Between haalt uit tegen Landzicht Sassenheimse amaryllus bereikt maximumhoogte CDA WIL REGELING VOOR SOLLICITERENDE RAADSLEDEN [STAD/REGIOLEIDSE COURANT VRIJDAG 26 JANUAR11979 PAGINA 5 Gebrek aan routine speelt jeids waterpoloteam parten DYNAMISCHE FOLKLORE ■IN DE SCHOUWBURG Echt waar Zeetong behoeft niet duur te zijnj heerlijke verse zeetong ToMj Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. i- Canottieri Napoli in h( Van onze waterpolomedewerkster s de (DEN Met Vincenzo d'Angel o als uit- elt daker heeft Canottieri Napoli - ondanks uit- dingrtend spel van De Zijl/LGB - een 7—10 twinning op de Leidenaars behaald. :se Wiveelvoudige Europacupfinalist dankt deze' g^winning in hoofdzaak aan een grotere lijkhoine en aan de schot vaardigheid van de worècenzo en d'Angelo. •ijf ajLeidenaars lieten zich door de internatio- intreii die deel uit maakten van de Italiaanse lg die in Berlijn het wereldkampioenschap vlverden niet intimideren en openden via Dai van Belkum uit een man meer situatie blifccore. Nadat Zijl/LGB-doelman Theo Uit- nkwalout, die in deze wedstrijd uitstekend werk lichtte, ver uit zijn doel kwam, bracht de leenzo de stand weer in evenwicht, iimilllll6611 "^voor-doelpunt en een snel geno- lllllllllll ^je bal van d'Angelo werd het halver wege de tweede periode 1—3, waarna Martin Vreeburg zijn snelle uitbraak doeltreffend af rondde. Kort voor het verstrijken van de tweede speeltijd bracht Crescenzo de stand op 2—4. In de derde periode leken de italianen uit te lopen naar een grotere voorsprong toen d'An gelo zijn derde doelpunt scoorde. Henk Harte- veld, Stan van Belkum en Albert Spijker rondden goede aanvallen uitstekend af en met een treffer van Imperatrice was de stand aan het eind van de derde periode 56. Een strafworp tegen Alex van Belkum ver ruimde de marge weer doch uit een man meer situatie kwam De Zijl/LGB weer terug tot 67. Nadat Criscuolo en d'Angelo Canot tieri Napoli op 69 brachten scoorde Martin Vreeburg zijn derde doelpunt waarna Marco Pirone via een strafworp de eindstand op 7— 10 bepaalde. LEIDEN Het optreden van de Guinese dans-, zang-, en muziekgroep „Djoliba" gis teravond in de Schouwburg was een kleur rijk gebeuren. Deze groep, het nationaal ballet van de republiek Guinea, probeert een authentieke weergave van de Afrikaan se kunst en cultuur te brengen. Dat de folklore toch enigszins gecultiveerd is, is onvermijdelijk, gezien het grote aantal op tredens in het buitenland dat de groep sinds haar ontstaan al gegeven heeft. Dat ondanks de gecultiveerdheid toch zoveel .natuurlijks" overblijft in de presentatie van de groep mag een grote prestatie ge noemd worden. De groep vormt een een- beid. Ze lijken voor elkaar de muziek te maken, te dansen en te zingen. Op het programma stonden het ballet „De Moeder", over een moeder die haar zoon in de strijd ziet gaan en tevergeefs op zijn te rugkeer wacht, en „Het monster van de bron", een legende die handelt over een monster dat in ruil voor water en een goede oogst elk jaar het mooiste meisje uit het dorp wil hebben. De dynamische wijze waarop de balletten gebracht werden boeiden het publiek in hoge mate; verrassende staaltjes acrobatiek, op natuurlijke manier in het geheel opgeno men, kleurige kostuums en in hun spel en dans opgaande spelers. De triomfantelijke