Voorschoten gaat zwerfkatten te lijf Niet alleen bouwen in vrije sector aan Hoogmadeseweg LEIDERDORPSE RAAD VOELT ZICH „OVERVALLEN" DOOR PLAN CENTRUM Zuid-Holland heeft maar helft van gewenste bibliotheken rh Geen interesse voor schaatsplankbaan PS Sassenheim wil informatie over Zandslootkadebuurt P Vijttig jaar lid van kooi Wassenaarse ambtenaar benoemd tot burgemeester CDA-afdeling Zoeterwoude had goed jaar KRITIEK OP VERBOUWING KANNERSCHOOL REGIO LEIDSE COURANTf DINSDAG 6 FEBRUAR11979 PAGINA 4 VOORSCHOTEN - Voor* schoten kampt met een era- stiff zwerfkatten probleem. Op diverse plaatsen in de ffemeente veroorzaken dese dieren hinder en ffevaar voor de omwonenden. De vele klachten noodzaken het ge- meentebestnnr tot een aktie met bet uiteindelijke doel bet aantal zwerfkatten tot kleinere proporties terug te brengen. Vastgesteld is dat de zwerfkatten vrijwel alle maal nafcMwIinpn gijn van weggelopen of bulten de deur gezette huispoezen. Na overleg met vertegenwoordi gers van de Dierenbescher ming afdeling Voorschoten is een aktieplan opgesteld. De zwerfkatten zullen gevan gen worden met speciale vangkooien voorzien van lo kaas. Deze kooien worden uitgezet en weer ingehaald op werkdagen tussen 18.00 en 23.00 uur gedurende een periode van vijf weken. De start van de aktie is 12 fe bruari De gevangen dieren worden drie dagen na de vangdatum in een overdekte ruimte in bewaarkooien ge plaatst en van voedsel voor zien. Na de derde dag volgt een keuring door een dieren arts, die zieke dieren laat in slapen en de gezonde dieren steriliseert of castreert De gezonde en behandelde die ren krijgen nog enige dagen de tijd om te bekomen van de .schrik" en worden ver pleegd. van een merkteken voorzien en teruggeplaatst op devangplek. Houders van een huiskat wordt aangeraden hun huis dier vast te houden tussen 18.00 en 23.00 uur, tevens hun poes te voorzien van een halsbandje en mocht onver hoopt de eigen poes in die periode ontsnappen en niet terugkeren, dan bestaat er alle kans dat het dier zich bevindt in de bewaarkooi bij het politiebureau aan de Leidseweg. De vangers heb ben afgesproken alle katten voorzien van een halsbandje direkt weer de vrijheid te ge ven. Alle inwoners van Voor schoten worden verzocht om geen verwilderde katten te voeren. Voorschoten bezit geen eigen asiel. Wel is er een onofficieel asiel bij me vrouw Van Veen in de boer derij „Wie kan keren de hand des Heeren" aan de Leidseweg. Mevrouw Van Veen, die de ere-titel draagt van Kattemie, kan ook de toevloed van dieren niet aan. Iedere houder van een huis kat wordt dringend verzocht het dier te laten castreren of steriliseren. Onverhoopte jon ge katjes kunnen bij de poli tie afgegeven worden. Het gemeentebestuur verzoekt dringend om geen ongewen ste jonge katjes meer te droppen in parken. Verwil derde katten zijn een gevaar voor mens en dier. Ze zijn veelal dragers van ziekten en bovendien erg agressief. Door de extra bescherming welke verwilderde katten veelal krijgen, wordt het evenwicht in de natuur ver stoord. Iedere echte dieren liefhebber moet volgens het gemeentebestuur achter deze aktie kunnen staan. Alle ge zonde zwerfkatten blijven in leven. SASSENHEIM - Van de zijde van de Sassenheimse bevolking is er tot nu toe weinig belangstelling ge toond voor de plannen van het gemeentebestuur om de wielerbaan in de speeltuin „Beatrix" geschikt te laten maken voor rolschaatsen en plankschaatsen (skate-boar ding). Voordat de gemeente tot het herstraten en ophogen van deze baan overging, wilde men eerst de belangstelling van de bevolking voor deze voorziening peilen. Dit kon in een eerste periode tot 17 januari, maar de belangstel ling bleek toen dermate nihil te zijn, dat men besloot de termijn te verlengen tot 2 februari. Inmiddels kan van een werkelijk overstelpende belangstelling van de Sas- senheimers voor een skate board baan nog steeds niet gesproken worden. Van de ska te-board baan had men voor vierentwintig gulden per gezin gebruik kunnen maken indien men binnen het rayon van de Speeltuin vereniging „Beatrix" woon de. Buiten het rayon kon men dan voor vijftien gul den jeugdlid worden. Vermoedelijk vertoont het skate-boar ding hetzelfde beeld als de meeste rages: korte periode van overmati ge belangstelling, waarna al spoedig de interesse wegebt LEIDERDORP Het bebou- wingsvoorstel voor het ter rein aan de Hoogemadeseweg van Garden Centre Bloemen- daal B.V. is gisteravond door een voltallige raad onder voorzitterschap van loco-bur gemeester Mevr. I. Gehner-El- lenberger (WD) eensgezind van de hand gewezen. In een zorgvuldig opgebouwd ver haal werd het plan door CDA-woordvoerder J. den Boeft volledig de grond in geboord. Ook de raadsleden Stuivenberg (WD), Gordijn (PPR) en Leijnse (PvdA) had den geen goed woord over voor het plan om ter plaatse uitsluitend vrije sectorwonin gen te realiseren. Een op het allerlaatste mo ment door projectontwikke laar Bagon B.V. uit Amstel veen, die een optie op de grond van Bloemendaal heeft, gedaan voorstel voor de bouw van 18 premiekoopwoningen deed de raad alleen maar vermoeden dat er nog meer mogelijkheden waren om soci ale woningbouw tot stand te brengen. De raad sprak zich wel in principe uit voor wo ningbouw aan de Hoogmade seweg, maar gaf aan wethou der A. Meerburg (CDA) de opdracht mee, met Bagon te onderhandelen over een ver deling van een kwart beschut te sfeer, een kwart premie koop, een kwart goedkope en een kwart dure vrije sector bouw- Bij de mogelijke wo ningbouwplannen zal op voor stel van Leijnse (PvdA) ook de naast het terrein van Bloe mendaal gelegen gemeentelij ke doorkweekplaats (bome- nopslagplaats) worden betrok ken. Met dit terrein er bij kunnen er wellicht 70 75 woningen worden gerealiseerd in plaats van de 62 uit het plan van Bagon. De raad stelde voorts, zij het enigszins met tegenzin, een aanvullend krediet, van een miljoen gulden, vast voor de bouw van het nieuwe gemeen tehuis. Door het PvdA-raads- lid G. Hewitt werd een groot aantal vragen op het college afgevuurd, hoe het mogelijk was dat er zo veel fouten wa ren gemaakt „We hebben onze les geleerd. Hadden we dit van tevoren geweten, dan hadden we het anders ge daan", aldus wethouder J. Be- zemer (PvdA) van financiën. „Sinterklaas spelen is er niet bij" interrumpeerde hij het PPR-raadslid J. Gordijn met zijn voorstel de 850.000.