Slechte dag voor HSV Rekenwerk van Russen klopt niet Stenmark superieur Pt of Duitse lotto Supertrio Programma Schaatskalende Rustige sprintjes in Inzeil "lo Ria Visser juniorkam pioen Thijs inhalve finales ijsspeedway EVERTON GEFLATTEERDE LIJSTAANVOERDER Gilling ma rathonzege SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 FEBRUAR11979 PAGINA ij Q! G 0) Hl qe Dï 0M« XO» DÉ Het aantal deelnemers aan 6 bedroeg 149.881. Zij zoi M voor een inleg van 486," waarvan een eerste 92.390.tweede 57.744.—, derde 80.841.—. De winnende getallen van 6 zijn: 6-7-8-13-20 Reservegetal: 5. Het aantal deelnemers bet 842.809. Zij zorgden voor inleg van 3.611.898.- wa een eerste prijs 725. tweede prijs 171.565.-, i prijs 257.347,-, vierde en prijs/ 343.130,-. De winnende getallen vartin Duitse lotto zijn: 1-2-14 -27-39. Reservegetal: 4 Het winnende getal ir is: 3020365. De uitslag van het supi (Henriot-prijs) is: 3-8-2. 1. I mer 3 Olympic Marseille nummer 8 Otto. 3. numnfW, Oscar Star. Niet gestart: mer 1, O Quinio. C f 286.214.-. Uitkering: 198. Eredivisie Ajax—Haarlem AZ'67Go Ahead Eagles, liecht 19.00 uur FC Den Haag—PSV Sparta—FC VVV NEC—Vitesse MVVFeyenoord, 17/2, FC Utrecht—Roda JC PEC Zwolle—Volendam, 19.30 uur NAC—FC Twente. 17/2. ijlere Eerste divisie Heerenveen—Heracles FC Dordrecht—De Graafscha| Excelsior—SVV FC Groningen—SC Amersfooi Wageningen—Veendam FC Vlaardingeh—Willem II Eindhoven—FC Den Bosch Telstar—SC Cambuur Helmond Sport—FC Amsterdi !pi De schaatskalender vc mende dagen ziet er uit: Maandag 12 februari: Nieuw Lekkerland: maraljerer heren, a en b over ronden. Aanvang: 20.00 Aanmelden vanaf 18.30 uur tel. 01848-1984/1212. Emmeloord: nationale ki971 baanwedstrijden voor joni r op en meisjes c en d (resp. iyn. I 140 en 120 meter). Aanv fir 19.00 uur. Aanmelden tot 1 uder uur via tel. 05270-2500/3376.(ehou Wilnis: klassementswed! over tweemaal 50 ronden, vang: 20.00 uur. Aanmelden 19.30 uur via tel. 02979-3174. Woensdag 14 februari: Onderdijk: open tocht per over het IJsselmeer. Start tui 10.00 en 14.00 uur. raa9 INZELL Opvallende pri P|A ties waren zeldzaam tijdens f ||j internationale sprintwedstriji schaatsen in Inzeil. Oat nauwelijks worden wacht met de wereldkamplo schappen sprint, zaterdag zondag op dezelfde baan, v de boeg. De rijders en rijdst hielden zich rustig en bep rühl ten zich tot het uitdelen wat speldeprlkjes. Bij de dames won Leah Mülihaal Poulus tweemaal de 500 m« dokat Haar landgenote Beth Hei mes, liet zich alleen op de eerste buien gelden. De wereidkampio e Ne werd tweede op de korte stand en won daarna de meter. Op de tweede dag fcmpiö het accent meer op het traini i t saspect en kwam zij nauwe* k inhet stuk voor. Ina Steenbruggen was de op Mj'u lendste Nederlandse deelne os).' 2 ster. Gisteren eindigde zij op Mjana 500 meter als tweede in de a "yr vaardbare tijd van 43.13. Hait Valentijn kwam alleen zater: #s£et° op het ijs en paste zich aan ge Be matig presterende gezelsd ei), 3. Bij de heren ontbrak de insp tie ook. Gaetan Boucher zaterdag de grote man. De nadees won beide afstanden J de eerste dag en hield hetr*dl,e' dag voor gezien. Op de twe m dag namen ook de Nederlan sprinters deel, die ijlings uit vos, waar de wedstrijden den afgelast, naar Inzeil w< gereisd. Bert de Jong kwam op zijn voriete afstand, de 1000 m^ampio tot een tweede plaats in 1.19 De nationale kampioen Miel I et due vaert beperkte zich uitsluit* Tme\ tot de kortste afstand en nauwelijks vooruit te brand )e 40.08. Che Christ tinupfi fagei Engels voetbal ten voeten uit. Doelman Jim Stewart van Middlesborough