Gouden handjes" Ruud van Vliet beslissen Leidse korfbalderby UBBEL PROGRAMMA LEVERT IDES PACTA ÉÉN PUNT OP GEMINI AANVALLEND STERK; VUPPEZEOE OPBRUINSMA Noordwijk nog geen kampioen DE ZIJL/LGB krijgt het moeilijk Kings nemen afstand mB DE ALGEMENE KLOPT DANAÏDEN: 8-7 MfKI V, Crescendo op inzet langs T0P2 ;r; LEIDSE COURANT MAANDAG 29 JANUAR11979 PAGINA 17 (Van onze korfbalmedewerker) LekJen Do derby In de over gangsklasse tussen Do Danaï den en De Algemene Is In een Derbykorfbal hoeft niet altijd te ontaarden in harde persoonlijke duels, die weinig met korfbal te maken hebben. Ondanks de be langen die op het spel stonden, De Algemene vecht nog steeds tegen degradatie, lieten de ploe gen elkaar vrijuit spelen. On danks deze vrijheid duurde het ruim twintig minuten eer de korf voor het eerst werd door boord. Ruud van Vliet deed dit tweemaal voor De Algemene, nadat vele hieraan voorafgaande y<v i w v. iÊL li Jory Sjardon (Algemene) zoekt een afspeelmogelijkheid. Ruud Swaak beert zich vrij te lopen. afstandschoten de mand ge schampt hadden. Ruud van Vliet had zondag goud in de handen, want nadat er bij 1-3 weer ge wisseld was, scoorde hij nog maals tweemaal en hielp zijn ploeg aan een 1-5 ruststand. Aan de andere kant was het duo Filemon-van der Leek vrij wel kansloos door onzuiver schieten. Het inwisselen van Gerard Nap voor Eric Filemon na de pauze was dan ook een logische zet van De Danaïden-coach Gerard Bos. Hierna kwam De Danaïden terug, maar niet alleen als ge volg van de inbreng van Gerard Nap. De Algemene speelde na melijk steeds verkrampten „Die 1-5 bij rust was voor ons een ongekende weelde", verklaarde coach Bart Lambooij deze te rugval. „Het was geflatteerd en we hebben geen ploeg om er dan 1-7 van te maken". Het werd inderdaad geen 1-7 maar 6-6 en De Danaïden leek door te walsen. Maar het tekent de vechtersmentaliteit van De Algemene, dat de ploeg zich op dat moment hervond. Weer was het Ruud van Vliet die De Alge mene over het dode punt heen- hielp door 6-7 te scoren. Met nog drie minuten te gaan, was dit aanleiding om het spel te bevriezen. Op jacht naar de bal stapte De Danaïden-verdediging in en stelde Martin Filippo, die de voorafgaande 59 minuten op de achtergrond acteerde, in staat het duel te beslissen: 6-8. Cees Christiaanse bracht de spanning even terug, maar na zijn 7-8 restten er nog luttele seconden. Doelpunten De Danaï den: Cees Christiaanse (4), Hans van der Leek (2) en Hennie De- vilee. De Algemene: Ruud van Vliet (6), Sannie Rusman en Martin Filippo. Ruud van Vliet (links) en Cees Christiaanse drukten hun stempel op de derby De Danaïden-De Algemene. Christiaanse kon niet verhinderen, dat zijn directe te genstander zesmaal scoorde en daarmee De Algeme ne de overwinning bezorgde. l (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Het dubbel program- JJ ma dat FkJes Pacta dit week- js de «Inde afwerkte leverde de rnaiist ploog slechts één punt op. To- febru- gen SOS werd met 11—11 ge lijkgespeeld, terwijl Fides Pacta legen PVS met 7—9 het onder spit dolf. De streekdorby Cres cendo - TOP eindigde In een 15—14 overwinning voor Cres cendo. De koplopers Pemlx en' Iks struikelden pijnlijk bij DKV 19-6) en DVS '69 (12-6). Ons Hland bereikte daarentegen de eerste plaats door een 9—4 iverwinnlng op DES. Twee wedstrijden in een week einde bleek een te zware opga- (e voor Fides Pacta. Zaterdag moest in Nijmegen de inhaal- 3econ'fredstrijd tegen SOS worden af- lewerkt, terwijl zondag PSV «achtte. Tegen SOS kwam Fi les Pacta tot een zeer accepta ble partij korfbal. Halverwege de eerste helft leek Fides Pacta afstand te nemen van SOS, toen Leidenaren uitliepen van 2 naar 36. De zevende treffer fan Dik Onderwater werd echter geannuleerd wegens een