- die het oude raadhuis moet op brengen uit het dekkingsplan te halen. Met zijn voorstel be oogde hij een eventuele cultu rele bestemming voor het oude raadhuis te vergemakke lijken. Zijn voorstel werd evenwel niet gesteund door de rest van de raad. Het terrein van het tuincentrum aan de Hoogmadeseweg waar in de toekomst mo gelijk woningbouw wordt gepleegd. LEIDERDORP Het plotselinge ter visie leggen van het ontwerp-be- stemmingsplan „Centrum" door het college van B en W tegen het una nieme advies van de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken in, is bij een deel van de raad slecht gevallen. Belangrijk dis cussiepunt in dit verband was de toekomstige bestemming van het oude raadhuis en directe omgeving. Door het ter visie leggen komt de bevoegdheid voor de invulling van het raadhuisgedeelte bij bet college van B en W te liggen. Dat ging de raadsleden Stuivenberg en Scbeffer (WD), Gordijn (PPR) en Leijnse (PvdA) veel te ver. Zij hadden lie ver gezien, dat de raad, conform het advies van de commissie Ruim telijke Ordening, in de gelegenheid was gesteld een nieuw voorberei- dingsbesluit te nemen. „Wat hangt er boven ons hoofd", was de teneur van de discussie. „Wij hebben helemaal geen kennis welke projectontwikkelaars het raadhuis willen hebben", klaagde J. Gordijn (PPR). De fractie van het CDA stel de zich bij monde van de heer J. Tieken eensgezind achter het college op. „Men moet voort. Het is zeer verstandig dat het raadhuis een glo bale bestemming heeft", aldus Tie ken. Wethouder A. Meerburg (CDA) van Ruimtelijke Ordening slaagde er, tijdens zijn eerste optreden als wethouder, met zijn toezegging dat de raad bij de uitwerking van de raadhuisplannen betrokken zal wor den niet in, de ontevredenen tot an dere gedachten te brengen. Een mo tie van de WD'er Th. Stuivenberg werd tenslotte met zeven stemmen voor en tien tegen verworpen. Tegen stemden de WD-raadsleden mevr. Tichler en Meerburg, de fractie van het CDA en de vier wethouders (2 CDA, 1 PvdA en 1 WD). De visie van het PvdA-raadslld Frans Leijn se, gisteren in onze krant gedaan, hoe moeilijk het is een collegestand punt tegenover een eensgezind colle ge te wijzigen, werd daarmede na drukkelijk in het daglicht gesteld. „Is dit nog wel een afspiegelingscol lege dat de mening van de raad ver tegenwoordigt", zo vroeg ook het PPR-raadslid J. Gordijn zich af. Voor het overige waren er optimisti sche geluiden van wethouder J. Be- zemer (PvdA) van Economische aan gelegenheden. In antwoord op vra gen van mevr. D. W. Tichler-Moer- man (WD) of het college onder alle omstandigheden vast zou houden aan de fatale datum van 1 maart, deelde hij mede, dat de plannen van de Leiderdorp se middenstand voor de vestiging van een middenstand swarenhuis een goede kans van sla gen hebben. „Er zijn voldoende aan wijzingen dat het doorgaat. Ik heb er alle vertrouwen in dat er op 1 maart een globaal plan op tafel ligt", aldus wethouder Bezemer. SASSENHEIM De raads fractie Progressief Sassen heim wil dat het gemeentebe stuur informatie over de re novatie van de Zandslootka debuurt in het vervolg gelijk tijdig aan alle betrokken par tijen verstrekt. Dit zou dan gaan om de voorlichting aan de gemeenteraad, woning bouwvereniging, bewonersbe langenvereniging en de bewo ners van de buurt. De pro gressieve fractie heeft inmid dels tevergeefs getracht een voorstel in die richting aan de raadsagenda van vana vond toe te voegen. Burge meester A. J. Kret heeft ge weigerd op de wensen van PS in te gaan. De raad van Sassenheim zal vanavond moeten stemmen of men deze zaak wel of niet in een open bare raadsvergadering wil bespreken. Progressief Sassenheim wil dat er een inspraakprocedure door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Men vindt het een onjuiste constructie dat bur gemeester Kret bepaalt wie wat mag weten of zeggen in Sassenheim. Zoals bekend is de discussie rond de renovatie van de Zandslootkadebuurt