stompt de bal weg voordat Frank Stapleton van Arsenal gevaarlijk kan worden in de kluwen van spelers. gend. Tegen Beringen was een „lucky goal" van Julien Cools in de laatste minuut doorslagge vend. Daarvoor had Beringen door oud-intemational Van Moer de leiding genomen. Voorstop per Meeuws produceerde de ge lijkmaker voor de regerende landskampioen. Spanje Het verschil tussen koploper Real Madrid en nummer twee, Sporting Gijon, bedraagt sinds gisteren nog maar één punt. Real speelde tot ieders verba zing thuis gelijk tegen Hercules Alicante. 0—0. Gijon won wel. Zaragoza werd uit met 3—1 ver slagen. Real Sociedad liep even eens in hoewel de ploeg nog immer vijf punten achterstand heeft op Real. Celta werd even wel verslagen met 1—0. Italië Door een overwinning in de uit wedstrijd tegen Ascoli heeft AC Milan de voorsprong in de Itali aanse competitie uitgebreid tot vier punten. Het werd 1—0 voor Milan. Perugia kwam bij Fioren- tina niet verder dan een gelijk spel, 11. Inter staat nog steeds op de derde plaats on danks de overwinning van 40 op Hellas. Frankrijk In de eerste ronde van het toer nooi om de Franse beker heb ben zich geen verrassingen voorgedaan. De enige eerste-di- visiecub, die niet tot winst kwam, was Sochaux. De ploeg speelde gelijk met 33 tegen Ales. Bastia versloeg Brest met 7—0 terwijl Nantes de grootste uitslag behaalde, 8—0 tegen Be- auvais. Bulgarije Koploper CSKA behaalde een knappe zege van 2—0 op Beroe dat op de vijfde plaats staat. Ook nummer twee, Levsky Spar- tak, won. Sliven verloor met 2— 1. Lokomotiv Sofia moet na de nederlaag tegen Botev de derde plaats delen met Marek en Be- Portugal Porto heeft gisteravond, na het doelpuntloze gelijkspel tegen Belenenses, moeten toestaan dat Benfica zich eveneens op de eerste plaats nestelde. Benfi ca won namelijk wel, Braga werd verslagen met 2—0. Spor ting blijft nog steeds goed vol gen, Estoril werd met 40 ver slagen. Griekenland AEK, dat de gehele competitie door op de eerste plaats heeft gestaan, is na gisteren ineens op de derde plaats beland. Oly- mpiakos won met 1—0 van Ka- vala terwijl Aris met dezelfde cijfers Panserraikos versloeg. AEK verloor van PAOK waardoor Olympiakos en Aris AEK voorbij streefden. De stand: 1. Olympia kos 31,2. Aris 31.3. AEK 30. UTRECHT Een weinig geïn spireerde Rla Visser heeft In Utrecht de nationale titel bij de A-junloren behaald. Na de eerste dag stond zij der de. Op de tweede dag schoof zij naar voren door overwinnin gen op de 1000 en 3000 meter. De felle wind verhinderde goede tijden. In het eindklassement had Ria Visser een voorsprong van anderhalve punt op Alie Boorsma. Titelhoudster llona Leushuis kwam niet verder dan een zevende plaats in het eind klassement. Bij de meisjes b prolongeerde Maria Struick uit Den Haag met vier afstandsoverwinningen haar titel van vorig jaar op overtui gende wijze. De junioren jongens reden op de Jaap Edenbaan in Amster dam. Wim Pol werd kampioen in de A-klasse voor Reinders en Scheperkamp. Van Zinnicq Be rgman werd vierde en v.d. Pal vijfde. Bij de B-junioren was de eind stand: 1. Vergeer, 2. Kuiper, 3. Vunderink, 4. Siegers, 5. Haan stra. (Van onze sportredactie) DEVENTER De fans van Roelof Thijs en de organisatie In Assen kunnen gerust zijn. De 32-jarige Asser IJsspeedway- coureur is op 24 en 25 februari van de partij tijdens de halve finalewedstrijden In het toer nooi om het wereldkampioen schap In de Drentse hoofdstad. Op het kunstijs van Deventer, waar tienduizend bezoekers verdeeld over zaterdagavond en gistermiddag de piste omzoomden, demonstreerde de Assenaar