over reding onder de korf. Het brak iet offensief, want even later coorde SOS 46. Deze voor- prong bleef tot de rust (7—8) n tact. Na de pauze werd het nitiatief uit handen gegeven, raardoor acht minuten voor tijd »n 11—9 stand op het bord erscheen. De thuisploeg tracht- e de resterende minuten spel- fertragend uit te spelen, maar' talverlies resulteerde in door- iraken van Daan Car ree en Dik )nderwater en in een 11—11 (elijkspel. De overige treffers 'aren van Dik Onderwater (4), Vim Piket (2), Anja Kamping, lico Pikaar en Daan Carree. Wilfred Cornelisse (rechts) en Peter Ciggaar strijden om de bal. De inzet van Crescendo leverde uiteinde lijk winst op in het duel met streekgenoot TOP: 15— 14. Het moeizame gelijkspel zat de ploeg zondag duidelijk nog in de benen. Conditioneel zat Fi des Pacta in de slotfase volle dig stuk en vrijwel de gehele wedstrijd was er sprake van concentratiegebrek. Nonchalant werden dan ook twee strafwor- pen en een reeks uitg kansen gemist. Toch wees de score niet op een groot over wicht van PSV. Fides Pacta had de eerste helft nog een licht veldoverwicht en een daarmee gepaard gaande kleine voor sprong. Pas in de tweede helft toen de vermoeidheid toesloeg liep PSV beslissend weg tot 6— 8. Nico Pikaar bracht de span ning terug en Fides Pacta kreeg nog legio kansen op de gelijk maker. In de slotfase scoorde echter PSV en won: 7—9. Naast Nico Pikaar scoorden Dik On derwater (5) en Wim Piket (3). In de eerste helft van de streek- derby in de eerste klasse tussen Crescendo en TOP leek TOP re gelrecht naar een overwinning te gaan. Na 2—5 stokte de pro- duktie echter en haakte Cres cendo weer aan: 45. Om daar na niet meer los te laten, want hoewel er telkens gewisseld werd met een twee-doelpunten- voorsprong voor de Sassenhei- mers, was van verder uitlopen geen sprake. Na de pauze (7—8) kwam Cres cendo snel op gelijke hoogte, waarna het scoren om en om ging. Drie minuten voor tijd ver kreeg een op dat moment door dachter spelend TOP een 13— 14 voorsprong en het duel leek beslist. De inzet van Crescendo, veschtend tegen degradatie gaf toch de doorslag. Een uitwijkbal van Ria Baak en een door Ga- briëlle Kok versierde en door Piet I' Ami benutte strafworp brachten Crescendo de tweede zege: 1514. Voor TOP scoor den Peter Ciggaar (4). Jan Wil lem Simmelink (3), Wijnand van Vliet (3). Bert Staal (2), Anne- mieke Keuning en Ilse Wester beek. Piet l'Ami (4), Joke Geijer (2), Liesbeth Kok (2), Ria Baak (2), Wilfred Cornelisse (2), Louis Kok (2) en John Huigsloot de den datzelfde voor Crescendo. In de slotfase van de eerste helft plaatste Zuiderkwartier een tussensprint. die vernietigend was voor Terheijden. In vijf mi nuten liep de stand op van 3—3 naar 8—3 en hoewel Terheijden na de pauze nog tot 12—9 te rugkwam. was van een reële be dreiging geen sprake meer. Het dozijn treffers kwam op naam van Carla Akse (5), Toos van Dam (2), Ineke de Hertog (2), Dirk Jan de Kreek, Wil de Wit en Joep van Dam. Ook in de return maakte DES het Ons Eiland erg lastig. Tot kort na rust (6—7) bleef DES in het voetspoor, maar hierna werd de wedstrijd beslist door treffers van Wim Nijenhuis (2), Julia Ar- noldus, Piet Beekman, Patrick Verra en Rob Hasselbach. Ons Eiland liep hierdoor uit tot de 9—14 eindstand. Overige doel punten: Piet Beekman (3), Olga Soudan, Julia Arnoldus, Patrick Verra en Wim Nijenhuis. Ook zonder de blessure van Carla van de Vegte, waardoor Pernix de laatste twintig minu ten met drie dames speelde was Pernix ten onder gegaan tegen DKV. Op dat moment was de stand al opgelopen tot 83, als gevolg van een zuiver schietend DKV, waartegen een zwoegend en ploeterend Pernix verdedi gend niet voldoende optrad. Treffers van Kees van der Kraan (3), Kees