De Zijl/LGB mist gelijkspel tegen HZC/De lebben !i Dagen De Algemene in overgangsklasse lijken geteld... j 0 A Krappe overwinning LZ'86 Scylla loopt verder uit PP! Ook situatie Fluks en Crescendo bijna hopeloos TREFFERS VERSPEELT TITELKANSEN Prima tijd Jolanda Lateneer Korfbal LEIDEN - Het degrada tiespook heeft het Leldse korfbal In een stevige houdgreep genomen. De dagen van De Algemene In do overgangsklasse lijken geteld. Na de 7—8 nederlaag tegen het reeds gedegradeerde O EVD rest nog een theo retische kens om vla twee overwinningen de dans te ontspringen. De tweede degradant zou In dat geval De Danaïden zijn dat met 15—13 van Achilles verloor. Ook Fi des Pacta verloor van GKV en dreigt hierdoor alsnog In de problemen te geraken. Eerste klas- ser Crescendo greep te gen Ready de laatste strohalm (10—8), maar kwam doordat Zuider kwartier van Crescendo's naaste concurrent OSCR verloor geen stap verder. Fluks verloor van Meer- vogels en Is een verlles- punt verwijderd van de gradatie. Fiks en Pemlx die belde hun tltelkansen met succes verdedigden vormen de enige licht puntjes. vier minuten lang slechts leek De Algemone op weg om door een overwinning op DEVD de positie op de ranglijst op te vij zelen. Na deze bliksemstart, 2— 0 door Martin Filippo en Ruud van Vliet, stokte de aanvalsma- chine al. Het tweede aanvalsvak met Wim van Iterson en Wim van Vliet kon zich geen kansen creëren. Door goed verdedigen duurde het een kwartier eer DEVD op gelijke hoogte was. Tijdens de tweede rondgang lukte het De Algemene niet meer om afstand te nemen. Toen bij 3—3 de tweede aanval weer niet tot scoren kwam en DEVD uitliep tot 35 (rust 3—4) was het kwaad al geschied. De MAANDAG 12 FEBRUAR11979 PAGIN druk om te moeten scoren steeg met de minuut vmet als enige resultaat nog chaotischer spel. De vier treffers die De Al gemene in de tweede helft nog scoorde werden dermate snel beantwoord dat er geen mo ment zicht was op een gelijkma ker. De Algemene, hoewel toch de „vechtploeg" bij uitstek, gaf halverwege de moed op. De laatste wanhopige pogingen strandden op 7—8. Martin Filip po (3), Truus. Wim en Ruud van Vliet en Wim van Iterson scoor den voor De Algemone. Al in de eerste helft kreeg de nederlaag van Odes Pacta bij GKV gestal te. Zuiver schietend bereikte de ploeg uit Gorkum een 7—1 rust stand. Ook na de pauze bleef Fides Pacta fout op fout stape len en liep GKV verder uit. Pas bij 15—2 was er sprake van enig herstel. Door doelpunten van Wim Piket (5), Marleen Louwrier (2), Dik Onderwater en Daan Carree kreeg de nederlaag een iets dragelijker aanzien: 17-9. Qua spel lijt De Danaïden weer de juiste lijn gevonden te heb ben. Tegen Achilles speelde de ploeg van Gerard Bos een uit stekende wedstrijd en kende de gehele eerste helft een kleine voorsprong die bij rust tot drie punten was opgelopen. Een in zinking kort na de hervatting bracht de ommekeer in de sco re. Achilles boog de stand via 9—9 om in 12—9. De traditione le wissel, Gerard Nap voor dit maal Eric Filemon, bracht De Danaïden nog dichtbij: 12—11. In de slotfase was een verdedi- gingsfout in de Leidse defensie er oorzaak van dat het op bal bezit spelende Achilles het duel kon beslissen: 1412.p Crescendo heeft de laatste stro halm met volle overtuiging ge grepen. Tegen de nummer twee van de ranglijst Ready werd erg gretig en gemotiveerd gespeeld. Dit resulteerde al na tien minu ten in een 41 voorsprong door doelpunten