zoveel zelfvertrouwen dat hij de tweede plaats be haalde. Puur op basis van kwaliteit re kende Thijs af met de Russen Sergey Kazakov en Anatoly May- imov. Hij moest alleen zijn meerdere erkennen in de Tsjech Zdenek Kudrna. Overigens was het verschil tussen Thijs en de kleine Tsjechische coureur in de negende heat van gistermiddag niet eens zo groot. Thijs, toen al bijna zeker van een tweede plaats, ging enige keren fel in de aanval maar toen Kudrna zich niet liet benaderen, nam de Assenaar geen enkel risico. "Ik had bij Kudrna kunnen komen, maar gezien mijn gunstige posi tie had het geen zin", vertelde de tevreden Thijs. Er was voor het bereiken van de halve finaleplaatsen voor As sen en Eindhoven veel reken werk verzet, vooral van de zijde van de rijders uit de Sovjet- Unie. Kazakov en Mayimov re den duidelijk met de opdracht om zich te plaatsen voor Eind hoven. Zij kunnen dan in het aanstaande weekeinde alle steun verlenen aan de troeven Sergey Tarabanko (wereldkampioen) en Bondarenko, die daar hun op wachting maken. Toen echter Kudrna spotte met de reputatie van beide Russen en zich in Deventer als de nummer één manifesteerde, moest er driftig gerekend worden, want naast de eerste positie golden voor Eind hoven alleen plaats vier, vijf en acht. De twee Russen hebben daar heel duidelijk op aangestuurd. Zij lieten bewust punten liggen om in aanmerking te komen voor de halve finale. Hun opzet slaagde gedeeltelijk. Kazakov werd vijfde en mag in Eindho ven zijn landgenoten een handje helpen, maar Mayimov die gis termiddag ook nog onderuit ging, ontmoet in Assen wel Roelof Thijs. Ongetwijfeld zal de Assenaar dan meer tegenstand ondervinden van de Rus. Nu zag Thijs hem in heat veertien niet eens staan. "In Assen hoeft er niet gerekend te worden", vertelde Thijs. "Om je te plaat sen voor de wereldkampioen schappen (10 en 11 maart in In- Roelof Thijs (rechts) dendert op zijn kant binnendoor naar de bocht toernooi om de wereldtitel ijsspeedway. zeil) moet er dan alleen maar gas worden gegeven. Ik reken erop erbij te zijn, al zal het in eigen huis erg moeilijk worden om bij de eerste vijf te eindi gen". Omhoog Roelof Thijs had In Deventer toch wel enige problemen. Het starten ging vooral zaterdaga vond niet best. En bij Ijsspeed way Is dat een eerste vereiste. "Mijn machine een speciaal blok van de Duitse construc teur Otto Lantenhammer gaat nog te veel omhoog. Dat betekent dat Ik of de versnel lingsbak korter moet maken of het aantal PK's moet opvoeren. Wat betreft die versnellingsbak heb Ik wel vertrouwen. Als dat -lukt kan het in Assen nog snel ler". Er ligt voor de Assenaar nog een tweede mogelijkheid de concurrentie in Assen de baas te blijven. Lantenhammer experi- tijdens de kwartfinales van het menteert momenteel met een blok. Volgens Thijs zijn de re sultaten erg goed. "Dat blok moet er komen. Ik heb er wel geen geld voor, maar met Lan tenhammer kan ik wel een rege ling treffen. Hij wil ook dol graag, dat die Russen eens ge dropt worden. Ik geloof heilig dat hij het materiaal er voor heeft. Dit blok, waar ik nu mee reed, was er ook pas vrijdag. Ik heb nog enige tijd om er mee te trainen", aldus Thijs. EINDHOVEN Co Gilling heeft zaterdagavond op de kunstijs baan van Eindhoven de 16e marathon, meetellend voor het klassement om de KNSB-beker, gewonnen. Het was zijn derde overwinning dit seizoen. Slqchts 32 rijders gingen van start. Coryfeëen als Dries van Wijhe en Jeen van der Berg verkozen de lucratievere mara thon op natuurijs, die in de middaguren in Ankeveen werd gehouden. Uitslag: 1. Co Gilling (Warmenhuizen) 40 km. in 1 uur. 1 minuut en 2 se conden; 2. op 200 meter: Rien de Roon (Oud-Beijerland); op een ronde: 3. Jan Kooiman (Am- merstol); 4. Arie Eriks (Wierin- gen); 5. Anne Postmus (Lutje- gast); 6. Henk Portengen (Die- men); 8. Jan Kroon (Abcoude); 9. Ton Groot (Limmen); 10. Dirk Rood (Grootebroek). Veteranen (16 km.): 1. Jan v.d. Hoorn (Ter Aar); 2. Joop Zuiker (Wognum); 3. Arie Kunst (Grootebroek). Dames (10 km.): 1. Ineke Kooiman (Ammerstoi); op een ronde: 2. Anita Vriezema JDen Haag); 3. Atje Keulen-Deel stra (Irnsum). AARE Ingemark Stenmark heeft in Aare voor eigen publiek zijn superioriteit op de reuzensla lom benadrukt. Hij behaalde zijn zevende over winning in dit seizoen. Phil Mahre, die als twee de eindigde, bleef ruim twee seconden achter. Een dag later benadrukte Stenmark zijn over macht door ook de slalom op zijn naam te schrijven. De Zweed maakte over de twee man ches een totaaltijd van 95.77 seconden. De Amerikaan Phil Mahre werd weer tweede in 96.67 en de Italiaan Gustav Thöni legde beslag op de derde plaats met een tijd van 96.78. Pentti Kokkonen heeft tijdens voorolympische wedstrijden in Lake Placid de gloednieuwe springschans voortreffelijk inge wijd. De Pinse winnaar van het traditionele vierschansentoer- nooi won het schansspringen (90 meter) in de Amerikaanse stad op magistrale wijze. Hij opende met een sprong van 115 meter, die door niemand werd overtroffen. In de tweede po ging deed hij het nog eens dunnetjes over. Nu kwam hij tot een afstand van 110,5 meter. HAMBURG De eerste „In- haaklag" In de Bundesllga is voor Hamburger SV een slech te dag geworden. De ploeg verloor in Mönchengladbach met 43 van Borussla. Kai- serslautem, dat veel problemen had met degradatiekandidaat Darmstadt (2—0), kwam daar door weer alleen aan de kop van de ranglijst Bayem Mürv chen, dat voor het eerst sinds vijftien jaar geen beroep had gedaan op Gerd MQIIer, won met 40 van Borussla Dort mund, Köln behaalde de ver wachte overwinning op Eln- tracht Braunschweig: 3—1. Mönchengladbach-HSV was met recht een „knaller van een wed strijd", al konden beide ploegen op het moeilijk bespeelbare veld aan de Bökelberg moeilijk uit de voeten. Borussia nam vier keer een voorsprong, HSV maakte drie keer gelijk. De laat ste vier doelpunten vielen in ze ven minuten. Borussia scoorde een keer uit een strafschop. In de laatste vijf minuten moest de thuisclub zijn voorsprong met tien man verdedigen omdat Wo- hlers wegens natrappen door scheidsrechter Quindeau van het veld was gestuurd. Borussia was overigens zelf voor een belangrijk deel schul dig aan de spanning, want de ploeg was duidelijk sterker en heeft voldoende mogelijkheden gehad een grotere voorsprong te nemen dan een doelpunt. Bruns (9e minuut), Lienen (35e), Hannes (78e. strafschop) en Lie nen (83e) scoorden voor Borus sia. De drie Hamburgse gelijk makers kwamen van Buljan (29e), Hrubesch (76e en 82e). Buljan en Keegan waren de beste spelers bij HSV. Del'Haye en Hannes, die Keegan bewaak ten, speelden het sterkst bij Bo- Niet te zien In het duel tussen Kaiserslau- tem en Darmstadt was het ver schil van een complete rang lijst niet te zien. Degradatiekan didaat Darmstadt toonde zich een waardig tegenstander en kwam door EIgl en Hahn dicht bij een treffer. Het duel werd Romeo Benetti van Juventus wint won met 3—1. In het voordeel van Kalserslau- tern beslist door twee treffers van Hannes Riedl en door uit stekend werk van doelman Ronnie Hellström. De grote man bij Bayem Mün- chen in de wedstrijd tegen Bo russia Dortmund was Branko Oblak. De 31-jarige Joegoslaaf