Hortensius, Janco Breedveld en Kees Brokaar ver zachtten geenszins de smadelij ke 19—6 nederlaag. Voor de eerste maal dit seizoen ontbrak het afstandschot volle dig bij Fiks. Het kwam de onge slagen koploper tegen DVS '69 dan ook op de eerste nederlaag te staan. Een vlotte 51 achter stand kon nog enigzins worden opgehaald tot 8—5 maar DVS bleef met 12—6 de meerdere. Voor Fiks scoorden Aad Knetsch (2). Dirk Jan Elzenga (2), Herma Tobé en Robert van der Kraan. an onze volleybalmedewerker) :IDEN Eerste divisionist Gemini angeroes hoeft de eerste thulswed- rijd In het nieuwe jaar omgezet in een nappe 31 overwinning. De Voorscho- maren konden weliswaar niet terug klj- en op een prestatie van hoog gehalto, laar een feit was wel, dat voor het arst sinds tijden de aanval bij Gemini •er eens redelijk uit de verf kwam. In 1 eerste twee sets wist opponent njlnsma nog redelijk gelijke tred te HJden (15—12 en 12—15), maar toen aminl overschakelde op een ander ay- aem, was het gebeurd met de Utrech- naren. Gemini offerde een spel ver de- op voor een extra aanvaller hetgeen anzleniljk meer scherpte in da Voor- tootense aanval bracht Peter de Bak- »r kweet zich uitstekend vanuit alle po- tas, zijn aanvallers van uitstekende >t ups voorzien. Bruinsma had geen taend antwoord op de verrassende torschotense tactiok en werd dan ook 15—9 en 15—4 naar een kansloze -1 nederlaag gespeeld. B reserves van Gemini/12 lijken de ne erlaag tegen SVC nog niet geheel te te zijn. De Voorschotenaren kon den zich tegen middenmoter USS-2 nog maar ternauwernood staande houden. De eerste twee sets werden nog wel zonder al te veel problemen binnen gesleept (157 en 15—10), maar het derde bedrijf moest, vooral door het ontbreken van een sluitend blok, ingeleverd worden: 1315. Toen arbiter Wiarda de Utrechte naren in de vierde set ook nog de hel pende hand toestak (11—15), was de strijd opeens weer open. Gemini liet zich echter niet van de kook brengen door deze tegenslag en bepaalde alsnog via 156 de eindstand op 3—2. Donar kreeg z'n zoveelste teleurstelling van dit seizoen te verwerken. De Meren- wijk bewoners gingen tegen HVS, een team van „geroutineerde bejaarden" met 13 het schop in. De Haarlemmers, met enkele oud-internationals in de gelederen, gingen overdonderend van start. Donar kon de moeilijke service van de Haarlem mers niet onder controle krijgen en ver loor de eerste set dan ook ruim: 3—15. Donar deed in de> tweede set nog even wat terug (15—11), maar werd in de der de weer volledig van het veld geveegd: 1—15. Wouter van 't Veer, afgelopen week vader geworden van een welge schapen zoon, leidde zijn ploeg in het vierde bedrijf naar een 1412 voor sprong. Zoals zo vaak wist Donar ook nu niet door te drukken naar setwinst, waar door HVS alsnog via 14—16 de 1—3 zege veilig kon stellen. Bij de dames kwam Leython buitenge woon verrassend voor de dag. Voor het eerst met Heieen Bos binnen de gelede ren werd koploper OVRA naar een 32 nederlaag gespeeld. Leython kwam aarze lend uit de startblokken (515), maat toen aanvalster Liesbeth Rijnja de spel- verdeelsterstaak van de falende Joke van Klaveren overnam, liep het opeens aan zienlijk beter bij de Leiderdorpse dames. De tweede set eindigde krap in het voor deel van Leython (16—6), waarna OVRA 7—15 opnieuw de leiding nam. Leython wist de pass, die in de derde set wel erg slecht uit de verf kwam in het vierde be drijf beter te verzorgen hetgeen resulteer de in 150 setwinst. Leython deed er toen nog een schepje boven op en be paalde via 1614 in een uiterst spannen de vijfde set de einduitslag zeer verras send op 32. Gemini Kangeroes had in Utrecht opval lend weinig moeite met het hoger geno teerde UVC. De samenwerking binnen de Voorschotense formatie was