Jos Hermens net op tijd geopereerd berrie Sloof redt kwaliteitsloze boksavond FC Den Haag en Mansveld niet nader tot elkaar Swift verrast met 2-3 zege op Godyla irotest ortsjnoj "gewezen Akkoord tussen Ons Eibernest en Jan Bakker SLALOM VOOR PHIL MAHRE PORT leidse courant DINSDAG 6 FEBRUAR11979 PAGINA 13 ,,Ik had nog maar een half jaar kunnen lopen" i BOSTON De operatie die Jos Her- mens in Boston aan zijn achillespezen [heeft ondergaan, is waarschijnlijk de redding van zijn atletiekloopbaan ge weest. Van zijn ziekenhuisbed in Bos- |ton vertelde Hermens: „Dokter Leach, 'die mij donderdagmiddag heeft geoper- -erd, heeft gezegd dat ik waarschijn- jk hooguit nog maar een half jaar id kunnen lopen. Toen hij beide pe rn had blootgelegd, trof hij chroni- ehe ontstekingen van de slijmbeurzen De linker achillespees had nog een derde gedeelte van de nor- de dikte. Die pees zou bij de belas- die ik er normaal in de training en wedstrijden op heb, binnen een half )aar zijn geknapt. Dan had ik het hele maal kunnen vergeten". Bij de operatie heeft de Amerikaanse thirurg de ontstoken slijmbeurzen weg gehaald, alsmede opgehoopt vocht en bloed verwijderd. Bovendien heeft hij fcen gedeelte van beide hielbeenderen verwijderd om de pezen meer ruimte te teven. Tijdens de ingreep heeft Leach nog telefonisch overleg gepleegd met zijn collega Stanley James uit Oregon. Deze adviseerde hem het door de ont steking aangevreten gedeelte van de lin ker achillespees niet te verwijderen, maar de pees door rust weer op nor male dikte te laten komen. Het was de tweede keer dat Jos Her mens binnen vier maanden werd geop ereerd. In oktober onderging hij bij dokter Hermans in Hilversum een ope ratie aan zijn linker achillespees. Dat was een gevolg van de blessure, die Hermens in de finale van de tien kilo meter, tijdens de Europese kampioen schappen in Praag, na zeven kilometer (toen hij nog volop in de strijd om de medailles lag) tot opgeven dwong. „Dokter Hermans heeft het scheurtje in de achillespees, dat veel hoger zat dan waar Leach nu geopereerd heeft, her steld", aldus de wereldrecordhouder op de twintig kilometer en de uurloop. Gisteren zijn de benen van Hermens tot aan de knie in het gips gezet. Hij zal waarschijnlijk in de loop van morgen het ziekenhuis in Boston mogen verla ten, maar zal dan tenminste nog een week in een hotel moeten blijven, waar na hij dan nog waarschijnlijk voor en kele dagen in het ziekenhuis zal moeten terugkeren. „Ik heb geluk gehad dat dokter Leach mij direct kon opereren, omdat een patiënt was uitgevallen. An ders had ik maanden moeten wachten. Ik moet morgen het ziekenhuis uit, om dat er een tekort aan bedden is". Dokter Leach, die vorig jaar de Olym pische kampioen op de 1500 meter en wereldrecordhouder op de mijl, de Nieuwzeelander John Walker van een langdurige blessure afhielp, geeft Her mens alle kansen op een volledig her stel. „Leach verwacht dat ik over drie maanden weer met de training zal kun nen beginnen. Het seizoen kan ik dan wel voor het grootste gedeelte afschrij ven, maar misschien kan ik in het na seizoen nog enkele wedstrijden lopen. Het is jammer, maar in elk geval veel beter dan wanneer ik nooit meer zou hebben kunnen hardlopen", aldus Her mens, die over veertien dagen weer in Nederland hoopt terug te keren. Jos Hermens voerde het veld aan tijdens de 5000 meter bij de EK in Praag, kort voordat hij uit moest vallen wegens de achillespeesblessure waar aan hij net op tijd in Amerika is geopereerd. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Aad Mansveld en FC Den Haag zijn gisteren nog niet tot overeenstemming gekomen, inzake een eventuele overgang van de Feyenoorder naar het Zuiderpark. In het eerste officiële gesprek tussen Mansveld en coördinator Eddy Hartmann, dat gisterochtend plaatsvond, bleken beide partijen nog tamelijk ver van elkaar verwijderd. „Er zit nog een flink gat in wat FC Den Haag me heeft aangeboden en wat ik wil hebben", verklaarde Aad Mansveld gisteren. Van daag heeft Hartmann een gesprek met manager Peter Stephan van Feyenoord, waarin FC Den Haag zal trachten de vraag prijs voor Mansveld nog iets omlaag te krijgen. „Daarvan zal het voor het grootste deel afhangen of we nader tot elkaar komen", aldus Mansveld, die de kans van een ren tree in het Zuiderpark op vijftig procent schat. Indien er nog overeenstemming ontstaat, tekent Mansveld een contract voor anderhalf jaar. FC Den Haag wil de zaak, hetzij positief hetzij negatief, morgen afgerond hebben. Als de transfer morgen rond komt, kan Mansveld namelijk zondag al spelen tegen Volendam, omdat de administratieve verwerking van een transfer bij de KNVB enige dagen vergt. HARDINGEN De boksvereniging jstland" heeft het niet getroffen met organisatie van de vierde avond van Zuidhollandse kampioenschappen, eren werd in de Lijnbaanhal te irdingen het kwalitatief minste pro- oma tot nu toe uitgevoerd. „West- had het geluk dat er een finale in B-klasse, althans een prestatiepartij, d gebokst. Daarin had Gerrie Sloof N>swijk, Rotterdam) een uitstekende ins tander aan de uit Emmen afkom- >Akis. vas dus toch nog aanleiding voor een ie. De sterke Akis, die veel counter- >n niet schroomde de aanval te kie- gaf Sloof eén ronde veel moeite. Hij |st zich op zijn agressieve, snel sto le tegenstander instellen. Dat was in tweede ronde gebeurd. De te gretig bnde Emmenaar werd door de stijlvol sende Rotterdammer steeds gecon- Iteerd met de juiste „opvang" en in de derde ronde had Sloof hem in zijn zak. Het werd een fraaie demonstratie van Gerrie Sloof die een sterke kam pioen weltergewicht is, die het te onge controleerde optreden van zijn tegenstan der evenwel meehelpend aan een pri ma partij afdoende afstrafte. Het peil van de overige partijen stak daarbij schril af. Ze moeten helaas ge kwalificeerd worden van slecht tot be droevend. Zelfs de finale in het welterge wicht C-klasse tussen Rob de Koning (Kristalijn, Den Haag) en Wim Thijssen (Crooswijk) werd niet het briljante duel dat mocht worden verwacht na de su blieme partij die Thijssen twee weken geleden had gebokst. Thijssen bepaalde in de eerste ronde wel het vlotte tempo maar de uiterst geconcentreerd boksende Hagenaar dekte goed. Hij weerde zich ook knap maar stootte te onzuiver. Thijssen ging zich daaraan ook bezondi gen omdat hij wrevelig werd. Hij had gemeend gemakkelijk te kunnen glorie- ren. Zijn teleurstelling moet nog groter zijn geweest toen hij met gering verschil met 2—1 tot verliezer werd verklaard. Een uitslag waarmee niet iedereen in de volle Lijnbaanhal het eens kon zijn. Meer Ook halfzwaargewicht Güth (Te Pas, Den Haag) bracht de titel mee uit Vlaardingen. Tegen de vreemd „hippen de" v.d. Weide (Verkade, Westland) kon hij rustig naar de zege boksen. Maar Güth wilde meer en kreeg dat ook, hoe wel hij in de tweede ronde de voorzich tigheid wel af en toe uit het oog ver loor, wat bij een opponent met meer techniek kwalijke gevolgen had kunnen hebben. Met een rechtse hoek maakte de ijzer- sterke Güth een eind aan het duel. V.d. Weide sloeg met zijn hoofd op de grond en tien tellen waren verre van onvol doende voor hem. Broer Piet v.d. Weide (Verkade) kwam uit in de finale superzwaargewicht met hetzelfde lachwekkende stijltje waaraan elk voetenwerk ontbrak. Tegenstander Van Schie (boksver. Westland) derhal ve een Westlandse strijd waarin het pu bliek zich duidelijk mengde was van de pugilistiek bitter weinig op de hoogte. Dat Piet van der Weide slechts op pun ten won, toont dat ook hij het a-b-c bij lange na niet onder de knie heeft. Soms vraagt men zich af wat dergelijke lieden bezielt om voor aap in de ring te gaan staan. Zo voerden in de halve finales junioren C zwaarweltergewicht v.d. Knaap (West land) en Krumpelman (Huizenaar, Rotter