gaf de passes waaruit Dümber- ger, Kapellmann en Schwarzen- beck de stand op 3—0 brach ten. Hijzelf maakte vier minuten voor tijd de vierde en laatste treffer. FC Köln, terug van een trai ningskamp op Majorca, was aanzienlijk beter dan Eintracht Braunschweig dat geen moment de indruk wekte uit te zijn op meer dan een beperkte neder laag. Gerber, Cullmann en Van Gooi zorgden voor een stand van 3—0, waarna Krause met een treffer in eigen Keuls doel ertoe bijdroeg dat de nederlaag van de Brunswijkers inderdaad enigszins beperkt bleef. Engeland Liverpool Is zijn koppositie even kwijt De Europese beker houder kwam zaterdag niet bin nen de lijnen vanwege de on- bespoel baarheid van het ter rein. Stadgenoot Everton profi teerde. Op eigen vekJ versloeg het Bristol City door een hat trick van Andy King met 4—1 en nam daarmee de leiding In de Engelse eerste divisie tijde lijk over. Everton voert de ranglijst zeer geflatteerd aan. Het heeft slechts één punt voorsprong op Liverpool, maar drie wedstrijden meer gespeeld. Ook Nottingham Forest kwam niet aan voetballen toe waar door de presentatie van de „man van vijf miljoen", Trevor Francis, aan het eigen publiek moest worden uitgesteld. Bir mingham City, de incasserende partij in deze recordtransfer, mag er financieel gezien buiten gewoon rooskleurig voorstaan, in sportief opzicht kan dat nau welijks gezegd worden. De club uit Midden-Engeland neemt de sluitpositie op de ranglijst in. Degradatie lijkt onafwendbaar. Het duel tussen de twee „Man chesters" was, vreemd genoeg, op het Cityveld niet uitverkocht. „Slechts" 46.000 toeschouwers verlieten haard en huis. De sup porters van de United beleefden het meeste plezier. Hun club won overtuigend met 3—0 door twee doelpunten van internatio nal Steve Coppell. De derde treffer kwam op naam van Andy Ritchie. Queens Park Rangers en Wol verhampton Wanderers was een belangrijk duel in de strijd der degradanten. Het eindigde onbe slist in een doelpuntrijk, maar armoedig gevecht. De zes doel punten (3—3) vergoedden veel, maar konden niet verhelen dat beide ploegen moeite zullen hebben zich overeind te houden in de slopende slotfase van de Engelse competitie. België Ook na de negentiende speel dag blijft SK Beveren de onbe dreigde leider In de Belgische competitie. De situatie gaat er voor de semlprofclub uit de kleine gemeente In het Waas land zelfs steeds rooskleuriger uitzien. Van de achtervolgers wist alleen Anderlecht de volle puntenwinst binnen te halen. De overigen Lokeren, Antwerp en RWDM moesten punten prijs geven. De gedwongen winterpauze heeft de schutters overigens geen goéd gedaan. Voor de tweede achtereenvolgende keer werden in de negen wedstrijden niet meer dan twaalf doelpunten ge maakt, een absoluut laagtere cord. Tegen Waterschei was Beveren de eerste helft uitstekend op dreef. Door Stevens nam het een verdiende voorsprong (1— 0). In het tweede bedrijf zakte de koploper sterk terug en moest doelman Pfaff meermalen zijn talenten aanspreken om doelpunten te voorkomen. In de slotfase stelde Janssens de zege veilig door de tweede treffer aan te tekenen: 2—0. Lierse drukte tegen Anderlecht vijf kwartier zijn stempel op het wedstrijdgebeuren. Door het ontbreken van de geblesseerde Ruud Geels ging er van de Brusselse aanval weinig gevaar uit. Kort voor de rust zorgde Rob Rensenbrink voor de over winning: 0—1. Club Brugge kwam tot de eer ste overwinning sedert het ver trek van Ernst Happel. De wijze waarop de zege tot stand kwam was overigens allerminst overtui-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 14