van Louis Kok (2), Piet I' Ami en John Huig- sloot. Deze voorsprong bleef de gehele wedstrijd overeind on danks heftig aandringen van Re ady. De Hagenaars misten ech ter de benodigde schotkracht. Door treffers van Louis Kok (2), Piet I' Ami (2), Ria Bak en Mar lies Brouwer won Crescendo verdiend met 19—8. Deze overwinning had echter Wim van Vliet van De Algemene ziet een schot geblokkeerd. DEVD won overigens niet alleen dit duel. geen enkel effect op de rang lijst. Crescendo's richtpunt in de strijd om lijfsbehoud OSCR won namelijk van Zuiderkwartier. De ploeg van Wim Metselaar heeft de punten niet zo uit handen gegeven. Metselaars opdracht, „winnen en daardoor Crescendo niet in de wielen rijden", werd energiek uitgevoerd. Een helft (7—6) met succes, maar toen Zuiderkwartier zich ging ergeren aan de leiding en het spel ver gat ging het mis. OSCR rea geerde alert en stelde met 10— 7 de zege veilig, ondanks tegen treffers van Dirk Jan de Kreek (2). Wil de Wit (2), Carl a Akse, Ineke de Hertog en Eric van Lunteren. Na de laatste vijf weken punt loos te zijn gebleven herstelde TOP zich in het duel met Quick. TOP was weliswaar niet supe rieur maar wist goed te profite ren van de uit het harde spel van Quick voortvloeiende straf- worpen. Via 31 en 64 werd het tenslotte 8—4 door treffers van Peter Ciggaar (3) Jan Wil lem Simmelink (3), Ilse Wester beek en Dirk Meijer.p Het rechtstreekse duel met DKC zal de beslissing omtrent het kampioenschap moeten brengen nu Pemix de koploper tot op twee punten is genaderd. Pernix bereikte deze uitgangspositie door ruim van het gedegradeer de ODO te winnen. Tot even na rust (G—4) kon de Dordtse ploeg nog bijblijven. Een tempo verhoging waardoor Pemix op 11—6 kwam bracht de beslis sing. Het laatste fluitsignaal kwam bij 12—7 nadat Kees Hor- tensius (3), Kees van der Kraan (3). Kees Brokaar (2), Janco Breedveld (2), Carla van de Veg- te en Liesbeth Brokaar de korf doorboord hadden.p In het zicht van de titel in IIB maakte Ons Eiland een, mogelij ke fatale, misstap tegen KOAG. Overdonderd door het forse spel van KOAG keek Ons Eiland hal verwege de eerste helft egen een 51 achterstand aan. Na rust werd opgehaald tot 6—5 maar op dat moment brak het ritme door het missen van een strafworp. KOAG nam weer af stand en won met 8-6. Nan Deegenaars (2). Barry van Duyn, Julia Arnoldus, Oiga Soudan en Patrick Verra zorgden voor de Leidse doelpunten. Eén helft lang kon Fluks de Meervogels bijbenen. Na de pauze (6—4) liep de ""»jnnie uit tot een beslissende stand. Jan Verloop Schelvis (2), Tineke Lenie van de Plas de Noordwijkse inbreng 15—6 eindstand. Leic ch nl Koploper Flko had ondankmeski tegenstander ALO op de li Enei plaats verblijft veel moeitrherer afstand te nemen. Dit lukian in de tweede helft toen kwc punten van Aad KnetscNe vie Robert van der Kraan en Jan Elzenga Fiks aar voorsprong hielpen. C werd moeiteloos in houden: 6—9. Herma Tobé (2), Dirk ga, Aad Knetsch en der Kraan. ALPHEN AAN DEN RIJN Landskampioen en bokoriioudor AZC/Unlque hooft zaterdaga vond In het compotitieduel met PSV flink ultgoheald. Do Alphe- naren overklasten de zwak spelende EIndhovenso formatie volkomen on wonnen het zeer eenzijdige duel met de spre kende cijfert 17-6. Do Letdeo vertegenwoordiger In de hoofd klasse, De Zijl/LGB ging na de ontmoeting mot hot Hilversum- •e HZC/De Robben met eon ontevreden gevoel naar huls. De 8—7 score cflo na hot sparv nondo duol