in de eerst twee sets optimaal (7—15 en 9—15), waarna Gemini door twee wissels in de derde set toch nog in de problemen dreigde te komen. Gemini werkte een op gelopen 80 achterstand echter geheel weg en behaalde via 1416 een even onverwachte als knappe 0—3 zge. Intermed/Nova heeft voor het eerst dit seizoen werkelijk weten te overtuigen. Bij de Noordwijke hekkesluiter liep het aan vallen ditmaal op rolletjes, waarbij nog kwam, dat het blok van opponent Die Raeckse uitermate zwak was. De eerste twee sets eindigden ruim in het voordeel van Novo (15—11 en 15—17), waarna Els Spiekers er met enkele knappe services voor zorgde, dat Novo ook de derde set en daarmee de volle winst voor zicht op eiste (17—15). Gemini Kan ge roes-2 kwam In de uitwed strijd tegen Edam nauwelijks aan de bak. Edam toonde zich een klasse ster ker dan de Voorschotense dames en behaalde vla 15—4, 13—15, 15-11 en 15—7 dan ook een verdiende 3—1 over winning. LEIDEN Dit zaalhockeywee- keinde bracht bij de heren niet het verwachte kampioenschap van Noordwijk. De Noordwijkers leden hun eerste verlies tegen Rijswijk (52). Bij de dames was Forescate goed op dreef, zij wonnen tweemaal. De Roomburg-dames incasseerden hun eerste verliespunt, (55 tegen Te Werve). Noordwijk speelde met het kampioenschap in het vooruit zicht niet zo geconcentreerd. Zij konden Rijswijk tot aan de rust bijbenen (1—1). In de tweede helft liepen de Rijswijkers echter gemakkelijk uit naar een 52 overwinning. De tweede wed strijd van Noordwijk ging iets beter, van Hisalis werd met 104 gewonnen. De ruststand van 52 laat al zien dat het een regelmatige winst was. Voor Noordwijk namen Frank Brou wer en Gijsbert Tit het leeuwe- deel van de produktie voor hun rekening, voor de ploeg uit Lis- se scoorde Robert van Venetie tweemaal. De tweede wedstrijd van Hisalis ging met 65 net aan verloren tegen HDS. De ruststand bij deze ontmoeting was 3—3. Bij Hisalis haalde ge- legenheidsspits Paul van Ker- kum viermaal doeltreffend uit. Forescate, dat zonder wissel speelsters aantrad, startte met een moeizame overwinning op Te Werve (65). Bij de rust was wel reeds een kleine voorsprong bewerkstelligd van 32. Saskia Leenman schreef vier doelpun ten op haar conto. De andere partij van Forescate lewverde een makkelijke 51 winst op tegen Leiden. Met drie treffers was wederom Saskia Leenman topscorer voor Forescate. Voor Leiden leverde ook de tweede wedstrijd verlies op. Voor het eerst met de dames-1 selectie spelend was er weinig eer te behalen. Er werd met 4—2 van Cartouche verloren. Noordwijk verloor eveneens van Cartouche en wel met 63, hoewel Noordwijk met de rust nog maar met 43 achter stond. Margot van Oerle zorgde voor twee Noordwijk-doelpunten. Noordwij k's tweede wedstrijd ging met 5—0 kansloos verloren tegen Roomburg. Lidia Mentink en Joke van de Drift zorgden voor de Leidse treffers. De an dere partij leverde Roomburg slechts een punt op. Evenals Te Werve scoorden zij vijfmaal.. Voor de Roomburg-doelpunten tekenden Marleen van Schaik en Els Reinders. (Van onze rwemmedewerker) AMSTERDAM/'s-GRAVENHAGE Dit weekeinde werd er weer gezwommen In de landelijke com petitie. De Zijl/LGB he ren ploeg kwam er In Am sterdam niet aan te pas en dreigt nu kopje on der te gaan In de hoogste afdeling. De dames deden het In Den Haag beter en handhaafden zich redelijk ln de middenmoot van de B-afde ling. Nadat verschillende verenigingen vorige week niet in staat waren om deel te nemen aan de wedstrij den, werd nu een inhaalontmoeting voor heren in Amsterdam gehouden. De Zijl/LGB-zwemmers zijn er niet in geslaagd zich in de strijd om de bo venste plaats te mengen. Toch werd er niet echt slecht gezwommen door de Leidenaars, maar de tegenstanders, topploegen