op het oment in volle gang. De wo- jdr ningen kunnen alleen gerenoT* veerd worden binnen de zoge-Pe naamde „80% norm". Als devo renovatiekosten meer dan 80en procent van de nieuwbouw^a; kosten bedragen komt erm( vervangende nieuwbouw De gemeente wil graag renode veren omdat daarmee de hu^e] ren laag kunnen worden gefOI houden. Een voorlopig schouwrapport van de Leids? architekt ir. Schut is niet er^° hoopgevend voor wat betrefflU de kwaliteit van de woningeidr; in de Zandslootkadebuurt. gg] Progressief Sassenheim is vai^a mening dat niet alle partijei^ gelijktijdig over alle informa-.le( tie kunnen beschikken. Zo^.a] •1 heeft de commissie Volkshui: vesting, ondanks herhaald^ verzoeken geen inzage gekret gen in het schouwrapport varL de Leidse architect. Evenmii^ zou de commissie inzage heb-( ben gekregen ii riële brief waai gedrongen op nieuwbouw. PS dat raadsleden hun taak nie optimaal kunnen vervullen al: ze niet alle informatie krijger ltehe, i wordt aanifg vervangende'jj 'De Springplank' nog 2 jaar aan Lange Voort1 OEGSTGEEST Wethouder mevr. Blom van Oegstgeest gaar persoonlijk naar Den Haag om de plannen voor de vierde openbare lagere school van Oegstgeest 'De Springplank' tq begeleiden. De school zal voorlopig nog twee jaar in bek-j noodgebouw aan de Lange Voort blijven zitten, maar dan zal/ j er een definitief onderdak dienen te komen. Dit verklaarde de wethouder gisteren tijdens een bijeenkomst van ouders van de school, onder wie ongerustheid over de toekomst was ontstaan. De school is al tien jaar in hjet noodgebouw gehuisvest. De\. toenmalige wethouder van Onderwijs van Oegstgeest drs Gme- lich Meyling heeft altijd gepleit voor vestiging in nieuwbouw aan de Frans Halslaan, om op die manier tevens onderdak te®' bieden aan de toekomstige leerlingen van Ha as wijk. De be- langstelling voor de school is overigens toch al groot. School- d hoofd Eegdemans verklaarde gisteravond, dat hij elk nieuv^t schooljaar leerlingen moet doorverwijzen wegens ruimtegebrek) Onder de ouders was ongerustheid ontstaan door plannen vari*e het ministerie van onderwijs waarin men nieuwbouw var£°' scholen op de lange baan schuift om toekomstige leegstand te^ voorkomen. Polderhuis ,,De Aarlan- den" moge lijk aan Aardamseweg Ter Aar Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Ter Aar heeft met het bestuur van het waterschap „De Aarlan- den" in principe overeen stemming bereikt over de verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Aar damseweg tegenover de krui sing van deze weg met de Vosholstraat. Op dit stuk grond, groot vijftienhonderd vierkante meter, zal te zijner tijd een nieuw polderhuis verrijzen, mits de raad don derdagavond akkoord gaat met de verkoop van deze grond aan het waterschap. SASSENHEIM De Sassen- beimer L. Sluymer werd gis teravond in de Hervormde Kerk uitgebreid gehuldigd in verband met zijn vijftig-jarig lidmaatschap van het zang koor T>e Lof stem'. De huldiging vond plaats na afloop van de wekelijkse re petitieavond. De jubilaris werd uitgebreid in het spreek woordelijke zonnetje gezet en kreeg tal van geschenken overhandigd. Ook werd hem een gouden ere-insigne opge speld. WASSENAAR Drs. J.W.A.M. Verlinden, ambtenaar op de gemeentesecreterie van de gemeente Wassenaar, is met ingang van 1 maart benoemd tot burgemeester van het 6200 inwoners tellende dorp Wehl (Gld.). De heer Vertinden was sinds oktober 1971 werk zaam op de