hoofdknikjes na technische hoogstandjes waren volkomen op hun plaats. Het best tot zijn recht komt dit gebeuren natuurlijk in de openlucht - iets wat in Ne derland helaas niet te realiseren valt door het klimaat Maar ook in de schouwburg bleef genoeg te genieten over. Pittige folklo re op dynamische wijze gebracht een boeiend schouwspel. VEREN A KOPERDRAAT. en zeker niet a.s. zondag tus sen 14.00 en 20.00 uur. in roomboter gebakken, met garnituren en v jw\ mm n n zoveel u wenst J «w» r'r' Tafel reserveringen Marja van Reeuwijk. Telefoon 071- 76.93.10. ^O&J&OJU^ S^WJA. Bowling-Fun-Tennis- en Squascenter Haa^sche Schouwweg 10 Leiden Telefoon 071-76.93.10 Ook voor onbeperkt vers zeebanket 'X Terwijl de sneeuwvlokken gestadig neerdwarrelen, kijkt mevrouw A. M. van Vliet-van der Geest (geboor tig van het Lage Land, om trent Oud Ade) met welge vallen neer op een succes volle „opkweek". Ik was gistermiddag tussen twee dwarrelbuien door even te gast aan de Ter Leedelaan in Sassenheim. Buiten hipte een hongerige merel door de sneeuw, maar in de huiskamer, verwarmd tot een zeer prettige tempera tuur, was het fris drinken geblazen, met een zijdeling se blik op de roemruchte Amaryllus. De Amaryllus van de Van Vlieten (de baas is een vriendelijke reus die alles van kaas af weert en zijn vrouw graag alle eer gunt als het om de groene „aankleding" gaat) stond er pronkend bij en maakte furore. Nu is het zo, dat mevrouw Van Vliet alles te zeggen heeft over de bloemen en planten, maar het is wel de echtenoot die elke morgen de centimeter uit z'n zak haalt om te kijken „of-ie gegroeid is". Mevrouw Van Vliet, die dus gedijde in de Lage Landen, vindt elke dag weer dat het „een prachtig iets is, hoe het zo groeien kan". Zij doelt daarmee op een uitzonder lijk exemplaar van een Amaryllus die een toppunt heeft bereikt. Mevrouw Van Vliet verwent iedereen; niet alleen haar kinderen en kleinkinderen, maar ook haar planten. Toen ik bin nenkwam, stond kaasgros sier Van Vliet al paf: „Ik snap niet hoe je over een uit de kluiten gewassen Amaryllus een verhaal kunt schrijven", zei hij. Dat voel de ikzelf toen ook nog niet, maar toen ik de plant wat eenzaam omhoog zag steken begreep ik, dat er meer achter dit wasdom moest steken. Mevrouw Van Vliet kreeg de bol een paar maanden geleden. Een leuk geschenk. Maar een cadeau ook met een dankbare nasleep. Eer} week geleden zorgde de plant voor een stengel van één meter en twintig centi meter, waaraan vijf bloe men ontsproten. Die stengel is sinds enkele dagen afge storven, maar een tweede spruit zorgde voor enige op hef: een meter lengte. Met zes bloemen, die bijna op „Euromasthoogte" de kamer inkeken. De bol zorgt voor een uitzonderlijke uitloop. Zeker als je haar vergelijkt met de Amaryllus ernaast, een „normaal" exemplaar, dat de halve meter niet zal halen. „O nee", zegt de heer Van Vliet, „dat haalt ie nooit". Mevrouw Van Vliet- Van der Geest: „het is pre cies Watt en half-Watt, naast elkaar". Mevrouw Van Vliet moet al tijd bloemen en planten om zich heen hebben: „dat fleurt op, vind ik". Haar man voegt eraan toe: „je moet niet staan te kijken, als er straks zes bloemen uitkomen, uit deze bol". Me vrouw Van Vliet-van der Geest: „hij staat een beetje scheef; misschien een bor reltje op. Dan krijg je dat, nietwaar?" Niettemin