als ZIAN/Vitesse. AZ PC en het Y. bleken veel te sterk. De enigsten die zich in dit geweld nog enigszins staande kon den houden waren Edward Maasdijk met drie vierde plaatsen (800-vrij in 8.51.1, 100-school in 1.12.3 en 100 rug in 1.06.2), Alex v. Belkum met een vijfde plaats op de 100-school in 1.13.0 en de jongens op de 100-vrij onder 12 jaar. Hans Bouwmeester werd hier derde (1.13.4) en Martin van 't Riet werd vierde en liet 1.14.8 op de klok ken brengen. Totaal uitslag: 1 AZ PC 27.46.3, De dames inhaalontmoeting (B-competitie) vond plaats in „de Morgenstond" in Den Haag. In dit snelle bad was Ria Hassefras de succesvolste zwemster. De 100-rug dames leverde haar een tweede plaats op in een uitstekende 1.14.3. Ook op de 100-school en 400-wissel was zij in de kop van het klassement te vinden. Zij liet resp. 1.23.8 en 5.31.6 op deze nummers noteren. Hedy Annee- ze behaalde na een spannende race een derde prijs op de 100-vrij voor meisjes onder 12 jaar. Haar tijd mocht er ook zijn: 1.13.0. Totaal uitslag: 1 RZV 18.44.9, 2 DSZ 18.68.4. 3 ZIAN/Vitesse 19.25.6,4 Zijl/LGB 19.28.9,5 DES 19.75.5 De zwemmers van LZ'86 hebben het goed gedaan in Spijkenisse, er werd een groot aantal ereplaat sen behaald. Met name Ellen Hoogeboom was goed op dreef, zij behaalde twee keer een eerste plaats. De belangrijkste uitslagen: 200 wissel, da mes: 1 Ellen Hoogeboom 2.43.0, idem jongens onder 16: 3 Wilco v.d. Zeeuw. 100 vlinder, jon gens onder 14: 1 Wilco v.d. Zeeuw 1.12.5, 2 Wim v. Mil 1.21.1, .3 Michel v.d. Zeeuw. Idem meisjes onder 12: 2 Marjanne Knot 1.24.2. 100 rug, meis jes onder 10: 1 Yvonne Filippo 1.34.4, 3 Anette Knot 1.37.5. Idem meisjes oner 14: 2 Jeanet de Jong 1.23.0. 200 school heren: 2 Bart Hameter 2.44.7. 100 school meisjes onder 16: 1 Ellen Hoo geboom 1.24.5. 100 vrij. meisjes onder 10: 2 An- net Knot 1.29.9. Idem jongens: 1 Remco Filippo 1.30.8. De LZ'86- dames kwamen uit in de C-klas- se, de heren in de D-klasse. Van onze bowlingmedewerker Lelden De Kings hebben In de jeugdieague op resolute wlf- ze afstand genomen van de concurrentie. Formule Bombers, de belangrijkste rivaal, werd met 4—0 teruggewezen. Cees Albers nam met een gemiddel de van 129 de leiding op de individuele ranglijst over van Ronald Onderwater, die zakte naar 126. De Nachtegaal, de gedoodverfde favoriet in de dinsdagvijfmansle- ague. heeft met een wedstrijd minder gespeeld de koppositie van Formule Pentagoon overge nomen. Het Formuleteam verloor roemloos van Boston LPG met 4—0. terwijl de Nachtegalen hun strijd tegen Tettero 4 in een 3 1 winst omzetten. De Uiver speelde met 2—2 gelijk tegen Formula Baronnen van Münch- hausen. Weer scoorde Jaap Pluimgraaf een serie van allure. Voor de derde achtereenvolgende week bowlde hij meer dan 200 gemid deld. 608. Bij de maandagtrio's lijkt de eerste plaats van Com puter Hardware Corporation on aantastbaar. De overige comf>eti- ties werden i.v.m. de gladheid grotendeels uitgesteld. Stand Maandagtrioleague: 1. Computer Hardware Co. 53-7, 2. You Neyer Can Tell 401/2- 191/2, 3 Panthers 36-24. 4. Tet tero 2 31 1/2-28 1/2, 5. Tettero 5 31-29. 6. Tettero 7 30-30. 7. Tet tero 3 281/2-31 1/2, 8. Euro Co iffeur 191/2-371/2, 9. Formule 4 18-42.10. Formule 3 8-48. Stand Dinsdagvijfmansleague: 1. De Nachtegaal 39-13, 2. For mule Pentagoon 37-16, 3.De Ui- ver 36-13, 4. Boston LPG 32-24. 5. Tettero 4 31-25, 6. Bakkerij Raaphorst 27-25. 7. Formule BvM 25-31, .8. Les Imbattables 24-32. 9 Union Jacks 22-30. 10. Tettero 6 17-39. 11. De Nachtuil 6-42. Stand Jeugdieague: 1. De Kings 381/2-131/2, 2. Formule Bombers 34-18, 3. For mule Winners 31-21. 4. The Stri ke Angels 291/2-221/2, 5. The Giants 14-38, 6. The Boosters 9- 43.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17