waarin door belde ploegen uitstekend waterpolo werd vertoond, op hot bord prijkte was dan ook geflatteerd, eon pun tonde Ung waa juister geweest De Zijl/Li Z1JI/LGB was, via treffers van Stan van Belkum in de eer ste periode, Martin Vreeburg in de tweede periode en Albert Spijker en Stan van Belkum (2x) in de derde periode, halverwege het laatste speldeel nog slechts één doelpunt verwijderd van een gelijkspel. Een schitterende Zijl/LGB-aanvai werd op onreg lementaire wijze afgestopt door de Robben-verdediging en een strafworp was het gevolg. Het voortdurend hinderen door Rob- -Waterpolo ben-spelers, waartegen de zwak leidende arbiters niet optraden, was oorzaak dat het lang duur de voor de strafworp werd ge nomen. Te lang volgens de scheidsrechter en de strafworp mocht niet meer genomen wor den. In de hierdoor ontstane verwarring konden de Robben uitbreken en de marge vergro ten tot twee doelpunten. De tijd was toen tekort om het verschil volledig weg te werken, met nog twee doelpunten van Stan van Belkum en één treffer van Andy Hoepelman werd de eind stand op 8—7 bepaald. Veel doelpunten maar wéinig spanning in de ontmoeting AZ- C/Unlque—PSV. Reeds in het eerste speldeel kwarp de George Geurtsen formatie vijfmaal tot scoren. Deze voorsprong maakte het echter moeilijk om de reste rende speeltijd op gelijke voet voort te gaan, de motivatie werd wat minder en hoewel AZC geen moment in gevaar kwam, zakte de ploeg duidelijk weg. Beide ploegen kwamen in deze tweede periode 2x tot scoren. In de derde periode draaide het weer beter bij a'e Alphenaren en liep het doelpuntental op tot 11—3. In het laatste speldeel, waarin drie strafworpen werden uitgedeeld, werd door beide ploegen wat zwaarder verde digd, dit kon echter niet verhin deren dat de score werd opge voerd tot 17—6. Scoreverloop, 1e periodeJ| (Stroboer, Noordegraaf, (3x), 2e periode 2—2 V.d. Akker, Wittenberg, V.d 3e periode 4—1 (Stroboer Akker, Buunk, Van Es i Hoogenband), (De Vogel, Noordegraaf, man. Van Es (2x). band (3x) en Buunk). oen (Van onzo tafoftonnlsmedewor- ker) Leiden Kampioonsprotendont Scylla behaalde dit weekeinde een zeer simpele zege. Stads genoot Docos had In de pro mo tiohoofcSdsaso ook al weinig problemen. Twee klassen lager veroverde Mlzu zeer stelijk eon puntje op I Avanti 2. bjoerd Meyer, Patrick Swier en Frits Kantebeen hadden tegen Ravesteyn geen problemen. Te gen het team, dat vorig jaar nog in de ereklasse uitkwam, maar door het vertrek van de Engelsman Peter Taylor danig verzwakt is, verloor Scylla geen partij, zodat da maximale score van 100 word behaald. Docos deed het niet veel slech ter, alhoewel tegenstander het Tafeltennishuis tweemaal de eer redde via Ed van der Berg en Ed Faliaux. Paul Bakker was driemaal de sterkste. Dubbel goed was het weekeinde van beide Leidse teams, omdat con current JCV een punt verspeel de en zodoende verder achterop raakte in de strijd om de pro motie. De door blessures gekwelde re serves van Scylla gingen ten onder, omdat Wibo van Gennip niet in staat was zijn honderd percent score te handhaven. Hij verloor zelfs tweemaal, zodat de drie punten, die Theo Bakker en Hein Chrispijn als invallers bij elkaar speelden, niet voldoende waren voor wedstrijdpunten. Het Tafeltennis Mlzu dat de laat ste weken niet bepaald goed speelde bewees tegen Avanti 2 toch nog te kunnen vechten. De koploper uit Hazerswoude mocht zich achteraf zelfs nog gelukkig prijzen met