dam) een nummer op dat het publiek op de lachtspieren werkte. Leuk, maar triest dat zulks op een avond van kampioen schappen gebeurt. Krumpelman won en zal in de eindstrijd Wageningen (Van 't Hof, Rotterdam) ontmoeten, die Lugten (Te Pas) versloeg. De Hagenaar was veel te passief en nam pas in de derde ronde het initiatief. Dat was te laat. Hetzelfde Hetzelfde overkwam rijn clubgenoot Ze- geling in de halve finales junioren C Iichtweltergewicht Hij wachtte tot de derde ronde om het heft volkomen in handen te nemen, voerde toen het tem po op dat tegenstander Vercauwen (De Haan, Schiedam) niet meer kon volgen maar had dat van het begin af moeten doen. Met tempo en meer gebruik maken van zijn hoeken zou Zegeling beslist winnaar zijn geworden met een royale kans op de titel. Nu werd hij met 2—1 verliezer. Vercauwen komt in de finale tegen Tsa- kivis (Arvos, Dordrecht) die misschien vijf correcte stoten gaf. Daar zijn tegen stander Vermaat (Crooswijk) slechts schaduwbokste, was de puntenzege van de Dordtenaar eenvoudig te verklaren. Er kwamen nog wat kampioenen te voorschijn. Goudriaan (Huizenaar) toonde zich wederom de onbehouwen vechter te gen wie Slinkert (Crooswijk) zich slechts verweerde met linkse stopstoten. Goudri aan werd een slechte titelhouder midden gewicht N-klasse. Dat kan ook gezegd worden van Te Braak (Oorschot, Rotter dam), die de alleen met stoten recht- vooruit uitgeruste Schreve (Kristalijn, Den Haag) overwon en kampioen half zwaargewicht N-klasse werd. De bedroevend slechte finale Iichtwelter gewicht C-klasse kreeg Franken (De Haag) door een puntenzege op Koring (Crooswijk) als kampioen. Er volgen nog drie maandagavonden, alle in "Amicitia" te Den Haag. HERMAN VAN BERGEM HZ Het bestuur van de nationale Schaakfedera- (FIDE) beeft gisteravond protest van Kortsjnoj ontvankelijk verklaard daarmee indirekt de sta- van Anatoli Karpov als tldkampioen erkend. tsjnoj diende na afloop A de geruchtmakende twee- r jp in Baguio City tegen rv een protest in, dat gesteund door de Zwit- 11 bond. Daarbij eiste hij overspelen van de door I verloren beslissende 32e ij op grond van het feit ^^de Russische parapsycho- Zoechar dichter bij het lak bord zat dan eerder» overeengekomen. De Fide laarde het protest niet 'ankelijk omdat het werd diend na afloop van de 'j en niet ervoor. Boven- zou de overeenkomst de plaats waar Zoechar diende op te houden zijn Jten in een overeenkomst n beide partijen en niet sten op een artikel in het B-reglement De enige mo- kheid, die Kortsjnoj nog is de civiele procedure, üj in Amsterdam aanhan- eeft gemaakt. M>rlopige lectie bas ketbalteam HAAG Bondscoach Pelk heeft voor de cen tra ining van het natio- damesteam, dat het toer- om het wereldkampioen- li in Seoel (29 april tot iei) voorbereidt, voorlo- toaalf speelsters uitgeno- zijn: Carla de Liefde, i Blange, Simone Jonge vallen BOB), Irene Maar- Uk (Radio M.), Lia van 1st, Dulcina Seca, Fran- Brakel (allen Delta L.), 'Van der Meys, Marga van Meys (beiden Racing Am- |Pam), Inge van der Veen, Jlnda Verhoeven en Ellen Ihumus (allen AMVJ). Bin- [afzienbare tijd zullen nog lil# speelsters aan deze se ll»1* worden toegevoegd. (Van onze sportredactie) LISSE/KATWUK Swift't Winkeltje zorgde gisteravond na lange tijd weer eens voor een verrassing. De Leide- naars wonnen in Lisse met 2- 3 van Godyla VT. Oegstgeest had bijzonder weinig moeite met Van der Plas BMW. De ongemotiveerde Katwijkse ploeg leed een gevoelige 1-6 nederlaag. Voor Cleijn Duin breken sombere tijden aan, de hekkesluiter van de rang lijst van de hoofdklasse zaal voetbal verloor met 0-4 van EKL Boys. De degradatie van Cleijn Duin lijkt nu nog slechts een kwestie van tijd. Godyla VT speelde gistera vond een bar slechte partij zaalvoetbal. De Lissenaren waren weliswaar voortdurend op de helft van tegenstander Swift't Winkeltje te vinden, maar bleken niet bij machte