is hier bij de Van Vliets sprake van het koesteren van een oogappel. Vooral die eerste stengel bezorgde het echt paar veel vreugde, „want ze groeide tien tot vijftien cen timeter per dag". Mevrouw Van Vliet heeft daar min stens zoveel plezier aan be leefd als haar man: „ik wacht verder maar af, wat die tweede stengel doet. Waarschijnlijk komt er geen bloem meer, alleen nog wat blad". De knol bewaren de Van Vliets. Van het najaar wordt die kern weer opge zet en dan is het maar weer kijken „of-ie weer zo gek gaat doen". Mevrouw Van Vliet heeft er alle fidu cie in, want een deskundige bollenman heeft haar al ge zegd, dat deze Amaryllus „een unicum" is. We zullen met elkaar deze wonder baarlijke knol in de gaten moeten houden. Tenzij er straks iemand komt vertel len, dat er een Amaryllus is, die meer dan een meter en twintig centimeter hoog is gegroeid. In een tijd, dat veel zaken erg laag bij de grond blijven, lijkt me een dergelijke medeling toch weer een kostelijke erva ring xOnduidelijkheid illeni et Vj ider-| - var<}axibedrijven gladheids- oeslag" iEIDEN De Leidse axibedrijven beb- en gedurende de orstperiode onte- ecbt bun prijzen pgescbroetd. Voor et beffen van een Ogenaamde „glad- eidstoeslag" moe de bedrijven bestemming krijgen de gemeente. leze toestemming is oor de taxibedrij ven niet gevraagd. e Eltax heeft gedurende afgelopen weken offi-. eel 25 op zijn prijs ge- ian. Bij de overige taxi- edrijven hebben indivi- ïele chauffeurs hun lanten 25% meer in re aring gebracht. olgens de taxibedrijven oeft voor het heffen van „gladheidstoeslag!' toestemming aan de aneente te worden ge raagd. Zij beroepen zich een bepaling van het inisterie van Economi- he Zaken. Volgens een oordvoerder van de ge- eente moeten de taxibe- ijven ook bij gladheid >or het verhogen van in prijzen toestemming ui de gemeente vragen. LEIDEN - Het CDA wil in de toe komst het solliciteren van raadsleden naar een functie in het ambtelijk ap paraat beter geregeld zien. Op korte termijn zullen voorstellen in die rich ting worden gedaan in de commissie personeelszaken. Een en ander vloeit voort uit de aan staande benoeming van de voormalige fractievoorzitter van de PvdA, L. Meijer, tot adjunct-chef van de afde ling voorlichting van de gemeente. Een maand geleden is het oud-PvdA- raadslid J. Duivesteijn benoemd tot directeur van de Sportstichting. Moge lijk zal het PvdA-raadslid Mentzij zijn twee voormalige collega's in de raad volgen. Hij staat op de nominatie om tot ambtenaar bij de afdeling MAV te worden benoemd. Volgens het CDA-raadslid W. Bleijie is er geen aanleiding om actie tegen de op handen zijnde benoeming van Meijer te voeren vanuit de gemeente raad. „Maar ik zou wel graag een principiële discussie voeren over de vraag of raadsleden in een sollicitatie procedure behandeld moeten worden als ambtenaren of als van buiten ko mende sollicitanten. Meijer is in de beoordelingscommissie beschouwd als een „interne sollicitant". „Je kunt je afvragen of dit juist is. Met deze procedure werk je vooringe nomenheid in de hand, zowel pro als contra", aldus de heer Bleijie. Evenals zijn fractievoorzitter H. Dries- sen, vindt de heer Bleijie het onbegrij pelijk dat de WD-fractie akkoord is gegaan met de benoeming van de heer Meijer tot adjunct-chef van de afde