de punten- deiing, die tot stand kwam door twee zeges van John van Strien, één van Jan van Wetten en Pe ter de Groot, terwijl aan Mizu- zijde de overwinningen van Fri- so Reitsma en Thomas van Nes (2x) en Jaap Polak, die Van Strien zijn eerste nederlaag toe bracht, kwamen. In dezelfde poule lijkt het vierde van Scylla in moeilijkheden te komen nu het met 4—6 verloor van Never Despair. Hans de Roode kwam tweemaal zegevierend uit de strijd te voorschijn, Karei van Schie éénmaal en Johan Wes- sels helemaal niet. Scylla 3 had geen kind aan Swift: 28. Poter van Schie was hier zeer onfortuinlijk, omdat hij zijn laatste partij moest opgeven in verband met een blessure, nadat hij al eerder de enige wedstrijd had verloren. Fred van der Zeeuw en Rob Regeer maakten geen fouten. Bij de overgangsklassers ver speelde Treffore zijn kampioens kansen door met minimaal ver schil tegen concurrent Radio Molenaar ten onder te gaan. Vooral een off-day van kopman Sjaak van Ruiten deed de Ve- ners de das om. Hans van der Zwet en Koos van Beek beperk ten de schade tot 4—6. Debet aan het verlies van het vijfde van Scylla was het inval len van Hein Chrispijn in een hoger team en de wisselvallig heid van Rini Hansen, die dit keer niet tot scoren kwam. Zijn teamgenoten Erik Noest en Jaap Azier kwamen tegen Treffers uit Bovenkarspel niet verder dan 4-6. Overige uitslagen: Treffers 2 Prowano 82; Korenbeurs 3 Docos 2 3—7; Docos 3—Papen- drecht 4-6; Mlzu 2-TSBM 10—0. Doordat er in Wales een toer nooi verspeeld werd, waar de Nederlandse damestop aanwezig was, hadden Scylla en Avanti vrij. Scylla 2 speelde in de overgangsklasse wel. Het deelde de punten met het sterke Vice Versa. Monique Blom revan cheerde zich met twee overwin ningen op haar slechte vorm van de laatste tijd. Marjan Zoe temelk liet het echter afweten, door voor het eerst in deze competitie twee partijen te ver liezen. Sophia Vaalburg deed dit ook, zodat het dubbel de remise nog veilig moest stellen. Overige uitslagen; Avanti 2— MVO '51 8—2; Docos—ASV "68 4—6; Quick '32—Treffers 4—6. BODEGRAVEN De Leidse af vaardiging heeft zaterdag bij de Speedo-jaargangwedstrljden een groot aantal ereplaatsen behaald. Op zes van de tien verzwommen nummers eindigde een Leldenaar bij de eerste drie. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes die geboren zijn in 1970, was Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) duidelijk de sterkste! zij finishte in een prima 1.50.5. Marco Mulder van LZ'86 was goed op dreef op de 100 meter vrije slag, hij bracht 1.32.9 op de klokken. Deze tijd was vol doende voor de winst op dit nummer. Door de Zijl/LGB- zwemmers werden nog twee eerste plaatsen behaald, één door Hedy Anneeze, op de 100 meter rugslag voor meisjes die geboren zijn in 1969 en wel in de tijd van 1.23.8 en één door Annemarie de Bruin op de 100 meter schoolslag voor meisjes die geboren zijn in 1966. Haar tijd was 1.30.9. De belangrijkste overige uitslagen: 100-vrij jon gens 1971/1970: 2 Edo den Boef (Zijl/LGB) 1.37.1. 100-rug meisjes 1969: 3 Yvonne Fi'lippc (LZ'86) 1.34.4. 100-school meis jes 1968 3 Susanne Jansen (Zijl/LGB) 1.39.0. 100-school meisjes 1966: 2 Karin v.d. Lin den (Zijl/LGB) 1.31.2, 3 Desiree van Egmond (Sassenheim) 1.32.0. 