dagen naar Zuid-Frankrijk willen gaan", aldus De Vroet. „Dat bleek echter geen haalbare kaart, ook al omdat de jongens zich over het algemeen niet langer dan enke le dagen kunnen vrijmaken. De spelers laten terecht hun stu die prevaleren en ook de werkgevers zijn niet snel bereid om extra vrije dagen te geven. Een, hooguit twee dagen, dat gaat nog. John van der Spek bijvoorbeeld Is door tijdgebrek alleen nog maar be schikbaar voor wedstrijden in Nederland. Een ander probleem is dat er vrijwel geen districtswedstrijden zijn gespeeld en die heb ik hard nodig voor aanvulling van mijn selectie. Noodgedwongen moet ik met vrijwel de oude groep blijven doorwerken." Toch kon De Vroet constateren, dat het met het merendeel van de aan zijn zorgen toevertrouwde spelers redelijk is gesteld. Vooral de voor de eerste klasser Hapert uitkomende Mattie Hakkens bleek op de harde grasmat best uit de voeten te kunnen. Ook middenvelder Ginus Meyerink (Emmen) speelde goed. De succesvolste speler was Bert Graafland. Deze spits van Jodan Boys liet drie doelpunten aantekenen. Teneinde de spelers zo snel mogelijk weer in hun ritme te laten komen wordt getracht deze week nog een oefenwedstrijd te laten spelen tegen RKC in Waalwijk. Een lichtpuntje is dat wellicht Henk de Graaf van IJsselmeervogels weer aan het amateurteam kan worden toegevoegd. Aanvankelijk moest hij wegens drukke werkzaamheden bedanken. De KNVB pro beert de werkgever van De Graaf te bewegen alsnog medewerking te verlenen. Dat streven lijkt te worden gehonoreerd. In Wassenaar speelde In de eerste helft net .volgende team: Spierings (BW); Ouderland (FC Amsterdam). Wisse (RKC), Van Dam (TOP), Meyer (Xerxes): Van Blanken (DWV), Meyerink (Emmen), Hakkens (Hapert); Van Straten (RKC), Graafland (Jodan Boys) en Van de Ent (RWH). Na de rust werden eveneens ingezet Ten Cate (Rheden), Bouwens (RVC). Van de Spek (Xerxes) en Drost (Bennekom). De kemspelers Van Zinnen (DHC) en De Haas (Gel- 'drop) ontbraken op het appél door werkzaamheden. bedoeld was. We moeten nog flink over de zaak praten. Nor maal is de ploeg woensdag be kend. Meer dan vier namen zul len het niet worden". Een afvaardiging waar de KNAU zich nauwelijks een buil aan kan vallen, tenzij Wielart net als gisteren ineens weer last (gesi muleerd?) krijgt van een blessu re. maar die de waarde van li mieten opnieuw ter discussie stelt. Tijden en meters zijn we liswaar arbitrair, maar wel eer lijk. Er kan niet mee worden ge sjoemeld. Worden er atleten af gevaardigd, die de richtlijnen niet halen maar wel benaderen, dan schuilt daar natuurlijk best enige redelijkheid in, maar tege lijkertijd zal de onvrede bij an deren toenemen. Met hetzelfde recht waarmee Lelieveld wordt verkozen, zou ook Ingrid Stoot, om maar een voorbeeld te noe men, in aanmerking komen voor uitzending. Het B-meisje rea liseerde op de 800 meter 2.08,58, net anderhalve seconde boven de Europese limiet. Een talent, dat Bredase meisje, dat moeiteloos een sterke argumen tatie (jong, toekomst, ervaring opdoen, nu al snel. bijna limiet) zou hebben tegenover de keuze heren. Het was trouwens kenmerkend voor de interland (waar Luxem burg ontbrak wegens andere verplichtingen) dat de jeugdige Ingrid Stoot voor een van de hoogtepunten zorgde. Met haar ook Marjo Wijnbergen (nieuw jeugdrecord 60 meter horden in 8,85), Marjan Goedhard (idem bij verspringen met 6,11 meter), Maike Persoons (4.37,3 op de 1500 meter) en Karin de Nijs, als enige dame, met een record verbetering op de 1500 meter (4.27,3). De meisjes, evenals de jongens, wonnen met overmacht de strijd tegen de Belgische leeftijdgeno ten op de niet bejubelde baan in het sfeerloze Rotterdamse sportpaleis. Bij dë senioren was dat niet het geval. Maar daar kon het ook gebeuren dat Mie- ke Sterk (33) haar come-back meer reliëf gaf en Bram Wasse naar (bijna 35) de 3000 meter met overmacht won. De Neder landse atletiek, toch al niet zo florerend, kent een groot gat tussen toen en toekomst. Om dat op te vullen is meer nodig dan een limiet of uren vergade ren over uitzending naar een in ternationale titelstrijd. Door het slechte weer konden vooral lopers en loopsters vrij wel niet op tempo trainen. In Ahoy' werd, na twee keer Zwol le, de derde en tevens laatste indoorwedstrijd in Nederland af gewerkt. De dure baan gaat weer voor een jaartje de kast in. Op die basis zou het beter zijn alleen Wielart maar naar Oostenrijk te laten gaan en ver der te kijken wat er gedaan kan worden om de indooratletiek een beetje als