afdeling algemene zaken van de Wassenaarse secretarie. De heer Verlinden, die op 19 januari 1941 in 's-Hertogenbosch werd geboren, deed zijn in trede in Wassenaar als assistent van oud-bur gemeester Geertsema, thans commissaris van de Koningin in Gelderland. Voor die tijd had hij rechten gestudeerd in Leiden, waar hij zijn doctoraal in de vrije studierichting be haalde. In oktober 1971 volgde de aanstelling bij de gemeente Wassenaar. De heer Verlin den kreeg in het Wassenaarse gemeentehuis een dubbelfunctie: hij werd enerzijds gemeen te-ambtenaar, en tegelijkertijd medewerker van het Gewest Leiden, waarvan het secretari aat in het Wassenaarse gemeentehuis was ge vestigd. Toen eind 1974 het Gewest Leiden ter ziele ging kreeg de heer Verlinden een full time-aanstelling op de Wassenaarse secretarie. Met de gisteren afgekomen benoeming tot burgemeester van Wehl is voor de heer Ver linden een al lang gekoesterde wens in vervul ling gegaan. „Ik ging rechten studeren", ver telt hij, „om uiteindelijk burgemeester te wor den. Dat klinkt misschien gek, maar dat vak heeft me al van jongsafaan aangetrokken. Het ambt trekt me vooral, omdat het je de moge lijkheid geeft om wat voor de mensen te doen. Ik zal niet de burgemeester zijn, die de mensen verwachten. Van dat verhevene hou ik niet. Ik hou ervan om me, als dat nodig is, voor mensen in te spannen. En die mogelijk heden krijg je nog volop in zo'n klein plaatsje als Wehl". De heer Verlinden solliciteerde al eerder naar het burgemeestersambt. De namen van de ge meenten wil hij liever niet kwijt, „maar", zegt hij, „het waren altijd gemeenten, waarin ik als WD'er in zou passen. In de profielschets van de gemeenteraad van Wehl werd geen po litieke voorkeur genoemd. De raad bestaat daar uitsluitend uit vertegenwoordigers van plaatselijke lijsten. Maar wel werd daar de eis gesteld, dat er iemand met een katholieke sig natuur zou worden benoemd. Nou en ik ben katholiek, dus wat dat betreft voldoe ik aan het profiel". Jrc LEIDEN - Zuid-Holland bezit maar de helft van het aantal gewenste openbare bibliotheekvestigingen. In 45 afgelegen woonkernen met minder dan 5.000 inwo ners is zelfs geen stopplaats voor de bi bliobus. De gemeentelijke plannen om het tekort in 1983 tot twintig procènt terug te dringen zullen niet lukken. Dit blijkt uit het plan, om de achter stand in de provincie Zuid-Holland in te halen dat is opgezet door een adviescom missie. Voorzitter Chr J. Buijtendijk heeft ht ontwerp gisteren aangeboden aan gedeputeerde mr N. W. A. Brink. Deze wees erop dat provincie en ge meenten voor de oprichting van biblio theken afhankelijk zijn van rijksmidde len. Daardoor is echte democratisering onmogelijk. Ook bestaat geen inzicht in de landelijk planning, aldus de gedepu teerde. Zuid-Holland kent voorts een achterstand in vergelijking met andere provincies. De personele onderbezetting maakt het func tioneren van openbaar bibliotheekwerk in Zuid-Holland in de zin van de wet niet mogelijk. Als het provinciebestuur een plan heeft vastgesteld, moet het de staatssecretaris van CRM voorhouden^ vindt de commissie. De commissie tracht met haar ontwerp^" plan bij te dragen aan een zo verant woord mogelijke spreiding van openbarj bibliotheken in Zuid-Holland. Na een ir>a, spraakronde maken de gedeputeerde huu,! standpunt bekend en kunnen provincial^ staten vervolgens halverwege dit jaar hef plan vaststellen. Vorst kost ton nen