ling voorlichting. „Meijer zou zich op voorlichting wel eens kunnen ontpop pen als grote propagandaman voor de PvdA", aldus Bleijie, die eraan herin nert, dat de Partij van de Arbeid haar jongste kiezersverlies heeft geweten aan de gebrekkige presentatie van het LEIDEN De topper van de 12e ronde in de Leidse bil jartcompetitie was voor wat betreft de eerste klasse het treffen tussen de nummers 2 en 3, Landzicht en Between. Between haalde met 8—0 ver nietigend uit, waardoor dit viertal de 2e plaats weer van Landzicht kon overnemen. Between nadert zelfs koplo per Carambole, dat vanwege een vrije ronde de kat uit de boom moest kijken. Carambo le behaalde 62 punten uit 12 ontmoetingen, Between heeft er 58 en Landzicht nog altijd 53, beiden ook uit 12. De ver dere stand: 4. 't Zuid 46; 5. UVS 40; 6. Rijnstreek 36 (uit 11); 7. Vriendschap 33 (uit 11). De uitslagen: Rijnstreek 1-UVS 1 4-4; 't Zuid 1- Vri ends chap 1 6—2; Between 1—Landzicht 18—0. Carambole 2 en Wapen van Voorschoten 1 geven in de 2e klasse duidelijk de toon aan. De Carambole reserves be reikten een totaal van 74 uit' 14, Wapen van Voorschoten 1 staat er met 69 uit 13 prak tisch even goed voor. De uit slagen: Carambole 2—De Waag 1 6—2; Wapen van V.— Rijnegom 1 6—2; De Heul 1— TOP 1 2—6; TOP 1—TOG 1 62. Landzicht 3 leed in de 3e klasse een verrassende ne derlaag bij Rijnegom 2. De voorsprong op Cleyn Duin 1, bedraagt desalniettemin 7 punten, zij het met een ronde meer gespeeld. De uitslagen: Landzicht 3Rijnegom 2 26; Cleyn Duin 1—Landzicht 2 4—4; Wachtje 1—Between 2 2-6. De uitslagen in de overigs klasses: vierde klasse: Land zicht 4Rijnegom 3 44; DOS 1Carambole 3 6—2; UVS 2—DOB 1 2-6; De Waag 2—Vriendschap 2 2—6. Vijfde klasse: Spijkerbak 1 Zwaantje 1 4—4; Cleyn Duin 2—Carambole 4 2—6; De Waag 3—Witte Hen 1 2—6; DOS 2—Landzicht 5 08; 't Zuid 2—TOP 2 6-0. Zesde klasse: DOB 2—Vriendschap 3 62; Rijnstreek 2—De Waag 4 6—2; Landzicht 6—TOP 3 6- 2; Between 3Morskwartier 1 26; DOS 3Zwaantje 2 2 6. Zevende klasse: Carambole 5—Wachtje 2 4—4; VOP 2— Wapen van V. 2 4—4; DOB 3—DOS 4 6—2; De Heul 2— Cleyn Duin 3 6—2. Achtste klasse: Wapen van V. 3—'t Zuid 3 4—4; De Waag 5 Spoortje 2 4—4; Carambole 6—Morspoort 2 62. Negende klasse: TOP 4—Between 4 2— 6; Between 4Spoortje 3 4 4; TOP 4—Morspoort 3 53; Morskwartier 2—Spijkerbak 2 6-2. vorige college door de afdeling voor lichting. Bij deze afdeling bestaat overigens wel wat weerstand tegen de aanstaan de benoeming van de voormalige frac tievoorzitter. De leden van deze ge meentelijke afdeling beklagen zich er over dat zij geen inspraak in de be noeming hebben gehad. Vooralsnog overwegen zij geen actie te onderne men. „Volgende week neemt het colle ge het definitieve besluit. Hoewel we er niet blij mee zijn, zullen we de ont wikkelingen afwachten. We zullen Meijer vooralsnog geen strobreed in de weg leggen", aldus een woordvoer der van de afdeling voorlichting. Tsjechisch bezoek p de luchthaven Zestienhoven s gistermiddag een groep Tsjechen - waaronder voormalige R.A.F. piloten (tweede van rechts Arnost Zabra en uiterst rechts Mr. Kent) uit de Tweede Wereldoorlog - aangekomen. Zij zijn naar ons land gekomen voor de presentatie van het boek „Het mysterie van de L 7788", morgen in Leidschendam.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5