volwaardige sport van de grond te krijgen. Mis schien dat dan ooit een gebeur tenis als Nederland-België meer wordt dan een vrijwel constante verveling. DICK HOFLAND Mieke Sterk (links) gaf haar come-back meer reliëf. Al verloor ze de 60 meter horden net van de Belgische Allaerts, de 33-jarige atlete was wel de beste Neder landse. ROTTERDAM Het heeft er alle schijn van, dat de Europe se kampioenschappen in Praag een traumatische uitwerking hebben op het beleid van de atletlekunie (KNAU). Enige maanden geleden ging een enorme Nederlandse afvaardi ging naar de Tsjechische hoofdstad om daar, met uitzon dering van Gerard Tebroke, een afgang te beleven. Die te leurstelling en de daaropvol gende kritiek hebben het atle- tlekbestuur dermate doen schrikken, dat voor het eerst volgende grote evenement, de Europese 1 indoorkampioen schappen in Wenen, de selec tiekraan bijna geheel ward dichtgedraaid. Het ping-pong-ef fect leidde ertoe, dat eigenlijk alle atleten onhaalbare limieten kregen voorgeschoteld, scher per nog dan de Europese fede ratie had becijferd, en dat er hardop werd gedacht aan een afvaardiging van zes man. Nederland is niet rijk aan goede atleten en zeker niet aan in- dooratleten. En omdat die paar toppers als Tebroke en Hermens (afgezien van een blessure) toch al geen trek hebben in de zaal. was van tevoren te voorzien, dat de limieten niet als enige lei draad zouden dienen. Temeer daar Ruud Wielart vorige week bij de nationale titelstrijd in Zwolle al duidelijk maakte als enige op internationaal niveau mee te kunnen. Reëel gezien is hij ook de enige Nederlandse atleet, die in Wenen thuishoort. Toch zullen er enige collega's met hem meereizen, al is dat niet te danken aan de landen wedstrijd tegen België, gisteren in Ahoy', die wel met dat doel was opgezet. Ongeveer twaalf uur atletiek brachten slechts Wibo Lelieveld naar voren als iemand, die voor uitzending in aanmerking komt. Een magere oogst, daar andere kandidaten als Arno Kormeling, Cor Louwus en Koos Borm en in mindere mate Koen Gijsbers geen op zienbarende dingen lieten zien. Lelieveld moest naar een kwali ficatie getrokken worden en met dat doel had de pas weer terug gekeerde vakgroeptrainer Kees Koppelaar Jan Eversdijk als „haas" ingezet op de 1500 me ter. Dat leidde tot een tijd van 3.45,52 van Lelieveld, die pas één ronde voor het einde de leiding nam. Géén KNAU-limiet (3.43,5), wél een Europese (3.47,9). Dat maakt de zaak al leen maar ingewikkelder, al zei Kees Koppelaar na de race: „Als Lelieveld niet wordt uitge zonden dan behoort, op Wielart na, niemand naar de EK te gaan. Trainingscoordinator Bob Bover- man gaf al aan, dat Lelievelds prestatie wel zal worden geho noreerd: „Hij heeft zich duidelijk gemanifesteerd. Het is alleen jammer dat hij de enige is. Koe- leman en Verriet bijvoorbeeld waren ook kanshebbers, maar die zie ik niet zomaar gaan. Woensdag lopen zij met de an dere vier kandidaten nog in Cosford, hoewel die wedstrijd door ons niet meer als selectie Cor van der Hart, ex-trai ner van onder meer Hol land Sport, Fortuna SC, AZ'67, Standard Luik en FC Amsterdam, is sinds twee weken weer in zijn element. Van der Hart traint momenteel met de afdelingshoofdklasser SV DHB, mee, stelt samen met Frans van der Heide, de hoofdtrainer van SV DHB, de oefenstof samen en geeft, waar het nodig is, de nodige deskundige aanwijzingen. Getuige deze foto heeft Van der Hart het weer naar zijn zin, ter wijl ook SV DHB in zijn nopjes is met de komst van Cor van der Hart. Voorzitter Dop van der Meer van SV DHB: „Cor is al jaren een goede vriend van me. Ik belde hem laatst op om te vragen hoe het met hem ging. Nou, dat was niet best. Hij was onder constante behandeling van de dokter, zat in feite in zak en as. Volkomen begrijpe lijk, Cor is een jongen die bezig moet zijn met voetbal, en dat kon hij sinds tweeeneenhalve maand niet meer. Vandaar dat ik aan hem heb gevraagd of hij niet bij ons wilde komen. Zowel gunstig voor ons als voor Cor, wij kunnen profiteren van zijn deskundigheid, terwijl Cor weer actief bezig is. En hij heeft er duidelijk plezier in, dat blijkt wel uit zijn enthousiasme, leder een moet wel begrijpen dat het contact tussen Cor en DHB niet voor een bepaalde periode is aangegaan. Cor is op een vol komen vrije basis bij ons bezig en wanneer hij een aanbieding krijgt van een andere club zal hij daar natuurlijk voor kiezen. Maar tot dat moment blijft onze samenwerking bestaan.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20