de stugge Leidse verdediging uit te spelen. Swift beperkte zich dus tot verdedigen en trachtte via counters tot sco ren te komen. In de zeven tiende minuut van de eerste helft nam Godyla een 1-0 voorsprong. Hans Bischop bracht Gerard van Beek in stelling en die schoot de bal achter doelman Wim van As. Swift had direct een ant woord klaar. Koos van Eg- mond scoorde rechtstreeks uit een vrije trap. Een combina tie tussen Jan van der Rey- den en John Jansen resulteer de in een doelpunt van Jan sen. Even later in de dertien de minuut van de tweede helft, zette John Jansen Swift bijna op een 1-3 voorsprong. Tot grote opluchting van kee per Leo Dols raakte de bal Frans Sjardijn, rechts op de foto, scoorde gisteren twee doelpunten en ver beterde daarmee zijn po sitie op de topscorerslijst. de lat. Tech kwam Godyla nog op gelijke hoogte, goed doorgaan van Gerard van Beek had als resultaat dat Hans Bischop de bal in een leeg doel kon tikken. Drie mi nuten voor tijd besliste Swift alsnog de wedstrijd. Een doel punt dat ontstond uit een schitterende pass van Jan Pij- nacker op Piet Gubler. Gu- bler aarzelfde geen moment en joeg de bal achter een kansloze Leo Dols. Oegstgeest, met speler Ron van der Kolk als vervanger van doelman Piet Pauw, had nauwelijks problemen met Van der Plas BMW. Ton Wer ner scoorde 0-1. Daarna moest een uitstekend keepen de Van der Kolk voor de eer ste, en tevens laatste maal ca pituleren. Adrie Pluimgraaff tekende voor' dat doelpunt. Voor rust liep Oegstgeest, via treffers van Gé Perfors en Peter Wieman, uit naar een 1- 3 ruststand. In de tweede helft moest Van der Plas, dat gisteravond bij vlagen werd gedeklasseerd, nog eens drie treffers incasseren. Arie Kop- penhol, Dick van der Meij en Perfors waren de doelpunten makers. In een weinig hoogstaande wedstrijd won EKL Boys met 4-0 van Cleijn Duin. Een ne derlaag die de Katwijkers aan zichzelf te wijten hebben. Cleijn Duin kreeg volop kan sen maar verzuimde die om te zetten in doelpunten. De ruststand was 2-0, Ronald van der Pot en George Moesman scoorden. In de tweede vijfen twintig minuten leek Cleijn Duin te gaan scoren, Huig Schaap werkte de bal over de doellijn maar op advies van de grensrechter keurde scheidsrechter Holsteijn dit geldig lijkende doelpunt af. Uit de daaropvolgende aanval scoorde Frans Sjardijn 3-0 en besliste in feite de wedstrijd. Sjardijn was ook de maker van de vierde treffer. Programma voor morgen: Landwer JMB-Glasbergen de Best. Aanvang half negen, plaats van handeling de Was- beekhal in Sassenheim. Sani tair Sjardin speelt op acht uur in de Groenoordhal tegen Van Gerven de Jong. Kees van Herpen Test wedstrijd Thijssen bij Ipswich Town Ipswich Frans Thijssen heeft gisteravond met Ips wich Town een benefietwed strijd gespeeld ten bate van aanvaller Trevor Whymark, die tien jaar voor de club is uitgekomen. Het duel gaat te gen streekgenoot Norwich City. Manager Robson van Ipswich Town aast al enige tijd op de oud-international van FC Twente, dat vorig jaar Arnold Mufiren naar dezelfde club zag vertrekken. De kans is groot dat de overgang van Thijssen in de loop van de week rond komt. De transfer som zal dan vermoedelijk on geveer 200.000 pond sterling bedragen (ongeveer 800.000 gulden). Tips voor Nootdorp (Van onze sportredactie) Nootdorp - De eerste start van de tien draverijen op de draversbaan van Nootdorp is morgenmiddag om 14.30 uur. De tips voor het programma van negen draverijen. LANDSMEERPRIJS: Right Speed, Roosje Bloemlust en Rappo B; LEERSUMPRIJS (eerste afdeling): Pascal Kid, Puckie H en Peter Scot; LAAG SOERENPRIJS: Ros- sella, Riamiko en Sido Er- nstheem; LEMMERPRUS: Rodney Fortuna, Marurka en O Bento; LEIDENPRIJS: Obert Voome, Pronto Laguna en Oblatio; UESHOUTPRIJS: Mambo, Lord Easter en Nes tor Roodnoot; LEERSUM PRIJS: Rabbani, O Signal en Peter Star; LOENENPRIJS: Nozem D, Jolige Jan en New