zorgd voor een flin ke schadepost voor wat betreft het wegdek. Vooral het Oegstgeester ge deelte van de War- monderweg tussen Leidse Straatweg en De Kempenaer- straat verkeert in zeer slechte staat vanwege opdooi. De direkteur ge meentewerken is van mening dat de „reparatie" wel en kele tonnen gaat kosten. Er zal een nieuw asfaltdek moeten worden aangebracht. Dit is ook het geval met het wegdek van de Haarlemmerstraat- weg tussen Groene Kerk en Marinebe- drijven. Maar daar hoopt men in het voorjaar over te gaan tot recon structie en aanleg van een fietspad. ZOETERWOUDE Het gaat goed met de Zoeterwoudse afdeling van het CDA. Niet alleen bleek tijdens de ledenverga dering van deze partij dat er het afgelo pen jaar 20 nieuwe leden zijn bijgeko men, ook werd duidelijk dat het Zoeter woudse CDA een stevige financiële ba sis heeft. Ondanks de activiteiten in verband met de verkiezingen, doorgaans een vrij kostbare zaak, kon de pening- meester het jaar 1978 met een batig sal do afsluiten. Bij het bepalen van de nieuwe statuten ontstond enige onenigheid over de gro- slijststemmen. De voorgestelde regeling kon niet ieders goedkeuring wegdragen zodat besloten werd hier later op terug te komen. Voorlopig is dit probleem toch nog niet actueel omdat de volgende ver kiezingen pas weer in 1982 zijn was het argument dat tot opschorting leidde. De scheidende raadsleden van het CDA werden nog eens nadrukkelijk in het zonnetje gezet. Ex-wethouder P. de Jong werd een luchtfoto van een deel van de Hoge Rijndijk aangeboden. Zijn vrouw mocht bloemen in ontvangst nemen. De heer Duindam was verhinderd, maar ook hij werd bedankt voor zijn vele werk dat hij voor het CDA heeft gedaan. OEGSTGEEST De christen-democraat Kraan trok gistera vond nogal fel van leer tegen het verbouwingsplan voor hel j pand Geversstraat nr. 37, de voormalige Leo Kannerschool In dit pand wil men de cultuur gaan verheffen middels dy Streekmuziekschool. K. en O. en de Stichting Jeugd en Jonge! renwerk. Het gebeurde tijdens een bijeenkomst van de com missie openbare werken, waar Kraan optornde tegen wethouvj, der Thcrn. Bovendien bleken de stukken nogal laat bij dt commissieleden te zijn binnengekomen. De plannen betreffende de aanpassing van het pand zijn in d^° beheerscommissie, waaraan van gemeentewege een tweetal ambtenaren waren toegevoegd, ontwikkeld. Met name de di;* rekteur van gemeentewerken legde de nadruk op de brandvei' ligheid van het gebouw, waaraan in verband met het te ver 4 wachten intensieve gebruik hoge eisen gesteld dienen te worV den. Het kostenaspect kreeg ook ruim aandacht. De commissir voelde echter niets voor reservering van gelden voor eventuele" uitbreiding met nieuwbouw. Het gevolg van de nogal geëmotiof. neerde discussie was, dat het bouwkundige gedeelte van her! voorstel wordt aangehouden. Nog dit jaar hoopt men te starten met ver- en nieuwbouw vail het raadhuis Wilhelminapark. De gemeentelijke diensten zullere.' dan worden ondergebracht in bij in de gemeente in gebruil zijnde huizen rond het raadhuis Wilhelminapark en in eer11 houten noodgebouw, dat ter hoogte van de Rhijngeesterstraare' weg geplaatst zal worden. Het gehele werk zal een bedra| e vergen van zo'n rond 6 miljoen gulden, alhoewel wethoudele Thorn verklaarde, dat de begroting ruim genomen is. De uil" voering van het werk zal ongeveer twee jaar in beslag nemen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4