100-vrij jongens 1966: 1 Eric Rieken (AZC/Unique) 1.04.1. Eveneens zaterdag werden in Zoetermeer de traditionele wed strijden met de naam de "Zoe- termeerse mijl" afgewerkt. Een groot aantal zwemmers werd zwaar benadeeld door een de fect startblok. Hierdoor moest op de betreffende baan zonder startblok gestart worden het geen een nadeel van ongeveer een halve meter bij de start be tekende. In de overgebleven ba nen werden er echter uitsteken de tijden gerealiseerd. Op de 400-wisselslag eindigden drie dames vrijwel gelijktijdig. Atie Radersma (DSZ) won in 5.26.4, tehan Astrid den Vreugd (RZVïi"" tweede in 5.27.1 en Ria fras (Zijl/LGB) eindigde *9'. eveneens uitstekende Marc van Belkum moest fP,J?® Kromhout v.d. Meer van' voor laten gaan op de lOrf"? ter vrije slag voor jongenr"\ v der 14 jaar, hun tijden goed 1.04.2 om 10.4.8. Corpel (Zijl/LGB) werd vierf" dit nummer in de persod" recordtijd van 1.06.7. Eerr®n soonlijk record was er oor1 "l1 Hans Lalau op de 100 schoolslag heren. Zijn tijd™"!" 1.19.4. Uiteraard kon deze]™" rige Leidenaar op dit heref®®*" mer (boven 16 jaar) in der^r^ uitslag geen rol van bet£®™f iarc spelen. (11-15 Van onze waterpolomodowofker LEIDEN Koptopor LZ 1886 boekte een krappe 4—3 over» winning op AZPC. Dat een trai ner valt of staat bij zijn suo ccascn werd In Bodegraven weer bewezen. Coach Marcel Meijor, vorig jaar nog geprezen en bejubeld, moest hot veld mimen voor AZC-or Hans 't Hart, die mot Plet Clulstra de touwtjos In handen hoeft geno men. Dit heeft BZPC or niet van weerhouden wederom te verliezen. Ditmaal zegovlerde het toch niet al te sterke ZPB/Unico met 84 ovor de Bodepraafso spelers. kunnen nemen van het Amers- foortse AZPC. Na 1—0 (Jan de Graaf) in de eerste periode maakte Koopmans gelijk (1—1). Een schot in de hoek van Jan van Duuren en een intikbal van Fried Elzinga betekenden 3—1. In de derde periode verrestte Buch de voor de zieke Eric de Vos ingevallen doelman Jan Teske van afstand: 32. Ruud Muusse reageerde alert op een misverstand in de verdediging: 42. In de laatste periode scoorde Robijn 43. Even leek het erop dat hot nog een gelijk spel zou worden. Zesenveertig seconden voor tijd word Gerard Soet het water uitgezonden. AZPC wist deze numerieke Tot in de derde periode had BZPC zicht op een gunstig ein dresultaat. Na een achterstand van 1—0 in de eerste periode eindigde de tweede in 3—3 door doelpunten van Maarten van Ettinger (tweemaal) en Pim Batelaan. Toen was het ge beurd. Via 5—3 werd het 8—4 waarbij Maarten van Ettinger nog eenmaal scoorde. De dames van de ZIJI/LBG vor- loren in Hilversum kansloos van het sterke HZC/de Robben. Pas bij een 9—0 achterstand kon de Zijl/LGB iets terug doen middels Jolanda van der Maarel. Daarna scoorden de Hilversumse dames nog driemaal en Erna Maasdijk eenmaal zodat de eindstand 12—2 werd. Waterpolo In de tweede klasse heren ein digde het gevecht om de eerste plaats tussen Katwijk en de Amor in een 94 winst voor de Amer. Een in het eerste part opgelopen 4—0 achterstand was beslissend. Wel wisten de Kat- wijkers na een 6—0 achterstand terug te komen tot 7—4, echter de Arnor trok toch aan het lang ste eind: 9—4. De Katwijkse doelpunten kwamen van Hans van Duyvenvoorde (tweemaal), Dick van Leeuwen en Piet de Vries. de t n Fort i offe hard tse i Vlvax heeft een goed w«hoq achter de rug. Zowel de J de jeugd als de dames vffeede hun wedstrijden. De heren het h vierden met 16—3 overjan waarbij alle veldspolors |gjnq te .scoren. De dames w s^j knap van het eerste damekamn van LZ 1886. Deze derby £arn p de in 4—2. tweed

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18