Petulance; LEEKPRIJS: Reier K, Sinaien Pieter Jan. Sies Uilkema zegt gesaboteerd te zijn tijdens het nati onale sprintkampioenschap in Heerenveen. Uilkema gesaboteerd DEN HAAG Sies Uilkema, zevende in de strijd om de nationale sprinttitel vorige week in Heerenveen, beweert dat zijn zevende plaats in dat kampioenschap het gevolg is ge weest van sabotage. Op zaterdag zouden rijn schoenen zijn doorgesneden en een dag later de buizen van zijn schaatsen rijn holgeslepen. Uilkema zegt de dader te kennen, maar wil de naam niet bekend maken. De sprinter, die over het gebeuren een gesprek heeft gehad met bonds trainer Henk Gemser, bleef gisteren in Nederland achter terwijl de kernploeg voor een trainingskamp naar Da- vos vertrok. Oostrum blijft bij SVLV (Van onze sportredactie) Den Haag - Piet Oostrum, trainer van de vierdeklasser SVLV, heeft zijn contract bij deze vereniging verlengd, p Oostrum, die lange tijd doel man was bij ADO, heeft de Voorschotense selectie al twee seizoenen onder zijn hoede. SVLV heeft ook het contract met de huidige jeugdtrainer, R. Wijnstok, met één seizoen verlengd. Parkoers alter natieve elfstedentocht verplaatst AMSTERDAM Het bestuur van de stichting alternatieve elfstedentocht heeft besloten het traject over 200 kilometer op het Vesijarvimeer bij Lah- ti, waarop de tocht dit jaar zou worden gehouden, af te keuren. Nu zal het evenement op 24 februari plaatsvinden bij Kuopio, een stad, 150 kilometer van de Russische grens. Een inspectie van het traject in Lahti lèerde dat het ijs we liswaar berijdbaar was, maar dat de doelstelling van de stichting (een goed alternatief voor de Friese elfstedentocht) geweld zou moeten worden aangedaan. Het bestuur meen de het ijs op voorhand te moeten afkeuren omdat een perfecte ijsvloer ook in de voorbereidingsperiode van de komende drie weken niet kan worden gegarandeerd. Hockey afgelast DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Hockeybond heeft alle veldhockeywedstrij- den voor het komende week einde afgelast. De velden zijn nog steeds onbespeelbaar. JASNA Phil Mahre beeft in Jasna (Tsj) een slalom ge wonnen, tellend voor de we reldbeker. tweede plaats was voor de behoudt de leiding in het Italiaan Leonardo David met klassement van de wereldbe- 103, 81 sec. en de derde voor ker met 173 punten. Tweede de Zweedse wereldkampioen 's Stenmark met 13? punten Ingemar Stenmark met 104, en derde Mahre met 123 pun- 65 sec. ten. De Zwitser Peter Luescher (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het bestuur van de korfbalvereniging Ons Eibernest en trainer Jan Bak ker hebben een voorlopig ak koord bereikt. Bakker, die onlangs op non-actief werd gesteld, zal de trainingen gaan hervatten maar niet langer meer als coach optre den. Rob Vonk, de huidige coach van de Haagse club, zal waar schijnlijk aan het einde van dit micro-seizoen zijn functie neerleggen. Ons Eibernest zal dan op zoek moeten naar een goede opvolger. De terugkeer van Jan Bakker als trainer van Ons Eibernest is een gevolg van de bemid delingspogingen van de NKTV, de Nederlandse Korf bal Trainers Vereniging. Sportwereld COAMO De Ethiopiër My- rus Yifter heeft de San Bias loop over 21 kilometer en 695 meter gewonnen. In Coamo, in het zuiden van Porto Rico, realiseerde hij een tijd van 1 uur, 4 minuten en 52,35 se conden. PARIJS Lord Killanin, de voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) heeft in een interview in het Franse sportblad l'Equipe ge zegd dat volgens hem de erg ste vijand van de sport niet de politiek of de vercommer cialisering is, maar doping. GLASGOW De voetbalwed strijd Schotland-Belgie (Voor ronde EK), die morgen in Glasgow zou worden ge speeld, is afgelast LONDEN Uitslagen beker wedstrijden in Engeland: Bristol Rovers-Charlton Athle tic 1-0. Colchester United- Newport Country 1-0.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13